ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۱۵ تا ۲۱ آذر؛راه اندازی بزرگترین فارم ایران در رفسنجان با سرمایه گذاری چینی‌ها یا مرغ همسایه غازه!

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

سال ۲۰۱۹ برای بیت کوین؛ سالی پر از نوسان با نقدینگی راکد

طبق گزارشی که CoinDesk درمورد نوسانات بیت کوین در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده، طی یکسال گذشته نوسانات بیت کوین افزایشی و نقدینگی نسبتا راکد بوده است. یکی از معیارهای سنجش نقدینگی بررسی بازه‌ی قیمتی پیشنهادی (bid-ask spread) توسط سرمایه‌گذاران است. بازه‌ی قیمتی نشان‌دهنده‌ی بالاترین قیمتی که خریدار حاضر به پرداخت و کمترین قیمتی که فروشنده مایل به فروش است را نشان می‌دهد و هرچه این بازه باریک‌تر باشد نقدینگی کالا بیشتر خواهد بود.

در این گزارش بازه‌ی قیمتی جفت ارز BTC/USD در شش صرافی رمز ارز مورد بررسی قرار گرفته و نتایج نشان می‌دهند که نسبت به سایر دسته‌های دارایی‌، بازه‌ی قیمتی بیت کوین گسترده‌تر و بنابراین بیت کوین قدرت نقدشوندگی به نسبت کمتری دارد.

BidAskVol 1

همچنین، طبق نمودار فوق و با توجه به عملکرد طبیعی بازار، بازه‌ی قیمتی با افزایش نوسانات افزایش می‌یابد. از طرفی تعداد کیف پول‌های بیت کوین اخیرا رکورد قبلی خود را جابجا کرده است که می‌تواند نشان دهنده افزایش کاربران این شبکه باشد.

با توجه به ثبات، پذیرش و نقدینگی بیت کوین، به نظر شما  این دارایی چقدر تا تبدیل شدن به یک دارایی بالغ زمان نیاز دارد؟

۶۶٪ کنترل نرخ هش بیت کوین در دستان چینی‌هاست!

به گزارش خبرگزاری رویترز، استخراج کنندگان چینی بیت کوین (BTC) حدود ۶۶٪ از کل هش ریت شبکه را کنترل می‌کنند. این نرخ بالاترین میزان ثبت شده توسط CoinShares از سال ۲۰۱۷ است. Chris Bendiksen، مدیر تحقیقات CoinShares اظهار داشت که این افزایش اخیر در نرخ هش در چین احتمالا از بکارگیری سخت افزا‌رهای استخراج پیشرفته ساخته شده در این کشور ناشی می‌شود.

براساس مطالعات مدیر دارایی دیجیتال مستقر در لندن CoinShares، استان Sichuan چین بیش از نصف هش ریت جهان را به خود اختصاص داده است و استان‌های Yunnan، Xinjiang و مغولستان داخلی در رده‌های بعدی هستند. قطب‌های دیگر استخراج بیت کوین آمریکا، روسیه و قزاقستان می‌باشند.

نرخ هش معیاریست که قدرت محاسباتی اعتبارسنجی معاملات در بلاک چین بیت کوین را اندازه‌گیری می‌کند. هرچه این نرخ بیشتر باشد شبکه امن‌تر است و علاقه بیشتری به استخراج بیت کوین وجود دارد.

خبر خوب! تعداد آدرس‌های دارنده بیت‌کوین در یک اوج تاریخی

اکنون تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که حداقل یک ساتوشی موجودی دارند در بالاترین رکورد تاریخ بیت‌کوین قرار دارد. تعداد آدرس‌های دارنده بیت‌کوین حتی از زمان اوج بازار این رمز ارز در سال ۲۰۱۷ نیز فراتر است.

این آمار اگرچه با ابهاماتی، نشان‌دهنده افزایش تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین است. قیمت اما فاصله زیادی با اوج خود در ۲۰۱۷ دارد. برخی معتقدند روند نزولی در جایی همین حوالی به پایان خواهد رسید چراکه نشانه‌های روند صعودی آشکار گشته اند.

به گزارش خبرگزاری Newsbtc، و با استناد به اطلاعات منتشر شده توسط CoinMetrics.io تعداد آدرس‌هایی که مقداری بیت‌کوین نگهداری می‌کنند به رکورد ۲۸ میلیون و ۳۸ هزار آدرس متفاوت رسیده است.

تعداد کاربران بیت کوین به بالاترین سطح در طول تاریخ رسید!

سرمایه‌گذار مشهور الکس تورن معتقد است که تعداد کیف‌پول‌های بیت‌کوین بهترین معیار برای تخمین تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین است. اگرچه باید توجه داشت که هر آدرس منحصر به فرد نشان‌دهنده وجود یک کاربر نیست. هر فرد می‌تواند تعداد بیشماری کیف‌پول داشته باشد و هر کیف پول تعدادی آدرس منحصر به فرد!

تغییر آدرس در شبکه بیت‌کوین پبشنهاد خود ساتوشی در وایت پیپر اولیه نیز بوده است. اما توجه به این نکته که افراد بسیاری موجودی خود را در صرافی‌ها نگه داری می‌کنند، نشان می‌دهد که احتمالا تعداد کاربران واقعی شبکه بیت‌کوین بسیار بیشتر از این مقدار است.

نظر شما چیست؟ آیا می‌توان بین تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین و قیمت آن ارتباط معناداری پیدا کرد؟

نقش بیت کوین در جنبش‌های اعتراض آمیز چیست؟

بیت کوین و سایر رمز ارزها به عنوان واکنشی نسبت به سیستم مالی سنتی ناکارآمد و عدم اعتماد فزاینده نسبت به آنها ظاهر شدند. بیت کوین (BTC) بعنوان «دریچه فرار» در کشورهایی با رژیم‌های سرکوبگرانه مانند ونزوئلا و زیمباوه استفاده می‌شود. بنابراین یک دهه پس از تولد بیت کوین می‌توان گفت فناوری بلاک چین توانایی اثرگذاری فراتر از حوزه‌ی مالی را دارد.

به گفته Alex Gladstein، مدیر امنیت سازمان حقوق بشر، «حداکثر تأثیر بالقوه انسانی» هیچکدام از فناوری‌ها بلافاصله مشخص نمی‌شود. با این حال، بیت کوین نقش مهمی را در «تحول عظیم اجتماعی» ایفا می‌کند. وی ضمن ابراز امیدواری از آینده رمز ارزها، به شباهت بیت کوین و اینترنت از نظر دسترسی غیرمتمرکز به اطلاعات و مقاوم بودن آن نسبت به سانسور  اشاره کرد. او همچنین یکی از ویژگی‌های مهم پول رساندن صدای معترضان به گوش دولت و پاسخگویی دولت به این اعتراض خواند. ویژگی‌ای که در پول فیات وجود ندارد و برای به‌دست آوردن آن نیازمند نسخه دیجیتالی پول هستیم.

