ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۳ تا ۷ آذر؛ چرا قیمت بیت کوین افت کرد؟

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بیت کوین با جنگ هسته‌ای هم از بین نمی‌رود!

نوسانات قیمت بیت کوین (BTC) برای دارندگان رمز ارزها وقتی می‌تواند حتی از جنگ هسته‌ای جان سالم به در ببرد نباید موضوع مهمی باشد!

به گفته‌ی Nick Szabo، بیت کوین بادوام‌ترین رمز ارز است و حتی در طی یک جنگ هسته‌ای هم از بین نمی‌رود. چراکه، تنها یک نود می‌تواند شبکه را زنده نگه‌ دارد. این درحالیست که ۹۰۰۰ نسخه از معاملات بیت کوین در ۹۰ کشور جهان پراکنده شده است. بنابراین، در صورت به وقوع پیوستن این سناریو بیت کوین ثابت می‌کند برتر از پول‌های فیاتی است که به راحتی سوزانده می‌شوند.

افت قیمت بیت کوین تا کجا ادامه می‌یابد؟

از هفته گذشته تا کنون قیمت بیت کوین از ۸۴۹۹ دلار به ۶۷۶۰ دلار رسیده و ۲۰٪ کاهش داشته است. از دیروز نیز قیمت بیت کوین (BTC) تقریبا ۷٪ پایین‌تر معامله می‌شود.

Peter Schiff، تحلیلگر برجسته بیت کوین با استفاده از تحلیل تکنیکال احتمال می‌دهد قیمت حتی به زیر ۲۰۰۰ دلار نیز برسد. Tone Vays نیز که پیشتر رسیدن قیمت بیت کوین به زیر ۷۰۰۰ دلار را پیش بینی کرده بود ، در حال حاضر احتمال نزول بیشتری برای قیمت بیت کوین متصور است.

همچنین باید توجه داشت که قراردادهای آتی CME Bitcoin تا چند روز دیگر یعنی ۲۹ نوامبر به پایان می‌رسند که می‌تواند نوسان گسترده‌ای در قیمت به‌وجود آورد. به نظر شما قیمت بیت کوین به پایین‌ترین رکورد خود در دسامبر ۲۰۱۸ یعنی ۳۱۵۰ دلار می‌رسد؟

دلایل احتمالی افت اخیر قیمت بیت کوین از نگاه مدیر سرمایه گذاری VanEck

Gabor Gurbacs، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری VanEck در توئیتی به عواملی پرداخت که ممکن است موجب افت اخیر قیمت بیت کوین (BTC) به ۶۵۰۰ دلار شده باشند. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین در حدود ۷۱۹۰ دلار است.

وی اولین دلیل را سرکوب صرافی‌های و ارائه‌دهندگان خدمات رمز ارز در چین دانست. او معتقد است سرمایه‌گذاران با دیدن این ریسک تصمیم گرفتند از بازار خارج شوند و امیدوارند بتوانند در سطوح پایین‌تری دوباره ورود کنند.

Gurbacs دلیل دوم را تعهدات مالیاتی متمرکز بر فعالیت‌های معاملاتی بیت کوین در آمریکا می‌داند و معتقد است سرمایه‌گذاران برای کاهش مالیات سعی در پایین نگهداشتن قیمت دارند.

وی با استناد به داده‌های Skew Markets دلیل سوم را کاهش شدید نقدشوندگی بیت کوین می‌داند و احتمال می‌دهد که این مساله از سیاست‌های ضد رمز ارز چین ناشی شده باشد.

نسخه ۰.۱۹.۰ بلاک چین بیت کوین منتشر شد

نسخه ۰.۱۹.۰ بلاک چین منبع باز بیت کوین توسط جامعه توسعه دهندگان Bitcoin Core منتشر شد. در این به روزرسانی حداکثر ۹٪ از حافظه استفاده شده توسط بلاک چین بیت کوین (BTC) قابل دخیره‌سازیست.

همچنین، به منظور ارتقا سطح امنیت، برخی ویژگی‌های ویژه برای یک کیف پول خاص می‌تواند فعال یا غیرفعال باشد. بعلاوه، فول نودها اکنون می توانند لیست سیاه یا سفید درست کنند تا بتوانند با رابط‌ها یا IP های دلخواهشان کار کنند. درصورتیکه آدرس‌های خاصی مشخص نشود، ارتباطات مانند نسخه پیشین ادامه خواهند یافت.

