ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۷ تا ۱۴ آذر؛ کامبک بیت‌کوین در کریسمس؟!

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

کامبک بیت‌کوین در کریسمس؟! کارشناسان پاسخ می‌دهند

در حالیکه دسامبر ماهی است که همه پیش‌بینی می‌کنند می‌تواند اوج دیگری را برای قیمت بیت‌کوین به ارمغان بیاورد، به نظر می رسد که وقایع معکوسی در حال رخ دادن هستند.

با افت اخیر قیمت رمز ارزها در روزهای گذشته اوضاع برای پرچمدار رمز ارزها، بیت‌کوین مناسب به نظر نمی‌رسد. حتی کارشناسان نیز نشانه‌هایی از برگشت روند صعودی را مشاهده نمی‌کنند.

به نظر می‌رسد دسامبر ماه سردی برای بیت‌کوین باشد اما اگر اوضاع مقداری تغییر کند و حمایتهای کلیدی موثر عمل کنند، می‌توان به قدری از تغییرات امیدوار بود.

به گزارش کریپتو دیلی، بیت‌کوین در دستان خرس‌هاست. در این شکی نیست. قیمت اکنون تقریبا در نصف اوج قیمتی سال ۲۰۱۹ قرار دارد. اگرچه بارها سعی کرد روند صعودی به خود بگیرد، اما هر بار با یک صف فروش بزرگ مواجه شد. عدم توانایی خریداران به افزایش قیمت بیت‌کوین چیزی است که کارشناسان را نا امید کرده است. مدیر اجرایی ADVFN آقای Clem Chambers معتقد است که بیت‌کوین ۱۰ هزار دلاری قابل حصول است اما نه به زودی. او فکر می‌کند قیمت بیت‌کوین در انتهای سال در حدود ۶۰۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

بیت‌کوین هنوز می‌تواند به اهداف بالاتر فکر کند

بیت‌کوین اخیرا به زیر ۷۲۰۰ دلار سقوط کرده است. سقوطی که موجب ترس و نگرانی علاقه مندان به این رمز ارز شده است.

شاخص ها نشان دهنده حاکیمت شرایط ترس شدید در بازار است. نمودار چهارساعته نرخ یورو به دلار نشان می‌دهد که همین حوالی است که دلار در برابر یورو تضعیف شود و به سوی اهداف بالاتر از میانگین ۲۰۰ روزه حرکت کند. کارشناسان وب سایت کریپتو دیلی معتقدند که این می‌تواند یک خبر مثبت برای بازار رمز ارزها تلقی شود. تضعیف دلار به معنی افزایش ارزش رمزارزها نسبت به دلار است. همچین جهشی می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به نزدیک ۸ هزار دلار برساند.

1223 2

نمودار چهار ساعته بیت‌کوین به دلار نشان می دهد امکان غلبه بیت‌کوین بر نزول های مقطعی و شکست موج نزولی وجود دارد. قیمت می‌تواند در صورت ورود بیت‌کوین به محدوده سبز تا ۸۳۰۰ دلار نیز صعود کند.

حقیقت اینکه با وجود نزول به محدوده قرمز رنگ افت قیمت بیشتری برای بیت‌کوین اتفاق نیفتاد، نشان می دهد که وال ها و سازندگان بازار طرف خرس ها نیستند. احتمال زیادی وجود دارد که قیمت وارد محدوده سبزرنگ شده و به سوی اهداف بالاتر از میانگین ۲۰۰ روزه در تایم فریم ۴ ساعته حرکت کند.

از سوی دیگر این نمودار نشان می دهد که چه زود و چه دیر احتمال شکست روند نزولی وجود دارد، اگر این اتفاق به سرعت بیفتد می توان اهداف بالاتر از ۸ هزار دلار را دید. اگر نتواند خودش را در آن بازه نگه دارد آنگاه می توان یک نزول شدید به سوی اهداف ۶ هزار دلار و حتی ۳ هزار دلار را انتظار کشید.

توجه: این یک مشاوره مالی نیست!

از سال ۲۰۱۸ تاکنون، بیش از ۶۰٪ بیت کوین ها از کیف پولشان خارج نشده‌اند

از حدود ۱۸.۰۸میلیون بیت کوین استخراج شده، ۱۱.۵۸ میلیون (معادل ۶۴٪ کل بیت کوین(BTC) در گردش)، بیش از یکسال است که در کیف پول‌ها مانده‌اند. این امر باعث برجسته شدن تقاضا در میان سرمایه گذاران می‌شود. این در حالیست که در این مدت، BTC/USD از حدود ۳۱۰۰ دلار به حدود ۱۳۸۰۰ دلار رشد کرد و سپس ۵۲ درصد این رشد از بین رفت.

روند نگهداری بیت کوین طی سال‌های متمادی افزایشی بوده و در هر دو بازار صعودی و نزولی دست نخورده باقی مانده که نشان از تمایل سرمایه گذاران برای پس انداز به جای هزینه، صرف نظر از سودآوری دارد. به نظر می‌رسد روند افزایشی نگهداری بیت کوین ناشی از روند عرضه ثابت و عدم توانایی مراکز قدرت در دستکاری این رمز ارز است.

هارد فورک Muir Glacier، پاسخ اتریوم به عصر یخبندان؟!

توسعه دهنده های اتریوم یک هاردفورک را پیشنهاد کرده اند. هاردفورکی با نام Muir Glacier که قرار است عصر یخبندان قریب الوقوع شبکه اتریوم را به تعویق بیندازد. مشکلی که اگر حل نشود منجر به کند شدن بیش از حد بلاک‌چین اتریوم خواهد شد.

به گزارش کوین‌تلگراف در اثر این بهبود پیشنهاد شده در نوامبر، توسعه دهنده James hancock معتقد است که مشکل اصلاحا عصر یخبندان اتریوم برای مدتی به تعویق خواهد افتاد.

عصر یخبندان اتریوم که به انفجار سختی شبکه نیز معروف است، اشاره به افزایش سختی شبکه در الگوریتم استخراج اتریوم می‌کند که قرار است پاداش استخراج کنندگان را تولید کند. این بسته کد جدید روند تولید بلاک‌های جدید را در بلاک‌چین اتریوم کاهش می‌دهد تا استخراج کنندگانی که هنوز مایل به استفاده از الگوریتم اثبات انجام کار هستند و قصد گذار به الگوریتم اثبات سهام ندارند را دلسرد نماید.

هنکوک اما معتقد است که رفتار جامعه استخراج کننده در زمان عصر یخبندان پیچیده خواهد بود. او همچنین معتقد است که نتایج هرگونه بروز رسانی در شبکه باید به طور آزمایشی مدل شود.

