ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه بیت کوین، بلاک چین و رمز ارز ها از ۲ تا ۷ شهریور ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

سهم بازار تحقق یافته بیت کوین (BTC) برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت

شبکه بیت کوین (BTC) این هفته نقطه عطف جدیدی را پشت سر گذاشت. طبق داده‌ها ی جمع آوری شده توسط Coinmetrics.io سهم بازار تحقق‌یافته‌ی بیت کوین که برای مدت‌ها تقریبا ثابت بوده از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت.

2019 08 26 154440

سهم بازار تحقق‌یافته بیت کوین از حاصلضرب قیمت یک بیت کوین در آخرین مبادله در اندازه آن مبادله به دست می‌آید.

Source

سرنوشت بیت‌کوین در گروی انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا یا برعکس!

یک سال تا انتخابات آمریکا باقی‌مانده است. به نظر می‌رسد دموکرات‌ها در آمریکا موضع خلاقانه‌ای در مقابل رمز ارزها گرفته‌اند. در همین حال رهبر حزب دموکرات آمریکا آندرو یانگ در بسیاری از کمپین‌های پیش از انتخاباتی حزب خود از رمز ارزها صحبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری altcoinbuzz، آقای یانگ در برنامه تلویزیونی Coin Chat با اشاره به اینکه جامعه رمز ارزها و اقتصاد آمریکا اکنون دیگر درهم‌تنیده‌اند، افزوده است این جامعه نیازمند وضع لایحه‌های قانونی برای دارایی‌های دیجیتال و حمایت از مشتری‌های آن‌هاست. وی همچنین اعلام کرده است که وب‌سایت کمپین انتخاباتی حزب او برای تمامی مشکلات و الزامات قانونی رمز ارزها راه‌کارهایی را در نظر دیده است.

جو بیدن دیگر کاندیدای دموکرات نیز با اشاره به پتانسیل‌های بلاک‌چین اعلام کرده است که حمایت از بلاک‌چین حمایت از نوآوری است. او نیز به‌سرعت طرفداران بسیاری را در بین علاقه‌مندان به رمز ارزها و بیت‌کوین پیداکرده است. پیش‌تر نیز خبرگزاری‌ها از قبول بیت‌کوین برای هزینه‌های تبلیغاتی حزب دموکرات آمریکا خبر داده بودند.

Source

ارزش متوسط روزانه قرارداهای آنی بیت کوین در CME به ۵۱۵ میلیون دلار رسیده است

به گزارش فوربز، ارزش اوراق آتی بیت کوین (BTC) در کارگزاری بورس اوراق بهادار شیکاگو (CME) در ماه می با میانگین ۱۳۶۰۰ قرارداد، بطور متوسط ۵۱۵ میلیون دلار یا ۶۸ هزار بیت کوین در روز بوده است. رکورد بیشترین معامله روزانه متعلق به ۱۳ ماه می با ۳۳۶۷۷ قرارداد به ارزش بیش از یک میلیارد و هفتصد و پنج میلیون دلار معادل بیش از ۱۶۸ هزار BTC بوده است.

بعلاوه، از ابتدای سال تا کنون، میانگین روزانه تعداد معاملات روزانه قراردادهای آتی بیت کوین ۷۲۳۷ عدد به ارزش ۳۶.۱۸۵ BTC معادل ۶۲.۹ میلیون دلار است.

Source

بیت‌کوین محبوب‌تر از همیشه! امکان پرداخت با بیت‌کوین در بیش از صدهزار فروشگاه و پایانه

شرکت بزرگ مدیریت سرمایه‌های دیجیتال Grayscale اعلام کرده است که بیش از ۱۰۰ هزار موسسه مختلف در دنیا بیت‌کوین را برای پرداخت‌های نقدی خود قبول می‌کنند.

به گزارش وب‌سایت خبری use the bitcoin، این شرکت مدیریت دارایی دیجیتال که بیش از ۲.۶ میلیارد دلار سرمایه دارد، معتقد است نرخ پذیرش بیت‌کوین در دنیا رو به افزایش است و درحالی‌که بیت‌کوین هنوز در ابتدای مسیر مقبولیت جهانی است، به‌عنوان ذخیره ارزش کاملا مورد پذیرش بازارهای مالی قرارگرفته است.

کارشناسان این شرکت همچنین معتقدند که برای اکثر کشورهای دنیا بیت‌کوین می‌تواند به‌عنوان طلای دیجیتال عمل کند و یا یک سیستم پرداخت اینترنتی باشد، اما برای کشورهایی با تورم‌های بالا می‌تواند به‌عنوان ارز اصلی عمل کند؛ مانند ونزوئلا که از یک ابر تورم اقتصادی برای بولیوار رنج می‌برد.

شایان‌ذکر است مدیر اجرایی این شرکت Anthony Pompliano معتقد است که مزیت‌های تملک بیت‌کوین از معایب آن بیشتر است و این رمز ارز به خوبی توانسته جایگاه جهانی برای خود کسب کند.

گفتنی است که هم‌اکنون بیش از ۷ میلیون کاربر فعال در شبکه بیت‌کوین وجود دارد که از بیش‌از ۶۰۰ هزار آدرس فعال در شبکه استفاده می‌کنند.

Source

۹۰٪ از استفاده‌کنندگان از بیت کوین (BTC) به آن به عنوان طلای دیجیتال نگاه می‌کنند

Marcus Swanepoel، مدیرعامل صرافی Luno در گفتگو با CNBC گفت: «تقریبا ۹۰٪ افراد از بیت کوین (BTC) برای سرمایه‌گذاری و دلالی و به عنوان طلای دیجیتال استفاده می‌کنند و تنها ۱۰٪ از آن به عنوان پول نقد استفاده می‌کنند».