زمان انتشار بلاک‌های اتریوم نصف شد

زمان انتشار بلاک‌های اتریوم نصف شد

استارتاپ بلاک چینی متمرکز بر مقیاس‌پذیری BloXroute Labs موفق شد زمان انتشار بلاک روی شبکه اصلی اتریوم را به نصف کاهش دهد. شرکت مشاوره بلاک چین با محوریت مقیاس پذیریAkomba Labs، شبکه توزیع بلاک چین bloXroute (BDN) را روی یک نود اتریوم در سنگاپور بین ۱۱ تا ۲۷ نوامبر اجرا کرد و توانست میانگین زمان مورد نیاز برای تولید و اشتراک بلاک از طریق بلاک چین را کاهش داده و به ۱۷۲میلی ثانیه، در مقایسه با ۳۶۰میلی ثانیه فعلی برساند. این شرکت از داده‌های یک استخراج‌کننده چینی برای این آزمایش دو هفته‌ای استفاده کرد.

نتایج Akomba نشان میدهد که BDN می‌تواند تأثیری نسبی ​​اما دارای پتانسیل اثر آبشاری بر انتشار بلاک در شبکه اصلی اتریوم داشته باشد. این یک هدف پرتکرار در بحث مقیاس پذیری است. مقیاس پذیری مشکلیست که اتریوم بیش از هر شبکه بلاک چینی دیگری با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

رویکرد BloXroute یک راه حل لایه ۰ است که اندازه معاملات را کاهش می دهد و در نتیجه سرعت انتشار بلاک افزایش می‌یابد.

پاسخ کوهن به ویتالیک بوترین درمورد شاردینگ اتریوم

Bran Cohen که شناخته‌شده‌ترین نویسنده پروتکل همتا به همتای BitTorrent به برخی از نظرات ویتالیک بوترین در مورد جایگاه تکنولوژی در رمز ارزها واکنش نشان داد. Cohen که در حال حاضر مدیرعامل شبکه Chia است خطاب به بوترین که sharding را راه حل مساله مقیاس‌پدیری بلاک چین می‌داند گفت sharding تنها راه حل مقیاس‌پذیری نیست و به راه‌حل کانال‌های پرداخت که به اعتقاد وی در حال جذاب‌تر و کاربردی‌تر شدن هستند، اشاره کرد. وی افزود آنچه اتریوم به عنوان sharding دنبال می‌کند نیاز به حضور ضروری ماینرها دارد و این درواقع sharding نیست بلکه بازتولید نود کامل به روشی خفیف‌تر است.

Cohen با نظر ویتالیک درمورد ناکارآمد بودن اجماع اثبات کار (PoW) مقاوم در برابر ASIC موافق است ولی همراهی با ASIC را ایده‌ی بهتری می‌داند چراکه درصورت شکست مقاومت در برابر ASIC تمرکز بیشتری شکل خواهد گرفت. Chia فارمینگ که از الگوریتم‌های اثبات فضا (proof-of-space) و اثبات زمان (proof-of-time) استفاده می‌کند را به ماینینگ و الگوریتم اثبات کار (PoW) ترجیح می‌دهد.

چارلز هارکینسون مدیر اجرایی پروژه کاردانو از عرضه هاسکل کاردانو ۱ خبر داد

رمز ارز کاردانو این روزها پیشتاز نوآوری و نبوغ در فضای رمز ارزها شده است. چرا که بسیاری از توسعه دهنده های این اکوسیستم با زمینه‌های جدیدی برای فعالیت در این اکوسیستم مواجه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری  AMB Crypto جدیدترین دستاورد این رمز ارز را چارلز هارکینسون در توییتر اعلام کرده است.

“ما راه اندازی Haskell Cardano 1.0 را بعد از هاردفوک OBFT روی نودهای اصلی شبکه، شروع کرده ایم. این یک گذار تاریخی است.”

علاوه بر اعلام شروع پروسه راه‌اندازی کاردانو ۱، هارکینوسن اعلام کرده است که این پروسه بعد از انجام هاردفورک OBFT، بر روی نود اصلی شبکه کاردانو نیز در دسترس خواهد بود.

