ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۱۷ تا ۲۳ آبان؛ صعود مجدد آلت‌کوین ها غیر ممکن است!

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بابی لی معتقد است که قیمت ۵۰۰ هزار دلاری بیت‌کوین در سال ۲۰۲۸ اتفاق خواهد افتاد

بیت‌کوین در نهایت از بازار طلا پیشی خواهد گرفت و هر عدد ۱ میلیون دلار ارزش پیدا خواهد کرد. این ها حرف های چهره شناخته شده صنعت رمز ارزها بابی لی است.

به گزارش کوین‌تلگراف، بابی لی موسس صرافی چینی BTCC در یک سری توییت سریالی در تاریخ ۱۰ نوامبر بحث پیرامون مقایسه طلا و بیت‌کوین را دوباره به صدر اخبار دنیای رمز ارزها برگردانده است.

بازار جهانی طلا ۸ تریلیون دلار است در حالیکه بازار بیت‌کوین تنها ۱۶۰ میلیارد دلار است. این یعنی طلا ۵۰ برابر بیت‌کوین ارزش بازار دارد. بابی لی معتقد است تا سال ۲۰۲۸ بازار جهانی بیت‌کوین می تواند طلا را از پیش رو بردارد.

من پیش‌بینی می‌کنم که این اتفاق در ۹ سال آینده رخ خواهد داد. در آن زمان بیت‌کوین باید بالای ۵۰۰ هزار دلار قیمت داشته باشد.

مشابه بسیاری از کارشناسان دیگر، بابی لی نصف شدن پاداش استخراج کنندگان و عرضه محدود بیت‌کوین را دلیل اصلی این جهش قیمت می‌داند. او معتقد است که کمیابی برای بیت‌کوین باعث عبور این پدیده جدید جهانی از ارزش جهانی طلا خواهد شد.

افت ۷ درصدی سختی شبکه بیت کوین با وجود افزایش نرخ هش

داده‌ها از کاهش ۷ درصدی سختی شبکه بیت کوین خبر می‌دهند. سختی شبکه نشان دهنده میزان تلاش مورد نیاز استخراج کنندگان برای تایید بلاک در شبکه است. سختی بالاتر نشان دهنده رقابت بالا در شبکه و تضمین کننده امنیت بلاکچین می‌باشد. در حالی که سختی شبکه بیت کوین افت کرده است نرخ هش شبکه بار دیگر از ۱۰۰ quintillion گذشت.

افت ۷ درصدی سختی شبکه بیت کوین با وجود افزایش نرخ هش افت ۷ درصدی سختی شبکه بیت کوین با وجود افزایش نرخ هش

این نوسانات درحالی اتفاق می‌افتد که اخیرا تامین کننده عمده دستگاه‌های استخراج Argo Blockchain پانصد دستگاه جدید Antminer S17 از بیت مین خریداری کرده است. این شرکت انگلیسی در حال حاضر ۷۰۰۰ دستگاه استخراج دارد و قصد دارد تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ آن را به ۱۷۰۰۰ افزایش دهد.

نامعلوم بودن هویت ساتوشی ناکاماتو دلیل محبوبیت بیت کوین است

رابرت شیلر، اقتصاددان برنده جایزه نوبل و استاد دانشگاه Yale در کتاب جدید خود با عنوان «روایتگری اقتصادی: داستان‌ها چگونه وایرال می‌شوند و اتفاقات بزرگ اقتصادی را به‌وجود می‌آورند» به داستان‌ محبوبیت بیت کوین پرداخته است. او در گفتگو با اکونومیست گفته است: «روایتگری اقتصادی برای من به معنی مطالعه‌ی روایت‌های عامه‌پسند که بر مبنای تفکر عامه مردم بنا شده است، می‌باشد. اینکه بدانیم چرا مردم در دوران رونق بیشتر از دوران رکود هزینه می‌کنند؟ و چرا بازار سهام را معیار سنجش سلامت اقتصاد می‌دانند؟»

او به نامعلوم بودن هویت ساتوشی ناکاماتو سازنده بیت کوین اشاره کرد و رازآلود بودن این داستان را علت هایپ قیمت در سال ۲۰۱۷ دانست. وی همچنین روایت آنارشیستی رمز ارزها و غیرضروری و غیرقابل اعتماد خواندن دولت‌ها را دلیل دیگری برای جذب جوانان به این حوزه دانسته است.

افزایش روزافزون تمایل مردم به بیت کوین در اقتصادهای معیوب

طبق داده‌های پلتفرم معاملاتی همتا به  همتای Localbitcoins، طی هفت روز منتهی به شنبه ۹ نوامبر، معاملات بیت کوین (BTC) در کشورهای با اقتصاد معیوب آرژانتین و ونزوئلا به شدت رشد کرده است. طی دوره مذکور ونزوئلایی‌ها مجموعا ۱۴۲.۹ میلیارد بولیوار (VES) (معادل ۶۲۷BTC یا ۵.۵ میلیون دلار) و آرژانتینی‌ها مجموعا ۱۹.۴ میلیون پزو (ARS) (معادل ۳۰BTC یا ۲۶۳ هزار دلار) بیت کوین خریده‌اند. این درحالیست که حجم بیت کوین خریداری شده تفاوت چشمگیری نداشته که نشان می‌دهد ارزش پول ملی دو کشور به شدت در حال نزول است.

argentine venezuela

اتریوم (ETH) هزار برابر مقیاس پذیرتر می‌شود!

صرافی غیرمتمرکز IDEX ادعا کرده یک «راه حل مقیاس‌پذیری نامتناهی» برای شبکه اتریوم ایجاد کرده است. IDEX که ۴۰ درصد تراکنش‌های غیرمتمرکز از طریق آن انجام می‌شود ادعا می‌کند سیستمی با نام Optimized Optimistic Rollups (O2Rs) تقریبا هزار برابر سریع‌تر است از Optimistic Rollups (ORs) که توسط Plasma Group، توسعه دهنده مقیاس‌ پذیری اتریوم، طراحی شده است.

