ایستگاه خبر

اتریوم کلاسیک در رقابت آلت کوین‌ها چه جایگاهی خواهد داشت؟

دو روز گذشته برای اتریوم بسیار پرحادثه بود. در کمتر از یک هفته، قیمت بزرگترین آلت کوین جهان از ۲.۸ هزار دلار به ۳.۵ هزار دلار افزایش یافته است. هر زمان اتریوم در گذشته افزایش یافته است، سایر آلت کوین‌ها هم از آن پیروی کرده‌اند.

پیچ و تابی در داستان اتریوم کلاسیک

در گذشته داشتن اتریوم کلاسیک (ETC) در سبد سرمایه‌گذاری در صورت داشتن اتریوم (ETH) معنا پیدا می کرد. با این حال، آن روایت به تدریج از بین رفته است.

بازار ETC جذابیت نوسانی خود را از دست داده است و در واقع کندل آلت کوین‌‌ها در نمودار روزانه کاملاً فشرده شده‌‌اند. در حقیقت، حتی در طی افت‌های اخیر ماه سپتامبر، قیمت آن در رده ۴۰ تا ۷۰ دلار ثابت مانده است. از سوی دیگر، قیمت اتریوم از ابتدای این ماه جهش‌های بزرگی داشت.

اگرچه الگوی ETC در نمودار هنوز تا حدودی با الگوی اتریوم مطابقت دارد، باید توجه داشت که ETC نتوانسته است با سرعت رشد اتریوم مطابقت داشته باشد.

در واقع، سرمایه گذاران بار رکود قبلی را متحمل شده‌اند. به عنوان مثال، طی سه ماه گذشته، اتریوم بیش از ۶۴ درصد سود داشته است در حالی که سود ETC به ۷ درصد رسیده است.

کاتالیزورهای اتریوم

به طور کلی، رشد ارگانیک اتریوم را می‌توان به ارتقاء و توسعه شبکه آن نسبت داد. در چارچوب کلان، فعالیت توسعه‌ای آن کاملاً پایدار بوده است.

برعکس، پس از ثبت جهش‌های گسترده در سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۲۰، فعالیت اتریوم کلاسیک در این جبهه چشمگیر نبود. اگرچه همین اواخر روند صعودی را ثبت کرد، اما باید توجه داشت که هیچ کجا به بالاترین حد قبلی خود نزدیک نشده است.

برای اینکه هر شبکه‌ای در میان رقابت فزاینده و روندهای متغیر مرتبط باقی بماند، باید ورژن‌های بهتری از آن ارائه شود. اتریوم توانسته است به خوبی به این هدف برسد. به عنوان مثال، این شبکه در ماه آگوست هارد فورک لندن را پشت سر گذاشت. و آپدیت Altair آن قرار است در این ماه فعال شود.

با این حال، هیچ برنامه‌‌ای برای اتریوم کلاسیک وجود ندارد. اوضاع آنجایی بدتر می‌شود که تعاونی ETC اخیراً حمایت خود را از خزانه ETC پیشنهادی برداشته است. همچنین اعلام کرد که ECIP-1098 دیگر یک طرح قابل اجرا نیست.

علاوه بر این، اتر حمایت سرمایه‌گذاران سازمانی را با خود دارد. فقط هفته گذشته، مجموع ورودی‌ سرمایه‌های سازمانی بالغ بر ۲۰.۲ میلیون دلار بود. اما، بازار اتریوم کلاسیک تقریباً از چنین پشتیبانی‌ای برخوردار نیست.

سخنان پایانی

بنابراین، اگر نوسانات همچنان پائین بماند، فعالیت‌های توسعه‌ای سرعت نگیرند و سرمایه اضافی به بازار سرازیر نشود، اتریوم کلاسیک در موقعیتی نخواهد بود که همزمان با اتریوم در رالی آینده آلتکوین‌ها شرکت کند.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=47827
دکمه بازگشت به بالا