این به روز رسانی و ارتقا نشان می‌دهد که Haskell می‌تواند برای ساخت برنامه‌های کاربردی که با برنامه‌های پیاده شده در جریان های اصلی بلاک‌چین قابل رقابت باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

دانش فنی خود را در رویداد Matic Counter Stake به چالش بکشید

پلتفرم Matic Network که روی راه حل‌های مقیاس پذیری در بلاک چین اتریوم با استفاده از زنجیره‌های جانبی پلاسما و یک شبکه اثبات سهام (PoS) کار می‌کند، برای رویداد انگیزشی عمومی زنده‌ی Counter Stake فراخوان داده است. رویداد Matic Counter Stake برای افرادیست که مهارت فنی خوبی دارند و تمایل دارند در ازای محک زدن دانش خود و رقابت با سایر کاربران توکن Matic به دست آورند.

رویداد Matic Counter Stake در چند مرحله انجام می‌شود و مرحله صفر آن در حال برگزاریست. کسانی که تمایل دارند در این دوره شرکت کنند باید نودهای معتبری را روی تست نت راه‌اندازی کنند. تمام اطلاعات، شرایط و جزئیات نحوه‌ی ارزیابی به اطلاع مشارکت‌کنندگان خواهد رسید و پس از آن مرحله اول آغاز می‌شود. در مرحله اول جوایز، جریمه‌ها و استراتژی‌های جایگزین تعیین می‌شوند و کاربران به تاییدکنندگان فعال در شبکه تبدیل خواهند شد. در مرحله دوم نیز تائیدکنندگان با سطح مشخصی از سهام شروع می‌کنند و کسی که در پایان بیشترین سهام را داشته باشد برنده جایزه خواهد بود.

درنهایت، بیش از ۳ میلیون توکن Matic بین شرکت‌کنددگان و برندگان توزیع می‌شود. لازم به ذکر است که تاریخ برگزاری مراحل اول و دوم هنوز مشخص نشده است.

آیوتا و هایپرلجر فابریک همکاری استراتژیک می کنند

آیوتا (IOTA) اعلام کرد از IOTA Connector، سیستم پلی که می‌تواند برای منعکس کردن داده‌ها استفاده شود را در همکاری با هایپرلجر فابریک (Hyperledger Fabric) به کار می‌گیرد. بدین ترتیب، کسب و کارهایی که از هایپرلجر استفاده می‌کنند می‌توانند از ویژگی‌های مختلف آیوتا مانند پرداخت‌های بدون کارمزد، تراکنش‌های رمزنگاری شده و پیام‌های تائید هویت شده استفاده کنند.

IOTA Connector به خصوص برای شرکت‌های حوزه زنجیره تامین بسیار مفید است. همچنین، از رمز ارز IOTA در این پروژه به عنوان واسط پرداخت استفاده خواهد شد.

بلاک‌چین Zilliqa با همکاری Elliptic استانداردهای ضدپولشویی را رعایت می‌کند

شرکت استارتاپی Elliptic که در زمنیه ردیابی بلاک‌چینی فعالیت می‌کند، شرایط استفاده از سرویس‌ ضدپولشویی AML را برای بلاک‌چین Zilliqa مهیا کرده است.

این همکاری که روز چهارشنبه اعلام شده است، به این معنی است که استارتاپ لندنی Elliptic ازین پس تمامی تراکنش‌های شبکه بلاک‌چین Zilliqa را مانیتور خواهد کرد. این مانیتورینگ شامل تمامی تراکنش‌های این شبکه از جمله Zilliqa’s ZIL و رمز ارز پایدار سنگاپوری جدید این شبکه یعنی XSGD که قرار است در ماه دسامبر عرضه شود نیز می‌شود.

هدف این همکاری محافظت از شبکه Zilliqa در مورد ریسک‌های ناشی از موانع احتمالی قانونی در کشورهای مختلف دنیاست. کاربران نیز از تراکم احتمالی تراکنش‌های غیر قانونی در امان خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری کوین دسک تام رابینسون رئیس بخش تحقیقاتی شرکت Zilliqa در مصاحبه با این خبرگزاری اعلام کرده است که این شرکت ابزارهایی برای افراد و صرافی‌ها مهیا کرده است که توسط آن می توانند تراکنش های استاندارد بر اساس قوانین ضد پولشویی را شناسایی کنند.

