ایستگاه خبر

کنسرسیومی برای نظارت جهان شمول بر رمز ارزها توسط مجمع جهانی اقتصاد تشکیل شد

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) نخستین کنسرسیوم جهانی برای طراحی چارچوب نظارت فرامرزی برای ارزهای دیجیتال از جمله رمزارزهای پایدار تشکیل داده است. این کنسرسیوم بر رویکردهای سیاسی‌گذاری متقابل، شفافیت، قوانین فراگیر و تقویت همکاری‌های عمومی و خصوصی در اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعه تمرکز خواهد کرد.

WEF انگیزه‌ی ایجاد این کنسرسیوم را ایجاد یک ناظر جهانی رسمی با طراحی خوب دانست تا به تحقق وعده‌ی رمز ارزها برای تقویت صنعت مالی به وسیله‌ی گسترش صنعت مالی نوین در میان اقشار کم‌برخوردار در سراسر جهان کمک کند. این کنسرسیوم از شرکت‌های بین‌المللی، موسسات مالی سنتی، نمایندگان دولت، کارشناسان فنی، دانشگاهیان، سازمان‌های بی‌المللی، سازمان‌های مردم‌نهاد و اعضای انجمن‌های WEF تشکیل خواهد شد.

این کنسرسیوم به جلوگیری از چند پاره بودن قوانین در سطح جهان کمک می‌کند و با ایجاد اعتماد از تفکرات نوآورانه درمورد سیاست‌های نظارتی که توسط بازیگران خصوصی و دولتی در فضای جهانی رمز ارزها حمایت شود، پشتیبانی می‌کند.

تا کنون چهره‌هایی مانند رئیس بانک مرکزی انگلیس، بنیانگذار و مدیر اجرایی WEF، رئیس موسسه پولی سنگاپور و مقامات وزارت دارایی و بانکداران مرکزی مصر و بحرین از این کنسرسیوم حمایت کرده‌اند. همچنین اعضای شناخته شده‌ی جامعه‌ی رمز ارزها از جمله Joe Lubin از Consensys، دیوید مارکوس و از کالیبرا و Elizabeth Rossiello از BitPesa نیز از این کنسرسیوم حمایت کرده‌اند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36567
دکمه بازگشت به بالا