ایستگاه خبر

چه چیزی می‌تواند بیت‌کوین را به کانال ۵هزار دلار برگرداند؟

روز دوشنبه بیت‌کوین دوباره نوسانات طوفانی را پشت سر گذاشت. در ابتدا، قیمت آن به بالاترین قیمت روزانه یعنی ۵،۸۲۳ دلار رسید اما پس از آن تقریباً ۱۰۰۰ دلار پایین آمد و به کمترین قیمت روز یعنی ۴،۸۵۷ دلار رسید. چه چیزی می تواند این رمزارز را به کانال ۵هزار دلار برگرداند؟

تجارت در زیر ۵ هزار دلار عادی شده

پنج‌شنبه گذشته، بیت ‌کوین نتوانست در برابر هراس ناشی از COVID 19 که باعث سقوط سهام بورس شد، مقاومت کند و برای اولین بار از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ به زیر سطح ۵۰۰۰ دلار رسید. روز جمعه اوضاع حتی بدتر شد، زیرا قدیمی‌ترین رمزارز در چند صرافی مهم زیر ۴۰۰۰ دلار فروش رفت.
آخر هفته، بازار رمزارزها متوقف و منفعل ماند با امید اینکه همه‌گیری کوروناویروس کند شود، یا حداقل دولت‌های جهان و بانکداران مرکزی با بسته‌های انگیزشی مؤثر اثرات آن را تحت کنترل خود درآورند.
به نظر می‌رسد اکنون فضای رمزارزها بیش از گذشته با بازارهای سنتی به هم پیوسته‌اند. سابقاً انتظار می‌رفت که بیت‌کوین برای کسانی که به دنبال حفظ پس‌اندازشان در بحران‌های اقتصادی بودند، پناهگاه امنی باشد. با این حال، به نظر می‌رسد وحشت عمومی ذائقه‌ی سرمایه‌گذاران رمزارزها را نیز تغییر داده است.

چه چیزی می تواند BITCOIN را در کانال ۵،۰۰۰ دلار ثابت نگه دارد؟

اعتماد به نفس. تا زمانی که کرونا ویروس همچنان در سطح جهان گسترش یابد، ارقام کلان اقتصادی منفی خواهند بود. مسلماً این اوضاع و احوال برای بیت‌کوین هم مناسب نیست. متأسفانه، شیوع این بیماری در اروپا و ایالات متحده آغاز شده است و باید امیدوار باشیم که دولت‌ها همانند چین به‌طور مؤثر با گسترش این بیماری مبارزه کنند، و از سوی دیگر به این امید ببندیم که هوای گرم بازدارنده گسترش بیماری کوید-۱۹ باشد، هرچند کارشناسان در این باره مطمئن نیستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37612
دکمه بازگشت به بالا