وی پیشنهاد می‌کند که مدیران پرتفولیو بخشی از دارایی تحت مدیریت‌شان را به رمز ارز تبدیل کنند چراکه با وجود اینکه ممکن است ریسک نسبتا زیادی متحمل شوند، بازده بالقوه بسیار چشمگیر خواهد بود.

Source

بنیاد اتریوم بیش از ۲ میلیون دلار به توسعه دهندگان و محققان Eth2.0 کمک مالی می‌کند

بنیاد اتریوم دور جدیدی از کمک‌های مالی برای توسعه دهندگان Serenity یا Eth2.0 که پروتکل اثبات سهام (PoS)، شاردینگ و دیگر راه‌حل های مقیاس‌پذیری را برای اتریوم به ارمغان می‌آورد، در نظر گرفته است.

بنیاد اتریوم در ماه‌های اخیر همراه با Protocol Labs و ConsenSysبه تیم‌های پیشرو توسعه کلاینت جوایز قابل توجهی داده‌اند. جدول دریافت‌ جوایز به شرح ذیل است:

1 3BER682d

طبق گفته تحلیلگران فعالیت شبکه BSV از فعالیت در شبکه BCH پیشی گرفته است

باوجود گذشت دو سال از زمان شروع به کار بیت کوین کش (BCH) و نوظهور بودن BSV، به نظر می‌رسد فعالیت در شبکه BSV از BCH پیشی گرفته است. طبق تحلیل اخیر شرکت  IntoTheBlock سرعت شبکه BSV از BCH بهتر است. همچنین، افزایش آدرس‌هاس فعال BSV منجر به افزایش تراکنش‌ها نیز شده است.

BSV

در حالیکه هر دو شبکه سطح مشابهی از کشش پول را نشان می‌دهند، این روند برای BCH کاهشی و برای BSV افزایشی است. با این حال حجم پول جدید در BCH بالاتر از BSV به نظر می‌رسد.

Bitinfo

Source

حمله DoS به شبکه زیکش (Zcash) روزانه کمتر از ۳ دلار خرج برمی‌دارد!

براساس برآوردهای اخیر، هزینه حمله Denial-of-Service به زیکش (Zcash)  با پروتکل Sapling Woodchipper روزانه تقریبا ۳ دلار هزینه دارد. این پروتکل امکان حمله به هر رمز ارزی که از پروتکل Zcash 2.x Sapling استفاده کند را می‌دهد.

در حمله DoS از تعداد زیادی کامپیوتر استفاده می‌شود تا منابع یک هدف مرکزی را به دست بگیرد. آنها اغلب مقادیر اندکی از ترافیک نقل و انتقالات در شبکه را در سراسر اینترنت ارسال می‌کنند تا محاسبه و پهنای باند مورد هدف را اشغال کرده و مانع ارائه خدمات شبکه به کاربران واقعی می‌شود.

شدت حمله به پارامترهای زنجیره مانند حداکثر اندازه تراکنش‌ها و ماکزیمم سایز بلاک بستگی دارد. با این حال، تنها یک یا چند دستگاه برای غیرفعال کردن شبکه با یک حمله نامتقارن کافیست.

هرچند هدف Sapling Woodchipper تلاش برای تخریب Zcash نیست و در تلاش است تا توسعه دهندگان شبکه را مجاب به رفع اشکالات خطرناک کند.

Source

چو بیت‌کوین، سراپا نشاط و شوری! تولدت مبارک، تولدت مبارک

یک سال گذشت! یک سال برای تمام چیزهایی که از بیت‌کش می‌دانیم. در این یک سال اتفاقات بسیاری برای این رمز ارز افتاده است و جامعه این رمز ارز گسترش پیداکرده است. هیچ پروژه‌ای از روند نزولی بازار در امان نبوده است اما بیت کش همچنان استوار به اهداف خود فکر می‌کند. در ادامه این گزارش به ذکر برخی از مهم‌ترین روزهای زندگی کوتاه خانم بیت کش پرداخته‌ایم.

در تاریخ ۲۸ اوت ۲۰۱۸ همه‌چیز شروع شد. رمز ارزی متولد شد که قرار بود فناوری بلاک‌چین را با ویژگی‌های سیستم بانکی تلفیق کند و به کاربردی‌ترین رمز ارز دنیا بدل شود. نقشه راه بیت کش کشیده شد و باوجود موانع و دشواری‌های فراوان، این رمز ارز به بخش قابل‌توجهی از اهداف از پیش تعیین‌شده خود رسید.

کیف پول این رمز ارز نیز همزمان با تولد آن با برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد توجه بسیاری را به خود جلب کرد. گرفتن پشتیبانی ساده، امکان ایجاد توضیح روی تراکنش، امکان ایجاد نام مستعار برای هر آدرس و بسیاری ویژگی‌های دیگر باعث شد تا به سرعت کیف پول این رمز ارز محبوبیت فراوانی پیدا کند.

۱۸ دسامبر ۲۰۱۸، افزایش کاربران Discord به هزار نفر، جامعه شکل می‌گیرد.

۲۱ ژانویه ۲۰۱۹، این رمز ارز برای اولین بار به لیست صرافی Al exchange اضافه می‌شود.

۲۲ مارس ۲۰۱۹، جامعه بزرگ‌تر می‌شود. ۲۰۰۰ نفر در Discord!

۱۰ آوریل ۲۰۱۹، ۱۰۰۰ دنبال کننده در توییتر!

۱۷ جولای ۲۰۱۹، اکنون بیت کش را پرینت کاغذی بگیرید و به دوستان خود هدیه کنید. خلاقانه است! این‌طور نیست؟

و اکنون ۲۸ اوت است و تولد بیت کش، با آرزوی موفقیت برای این رمز ارز جوان و زیبا

مدیر اجرایی ریپل: صنعت رمز ارزها نیازمند توجه مستقیم نهادهای آموزشی است

مدیر بخش اجتماعی شرکت ریپل، کن وبر معتقد است که دانشگاه‌ها در سرتاسر دنیا باید برنامه‌های آموزشی خود را در رابطه با بلاک‌چین و رمز رازها گسترش دهند و دوره‌هایی را ارائه کنند که مستقیما در صنعت موجود ایفای نقش کند.