اهدای کمک مالی پولونیکس به گرین برای کار روی MimbleWimble

صرافی رمز ارز پولونیکس (Poloniex) بودجه‌ای معادل ۰.۰۳۷۴۷ BTC به صندوق عمومی رمز ارز گرین (Grin) اهدا کرد. رمز ارز گرین روی پروتکل میمبل ویمبل (MimbleWimble) برای حفظ حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری متمرکز است. بطور کلی، صرافی پولونیکس تا کنون معادل ۳.۸۶۹۴۶ BTC به رمز ارز گرین اهدا کرده است و این آخرین حمایت مالی صرافی از این پروژه بود.

Poloniex و Circle سال گذشته بطور مشترک متعهد شده بودند ۵۰٪ از کارمزد معاملات خود را در ماه اول و ۲۵٪ آن را در یازده ماه دیگر به رمز ارز گرین اهدا کنند. اغلب توسعه‌دهندگان پروژه گرین ناشناس هستند و این رمز ارز از پروتکل اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

چه فردی پشت سرقت بزرگ از صرافی Upbit است؟ کارشناسان به افراد نزدیک مشکوکند

در عملیات سرقت ۳۴۲ هزار واحد اتریوم از صرافی کره‌ای Upbit بعضی از کارشناسان معتقدند این عملیات از داخل این صرافی طراحی‌شده است.

همانطور که کارشناس کوین‌تلگراف جوزف یانگ در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۹ گزارش کرده بود:

“فرد سارق زمان عملیات خود را طوری طراحی کرده بود که صرافی در حال انتقال موجودی خود به حساب کیف پول سرد خود بوده است. به نظرم احتمال اینکه عملیات سراقت از درون صرافی طراحی شده باشد بیشتر است.”

در واقع شواهد نشان می‌دهد که این همزمانی اتفاقی نبوده اند:

“در ساعت ۱ بعد از ظهر ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۹ تعداد ۳۴۲ هزار واحد اتریوم ازکیف پول صرافی Upbit  به یک کیف پول ناشناس ارسال شده است.”

صرافی تاکید کرده است که به این تراکنش  به خاطر همزمانی انجام آن با تراکنش‌های معمول خود مشکوک نشده است. شایان ذکر است که تاثیر این هک عظیم بر بازار شدید بوده است. بیت‌کوین و سایر رمز ارزها این‌روزها اوضاع مساعدی ندارند.

هک صرافی Upbit با انگیزه نپرداختن مالیات بوده؟

با انتشار خبر هک صرافی Upbit گمانه‌زنی‌ها پیرامون این خبر افزایش یافته است و در این میان Jeff Paik، مدیرعامل Finector این ادعا را مطرح کرده این هک می‌تواند با انگیزه دور زدن مالیات توسط خود صرافی انجام شده باشد. وی از صرافی کره‌ای Bithumb مثال می‌زند که در سال ۲۰۱۸ و چند روز پس از دریافت نامه‌ی پرداخت مالیات ۳۰ میلیون دلاری ۳۵ میلیون دلار را در یک هک از دست داد. او این حقیقت را بیان می‌کند که صرافی Upbit  نیز پس از اینکهفهمید باید در ۸ ژانویه ۲۰۱۹ بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار مالیات بپردازد،‌ روز گذشته ادعا کرد ۵۰ میلیون دلار را طی یک هک از دست داده است.

واقعیت جالب دیگری که توسط Su Zhu، مدیرعامل Three Arrows فاش این است که هکر ۱۱۱۳.۷۶ ETH را در کیف پول گرم صرافی Upbit باقی گذاشته در صورتیکه می‌توانسته تمام ۳۴۳ هزار ETH را از آن خود کند!

