ایستگاه خبر

شایعه‌ای که تکذیب شد، چه چیزی در انتظار بیت‌ کوین خواهد بود؟

شایعه‌ای که پخش شده بود خبر از آن می‌داد که غول تجارت اینترنتی آمازون، در انتهای سال جاری رمز ارزها را به گزینه‌های پرداختی خود اضافه خواهد کرد. حالا که این شایعه توسط سخنگوی آمازون تکذیب شده است، چه آینده‌ای در انتظار بیت‌ کوین و سایر رمز ارزها خواهد بود؟

خبر از آژانس خبری لندنی City AM منتشر شد. خبری که به یک عضو اصلی در آمازون استناد کرده بود و مدعی شده بود که این شرکت تا انتهای سال میلادی پذیرای رمز ارز مشتریان خود خواهد بود.

این جرقه (احتمالاً بیشتر شبیه به یک گلوله آتشین) باعث شد که قیمت بیت کوین پس از هفته‌های رخوت‌انگیز خود به بالا صعود کند و کل بازار رمز ارزها را نیز با خود ببرد. اگرچه قیمت بیت کوین به بیش از ۴۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما از سطح قیمت حدود ۴۱،۳۰۰ دلار که در ۱۵ ژوئن ثبت شده بود، بالاتر نرفت.

با شتاب بیشتر قیمت بیت کوین، موقعیت‌های کوتاه (Short) کاملاً نابود شدند. بیش از ۱۰۰۰۰۰ معامله‌گر کوتاه‌مدت تصفیه شدند و بیش از ۱ میلیارد دلار در مجموع طی ۲۴ ساعت از آغاز افزایش قیمت از چنگ مبادله‌گران خارج شد.

حالا و با استناد به خبرگزاری الجزیره این خبر توسط آمازون تکذیب شده است. سخنگوی آمازون به این خبرگزاری گفته بود:

 علیرغم علاقه ما به دنیای رمز ارزها، گمانه‌زنی‌های پیرامون برنامه‌های خاص ما برای آن‌ها صحت ندارد. ما همچنان بر روی بررسی این مسئله برای مشتریانی که از آمازون خرید می‌کنند متمرکز هستیم.

خب، حالا چه چیزی در انتظار بیت‌ کوین خواهد بود؟

ویجای آیار (Vijay Ayyar) از صرافی لونو (Luno) معتقد است:

نوسانات قیمت فعلی بیت کوین بخشی از اصلاحات گسترده‌تر چند موج از زمان رسیدن به یک رکورد در آوریل است.

وی افزود:

قیمت می‌تواند در کوتاه مدت تا ۴۵۰۰۰ دلار، قبل از افت بالقوه دیگر برای تکمیل اصلاح، برگشت کند، ما هنوز شاهد اصلاح هستیم. این می‌تواند برای مشتریانی که از آمازون خرید می‌کنند، جالب توجه باشد.

کارشناسان دیگر اما معتقدند که بیت کوین در انتهای موج چهارم از چرخه ۵ الیوت قرار دارد که از پایین آخرین بازار خرسی آغاز شده بود. در موج سوم بالاترین میزان ۶۴،۰۰۰ دلار بود که محقق شد. در حالی که موج چهارم موج اصلاح‌کننده است. موج پنجم هنوز در راه است و می‌تواند ما را از اوج قبلی گذشته عبور داده به اوج جدیدی از قیمت برساند.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار خرسی ارز دیجیتال چیست؟ 

 

Source

https://coiniran.com/?p=46755
دکمه بازگشت به بالا