ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه رمز ارز ها و تکنولوژی بلاک چین از ۱۴ تا ۲۱ تیر ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

همبستگی بیت کوین و رمز ارز ها در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ کاهش یافته است

بایننس یک گزارش سه ماهه درمورد میزان همبستگی بین بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارز ها منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد در طول سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نسبت به دوره مشابه پیشین همبستگی از ۰.۷۳ به ۰.۶۱ کاهش یافته است. این کاهش همبستگی با توجه به افزایش قیمت ۳۰۰ درصدی بیت کوین در این دوره و سلطه ۶۰ درصدی آن به بازار تا حدودی قابل پیش بینی بود.

chart4

در سه ماه گذشته، کوین های BNB، LINK و BSV همبستگی کمتری با دیگر دارایی‌های رمز ارزی نشان دادند و اخبار و رویدادها اثر مهمتری روی تغییر قیمت آنها گذاشته است. همچنین، طبق این گزارش به نظر می‌رسد کوین های طرفدار حریم خصوصی بطور میانگین همبستگی بالاتری با یکدیگر دارند. دارایی‌هایی با عملکرد مشابه (مانند XRP و XLM) و دارایی‌هایی که روی پلتفرم بایننس راه‌اندازی می‌شوند (مانند FET و CELR) نیز همبستگی بالاتری از میانگین دارند.

Source

رشد ۱۳۹ درصدی سرمایه بازار رمز ارز ها در سه ماهه دوم ۲۰۱۹

chart1 1

طبق تحقیقات بایننس، ارزش کلی صنعت رمز ارز ها در سه ماهه دوم امسال ۱۳۹٪ رشد داشته است که بیشترین رشد فصلی از سال ۲۰۱۴ تا کنون بوده است. این افزایش معادل ۱۹۹ میلیارد دلار آمریکاست و در رده دوم بیشترین رشد سه ماهه قرار دارد. رده اول متعلق به دروه‌ی رشد قیمت‌ها در سال ۲۰۱۷ است.

chart2

Source

CME Group در حال راه اندازی اوراق آتی برای اتریوم (ETH) است!

CME Group، یکی از بزرگترین بورس‌های بین المللی جهان، در حال آماده سازی خود برای راه‌اندازی مشتقات اتریوم است. این بورس در سال ۲۰۱۷، زمانی که بیت کوین به اوج قیمت خود رسید، اوراق آتی بیت کوین را راه‌اندازی کرد. CME در حال اضافه کردن نرخ مرجع و شاخص برای اتریوم برای کاهش ریسک دستکاری قراردادهای اوراق آتی اتریوم است.

Source

polymath دو پروژه‌ی جانبی خود را تعطیل و ۱۰ نفر را از کارکنانش را اخراج کرد

پلتفرم توکن بهادار Polymath تصمیم گرفته دو پروژه‌ی داخلی‌اش را خاتمه دهد و منابع خود را روی Polymath Token Studio متمرکز کند. در پی این تصمیم ۱۰ نفر از کارمندان این پروژه نیز اخراج شدند. Polymath اطلاعات واضحی درمورد پروژه‌های تعطیل شده ارائه نکرده است.

Polymath Token Studio یک پروژه اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) است که امکان صدور توکن‌های بهادار روی بلاک چین را فراهم می‌کند. یکی از پرچمداران این پروژه ۱۳۰ توکن بهادار راه‌اندازی کرده است.

Source

تعداد اپلیکیشن های غیرمتمرکز ترون (Tron) از مرز ۵۰۰ عدد گذشت

TRon

طبق آخرین تحقیقات از بیشترین اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp)جدید، به نظر می‌رسد ترون با ۷۱۰.۷ هزار کاربر فعال رقابتش را با اتریوم و EOS تشدید کرده است. طبق این گزارش، DApp های ترون طی یک روند افزایش به ۵۰۲ عدد رسیده است. با این حال، مبادلات و حجم تراکنش (DAU) نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

Source

رشد تدریجی بازده استخراج اتریوم کلاسیک ETC و بازده صددرصدی استخر ۲Miners

 

طبق داده‌های BitInfoCharts میزان سودآوری اتریوم کلاسیک (ETC) از ابتدای امسال به تدریج افزایش یافته و اکنون حدود ۰۰۰۰ دلار است. به همین دلیل پلتفرم آماری استخراج معادن PoolWatch مقایسه‌ای انجام داده که طبق آن سودآورترین استخر ۲Miners بوده است.