نظر شما چیست؟ آیا Upbit موفق می‌شود اعتماد از دست رفته‌ی کاربرانش را بازیابد؟

ورود صرافی بایننس به بازار هند، نشانه‌های امید برای فعالین هندی؟

در آپریل ۲۰۱۸ رزرو بانک هند که حکم بانک مرکزی هند را دارد، محدودیت‌هایی را برای خرید و فروش رمز ارزها در داخل مرزهای این کشور وضع کرده بود.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف معاون اجرایی رزرو بانک در آن زمان Bibhu Kanungo اعلام کرده بود که تمامی سازمان‌های قانونی باید تمام روابط خود را با موسساتی که پرداخت‌های خود را با ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند قطع کنند. آنها برای این کار سه ماه زمان داشتند.

اینها بخشی از اتفاقات سریالی در ماه های اخیر بود که باعث ناامید شدن فعالین اکوسیستم رمز ارزها در هند شده بود. صرافی‌های رمز ارزها به دلیل موانع قانونی موجود مجبور شده بودند که اعلام تعطیلی کنند. افراد متخلف دستگیر می‌شدند. در طول این ۱۸ ماه فشار ها بر فعالین رمز ارزها به حدی بود که صرافی بایننس تصمیم گرفت که بزرگترین صرافی هند WazirX را خریداری کند.

حالا ورود صرافی بزرگ و خوشنام بایننس به بازار رمز ارزها در هند فعالین این صنعت در بزرگترین اقتصاد در حال رشد دنیا را امیدوار کرده است. باید دید قانون‌گذاران هندی چه موضعی را در رابطه با این صنعت و نیازهای روزافزون آن خواهند گرفت.

یک صرافی دیگر هم مونرو را از لیست خود حذف می‌کند

صرافی رمز ارز BitBay به دلیل نگرانی از پولشویی قصد دارد در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی مونرو (XMR) را از لیست خود حذف کند. بنا بر این تصمیم از تاریخ ۲۹ نوامبر امکان سپرده‌گذاری مونرو در صرافی BitBay وجود نخواهد داشت و کاربران این صرافی باید نسبت به انتقال وجوه خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که برداشت XMR به دلیل انشعاب بلاک چین این رمز ارز از ۲۹ نوامبر تا ۵ دسامبر امکان‌پذیر نخواهد بود. صرافی BitBay از کاربران خواسته است که تمام هولدرهای XMR تا ۲۰ می ۲۰۲۰ رمز ارز خود را از صرافی خارج کنند.

براساس داده‌های Coin360، صرافی BitBay نودمین صرافی بزرگ از نظر حجم معاملات بیست و چهار ساعته است و روزانه حدود ۲۰.۷ میلیون دلار معامله در این صرافی انجام می‌شود.

در ماه سپتامبر نیز صرافی OKEx چندین رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی از جمله مونرو (XMR)، دش (Dash)، زیکش (ZEC)، Horizen (ZEN) و سوپر بیت کوین (SBTC) را به دلایل مشابه از لیست خود حذف کرد.

کسب و کارها

اغلب شرکت‌های بلاک چین چینی در پی صدور رمز ارز اختصاصی خود هستند

به‌گفته‌ی مدیر اجرایی ارشد انجمن بلاک چین کشور چین، ۸۹٪ از شرکت‌های بلاک چینی این کشور سعی دارند رمز ارز اختصاصی خود را ایجاد کنند.  Yedong Zhu، رئیس انجمن کاربردهای فناوری بلاک چین Beijing (BBAA)، فاش کرد که صنعت بلاک چین در این کشور بیشتر بر روی توکن متمرکز است تا بلاک چین. در واقع، تنها ۴۰۰۰ شرکت بلاک چین چینی بر اصل فناوری بلاک چین متمرکز هستند در حالی که ۲۵۰۰۰ شرکت قاطعانه سعی در صدور رمز ارز یا توکن خود دارند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که اخیراً تمایل چینی‌ها برای توسعه فناوری بلاک چین شدت یافته است.

نشریات تحت نظارت دولت نیز تأکید کرده‌اند که شرکت‌های بلاک چینی این کشور صرفاً باید به فناوری بلاک چین محدود باشد و ابتکارهای مربوط به رمز ارز را شامل نمی‌شود. با توجه به محدودیت‌های موجود و عدم شفافیت کافی قوانی چین در حوزه رمز ارزها، شایسته است برای مشارکت در پروژه‌های چینی دقت کافی مبذول دارید.