کمتر از ۲۰ ساعت تا انشعاب استانبول؛ چه چیزی پیش‌ روی اتریوم است؟

طبق اطلاعات Etherscan، پلتفرم اطلاعات و داده‌های حول بلاک چین اتریوم، انشعاب استانبول در بلاک شماره ۹۰۶۹۹۰۰۰ یعنی کمتر از ۲۰ ساعت از زمان نگارش این مطلب فعال خواهد شد. در این بروزرسانی بیش از ۲۰ پروپوزال بهبود اتریوم یا EIP به شرح مختصر زیر اجرا خواهند شد:

  • EIP 1679: لیست پروتکل‌های تغییر داده شده شامل استانبول،
  • EIP 2200: برای تغییر در نحوه محاسبه‌ی ذخیره داده در ماشین مجازی اتریوم که باعث می‌شود قراردادهای هوشمند بتوانند توابع بیشتری را اجرا کنند،
  • EIP 1884: که هزینه تراکنش‌ برخی از کدهای ماشین مجازی اتریوم را تغییر می‌دهد تا از برخی حملات اسپم جلوگیری کند و بالانس مقدار محاسبه در هر بلوک بهبود یابد،
  • EIP 2028: برای استفاده از SNARK‌های دانایی صفر و تکنولوژی ارزانتر STARKها در بلاک چین اتریوم برای کاهش هزینه فراخوانی داده‌ها در خروجی.
  • EIP 1344: روشی برای نگهداری قراردادهای هوشمند معتبر روی بلاک چین اتریوم.
  • EIP 1108: ارزانتر کردن SNARK‌های دانایی صفر و مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی ارزانتر
  • EIP 152: اضافه کردن توانایی تائید Equihash PoW در قراردادهای اتریوم که موجب تسهیل شدن سوآپ اتمی تراکنش‌ها بین Zcash و اتریوم می‌شود.

این در حالیست که تمام نودهای شبکه آمادگی این ارتقا را ندارند و طبق داده‌های Ethernodes.org تنها ۴۸٪ از نودهایی که از کلاینت Geth و ۴۰٪ از نوهایی که از Parity استفاده می‌کنند برای ارتقا آماده‌اند. بنیاد اتریوم نسبت به این مساله هشدار داده و از نودها خواسته که پیش از انشعاب نسبت به بروزرسانی اقدام کنند تا از اتلاف منابع پیشگیری شود.

اکنون زنده با هاردفورک استانبول شبکه اتریوم!

تنها چند ساعت از هاردفورک اتریوم گذشته است. با ایجاد بلاک شماره  ۹۰۶۹۰۰۰ سومین به روز رسانی شبکه در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. یک مجموعه به روزرسانی که دنباله هاردفورک‌های مورد توافق ماه فوریه سنپترزبورگ و استانبول است. پروسه طولانی و زمانبری که بالاخره در نیمه شب گذشته بر روی شبکه اتریوم صورت گرفت.

استانبول هشتمین هاردفورک تاریخ شبکه اتریوم و اولین تغییر در کد اصلی شبکه است که در ژوئن ۲۰۱۹ مورد توافق قرار گرفت. (اتریوم ۲ که فاز نهایی انتقال از الگوریتم اثبات انجام کار به اثبات سهام است قرار است در سال ۲۰۲۱ صورت پذیرد) بدون منازعه و اختلاف همه مشتریان اتریوم که میزبان شبکه هستند و به صورت مستقل پروتکل اتریوم را به روز می‌کنند با این به روز رسانی موافق بوده اند.

استانبول شامل شش ارتقا در پروتوکل شبکه اتریوم است (EIPs). تغییرات مشخصی در کد اصلی برنامه شبکه صورت خواهد پذیرفت. تغییراتی در ۱۵۲ EIPs 1108،۱۳۴۴،۱۸۴۴،۲۰۲۸و ۲۲۰۰.

با استناد به پست اینترنتی منتشر شده توسط ConsenSys اهم مشکلاتی که قرار است توسط این شش EIPs پاسخ داده شوند از قرار زیر هستند:

  • افزایش انعطاف پذیری در مقابل حمله به قصد قطع دسترسی اعضا (DDoS) به شبکه (EIP 1344)
  • قابلیت همکاری با رمز ارزهایی با الگوریتم اجماع اثبات انجام کار مثل زدکش (EIP 152).
  • هزینه‌های Gas تراکنش‌ها (EIPs 1108, 2028, 2200)

هزینه ارسال تراکنش‌ها در شبکه اتریوم Gas نامیده می‌شود و به صورت کسری از اتریوم به نام gwei پرداخت می‌شود.

این کاهش هزینه ارسال تراکنش در شبکه اتریوم به این دلیل صورت گرفته است که پهنای باند بلاک‌چین را توسعه بخشد و امکان توسعه فناوری‌های نظیر zk-SNARKs را فراهم آورد.

همانطور که کوین‌دسک پیشتر گزارش کرده بود، ۶۸۰ قرار داد هوشمند که بر پلتفرم Aragon وجود داشتند در اثر این هارد فورک از بین خواهند رفت.

این تغییرات نحوه انتقال پول بین سازمان‌های خودکار غیرمتمرکز (DAOs) را تغییر خواهد داد. به این معنی که کاربران را ملزم خواهد کرد که خود از یک ساختار به ساختار دیگر مهاجرت کنند.

درحالیکه Aragon از این توسعه پشتیبانی خواهد کرد، مدیر اجرایی Aragon One آقای جورج ایزکوادرو معتقد است که توسعه دهنده‌های اتریوم لازم است شناخت بیشتری نسبت فعالیت‌های خود داشته باشند.

“توسعه دهنده‌ها نمیخواهند یک هدف اصلی برای حرکت داشته باشند. سازگاری با پیش‌فرض‌ها باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. اتریوم دیگر یک اسباب بازی نیست. یک پلتفرم است که سرمایه‌گذاری‌های کلانی روی آن صورت پذیرفته است. هر تغییر عمده ای قبل از وقع باید به صورت دقیق ارزیابی شود.”

لازم به ذکر است که برنامه امشب رادیو شیر یا خط به واکاوی تغییرات شبکه اتریوم پس از توسعه‌های اخیر خواهد پرداخت.

فاز صفر اترویم ۲ وارد مرحله نهایی شد

به روزرسانی مهم بعدی بلاک چین اتریوم یعنی فاز صفر اتریوم ۲ با پیوستن Parity’s Shasper به تست نت multi-client عمومی Sapphire وارد مرحله‌ی نهایی شد. به گفته‌ی Preston van Loon، مدیرعامل آزمایشگاه Prysmatic، اتریوم ۲ تا کنون روی تست نت multi-client عمومی آزمایش نشده ولی این تیم با تلاش حداکثری به کاربران وعده می‌دهند که فاز صفر راه‌اندازی شبکه اصلی از اوایل سال ۲۰۲۰ شروع شود.

Loon در ادامه گفت، هدف از این آزمایش راه‌اندازی کلاینت‌ها در یک محیط آشوبناک است تا بتوانیم نحوه عملکرد در محیط محصول نهایی در محیط کار را بسنجیم. این اولین باریست که مولتی کلاینت‌ها می‌توانند به هم در ساختن فاز صفر یک زنجیره کمک کنند که نقطه‌ی عطفی اساسی به سمت قابلیت همکاری مولتی کلاینت کامل است.

صعود شگفت انگیز نرخ هش مونرو پس از بکارگیری RandomX

صعود شگفت انگیز نرخ هش مونرو پس از انشعاب سخت

به دنبال انشعاب اخیر مونرو (XRM) که برای تاکید بر غیرمتمرکزگرایی انجام شد، نرخ هش این رمز ارز تا نزدیک به سه برابر رشد کرده است. پس از آنکه تیم مونرو الگوریتم استخراج را به RandomX تغییر دادند، نرخ هش مونرو تا ۱۸۶٪ رشد کرد و از حدود ۳۰۹ مگاهش بر ثانیه در طول هفت روز به ۹۵۲ مگاهش بر ثانیه رسید. نرخ هش نشان دهنده تعداد کامپیوترهایی است که در شبکه مونرو به استخراج می‌پردازند.