به گزارش کوین‌تلگراف آقای وبر در مصاحبه‌ای که در تاریخ ۲۰ اوت با OpenAccessGovernment انجام داده، عنوان کرده است که عدم وجود نیروی کار آموزش دیده در این صنعت به‌شدت احساس می‌شود. وی با استناد به گزارشی اعلام کرده است که نیاز بازار به مهندسان کامپیوتر با تخصص بلاک‌چین در سال گذشته ۵۱۷ درصد رشد داشته است و این تقاضا بسیار بیشتر از عرضه آن‌هاست.

آقای وبر با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۴۰ درصد از ۵۰ دانشگاه مطرح دنیا کورس های مرتبط با بلاک‌چین ارائه می‌دهند، از سرفصل‌های ارائه‌شده توسط دانشگاه‌ها انتقاد کرده و افزوده است که تقسیم‌بندی بلاک‌چین به حوزه‌هایی نظیر ریاضیات، اقتصاد و برنامه‌نویسی نمی‌تواند راه گشا باشد. دانشگاه‌ها باید دوره‌هایی مرتبط با واقعیات صنعت موجود ارائه دهند.

Source

مژده به علاقه‌مندان پیام‌رسان تلگرام! به‌زودی می‌توانید رمز ارز گرام (Gram) را تهیه کنید

مژده به علاقه‌مندان پیام‌رسان تلگرام! به‌زودی می‌توانید رمز ارز گرام (Gram) را تهیه کنید

پلت‌فرم پیام‌رسان تلگرام قصد دارد توکن Gram را در دو ماه آینده عمومی کند، کمی زودتر از ۳۱ اکتبر که پیش‌تر به‌عنوان زمان عرضه عمومی این توکن اعلام‌شده بود.

به گزارش خبرگزاری Finance Magnates و به نقل از نیویورک‌تایمز، تلگرام که پیش‌تر در عرضه خصوصی اولیه توکن خود توانسته بود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کند، قرار است ظرف مدت دو ماه عرضه عمومی این توکن را آغاز کند.

بسیاری از مالکان خصوصی این توکن پیش‌تر اقدام به فروش موجودی خود کرده بودند. در ماه جولای صرافی ژاپنی Liquid میزبان فروش توکن های Gram Asia به قیمت ۴ دلار بود که این قیمت سه برابر بیشتر از قیمت اولیه عرضه خصوصی این توکن بوده است.

گفتنی است که کمپانی Button Wallet فعالیت‌های خود را جهت ارائه یک پلت فرم معاملاتی برای کاربران تلگرام سرعت بخشیده است و از یک سیستم آزمایشی نیز رونمایی کرده است.

Source

پشتیبانی پلتفرم غیرمتمرکز Waves DEX از توکن های مبتنی بر اتریوم ERC-20

پلتفرم بلاک چین Waves از توکن های سازگار با استاندارد و مبتنی بر اتریوم ERC-20 در صرافی غیر متمرکز خود پشتیبانی می کند. همچنین، این پلتفرم اخیرا یک ورودی جدید برای پشتیبانی از توکن های Vostok و Ergo راه‌اندازی کرده است. تیم Waves از پشتیبانی بیت کوین برای سپتامبر نیز خبر داد. Waves در حال حاضر ۴۸اُمین رمز ارز بزرگ در بازار رمز ارزها است.

Source

صرافی ها و کیف پول ها

بخشی از تصاویر لو رفته از روند شناخت مشتری (KYC) بایننس فتوشاپ است

صرافی بایننس که به تحقیق روی جریان نشت داده های KYC مشتریانش ادامه می‌دهد ادعا کرد برخی تصاویر منتشر شده با تصاویر پردازش شده توسط شخص دیگری همپوشانی دارند. آنها در تلاش‌اند تا منابع تصاویر مشابه را پیدا کنند.

بایینس حین بررسی‌هایش دریافته که برخی تصاویر با فتوشاپ دستکاری شده‌اند و همچنین علامت دیجیتالی مخفی بایننس روی برخی عکس‌ها وجود نداشته است.

Source

مژده به کاربران BitGo! اکنون می‌توانید از خدمات شرکت برای رمز ارز EOS استفاده کنید

شرکت رمز ارز محور BitGo که خدمات مربوط به کیف پول و محرمانگی ارائه می‌دهد از ارائه یک کیف پول چند امضایی برای EOS خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و با استناد به گزارشی که در تاریخ ۲۲ اوت منتشرشده، BitGo به‌صورت رسمی رمز ارز EOS را به لیست دارایی‌های دیجیتال خود افزوده است.

رئیس بخش تکنولوژی این شرکت بن چان افزوده است:

” نرم‌افزار EOSIO ویژگی‌های خلاقانه و منحصربه‌فردی مانند ظرفیت بالای تراکنش‌ها و مدل ویژه پرداخت هزینه تراکنش خود را دارد و این باعث شد تا تیم مهندسی ما شبکه خود را به‌منظور تطبیق با این ویژگی‌ها منعطف کند. ما توانستیم برای کاربران EOS یک تجربه خاص و راحت خلق کنیم.”

شایان‌ذکر است که در پلت فرم BitGo محرمانگی و امنیت توسط یک کیف پول چند امضایی تأمین می‌شود و تمامی پروژه‌های مورد حمایت در این شرکت توسط برنامه‌های رابط منحصربه‌فرد خود به شبکه متصل می‌شوند. این سرویس اکنون میزبان بیش از ۲۰۰ رمز ارز و توکن مختلف است.

