ایستگاه خبر

چرا محاسبات کوانتومی خطری برای رمزارزها نخواهد داشت؟

در انجمن‌های کریپتو همیشه ترسی در مورد محاسبات کوانتومی وجود دارد. آیا این نوع از محاسبات برای رمزارزها و رمزگذاری محافظت‌کننده تهدیدی محسوب می‌شود؟ چقدر ممکن است نزدیک باشد؟ آیا عناوین مربوط به «برتری کوانتومی» به این معنی است که کلیدهای خصوصی من در معرض خطر هستند؟

پاسخ ساده: نه. اما بیایید بیشتر به این پدیده بپردازیم و واقعاً سعی کنیم بفهمیم چرا چنین است و محاسبه‌های کوانتومی با رمزارزها چگونه تعامل می‌کنند.

برای شروع، بیایید محاسبات کوانتومی و محاسبات کلاسیک را که همه ما به آن عادت کرده‌ایم، تعریف کنیم و ببینیم اصطلاحات در کجا مقایسه می‌شوند و چه تضادی با یکدیگر دارند. محاسبات کوانتومی را می‌توان تقریباً در همان الگوی فیزیک «کلاسیک» قبل از دهه ۱۹۰۰ و فیزیک «مدرن» قرار داد که شامل بینش‌های اینشتین در مورد نسبیت و فیزیک کوانتوم است.

محاسبات کلاسیک نوعی از محاسبات‌اند که ما با آنها بزرگ شده‌ایم. تئوری‌های تورینگ، لپ‌تاپ‌ها یا تلفن‌های همراهی بر محاسبات کلاسیک و تا حد زیادی به دستکاری بیت‌های فیزیکی (معروف ۰ و ۱) متکی هستند.

|| بیشتر بخوانید: محاسبات کوانتومی – آیا بیت کوین در خطر است ؟‌ ||

و امّا محاسبات کوانتومی. آنها متکی به کیوبیت‌ها هستند، بیت‌هایی که در یکدیگر قرار گرفته‌اند و از اصول کوانتومی برای تکمیل محاسبات استفاده می‌کنند. اطلاعاتی که توسط یک سیستم کوانتومی گرفته یا تولید می‌شود از توانایی کیوبیت‌ها برای بودن در بیش از یک حالت فیزیکی در هر لحظه بهره می‌برد (سوپراپیشن)، اما در این شرایط برای ثبت وضعیت سیستم تحلیل اطلاعات وجود دارد.

یک نکته مرتبط با بحث این است که در نتیجه محاسبات کوانتومی از نظر جهانی از محاسبات کلاسیک بهتر نیستند. وقتی در مورد «برتری کوانتومی» صحبت می‌شود، از جمله گزارش‌های Google GOOG + 0.5٪ و / یا چین، منظور آنها واقعاً این است که یک کامپیوتر کوانتومی می‌تواند یک کار خاص را که انجام آن در زمانی معقول با رایانه‌های کلاسیک غیرممکن باشد، بهتر از آنها انجام دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42707
دکمه بازگشت به بالا