مورنو در به روزرسانی جدید خود مقاومت در برابر ASIC را برای از بین بردن مزایای استخراج با دستگاه‌های تخصصی استخراج، افزایش داد تا تمام استخراج کنندگان مونرو از فرصت مساوی برخوردار شوند و نیاز به سخت افزارهای گران قیمت نداشته باشند.

گفتنی‌ست، با وجود به روزرسانی و افزایش نرخ هش، قیمت XMR در بازار تغییر قابل توجهی نداشته است.

سقوط ۷۰ درصدی Matic در شب گذشته! چه دلایلی پشت این سقوط نهفته است؟!

رمز ارز Matic یکی از مشهورترین پروژه‌هایی که عرضه مبادله اولیه (IEO) خود را در صرافی بایننس آغاز کرده بود، شب گذشته یک سقوط سهمگین هفتاد درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، شایعاتی در فضای رمز ارزها در حال پخش شدن هستند که مدیر اجرایی Matic پشت پرده این سقوط هفتاد درصدی است. شایعاتی که به سرعت توسط CZ تکذیب شدند. مدیر اجرایی بایننس دلیل این سقوط ۷۰ درصدی را نه دخالت داخلی بلکه ترس فروش مالکین این پروژه دانسته است.

در چند هفته گذشته Matic روند صعودی چشم‌گیری را تجربه کرده بود. به طوری که ارزش این رمز ارز در برابر بیت‌کوین ۷۵ درصد افزایش یافته بود. اگرچه تقریبا تمام این صعود چشم‌گیر شب گذشته و با سقوط هفتاد درصدی قیمت این رمز ارز از دست رفت.

نیازی به گفتن نیست که این مدل سقوط ها همیشه و برای همه پروژه ها غیر منتظره هستند. مخصوصا وقتی که به دنبال یک عملکرد خارق العاده به وقوع بپیوندند. علاقه مندان به این پروژه سریع واکنش نشان دادند. عده‌ای بنیاد شبکه Matic و مدیر اجرایی آن Sundeep Nailwal را مقصر می‌دانند. آنها معتقدند که ورود ۱۵ درصد از حجم کلی این رمز ارز به صرافی بایننس توسط بنیاد Matic دلیل اصلی این سقوط بوده است.

گفتنی است که مسئولین بالا رتبه این پروژه با تکذیب دخالت سازمانی در افت قیمت اعلام کرده اند که به زودی نتیجه تحقیقات خود پیرامون این سقوط را منتشر خواهند کرد. آنها وعده داده اند که به زودی و با قدرت بیشتر به قیمت‌های قبلی بازخواهند گشت.

مشعل استلار از ماه ژوئن بدون سر و صدا کار خود را آغاز کرده است

در اوایل سال ۲۰۱۹ جامعه بیت کوین ایده‌ای با نام مشعل لایتنینگ برای آزمایش پروتکل لایتنینگ، راه حل مقیاس پذیری لایه دوم شبکه بیت کوین، ارائه کرد. مصاحبه کوین ایران با ضیا صدر که مشعل لایتنینگ را به ایران آورد را اینجا مطالعه کنید.

جامعه استلار (Stellar) نیز در حال بررسی نسخه‌‌ی  خود از مشعل برای آزمایش میزان سهولت انتقال پول روی لایه پایه بلاک چین خلق شده توسط Jed McCaleb است. در زمان نگارش این خبر موجودی مشعل استلار ۱۱۵۰ XLM است و قرار است کاربران شبکه که این مشعل را دست به دست می‌کنند هرکدام بین ۲ تا ۵۰ XLM به آن اضافه کنند.

همه شرکت کنندگان در حرکت مشعل استلار باید از اپلیکیشن رمزنگاری شده end-to-end به نام Keybase که توسط بنیاد استلار توسعه داده شده استفاده کنند. مزیت جالب این اپلیکیشن این است که حتی اگر شخصی آن را نداشته باشد، صاحب مشعل می‌تواند مشعل را به حساب توئیتر شخص ارسال کند و سپس این شخص کیف پول Keybase را نصب می‌کند و با اهدای ۲ XLM (معادل ۱ پنی) که برای جلوگیری از اسپم در نظر گرفته شده، مشعل را منتقل می‌کند.

با انتقال مشعل کاربران مختصات خود را ثبت می‌کنند تا مشعل در تمام دنیا ردیابی شود. در زمان نگارش این خبر، مشعل بیش از ۷۷ بار در مساحتی ۵۰۰ هزار کیلومتری جابجا شده است.

بهترین بازده در بازار رمز ارزها به توکن صرافی جنجالی رسید!

بیت کوین یکی از بهترین عملکردها را در سال ۲۰۱۹ داشته و تا کنون توانسته از شاخص سهام S&P ۵۰۰ بهتر عمل کند. با این حال، در ماه‌‌های اخیر بیت کوین شرایط قیمتی سختی داشته است، هرچند به نظر می‌رسد که این روند در حال تغییر است. بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در محدوده‌ی ۷۵۰۰ دلار ثابت مانده در حالیکه بایننس کوین (BNB) تا ۱۵۰% رشد کرده‌ است و قیمت آن از ۶ دلار به ۱۵.۲۰ دلار در زمان انتشار این خبر رسیده است. هرچند، به نظر می‌رسد دو برابر شدن قیمت بیت کوین برای تکیه زدن به جایگاه نخست کافی نبوده است.

سایر رمز ارزها نیز یا زیان‌ده بوده‌اند و یا بسیار کمتر از سال‎های گذشته رشد کرده‎اند. با این حال، بایننس کوین موفق شد رشد بالایی را ثبت کند که مطمئناً به موفقیت صرافی بایننس طی چند ماه گذشته بی‌ربط نیست. با این وجود، سال ۲۰۱۹ برای صرافی بایننس بدون چالش نبود. طی یکسال گذشته مدیرعامل بایننس ژانگ پنگ ژائو (CZ) اتهامات مربوط به حمله به دفاتر بایننس در چین را تکذیب کرد و در در ماه می یکی از بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ بیت کوین را از سر گذارند. با این حال، هیکدام از این دو رویداد بر عملکرد BNB تأثیر منفی نگذاشت. سوازندن بخشی از توکن‌های BNB که وابسته به حجم معاملات در پایان هر دوره‌ی سه ماهه اتفاق می‌افتد نیز بر اقتدار بایننس کوین بی تاثیر نیست.

از سوی دیگر، وزارت صنعت و فناوری چین (CCID) گزارشی در مورد ۱۵ پروژه موفق رمزارزی منتشر کرد. در این رده بندی، مقام اول به EOS، مقام دوم به اتریوم و مقام سوم به ترون رسید. بیت کوین نیز در بین ۱۰ رمزارز بالای جدول این رده‌بندی قرار گرفت و جایگاهم نهم را کسب کرد. در رده‎بندی قبلی CCID، بیت کوین در جایگاه یازدهم قرار داشت.