PoolWatch.io e1562326639512

این استخر استخراج طی هفته‌ی گذشته سود ۱۰۰ درصدی (۱۶۴.۵ دلار بر ۱ GH/s) ثبت کرده است. Ethermine سود ۹۸ درصد (۱۶۲.۰۶ دلار بر ۱ GH/s)، Nanopool بازدهی ۹۵٪ (۱۵۷.۵۴ دلار بر ۱ GH/s) و F2Pool بازدهی ۹۳٪ (۱۵۲.۹۵ دلار بر ۱ GH/s) داشته‌اند. همچنین، بازده هفتگی استخراج با توجه به عواملی همچون سختی شبکه، زمان بلاک و پاداش بلاک در طول هفته گذشته ۲۱.۴۶۵ ETC بر ۱ GH/s بوده است.

Source

کسب و کارها

پلتفرم وام‌دهی Nexo توکن تلگرام (گرام) را به عنوان وثیقه می‌پذیرد

Nexo Loan Firm Agrees to Accept Telegrams ICO Token as Collateral

شرکت وام‌دهی با رمز ارز Nexo اعلام کرده به محض فروش توکن تلگرام (Gram) به عموم توسط صرافی ژاپنی Liquid، این توکن را به عنوان وثیقه وام به مشتریان قبول می‌کند. عرضه محدود توکن گرام توسط صرافی لیکوئید از ۱۰ جولای (تا چهار روز دیگر) شروع می‌شود. توکن های گرام توسط شرکت کره‌ای Gram Asia که گفته می‌شود بزرگ‌ترین دارنده‌ی توکن‌های گرام است، فروخته می‌شود. آنها سال گذشته این توکن ها را در ICO خصوصی چند مرحله‌ای خریداری کرده‌اند.

Source

Oracle و پروژه‌ی World Bee به دنبال توسعه زنجیره تامین عسل روی بلاک چین اوراکل هستند

Oracle و پروژه‌ی World Bee در حال توسعه یک سیستم بیمه پایدار برای زنجیره تامین عسل روی پلتفرم بلاک چین اوراکل هستند. طی این همکاری برچسب «BeeMark» راه‌اندازی می‌شود که تضمینی از ارگانیک و قابل اعتماد بودن عسل تولید شده است.

علاوه بر تکنولوژی بلاک چین، BeeMark با استفاده از علم داده بر عوامل محیطی مربوط به پیرامون زنبورها و سلامت آنها نظارت می‌کند. همچنین، این پروژه به دنبال تحقیق روی دلیل کاهش جمعیت زنبورها که صنعت کشاورزی را تهدید می‌کند نیز هست.

Source & Image

تعدیل حدود ۱۸ هزار نفر تا سال ۲۰۲۲ توسط دویچه بانک برای ورود به حوزه تکنولوژی

دویچه بانک (Deutsche Bank)، که ۱۵۰ سال قدمت دارد برای تطبیق خود با دنیای رمز ارز ها و تکنولوژی های جدید قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ سیزده میلیارد یورو روی تکنولوژی سرمایه گذاری و ۱۸ هزار نفر را نیز اخراج کند. مدیر این بانک بزرگ اذعان که بیت کوین لرزه‌ی شدیدی بر اندام بانکداری سنتی بوده است.

Source & Image

Taringa!، غول رسانه‌های اجتماعی آمریکای جنوبی از رمز ارز پایدار DAI برای تسهیل پرداخت کاربرانش استفاده خواهد کرد

Taringa!، غول رسانه‌های اجتماعی آمریکای جنوبی که به نوعی رقیب فیسبوک می‌باشد، قصد دارد با همکاری MakerDAO و Airtm پلتفرم غیرمتمرکزی برای تسهیل پرداخت با رمز ارز پایدار DAI برای کاربران به نام Taringa! Pioneros توسعه دهد. این تصمیم در راستای محافظت از مردم در مقابل ابرتورم در ونزوئلا و آرزانتین گرفته شده است.