Source

رشد ۵۰ درصدی صندوق بیمه صرافی BitMEX از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون

صندوق بیمه BitMEX با رشد ۵۰.۷ درصدی از ابتدای سال ۲۰۱۹، موجودی خود را به بیش از ۳۱۳۰۰ بیت کوین (تقریبا معادل ۳۱۴ میلیون دلار) افزایش داده است. این بدان معنی است که این صندوق تقریباً ۰.۱۵٪ از کل عرضه بیت کوین را نگهداری می‌کند.

صندوق بیمه BitMEX برای کاهش سفارشات تسویه نشده روی پلتفرم استفاده می‌شود. با توجه به نحوه ساخت پلتفرم و محصولات این صندوق، صرافی معاملات اهرمی را از حساب متضرر پرداخت نمی‌کند. در عوض، از صندوق بیمه خود استفاده می‌کند تا مطمئن شود که طرف برنده معامله، سود مورد انتظار خود را دریافت می‌کند حتی اگر ضرر بازنده سود برنده را پوشش ندهد.

Source

قانون گذاری

رئیس بانک مرکزی انگلستان: رمز ارزی شبیه لیبرا جایگزین خوبی برای دلار است

Mark Carney، رئیس بانک مرکزی انگلیس در سمپوزیوم سالانه فدرال رزرو ایالات متحده پیشنهاد داد با جایگزین رمز ارزی شبیه لیبرای فیسبوک به جای دلار آمریکا، سیستم مالی جهانی را تغییر دهیم. او، Wyoming و Jackson Hole گفتند که رمز ارزی شبیه به فیسبوک می‌تواند جایگزین دلار به عنوان پشتوانه ارزهای جهان شود.

Carney معقد است جایگزین شدن رمز  ارزها با دلار گزینه بهتری نسبت به جایگزین شدن پولی مثل پول ملی چین با آن است و افزود: «ارز هزمونیک ترکیبی» بهترین چیزیست که بخش خصوصی برای یک شبکه از رمز ارز های بانک های مرکزی ارائه داده است.

وی پیشتر گفته بود با تعاریف سنتی نمی‌توان بیت کوین (BTC) یک ارز مبادله‌ای یا محل ذخیره ارزش توصیف کرد.

Source

برای اولین بار قانون گذاران سوئیسی به دو شرکت بلاک چینی مجوز بانکداری دادند

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) برای اولین بار به دو شرکت بلاک چینی به نام‌های Sygnum و SEBA Crypto مجوزهای بانکداری و کارگزاری اوراق بهادار داد. این به مجوزها به شرکت‌های دارنده اجازه ارائه خدمات به مشتریان نهادی و حرفه‌ای با رعایت قوانین ضد پولشویی (AML) و شناخت مشتری (KYC) را می‌دهد.

Source

مقامات بلندپایه در ونزوئلا از آماده شدن پلت فرم مبادلاتی خود برای رمز ارز Petro خبر می‌دهند

مقامات بلندپایه در ونزوئلا از آماده شدن پلت فرم مبادلاتی خود برای رمز ارز Petro خبر می‌دهند

سرپرست موسسه ملی رمز ارزها در ونزوئلا، خوزه رامیرز اعلام کرده که پلت فرم مبادلاتی Patria Remesa اکنون آماده و در حال ایفای نقش است.

به گزارش وب‌سایت خبری کوین‌تلگراف و به نقل از رادیو ملی ونزوئلا، آقای رامیرز در یک برنامه رادیویی در تاریخ ۲۷ اوت اعلام کرده است که پلت فرم Patria Remesa آماده است و کاربران از این‌پس می‌توانند از امنیت بالای این پلت فرم بهره‌مند شوند.

آقای رامیرز همچنین در سخنانی در مورد اهمیت شکل گیری رمز ارز پترو و نقش مؤثر این رمز ارز در جلوگیری از بحران تورمی اقتصادی این کشور پرداخته است:

” پترو نقشه طراحی‌شده رئیس‌جمهور مادورو برای مقابله با سرمایه‌داری و تحریم‌های جنگ‌طلبانه آن‌ها بود ”

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا پیش‌تر اعلام کرده بود که از رمز ارز پترو با نفت، طلا و الماس پشتیبانی خواهد کرد اما بسیاری معتقدند این پروژه ادعای غیرواقعی است. خورخه میلان معاون پارلمانی دولت نیز بر این عقیده است.

گفتنی است که پیش‌تر ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا نیز خریدوفروش پترو در آمریکا را ممنوع اعلام کرده بود.

Source

سارق بریتانیایی که بیش از یک میلیون دلار دارایی رمز ارزی به دست آورده بود، محکوم شد

یک قاضی بریتانیایی دستور مصادره ۱.۱ میلیون دلار رمز ارز از یک هکری که در یک حمله فیشینگ داده‌های مالی و شخصی افراد را دزدیده و در دارک وب به فروش رسانده را صادر کرد. در این حمله ۷۸ میلیون نام کاربری و اطلاعات ۶۳ هزار کارت اعتباری به دست سارق افتاده است. سارق به دلیل جعل مالکیت به ۱۰ سال حبس نیز محکوم شد.

Source

ICO کمیته اقدام سیاسی BitPAC برای حمایت از نامزدهای مقام دولتی در آمریکا

کمیته اقدام سیاسی BitPAC برای حمایت از نامزدهای مقام‌های دولتی اقدام به ارائه ICO با توکنی به نام politicoin می‌کند. این توکن به عنوان یک ابزار برای مقیاس بزرگ و با دید بلند مدت ایجاد شده و ارزش مبادلاتی ندارد.

BitPAC قصد دارد بستری برای رای دهندگان ایجاد کند تا بتوانند از کاندیدای مورد نظر خود در احزاب مختلف حمایت کنند.