روش مقیاس پذیری Rollup solutions محاسبات را خارج از شبکه انجام می‌دهد و سپس نتایج را وارد شبکه می‌کند. هر دو روش O2Rs و ORs از درستی داده ها و تحلیل آنها توسط تاییدکنندگان اطمینان حاصل می‌کنند و سپس داده‌ها را به شبکه وارد می‌کنند. تفاوت اصلی بین دو پروتکل این است که ORs درصورت عدم وجود اعتباردهنده داده‌ها را off-chain منتشر می‌کند و پتانسیل مقیاس پذیری اتریوم را نامحدود می‌کند.

جوزف لابین: خوشبختانه اتریوم می‌تواند با رمز ارز ملی چین همکاری کند

جوزف لابین از بنیان‌گذاران اتریوم و موسس بنیاد Consensys اعلام کرده است که امیدوار است رمز ارز ملی چین امکان همکاری با بلاک‌چین‌های عمومی دیگر نظیر اتریوم را فراهم کند.

لابین که در تاریخ ۹ نوامبر با مجله Forbes  صحبت می‌کرد افزود:

“من فرض می‌کنم این قرار است چیزی باشد که رهبر چین فکر میکند می‌تواند برای آنها مفید باشد. خوشبختانه رمز ارز آنها قرار است باز باشد و ما می‌توانیم با آنها تعامل داشته باشیم.”

علاوه بر این جوزف ابراز امیدواری کرده است که چینی‌ها مشارکت بیشتری در اکوسیستم اتریوم داشته باشند. او با اشاره به ایده کمربند تجاری چین و ایده پلتفرم بلاک‌چینی تجاری تاکید کرد که آنها در حال استفاده از یک تکنولوژی ضعیف تر از بلاک‌چین‌های عمومی نظیر اتریوم هستند.

من دوست دارم به چین کمک کنم که در اتریوم حرفه ای شوند. حقیقت این است که اتریوم قوی ترین بلاک‌چین موجود است. اتریوم یک ویرویس مثبت است که در ذهن مردم فعالیت می‌کند.

تراکم در بلاک‌چین EOS! بیش از ۹۵ درصد تراکنش‌ها مربوط به ایردراپ EIDOS است!

صرافی Coinbase  در تاریخ ۹ نوامبر گزارش داده است که بلاک‌چین EOS به دلیل ایردراپ توکن EIDOS با تراکم مواجه شده است.

به گزارش کوین‌تلگراف، در یک پست اینترنتی صرافی Coinbase مدعی شده است که آنها در پردازش تراکنش های  EOS مشتریان خود با مشکل مواجه شده اند و این به دلیل ایردراپ جدید EIDOS است که باعث تراکم در شبکه EOS شده است.

این صرافی تاکنون این مشکل را با اختصاص دادن CPU بیشتر به پردازش این تراکنش ها برطرف کرده است.

به طور شگفت انگیزی این اتفاق باعث هزینه برتر شدن استفاده از CPU نسبت به زمان در شبکه و افزایش ۱۰۰۰ برابری آن در بازه زمانی ۴ ساعته شده است.

مطابق با ادعای Coinbase  توکن EIDOS که در تاریخ  ۳۱ اکتبر در شبکه EOS عرضه شده و ایردراپ آن که باعث ارسال تراکنش‌های در شبکه از قرار داد هوشمند این توکن عامل اصلی این تراکم بوده است.

برای فروش این توکن، کاربران با اجاره دادن CPU خود و افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها باعث ایجاد این تراکم شده اند.

مالکیت علامت تجاری Zcash به بنیاد زیکش رسید

Electric Coin Company (ECC) علامت تجاری Zcash را به بنیاد زیکش اهدا کرد. ECC در سال ۲۰۱۶ رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی زیکش (ZEC) را ایجاد و راه اندازی کرد. طبق توافقنامه‌ی ۶ آگوست بین ECC و بنیاد زیکش، بنیاد مسئول مالی هزینه‌های مربوط به اختصاص و حمایت از علامت تجاری خواهد بود.

توافقنامه‌ی علامت تجاری برای حفاظت از شهرت و جلوگیری از کلاه‌برداری مهم است و برای حاکمیت بلاک چینی زیکش قدرت قانونی به ارمغان می‌آورد. در ماه اکتبر یک نسخه جعلی از ZecWallet، کیف پول متعلق به بنیاد زیکش، عرضه شده بود. توافقنامه‌ی فعلی می‌تواند بصورت قانونی جلوی چنین مسائلی را بگیرد.

فردی ناشناس به پروژه Grin پنجاه بیت‌کوین اهدا کرده است! آیا او ساتوشی است؟

در تاریخ ۱۱ نوامبر یک فرد ناشناس به کوین امنیت محور Grin پنجاه بیت‌کوین اهدا کرده است. عده ای معتقدند که پشت این روح سخاوتمند ساتوشی ناکاموتو نهفته است.

خبر این اهدای بیت‌کوینی در توییتر منتشر شده  و این انتقال توسط صرافی Coinbase مدیریت شده است. صرافی مدعی است که فرد اهدا کننده خواسته تا ناشناس بماند.

خبر توسط دانیل لهنبرگ مدیر Grin در همان روز یعنی ۱۱ نوامبر تایید شده است.

به گزارش کوین تلگراف دانیل لهینبرگ تاکید کرده است که او ارتباط مختصری با فرد اهدا کننده داشته است. با احترام به خواسته او مبنی بر ناشناس بودن، دانیل برخی از جزئیات این تراکنش را منتشر کرده است.

” محرک ما اقتصادی نبوده است. این در رابطه با تکنولوژی و پروتوکل است. لطفا این را در راه مناسبی خرج کنید. به کارتان همچون گذشته ادامه دهید. این همان چیزی است که تاکنون بدان مفتخر بوده ایم. این که شما بتوانید بدون وابستگی اقتصادی کار خود را انجام دهید.”

