ایستگاه خبر

پشت این صعود تاریخی چه دلایل فاندامنتالی نهفته بود؟

در تاریخ ۲۵ اکتبر بیت‌کوین شاهد یکی از پرسودترین روزهای تاریخ خود از سال ۲۰۱۱ تا به امروز بود. شماری از آلت‌کوین‌ها نیز از این صعود قیمت بیت‌کوین منتفع شدند. اتریوم توانست در روز درخشان بیت‌کوین ۲۴ درصد ارزش خود را افزایش دهد.

این هفته برای رمز ارزها هفته خوبی به شمار می‌آید. خبرهای خوب برای بازار یکی پس از دیگری از راه می‌رسند. بسیاری از کمپانی‌های غیرمتمرکز مالی DeFi اعلام کردند که قصد گسترش و توسعه فرآیندهای مالی خود را دارند. کاهش نرخ بهره و افزایش سود سپرده‌های مبتنی بر رمز ارزها از جمله اقدامات انجام شده توسط برخی از کمپانی‌های مرتبط با DeFi به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و به عنوان مثال، Dharma پلت‌فرم جدید DeFi خود را راه اندازی کرده است و زین‌پس از DAI و USD Coin پشتیبانی خواهد کرد. پلت فرم وام‌دهی Nexo، نرخ بهره وام‌های خود را به ۵.۹ درصد کاهش داده است. شرکت Celcius Network نرخ سود سپرده‌های خود را تا ۹.۷۵ و ۱۲ درصد افزایش داده است. شرکت دارایی‌های دیجیتال Voyager Digital اعلام کرده است که به تمام کسانی که بیت‌کوین‌های خود را در پلت‌فرم آنها نگهداری کنند، ۳ درصد سود سالیانه پرداخت خواهد کرد.

این‌ها در کنار سخنرانی رئیس جمهوری چین و ایران در رابطه با اقبال به کاربردپذیری رمز ارزها از جمله دلایل ساختاری موجود برای افزایش ناگهانی قیمت رمز ارزها به شمار می آیند.

Source

https://coiniran.com/?p=34340
دکمه بازگشت به بالا