Source

ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درمورد رمز ارزها تایید شد

پس از آنکه روز گذشته اخباری درباره ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درباره رمز ارزها و تکذیب آن منتشر شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز رسما اعلام کرد ابلاغیه بانک مرکزی درمورد رمز ارزها که روز ۱۹ تیر ۹۸ منتشر شده بود، ابطال شده است. بدین ترتیب مقرر شده است با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار سند توسعه‌ای برای نشر رمز ارزها تدوین و ابلاغ شود.

پیش از این بانک مرکزی اعلام کرده بود: انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است و تشکیل و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک، از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می‌شود. بانک مرکزی حق پیگرد قانونی اشخاصی که با نادیده گرفتن مقررات، به ایجاد و اداره شبکه اقدام یا نسبت به آن تبلیغ می‌کنند را برای خود محفوظ می‌داند.

کشمکش‌های فراوان درباره‌ی تلاش برای قانونی شدن فعالیت استخراج رمز ارزها از یک سو و تصمیم برای چگونگی برخورد با استخراج‌ کنندگان و تعرفه‌ای که باید برای برق استخراج در نظر گرفته شود از سوی دیگر، مسوولان را واداشته که به صورت جدی به قانون‌ گذاری برای این موضوع بپردازند.

Source

منتشر شد: شیوه‌نامه نحوه صدور مجوز فعالیت در حوزه استخراج رمز ارزها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

Iran

این شیوه‌نامه بر اساس ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، قانون ۱۱ مناطق آزاد و ماده ۷ چگونگی تشکیل و اداره مناطق اقتصادی پیرو مصوبه هیئت‌وزیران در تاریخ ۱۳/۵/۹۸ در خصوص نحوه صدور مجوز و فعالیت واحدهای استخراجی رمز ارزها تنظیم و ابلاغ‌شده است.

به گزارش کوین ایران و با استناد به آیین‌نامه منتشرشده، در این شیوه‌نامه بعد از تعاریف اصطلاحات رایج این حوزه و گستره شمول آن‌ها شرایط اخذ مجوز استخراج در این مناطق ویژه معین‌شده است. اهم بندهای این شیوه‌نامه به‌قرار زیر است:

  • مرجع صدور مجوز سازمان مسئول آن منطقه می‌باشد.
  • سازمان‌های مسئول مناطق موظف‌اند برآوردی از میزان انرژی مصرفی واحدها احصا و قبل از صدور مجوز فعالیت ظرفیت انرژی منطقه را ملاک عمل قرار دهند.
  • پذیرش ریسک و خطر استفاده از رمز ارزها با قبول مسئولیت از سوی متعاملین صورت خواهد پذیرفت و این دسته از فعالیت‌ها مشمول حمایت و ضمانت‌های دولتی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نخواهد بود.
  • رعایت استانداردهای موردنظر سازمان ملی استاندارد در خصوص دستگاه‌های استخراج نو و کارکرده بعد از ابلاغ این سازمان الزامی است.
  • سازمان‌های مسئول موظف به بازدید دوره‌ای و تطبیق ظرفیت اعلامی و میزان تولید هستند.
  • سازمان‌های مسئول مناطق موظف به اعلام مجوز مراکز استخراج صادرشده به وزارتخانه‌های نفت، نیرو، ارتباطات و وزارت اطلاعات هستند.

در رابطه باانرژی مصرفی این واحدها نیز نکاتی ذکرشده است که اهم آن‌ها به‌قرار زیر است:

  • تأمین برق واحدها با دریافت انشعاب از شبکه سراسری یا احداث نیروگاه جدید صورت می‌گیرد و تعرفه برق آن‌ها با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسریع سامانه نیما محاسبه و اعمال خواهد شد.
  • تعرفه سوخت گاز موردنیاز متقاضیان استفاده‌کننده از برق خارج از شبکه وزارت نیرو با قیمت ۷۰ درصد متوسط ریالی گاز صادراتی با نرخ تسریع سامانه نیما محاسبه و اعمال خواهد شد.
  • مصرف برق و گاز در ساعات اوج مصرف ممنوع بوده و ادارات توزیع برق مسئول رسیدگی خواهند بود.
  • استفاده از منابع تجدید پذیر و پاک تابع قوانین و مقررات مربوط و ضوابط وزارت نیرو خواهد بود.

شایان‌ذکر است که این واحدها به‌عنوان مراکز تولید صنعتی شناخته خواهند شد و مشمول قوانین مالیاتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌شوند.

کسب و کارها

درآمد جهانی در حوزه تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد!

طبق تحقیقات شرکت مشاوره بازار تکنولوژی ABI،درآمد جهانی تکنولوژی بلاک چین تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰ میلیارد دلار می‌ٰسد. طبق این گزارش، علیرغم کاهش فعالیت در عرصه ICO، سرمایه گذاری روی توسعه زیرساخت‌های بلاک چینی توسط سرمایه گذاران خطرپذیر همچنان چشمگیر است.

سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) در حوزه بلاک چین از ۱۵۳ دور به ارزش کلی ۸۵۰ میلیون دلار در سال گذشته به ۶۲۰ دور به ارزش کلی ۳.۱ میلیارد دلار طی سال جاری رسیده است.

طبق این گزارش قانون گذاری سختگیرانه و مالیات روی رمز ارز ها باعث شده است یرمایه گذاران ترجیح دهند بجای ICO به سمت سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای حمایت از زیرساخت‌هایی همچون خرده فروشی، زنجیره تامین و کاربردهای سازمانی بلاک چین بروند.

Source

حداقل سه عضو پروژه لیبرای فیسبوک روابط خود را با این پروژه قطع کردند

به گزارش روزنامه فایننشیال تایمز، حداقل سه عضو از ۲۷ شرکت همکار در پروژه از این پروژه جدا شده‌اند. به نظر می‌ٰسد افزایش توجه قانون گذاران و نگرانی درمورد حمایت عموم مردم از این لیبرا موجب نگرانی این سه شرکت شده است.