به نظر می رسد شکل و شمایل عجیب این اهدا گمانه زنی ها در رابطه با هویت واقعی فرد اهدا کننده را افزایش داده است. عده ای معتقدند ساتوشی ناکاموتو خالق مرموز بیت‌کوین در پشت این حرکت بوده است.

جس پاول: صعود مجدد آلت‌کوین ها غیر ممکن است!

جس پاول مدیر اجرایی Kraken در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری AMB Crypto، در رابطه با مشکلات ابتدایی صرافی تحت مدیریت خود و چشم انداز نزدیک بازار رمز ارزها به ایراد سخن پرداخته است.

“بانک های مرکزی همواره در رابطه با دارایی های دیجیتال سخت گیر بوده اند. ریسک و عدم اطمینانی که به اینگونه دارایی ها متصل است باعث می شود پتانسیل های آنها نادیده گرفته شود.”

در این مصاحبه آقای پاول خاطر نشان کرد که صرافی Kraken شش ماه فعالیت خود را به تاخیر انداخته بود چرا که بتواند ملزومات قانونی بانکهای مرکزی مبنی رعایت کردن استاندارد KYC را فراهم کند. او افزوده است که برای احداث صرافی شما نیازمندید حساب بانکی باز کنید پس مجبور می شوید الزامات قانونی آنها را رعایت کنید.

“از آنجاییه که این تجارت حجم بزرگی ندارد، قانون گذاران نگرانی خاصی ندارند. نگرانی آنها از پیشرفت و بزرگ شدن این بازار است.”

در انتها پاول معتقد است که ۹۵ درصد آلتکوین ها هیچگاه به اوج قیمتی خود برنخواهند گشت. چرا که آنها استارتاپ هایی انتزاعی هستند. این حقیقت می تواند باعث افزایش سلطه قیمت بیت‌کوین بر بازار شود.

استخراج

باورنکردنی! استخراج‌کننده غیر مجاز معرفی کنید، پاداش بگیرید!

به گزارش کوین‌ایران آیین‌نامه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها مصوب وزارت نیرو دیروز ۲۱ آبان ماه منتشر شد.

در این آیین نامه که امضای رضا اردکانیان وزیر نیرو را نیز بر خود می‌بیند بهای هر کیلو وات برق مصرفی مراکز استخراج رمز ارزها ۹۶۵۰ ریال تعیین شده است. در این آیین نامه آمده است که به منظور مدیریت مصرف برق در ایام گرم (از ابتدای خرداد تا پایان شهریور) بهای هر کیلووات ساعت انرژی برق با ضریب ۲ و در هشت ماه دیگر سال با ضریب ۰.۵ محاسبه و دریافت می‌شود.

همچنین تبصره‌ای در این آیین نامه موجود است که بنابرآن اگر قیمت برق صادراتی به هر دلیلی ( تغییر پایدار نرخ ارز و یا تغییر ترکیب قیمت) بیش از ۱۰ درصد کاهش و یا افزایش یابد شرکت توانیر موظف است پیشنهاد اصلاحی تنظیم و به وزارت نیرو ارائه نماید.

در پایان این آیین نامه آمده است که شناسایی متخلفین مراکز غیر مجاز رمز ارزها مشمول دریافت پاداش ( تا سقف بیست درصد خسارت دریافتی از متخلف شناسایی شده) خواهد بود. بندی که واکنش کاربران شبکه‌های مجازی را نیز برانگیخته است.

باید دید فعالین صنعت استخراج رمز ارزها چه واکنشی به این آیین نامه خواهند داشت.

Canaan در برگزاری IPO از Bitmain پیشی گرفت

Canaan Creative بزرگترین رقیب Bitmain در عرصه تولید دستگاه‌های استخراج بیت کوین مجوز عرضه اولیه عمومی (IPO) برای تاریخ ۲۰ نوامبر را در بورس نزدک گرفت. Canaan Creative به همراه Citi Group، Credit Suisse، Galaxy Digital و چهار شرکت زیر مجموعه دیگر در تاریخ ۲۸ اکتبر درخواست برگزاری IPO در ایالات متحده را پر کرده بودند. Canaan در نظر دارد ۴۰۰ میلیون دلار از طریق IPO جمع‌آوری کند ولی قیمت هر برگ سهم هنوز مشخص نیست.

Canaan پیشتر تلاش‌های ناموفقی برای برگزاری IPO در بورس‌های اصلی چین و هنگ کنگ را از سر گذرانده بود. شنیده‌ها حاکی از آن است که درخواست عرضه اولیه Bitmain نیز در بورس هنگ کنگ رد شده و این کمپانی با حمایت Deutsche Bank بطور مخیانه درخواست برگزاری IPO در ایالات متحده را پر کرده است.

طبق آخرین داده‌ها Canaan حدود ۲۳.۳٪ و Bitmain حدود ۶۴.۵٪ از سهم دستگاه‌های استخراج بیت کوین را در اختیار دارند.

کاهش چشمگیر ارزش IPO شرکت Canaan در بورس نزدک

Canaan Creative، سازنده دستگاه‌های استخراج رمز ارز که مجوز عرضه اولیه عمومی (IPO) برای تاریخ ۲۰ نوامبر را در بورس نزدک را گرفته بود، فایل IPO خود را اصلاح کرد. Canaan که پیشتر در نظر داشت تا ۴۰۰ میلیون دلار از طریق IPO جمع‌آوری کند، مبلغ مورد انتظارش را به ۱۰۰ میلیون دلار کاهش داد. به نظر می‌رسد این قیمتگذاری کم ناشی از نگاه بدبینانه‌ی فعالان مالی سنتی آمریکا به صنعت رمز ارزها باشد.