دش (Dash) رابط برنامه‌نویسی خود را به Insight بروزرسانی می‌کند

Michael Seitz، مدیر بازاریابی شبکه پرداخت غیرمتمرکز Dash اعلام کرد اکسپلورر دش (explorer.dash.org) که در حال حاضر بر رابط برنامه‌نویسی (API) Abe استوار است در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۰ به منظور بهبود عملکرد به رابط برنامه‌نویسی Insight آپدیت می‌شود.

رابط برنامه‌نویسی Insight یک اکسپلورر روی بلاک چین منبع باز دش است که برای توسعه کیف پول‌های تحت وب و دیگر اپلیکیشن‌هایی که به کوئری‌های پیشرفته بلاک چین نیاز دارند، استفاده می‌شود. درواقع روش مناسبی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا خدماتشان را بر مبنای آن بنا کنند. Seitz به تاثیر این بروزرسانی بر تمام کاربران اشاره و تاکید کرد کاربران برای اطمینان از سازگاری با شبکه در آینده اپلیکیشن‌های خود را آپدیت کنند.

گفتنی‌ست رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی دش اخیرا از لیست صرافی‌هایی مانند OKEx و UPbit به دلیل قوانین ضدپولشویی FATF حذف شده و همچنین به دلیل کمبود بودجه فعالیت ترویجی خود را در ۸ کشور و ۲۰ شهر آمریکای لاتین متوقف کرده است.

تلاش مونرو برای هرچه غیرمتمرکز ماندن؛ RandomX با موفقیت انجام شد

تلاش مونرو برای هرچه غیرمتمرکز ماندن؛ RandomX با موفقیت انجام شد

توسعه‌دهندگان مونرو (Monero) با موفقیت و طبق برنامه‌ریزی قبلی شبکه را به RandomX ارتقا دادند. انشعاب سخت RandomX یک الگوریتم اثبات کار جدید است که از اجرای تصادفی کد به همراه تکنیک‌های حافظه‌ی سخت برای مقاومت در برابر ASIC استفاده می‌کند. توسعه‌دهندگان مونرو سعی دارند شبکه را برای استخراج با CPU بهینه‌سازی کنند تا شبکه بیشتر و بیشتر غیرمتمرکز شود.

در همین حال صرافی‌هایی در نقاط مختلف جهان با استناد به قوانین FATF این رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی را از لیست خود حذف می‌کنند.

اهدا کمک ۴۰ هزار دلاری Zcash به یک پلتفرم پیام رسان غیر متمرکز

بنیاد Zcash که کمپانی توسعه دهنده رمز ارز حریم خصوصی محور  ZEC است، ۴۰ هزار دلار به یک گروه توسعه دهنده پیام رسان کانادایی کمک مالی اهدا کرده است.

به گزارش کوین‌تلگراف بنیاد Zcash در تاریخ ۳ دسامبر اهدا ۱۰۴۴ عدد ZEC  به گروه تحقیقاتی  Open Privacy Research Society که بر روی پروژه Cwtch کار می‌کنند را تایید کرده است.  این جامعه باز از محققین که بنیاد خود را غیر انتفاعی می دانند، برروی توسعه یک پیام‌رسان غیر متمرکز به نام Cwtch کار می ‌کنند. پیام رسانی که برای برقراری ارتباط های دو نفره و چند نفره نیازی به ابر پردازشگر ندارد.

جامعه Open Privacy پروژه Cwtch را ایجاد یک پلتفرم برای توسعه پیام رسان ها و برنامه‌های ارتباطی غیر متمرکز و ضد مگا دیتا معرفی می‌کند.

گفتنی است که این پلتفرم افزونه ای از پروتوکل recochet است.

آیا چالش حریم خصوصی Mimblewimble حل شده است؟

یکی از توسعه‌دهندگان رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی گرین (Grin) که توسط بنیاد لایت کوین تأمین مالی می‌شود، راه حلی برای رفع پاشنه آشیل حریم خصوصی Mimblewimble پیشنهاد کرده است. پیشتر نودهای نظارت‌کننده در شبکه می‌توانستند لینک‌های اصلی ورودی به خروجی اکثر معاملات (حدود ۹۶٪ معاملات) را مشاهده کنند. این توسعه دهنده سعی کرده معاملات را پیش از پخش به طور مستقیم به سرور CoinJoin بفرستد که خصوصی‌تر شدن تراکنش‌ها را به دنبال دارد.

از طرفی، برخی محققان از جمله Ivan Bogatyy از شرکت تحقیقات بلاک چین Dragonfly معتقد است هیچ راهی برای رفع این مشکل حریم خصوصی Mimblewimble وجود ندارد و این پروتکل نمی‌تواند جایگزینی برای Zcash یا Monero در حفظ حریم خصوصی باشد.

با این حال، بنیاد لایت کوین به تلاش های خود برای توسعه Mimblewimble و همکاری با Grin برای طراحی و فعال کردن معاملات محرمانه در لایت کوین ادامه می‌دهد.

حمله‌ی ۵۱٪ به Vertcoin با انگیزه نامعلوم و ضرر ۴۰۰۰ دلاری هکرها

هکرهای ناشناس تلاش کرده اند دوباره به Vertcoin (VTC) حمله‌ی ۵۱٪ کنند اما در نهایت هزینه این حمله را از جیب خود پرداخت کردند. Vertcoin طی انشعاب سختی در سال ۲۰۱۴ از بیت کوین (BTC) جدا شد و در دسامبر سال گذشته حمله‌ی بزرگی را تجربه کرد که طی آن هکرها موفق شدند ۱۰۰ هزار دلار به جیب بزنند.

به گفته James Lovejoy، مدیر اصلی پروژه Vertcoin، شخصی در تاریخ ۲ دسامبر صرافی رمز ارز بیترکس (Bittrex) را به منظور دستکاری در بلاک چین Vertcoin هدف قرار داده است. وی افزود: «با توجه به قیمت‌های بازار در هنگام تدارک حمله و سختی بلوک‌هایی که هکر ساخته است، تخمین می‌زنیم مهاجم بین ۰.۵ تا ۱ BTC (معادل ۴۴۰-۴۱۰۰ دلار) برای اجرای حمله هزینه کرده باشد. همچنین، چون احتمالا این حمله تنها براساس پاداش بلوک سودآور نبوده، انگیزه انجام آن مشخص نیست». صرافی بیترکس که اصلی‌ترین محل تبادل VTC است با درخواست Lovejoy تبادل VTC را محدود کرد تا موفقیت حمله کاهش یابد.