رشد خیره کننده مرورگر بلاک چینی بریو (Brave) طی سال ۲۰۱۹

تعداد کاربران فعال بصورت ماهانه (MAU) مرورگر بلاک چینی بریو (Brave) طی یکسال گذشته از ۵.۵ میلیون به ۱۰.۴ میلیون رسیده و تقریبا دو برابر شده است. کاربران فعال روزانه (DAU) بریو نیز به ۳.۳ میلیون رسیده و سه برابر شده است. همچنین تعداد سایت‌های ثبت شده توسط بریو که برای به اشتراک‌گذاری محتوا توکن BAT به کاربران می‌دهند ۱۲ برابر شده و از ۳۴۱۸۸۰ به ۲۸ هزار رسیده است.

brave

گزارش‌ها حاکی از آن است که بریو با سرعت فزاینده‌ای رشد می‌کند و توانسته در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ از رقبای اصلی حود مانند فایرفاکس، کروم و اوپرا در Google Play ژاپنی پیشی گرفت است. توئیتر، Vimeo، و Reddit از جمله پلتفرم‌هایی هستند که از BAT برای تولیدکنندگان محتوا در پلتفرم‌هایشان استفاده می‌کنند.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

استقبال سرمایه‌گذاران از قراردادهای آتی تسویه نقدی Bakkt در سنگاپور؛ خوب، بد، زشت؟

پلتفرم Bakkt قراردادهای آتی بیت کوین (BTC) با تسویه نقدی را به عنوان یک ابزار پوشش ریسک در ICE Futures سنگاپور راه‌اندازی کرد. پلتفرم Bakkt که پیش از راه‌اندازی به عنوان یک پیشرفت مثبت در حوزه‌ی رمز ارزها شناخته می‌شد، با گذشت سه ماه از راه‌اندازی و بخاطر تلاش برای راه‌اندازی ابزارهای مشتقه بیشتر برای بیت کوین از طرف برخی به سرکوب قیمت متهم می‌شود. به نظر می‌رسد این مساله که تمام قراردادها با  بیت کوین تسویه نمی‌شوند برخی اعضای صنعت را در مقابل این پلتفرم قرار داده است.

اخبار درمورد حجم مثبت پلتفرم Bakkt موجب خوشبینی و خوشحالی درمیان اعضای صنعت رمز ارزها می‌شود. با این حال این خوشبینی عمر چندانی نداشت. Alex Krüger تحلیلگر و معامله‌گر بازار رمز ارزها درمورد گزارش افزایش حجم Bakkt گفت این گزارش نشانه‌ی حرکت موسسات به سمت بیت کوین نیست چراکه تقریبا هیچکدام از حجم‌های قراردادهای آتی تسویه فیزیکی گزارش شده، روزانه نیست. وی در ادامه افزود، حجم گزارش شده نشان‌دهنده‌ی علاقه رو به رشد برای قرادادهای آتی تسویه نقدی ماهانه است که باعث فشار قیمت رو به پایین برای بیت کوین می‌شود.

از این پس کاربران بیتمکس برای برداشت بیت کوین از این صرافی هزینه‌ی کمتری خواهند پرداخت

صرافی رمز ارز BitMEX پشتیبانی از آدرس‌های SegWit (bech32) را برای برداشت (و نه سپرده‌گذاری) بیت کوین (BTC) به خدمات خود اضافه کرد تا کاربرانش هزینه‌ی کمتری برای تراکنش پرداخت کنند. بیتمکس برای سپرده گذاری همچنان از کیف پول چند امضایی در قالب Script Hash (P2SH) استفاده می‌کند.

سگویت یک آپدیت اختیاری پروتکل در شبکه بیت کوین است که به جایگیری تعداد زیادی تراکنش در بلوک یک مگابایتی و کاهش هزینه تراکنش کمک می‌کند. گفتی‌ست، تعداد تراکنش‌هایی که از سگویت استفاده می‌کنند اخیرا از زیر ۴۰٪ به ۵۵٪ افزایش پیدا کرده است. این روش می‌تواند بین ۲۵ تا ۴۰ درصد فضای بیشتری در هر بلاک ایجاد کند.

کاربران کیف پول لجر از این پس در خواب هم رمز ارز کسب می‌کنند!

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) سرویس جدیدی به پلتفرم آنلاین مدیریت رمز ارز خود (Ledger Live) افزوده که به کاربرانش اجازه می‌دهد با استفاده از فرایند staking بصورت منفعل رمز ارز کسب کنند. staking فرایندیست که کاربران در شبکه‌های بلاک چینی با پروتکل اثبات سهام (PoS) وجوهی را به عنوان وثیقه قرار می‌دهند. در عوض، شبکه بلاک چینی از کوین‌هایی که روزانه تولید می‌شوند به اشخاصی که وجوه خود را نزد شبکه به امانت گذاشته‌اند، پاداش می‌دهد. Tezos اولین رمز ارزیست که لجر به سرویس خودش افزوده است.

اخیرا صرافی‌های بایننس و کوین بیس نیز سرویسی مشابه برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. هرچند، امکان کنترل دارایی در فرایند staking در کیف پول لجر از صرافی‌ها بیشتر است.

اضافه کردن سه رمز ارز پایدار به پلت‌فرم Bitpay، همچنان جای تتر خالی است!

سیستم پردازشگر مناقشه برانگیز Bitpay اعلام کرده است که قرار است سه رمز ارز پایدار را به لیست ارزهای خود اضافه کند.

به گزارش کوین‌تلگراف و با استناد به خبری که در تاریخ ۱۰ دسامبر منتشر شده، Bitpay قرار است سه رمز ارز پایدار USD coin، Gemini Dollar و Paxos Standard Token را به لیست ارزهای خود اضافه کند.

این اقدام Bitpay تعداد رمز ارزهای مورد حمایت این صرافی را به شش عدد افزایش خواهد داد. پیشتر رمز ارزهای اتریوم، بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش در این صرافی مورد معامله قرار می‌گرفتند. نکته مهم در این حرکت غیبت بزرگترین و پرمعامله ترین رمز ارز پایدار دنیا تتر Tether در این لیست است.

مدیر اجرایی Bitpay استفان پیر در رابطه با خبر منتشر شده افزوده است:

“پذیرش و پرداخت با رمز ارزهای پایدار دروازه‌های جدیدی را برای تجار و شرکت‌های مختلف باز می‌کند. دروازه‌هایی که نیازمند نقل و انتقلات هزینه بر و پردردسر سنتی نیست. استفاده همزمان از پایداری ارزش دلار و پتانسیل‌های بلاک‌چین نظیر امنیت، سرعت و کارآیی فوق العاده است.”

بسته شدن شعبه آمریکایی صرافی Huobi، یک خبر غافلگیر کننده!

صرافی HBUS، پلت‌فرمی که قرار بود جایگزین سرویس‌های بین المللی صرافی Huobi شود و یک ماه پیش راه‌اندازی شده بود، اعلام تعطیلی کرد. پلت‌فرم HBUS تمام معماله گران آمریکایی را تشویق می‌کرد که موجودی خود را از شعبه بین المللی به این پلت‌فرم منتقل کنند. این به دلیل احتمال وضع تحریم و محدودیت‌های ناشی از رعایت نکردن قوانین دولت آمریکا در شعبه بین المللی این صرافی بوده است.

این حرکت Huobi برای ایجاد یک شعبه آمریکایی درست مثل تصمیم بایننس به خروج از بازار آمریکا بود. شاید Huobi در ابتدا به دنبال انطباق با قوانین آمریکا بود، اما تاکنون نتوانسته است سود و نقدینگی بالایی را در این بازار فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری بیت‌کوینیست، Huobi بعد از خروج از بازار آمریکا به دنبال سازماندهی مجدد و تغییر ساختار است. آنها اکنون درهایشان را بسته اند و می‌خواهند با یک الگوی تاثیرگذار و ساختار مناسب به بازار آمریکا بازگردند.