طبق اعلام رسمی شرکت، عرضه اولیه با ارائه ۱۰ میلیون ورقه ADS با رنج قیمت ۹ تا ۱۱ دلار انجام می‌شود. ADS اوراق بهاداریست که کمپانی‌های خارجی برای عرضه سهام‌شان در بورس آمریکا از آن استفاده می‌کنند. Canaan با نام تجاری CAN وارد بورس نزدک خواهد شد و اولین کمپانی چینی‌ست که بطور عمومی در بورس اوراق بهادار آمریکا معامله می‌شود.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

جاستین سان لیست شدن Trx در صرافی Poloniex را تایید کرد

کوین تلگراف گزارش کرد که رمز ارز ترون TRX یازدهمین رمز ارز بزرگ از لحاظ حجم بازار، در صرافی Poloniex  لیست شده است.

در تاریخ ۹ نوامبر صرافی Poloniex در یک پست اینترنتی اعلام کرد که آماده است تا رمز ارز غیر متمرکز ترون را به لیست ارزهای قابل مبادله خود اضافه کند. خبری که جاستین سان مدیر اجرایی ترون سه روز بعد به طور رسمی آن را تایید کرد.

به گزارش کوین تلگراف مشتریان از این پس قادر خواهند بود با جفت ارزهای Trx/Btc و Trx/Tether و Trx/Usd به معامله بپردازند. جفت ارزهای دیگر نیز به زودی قابل دسترس خواهند بود.

این خبر تنها یک ماه پس از اعلام جدایی این صرافی آمریکایی از شرکت مادر خود Circle منتشر شده است. این صرافی اعلام کرده است که این جزئی از برنامه بلند مدت آنها برای پاسخگویی به نیازهای معامله گران رمز ارزها و در رقابت ماندن این صرافی در بازار جهانی رمز ارزها است.

گفتنی است که این صرافی برای کاربران آمریکایی در دسترس نخواهد بود و Circle  نیز حساب خدماتی مشتریان آمریکایی را تعطیل کرده است.

تسهیلات تجارت فیات به رمز ارز بایننس با اضافه شدن یورو به ۵ ارز افزایش یافت

یورو (EUR) نیز پس از hryvnia (UAH) اوکراین، tenge (KZT) قزاقزستان ، naira (NGN) نیجریه و روبل (RUB) روسیه به جمع تسهیلات تجارت فیات به رمز ارز بایننس پیوست. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود رمز ارزهای بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و XRP را مستقیما با از ارزهای فیات ذکر شده و با استفاده از کیف پول بایننس خریداری نمایند.

ژائو (CZ)، مدیرعامل بایننس این ایده را تسهیل‌کننده پذیرش گسترده رمز ارزها در جهان می‌داند. به همین دلیل، بایننس قصد دارد مجموعه تجارت فیات به رمز ارز را بیشتر گسترش دهد.

رکوردزنی Bakkt با وجود افت قیمت بیت کوین

حجم روزانه معاملات آتی بیت کوین (BTC) روی پلتفرم دارایی‌های دیجیتال Bakkt به سطح جدید ۱۷۴۱ معامله آتی (به ارزش ۱۵.۵ میلیون دلار) در روز رسید. این تعداد معامله درحالی انجام شد که قیمت بیت کوین به زیر ۹۰۰۰ دلار رسیده است.

Bakkt یک پلتفرم معامله اوراق آتی با تسویه بیت کوین است که از زمان آغاز به کارش پیوسته تعداد معاملات روی این پلتفرم در حال رشد بوده است. هر قراردادآتی روی پلتفرم Bakkt معادل یک بیت کوین است. بالاترین رکورد تعداد معاملات آتی انجام شده روی این پلتفرم در روز ۲۶ اکتبر همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰ هزار دلار ثبت شد.

بایننس تمام ۱۸۰ ارز فیات دنیا را به پلتفرم معاملات فیات رمز ارز خودش اضافه می‌کند

صرافی رمز ارز بایننس درنظر دارد از همه ۱۸۰ رمز ارز فیات در جهان، جهت تسهیل تجارت مستقیم رمز ارز به فیات حمایت کند. Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل بایننس، اخیرا از استراتژی این صرافی برای کار با خدمات دهندگان ثالث جهت افزودن هرچه بیشتر جفت‌های رمز ارز-فیات صحبت کرده است. با گسترده شدن این پلتفرم کاربران می‌توانند از طریق ارز محلی خود مستقیما در بایننس رمز ارز خرید و فروش کنند.

صرافی بایننس در حال حاضر از پنج ارز فیات شامل نایرا نیجریه (NGN)، روبل روسیه (RUB)، یورو (EUR) ، hryvnia اوکراین (UAH) و tenge قزاقستان (KZT) بر روی پلتفرم خود پشتیبانی می‌کند که همگی با همکاری پلتفرم‌های پرداخت شخص ثالث AdvCash و Flutterwave اضافه شده‌اند. بایننس در حال حاضر از ورود فیات از طریق شش کانال شخص ثالث شامل Koinal ،Simplex ،Paxos ، TrustToken، Flutterwave و AdvCash پشتیبانی می‌کند.

صرافی بیتفینکس رمز ارز پایدار با پشتوانه طلا ارائه می‌دهد

به گفته Paolo Ardoino، مدیر اجرایی Bitfinex و Tether، صرافی بیتفینکس قصد دارد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ اختیارمعامله‌هایی را ارائه کند و هم اکنون با بازارسازان خارجی برای اطمینان از نقدینگی همکاری می‌کند. وی همچنین افزود بیتفینکس در حال راه‌اندازی رمز ارز پایدار با پشتوانه طلا بنام Tether Gold است. هنوز جزئیات بیشتری در اینباره در دسترس نیست.

پس از راه اندازی پلتفرم معاملات مشتقات iFinex در تابستان امسال، این صرافی روی اختیارمعاملات تمرکز کرده است. به گفته Ardoino، او و تیم مهندسی در حال حرکت بسوی معاملات با پشتوانه تتر هستندچراکه معتقدند این محصولات اعتماد و گستردگی بیشتری برای رمز ارزها به ارمغان می‌آورد. بیتفینکس همچنین بمنظور کاهش اتلاف منابع تلاش می‌کند امکاناتی فرراهم کند که کاربران بتوانند با استفاده از کارت‌های هدیه رمز ارز کالای واقعی بخرند.