Taringa! از ۱۵ سال پیش کار خود را آغاز کرده و با بیش از ۵۰ میلیون کاربر تبدیل به یکی از بزرگترین پلتفرم‌های اسپانیایی زبان‌ها شده است.

Source

تیم فوتبال Miami Dolphins لایت کوین (LTC) را به عنوان رمز ارز رسمی خود پذیرفت

تیم فوتبال حرفه‌ای Miami Dolphins رمز ارز لایت کوین (LTC) را به عنوان رمز ارز رسمی این تیم پذیرفته است. Miami Dolphins و لایت کوین در همکاری با شرکت خدمات تجارت و پرداخت رمز ارز Aliant Payments همکاری می‌کنند تا بتوانند پرداخت‌های بخت‌آزمایی پیشروی تیم را با رمز ارز انجام دهند و نیمی از درآمدشان را به خیره ببخشند.

چارلی لی، بنیانگذار و مدیرعامل بنیاد لایت کوین امیدوار است این حرکت موجب پذیرش بیشتر رمز ارز ها در جامعه شود.

Source & Image

قانون گذاری

SEC در حال مطالعه روی سرویس اطلاعات بلاک چینی برای کمک به نظارت بر ریسک است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) قصد دارد یک اشتراک از داده‌های دفتر کل بلاک چین تمام شرکت‌ها برای تقویت تلاش‌هایش در زمینه نظارت بر ریسک، بهبود انطباق قانونی و آگاهی از سیاست‌های کمیسیون درمورد دارایی‌های دیجیتال آماده کند. SEC به اطلاعات روی بلاک چین های بیت کوین و اتریوم بیش از بقیه زنجیره‌هاعلاقه‌مند است. هرچند، این اشتراک ممکن است بلاک چین‌ های بیت کوین کش، استلار، زیکش، EOS، NEO و ریپل را نیز شامل شود.

Tim Emmer، یکی از اعضای کنگره آمریکا معتقد است بلاک چین برای پیشرو بودن آمریکا در زمینه تکنولوژی ضروریست و می‌تواند به طرز چشمگیری زندگی مردم را تغییر دهد.

   Source & Image

اولین عرضه توکن تحت قوانین A+ کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC)

براساس گزارش وال استریت، کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) به استارتاپ بلاک چینی Blockstack  اجازه داده یک عرضه عمومی توکن ۲۸ میلیون دلاری تحت مقررات سطح A+ راه‌اندازی کند. Blockstack این عرضه توکن آنلاین را در تاریخ ۱۱ جولای انجام داد. سطح A+ قانون گذاری جایگزین عرضه اولیه عمومی (IPO) برای استارتاپ‌هایی است که سریع نیاز به جذب سرمایه دارند.

این اتفاق در حالی رخ داده است که طبق گزارش TokenData، جذب سرمایه از طریق ICO که در سه ماهه اول ۲۰۱۸ حدود ۶.۹ میلیارد دلار بود به ۱۱۸ میلیون دلار در سه ماهه اول ۲۰۱۹ کاهش پیدا کند.

Source & Image

ترامپ: من طرفدار رمز ارز ها نیستم، فیسبوک برای لیبرا مجوز بانکی بگیرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در توئیتی گفت وی طرفدار رمز ارز ها نیست و به فیسبوک پیشنهاد کرده که درصورتی که قصددارد لیبرا را راه اندازی کند یک مجوز بانکی دریافت کند. بدین ترتیب ترامپ نیز به جمع دیگر سران بانک مرکزی شامل Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو؛ Jerome Powell، وزیر دارایی فرانسه و Mark Carney بانکدار انگلیسی، در مخالفت با پروژه لیبرا پیوست. رئیس جمهور گفت دلار آمریکا تنها وسیله‌ی قابل اعتماد و ارز واقعی آمریکاست.

Source

تهیه پیش نویس مالیات بر رمز ارز ها توسط اداره مالیات بر درآمد سنگاپور

اداره مالیات بر درآمد سنگاپور (IRAS) به دلیل افزایش استفاده از رمز ارز ها در خرید کالا و خدمات، پیش نویسی درمورد جزئیات پرداخت مالیات تراکنش رمز ارز ها منتشر کرده است. این پیش نویس شامل رمز ارز هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، دش (Dash)، مونرو (XMR) و زیکش (ZEC) می‌شود.

