ایستگاه خبر

پنج دلیل افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به بالاترین نرخ سالانه

با افزایش قیمت بیت کوین در روز دوشنبه، قیمت این رمزارز به بالغ بر ۱۹،۸۶۴ دلار رسید و میزان رشد سالانه خود تا به امروز را به میزان حیرت‌انگیز ۱۷۰٪ طی سال ۲۰۲۰، که شاهد نوسانات در بازارهای پرتلاطم جهانی بود، افزایش داد.

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا قدیمی‌ترین و بزرگترین رمزارز جهان به قله‌های جدید دست یافته است.

علاقه سازمانی
بر اساس گزارش ۲۰ نوامبر از تحلیلگران JPMorgan Chase، برخی از سرمایه‌گذاران سازمانی بیت کوین را پذیرفته‌اند (BTC ، ۴.۰۲٪ +). شرکتهای معتبر فعال در حوزه سرمایه‌گذاری مانند گوگنهایم اخیراً در بیت کوین سرمایه‌‌گذاری کرده‌اند.

مدیران صندوق های تامینی دید طولانی دارند
مدیران شناخته‌شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری لجر به طور فزاینده‌ایی بیت کوین را یک سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌خوانند. مدیران افسانه ای‌، از جمله پل تودور جونز و استنلی دراکنمیلر، اخیراً گفته‌ بودند که قیمت این رمزارز در نسبت. با دلار آمریکا می‌تواند افزایش یابد، زیرا فدرال رزرو برای چاپ وجوه مربوط به ویروس کرونا، به دولت کمک می‌کند تا بودجه‌های بسته‌های انگیزشی خود را تأمین کند. بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳ تریلیون دلار پول جدید در سال ۲۰۲۰ یا بیش از سه چهارم کل مبلغ ایجاد شده در طول سابقه ۱۰۷ ساله قبلی خود ایجاد کرده است.

تحلیلگران نظر مثبتی دارند
تحلیلگران وال استریت طی چند روز گذشته نظرات مثبتی داده‌اند. CoinDesk روز دوشنبه گزارش داد، AllianceBernstein گزارشی منتشر کرد که می‌گوید فضای اقتصادی پس از همه‌گیری می‌تواند نقشی برای بیت کوین در تخصیص دارایی سرمایه‌گذاران ایجاد کند. Inigo Fraser Jenkins، سرپرست تیم استراتژی  در Bernstein Research، نوشت که وقتی صحبت از نقشی در محافظت برابر تورم باشد، بیت. کوین نیز مثل طلا شناخته می‌شود.

تأثیر PayPal
PayPal (PYPL) به مشتریان، حدود ۳۴۶ میلیون حساب فعال، اجازه خرید بیت کوین را می‌دهد. این شبکه پرداخت در ۲۱ اکتبر اعلام کرد که به مشتریان امکان خرید، فروش و نگهداری بیت کوین را می‌دهد. به گفته این شرکت، این رمزارز به «منبع تأمین مالی خرید ۲۶ میلیون تاجر در سراسر جهان» تبدیل خواهد شد.

وضعیت خوب با وجود OKEx
بازار بیت کوین هفته گذشته یک منبع بزرگ نگرانی را پشت سر گذاشت، خروج بیت کوین از یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز جهان، OKEx. برخی از معامله‌گران و تحلیلگران حدس می‌زدند که پایان تعلیق پنج هفته ای برداشت‌ها ممکن است فشار فروش را به بازار بیت کوین تحمیل کند. داده‌های استخراج شده از شبکه بلاکچین کریپتو نشان داد که ۲۴ ساعت پس از رفع تعلیق در هفته گذشته حدود ۲۴۶۳۱ بیت کوین به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار با قیمت‌های فعلی از این صرافی خارج شده است.

اما این افزایش قیمت بیت کوین نشان می‌دهد بازار جدا از اخبار عمل می‌کند، همراه با سایر تحولات منفی، مانند شایعاتی که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده ممکن است مقررات سنگینی برای کریپتو در نظر بگیرد. داده نشان نمی‌دهند که معامله‌گران بزرگ بیت کوین، معروف به نهنگ‌ها، در واکنش به افزایش قیمت این رمزارز برای تخلیه دارایی‌های خود آماده شوند.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=42299
دکمه بازگشت به بالا