گفتنی است که این صرافی از کاربران خود خواسته که تا تاریخ ۳۱ ژانویه موجودی خود را از حساب‌هایشان خارج نمایند. شایان ذکر است که اعلام این تصمیم غیر منتظره بوده است چرا که شعبه HBUS به تازگی اضافه شدن رمز ارز پایدار HUSD به پلت‌فرم معاملاتی خود را اعلام کرده بود.

فول نود بیت کوین را روی گوشی اندرویدیتان راه‌اندازی کنید!

استارتاپ ژاپنی Nayuta  ادعا می‌کند برای اولین بار کیف پولی برای شبکه لایتنینگ بیت کوین ساخته که می‌تواند یک نود کامل باشد. شبکه لایتنینگ راه حل مقیاس پذیری لایه دوم شبکه بیت کوین (BTC) است. کاربران اپلیکیشن اندرویدی Nayuta می‌تواند به سه روش نود کامل (برای داشتن امنیت بالاتر)، استفاده از ورژن SPV (این روش کاملا امن نیست ولی فضای کمتری اشغال می‌کند) یا روشی ترکیبی این اپلیکیشن را به کار بگیرند.

Christian Moss، توسعه دهنده اپلیکیشن Nayuta در اینباره گفت: «تنها راهی که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بیت کوین دریافت کرده‌اید این است که از یک نود کامل استفاده کنید. در غیر اینصورت همواره مجبورید به نود متعلق به کیف پولتان یا استخراج‌کنندگان اعتماد کنید.»

این استارتاپ می‌داند که کیف پولی که زراحی کرده در حالت نود کامل به اندازه‌ی کافی کاربرپسند نیست اما آنها امیدوارند با پیشرفت تکنولوژی و قدرتمندتر شدن تلفن‌های همراه بتوانند تجربه کاربری بهتری برای کاربرانشان بسازند.

دولت‌ها

چین گوی سبقت در بازی ارز دیجیتال ملی را ربود!

به گزارش سایت خبری چینی Caijing، بانک مرکزی چین (PBOC) به زودی روش پرداخت الکترونیکی با ارز دیجیتال ملی (DC/EP) خود را در شهرهای Shenzhen و Suzhou آزمایش می‌کند. بدین ترتیب، چین اولین کشوری خواهد بود که از ارزهای دیجیتال استفاده کرده است. طبق این گزارش، PBOC با هفت نهاد دولتی دیگر شامل چهار بانک تجاری و سه شرکت بزرگ مخابراتی در این پروژه همکاری کرده است. در همین حال، برخی از بانک‌های چینی در همکاری با شرکت‌های مخابراتی سیم کارت‌هایی مجهز به کیف پول دیجیتال توسعه داده‌اند و برخی دیگر اپلیکیشن‌های کیف پول مستقل خود را ساختند.

این برنامه‌ی آزمایشی بر صنایعی مانند حمل و نقل، آموزش، تجارت و مراقبت‌های پزشکی متمرکز خواهد بود. این دوره‌ی آزمایشی طی دو دوره انجام می‌شود که در مرحله اول تمرکز بر مقیاس کوچکی قرار دارد و از شروع سال ۲۰۲۰ کل شهرهای مذکور به این روش مجهز می‌شوند.

تحت مدل DC/EP بانک‌های تجاری با سپرده‌گذاری RMB (پول فیات چین)، ارز دیجیتال را از بانک مرکزی دریافت می‌کنند.

عرضه ۲۰ میلیارد یوان اوراق قرضه چینی بر بستر بلاک چین

Bank of China، یکی از چهار بانک بزرگ تجاری چین، ۲۰ میلیارد یوان (معادل ۲.۸ میلیارد دلار) اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین برای بنگاه‌های کوچک و متوسط صادر می‌کند. این اوراق دو ساله با کوپن ۳.۲۵٪ قیمت‌گذاری شده‌اند و در هفته جاری منتشر می‌شوند. Bank of China از بلاک چین برای صدور گواهینامه‌های دیجیتالی اثبات مالکیت، تشکیل گروه‌های پذیره‌نویسی و سند اثبات انجام تراکنش استفاده می‌کند.

انتشار اوراق قرضه به منظور دسترسی کارآمدتر کارآفرینان به سرمایه و در راستای حمایت از این قشر جامعه انجام می‌پذیرد. Bank of China از ماه سپتامبر تا کنون ۴۰۴ میلیارد یوان (معادل ۵۷.۷ میلیارد دلار) را به بیش از ۴۱۰ هزار شرکت کوچک و متوسط وام داده است. تامین مالی شرکت‌های کوچک و متوسط یکی از مهترین موارد استفاده از بلاک چین برای بانک‌ها و خدمات‌دهندگان مالی در چین است.

بلاک چین به سرعت به یک فناوری بالغ در چین تبدیل می‌شود

Forkast Insights، گزارشی از چگونگی استفاده از بلاک چین توسط دولت و شرکت‌های چینی ارائه داده است. براساس این گزارش فناوری بلاک چین به سرعت در حال بلوغ و کاربردی شدن در دنیای واقعی چینی‌هاست و چینی‌ها از مرحله آزمایش بسیار فراتر رفته اند. در این گزارش بلاک چین‌های شرکت‌های چینی با دیگر بلاک چین‌ها در سراسر جهان مقایسه شده است. همچنین، نحوه‌ی استفاده از بلاک چین و تجربه کاربران نیز به بحث گذاشته شده است.

انتظار می‌رود بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ سالانه ۶۵.۷٪ فناوری بلاک چین در این کشور رشد کند. طبق فرمان رئیس جمهور چین Xi Jinping، بلاک چین در زمینه‌های متنوعی از جمله وام‌دهی، مراقبت‌های بهداشتی، جلوگیری از جعل، خیریه، امنیت غذایی و حتی ثبت داده‌های ارتش در این کشور به کار گرفته می‌شود.

بازار داغ رمز ارزها در سرزمین مد و مافیا! ایتالیا

ایتالیا یکی از بزرکترین اقتصادهای جهان چندین دهه است که از مشکلات اقتصادی و مالی رنج می‌برد. این شاید یکی از مهمترین دلایلی است که چرا رمز ارزها در این کشور محبوب‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. ایتالیایی‌ها عاشق پول نقد هستند اما چندوقتی است که بازار ارزهای غیرمتمرکز نیز در این کشور زیبا داغ شده است.

به گزارش  Bitcoin.com، تعداد شرکت‌های ایتالیایی که رمز ارزها را برای پرداخت‌های خود قبول می‌کنند روز به روز درحال افزایش است.

با استناد به Statistica، بیش از ۳۵۰ تجارت متفاوت از خرده فروشی تا رستوران داری اکنون پذیرای مشتریانی هستند که قصد دارند با رمز ارزها سرویس دریافت نمایند. به نظر می‌رسد استان‌های شمالی ایتالیا اقبال بیشتری به این پدیده نوظهور داشته اند.  در منطقه لمباردی تنها ۱۴۵ فروشگاه مختلف با رمز ارزها سرویس دهی می‌کنند. شمال ایتالیا منطقه قدرتمند اقتصادی این کشور است و بیشترین سرانه تولید داخلی این کشور را داراست.

تا ماه سبتامبر ایتالیا میزبان بیش از  ۰.۸ درصد خودپردازهای بیت‌کوین دنیا بوده است. پیش‌بینی می‌شود حجم سرمایه گذاری ایتالیایی‌ها در رمز ارزها به رقم ۴۰ بیلیون دلار می برسد.

تقاضایی برای CBDC در ژاپن وجود ندارد!