انجمن حامیان لیبرا از شرکت‌های بزرگی نظیر Uber، پی پال، مسترکارت، ویزا و اسپاتیفای تشکیل شده است. David Marcus، مدیر بخش بلاک چین فیسبوک، اخیرا به سناتورها و قانون گذاران ایالات متحده اطمینان داده است که تا زمانیکه نگرانی‌ها نسبت به این پروژه کاملا از بین نرود لیبرا راه‌اندازی نخواهد شد.

Source

تکنیک ناب آرژانتینی در استفاده از بلاک‌ چین! زباله‌های خود را تفکیک کنید، رمز ارز جایزه بگیرید

وزارت صنایع آرژانتین در جلسه‌ای که در تاریخ ۱۹ اوت در استان میسیونس برگزارشده اعلام کرده است که به‌زودی شهروندان این استان که در انجام امور مربوط به بازیافت زباله‌های خود همکاری می‌کنند، رمز ارز دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری altcoinbuzz، رمز ارزی با عنوان JellyCoin به‌عنوان پاداش به شهروندانی که در بازیافت زباله‌های شهری کمک کنند پرداخت خواهد شد. این رمز ارز با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین ساخته‌شده و یک پلتفرم مدیریت منبع باز غیرمتمرکز و شفاف با امنیت بالاست که امکان دسترسی و حسابرسی اطلاعات را برای کاربران و مسئولان شهری فراهم می‌کند.

ایوان زبلیویچ از مسئولین موسسه منتشرکننده این رمز ارز اعلام کرده است شهروندانی که در این طرح مشارکت کنند در دو گروه تقسیم‌بندی می‌شوند. کسانی که بازمانده‌ها را تولید می‌کنند و کسانی که این بازمانده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. تولیدکننده‌های بازمانده‌ها تمامی اطلاعات مربوط به دورریختنی های خود را در شبکه این رمز ارز بارگذاری می‌کنند و شبکه به آن‌ها کمک خواهد کرد تا به کسانی که این بازیافت‌ها را جمع‌آوری می‌کنند متصل شوند. آن‌ها نیز با توجه به اطلاعات موجود در شبکه، به جداسازی متناسب زباله‌ها اقدام خواهند کرد. هردوی این گروه‌ها نیز با توجه به مشارکت خود رمز ارز دریافت خواهند کرد.

گفتنی است که مسئولان آرژانتینی امیدوارند این طرح نه‌تنها به فرآیند بازیافت زباله‌ها کمک کند، بلکه آگاهی عمومی را نیز در رابطه بااهمیت بازیافت زباله‌ها افزایش دهد.

Source

منطقه لمباردی در ایتالیا پیشرو استفاده از بلاک‌ چین در مدیریت شهری

بازگشت بارسلونا به صدر! این بار نه با مسی و نیلمار، با رویداد هفته بلاک‌چین
barcelona-blockchain-week-2019

شهرداری شهرک چینسلو بالسامو در کلان‌شهر میلان که در ناحیه لمباردی کشور ایتالیا قرار دارد، شروع به استفاده از بلاک‌چین در امور مربوط به مدیریت شهری کرده است. اکنون تنها ده دقیقه زمان برای پیگیری یا انجام امور مختلف شهری نیاز است. این لمباردی را پیشگام کاربردی سازی بلاک‌چین در بین مناطق شهری دنیا کرده است.

به گزارش خبرگزاری cryptonewmedia، در سپتامبر ۲۰۱۸ چینسلو بالسامو پیشگام کشف و استفاده از راهکارهای موجود در بلاک‌چین و سایر تکنولوژی‌ها به‌منظور استفاده در مدیریت شهری و در قالب یک طرح رفاهی در کشور ایتالیا شد. اکنون فرآیند ثبت و تأیید اطلاعات در این منطقه با کاهش قابل‌ملاحظه‌ی فرآیندهای اداری و بوروکراتیک، ۲ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم دارد که این باعث افزایش سرعت خدمات‌دهی شهرداری شده است.

مناطق دیگری از ایتالیا نیز تلاش دارند تا از پتانسیل‌های دفتر کل توزیع‌شده در اجرای امور شهری خود استفاده کنند. برای مثال شهرداری ناپولی به دنبال استفاده از ظرفیت‌های بلاک‌چین برای بهبود دموکراسی در انتخابات داخل شهری خود است.

Source

بازگشت بارسلونا به صدر! این بار نه با مسی و نیمار، با رویداد هفته بلاک‌چین

در اولین همایش هفته بلاک‌چین بارسلونا در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار نفر شرکت‌کننده از سرتاسر دنیا دورهم جمع شدند.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto این گردهمایی قرار است امسال نیز از ۲۵ اکتبر لغایت ۳۱ اکتبر تکرار شود. در این هفته قرار است در کنار برگزاری جلسات، کنفرانس‌ها و ورک شاپ های متعدد، دو رویداد مهم نیز برگزار شود.

رویداد دموکراسی برای همه قرار است یک تجربه متفاوت دوروزه از کاربرد بلاک‌چین در حکومت‌داری باشد و قرار است شرکت‌کننده‌ها را با تغییراتی که بلاک‌چین می‌تواند در زندگی ایجاد کند، آشنا سازد.

رویداد هیجان‌انگیز دیگر جشن جایزه جهانی بلاک‌چین است. در این رویداد قرار است مهم‌ترین و کاربردی‌ترین پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین توسط هیئت‌داوران که از مشهورترین چهره‌های دانشگاهی اکوسیستم رمز ارزها هستند به قضاوت گذاشته شوند و درنهایت از برگزیدگان تقدیر شود. دانیل مارکو، جان فرای، ران نونر و والنتین پروبراژینسکی هیئت‌داوران این فستیوال را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است که به برگزیدگان این جشنواره جایزه castellers اهدا خواهد شد. این جایزه مهم‌ترین جایزه فرهنگی کاتالونیا ست که وسیله‌ای برای اهمیت اتحاد مردم و اعتماد متقابل انسان‌ها به یکدیگر است.

