ایستگاه خبر

چرا کاردانو به همراه بقیه ارزها سقوط نکرد؟

کاردانو، سبز رنگ در این بازار قرمز

توکن ADA هم اکنون سومین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. در حالی که بیت کوین و اتریوم با موج خرسی بازار سقوط کردند، این ارز تحت تاثیر این اتفاق قرار نگرفت.

ADA که توکن اصلی بلاکچین کاردانو است در هفته‌ی گذشته رشدی ۱۳ درصدی را داشته که معادل ۲۶۹ درصد رشد در ماه، و ۲۶۳۳ درصد رشد نسبت به سال گذشته است. به واسطه‌ی این صعود پیوسته، این رمزارز هم‌اکنون سومین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

امروز هم این ارز برخلاف رنگ قرمز بازار، به حرکت صعودی خود ادامه داده و به ۱.۲۸ دلار رسیده است. در حالی که در هفته‌ی گذشته بیت کوین ۱۵ درصد و اتریوم هم ۲۲ درصد سقوط کردند.

همانطور که در داده‌های Nomic آمده است، به غیر از دوج کوین که با توییت‌های ایلان ماسک قیمتش بالا می‌رود، کاردانو در میان ۲۰ دارایی دیجیتال موفق امسال قرار گرفته است.

این اتفاق در حالی رخ داده است که این ارز، همانند دوج کوین در صرافی Coinbase وجود ندارد. لازم به ذکر است که این صرافی بزرگترین مرکز سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران آمریکایی است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

پس دلیل بالا رفتن چیست؟

دو دلیل عمده وجود دارد. اول، وجود یک هارد فورک در شروع ماه مارچ است که اتفاق خوبی است. Tim Harrison از IOHK که در تیم اصلی گسترش کاردانو حضور دارد می‌گوید:

بعد از هارد فورک Mary، کاردانو تبدیل به یک پلتفرم چندگانه دارایی‌های هوشمند غیرمتمرکز خواهد شد.

معنای این حرف این است که قراردادهای هوشمند، بخش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) همه وارد شبکه خواهند شد.

اگرچه در مقایسه با شبکه اتریوم، که بلاکچین کاردانو عموما با آن مقایسه می‌شود، این موارد چشمگیر نیست؛ چون شبکه‌ی اتریوم هم این موارد را دارد. اما اخیرا به افزایش عجیب کارمزد انتقال در شبکه‌ی اتریوم نگاه کرده‌اید؟

پروژه‌های بلاکچین به طور مداوم در حال ارتقا و افزودن ویژگی‌های جدید هستند. اما باید گفت هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که نشان دهد سرمایه‌گذاران این مورد را در تصمیم گیری‌های خود منظور می‌کنند در حالی که پیشرفت دیگر شبکه‌ها را نادیده می‌گیرند.

اما باید گفت کاردانو در حال آماده شدن برای معرفی NFTهای خود است ولی منتظر زمان مناسبی است که بتواند توجه رسانه‌ها را کامل به خود جلب کند. و چه زمانی بهتر از الان؟!

عامل دوم این است که این هفته خبر فروش ۷۵۰ میلیون دلاری بیت کوین توسط FD7 که یک مرکز سرمایه‌گذاری در دبی است، رسانه‌ها را وارد شوک کرد. زیرا این مرکز تصمیم گرفته با فروش این مبلغ بیت کوین اقدام به خرید کاردانو و پولکادات کند.

Gerald Votta مدیر روابط عمومی مرکز تحقیقاتی Quantum Economics گفته است: چون کاردانو به نزدیکی یک دلار رسیده و پلتفرم آن نیز به خوبی پیشرفت کرده است، این کار FD7 می‌تواند حاکی از یک حرکت هوشمند برای ایجاد تغییرات بزرگ بوده باشد.

اما ارز دیگری که FD7 از آن نام برده، پولکادات است که ۱۳ درصد کاهش داشته است. پس نمی‌توان بازار گاوی کاردانو را متاثر از این خبر دانست.

Charles Hoskinson مخترع کاردانو و یکی از پایه‌گذاران اتریوم هم از دلیل یا دلایل این بازار صعودی اظهار بی اطلاعی کرده است.

او گفته است: اگر می‌دانستم که چرا قیمت اینگونه رفتار می‌کند که یک معامله‌گر می‌شدم نه یک سازنده. تمرکز من بر روی گسترش کاردانو است تا بتوانیم با افزایش کاربرد آن در صنعت، دنیا را به جای بهتری تبدیل کنیم.

حتی اگر او تنها یک سازنده باشد، به هرحال در ساخت چیزی سهیم بوده که مردم امروزه آن را می‌خرند.

source

https://coiniran.com/?p=44105
دکمه بازگشت به بالا