Haruhiko Kuroda، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BOJ) طی سخنرانی خود در سمپوزیوم سی و پنجم سیستم‌های اطلاعاتی صنعت مالی به چالش‌های ایجاد شده توسط رمز ارزهای پایدار و ارزهای دیجیتال بانک‌ مرکزی (CBDC) پرداخت. وی نتیجه گرفت که در حال حاضر دلیلی برای عرضه CBDC به دلیل عدم وجود تقاضا از سوی مردم در ژاپن وجود ندارد. وی افزود بانک مرکزی ژاپن تحقیقات فنی و حقوقی در مورد CBDC را انجام می‌دهد تا در صورت نیاز در آینده آماده باشد.

رئیس بانک مرکزی ژاپن به جفت ارزهای دیجیتال با ین ژاپن نیز اشاره کرد و استفاده و توسعه آنها را به منظور نزدیک شدن به ویژگی‌های CBDC را مثبت ارزیابی کرد. وی به رمز ارز پایدار لیبرا نیز اشاره کرد و گفت درصورتیکه چالش‌های مرتبط با پولشویی، امنیت سایبری،‌ محافظت از داده و حمایت از مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار را حل کند، از آن حمایت می‌کند. Kuroda افزود رمز ارزهای پایداری که با مشکلات و ریسک‌های قانونی دست و پنجه نرم می‌کنند نباید شروع به فعالیت نمایند و از مسئولان سراسر جهان خواست برای حفظ ثبات مالی موجود تلاش کنند.

ژاپن پیشگام مبارزه با پولشویی! خدمتی دیگر از اتریوم و JPMorgan

ژاپن قصد دارد گزینه استفاده از شبکه اطلاعاتی بلاک‌چین محور JPMorgan Chase & Co را به منظور مبارزه با پولشویی بررسی کند. مطابق با خبر منتشر شده در ۱۰ دسامبر در بلومبرگ بیش از ۸۰ موسسه ژاپنی تمایل دارند که به این شبکه اطلاعاتی متصل شوند.

صنعت بانک‌داری ژاپن می‌خواهد با پیوستن به شبکه اطلاعات داخل بانکی تلاش مضاعفی برای جلوگیری از پولشویی انجام دهد. سرویسی که توسط JPMorgan ارائه می‌شود.

ژاپنی ها هم اکنون نیز مشارکت زیادی در این شبکه بلاک‌چینی دارند. ایده ای که در سال ۲۰۱۷ اجرایی شد. به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۰ این شبکه در ژاپن نیز شروع به کار نماید.

بلاک‌چین مورد استفاده در این شبکه، پلتفرم بلا‌ک‌چینی اصلی JPMorgan به نام  Quorum است. بلاک‌چینی که بر روی پلت‌فرم اتریوم توسعه پیدا کرده است. شبکه ای که خود مدل کوچکی از اتریوم با قابلیت توسعه قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز است.

فرم مالیاتی جدید IRS برای دارندگان و معامله‌گران رمز ارز

اداره‌ی درآمدهای داخلی (IRS) فرم مالیاتی جدیدی را برای افشای خرید، فروش، کسب و مبادله رمز ارزها در سال ۲۰۱۹ توسط دارندگان آن طراحی و منتشر کرده است. IRS از سال ۲۰۱۴ سعی می‌کند دستوالعمل‌های مالیاتی برای رمز ارزها ایجاد کند ولی به گفته‌ی کارشناسان هنوز ابهاماتی در فرم‌ها مالیاتی به چشم می‌خورد. IRS عدم پرداخت مالیات در رمز ارزها را برای سیستم مالی و مالیاتی مضر و این شیوه را تسهیل کننده پولشویی می‌داند.

با این حال، IRS با انتشار برنامه‌هایی برای شناسایی و محکومیت فرار از مالیات رمز ارزها ادعا کرد که ابزارها و توانایی‌ های لازم را برای یافتن فرارهای مالیاتی رمز ارزها دارد. این آزانس مالیاتی در ماه جولای بیش از ۱۰ هزار نامه برای کاربران رمز ارزها ارسال کرد تا تعهدات مالیاتی آنها را یادآوری کند.

اوکراین براساس دستورالعمل FATF با پولشویی توسط رمز ارزها مقابله می‌کند

دولت اوکراین نسخه نهایی قانون مبارزه با پولشویی را مطابق با دستورالعمل FATF برای دارایی های مجازی و ارائه دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASPs) تصویب کرد. قانون جدید شامل برخی دستورالعمل‌ها در مورد چگونگی نظارت و تنظیم مقررات تجارت رمز ارزها توسط دولت است. یکی از دستورالعمل‌ها به معاملات رمز ارز فردی با ارزش کمتر از ۳۰۰۰۰ hriven (معادل ۱۳۰۰دلار) تمرکز دارد که در این مورد دولت کلید عمومی فرستنده را به منظور نظارت مالی جمع آوری می کند. اما، اگر معامله بیش از آن مقدار باشد، دولت تأییدیه‌ای را برای فرستنده و گیرنده ارسال می‌کند. این روند شامل تأیید هویت و تأیید ماهیت روابط تجاری خواهد بود.

آستانه‌ی ارائه خدمات برای دارایی‌های مجازی بالاتر از سطح قیمت ۴۰۰۰۰ hryvnya ( معادل ۱۶۰۰دلار) است. در این حالت VASP می‌تواند معامله‌گرانی را که در حوزه‌های قضایی ناقض توصیه‌های ضد پولشویی نیستند تائید هویت کنند.

طبق گزارش‌ها، صرافی بایننس برای برقراری قانون‌گذاری مرتبط با رمز ارز با اوکراین همکاری داشته است و توافق‌نامه‌ای را برای کار مشترک روی وضعیت قانونی رمز ارزها به امضا رسانده‌اند. Changpeng Zhao (CZ)، مدیرعامل بایننس، معتقد است قانونی شدن رمز ارزها و تصویب قوانین مترقی می‌تواند نقش اساسی در رشد اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری داشته باشد.

کره جنوبی نیز به جمع کشورهای مالیات گیرنده از رمز ارزها پیوست

دولت و وزارت اقتصاد کره جنوبی در حال تهیه ساز و کار قانونی برای ستاندن مالیات از سود حاصل از فروش دارایی‌های رمز ارزی هستند. انتظار می‌رود این قانون در نیمه اول سال ۲۰۲۰ اجرایی شود. به گزارش Korea Times هیچ چارچوب مستقیمی برای گرفتن مالیات از سود حاصل از فروش دارایی‌های دیجیتال وجود ندارد. مجلس ملی کره جنوبی نیز روی لایحه مالیات بر رمز ارز کار می‌کند و در حال تهیه‌ی یک لایحه برای افزایش شفافیت در تمام بخش‌های روند معاملات رمز ارزها است.

فروش رمز ارزها سود فیات تولید می‌کند و مشمول مالیات است. اما به نظر می‌رسد ایده جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از معاملات صرافی‌ها و مالکیت رمز ارزها تلاشی برای کنترل بیت کوین است که به عقیده برخی تحلیلگران به مانعی برای پیوستن عموم به بازار رمز ارزها بدل شده است.

سهم بازار کره جنوبی از تراکنش‌های بیت کوین در حال حاضر به ۰.۸۴ درصد کاهش یافته و نسبت به زمان اوج فعالیت در این کشور کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.  همچنین، کره جنوبی به لیست کشورهایی پیوسته که با رویکرد IRS ایالات متحده معاملات رمز ارزها را ردیابی می‌کنند.