رکورد تاریخی تعداد تراکنش‌های XRP همزمان با Thanksgiving

معاملات با ارز دیجیتال XRP (ریپل) در ۲۸ نوامبر به یک رکورد تاریخی و تعداد ۴.۵۲ میلیارد تراکنش رسید. تعداد تراکنش‌های XRP که از اول امسال کمتر از ۶۰۰ هزار مانده بود با دو رکورد در ماه اکتبر مواجه شد. هرچند تعداد حساب‌های XRPL الگوی مشابهی را نشان نمی‌دهند. لازم به ذکر است که این افزایش ناگهانی معاملات XRP سرمایه‌گذاران را با مشکلاتی مواجه کرده است.

رکورد تاریخی تعداد تراکنش‌های XRP همزمان با Thanksgiving

XRPL

گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد این افزایش تراکنش‌ها وجود دارد و برخی بخش قابل توجهی از آن را به «BTC IOU testing» روی شبکه نسبت می‌دهند و عده‌ی دیگری آین حجم را ناشی از دستکاری در بازار می‌دانند. گفتنی‌ست آخرین یافته‌های Elliptic نشان می‌دهد که حدود ۴۰۰ هزار دلار یا ۰.۲٪ از تراکنش‌های XRP به تراکنش‌های غیرقانونی گره خورده که مبلغ چشمگیری نیست.

کالا و خدماتتان را با کاردانو بفروشید و فیات بگیرید!

بنیاد کاردانو با همراهی پلتفرم فینتکی Coti از ایجاد راه حلی برای پرداخت با ADA و تسویه حساب «تقریبا فوری» به ۳۵ ارز فیات برای بازرگانان خبر دادند. اکنون بازرگانان می‌توانند در وبسیات خود از یک دکمه AdaPay یا QR کد برای فروش استفاده کنند. امید است همکاری کاردانو با راه‌حل پرداخت جهانی (UPS) شرکت Coti  منجر به کاربردی‌تر شدن این توکن شود.

انتظار می‌رود این روش پرداخت مزایای سیستم‌های پرداخت سنتی و دیجیتال را ترکیب کند. لازم به ذکر است که در پس از انتشار این خبر، توکن ADA حدود ۶.۵۶٪ در تایم فریم ۲۴ ساعته رشد داشته و به قیمت ۰.۰۴۱ دلار مبادله می‌شود.

یک ارتقاء جدید برای الگوریتم اجماع پروژه گرین Grin

پروژه گرین Grin اوایل امسال یک انشعاب سخت موفقیت آمیز داشته است. در این انشعاب الگوریتم اثبات انجام کارِ این پروژه از Cuckaroo29 به Cuckarood29  تغییر یافته بود.

به گزارش خبرگزاری کریپتوماینینگ دومین انشعاب سخت پروژه گرین که قرار است در بلاک ۵۲۴۱۶۰ صورت گیرد، در ژانویه سال بعدی میلادی صورت خواهد پذیرفت. شبکه آزمایشی این انشعاب یک ماه زودتر از تاریخ فوق و برای رفع ایرادات احتمالای اجرایی خواهد شد.

به نظر می‌رسد گرین به تعهدات خود به Cukaroo پایبند است چرا که هر ارتقاء و به‌روز‌رسانی جدید این پروژه در جهتی است که شرکت‌های سازنده دستگاه‌های مخصوص استخراج را از طراحی و ساخت دستگاه مخصوص استخراج این پروژه برحذر داشته باشد.

شایان ذکر است که جزئیات این توسعه هنوز به طور دقیق پوشش خبری داده نشده است. الگوریتم C29 این پروژه توسط یک الگوریتم جدیدتر توسعه خواهد یافت. معنی تغییر الگوریتم C29 برای استخراج‌کنندگان این پروژه این خواهد بود که آنها باید نرم‌افزار استخراج خود را به روز رسانی کنند.

نسخه بتا باینری نرم افزار توسعه یافته در روزهای آینده در دسترس خواهد بود و توسعه دهندگان فرصت خواهند داشت که با تغییرات الگوریتم جدید تطبیق پیدا کنند.

API های بلاک چین Zilliqa به زودی در دسترس عموم خواهد بود

Zilliqa (ZIL) و Crypto APIs اعلام کردند با استفاده از کمک هزینه زیلیکا API های بلاک چین آن را به زودی در دسترس عموم قرار خواهند داد. هدف زیلیکا از پرداخت این کمک هزینه‌ها پشتیبانی از تیم‌ها برای توسعه ابزارهایی با استفاده از بلاک چین Zilliqa است.

ادغام بلاک چین Zilliqa در API های بلاک چینی Crypto APIs به شرکت‌ها و برنامه‌نویسان امکان می‌دهد محصولات متنوعی مانند بلاک چین اکسپلورر، کیف پول، خدمات پرداخت با ZIL و ابزارهای متنوع دیگری را توسعه دهند. API های بلاک چین Zilliqa طی هفته‌های آینده آماده و در دسترس عموم خواهد بود.

Crypto API یکی از ارائه دهندگان پیشرو API رمز ارز و بلاک چین در بازار است که محصولاتی کم‌نظیر متشکل از API های بلاک چین، API داده‌های بازار رمز ارزها و API های تجاری را ارائه می‌دهد.

Zilliqa اولین پلتفرم عمومی بلاک چین است که از شاردینگ استفاده می‌کند تا شبکه را به اجزای کوچکتر که قادر به پردازش معاملات به صورت موازی هستند، تقسیم می‌کند و باعث مقیاس‌پذیرتر شدن شبکه می‌شود.

شاکی: درآمد حاصل از فروش توکن Stox برای خرید تیم فوتبال استفاده شده!

دادخواست جدید دادگاه فدرال، Moshe Hogeg، صادرکننده توکن Stox را به استفاده از پول سرمایه گذاران برای خرید تیم فوتبال و تأمین اعتبار آزمایشگاه تحقیقاتی بلاک چین در دانشگاه اسرائیل متهم کرد. این دادخواست توسط یک فرد و نه یک موسسه حقوقی در دادگاه سیاتل ارائه شده است.

شاکی ادعا می‌کند که توکن های Stox را با اتکا به وایت پیپر آن خریداری کرده اما عرضه زیاد توکن‌های Stox به بازار باعث خسارت ۴۳۵ هزار دلاری غیرقابل پیش‌بینی شده است. این زیان تنها متوجه وی نبوده و سرمایه گذاران بسیاری در ایالات متحده و سراسر جهان صدها میلیون دلار بابت کلاهبرداری حاصل از فروش توکن ها توسط آقای Hogeg ضرر کرده‌اند. شاکی مدعیست آقای Hogeg برای تأمین بودجه خریدهای گران قیمت، از جمله ۱۹میلیون دلار برای به دست آوردن زمین در تل آویو در یکی از گرانترین معاملات املاک مسکونی در تاریخ اسرائیل، ۷.۲ میلیون دلار برای مالکیت Beitar Jerusalem، یکی از باشگاه‌های برتر فوتبال اسرائیل و کمک مالی ۱.۹میلیون دلاری به دانشگاه تل آویو، که برای راه اندازی موسسه تحقیقاتی بلاک چین Hogeg باهم همکاری می‌کنند، صرف کرده است.

