ایستگاه خبر

آیا ارزش سولانا در سال ۲۰۳۰ به ۵۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

سایت Finder، که درزمینه‌ی مقایسه‌ی محصولات مختلف فعالیت دارد، با انتشار یک نظرسنجی به پیش‌بینی قیمت سولانا پرداخت. براساس این نظرسنجی ارزش هرواحد از سولانا که به «قاتل اتریوم» مشهور است در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ به‌ترتیب ۱۱۰۰ و بیش از ۵۰۰۰ دلار خواهد شد.

قیمت سولانا در سال ۲۰۲۱

این نظرسنجی از یک تیم ۵۰ نفره از متخصصان حوزه‌ی فینتک و رمزنگاری پرسش‌های درخصوص پیش‌بینی قیمت این دارایی در پایان سال‌ جاری، ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ مطرح کرد.

Joshua Fraser یکی از این کارشناسان که هم‌بنیان‌گذار پروتکل Origin نیز است، معتقد بود که قیمت هر واحد از سولانا در پایان سال جاری به ۲۵۰ دلار رسیده و این دارایی‌ سرانجام به رقیبی درخور برای دومین رمز ارز برتر بازار یعنی اتریوم بدل خواهد شد.

وی گفت:

«سولانا مهمترین جایگزین اتریوم برای میزبانی از امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهد بود. درنتجیه بهتر است بازار این رمز ارز را تحت‌نظر داشته و منتظر انعکاس این پیشرفت بر ارزش SOL باشیم.»

Gavin Smith از دیگر پاسخ‌دهندگان و از همکاران موسسمه مالی Panxora Crypto، با تایید این ادعا از دست‌یابی جایگاه ۲۵۰ دلاری توسط سولانا تا اواخر امسال خبر داد. نکته‌ی قابل‌توجه رشد قیمت سولانا تا ۲۵۰ دلار در ۲۴ ساعت گذشته بوده است که می‌توان احتمال داد این رقم تا پایان امسال از پیش‌بینی‌های موجود نیز فراتر رود.

قیمت سولانا در ۱۰ سال آینده

پاسخ‌دهندگان نظرسنجی Finder معتقدند که تا سال ۲۰۲۵ ارزش سولانا با عبور از مرز ۱۰۰۰ دلاری می‌تواند تا ۱۱۷۸ دلار نیز معامله گردد. به‌علاوه برخی از آنان گفتند هر واحد از SOL توانایی رسیدن به سطح قیمتی ۵۰۰۰ دلاری را در سال ۲۰۳۰ دارا است.

علی‌رغم پیش‌بینی‌های مثبت قیمتی، تقربا ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان با اشاره به حملات اخیر DDoS که به اختلال این شبکه منجر شد، مشکلاتی از این قبیل را چالشی برای رشد این رمز ارز در آینده عنوان نمودند.

Jonathon Miller، مدیرعامل شعبه‌ی استرالیایی صرافی Kraken، اظهار داشت که سولانا فاقد ویژگی‌های بلاک‌چین‌های لایه‌ی یک بوده و اعتماد به چنین شبکه‌هایی توصیه‌ نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه: وب ۳.۰ چیست؟ (Web 3.0)

Source

https://coiniran.com/?p=48195
دکمه بازگشت به بالا