این پیش نویس شامل دو مرحله اخذ مالیات یکی هنگام خرید رمز ارز و دیگری هنگام خرید کالا و خدمات با رمز ارز می‌شود و قانون نهایی درمورد مالیات رمز ارز ها از ژانویه ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.

Source

۷۰ مزرعه استخراج بیت کوین در استان مرکزی مهر و موم شدند

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی روز دوشنبه گفت: تعدادی مزرعه استخراج بیت کوین که بین ۷۰ تا ۱۱۰ ماینر داشتند در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی  توسط عوامل شرکت توزیع برق استان کشف، شناسایی و مهر و موم شدند. قرار است هزینه مصرف برق این واحدها با نرخ سایر مصارف و متناسب با مصرف و درآمدها محاسبه و وصول شود.

وی افزود: افزایش معمول سالانه مصرف برق در استان مرکزی حدود ۲ تا سه درصد است و فعالیت مزارع بیت کوین در این استان افزایش ۱۰ درصدی مصرف در استان را نسبت به سال گذشته به همراه داشته است.

Source & Image

بختیار: مجلس منتظر لایحه دولت برای قانون گذاری درمورد بیت کوین است

علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا کنون مجلس اجازه قانونی برای تولید بیت کوین (BTC) نداده است گفت: «دولت باید در زمینه تولید بیت کوین لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد تا سازوکار قانونی این صنعت مشخص شود. بدین ترتیب، تولید بیت کوین می‌تواند با رویکردی اقتصادی انجام شود و مشکل تأمین ارز کشور را نیز تا حدودی برطرف کند. بیت کوین یک امکان جدید در تولید ارز مجازی است و مجلس تاکنون نه اجازه قانونی در این زمینه داده و نه ممنوعیتی در این زمینه داشته است. همچنین، باید توجه داشت که اقتصادی بودن تولید بیت کوین با توجه به مصرف برق آن جای تردید دارد. از طرفی، می‌توان بخشی از درآمد حاصل از بیت کوین را به افزایش تولید برق اختصاص داد و یا نیروگاه‌هایی را مختص این کار ایجاد کرد».

Source & Image

جعفرزاده: دولت هرچه سریع‌تر لایحه ممنوعیت بیت‌ کوین (BTC) را تدوین کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در تدوین لایحه ممنوعیت بیت‌کوین از سوی دولت شد و گفت: البته این ممنوعیت نیاز به قانون دارد و ما از دولت تقاضا داریم که با استفاده از بدنه کارشناسی بانک مرکزی در تدوین لایحه ممنوعیت آن تسریع کند.

جعفرزاده اضافه کرد: اینکه دولت رأسا اعلام می‌کند فعالیت‌های مربوط به بیت کوین ممنوع است هیچ مستند قانونی ندارد و برخوردهایی که تاکنون صورت گرفته از حیث تخلف در مصرف برق بوده و به استخراج بیت کوین نمی‌توان ایراد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: بیت کوین عقبه بانکی ندارد و در دنیا عاملیتی برای آن شناخته نشده است بلکه یک پول مجازی است که در فضای مجازی مبادله می‌شود. برخی کشورها گفته‌اند مثل قمار سود و زیان این کار پای مردم است ولی در ایران مردم انتظار دارند که دولت بر این فعالیت‌ها نظارت داشته باشد، لذا در شرایط فعلی این فعالیت باید صددرصد ممنوع شود. اگر در آینده بیت کوین رسمیتی در صندوق بین‌المللی پول و یا یک سازمان بین‌المللی پیدا کرد و ضمانت و عقبه مشخصی برای آن در نظر گرفته شد آن وقت می‌شود در مورد رسمی شدن این فعالیت در کشور بحث کرد اما الان اگر کلاهبرداری در این فعالیت صورت گیرد در هیچ جای دنیا به هیچ مرجع حقوقی شکایت کرد پس عقلا آزاد شدن این فعالیت منطقی نیست زیرا دولت مسئولیتی در این باره نخواهد داشت.