تفاوت موضع مدیر کل بانک تسویه حساب‌های بین المللی نسبت به CBDC ها

Agustin Carstens، مدیر کل بانک تسویه حساب‌های بین المللی (BIS) موضع منفی خود را نسبت به ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDCs) تغییر داده و اعلام کرده چنین ارزهایی می‌توانند امکانات جدیدی را در اختیار جوامع قرار دهند. Carstens در سخنرانی اخیر خود با عنوان «نقش بانک‌های مرکزی در آینده پول و سیستم پرداخت»، CBDC ها را برای ایجاد درجات مختلفی از ناشناس بودن، پرداخت همتا به همتا، شناخت مشتری و قوانین ضدپولشویی مناسب دانست.

Carstens چند ماه پیش CBDC ها را به خاطر تسهیل در انتقال سریع وجوه بین بانک‌ها از آن انتقاد کرده و آن را مایه‌ی بی‌ثباتی سیستم خوانده بود. وی همچنینارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی را مانع اجرای مناسب سیاست‌های پولی و ثبات بازار سنتی می‌دانست.

کسب و کارها

توئیتر یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی توسعه می‌دهد

به گفته Jack Dorsey، بنیانگذار و مدیر عامل توئیتر و اپراتور پرداخت Squre، توییتر در حال تشکیل یک تیم مستقل اختصاصی با بیش از ۵ معمار برنامه‌های منبع باز، مهندس و طراح برای تدوین یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی است.

وی به چالش‌های شبکه‌های رسانه اجتماعی که در کار خود با آنها مواجه شده اشاره کرد. این موارد شامل فاصله گرفتن از میزبانی محتوا، حذف الگوریتم‌های توصیه محتوا برای جلب توجه کاربران، محتواهای جنجال برانگیر به جای گفتگوهای سالم و آموزنده، می‌شوند. Dorsey در ادامه به چالش‌های که روش‌های مترکز در تلاش برای حل آنها هستند پرداخت و گفت: «اجرای متمرکز سیاست جهانی برای مقابله با سواستفاده و انحراف اطلاعاتی در دراز مدت نمی‌تواند بدون گذاردن بار بسیار سنگین بر دوش مردم کاری از پیش ببرد.»

برای رفع این چالش‌ها، Dorsey پیشنهاد ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی، در کنار توسعه‌ی یک جامعه باز شامل شرکت‌ها، سازمان‌ها، محققان، رهبران جامعه مدنی و دیگران را ارائه کرد. او افزود تدوین یک استاندارد غیرمتمرکز سالم، مقیاس‌پذیر و قابل استفاده برای رسانه‌های اجتماعی سالها به طول خواهد انجامید.

Nike کفش‌های خود را بر روی بلاک‌چین اتریوم توکنیزه می‌کند!

شرکت تولید کفش Nike پتنتی دریافت کرده است که به موجب آن می‌تواند کفش‌های خود را بر پلت‌فرم اتریوم توکنیزه کند.

در سندی که در سازمان اختراعات و نوآوری های ایالات متحده در تاریخ ۱۰ دسامبر ثبت شده است، کمپانی Nike تاکید کرده است که قصد دارد شناسه‌های منحصر به فرد و توکن های ERC 721 را برای برخی از کفش‌های خود تولید کند.

مردم می‌توانند با خرید این کفش‌ها قفل توکن‌های مرتبط با هر کفش را باز کنند و این توکن‌ها به شناسه هر مشتری لینک‌خواهد شد. این خود سندی بر مالکیت فرد خریدار بر کفش خریداری شده خواهد بود. در کنار ارائه کفش‌های دیجتیال، اطلاعات مربوط به رنگ، جنس و سایر اطلاعات منحصر به فرد هر کفش نیز با این مدل قابل دسترس خواهد بود.

این نوآوری به خریداران کمک می‌کند که مالیکت بیشتری بر کفش و طراحی دلخواه خود داشته باشند. همچنین امکان فروش کفش‌های تقلبی به جای محصولات اصلی را نیز از بین می‌برد.

خبر توکنیزه کردن محصولات  Nike خیلی شگفت آور نبوده است. چراکه در بازار رقابتی با شرکت‌های چینی و ارائه محصولات تولید محدود با وجود شرکت‌های کپی کار، این می‌تواند کمک شایانی به کمپانی Nike باشد.

رونمایی مایکروسافت از سرویس ابری بلاک چینی Microsoft Azure

شرکت مایکروسافت، غول خدمات IT، سرویس ابری بلاک چینی Microsoft Azure را به عنوان سرویس جدید مدیریت داده‌ بلاک چینی و توکنایزشده معرفی کرد. هدف این سرویس ساده کردن تعریف، ایجاد و مدیریت توکن‌هایی است که سازگار با استانداردهای صنعت ساخته شده اند. Microsoft Azure همچنین، الگوهای پیش ساخته برای مصارف رایج و میزبانی گالری را ارائه می دهد.

مدیریت داده‌ در بلاک چین که یکی از ویژگی‌های Microsoft Azure است به کاربران امکان می‌دهد داده های بلاک چین را دریافت کنند و برای تحویل به چندین منبع مختلف، رمزگشای و انتقال انجام دهند. این ویژگی باعث ساده شدن ادغام داده‌های این بلاک چین و اپلیکیشن‌های موجود می‌شود.

Microsoft Azure همچنین از توکن غیرقابل تعویض Azure Heroes که برای پاداش دادن به توسعه‌دهندگان جامعه طراحی شده رونمایی کرد.

یک هدیه رمز ارزی برای خوشحالی کسانی که دوستشان داریم

کارت‌های هدیه یکی از مشهورترین ابزارهای پرداخت در بین کاربران رمز ارزهاست. پلتفرم‌های بسیاری اکنون انواع مختلفی از کارت هدیه را معرفی می‌کنند که می‌تواند توسط موجودی دیجیتال آنها خریداری شود.

شما می توانید از این کارت‌ها برای خرید انواع نیازهای خود از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ استفاده کنید. غذا تهیه کنید و نوشیدنی سفارش دهید. هتل رزرو کنید و با هواپیما مسافرت کنید. اما از هدف اصلی آنها در کریمس قافل نشوید. خوشحال کردن کسانی که دوستشان دارید!

تهیه کارت‌هدیه با رمز ارزها بسیار آسانتر از تهیه دبیت کارت‌هاست. پرکردن گپ بین سیستم پرداخت‌های سنتی و رمز ارزها تجارت مورد علاقه بسیاری از کمپانی‌هاست. اما کاربران ترجیح می‌دهند که مستقیم ارزهای خود را خرج کنند تا اینکه لازم باشد آنها را تبدیل کنند.

فروشگاه Bitcoin.com انواع مختلفی از کارتهای هدیه رمز ارزی را به مشتریان عرضه می‌کند که از آنها می‌توان برای خرید از فروشگاه‌های مختلف و یا دریافت سرویس‌های متنوع استفاده کرد. همچنین می توان با سفارش این کارتها مستقیم آنها را بدست کسانی برسانید که می‌خواهید به آنها یک هدیه رمزارزی دهید.
به هر صورت می‌توانید هدیه سال نو امسال خود را با رمز ارز خریداری کنید. فوق العاده است. این طور نیست؟

سونی اینترتیمنت رکوردار فروش کنسول‌های بازی در تاریخ

در بیست و پنجمین سال از رونمایی اولین نسخه های پلی استیشن در سال ۱۹۹۴، شرکت سازنده این کنسول بازی تایید کرده است که شرکت آنها رکورد بیشترین کنسول بازی فروخته شده در تاریخ را به نام خود در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است.

