ایستگاه خبر

مجمع جهانی اقتصاد دستورالعمل‌هایی را برای مقررات جهانی کریپتو ارائه می‌دهد

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) گزارش جامعی را منتشر کرده است که دستورالعمل‌های جهانی را برای تنظیم صنعت پیچیده و به سرعت در حال توسعه کریپتو ارائه می‌کند و بر نیاز به مقررات هماهنگ برای تضمین ثبات بازار و حمایت از سرمایه‌گذاران تأکید می‌کند.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) یک مطالعه مهم در مورد چالش‌ها و فرصت‌های پیرامون سیاست ارزهای دیجیتال بین‌المللی منتشر کرده است. این گزارش با عنوان «مسیرهایی برای تنظیم دارایی‌های کریپتو» تأکید می‌کند که چشم‌انداز نظارتی کنونی برای محافظت مؤثر از بازارها و سرمایه‌گذاران بسیار متغیر است.

WEF استدلال می‌کند ساختار منحصربه‌فرد و غیرمتمرکز کریپتو به این معنی است که حمایت‌های مالی سنتی ممکن است به طور کامل اعمال نشود. با پرداختن به این «طبیعت بدون مرز»، می‌توان شکاف‌های حفاظتی را پر کرد.

علیرغم اینکه دارایی‌های کریپتو بخش نسبتاً کوچکی از سیستم مالی جهانی را تشکیل می‌دهند، WEF نگرانی‌های هیئت ریسک سیستمی اروپا را منعکس کرد و نشان داد که ماهیت غیرقابل تنظیم این بازار می‌تواند به طور بالقوه سیستم مالی جهانی را بی‌ثبات کند.

World Economic Forum offers guidance on global crypto regulations - 1
صفحه روی جلد وایت‌پیپر رویکرد

توصیه‌های WEF سه گروه ذینفع اصلی را هدف قرار می‌دهد: سازمان‌های بین‌المللی، تنظیم‌کننده‌های منطقه‌ای و ملی و کل صنعت. برای سازمان‌های بین‌المللی، WEF ایجاد بهترین شیوه‌ها برای رمزارزها و استانداردسازی اصطلاحات و تعاریف را پیشنهاد می‌کند.

از سوی دیگر، تنظیم‌کننده‌ها باید هماهنگی بین بخشی را تقویت کنند و برای ایجاد استانداردهای فنی قابل همکاری با یکدیگر همکاری کنند.

برای صنعت کریپتو، انجمن به اشتراک‌گذاری بهترین شیوه‌ها را برای مدیریت ریسک‌های عملیاتی، امنیت سایبری، نوآوری مسئولانه و در عین حال حفظ تعامل با سیاست‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها توصیه می‌کند.

این سازمان ادعا می‌کند نبود استاندارد در قوانین، سیاست‌ها و تعاریف ارزهای دیجیتال مانع پیشرفت به سمت نظارت مؤثر می‌شود. همچنین نگرانی‌هایی را در مورد آربیتراژ نظارتی ایجاد کرد، رویه‌ای که در برخی حوزه‌های قضایی از جمله مراکز ارزهای دیجیتال مانند سنگاپور و هنگ کنگ رایج است.

WEF که به خاطر کنفرانس‌های سالانه داووس شناخته می‌شود، یک سازمان بین‌المللی غیردولتی است که در آن رهبران جهانی و تجاری گرد هم می‌آیند تا گفتگوها و دستور کارهای جهانی را شکل دهند. سازمان توضیح می‌دهد که این گزارش خط‌مشی ارزهای دیجیتال با نظرات سیاست‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و چهره‌های صنعت ایجاد شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ایران آنچیند (IranUnchained): آغازگر حقوقی برای کمک به انطباق با قوانین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62554
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x