Source & Image

علاقمندی به ایجاد مزارع بیت کوین (BTC) در حاشیه شهرها

علیرضا کاشی مدیر روابط عمومی توزیع برق مشهد در خصوص تخلفات مرتبط با بیت‎کوین (BTC) در مشهد، اظهار کرد: «ما در شهر مشهد یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک داریم که ۸۱ درصد آن‌ها بخش خانگی هستند. افرادی که به استخراج بیت‌کوین تمایل دارند برایشان مقرون به صرفه است که از تعرفه‌های تخفیف‌دار استفاده نمایند. تعرفه‌هایی تخفیف‌دار شامل صنعتی، کشاورزی و دامداری است و نرخ تعرفه خانگی بیشتر از صنعتی و کشاورزی است. در شرکت توزیع برق مشهد تنها ۲ درصد مشترک کشاورزی داریم، بنابراین چندان درگیر این موضوع نیستیم.»

کاشی افزود: «در این زمینه ۵ تا ۶ مورد شناسایی شده که ما مصارف آن‌ها را کنترل کرده، اخطار کتبی داده‌ایم و مواردی را نیز قطع کرده‌ایم. بیت‌کوین زمانی سودآور خواهد شد که مزرعه بیت‌کوین راه‌اندازی شود که در شهر و آپارتمان نمی‌توان این مزرعه را به راه انداخت. این موارد در حاشیه شهرها، در شن‌شویی، کارخانه و چاه کشاورزی بوده است.»

وی با بیان اینکه ما مجوز ورود به ملک مردم را نداریم، بنابراین از طریق مصرف کنتور مشترکان تشخیص می‌دهیم که در کجا فعالیت در زمینه بیت‌کوین وجود دارد، عنوان کرد: «بعد از شناسایی به محل مراجعه کرده و به آن‌ها اعلام می‌کنیم که مصرفشان غیر متعارف است و به نظر می‌رسد که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند. ما هر روز کل مصرف شهرک‌های صنعتی را نیز رصد می‌کنیم تا اگر از بیت‎کوین استفاده می‌کنند، متوجه شویم.»

Source

بیشتر فعالیت‌ های مرتبط با «بیت‌ کوین و رمز ارز ها» غیرقانونی خواهند شد

مؤیدی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بخش اعظم فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کوین غیرقانونی است و قرار است در جلسه‌ای با حضور مسئولان مرتبط درباره فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به بیت‌کوین بحث و بررسی صورت گیرد و در خصوص نحوه برخورد با آن در کشور تصمیم‌گیری شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در تصمیم‌گیری‌ها بخشی از فعالیت‌های مرتبط با بیت‌کوین قانونی تلقی شود گفت: بعید می‌دانم چنین باشد.

Source & Image

کیف پول

حمایت کیف پول الکتریوم از شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC)

Electrum ،که یکی قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین کیف پول های بیت کوین از سال ۲۰۱۱ است، از شبکه لایتنینگ حمایت خواهد کرد. جدیدترین نسخه این کیف پول اوایل این هفته عرضه شد. شبکه‌ی لایتنینگ راه‌حلی ست که برای مقیاس پذیری بیت کوین ارائه شده است.

Source & Image

صرافی

صرافی ژاپنی Bitpoint طی یک حمله‌ی سایبری معادل ۳۲ میلیون دلار از دست داد

صرافی رمز ارز ژاپنی Bitpoint، طی یک حمله‌ی سایبری معادل ۳۲ میلیون دلار XRP (ریپل)، بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTC)، اتر (ETH) و دیگر رمز ارز ها را از دست داد. Bitpoint اعلام کرده است حدود ۳.۵ میلیارد ین که ۲.۵ میلیارد ین آن متعلق به مشتریان و ۱ میلیارد ین آن متعلق به صرافی بوده به سرقت رفته است. به دنبال این خبر، سهام شرکت شریک این صرافی، Remixpoint، حدود ۱۹ درصد سقوط کرد.

در حمله کیف پول های گرم هدف بوده‌اند و به کیف پول های سرد گزندی نرسیده است. Bitpoint یکی از چندین صرافی‌ای بوده که از آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) مجوز دریافت کرده بود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=30462
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x