ایستگاه خبر

چرا شبکه لایتنینگ بیت کوین کم‌ارزش تلقی می‌شود؟

شبکه لایتنینگ بیت کوین (Lightning Network) برای تسریع پردازش معاملات معرفی شده بود. بیت کوین به‌عنوان پول نقد الکترونیکی دیجیتال معرفی شد، با این وجود، برای اینکه به یک سیستم پرداخت مناسب تبدیل شود، شبکه به پردازش سریعتر معامله نیاز دارد. در حال حاضر، زمان پردازش تراکنش بیت کوین در مقایسه با ویزا و پی پال، آن را عملاً به‌عنوان ابزاری برای پرداخت بی‌فایده می‌کند.
حجم معاملات فعلی در بیت کوین با ویزا قابل مقایسه نیست، با این حال، اگر موردی را در نظر بگیریم که مساوی باشد، شبکه بیت کوین اشباع می‌شود و کاربران باید حتی تا هفته‌ها در انتظار پردازش معاملات خود باشند. در حالت موجود، بیت کوین عملاً غیرقابل مقیاس است و وسیله مناسبی برای مبادله نیست.

برای مقابله با این چالش، شبکه لایتنینگ بیت کوین (Lightning Network) معرفی شد و پردازش معاملات تقریباً فوری و حجم بالای آن، بیت کوین را مقیاس‌پذیر کرد و خطر تفویض وجه به خدمات کیف پول شخص ثالث را از بین برد. این نوآوری در هنگام راه‌اندازی سودآوری اولین خرید بیت کوین در سال‌های ابتدایی آن را به معامله گران یادآوری کرد. با وجود این نوآوری، شبکه لایتنینگ همچنان مورد کم توجهی قرار می‌گیرد.

|| بیشتر بخوانید:‌ شبکه لایتنینگ و تمرکززدایی استخراج بیتکوین ||

در ۹۰ روز گذشته ارزش کل قفل‌شده (TVL) در شبکه لایتنینگ با ۳۳٪ افزایش به ۱۲ میلیون دلار رسیده است.
با این حال، اینفلوئنسرهایی مانند راجر ور از Bitcoin.com به جای اعتراف به پتانسیل شبکه لایتنینگ و فرصت گسترده، همچنان به تبلیغ اتریوم می پردازند.
اگرچه ممکن است نظرات Roger Ver بیشتر از انتقاد به شبکه لایتنینگ طرفداری از Ethereum به نظر برسد، اما اشکالات مختلفی مانند نیاز به زیرساخت برای حل مشکل پرداخت‌ها وجود دارد. شبکه لایتنینگ با هدف افزایش پذیرش بیت کوین فعال شد و در حالی که شهروندان کشورهایی مانند ونزوئلا متقاضی آن‌اند، نیاز به اتصال به اینترنت برای انجام یک معامله آن را برای کشورهای جهان سوم یا کشورهای در حال توسعه بی‌فایده می‌کند. محدودیت‌ها و شارژ مجدد هزینه کانال دو چالش دیگر هستند که مانع رشد بیشتر می‌شوند.

یک کانال پرداخت پس از باز شدن، دوباره پر نمی‌شود و اگرچه از سوآپ موجود می‌توان برای دوباره پر کردن کانال‌ها استفاده کرد، اما این یک فرآیند زمانبر و پرهزینه است. امنیت شبکه‌ی لایتنینگ یکی دیگر از نگرانی‌هاست، با این حال، برای زیاده‌خواهان‌های خوش‌بین بیت کوین و معامله گران جدیدی که سال‌های اول سرمایه‌گذاری‌شان در بیت کوین است، شبکه لایتنینگ ارزش زیادی دارد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41333
دکمه بازگشت به بالا