این دادخواست ادعا می کند که فروش توکن های Stox بخشی از یک الگوی رفتاری مداوم است و Moshe Hogeg در نوامبر ۲۰۱۹، ICO دیگری را به امید افزایش ۶ میلیون دلار برای BLOCKTV راه‌اندازی کرده است.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

صرافی پولونیکس در پی یک دعوای توئیتری کوین DigiByte را حذف کرد!

Jared Tate، بنیانگذار شبکه بلاک چینی DigiByte طی توئیت‌هایی شبکه ترون (Tron) را کاملا متمرکز خواند و گفت هنگام نوشتن کتاب خود با نام «Blockchain 2035» پی برده که فناوری بلاک چین چگونه توسط سیستم عامل‌هایی مانند ترون منحرف شده‌ است. وی همچنین گفت جاستین سان و بنیاد ترون ۱۰۰ میلیارد TRX را به مردم واگذار کردند درحالیکه تنها ۶۶ میلیارد TRX در گردش است و سان پس از بالا کشیدن سرمایه مردم هنوز ۳۴ میلیارد TRX را خود مدیریت می‌کند.

Tate همچنین به گفته‌های Lucien Chen مدیر فنی سابق ترون اشاره کرد که با اعلام تمرکز بالای ترون این پروژه را ترک کرده بود. طبق گفته‌های Chen، ترون تنها ۲۷ نود اصلی دارد که توسط جاستین سان و بنیاد ترون با DPoS کنترل می‌شوند. او همچنین گفته بود که همه چیز از جمله توزیع توکن‌ها، نودهای اصلی، جامعه ترون و حتی توسعه کد در شبکه ترون بصورت متمرکز انجام می‌شود.

در حالی که سات معتقد است ترون محبوب‌ترین پلتفرم توسعه اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) است، Tate ادعا کرد که ترون هیچ چیز منحصر به فردی ندارد. پیشتر نیز چارلی لی، بنیانگذار لایت کوین ترون را به کپی وایت پیپر پروژه‌هایش متهم کرده بود.

Tate همچنین به صرافی پولونیکس (Poloniex)، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارز جهان که اخیرا TRXMarket صرافی غیرمتمرکز ترون را خریداری کرده و معاملات شهروندان ایالات متحده را نیز متوقف کرده، حمله کرد. وی از چگونگی تبادل داده‌های شهروندان ایالات متحده در پولونیکس ابراز نگرانی کرد. پولونیکس در پاسخ گفت که داده‌های شهروندان آمریکایی را در اختیار ندارد و این داده‌ها در اختیار Circle هستند. پولونیکس همچنین اعلام کرد که پس از بررسی دقیق متوجه شده DigiByte استانداردهای لازم از نظر این صرافی را ندارد و DGB را از لیست صرافی حذف کرد. حجم DGB/USDT در پولونیکس در زمان نگارش این خبر ۱.۱۶ هزار دلار ثبت شده است.

خرید استارتاپ DappReview توسط صرافی بایننس

خرید استارتاپ DappReview توسط صرافی بایننس

صرافی بایننس اعلام کرد استارتاپ‌ بررسی و تحلیل اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز DappReview با اطلاعات بیش از ۳۹۰۰ DApp روی ۱۳ بلاک چین عمومی خریداری کرده است. DappReview از توسعه‌دهندگان DApp برای جمع‌آوری کمک مالی، توسعه محصول و بازاریابی پشتیبانی خواهد کرد و سعی دارد داده‌ها را از بلاک چین‌های مختلف جمع‌آوری کند و بطور شفاف در اختیار مخاطبان قرار دهد. همچنین با تجزیه و تحلیل دقیق این اطلاعات گزارشی از بینش کاربران و روند بازار ارائه می‌کند.

طبق اطلاعیه منتشر شده DappReview استقلال خود را در توسعه فنی و عملیاتی حفظ خواهد کرد و تنها در زمینه‌های بازاریابی و توسعه کسب و کار از بایننس کمک می‌گیرد. قیمت خرید این استارتاپ توسط بایننس فاش نشده است.

سرمایه گذاری اپراتور صرافی OKCoin برای تسهیل پذیرش بلاک چین در چین

OK Group، اپراتور صرافی رمز ارز OKCoin، به‌منظور تسهیل پذیرش و تقویت اکوسیستم بلاک چین در چین، ۱۴۰ میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری می‌کند و «مرکز نوآوری آسیا و اقیانوسیه» را در استان Hainan چین راه‌اندازی می‌نماید.

مرکز نوآوری شامل یک موسسه تحقیقاتی داده‌های بلاک چین و یک پایگاه بین المللی کارآفرینی بلاک چینی خواهد بود. آموزش، اشتغال، مراقبت‌های بهداشتی و ایمنی مواد غذایی برخی از بخش‌های هدفمند برای برنامه‌های کاربردی بلاک چین است.

صرافی هوبی به شبکه خدمات بلاک چین ملی کشور چین پیوست!

طی کنفرانس Blockchain Service Network Partner در Zhejiang چین اعلام شد که نسخه آزمایشی شبکه خدمات بلاک چین ملی توسط مرکز اطلاعات ملی چین (NIC) راه‌اندازی شده است. این شبکه به منظور ارتقا سطح خدمات دولتی به شکلی کارآمد، شفاف و قابل اعتماد ایجاد شده است و قرار است زیرساخت بلاک چین‌های عمومی آینده مانند خدمات پرداخت renminbi (پول فیات چین) دیجیتال باشد.

Huobi China، بازوی چینی صرافی‌ بزرگ Huobi Global نیز به اتحادیه شبکه خدمات بلاک چین (BSN) پیوسته است. از جمله اعضای دیگر این اتحادیه می‌توان از China Mobile، China Telecom، China Merchants Bank International و Weizhong Bank نام برد.

مدیر اجرایی Bakkt در سنای آمریکا؟!

انتظار می‌رود که Brian Kemp فرماندار جورجیا خانوم Kelly Loeffler مدیر اجرایی پلتفرم معاملات آتی بیت‌کوین Bakkt را به عنوان عضو سنای آمریکا در هفته آینده معرفی کند.