EToroX رمز ارز Dash و چندین رمز ارز پایدار دیگر را لیست کرد

EToroX، پلتفرم دارایی دیجیتال صرافی EToro، اعلام کرد رمز ارز مبتنی بر حریم خصوصی دش (Dash) و هفت رمز ارز پایدار را به لیست خود افزوده است. از این پس کاربران eToroX می‌توانند رمز ارزهای پایدار با پشتوانه لیر (TRYX) ترکیه، Zloty (PLNX) لهستانی،Rand (ZARX) آفریقای جنوبی و دلار هنگ کنگ (HKDX) را در کنار توکن USDC و تتر (USDT) که با دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند را برای معاملاتشان استفاده کنند. بدین ترتیب، تعداد دارایی های قابل معامله در این صرافی رمز ارز به ۲۶ مورد افزایش یافت.

همچنین، EToroX یک جفت معاملاتی جدید نیز لیست کرده که به کاربران اجازه می‌دهد طلای توکنایز شده (GOLDX) را در مقابل بیت کوین (BTC) معامله کنند. این صرافی معتقد است بسیاری از افراد طلا را دارایی امن در نظر می‌گیرند و بیت کوین را همتای دیجیتالی آن می دانند، لذا این جفت معاملاتی مناسب آنها خواهد بود.

رقابت تنگاتنگ Bakkt و CME بر سر انواع مختلف قراردادهای آتی بیت کوین

Bakkt، ارائه دهنده قراردادهای آتی بیت کوین با تسویه فیزیکی، اکنون قصد دارد نسخه تسویه نقدی این محصول را نیز ارائه دهد. Bakkt، زیرمجموعه هلدینگ ICE در بورس اوراق بهادار نیویورک، معاملات آتی بیت کوین را از طریق ICE Clear، واحد سنگاپورICE ، تسویه می‌کند. لازم به ذکر است که این محصول در سراسر جهان قابل دسترسی خواهد بود.

در حال حاضر، صرافی مشتقات CME Group تنها ارائه‌دهنده قراردادهای آتی بیت کوین با تسویه نقدی است. CME در تلاش است محصول مرتبط با معاملات آتی بیت کوین خود را در ۱۳ ژانویه به بازار عرضه کند، در حالی که Bakkt محصول جدید خود را برای ۹ دسامبر آماده می‌کند.

قانون‌گذاری

رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا معتقد است رمز ارزها نباید توسط بانک‌های مرکزی ایجاد شوند!

آلن گرین اسپن (Alan Greenspan) رئیس پیشین فدرال رزرو آمریکا معتقد است اینکه بانک مرکزی آمریکا می‌خواهد ارز دیجیتال خود را ارائه کند خنده دار است.

اقتصاد دان مشهور آمریکایی آلن گرین اسپن که برای پنج دوره متوالی بین سالهای ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۶ رئیس فدرال رزرو آمریکا بوده، معتقد است بانک‌های مرکزی نباید برای ایجاد ارزهای دیجیتال اقدام کنند.

“هیچ نکته مثبتی برای ورود بانک‌های مرکزی به این کار وجود ندارد.” او این اظهارات را در نشست سالیانه کنفرانس اقتصادی کاییجینگ در بیجین چین ارائه نموده است.

گرین اسپن همچنین معتقد است که پشتوانه ارزهای فیات اعتبار حکومت‌های آنان است. او با اشاره به پروژه رمز ارز لیبرای فیس‌بوک اعلام کرد که پشتوانه دلار آمریکا بیش از حد تصور فیس‌بوک در دسترس است و نیازی به ایجاد لیبرا وجود ندارد.

یاروم پاول رئیس کنونی فدرال رزرو نیز با آقای اسپن هم عقیده است. به گزارش خبرگزاری U.Today، آقای پاول نیز ایده ایجاد رمز ارز بانک مرکزی آمریکا را بی فایده می داند.

گفتنی است که خبر ایجاد رمز ارز لیبرا، نخستین پروژه رمز ارزی غول شبکه‌های اجتماعی، فیس بوک، نگرانی‌های زیادی را در میان اقتصاد دانان، سیاست مداران و قانون‌گذاران در سرتاسر دنیا برانگیخته است.

رئیس پیشین بانک مرکزی اروپا: بیت کوین پول واقعی نیست

Jean-Claude Triche، رئیس سابق بانک مرکزی اروپا در کنفرانسی در پکن اظهار داشت: «من به شدت با بیت کوین مخالفم». وی در ادامه افزود که بیت کوین را فاقد ویژگی‌های یک ارزی واقعیست. وی رمز ارزهای با پشتوانه دارایی را نیز دارای شبهات بسیار و ناسالم ارزیابی کرد.

Triche همچنین گفت که SDR را به رمز ارز پایدار لیبرا ترجیح می‌دهد. SDR توسط صندوق بین المللی پول عرضه و با سبدی از ارزهای دلار، یورو، پوند، رینمینبی چین و ین پشتیبانی می‌شود. وی توضیح داد: «من نسبت به کنترل ارزش پولی در رمز ارزها مشکوکم و SDR را ارزی پایدرا برای مبادلات جهانی می‌بینم.»

او در ادامه گفت حتی اگر دنیا سکه و پول کاغذی را کنار بگذارد رمز ارزها جایی برای پیشرفت ندارند. Mario Draghi یکی دیگر از روسای پیشین بانک مرکزی اروپا نیز پیشتر گفته بود که رمز ارزها و حتی رمز ارزهای پایدار طوری طراحی نشده‌اند که بتوانند جایگزین مناسبی برای پول باشند.

ملکه بریتانیا رمز ارزها را به عنوان ارز به رسمیت نمی‌شناسد

تنها چند هفته پس از اینکه کمیته ناظر بر درآمدهای داخلی ایالات متحده یک راهنمای جدید برای اخذ مالیات با رمز ارزها منتشر کرد، نهاد مرکزی مالیات و خدمات مالی بریتانیا قوانین مالیاتی خود در رابطه با رمز ارزها را برای بخش‌های صنعتی و افراد به روز رسانی کرد.