استراتژی معاملاتی سرمایه گذاران نهادی بایننس چگونه است؟

صرافی رمز ارز بایننس درمورد استراتژی‌های معاملاتی حدود ۷۶ مشتری VIP و نهادی که بیش از ۱۰۰ هزار تا ۲۵ میلیون دلار در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری کرده‌اند تحلیل‌هایی انجام داده‌ است.

این تحلیل‌ها نشان می‌دهد ۳۵.۵٪ استراتژی‌های معاملاتی بر اساس معاملات فرکانس بالا، ۲۵٪ تحلیل تکنیکال و ۱۹.۷٪ بازارسازی است. همچنین، ۵۴٪ شرکت‌کنندگان بین یک تا ده رمز ارز در سبد سرمایه‌گذاری خود نگه می‌دارند. محققان این تحلیل همچنین دریافته‌اند مقررات یکی از جنبه‌های مهم ریسک و محرک رشد آینده این صنعت شناخته می‌شود.

به‌علاوه، تتر (USDT) همچنان با سهم ۴۰ درصدی پرکاربردترین رمز ارز پایدار در میان فعالان است. همچنین رمز ارزهای پایدار USDC که توسط صرافی‌های کوین بیس و Circle و BUSD که توسط صرافی بایننس پشتیبانی می‌شوند نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

لازم به ذکر است صرافی بایننس روزانه ۱.۷ میلیارد دلار حجم معامله دارد و نمره ۱۰ اعتماد در سیستم اعتمادسنجی CoinGecko را کسب کرده است.

اولین تراکنش بلاک چین سازمانی عمان انجام شد

گروه نفتی Oman Oil and Orpic Group و HSBC Bank Oman SAOG معاملات خود را روی پلتفرم بلاک چینی R3 با فروش پلی پروپیلن به کارخانه ملی فرش ابوظبی آغاز کردند. انجام معاملات روی پلتفرم بلاک چینی به طرفین معامله این امکان را می‌دهد که به جای ۵ تا ۱۰ روز تنها در ۲۴ ساعت معامله خود را انجام دهند.

Sadiq al Lawati شریک مالی و استراتژیک Oman Oil and Orpic Group گفت: «این یک قدم مهم به سمت دیجیتالی شدن است که با هوش مصنوعی شروع شد و فناوری‌های درهم‌شکننده مانند بلاک چین به آن افزوده می‌شوند.»

ال جی، لامبورگینی و میتسوبیشی هم بلاک چینی شدند

در هفته‌ای که گذشت Cermaq یکی از شرکت‌های تابعه میتسوبیشی اعلام کرد که پروژه‌ای را راه اندازی کرده که ردیابی ماهی قزل‌آلا روی بلاک چین را انجام می‌دهد. لامبورگینی نیز برای احراز هویت خودروهایش به بلاک چین روی آورده است و هدفش از این کار را بهبود روند فروش، بهبود تجربه کاربران و حفظ ارزش خودروهای لوکس خود عنوان کرد.

از طرف دیگر، Hahn Air در حال راه‌اندازی پروژه‌ایست که بلیط هواپیمایی را بر بستر بلاک چین صادر کند. همچنین، اتحادیه فوتبال رویال هلند (KNVB) به دنبال صدور بلیط از طریق بلاک چین برای جلوگیری از جعل بلیط‌ها و ایجاد بازار سیاه است. بانک‌های آلمان نیز به دنبال استفاده از الگوریتم اجماع proof of concept (PoC) برای استفاده از بلاک چین در بازار بورس و اوراق بهادار هستند.

همچنین اعلام شد در استان Zhejiang چین از یکسال پیش تا کنون نزدیک به شش میلیارد دلار صورتحساب پزشکی با استفاده از بلاک چین پردازش شده است. این سیستم توسط Ant Financial طراحی شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا نسخه‌ها را بدون دردسر بگیرند، قرار ملاقات با دکتر تعیین می‌شود و بصورت آنلاین صورتحساب خود را پرداخت می‌کنند.

در کره جنوبی نیز شرکت‌های LG و Kakao اعلام کردند که برای ایجاد پل میان بلاک چین‌های خصوصی و عمومی همکاری می‌کنند.

