ایستگاه خبر

مجمع جهانی اقتصاد: XRP ریپل مهم‌ترین رمزارز در فضای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در حال بررسی ارز بومی XRP ریپل به عنوان مهمترین رمزارز در فضای در حال ظهور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

در گزارشی که اوایل سال جاری منتشر شد، WEF گفته است که بانک‌های مرکزی و سازمان‌های دولتی به دنبال پتانسیل CBDC برای حل مسائل مالی جهانی چندین‌ساله مانند گنجایش مالی و ثبات سیستم‌های پرداخت هستند. سازمان بین المللی مستقر در ژنو نیز تمایز روشنی بین CBDCها و رمزارزها قائل شده است.

«CBDC نسخه دیجیتالی از ارز فیات است که توسط مقامات پولی کشور ایجاد و صادر شده و مسئولیت‌اش با دولت است. CBDC با اشکال دیگر ارزهای دیجیتال یا مجازی، از جمله ارمزارزهایی مانند بیت کوین و استیبل کوین‌ها که توسط بانک‌های مرکزی صادر نمی‌شوند تفاوت دارد.»

|| بیشتر بخوانید: تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین در چیست؟||

 

اگرچه WEF بین دو شکل دارایی‌های دیجیتال مرز مشخصی را نشان می‌دهد، اما XRP را به عنوان مهمترین رمزارز در فضای CBDC برای پرداخت‌ها و تسویه‌ حساب‌های درون یا بین بانکی معرفی می‌کند.

در یک پست اخیر وبلاگی، ریپل خاطرنشان کرده است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در یک میدان رقابت جدی برای تولید CBDC‌های خود محصور شده‌اند. این استارتاپ حوزه پرداخت همچنین توضیح می‌دهد که چگونه بانک‌های مرکزی می‌توانند از XRP برای تسهیل و پشتیبانی از استفاده از CBDC استفاده کنند.

«خدمات نقدینگی On-Demand RippleNet به مؤسسات مالی این امکان را می‌دهد تا در چندین بازار جهانی با استفاده از دارایی دیجیتال XRP در زمان واقعی معامله کنند و چنین راه‌حلی همچنین می‌تواند از تبادل مستقیم CBDC پشتیبانی کند. XRP سریعتر، کم‌هزینه‌تر و مقیاس‌پذیرتر از سایر دارایی‌های دیجیتالی است، و این ابزار ایده‌آل برای پل زدن سریع و کارآمد دو ارز مختلف است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=41308
دکمه بازگشت به بالا