به گزارش کوین‌تلگراف، ملاحضات قانونی لحاظ شده در این بازنگری همچنان که انتظار می‌رفت، محافظه کارانه است. این قانون جدید پیرامون رمز ارزها در کنار بندهای مالیاتی دیگر بریتانیا قرار می گیرد. در این لایحه رمز ارزها به طور مشخص ارز در نظر گرفته نشده اند و با اسم دارایی‌های رمز نگاری شده وارد قانون شده اند.

قوانین لحاظ شده برای افراد حقیقی به این صورت است که داشتن رمز ارزها را به عنوان یک نوع سرمایه‌گذاری شناسایی کرده است و در هنگام تبدیل رمز ارزها به ارزهای فیات، خرید با رمز ارزها و حتی تبدیل رمز ارزها به یکدیگر آنها را مشمول پرداخت مالیات می‌کند.

در حالیکه کشورهای بسیاری در حال وضع قوانین مالیاتی برای رمز ارزها هستند، دغدغه‌های بسیاری برای تمیز دادن فعالیت‌های فردی از تجاری در حوزه رمز ارزها  توسط قانون‌گذاران وجود دارد.

بانک‌های مرکزی

تونس در آستانه ایجاد دینار دیجیتال با همکاری توسعه دهنده‌های روسی

اگر فکر می‌کردید اولین ارز دیجیتالی که توسط یک بانک مرکزی ارائه خواهد شد، دلار دیجیتال خواهد بود و یا یوروی دیجیتال. و یا حتی به شرق نگاه می‎کردید و این شانس را به چین می‌دادید، باید بگوییم که اشتباه می‌کردید.

تونس به نظر می‌رسد در این عرصه از قدرت‌های شرقی و غربی سبقت گرفته است و در آستانه ایجاد یک ارز دیجیتال به نام دینار دیجیتال با پشتوانه ارز فیات خود یعنی دینار تونسی است.

به گزارش خبرگزاری  AMB Crypto و به نقل از منابع رسمی خبری در روسیه، بانک مرکزی تونس اعلام کرده است که در حال ساخت پلتفرمی برای دیجیتالیزه کردن دینار تونسی است. دلیل اعلام این خبر از رسانه‌های دولتی روسیه این بوده است که شرکت روسی Universa Blockchain قرار است امور فنی و نرم‌افزاری این پلتفرم را انجام دهد.

در این خبر Universa Blockchain یک شرکت بین المللی متخصص در زمینه بلاک‌چین معرفی شده است که قرار است درصدی از تراکنش‌ها بر روی پلتفرم جدید دینار دیجیتال را به عنوان سود مشارکت کسب کند. مقامات بانک مرکزی تونس نیز دسترسی کامل به جزئیات تراکنش‌ها را خواهند داشت.

ارائه نمونه اولیه پرداخت برون مرزی بلاک چینی بانک مرکزی سنگاپور

موسسه پولی سنگاپور (MAS)، بانک مرکزی سنگاپور، بانک سرمایه گذاری JPMorgan و بانک سرمایه گذاری دولتی Temasek از نمونه اولیه طرح پرداخت برون مرزی با بلاکچین رونمایی کردند. Sopnendu Mohanty، مدیر ارشد فناوری اطلاعات MAS در اینباره گفت: «شبکه‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین سریع، ایمن و کارا هستند و فرصت‌های جدیدی برای کسب و کارها خلق می‌کنند.»

این نمونه اولیه بخشی از پروژه پنج مرحله‌ای Ubin است که از نوامبر سال ۲۰۱۶ به عنوان تلاش مشترک MAS و صنعت سرویس‌های مالی سنگاپور آغاز شده است. MAS امیدوار است این نمونه اولیه سایر بانک‌های مرکزی را گام برداشتن در این مسیر تشویق کند.

انتظار می‌رود پروژه‌ی Ubin اوایل سال ۲۰۲۰ توسط غول تکنولوژی Accenture شروع به کار کند.

کسب و کارها

نسخه رسمی مرورگر بریو بلاخره عرضه شد

پس از حدود ۴ سال توسعه و چندین نسخه آزمایشی، در نهایت نسخه ۱.۰ مرورگر اینترنت بلاکچینی بریو (Brave) برای سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و iOS منتشر شد. این مرورگر بیش از ۸.۷ میلیون کاربر ماهانه دارد و ۲ تا ۸ برابر سریعتر از دیگر مرورگرهای اینترنتی است. همچنین، حریم خصوصی کاربران را حفظ می‌کند و ۷۰٪ درآمد تبلیغات سیستم تبلیغات بلاکچینی‌اش را به صورت توکن‌ BAT به کاربران خود پرداخت می‌کند. برای دانلود نسخه‌های مختلف این مرورگر اینجا کلیک کنید.

رشد ۶۵ درصدی پرداخت با رمز ارزها طی ۷ ماه!

طبق تحقیقات شرکت Chainalysis استفاده از رمز ارزها در تعامل با ۱۶ شرکت‌ ارائه دهنده خدمات مانند Bitpay بین ماه‌های ژانویه و جولای ۶۵٪ افزایش داشته است. در این پرداخت‌ها از بیت کوین (BTC)،‌بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC) و رمز ارز پایدار USDT استفاده شده است و گستره‌ای از قمار آنلاین تا خرید گلدان را شامل می‌شود.

این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که تجارت با رمز ارزها ار ۳ میلیون دلار در روز در ماه ژانویه به ۵.۵ میلیون دلار در روز در ماه جولای رسیده است. هرچند میزان تعاملات مالی با رمز ارزها اندک است به نظر می‌رسد این نوع جدید دارایی توانسته‌اند اعتماد افراد بیشتری را جلب کنند.