به گزارش کوین‌تلگراف، روزنامه محلی Atlanta در تاریخ ۲۹ نوامبر گزارش کرده است که فرماندار برایان کمپ قصد دارد کلی لاوفلر را در تلاش برای جلب رضایت حذب جمهوری خواه به عنوان نماینده این ایالت به سنا معرفی کند. اگر این اتفاق بیفتد، کلی دومین زنی خواهد بود که از جورجیا در سنای آمریکا حضور خواهد داشت.

در یک تلاش آشکار برای جلب رضایت جمهوری خواهان در آمریکا لاوفلر تاکید کرده است که سیاست بسته بودن مرزهای آمریکا، کاهش جرم‌های مرتبط با مواد مخدر و کاهش هزینه‌های درمانی اولویت‌های سیاسی او خواهند بود.

“اگر انتخاب شوم، از رئیس جمهور ترامپ حمایت خواهم کرد. همچنین از سناتور دیوید پردوو و از همه شماها. دوباره عظمت را به آمریکا بازخواهیم گرداند.”

شایان ذکر است که صندلی سنای ایالت جورجیا هم اکنون در اختیار جانی ایساکسون است که قرار است تا انتهای سال جاری میلادی به دلیل بیماری از این سمت استعفا دهد.

اگرچه به نظر می‌رسد ترامپ از این تصمیم حمایت نخواهد کرد، اما برایان کمپ در حال برگزاری جلسات متعددی برای جلب رضایت دونالد ترامپ از این انتخاب است.

کسب و کارها

رکورد جدید سرمایه گذاری اتریوم در DeFi

درحالی که به نظر می‌رسد بازار رمز ارزها وضعیت مطلوبی ندارد و ارزشش نسبت به نقطه اوج امسال ۵۰٪ افت کرده است، DeFi به رشد و رکوردزنی ادامه می‌دهد. طبق داده‌های Defipulse.com معادل دلاری اتریوم قفل شده در کسب وکارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) به ۶۸۵ دلار رسیده است. این کسب و کارها معمولا روی وام‌دهی غیرمتمرکز کار می‌کنند.

DeFi از اول سال تا کنون رشدی ۱۵۰ درصدی داشته و انتظار می‌رود تا اواسط سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری در این صنعت به یک میلیارد دلار برسد. مطابق پیش بینی‌ها اتریوم پراستفاده‌ترین رمز ارز در این صنعت است و تا کنون ۲.۵٪ از کل ETH عرضه شده (۲.۷ میلیون ETH) در صنعت DeFi به کار گرفته شده است.

به گفته‌ی Camila Russo، خبرنگار سابق بلومبرگ، این افزایش فعالیت در DeFi با وجود افت قیمت رمز ارزها بیشتر قابل توجه است چراکه به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران اطمینان دارند که قیمت اتر دوباره بالا می‌رود که حاضر شده‌اند از آن به عنوان وثیقه وام‌ استفاده کنند.

حل مشکل سرعت پردازش تراکنش‌ها توسط یک استارتاپ کره‌ای!

یک استارتاپ کره ‌ای به‌نام Bloom Technology ادعا می‌کند فناوری را توسعه داده است که سرعت در  تراکنش‌ها در بلاک‌چین را افزایش می‌دهد.

به گزارش کوین‌تلگراف و به نقل از یونایتد پرس اینترنشنال، لی سانگ یوون مدیر اجرایی Bloom Technology ادعا کرده است که فناوری Lotus Chain که توسعه‌ای از آنهاست توانسته زمان پردازش تراکنش‌ها در بلاک‌چین را به کسری از ثانیه کاهش دهد.

این استارتاپ با ایجاد یک تست عمومی از ۶۳۵ گره مختلف خواست تا سرعت تراکنش‌ها را در فناوری Lotus Chain اعلام کنند. نتایج نشان داده است که پردازش هر یک تراکنش بلاک‌چینی بین ۰.۱۳ الی ۰.۲۳ ثانیه طول می‌کشد.

نایب رئیس انجمن بلاک‌چین کره مون یانگ باو نیز در واکنش به این توسعه اعلام کرده است که:

“فناوری Lotus Chain هنوز در مسیر توسعه است تا کامل شود. اما من معتقدم که این فناوری از منظر تجاری قابل اعتناست. فکر می‌کنم معامله خوبی باشد.”

وی همچنین بر اهمیت سرعت پردازش تراکنش‌ها در بلاک‌چین تاکید کرده است. به عقیده او تراکنش‌های کنونی بیشتر رمز ارزها بیش از ۱۰ دقیقه و برای بیت‌کوین بیش از یک ساعت زمان نیاز دارد و این یک عیب اساسی است.

بلاک چین خطر سرقت پهپادهای بدون سرنشین را به حداقل رساند

طبق آنچه در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ثبت شده است، شرکت IBM سیستمی را ثبت اختراع کرده که پهپادهای بدون سرنشینی را که از اینترنت چیزها (IoT) استفاده می‌کنند، برای سرقت غیرقابل استفاده می‌کند. این سیستم پهپادها را مرتبا ردیابی می‌کند و داده‌های دریافتی را در یک پلتفرم امن بلاک چینی ذخیره می‌نماید.

از آنجا که پهپادهای بدون سرنشین می‌توانند ابزار خوبی برای سرقت بسته‌ها باشند، IBM سیستمی طراحی کرده که در صورت تغییر ارتفاع بیش از آنچه از پیش تعیین شده، زنگ خطر IoT به صدا درآید و مکان خود را با GPS به ماژول ردیابی ارسال کند. چنین پهپادهایی به امنیت خرید آنلاین کمک حائز اهمیتی می‌کنند.

پیوستن شالکه، اتلتیکو مادرید و والنسیا به بازی فوتبال بلاک‌چینی Sorare

EG6YJQnXYAU 72n

بازی کارتی Sorare یک بازی جمعی فوتبالی است که توسط بیش از ۳۰ باشگاه مختلف اروپایی لایسنس دارد. در آخرین ادیت از این بازی دو باشگاه اسپانیایی اتلتیکو مادرید و والنسیا و غول باشگاهی آلمان شالکه ۰۴ نیز حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری Altcoin Buzz، کاردهای بلاک‌چینی رسمی از این باشگاه‌های جدید اکنون در Sorare در دسترس است. کاردهای فیزیکی سالهاست که عرضه شده اند اما اکنون کلکسیون‌های دیجیتالی محبوبیت فراوانی یافته اند. تمام کاری که شما قرار است در مسابقات هفتگی Sorare انجام دهید این است که یک تیم پنج نفره تشکیل دهید. رتبه تیم شما بر اساس عملکرد واقعی بازیکنان انتخابی شما در تیم های خود در همان هفته شکل می‌گیرد.

