ایستگاه خبر

علت محبوبیت LOOT در بین مجموعه‌داران NFT چیست؟

LOOT (for Adventurers) مجموعه‌ای از ۸۰۰۰ کیسه منحصر به‌فرد از وسایل ماجراجویی است. براساس آنچه در سایت رسمی LOOT آمده است NFTهای این مجموعه متشکل از آیتم‌هایی است که توضیحات، تصاویر و سایر عملکردهای آنها به‌عهده‌ی افراد واگذار شده است. همزمان با افت تب بازار توکن‌های غیر قابل تعویض، پروژه‌ی دیگری از راه می‌رسد و موج تازه‌ای را در بین‌ هواداران ایجاد می‌کند.

آیتم‌های موجود در لیست LOOT از یک سبک فانتزی برخوردار بوده و شباهت زیادی به وسایل موجود در سری بازی‌های معروف World of Warcraft یا Dungeons and Dragons دارند.

باآنکه تنها یک هفته از شروع این پروژه گذشته است اما قیمت آن بی‌وقفه درحال افزایش است. برای مثال ارزان‌ترین کیسه‌ی موجود در فهرست LOOT تقریبا ۲۰ اتریوم (۷۹ هزار دلار) قیمت دارد. در روزهای آغازین این پروژه دست‌یابی به کیسه‌های LOOT تقریبا برای همه رایگان بود و تنها ملزم به پرداخت هزینه گس می‌شد.

اشتیاق فراوان برای LOOT

این پروژه در سایت رسمی‌اش خود را منحصربفرد توصیف کرده و کاربرد NFTها را به‌صورت زیر شرح داده است:

«NFTها اجزای سازنده‌ی صریح داستان‌ها، تجارب و بازی‌هایی هستند که رایگان دراختیار هواداران قرار می‌گیرند. هدف این پروژه از بدو پیدایش تمرکززدایی محض می‌باشد.»

تفاوت این مجموعه با سایر پروژه‌های NFT در رویکرد پایین به بالای آن است. یعنی برخلاف آنکه توسعه‌دهندگان قیمت توکن‌ها را تعیین کنند، در LOOT این قیمت مستقیما از میزان تعامل کاربران با توکن‌ها تاثیر می‌پذیرد.

علت محبوبیت LOOT در بین مجموعه‌داران NFT چیست؟

طلای ماجراجویی (AGLD) از مشتقات جدیدی است که گوی سبقت را از LOOT ربوده است. این توکن ERC-20 توسط یکی از توسعه‌دهندگان قدیمی اتریوم به‌نام Will Papper ایجاد شده و به‌عنوان ارز رایج یا طلای دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی استفاده می‌گردد. کاربرد توکن‌های AGLD نیز همچون LOOT توسط جامعه‌ی کاربری تعیین می‌گردد. عرضه‌ی کل AGLD هشتاد میلیون واحد بود و ازطریق یک ایردرآپ (airdrop) بین‌ هواداران توزیع شد، به هرشخص که دارای LOOT بود ۱۰ هزار توکن AGLD تعلق گرفت.

قیمت توکن AGLD از آغاز تاکنون به‌طرز عجیبی بالا رفته، تاجایی که در ۲۴ ساعت گذشته با بیش از ۱۶۰۰ درصد افزایش به ۷.۲۹ دلار رسیده است. به‌بیان ساده‌تر هر فردی که بخت با وی یار بوده و یک کیسه از توکن AGLD دریافت کرده باشد اکنون می‌تواند آن را به‌قیمت ۷۰ هزار دلار به‌فروش رساند، چیزی برابر با ارزش یک توکن LOOT. ارزش کل بازار AGLD درحال حاضر بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش ساخت توکن ICO بر روی شبکه اتریوم ERC-20 در کمتر از سی دقیقه

Source

https://coiniran.com/?p=47356
دکمه بازگشت به بالا