۱۰ درصد پرداخت‌های MoneyGram بین آمریکا و مکزیک با ODL انجام می‌شود

غول انتقال‌دهنده‌ی پول MoneyGram، حدود ۱۰ درصد از تراکنش‌هایش بین ایالات متحده و مکزیک را با ابتکار On-Demand Liquidity (ODL) ریپل انجام می‌دهد. روش پرداخت On-Demand Liquidity (ODL) ارز دیجیتال XRP برای تراکنش‌ها استفاده می‌کند. MoneyGram در نظر دارد تا پایان سال جاری از این شیوه پرداخت در چهار کانال پرداختی دیگر نیز استفاده کند.

Alex Holmes، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره MoneyGram گفت: «با ODL می‌توانیم چندین میلیارد دلار را در عرض چند ثانیه تسویه کنیم و این شگفت‌انگیز است.»

در ماه ژوئن ریپل متعهد شد مبلغ ۵۰ میلیون دلار در شرکت MoneyGram  سرمایه‌گذاری کند و این شرکت هم در مقابل متعهد شد از XRP در انتقال پول استفاده نماید. روز گذشته ریپل اعلام کرد در حال حاضر چندین شرکت در سراسر جهان از ODL برای پرداخت‌های برون‌مرزی‌شان استفاده می‌کنند.

با بیت کوین و شبکه‌ی لایتنینگ در Airbnb اقامتگاه رزرو کنید

شرکت به اشتراک‌گذاری خانه Airbnb با اپلیکیشن پرداخت با بیت کوین Fold شروع به همکاری کرده و به کاربرانی که با بیت کوین (BTC) اقدام به رزرو روی Airbnb کنند ۳٪ تخفیف می‌دهد. اپلیکیشن Fold از شبکه لایتنینگ برای پرداخت استفاده می‌کند و کارت‌های اعتباری ۲۵ و ۱۰۰ دلاری برای برنامه مشترک با Airbnb ارائه می‌دهد.

این اپلیکیشن که از جولای ۲۰۱۹ شروع به کار کرده با فروشگاه‌های بزرگ دیگر نظیر آمازون، استارباکس و اوبر نیز همکاری می‌کند. کشورهایی که می‌توان در آن از این خدمات استفاده کرد به ایالات متحده، استرالیا، کانادا، ایرلند، مکزیک و انگلستان محدود می‌شوند. هرچند Fold در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک خدماتش را به اروپا نیز گسترش دهد.

Alibaba هم برای خرید با بیت کوین تخفیف قائل می‌شود!

شرکت تجارت الکترونیک چینی Alibaba در همکاری با اپلیکیشن خرید Lolli به کاربرانی که با بیت کوین (BTC) خرید می‌کنند ۵ درصد تخفیف می‌دهد. هرچند، این برنامه برای کاربران چینی در دسترس نیست و تنها در اختیار آمریکایی‌هاست بطوریکه تنها کالاهای چینی به آمریکا ارسال می‌شوند. Alex Adelman مدیرعامل و همبنیانگذار Lolli این مشارکت را در راستای اتصال تجاری به همه جهان دانست.

این درحالیست که Alibaba تا کنون در قبال بیت کوین غیردوستانه عمل کرده و حدود یک ماه پیش اعلام کرده بود که تمام تراکنش‌های شناسایی شده و مرتبط با بیت کوین را تحریم می‌کند.

اکنون می‌توانید با پرداخت بیت‌کوین در کانادا صاحب خانه شوید

مطابق با خبر منتشر شده در CTV  یک زوج در کالگری کانادا به نامهای مارتین کانکا و جنیفر بلاچیت می‌خواهند خانه خود را به ازای دریافت ۲۷.۱ بیت‌کوین معادل ۲۳۹ هزار دلار به فروش برسانند.

جنیفر بلاچیت مالک این خانه و همسر آقای مارتین کانکا دلیل این کار خود را بدبینی این زوج به سیستم بانکی عنوان کرده است. آقای کانکا نیز معتقد است که بازار بیت‌کوین در مقایسه با بازار ملک در کانادا صعودی تر خواهد بود. او ادعا می‌کند که دهه بعدی میلادی زمانه رمز ارزهاست نه بازار ملک و زمین.

گروه معاملات مسکن Greater Property که فروش این خانه را به عهده گرفته نیز به این حرکت خوشبین است. کریس دنیس مشاور ارشد این شرکت به گزارشگر CTV  گفت:

“این یکی از انواع مالکیت هاست که امکان خرید و فروش در بازار وسیع تری را ممکن می‌کند. وقتی شما با بیت‌کوین و سایر رمز ارزها هزینه را پرداخت می‌کنید، این پرداخت سریعتر و با هزینه تراکنش کمتر انجام خواهد شد.”

او اضافه کرده است که افراد زیادی تمایل دارند که برای این خانه و خانه‌های دیگر بیت‌کوین پرداخت کنند.

غول بانکی Standard Chartered نیز به Enterprise Ethereum Alliance پیوست

غول بانکی چند ملیتی Standard Chartered با بیش از ۶۸۵ میلیارد دلار دارایی به Enterprise Ethereum Alliance پیوست. Standard Chartered اعلام کرد برای تقویت تحقیقات و کاربردهای بلاک چین در بخش بانکی با سایر رهبران صنعت بلاک چین نیز همکاری خواهد کرد.

سایر بانک‌های بزرگ مانند JPMorgan، ING، Citi و گروه بانکی اسپانیایی BBVA نیز در حال حاضر عضو Enterprise Ethereum Alliance هستند. اتحادیه Enterprise Ethereum قصد دارد بلاک چین اتریوم را به استاندارد آزادی برای توانمندسازی شرکت‌ها سوق دهد.

Standard Chartered گفت بلاک چین را به عنوان اصلی‌ترین فناوری بانکداری و تجارت در عصر دیجیتال می‌بیند. این بانک یکی از بنیانگذاران پلتفرم تجاری بلاک چینی Voltron و سرمایه گذار شرکت پرداخت الکترونیک ریپل نی نیز هست. این غول بانکی در حال همکاری برای ایجاد راه حل‌های زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین Linklogis در چین و پروژه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی در تایلند و سنگاپور نیز می‌باشد.