در توییتر و دیسکورد آنها را دنبال کنید تا کاردهای مجانی بیشتری بدست بیاورید. اگر یک فوتبالی واقعی هستید، در هیجان هفتگی جامعه Sorare شرکت کنید.

ثبت اختراع Cisco شبکه‌های ۵G را با استفاده از بلاک چین امن می‌کند

غول فناوری شبکه Cisco موفق به ثبت اختراعی شده که در آن از بلاک چین برای تأمین امنیت داده‌ها در شبکه‌های ارتباط از راه دور ۵G استفاده می‌شود. این فناوری جدید می‌تواند بخشی از تبادل داده‌ها بین یک شبکه و یک دستگاه متصل از طریق رابط بلاک چینی را مدیریت کند.

Cisco اشاره کرد که بلاک چین به چندین شبکه مجازی مستقل اجازه می‌دهد از زیرساخت‌های فیزیکی مشابه و با کارایی بیشتر استفاده کنند. همچنین، چگونگی استفاده از بستر بلاک چین برای پشتیبانی از برش‌های مختلف شبکه را توصیف کرد. در واقع این معماری سرویس‌گرا از برش‌های شبکه که از منابع قابل برنامه‌ریزی جداگانه‌ای که برای توابع شبکه انفرادی و یا کاربرد خدمات در نرم‌افزاهای یک شبکه هستند، بدون اختلال روی دیگر توابع و خدمات پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت بازی محبوب “مسیر ببر” را با نام “قلمرو مرگ” و برروی بلاک‌چین بازسازی می‌کند!

شرکت بزرگ توسعه دهنده بازی Eidos که توسط مایکروسافت مدیریت می‌شود و شرکت بازی‌های کتابی  Fabled Lands با همکاری هم قصد دارند نسخه بلاک‌چینی یک بازی کتابی محبوب دهه هشتاد میلادی را بازسازی کنند.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف و با استناد به خبر منتشر شده در اول دسامبر بازی محبوب “مسیر ببر”  که توسط جیم توماسون و مارک اسمیت نوشته شده و در دهه هشتاد میلادی بسیار محبوب شده بود، قرار است بر روی بلاک‌چین و به صورت یک بازی اصطلاحا کارتی بازسازی شود.

عنوان این بازی قلمرو مرگ نام دارد و در آن بازیکنان در یک فضای کارتی فانتزی به جنگ شخصیت‌های سری اصلی می‌روند.

توماسون که سردبیر این مجموعه نیز هست تصمیم گرفته که از بلاک‌چین برای بازی خود استفاده کند. او معتقد است بلاک‌چین خواسته او را بهتر از شیوه سنتی انتشار این بازی برآورده می‌کند.

“ما قصد داریم  این مجموعه سریالی را دوباره بازسازی کنیم. فناوری بلاک‌چین اینجا معنا پیدا می‌کند. تصور کنید که شما مطمئن می‌شوید که آیا واقعا مالک یک کارد بخصوص هستید یا خیر. یا اگر ما می‌گوییم تنها ۱۰۰ نسخه از این آیتم موجود هست، شما مطمئن می‌شوید که واقعا ۱۰۰ نسخه موجود هست.”

شایان ذکر است که کمپانی Eidos می‌خواهد از بلاک‌چین Vechain برای تایید مالکیت کاردها استفاده کند. توکن این مجموعه NFT نام خواهد داشت.

صرفه‌جویی ۳۱ میلیارد دلاری با استفاده از بلاک چین در صنعت مواد غذایی

در آخرین قسمت پادکست MoneroTalk مجری برنامه داگلاس تیومن با جان مکافی در مورد ناشناس بودن در دنیای رمز ارزها صحبت کرده است. در این مصاحبه مکافی با اشاره به رمز ارز دولتی چین تاکید کرده است که هرفردی که ارزهای مورد استفاده شما را کنترل می‌کند در واقع شما را کنترل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto در این پادکست مکافی همچنین در مورد اینکه چگونه بلاک‌چین امکان خلق و استفاده از نوآوری های دیگران را ارتقاء بخشیده به ایراد سخن پرداخته است. وی بلاک‌چین را نخستین فناوری صد ساله اخیر بشر نامیده است که توسط همکاری‌های بزرگ تجاری و پروژه‌های حکومتی به وجود نیامده است.

“این برنامه دولت نیست. این برنامه مردم است.”

مرد انگلیسی آمریکایی پرحاشیه دنیای رمز ارزها همچنین تاکید کرده است که ساتوشی ناکاموتو بیت‌کوین را ابداع نکرده است. او ساتوشی را فردی از میان افراد بسیار دانست که در پروسه هفت‌ساله تکامل بیت‌کوین نقش مهمی داشته است. البته در این اظهارات جدید مکافی نشانه‌های از تناقض با گفته‌های پیشین او دیده می‌شود. پیشتر او وعده داده بود که هویت واقعی ساتوشی را افشا خواهد کرد.

“ساتوشی در واقع کسی است که وایت پیپر را نوشته است.”

وی در پاسخ به سوال تیومن در مورد اینکه چرا ناشناس بودن در پروتوکل بیت‌کوین منظور نشده پاسخ داد که هدف ساتوشی این نبوده است چراکه او تنها می‌خواسته مقداری ارز دیجیتالی ارسال کند.

در انتهای مصاحبه جان چند کلمه ای هم در مورد رمز ارز ملی چین و تاثر آن بر کاربران خود سخن گفت.

“اگر از رمز ارز یوان چین استفاده کنید، به شما قول خواهم داد که هر لحظه در حال مانیتور شدن و ارزیابی قرار خواهید گرفت.”

در پایان مکافی DAI را رمز ارز محبوب خود معرفی کرد و از مونرو به عنوان دومین رمز ارز مورد علاقه خود نام برد. وی همچنین در واکنش به طلای دیجیتال خواندن بیت‌کوین گفت مردم کاربرد دیجیتالی نیاز خواهند داشت و نه طلای دیجیتال.

در پایان او قراردادهای هوشمند را آینده قطعی دنیا دانسته است.

دولت‌ها

قزاقستان از استخراج کنندگان رمز ارز مالیات نمی‌گیرد

قزاقستان از استخراج کنندگان رمز ارز مالیات نمی‌گیرد

براساس گزارش ها، پیش نویس قانون مالیات بر رمز ارز قزاقزستان نهایی شده و هم اکنون تحت بررسی ریاست جمهوری است و در دسامبر ۲۰۱۹ به پارلمان قزاقستان ارسال می شود. طبق این پیشنویس قانونگذاران قزاقستان تا زمانی که رمز ارز استخراج شده به پول فیات تبدیل نشده باشد، از استخراج کنندگان رمز ارز مالیات نخواهند گرفت.

