ایستگاه خبرمقالات بلاکچین

درمورد بلاک چین های نوظهور و رقیب بیت کوین کش چه می دانیم؟

بیت کوین SV در مقابل بیت کوین ABC قرار گرفت و بلاک چین بیت کوین کش به دو شبکه با رمز ارز های مجزا تبدیل شد. اکنون، اوضاع چگونه پیش می رود؟

بیت کوین SV (Satoshi’s Vision) با تکرار پروتکل بیت کوین کش در مقابل تمام ارتقا هایی که در طول یکسال، بیت کوین ABC انجام داده است قرار گرفت و بلاک چین بیت کوین کش به دو شبکه با رمز ارز های مجزا تبدیل شد.

درمورد بلاک چین های نوظهور و رقیب بیت کوین کش چه می دانیم؟
What we Know about Bitcoin cash’s two rival blockchains /Source

در حالی که چیزی به نام «جنگ هش» کاملا پیش بینی می شد، در حال حاضر حداقل دو زنجیره، بلوک های شبکه مربوط به خود را استخراج می کنند. تهدید های خرابکارانه ی بین زنجیره ای از طرف طرفداران بیت کوین کش SV مطرح شد که تا کنون اثری از آنها نبوده و تیم ABC نیز عمل متقابلی انجام نداده است.

بیشتر بخوانید: آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است

در ابتدا، بیت کوین ABC همان پلتفرم بیت کوین کش بود که پس از ارتقاء سیستم یا انشعاب سخت، با موفقیت بلوک های جدید تولید می کرد و به تراکنش ها اعتبار می داد. هر چند، پس از دو بلاک، بیت کوین SV هم اولین بلوکش را استخراج کرد. استخر استخراج Mempool اولین بلوک بیت کوین SV را استخراج کرد و SVPool و Coingeek به استخراج بلوک های بعدی پرداختند. استخر های Bitcoin.com، BTC.com و Antpool نیز فعالیت بیت کوین ABC را کنترل می کردند.

بازی چطور پیش می رود؟

در زمان نگارش این مطلب، با توجه به داده هایی که توسط Coin Dance تهیه شده است، بیت کوین ABC 10 بلوک بیشتر از بیت کوین SV استخراج کرده است. اکثر بلوک های استخراج شده روی شبکه ی بیت کوین ABC بیش از ۱۰۰۰ مبادله نشان می دادند. هرچند، از ساعت ۲۰:۴۸ UTC کاهش قابل ملاحظه ای در سایز بلوک ها و تعداد تراکنش ها روی blockchain explorer در سایت Blockchair ثبت شد.

درمورد بلاک چین های نوظهور و رقیب بیت کوین کش چه می دانیم؟
What we Know about Bitcoin cash’s two rival blockchains /Source

چند ساعت قبل از فعال سازی انشعاب، استخر های استخراج حمایت خود را از بیت کوین SV اعلام کردند. با این حال، با توجه به اطلاعات موجود در سایت CoinDance، بیت کوین ABC تمام حمایت قدرت هش را در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید: Wu مدیر Bitmain: تلاش جامعه بیت کوین کش برای از دور خارج کردن CSW

برای مثال، یکی از اتفاقاتی که توجهات زیادی به خود جلب کرد این بود که استخر استخراج Bitcoin.com اعلام کرد که تمام قدرت هش که برای استخراج بیت کوین استفاده می شود را موقتا برای استخراج بیت کوین ABC به کار خواهد برد. گرچه این اعلامیه از طرف کسانی که ادعا می کردند سازمان، حق قانونی برای حمایت این چنینی از استخراج ندارد، بازخورد منفی گرفت، داده های روی سایت نشان می دهند در ساعت ۱۷:۳۰ UTC این استخر استخراج از قدرت هش برای حمایت از بلاک چین بیت کوین ABC استفاده کرده است.

در واقع، در زمان نگارش این مطلب، bitcoin.com ادعا کرده که کلا ۴۲۱۸.۸۹ Ph/s قدرت هش برای استخراج بلوک های شبکه بیت کوین ABC استفاده کرده است؛ تنها یک روز قبل این رقم ۲۴۰ Ph/s بود.

سوالات باقی مانده

همانطور که انتظار می رفت، وجود دو زنجیره ی بیت کوین کش سوالات زیادی به وجود آورد. اول اینکه، در روز های پیش رو چه روی می دهد و اینکه آیا در نهایت این دو زنجیره به هم می رسند؟

درمورد بلاک چین های نوظهور و رقیب بیت کوین کش چه می دانیم؟
What we Know about Bitcoin cash’s two rival blockchains /Source

جستجوگر بلاک چین BlockDozer در زمان شروع انشعاب در عملکردش یک توقف بزرگ رخ داد. در GIF زیر که توسط CoinDesk در ساعت  ۱۸:۱۱ UTC گرفته شده، مشاهده می شود که تراکنش ها در زمان درست به شبکه Blockdozer ارسال می شده است. اینکه چه کسی و با چه هدفی اینکار را انجام داده تا کنون ناشناخته مانده است، هرچند احتمال اینکه حمله اسپم در تلاش برای تحمیل بار اضافه به هر یک از بلاک چین ها انجام شده باشد، نیز می رود.

علاوه بر این، نوسانات زیاد قیمت بیت کوین کش نیز در طول روز در صرافی های مختلف مشاهده می شد. با توجه به حمایت روز افزون قدرت هش و اجرای ارتقای هر دو نرم افزار توسط کاربران، نوسانات قیمت می تواند ادامه داشته باشد. با توجه به ارقامی که در صرافی Poloniex مشاهده می شود، ارزش بیت کوین SV حدود ۹۴ دلار و بیت کوین ABC حدود ۲۸۵ دلار است.

بیشتر بخوانید: خالق بیت کوین کیست؟ یکی از اولین دولوپر های آن حدس هایی می زند

 
توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=25923
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x