ایستگاه خبر

سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا اقدام به راه‌اندازی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین می‌کند

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با همکاری شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین درصدد راه‌اندازی یک پلتفرم مبتنی بر فناوری دفاترکل توزیع شده (DLT) برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌های مرتبط با پاندمی ویروس کرونا است.

این پلتفرم که MiPasa نام گرفته، قرار است روی بلاک‌چین هایپرلجر فبریک پیاده‌سازی شود. هدف از توسعه‌ی این پلتفرم، تشخیص زودهنگام ناقلان کووید ۱۹ و کانون‌های عفونی عنوان شده است.

پلتفرم MiPasa با همکاری و مشارکت مایکروسافت، آی‌بی‌ام، اوراکل و پلتفرم بلاکچین سازمانی Hacera راه‌اندازی شده است.

پلتفرم یادشده قرار است ‌اشتراک‌گذاری محرمانه‌ی اطلاعات را میان افراد، مقامات دولتی و مراکز درمانی تسهیل کند. آن‌طور که پیداست این پلتفرم با حفظ حریم خصوصی کاربران قادر است اطلاعات ذی‌قیمتی را از بیماران و محل حضور آن‌ها در اختیار تصمیم‌گیران و سازمان‌های بهداشتی قرار دهد. بنابر گفته‌ی مدیران این پروژه، MiPasa در آینده‌ای نزدیک، میزبان طیفی وسیع از ابزارهای تحلیلی نیز خواهد بود.

در وب‌سایت این پروژه آمده است:

MiPasa می‌تواند در امر پایش و پیش‌بینی روندهای اپیدمیولوژیکی محلی و جهانی بسیار موثر واقع شود و با بهره‌گیری از پردازنده‌های قدرتمند هوش مصنوعی و تحلیل کلان‌داده‌های مرتبط با مسیرهای عفونی، حامل‌ها و ناقل‌های پیدا و پنهان بیماری‌ها را شناسایی کند.

Source

https://coiniran.com/?p=37878
دکمه بازگشت به بالا