به گفته Madi Saken، تحلیلگر قانون‌گذاری انجمن ملی توسعه بلاک چین و صنعت مراکز داده جمهوری قزاقستان (NABDC)، با بلاک چین نه بعنوان یک فعالیت کارآفرینی، بلکه بعنوان یک «فرآیند تکنولوژیکی» رفتار خواهد شد و دارایی‌های دیجیتالی و رمز ارزها تحت قانون مالیات درنظر گرفته نمی‌شوند زیرا بدهی‌های مالیاتی فقط به درآمد حاصل از «پول واقعی» اعمال می‌شود. گفتنی‌ست دولت قزاقستان تاکنون موضع مثبتی در قبال رمز ارز و بلاک چین اتخاذ کرده است.

بانک مرکزی فرانسه ارز دیجیتال خود را در سال ۲۰۲۰ آزمایش می‌کند

François Villeroy de Galhau، رئیس بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد این کشور به دنبال آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود در سال ۲۰۲۰ است و به زودی آزمایش ارز دیجیتال را آغاز خواهد کرد. همچنین فراخوانی برای پروژه‌های این حوزه در سه ماهه اول داده خواهد شد. وی افزود فرانسه برای مشارکت در نوآوری ارزهای دیجیتال بسیار مشتاق است و آن را بطور جدی و روشمند انجام خواهد داد.

این خبر در حالی منتشر شد که Bruno Le Maire، وزیر سابق اقتصاد و دارایی فرانسه، خواستار ایجاد «ارز دیجیتال عمومی» در نشست اتحادیه اروپا (EU) شد. وی همچنین مخالفت خود را با لیبرا (Libra)، پروژه رمز ارز فیس بوک، ابراز داشت.

آیا اروپا چین را در رقابت در عرصه ارز دیجیتال بانک مرکزی شکست خواهد داد؟

بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرده که درصورتیکه بخش خصوصی نتواند پرداخت‌های برون مرزی را سریع‌تر و ارازن‌تر انجام دهد، این بانک می‌تواند ارز دیجیتال خود (CBDC) را توسعه دهد. در این اعلامیه آمده CBDC تضمین خواهد کرد که تمام کاربران به‌عنوان حقی اساسی به این وسیله‌ی پرداخت ارزان و آسان دسترسی دارند.

بانک مرکزی اروپا اعلام کرده به بررسی مزایای ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد و در صورت نیاز به صدور ارز دیجیتال آماده خواهد بود. این بانک یکی از نشانه‌های نیاز را کاهش استفاده از پول نقد دانست و آن را عامل تسریع کننده‌ی تلاش‌های این بانک برای عرضه‌ی CBDC خواند.

اروپا به دنبال افزایش قابلیت رقابت خود در حوزه‌ی پرداخت و کاهش سلطه بازیگران پرداخت آمریکایی، مانند ویزا، مسترکارت، آمازون، اپل و پی‌پال است. در همین حال فرانسه نیز اعلام کرده که برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود در سال ۲۰۲۰ آماده است.

فیلتر اتر اسکن درچین! قطع دسترسی چینی‌ها به بزرگترین سایت جست‌جو گر اتریوم

Firewall بزرگ چین که توسط دولت و برای کنترل و محدودسازی دسترسی چینی‌ها به سایت‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از مشهورترین منابع اطلاعاتی اتریوم را فیلتر کرده است.

به گزارش کوین‌دسک از روز سه شنبه یکی از پرکاربردترین جست‌وجو گرهای بلاک‌چین اتریوم یعنی etherscan.io برای آی پی های اکثر مناطق کشور چین فیلتر شده است.

این اتفاق به نظر جدید می‌رسد. به گزارش Greatfire.org که فیلترینگ در چین را مانیتور می‌کند، دسترسی به این سایت توسط چینی‌ها تا تاریخ ۱۸ آگوست بدون محدودیت و فیلتر بوده است. اما مشاهدات Greatfire نشان می دهد که حداقل از تاریخ ۳۰ اکتبر دسترسی ۱۰۰ درصد آی‌پی ها از داخل چین به etherscan.io قطع شده است.

گفتنی است که این اولین بار است که یک وب سایت جستجوگر در دنیای بلاک‌چین و رمز ارزها طعمه فیلترینگ در چین می‌شود. فیلترینگی که پیشتر معمولا شامل شبکه‌های اجتماعی محبوبی نظیر Facebook  و Google و Twitter می شد.

متیو گراهام مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری Sino Global Capital معتقد است که این یکی دیگر از نشانه‌های اصطکاک پیش آمده بین یک فناوری غیرمتمرکز و غیر قابل سانسور و تغییر با یک دولت انحصار طلب و تمامیت‌خواه چون چین است. ما باید منتظر تقابل بیشتری با این پروژه ها با گسترش کاربردپذیری آنها در اقتصاد چین باشیم.

به نظر می‌رسد دلایل اصلی دولت چین برای این فیلترینگ واضح و شفاف نیست و منابع دولتی نیز در زمان انتشار این خبر مطلبی را تایید نکرده اند.

طرح ارز دیجیتال مشترک امارات متحده عربی و عربستان صعودی در دستور کار قرار گرفت

طرح ارز دیجیتال مشترک امارات متحده عربی و عربستان صعودی در دستور کار قرار گرفت

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صعودی دیروز طی یک سفر رسمی وارد امارات متحده عربی شد تا در مورد مسائلی از جمله یک طرح ارز دیجیتال بحث و تبادل نظر کنند. در کنار همکاری‌های مالی و سیاسی، رهبران دو کشور راه اندازی ارز دیجیتال برای تسهیل تجارت بین بانکی میان دو کشور را در دستور کار قرار دادند.

در ژانویه سال جاری جزئیاتی از طرح ارز دیجیتال مشترک توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی (UAECB) و سازمان پولی عربستان سعودی (SAMA) فاش شده بود. این ارز دیجیتال محدود به استفاده بین بانکی خواهد بود و زمان راه‌اندازی طرح هنوز اعلام نشده است.

افغانستان برای مبارزه با داورهای جعلی از بلاک چین استفاده می‌کند

شرکت بلاک چینی فانتوم (Fantom) با دولت افغانستان به توافق رسیده است تا یک پلتفرم سلامت عمومی برای ذخیره‌سازی داده‌های پزشکی بیماران در این کشور ایجاد کند. در  همین راستا، وزیر بهداشت افغانستان شفافیت و کارایی روش فانتوم را مثبت ارزیابی کرده است و یکی از اهداف این پروژه را جلوگیری از شیوع استفاده از داروهای جعلی در بخش سلامت عنوان کرد.