دولت‌ها

گام‌های سوئیس در جهت رفع موانع قانونی برای توسعه بلاک چین

دولت فدرال سوئیس در حال تصویب یک طرح اصلاح شده با هدف حذف موانع قانونی برای نوآوری‌های مبتنی بر بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) در پارلمان این کشور است.

شورای فدرال در جلسه‌ای، پیشنهادی را برای بهبود چارچوب قانون گذاری برای این فناوری نوظهور به تصویب رساند. طبق اطلاعیه دپارتمان مالی فدرال سوئیس، این اقدام با هدف «افزایش اطمینان قانونی، رفع موانع برای کاربردهایی مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) و کاهش خطر سوء استفاده» انجام شده است.

براساس این اطلاعیه، این قانون که به عنوان “blanket framework” تدوین شده است، ۹ بخش از قوانین مدنی و مالی فدرال را اصلاح می‌کند.

هند استراتژی ملی برای بکارگیری بلاک چین تهیه می‌کند!

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در حال تهیه یک استراتژی ملی استفاده از فناوری بلاک چین در زمینه‌هایی مانند بانکداری، فایننس و امنیت سایبری است. همچنین، این وزارتخانه در حال ایجاد چارچوب بلاک چینی «اثبات وجود (Proof of Existence)» برای موارد مختلفی مانند تأیید گواهینامه‌های دانشگاهی، ثبت و فروش اسناد، مدیریت چرخه عمر وسایل نقلیه و مدیریت ثبت هتل‌ها است.

به نظر می‌رسد هند نیز بلاک چین را از بیت کوین جدا کرده چراکه پیش نویس لایحه منع تجارت رمز ارزها و حکم ۱۰ سال حبس برای استفاده‌کنندگان از آنها به تازگی آماده شده است. بانک مرکزی هند نیز سال گذشته از فعالیت صرافی‌ها در این کشور جلوگیری و آن را منع کرد و این ممنوعیت همچنان ادامه دارد.

سرمایه گذاری ۳۸۰ میلیون دلاری کره جنوبی روی فناوری بلاک چین

وزارت علوم و فناوری کره جنوبی در نظر دارد ۴۵۰ میلیارد وون (معادل ۳۸۲ میلیون دلار) طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۶ روی تحقیق و توسعه بلاک چین سرمایه‌گذاری کند. به گفته‌ی یک مقام دولتی که خواسته نامش فاش نشود هدف این طرح ایجاد زیرساختی از اقتصاد داده‌محور قدرت گرفته از بلاک چین است.

این مقام دولتی افزوده است: «باید مشکل اعتماد به داده‌ها را حل کنیم تا به اقتصاد داده‌محور فعالی برسیم و بلاک چین می‌تواند این مشکل را از سر راه بردارد». وی تحقیقات وزارت علوم کره جنوبی درمورد قابلیت اطمینان در قراردادهای هوشمند، قابلیت همکاری در میان بلاک چین‌ها، مقیاس‌پذیری و الگوریتم‌های اجماع را تائید کرد.

اخیرا، آژانس امنیت اینترنت کره جنوبی نیز وعده داده که سال آینده با بودجه‌ای ۱۰.۵ میلیارد وونی (معادل ۹ میلیون دلار) از پروژه‌های بلاک چینی حمایت خواهد کرد.

رمز ارزها به قانونی شدن در کره جنوبی نزدیک می‌شوند

کمیته ملی سیاست‌گذاری های کره جنوبی یک اصلاحیه قانونی منتشر کرده است که چهارچوب‌های مجاز برای فعالیت پیرامون رمز ارزها را مشخص می‌کند.

مطابق با این اصلاحیه صرافی های رمز ارزها در کره جنوبی می‌بایست در سازمان امور مالی ثبت نام کنند و پیش‌نیازهای مجاز و پیشنهادی این کمیته مالی را رعایت کنند.

به گزارش وب سایت خبری Bitcoin.com و به نقل از منابع محلی روز سه شنبه کمیته ملی سیاست‌گذاری‌های کره جنوبی یک اصلاحیه قانونی پیرامون فعالیت های مرتبط با رمز ارزها در این کشور وضع کرده است.