رونمایی از اپلیکیشن پرداخت با کاردانو بدون نیاز به صندوقدار در فروشگاه‌ها

شرکت تحقیق و توسعه بلاک چینی Quanterall از نمونه اولیه یک سیستم پرداخت فروشگاهی بدون نیاز به صندوق دار (self-checkout) با استفاده از بلاک چین عمومی کاردانو رونمایی کرد. طبق گفته Quanterall، خریداران می‌توانند در فروشگاه‌های حضوری وسایل را از قفسه خارج کنند و بارکد آنها را با از طریق اپلیکیشن Quanterall اسکن کنند. پس از وزن کردن یا اسکن اقلام، خریدار می‌تواند بطور مستقیم با دستگاه فروش (POS) ارتباط برقرار کند و با استفاده از رمز ارزها کاردانو (ADA) پرداخت و رسید خود را دریافت کند. با این روش خریداران دیگر به بانک‌ها و کارت‌های اعتباری نیازی ندارند.

HTC در نسخه جدید تلفن‌های هوشمندش از Binance Chain پشتیبانی می‌کند

توسعه دهنده تلفن‌های هوشمند HTC اعلام کرد قصد دارد یک نسخه از گوشی هوشمند EXODUS 1 را که از صرافی غیرمتمرکز رمز ارز Binance Chain پشتیبانی می‌کند، به بازار عرضه کند. EXODUS 1 از طریق کیف پول Zion Vault با Binance Chain در ارتباط خواهد بود که کاربران قادر می‌سازد با استفاده از تلفن هوشمند مستقیما به صرافی غیرمتمرکز بایننس دسترسی داشته باشند.

Phil Chen از شرکت HTC گفت: «دیدگاه بدون مرز بایننس موجب تمایل به انجام این همکاری در نسخه EXODUS شده است. ما با بزرگترین صرافی رمز ارز با اصل حداقل کردن نیاز به اعتماد کردن همکاری می‌کنیم تا کاربران خودشان صاحب کلیدهای خصوصی‌شان باشند و بتوانند فول نود خودشان را روی شبکه بیت کوین راه اندازی کنند.»

Changpeng Zhao (CZ) مدیرعامل بایننس در اینباره گفت: «گوشی‌های هوشمند طبیعی‌ترین انتخاب برای کیف پول سخت افزاری هستند چراکه همواره در دسترس کاربران می‌باشند و می‌توان از آنها به عنوان POS و دستگاه‌های پرداخت استفاده کرد و دیگر واسطه‌ها را از میان برداشت.»

بزرگترین بانک کانادا می‌خواهد پلتفرم معاملاتی با رمز ارزها ایجاد کند

رویال بانک کانادا RBC  بزرگترین بانک کشور کانادا با بیش از ۹۶۵ میلیارد دلار دارایی، می‌خواهد یک پلتفرم برای معاملات رمز ارزها ایجاد کند.

خبر را ابتدا The Logic در روز دوشنبه مخابره کرد. این خبرگزاری اعلام کرد که این بانک برای استفاده از ۴ اختراع ثبت شده در آمریکا و کانادا درخواست داده است. بانک کانادایی می‌خواهد با استفاده از این نوآوری ها معاملات رمزارزها را در یک پلتفرم اختصاصی اجرایی کند.

سخنگوی بانک RBC  جین فرانسوا تیبالت به The Logic گفت:

“بانک ما مثل تمامی بانک‌ها و موسسات بزرگ دیگر می‌خواهد از نوآوری ها برنامه‌های کاربردی بسازد. تا مطمئن شویم که ایده‌های مناسب و خلاق حمایت می‌شوند.”

او در رابطه با زمان اجرایی شدن این پلتفرم مطلبی عنوان نکرده است.

بانک RBC همچنین قرار است به مشتریان خود حساب‌های رمز ارزی پیشنهاد دهد. در خبر ذکر شده بانک مدعی شده است که در سه سال گذشته بر روی ۲۷ بلاک‌چین مختلف کار کرده است. بلاک‌چین هایی برای حفظ اعتبار حساب‌ها، ثبت مشخصات خودروها، پلتفرم های وام‌دهی و …

گفتنی است که صرافی های کمی برای رمز ارزها در کانادا وجود دارند. چندی پیش نیز صرافی انیستین درهای خود را با بدهی ۱۲ میلیون دلاری به مشتریان خود برای همیشه بست.

رشد ۲۶ درصدی استخدام در حوزه رمز ارزها و بلاک چین از سال ۲۰۱۸

پلتفرم جستجوی مشاغل Indeed گزارش داده که تعداد آگهی‌های استخدام‌ مربوط به بیت کوین، بلاک چین و رمز ارز طی چهار سال اخیر رشد ۱۴۵۷ درصدی داشته و با رشد ۲۶ درصدی بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به لیست محبوب‌ترین مشاغل رسیده است.

از سوی دیگر، جستجوها برای یافتن مشاغل مرتبط با این حوزه طی مدت مشابه ۵۳ درصد کاهش یافته و روندی نزولی داشته است. با توجه به نمودار منتشر شده توسط Indeed مشاهده می‌شود که اشتیاق کارجویان برای کار در بازار رمز ارزها در اواخر سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسیده است. این زمان مصادف با ۲۰ هزار دلاری شدن قیمت بیت کوین (BTC) بود.

پنج کارفرمای برتر این حوزه IBM، Deloitte، Accenture، Cisco و Collins Aerospace هستند. همچنین، بیشترین موقعیت‌های شغلی مربوط به  استخدام مهندس نرم‌افزار، معمار نرم‌افزار، توسعه‌دهنده فول استک و فرانت اند دولوپر بوده است.

انتظار می‌رود این روند استخدام با وجود نوسانات شدید قیمت و ریسک‌های قانون گذاری، در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه پیدا کند.

 

 

https://coiniran.com/?p=34816
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x