ایستگاه خبر

یکی از مقامات مجمع جهانی اقتصاد: رمز پذیرش فناوری بلاک چین در پر کردن شکاف دیجیتالی نهفته است

شیلا وارن، رئیس بخش بلاک چین و سیاست‌گذاری داده‌ی مجمع جهانی اقتصاد گفته است کسانی که از دسترسی به سامانه‌های مالی سنتی محروم یا از آن رویگردان شده‌اند، در صف مقدم پذیرش فناوری‌های نوظهوری همانند بلاک چین قرار دارند.

وارن در تاریخ ۸ ژوئیه در کنفرانس Unitize طی گفت‌وگویی با شیرا فرنک به کندوکاو زوایای گوناگون و چالش‌های اقبال عمومی به بلاک چین پرداخته است. وی گفته که پر کردن شکاف دیجیتالی، کلید اتصال بلاک چین به جریان اصلی نظام مالی است.

وارن بر این باور است که بسیاری از نهادهای مالی قدرتمند نه برای تمامی آحاد جامعه که تنها برای بخش کوچکی از آن، خلق مزیت و منفعت می‌کنند. او می‌گوید فردی فعال در صنعت بلاک چین به او گفته که تخمین می‌زند ۲۰ درصد از جمعیت جهان، هیچ‌گاه قادر به دسترسی به یک ارز دیجیتالی نخواهند بود. با این حال این مقام مجمع جهانی اقتصاد معتقد است که نباید ۸۰ درصد دیگر را فراموش کنیم و همان‌ها هستند که می‌توانند به گسترش اقبال عمومی به بلاک چین کمک کنند.

وی در ادامه افزوده است:

باید اول ساده‌ترین گام را برداریم. بله می‌دانیم که بخشی از مردم به هر دلیلی از دسترسی به نظام‌های مالی محروم مانده‌اند. اکنون اما شاید بسیار دشوار باشد که بتوان آن‌ها را با این نظام‌های دیرپا آشتی داد؛ با این حال، احتمال دارد بسیاری از آن‌ها تمایل زیادی برای پذیرش یک نظام مالی نوین داشته باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=39983
دکمه بازگشت به بالا