در این پروژه قرار است برای هر دارو هش یکتایی روی بلاک چین ثبت شود. بدین ترتیب، وزرات بهداشت افغانستان قادر خواهد بود داروها را از زمان دریافت از تولیدکننده تا زمانی که به دست بیمار می‌رسد ردیابی کند و جلوی ورود داروهای جعلی به بازار مصرف را بگیرد.

مجوز گسترش بانک رمز ارزی سوئیسی به ۹ بازار دیگر

SEBA Bank AG که پیشتر با نام SEBA Crypto AG شناخته می‌شد، یک بانک سوئیسی متمرکز بر رمز ارزهاست که مجوز سازمان نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) را در اختیار دارد. این بانک اعلام کرده که خدمات خود را به حوزه‌های قضایی ایالات متحده، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش، پرتغال، هلند، سنگاپور و هنگ کنگ بسط می‌دهد.

SEBA Bank قصد دارد پلی میان دنیای سنتی بانکداری و دنیای رمز ارزها ایجاد کند. خدمات این بانک شامل سپرده‌گذاری، مدیریت معاملات و نقدینگی، مدیریت دارایی، تراکنش‌های بانکی و توکنایز کردن است. این خدمات برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، دفاتر خانوادگی، بانک‌ها، مدیران دارایی و شرکت‌های بلاک چینی انجام می‌شود. SEBA Bank رمز ارزهای BTC، ETH، ETC، LTC، XLM و NEO را برای سپرده‌گذاری و رمز ارزهای BTC، ETH، ETC، LTC و XLM را برای تجارت می‌پذیرد.

آفریقای جنوبی استفاده از رمز ارزها را محدود می‌کند

بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) در نظر دارد قوانین جدیدی را برای جلوگیری از استفاده‌ی رمز ارزها به عنوان ابزار پرداخت وضع کند. انتظار می‌رود این قوانین جدید در سه ماهه اول ۲۰۲۰ اعلام شوند و حاوی محدودیت‌های برای ارسال میزان رند (پول فیات آفریقای جنوبی) باشند. در حال حاضر، ارسال یک میلیون رند (حدود ۶۸ هزار دلار) بدون اعلام و ۱۰ میلیون رند (حدود ۶۸۲ هزار دلار) با درخواست ویژه از دفتر خدمات درآمد آفریقای جنوبی امکان‌پذیر است.

بانک‌های آفریقای جنوبی نیز شروع به کاهش سرمایه‌گذاری در شرکت های رمز ارزی کرده‌اند. اولین بانک ملی آفریقای جنوبی (FNB) دو هفته پیش اعلام کرد فعالیت صرافی‌های رمز ارز ICE3X، Luno و VALR را متوقف می‌کند.

بانک‌های آلمانی به ارائه خدمات فروش و سپرده گذاری رمز ارز نزدیک می‌شوند

بر اساس آخرین گزارش‌ها، فروش رمز ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و سپرده‌گذاری آنهااحتمالا از سال ۲۰۲۰ برای بانک‌های آلمان قانونی می‌شود. در حال حاضر موسسات مالی آلمان مجاز به فروش دارایی‌های مبتنی بر رمز ارز به مشتریان خود نیستند. هرچند ممکن است طبق چهارمین دستورالعمل ضدپولشویی اتحادیه اروپا این مساله در آینده تغییر کند. این لایحه توسط مجلس فدرال آلمان (Bundestag) به تصویب رسیده و در انتظار اجماع ۱۶ ایالت است.

این لایحه پیشنهاد کرده که موسسات بانکی قانونی بتوانند بدون نیاز به متولیان شخص ثالث، خدمات مبتنی بر رمز ارز ارائه دهند و به‌موجب آن شهروندان آلمانی می‌توانند بیت کوین، اتریوم و سایر رمز ارزها را مستقیماً در بانک‌های این کشور نگهداری کنند. بانک‌ها نیز می‌توانند راه‌حل‌های بانکی آنلاین را برای همه دارایی‌ها مانند سهام، اوراق قرضه و رمز ارزها ارائه دهند. این قانون به مهار پولشویی مربوط به رمز ارز کمک می‌کند و به سرمایه گذاران آلمانی برای وارد فضای رمز ارز کمک می‌کند.

امنیت و هک

کاربران کیف پول‌های اندرویدی مراقب بدافزار StrandHogg باشید

کاربران کیف پول‌های اندرویدی مراقب بدافزار StrandHogg باشید

محققان امنیتی شرکت Promon نروژ، به تازگی بدافزاری به نام StrandHogg را یافته‌اند که می‌تواند به هکرها اجازه دسترسی به هر داده خصوصی در اندروید را بدهد. این بدافزار همه نسخه‌های اندروید و ۵۰۰ برنامه محبوب Google Play Store را در معرض خطر قرار داده است. به گفته Tom Lysemose Hansen، مدیر ارشد فنی Promon، تأثیر بالقوه این بدافزار می‌تواند از لحاظ مقیاس و میزان خسارت ناشی از آن بی‌سابقه باشد.

بدافزار StrandHogg با نمایش نسخه جعلی صفحه ورود اپلیکیشن‌های مختلف، پسورد کاربران را می‌رباید. همچنین می‌تواند توسط میکروفون به مکالمات کاربران گوش کند، پیام‌های متنی را بخواند وبدون اجازه کاربر ارسال کند و به عکس‌ها و فایل‌های خصوصی روی دستگاه‌های اندرویدی دسترسی پیدا کند. اگر کاربر کیف پول‌های اندرویدی رمز ارز هستید حتما مراقب این بدافزار باشید.

وبسایت پروژه OneCoin پس از ۴ میلیارد دلار کلاهبرداری از دسترس خارج شد

طبق گزارش وبسایت BehindMLM.com که پروژه‌های کلاهبرداری با MLM را بررسی و معرفی می‌کند و پس از گذشت ماه‌ها از کلاهبردار خوانده شدن بنیانگذار پروژه‌ی پانزی OneCoin توسط مقامات ایالات متحده، سرانجام وبسایت این پروژه از دسترس خارج شد. گفته شده این وبسیات به دلیل دادرسی کیفری علیه OneCoin از دسترس خارج شده است.

طبق گزارش‌ها پروژه OneCoin طی سال‌ها فعالیت توانسته بود حدود ۴ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کند. Ruja Ignatova موسس این پروژه اکنون در حال فرار است ولی برادرش که همبنیانگذار او بوده است به دلیل اتهاماتی از جمله پولشویی و کلاهبرداری به ۹۰ سال حبس محکوم شده است.

https://coiniran.com/?p=35237
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x