ایستگاه خبر

فروپاشی شرکت وایرکارد به هرج و مرج در بخش بانکداری بریتانیا انجامیده است

با گذشت یک هفته از ماجرای رسوایی مالی شرکت وایرکارد، هر روز ابعاد دیگری از این واقعه آشکار می‌شود.

پنجشنبه هفته گذشته، سرانجام وایرکارد، درخواست خود برای ورشستگی را تسلیم نهادهای مالی آلمان کرد. متعاقبا کارت‌های نقدی رمزارزی صادره توسط Crypto.com و TenX که وایرکارد مدیریت آن‌ها را در دست داشته، برای مشتریان ساکن در بریتانیا و اتحادیه اروپا مسدود شده‌اند.

روز جمعه، بسیاری از مشتریان بنگاه‌های فینتک بریتانیا که پیش‌تر با وایرکارد همکاری داشته‌اند، متوجه شده‌اند که موجودی حساب‌هایشان فریز شده است. آن‌طور که پیداست اداره کنترل مالی بریتانیا موسوم به FCA طی حکمی به شعبه نیوکاسل وایرکارد از آن خواسته که برای محافظت از دارایی‌های کاربران، دسترسی آن‌ها به حساب‌هایشان را مسدود کند.

از جمله شرکت‌های فینتک بریتانیا که پایشان در این ماجرا گیر کرده می‌توان به Curve، Pockit و ANNA Money اشاره کرد. گفتنی است مشتریان این شرکت‌ها کماکان سردرگم‌اند و در تقلا هستند تا با برپایی کارزارهایی در شبکه‌های اجتماعی از وضعیت حساب‌های خود مطلع شوند.

هنوز مشخص نیست که FCA چه زمانی دستور خود مبنی بر تعلیق فعالیت‌های شرکت‌های مرتبط با وایرکارد را لغو می‌کند تا مشتریان آسیب‌دیده بتوانند به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=39756
دکمه بازگشت به بالا