حسین چنگایی | 1397.02.07

رمزارز یا کریپتوکارنسی (cryptocurrency) چیست؟ (قسمت چهارم/ آخر)

همانطور که در قسمت های قبلی از سلسله مقاله های «آموزش رمزارز برای افراد مبتدی» گفته شد،  به موضوعاتی نظیر تاریخچه شکل گیری رمزارز ها (cryptocurrency)، موارد استفاده آن ها در زندگی روزمره، انواع رمزارز ها، نحوه خرید و ذخیره آن ها گذری داشتیم و در نهایت با معرفی افراد مشهور و سرشناس در این حوزه و وبگاه های بحث و گفت و گو، به یک توصیف کامل و جامع پرداختیم.

در این مقاله که آخرین قسمت از این مجموعه می باشد، بر آنیم تا با ذکر نقل قول های افراد صاحب نظر، کاوشی در آینده رمزارز ها داشته باشیم. به گزارش کوین ایران و به نقل از چندین وبگاه خارجی، افراد مشهور در حوزه صنعت و اقتصاد گفته هایی را در رابطه با آینده رمزارز ها داشته اند که در زیر، به ذکر نمونه هایی از آنان می پردازیم.

رمزارز یا کریپتوکارنسی (cryptocurrency) چیست؟ (قسمت چهارم/ آخر)

What is cryptocurrency? part 4/ Source

بیشتر بخوانید:

رمزارز چیست؟ (قسمت اول)

رمزارز چیست؟ (قسمت دوم)

رمزارز چیست؟ (قسمت سوم)

 

آینده رمزارز ها

به گزارش وبگاه Bloomber.com، آقای بیل گیتس، خیر و سرمایه گذار و همچنین بنیانگذار شرکت مایکروسافت عنوان کرده است:

بیت کوین، به شما نشان می دهد که چه مقدار می تواند ارزان شود و به همین دلیل یک ارز جالب و هیجان انگیز محسوب می شود. در معاملات با بیت کوین، لازم به حضور فیزیکی شما نمی باشد و به همین دلیل از سایر ارز ها بهتر است. نا گفته نماند که در تراکنش های عظیم، استفاده از ارز های رایج، می تواند بسیار مشکل باشد.

ریچارد برانسون بنیانگذار Virgin Galactic و بیش از 400 کسب و کار دیگر می گوید:

به نظر بنده cryptocurrency ها ایده مناسبی هستند. این که رمزارزی پیدا شود که عملکرد بهتری از بیت کوین داشته باشد دور از ذهن نیست، اما باید در نظر گرفت که یک صنعت بزرگ پیرامون این رمزارز به وجود آمده است. اگرچه برخی از مردم متحمل ضرر هایی شده اند، اما در مجموع مردم از بیت کوین به عنوان یک فرصت خوب استفاده کرده اند. بیت کوین بسیار پر نوسان است، اما این نوسانات می تواند فرصت خوبی برای کسب درآمد باشد.

ال گور، معاون رئیس جمهور اسبق ایالات متحده آمریکا معتقد است:

هنگامی که بیت کوین از یک ارز به پول نقد تبدیل می گردد، این ارتباط و تبدیل بایستی تحت برخی ضمانت های قانونی قرار گیرد. از نظر من این یک واقعیت است که در دنیای بیت کوین، یک الگوریتم جایگزین عملکرد دولت شده است؛ که البته این موضوع بسیار جالب است.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین در چیست؟

دیگر نظر ها در مورد Cryptocurrency

اریک اشمیت، رئیس اجرایی گوگل عنوان کرده است:

بیت کوین یک دست آورد قابل توجه در استفاده از تکنیک های رمز نگاری می باشد. توانایی ایجاد چیزی که در دنیای دیجیتال قابل کپی برداری نباشد، دارای ارزش زیادی است. بسیاری از مردم کسب و کار های خود را با این رمزارز راه اندازی خواهند کرد.

پیتر تیل، بنیانگذار PayPal معتقد است:

PayPal به دنبال ایجاد یک cryptocurrency جدید بود. ما در ایجاد این ارز شکست خوردیم و تنها توانستیم یک سیستم پرداخت جدید را پایه گذاری کنیم. من فکر می کنم که بیت کوین به عنوان یک ارز جدید موفق عمل کرده است؛ اما هنوز به نوعی فاقد سیستم های پرداخت مناسب است. استفاده از بیت کوین بسیار مشکل بوده و این یک چالش بزرگ در مسیر این رمزارز است.

بیشتر بخوانید: پنج باور غلط و رایج در مورد بیت کوین (Bitcoin) چیست؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.