خبرگزاری Joongang Daily در روز چهارشنبه توضیح داده است که این اصلاحیه قرار است محدوده فعالیت ارزهای مجازی را مشخص کند. به نظر می رسد این اصلاحیه با طبقه بندی ارزهای دیجیتال و شناسایی آنها به عنوان دارایی های دیجیتال به هرچه سریعنتر قانونی شدن رمز ارزها و ارزهای دیجیتال در کره جنوبی کمک کند.

مقامات این کمیته دولتی امیدوارند این اصلاحیه به شفافیت بیشتر بازار رمز ارزها کمک کند و نیازهای فعالین این صنعت را نیز برآورده کند.

فرانسه خواستار استفاده از بلاک چین برای بهبود سیستم‌های مالی اروپا شد

معاون اول بانک مرکزی فرانسه خواستار استفاده از تکنولوژی دفترکل توزیع شده (DLT) برای سیستم‌های پرداخت و تسویه در اروپا شد. Denis Beau در کنفرانس سالانه فناوری و نوآوری در بازارهای سرمایه (AFME) به موضوع چارچوب‌های سیاسی که می‌توانند به ورود نوآوری و رشد به بازارهای سرمایه اروپا کمک کنند، پرداخت.

وی معتقدست که راه حل های مبتنی بر بلاک چین می‌توانند در صنعت مالی تاثیرگذار باشند و دفترکل توزیع شده می‌تواند رشد و فرآیندهای تحویل، تسویه ارزی، انعطاف‌پذیری و بهبود فرایندهای عملیاتی را تسهیل کند. وی پیشنهاد کرد که بانک مرکزی اتحادیه اروپا به همراه بانک‌های مرکزی کشورهای عضو این فناوری را آزمایش کند.

Beau در ادامه خاطرنشان کرد که استفاده از فناوری‌های جدید بدون چالش نیست و خظر بروز بی‌نظمی و ناهمگن بودن زیرساخت‌ها وجود دارد.

فعالیت صرافی‌های رمز ارز در شانگهای غیرقانونی اعلام شد!

دفتر بانک مرکزی چین (PBoC) رسما اعلام کرد که صرافی‌های رمز ارز در شانگهای باید به کار خود پایان دهند و فعالیت‌ آنها را غیرقانونی اعلام کرد. بانک مرکزی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران نباید تکنولوژی بلاک چین را با رمز ارزها یکی در نظر بگیرند، گفت: «در پی ترویج اخیر فناوری بلاک چین در چین، سفته‌بازی با رمز ارزها در این کشور رو به افزایش است. وی توصیه کرد سرمایه گذاران آگاهی خود را برای کاهش ریسک افزایش دهند و فریب متقلبان را نخورند.»

این اعلامیه رسمی به دنبال تصمیم دولت شانگهای برای بازرسی از صرافی‌ها در هفته گذشته، منتشر شده است. هدف تحقیق صرافی‌ها، فروشندگان توکن و عرضه‌کنندگان ICO های خارجی بود.

اتحادیه اروپا ۱۰۰ میلیون یورو به گسترش بلاک چین اختصاص داد

کمیسیون و صندوق سرمایه گذاری اروپا (EIF) برای جلوگیری از افت موقعیت اروپا در برابر کشورهای چین و آمریکا قصد دارد توسعه بلاک چین و هوش مصنوعی (AI) را گسترش دهد.  طبق اطلاعیه جدید اتحادیه اروپا مبلغ صد میلیون یورو برای محصولات و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی و بلاک چین اختصاص داده است.

صندوق سرمایه‌ گذاری اروپا این اقدام را سنگ بنایی برای ورود به این حوزه دانسته و انتظار می‌رود این حرکت باعث جذب ۳۰۰ میلیون یورو از طرف سرمایه گذاران خصوصی شود. هدف این صندوق تسریع در انجام پروژه‌های بزرگ برای اتحادیه اروپا عنوان شده است.

در سال ۲۰۱۹ ایالات متحده ۱.۱ میلیارد دلار، اتحادیه اروپا ۶۷۴ میلیون دلار با ۳۱۹ میلیون دلار در صنعت بلاک چین سرمایه‌ گذاری کرده‌اند.

https://coiniran.com/?p=35082
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x