Source

آن‌ها بیش از ۲۰۰ مایل در اروپا رکاب زدند، دویدند و شنا کردند، تنها برای چند بیت‌کوین بیشتر!

یک گروه از علاقه‌مندان به بیت‌کوین برای ترویج رمز ارز محبوب خود بیش از ۲۲۰ مایل در اروپا را دویدند، رکاب زدند و در مقطعی هم شنا کردند.

اولین مسابقات آزاد ورزشی ساتوشی که به نام Tour de Satoshi نام گذاری شده، به‌طور رسمی پایان یافت. مسابقاتی که در آن‌یک گروه هفت‌نفره از علاقه‌مندان به بیت‌کوین از دره موسوم به دره رمز ارزها در شهر کوچک زاگ در سویس تا شهر مونیخ در آلمان را طی کردند.

به گزارش خبرگزاری Coin desk، تیم ورزشی ساتوشی که یک تیم تازه تأسیس توسط این گروه است، مسیر خود را توسط مبالغی که به‌وسیله بیت‌کوین به این حرکت آن‌ها اهداشده بود، آغاز کردند و تمام هزینه‌های اقامتی خود را با بیت‎کوین پرداخت کردند. آن‌ها معتقدند که خبرگزاری‌ها در اروپا جلوه بدی از این رمز ارز غیرمتمرکز ارائه کرده‌اند و آن‌ها قصد دارند که چهره رسانه‌ای بیت‌کوین را بهبود بخشند.

ویتوس زلر یکی از شرکت‌کنندگان در این مسابقه به این خبرگزاری گفت:

“چهره‌ای عمومی ترسیم‌شده توسط رسانه‌ها برای بیت‌کوین وحشتناک است. آن‌ها بیت‌کوین را پول رایج Dark web می‌نامند و مردم تصور می‌کنند که تنها با آن می‌شود مواد مخدر تهیه کرد. آن‌ها بیت‌کوین را یک سیستم پرمصرف و ضد محیط‌زیست معرفی می‌کنند.”

او در پایان ابراز امیدواری کرده است که این حرکت آن‌ها بتواند چهره عمومی بیت‌کوین را بهبود بخشد و بتواند گذار از سیستم‌های مالی متمرکز به سیستم مالی غیرمتمرکز و شفاف را تسریع کند.

Source

رشد ۲۵ درصدی رشته‌های مرتبط با بلاک چین در دانشگاه‌ های برتر جهان نسبت به سال ۲۰۱۸

c1e9c34c34993dc10e5ece22cd26551b

طبق گزارش Coinbase حدود ۵۶٪ از ۵۰ دانشگاه برتر جهان حداقل یک دوره در زمینه رمز ارز یا بلاک چین ارائه می‌دهند و رشد ۲۵ درصدی در این زمینه را شاهد هستیم. این دوره‌ها چندین رشته از جمله علوم کامپیوتر، مهندسی، علوم انسانی، فاینانس و … را در برمی‌گیرد.

از طرف دیگر تقاضا برای دوره‌های بلاک چینی در میان دانشجویان نیز افزایش یافته و از میان ۷۳۵ دانشجوی مورد بررسی توسط Coinbase، حدود ۳۴٪ برای شرکت در یک دوره مرتبط با بلاک چین ابراز علاقه کرده‌اند. این نرخ برای سال ۲۰۱۸ حدود ۲۸ درصد بود.

Source

کیف پول و پلتفرم معاملاتی Blockchain با پردازشگر پرداخت رمز ارزی BitPay همکاری می‌کند

طبق پست وبلاگ Blockchain.com، این شرکت BitPay را در Blockchain Wallet ادغام کرده است. بنابراین کاربران می‌توانند بدون کنترل کردن کلیدهای خصوصی‌شان، از طریق شبکه گسترده‌ای از تجار هزینه محصولات و خدمات را بپردازند.

Blockchain.com یکی از بزرگترین ارائه‌دهنده‌های کیف پول رمز ارز در جهان است که تاکنون تقریبا ۴۱ میلیون کاربر دارد. این شرکت اخیراً خبر از راه‌اندازی صرافی رمز ارز را با محوریت تجارت سریع منتشر کرده است.

Source

کلاهبرداری و هک

پلیس فراسه توانست بات‌نت استخراجی که ۸۵۰ هزار رایانه را آلوده کرده بود، غیرفعال کند

به گزارش خبرگزاری BBC، پلیس فرانسه یک بات‌نت (botnet) گسترده که برای رمزینه ربایی (cryptojacking) استخراج رمز ارز مونرو (XMR) استفاده می‌شد را غیرفعال کرد. این بات‌نت توسط ایمیل‌های ویروسی با پیشنهادات مهیج و USB آلوده منتقل شده است.

این ویروس موسوم به Retadup به ۸۵۰ هزار رایانه در بیش از ۱۰۰ کشور نفوذ کرده است. این آلودگی برای از بین بردن تمام وبسایت‌های غیرنظامی کره زمین کافیست! هکرها از این باج افزار برای اخاذی و سرقت اطلاعات بیمارستان‌ها و بیماران اسرائیلی استفاده کرده‌اند.

پلیس فرانسه توانست به کمک دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) توانست سرور اصلی این بات‌نت را که در پاریس قرار داشت را پیدا کند و صدها هزار رایانه آئیب دیده را پاکسازی کند ولی سازندگان بات‌نت هنوز دستگیر نشده‌اند.

