ایستگاه خبر

آیا جریان پول‌های هلی‌کوپتری بانک فدرال آمریکا به بیت‌کوین خواهد رسید

بنا بر گزارش خبرگزاری CryptoBriefing،

  • دولت و خزانه‌داری آمریکا، درباره‌ی اختصاص ۲ تریلیون دلار برای برنامه‌‌ی محرک مالی به توافق رسیدند.
  • بازار‌های سهام آمریکا، رکورد بیشترین سود روزانه بر اساس اخبار را از سال ۱۹۳۳ به بعد ثبت کردند.

آیا صعود در تجارت بیت‌کوین نیز مربوط به همین اطلاعات است؟

در طی دهه‌ی گذشته، بانک فدرال با ارائه‌ی نقدینگی کم‌هزینه به جای دلار‌های خزانه‌داری، به پیش‌برد بازار‌ها کمک کرده است. حالا که اقتصاد جهانی در پایان این دهه، به جدی‌ترین تهدید خود به نام ویروس کورونا مواجه است، بزرگترین برنامه‌ی محرک مالی در تاریخ آمریکا تصویب شده است. هدف از این سیاست، کمک کردن به مردم آمریکا برای عبور از بحران بیکاری عنوان شده است. گرچه هدف دیگر، محافظت از بازار‌های مالی از سقوط بوده است.

ارتباط متقابل بیت‌کوین و طلا همواره مورد‌توجه بوده است، اما در دو هفته‌ی اخیر، توجه به همبستگی میان بیت‌کوین و بازار سهام آمریکا معطوف شده است. حالا با وجود این ارتباط متقابل شدید، چشم‌انداز مثبت بازار سهام می‌تواند به حس قوی‌تر برای دارایی‌های رمز‌ارزی منجر شود. تحلیل‌گران رمز‌ارز می‌کوشند اثرات آخرین دفعات تسهیل کمی پول بر بیت‌کوین را ارزیابی کنند. برخی گمان می‌کنند که نهاد‌های مالی دارنده‌ پول کم‌هزینه، به بیت‌کوین روی می‌آورند.

همانطور که دیده می‌شود، نهاد‌ها و موسسات روی بیت‌کوین بیش‌تر از سهام‌های مورد‌علاقه‌ی خود حساب نمی‌کنند. همچنین، با آغاز رکود در اقتصاد، سرمایه‌گذاران علاقه‌ای به دارایی‌های پرریسک در کوتاه‌مدت ندارند، حتی با وجود محرک مالی. حالا با وخیم‌تر شدن شیوع این ویروس در آمریکا، یک بازار نزولی را برای دارایی‌های پرریسک در آینده‌ی پیش رو انتظار خواهیم داشت. با خاتمه‌ی این بحران، سهم بزرگی از پول‌های مازاد به صورت هم‌زمان به سمت دارایی‌های پر‌ریسک جریان خواهد یافت. علاقه‌مندان به بیت‌کوین فقط امید دارند که اوج گرفتن بازار رمز‌ارز با رشد اقتصادی متصل باقی بماند.

https://coiniran.com/?p=37822
دکمه بازگشت به بالا