مدیر کمپانی Sony Interactive Entertainment، جیم رایان که یک هدیه در جشنی که به مناسبت این رکوردشکنی برگزار شده بود دریافت کرده است، در توییتر خود نوشت:

“هیجان زده هستیم که اعلام کنیم که رکورد فروش بیشترین کنسول بازی تاریخ را از آن خود کرده ایم. با فروش بیش از ۴۵۰ میلیون کنسول از نسل‌های اولیه پلی استیشن تا آخرین مدل آن.”

به گزارش خبرگزاری کریپتودیلی و همانطور که در متن توییت آقای جیم رایان مشخص است، شرکت سونی تاکنون بیش از  ۴۵۰ میلیون کنسول بازی از پلی استیشن کلاسیک تا پلی استیشن ۴ به فروش رسانده است.

شایان ذکر است که فضای تولید بازی و سرگرمی با استفاده از فناوری بلاک‌چین نیز مدت‌هاست که مورد توجه کمپانی‌های بزرگی از جمله EOS قرار گرفته است.

“تصورکن ۲۰۳۰” را، اگه حتی تصور کردنش سخته

رمز ارزها پتانسیل این را دارند که جایگزینی برای پول نقد باشند. این نتیجه تحقیقات غول خدمات مالی Deutsche Bank است.

در گزارش منتشر شده به نام “تصورکن ۲۰۳۰ را ” Deutsche Bank آلمان  تاکید کرده است که رمز ارزها اگرچه اکنون به عنوان یک چیز اضافی در فضای مالی مطرح هستند، اما در آینده نزدیک توانایی جایگزین بودن برای پول نقد در فضای مالی را دارند.

رئیس بخش تحقیقات و استراتژی مالی بانک Deutsche آقای Jim Reid معتقد است که اگر یکی از شرکت‌های آمریکایی نظیر فیس‌بوک و آمازون و یا همکاران چینی آنها نظیر Alibaba بر مشکلات قانونی پذیرش رمز ارزها فائق شوند، می توان انتظار داشت که این اتفاق با سرعت بیشتری رخ دهد.

“سیستم فعلی شکننده است. به خاطر سالهای سال دستمزد پایین و تورم همیشگی. در سال‌های آینده تقاضا برای جایگزین افزایش خواهد یافت. از طلا تا رمز ارزها. مزیت‌های رمز ارزها نظیر امنیت بالا و سرعت می‌تواند دلایلی باشد که این پدیده نو ظهور را با اقبال زیادی از سوی توده ها رو به رو کند.”

استخراج

راه اندازی بزرگترین فارم ایران در رفسنجان با سرمایه گذاری چینی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز با حضور مشاور رئیس‌جمهور و مقامات استانی، مرکز دیتاسنتر و استخراج رمز ارز در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان رسما آغاز به‌کار کرد. مجید کهنوجی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت زمینه اشتغال یک هزار نفر در این منطقه فراهم شده و دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیز جذب شده است. وی خواستار حمایت از مناطق ویژه اقتصادی شد و نگاه ویژه به مشکلات این مناطق و سهام‌داران را ضروری دانست.

محمدعلی دهقان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز با ابراز خوشحالی از اینکه مزرعه رمز ارز در رفسنجان افتتاح می‌شود، اظهار داشت:

«در واقع یک نوع صادرات برق را رقم می‌زنیم. وقتی برق به ارز تبدیل می‌شود و در شرایط تحریم و مشکلات فروش نفت و سایر محصولات که در بازاریابی به دلیل تحریم‌ها مشکل دارند هزینه نقل و انتقال ارز با مشکل مواجه می‌شود، این صنعت کارگشاست.»

وی ادامه داد:

«تقاضا داریم برای کمک به سرمایه‌گذاران در این صنعت تعرفه برق این دستگاه‌ها کاهش پیدا کند با این تعرفه ۲۰ تا ۳۰ درصد سود نصیب سرمایه‌گذار می‌شود در حالی‌که سرمایه‌گذاری بزرگی انجام شده است.»

راه اندازی بزرگتریم فارم ایران در رفسنجان با سرمایه گذاری چینی‌ها

احمد انارکی‌محمدی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، ماینینگ را یک پروژه جدید عنوان کرد که در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شده و فعالیت آن قانونمند می‌باشد و ادامه داد: «در بحث تعرفه برق این صنعت باید کمک شود.»

وی بیان کرد:

«استفاده از ارز دیجیتال دارای بیشترین بهره‌وری در زمان تحریم است.»

«اوه» مدیر گروه توسعه و سرمایه‌گذاری ایران و چین ابراز داشت:

«تشکر می‌کنم که تا الان توانستیم سرمایه‌گذاری را به مرحله اجرایی برسانیم و دیتاسنتر با این سرعت راه‌اندازی می‌شود. دوست دارم اشاره کنم پروژه دیتاسنتر تنها درباره رمز ارزها نیست بلکه می‌تواند در زمینه تکنولوژی و اینترنت به ایران کمک کند.»

این سرمایه‌گذار چینی در ادامه بیان کرد:

«خیلی از کشورها بلاک‌چین را یک استراتژی اصلی قرار داده‌اند، اخیرا وزارت نیروی ایران هزینه‌ی برقی برای ماینینگ در نظر گرفته که در سرمایه‌گذاری تأثیر منفی می‌گذارد و ما را نگران می‌کند. اگر به این شکل باشد امکان ادامه سرمایه‌گذاری وجود ندارد و مزایای خود را از دست می‌دهد.»

اوه خاطرنشان کرد ایران در حال حاضر از نظر توسعه‌ای نیاز به جذب سرمایه خارجی و افراد متخصص در حرفه‌های مختلف دارد. وی ابراز امیدواری کرد دولت ایران با قوانینی که برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی وضع می‌کند جذابیت سرمایه‌گذاری را بیشتر کند.

این درحالیست که استخراج‌کنندگان ایرانی با مشکلات بزرگ و کوچک بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و با مشکلات و ابهامات بسیاری روبرو هستند.

استخراج‌کننده‌ی دولتی بیت کوین در کانادا ورشکسته شد

Great North Data، شرکت بزرگ استخراج‌کننده بیت کوین که تحت حمایت دولت کانادا در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده بود اعلام ورشکستگی کرده است. به گفته CBC News، این شرکت، ۱۳.۲ میلیون دلار کانادا (معادل ۱۰میلیون دلار آمریکا) بدهی و تنها ۴.۶ میلیون دلار کانادا (معادل ۳.۴۹ میلیون دلار آمریکا) دارایی دارد. پیشتر پیش‌بینی شده بود این شرکت بیش از ۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ درآمد داشته باشد.

آژانس فرصت‌های آتلانتیک کانادا (ACOA)، مسئول ایجاد فرصت برای رشد اقتصادی در ایالت آتلانتیک، ۲۸۱۶۷۵ دلار کانادا از این شرکت طلبکار است. طبق گزارشات، ACOA مبلغ ۵۰۰ هزار دلار کانادا در اواخر سال ۲۰۱۵ به Great North Data داده است. همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری تجاری دولتی Newfoundland و Labrador، مبلغ ۳۱۳۷۸ دلار از این استخراج کننده بابت تامین ساختمان، زمین، ماشین‌آلات و تجهیزات طلبکار هستند. سایر طلبکاران Newfoundland and Labrador Hydro (۳۱۶۴۷۷ دلار کانادا) و بانک توسعه تجارت کانادا (۲۲۵۰۰۰دلار) هستند. وب سایت Great North Data در حال حاضر آفلاین است و دلیل ورشکستگی نیز هنوز مشخص نیست.

https://coiniran.com/?p=35412
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x