Source

کاربران پروژه کلاهبرداری PlusToken بیشتر سرمایه‌شان را در صرافی هوبی سپرده گذاری می‌کنند

Plus token cloud token scam

طبق مطالعات شرکت تحقیقات بلاک چین Elementus حدود ۵۰٪ از برداشت‌ها از پروژه پانزی رمزارزی PlusToken به صرافی هوبی (Huobi)منتقل شده است که نشانگر تعصب چینی‌ها به صرافی‌‌های رمز ارز چینی است. طبق آخرین گزارش‌ها پروژه پانزی PlusToken بیش از ۲ میلیارد دلار سرمایه از حدود ۸۰۰ هزار مشارکت‌کننده‌اش جذب کرده است.

لازم به ذکر است که هیچگونه اتهامی به صرافی هوبی وارد نیست و این تصمیم کاربران بوده که وجوه خود را در این صرافی سپرده‌گذاری کنند.

Source

استخراج

به زودی شاهد افزایش ۵۰ درصدی قدرت محاسباتی Bitmain خواهیم بود!

به گفته یک منبع نزدیک به تولیدکننده تراشه‌های پردازشی تایوانی، تراشه‌های ۷ نانومتری با نرخ هش ۵۰ تراهش بر ثانیه به زودی عرضه خواهند شد. Bitmain از حالا ۶۰۰ هزار عدد از این تراشه را سفارش داده و بدین ترتیب، پس از گذشت شش ماه شاهد افزایش ۵۰ درصدی قدرت محاسباتی Bitmain خواهیم بود. همچنین، ارزش این شرکت نیز به ۱۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

Source

اقتصاددانان برای تدوین قوانین رمز ارزها و استخراج آنها به دولت کمک کنند

زهرا سعیدی مبارکه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با اقتصاد۲۴ گفت: تصمیمات اشتباه در مورد فناوری‌های نوین می‌تواند به قیمت متضرر شدن یک ملت تمام شود. باید توجه داشته باشیم که بسترسازی و داشتن زیرساخت‌های لازم اهمیت ویژه‌ای در استفاده از صنایع جدید دارد.

وی با اشاره به آیین‌نامه فرآیند استخراج رمز ارزها، گفت: ۱۳ مرداد، دولت و هیات وزیران آیین‎نامه استخراج رمزارزها را ابلاغ کردند و در نهایت با دریافت مجوز، صنعت ماینینگ مجاز اعلام شد که بسیار خوب است، اما بخش خصوصی و فعالان این صنعت تاکید دارند که این ابلاغیه دارای مشکلاتی است، زیرا باید منافع بخش خصوصی بیشتر مدنظر قرار گیرد.

در این بخشنامه اعلام شده که ماینرها باید برق را با تعرفه صادراتی خرید کنند، اما در عین حال باید مالیات پرداخت بپردازند، دستگاه‌هایی با انرژی پایین استفاده کنند؛ این در حالی است که زمانی که تعرفه برق صادراتی در نظر گرفته می‌شود دیگر این موضوعات بی‌معنی است.

برخی معتقدند در صورتی که شرایط برای فعالان صنعت ماینینگ در یک فضای رقابتی در کشور مهیا شود آن‌ها این توانایی را دارند که بخشی از ارز حاصل از استخراج را به کشور برگردانند و در اختیار بانک مرکزی قرار دهند. از طرفی خبر می‌رسد که ماینرهای ایرانی که به‎صورت کلان فعالیت دارند، در حال خروج سرمایه‌ها و مهاجرت به کشورهای گرجستان، ارمنستان و قزاقزستان هستند و به‌زودی در کشور ماینرهای خُرد فعالیت خواهند داشت که بیشتر این فضا به‌صورت زیرزمینی خواهد بود.

سعیدی‌مبارکه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اهمیت نظارت در جهت پیشگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در این حوزه گفت: عامل اساسی در موفقیت و رشد این صنعت، نظارت نهادهای مربوطه است. چنانچه فرآیند نظارت به‌درستی تدوین شود، ابزار و شرایط سوءاستفاده متخلفان فراهم نخواهد شد و تنها در این صورت می‎توان دید مثبت نسبت به این فناوری داشت.

وی افزود: تدوین قوانین و نظارت بر عملکرد ماینرها نیاز به بحث و بررسی بیشتری دارد و ضرورت دارد که اقتصاددانان پیشنهادات و راه‎‌حل‎های علمی خود را در این راستا به دولت ارائه کنند، چراکه در این زمینه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد.

نماینده مبارکه اظهار داشت: اشتغال‎زایی و ارزآوری در این صنعت تنها زمانی سودمند است که در چارچوب قانون و با نظارت صحیح عوامل مربوطه انجام گیرد. خوشبختانه وزارت اطلاعات در راستای شناسایی متخلفان این صنعت کمک‌های بزرگی داشته که شایسته قدردانی است. آن‎ها با استفاده از ولتاژ برق مصرفی در مناطق مختلف و اطلاعاتی که در دست دارند با این سودجویان برخورد کرده و جلوی بسیاری از سوء‌استفاده‌ها را گرفته‌اند.

سعیدی مبارکه درباره سخت‌گیری‎های اخیر بر ماینرها که گویا منجر به مهاجرت بعضی از آن‌ها شده است، گفت: سخت‌گیری‌ها و اعمال فشارها نباید به‌گونه‌ای باشد که منجر به این شود که افراد کشور خود را به امید آینده بهتر ترک کنند. اگر موضوعی قانونی شد باید فضا را طوری مهیا کرد که افراد بتوانند در یک محیط امن و آرام و البته در چارچوب قانون، کار خود را دنبال کنند. در عین حال عدم نظارت بر این سرمایه‌گذاری که عمری کوتاه دارد نیز به سرانجام ناخوشایندی منتهی خواهد شد که امیدوارم قوانین و سازوکارها براساس خردجمعی وضع شود.

Source

https://coiniran.com/?p=31767
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x