ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۵ تا ۱۱ مهر؛ قانون ده روز طلایی بیت کوین

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

تام لی: قانون ده روز طلایی بیت کوین را از یاد نبرید

تام لی، بنیانگذار Fundstrat، در توئیتی در تاریخ ۲۸ سپتامبر و در زمان فشار فروش بیت کوین (BTC) با اشاره به قانون ده روز طلایی یادآور شد که بیشترین سود برای بیت کوین تنها در ده روز سال اتفاق می‌افتد.

طبق روند تاریخی، در هر سال قیمت بیت کوین تنها در ده روز طلایی رشد چشمگیری دارد. در سال ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین طی ده روز ۱۱۳۶٪ رشد کرد و حتی در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ نیز طی ده روز طلایی شاهد رشد ۶۶ درصدی قیمت بیت کوین بودیم. این در حالیست که رشد سالانه بیت کوین در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۳۲٪ و در سال ۲۰۱۸ افت ۱۴۰ درصدی داشته‌ایم. برای سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز به ترتیب رشد ۱۹۹٪ و افت ۱۳۳٪ را نظاره‌گر بوده‌ایم. هرچند، اگر از ده روز طلایی سال ۲۰۱۳ صرف نظر کنیم شاهد افت ۲۵ درصدی در این سال خواهیم بود.

وی همچنین در پاسخ به بازگشت بیت کوین به روند نزولی گفت: حتی در روند صعودی نیز روزهای بسیاری شاهد ضررهای سنگین خواهیم بود.

در حال حاضر بیت کوین در کانال ۸۰۰۰ دلار داد و ستد می‌شود که نشان دهنده رشد ۱۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته است.

شکاف روی تست نت Ropsten بخاطر فرارسیدن زودهنگام انشعاب استانبول اتریوم

فعال سازی گسترده انشعاب سخت استانبول شبکه اتریوم (ETH) دو روز زودتر از موعد فرا رسیده و باعث شکاف روی تست نت Ropsten شده است. Hudson Jameson، مدیر بنیاد اتریوم در توئیتر توضیح داد که برخی استخراج کنندگان هنوز از تست نت قدیمی Ropsten استفاده می‌کنند در حالی که دیگران روی شبکه جدید استخراج انجام می‌دهند.

فرا رسیدن زودتر از موعد انشعاب سخت استانبول به این خاطر است که توسعه دهندگان شماره بلاک مشخصی برای انجام آن در نظر می‌گیرند و با توجه به سرعت تایید بلاک در شبکه زمان انشعاب را تخمین می‌زنند. به خاطر افزایش سرعت تایید بلاک، انشعاب استانبول دو روز زودتر از موعد فرارسید.

اکثر استخراج کنندگان از این اتفاق غافل بودند و این منجر به دو دسته شدن شبکه شد و ناپایداری نسبی هارد فورک استانبول شد.

توسعه دهندگان بیت کوین کش در حال ساخت اوراکل هستند

Gabriel Cardona، یکی از توسعه دهندگان بلاک چین بیت کوین کش (BCH) در حال کار روی پروژه‌ای به نام Oracles.cash است. کد این پروژه کامل منبع باز و تحت لایسنس MIT است. این اپلیکیشن به کاربران امکان می‌دهد اوراکل‌ها را روی شبکه بلاک چین بیت کوین کش راه اندازی کند و از آنها برای کارهایی نظیر پیش بینی بازار و قرارداهای BCH برای اتفاقات دنیای واقعی استفاده کنند.

توسعه دهندگان بلاک چین برای تولید اپلیکیشن‌ها غیرمتمرکز (DApp) کارآمد نیاز به داده های آماده از دنیای واقعی که توسط دیتابیس‌های بزرگ یا سنسورهای اینترنت اشیا جمع‌آوری می‌شوند دارند و این جاییست که به اوراکل‌های غیرمتمرکز نیاز پیدا می‌کنیم.

در حال حاضر چند پروژه اوراکل وجود دارد که با شبکه‌های بلاک چینی مختلف نظیر Chainlink، Augur و Gnosis کار می‌کنند.

کاربران Zcash! این یک تهدید واقعی است

یک باگ در اجرای پروتوکل ZCash می تواند مشخصات آی پی تمامی کاربران ازجمله آنان که از مخفی کننده آی پی zaddr، استفاده می کنند را افشا کند.

توسه دهنده مشهور Komodo آقای دوک لتو در یک پست اینترنتی که در وب سایت خود منتشر نموده از یک باگ نرم افزاری در پروتوکل ZCash پرده برداشته است.

“این تهدیدی برای تمامی آدرس های محافظت شده توسط پرتوکل ZCash است. تمامی فورک های ZCash را نیز تهدید می‌کند. این امکان وجود دارد که آدرس تمامی آی پی های محافظت شده (zaddr) نیز افشا شود. این دقیقا بر خلاف فلسفه اصلی پروژه ZCash است.”

بر این اساس هرکسی که zaddr خود را با سایتهای واسط چون صرافی ها و فروشگاه ها به اشتراک گذاشته باشد، ممکن است مورد تهدید قرار گیرد. از دیدگاه آقای لتو تنها کسانی که از zaddr استفاده نکرده و یا از شبکه Tor برای پنهان سازی تراکنش‌های خود استفاده کرده باشند و یا تنها Zcash ارسال کرده و دریافت نکرده باشند، از این تهدید در امان خواهند بود.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

صرافی‌های رمز ارز از جمله کوین بیس، کراکن، بیترکس و Circle Internet Financial سیستمی تحت عنوان شورای رتبه بندی رمز ارزها (CRC) برای ارزیابی امنیت رمز ارزها تهیه کرده اند. دیگر اعضای این شورا عبارتند از Anchor Labs، DRW Holdings’ Cumberland unit، Genesis Global Trading، Grayscale Investments و Paxos Trust هستند. این سیستم به اپراتورهای صرافی‌ها نشان می‌دهد کدام رمز ارزها را در لیست معاملات قرار دهند و از کدام رمز ارزها بپرهیزند. این رتبه بندی در مقیاس ۱ تا ۵ منتشر می‌شود و عدد بالاتر نشان دهنده امنیت بیشتر توکن است.

رتبه بیت کوین (BTC) از نظر این شورا ۱ است که به معنی امنیت بسیار پایین آن می‌باشد. رتبه دیگر رمز ارزها را می‌توانید در جدول زیر ببینید:

شورای رتبه بندی رمز ارزها امیدوار است کمیسیون اوراق بهادار آمریکا (SEC) این اقدام را مثبت ارزیابی کند.

نسخه آلفای ورژن iOS کیف پول تلگرام منتشر شد

سرویس پیام رسان رمزنگاری شده تلگرام اعلام کرد که نسخه آلفای iOS کیف پول گرام (GRAM) آماده شده و روی تست نت TON کار می‌کند. با آماده شدن کیف پول گرام کاربران می‌توانند ولت ایجاد و حذف کنند، Gram ارسال و دریافت نمایند و درس کیف پولشان را به اشتراک بگذارند.

Fyodor Skuratov یکی از اعضای TON Labs گفته که طراحی این کیف پول هنوز نهایی نشده است و تنها دارای ویژگی‌های اساسی است. وی افزود برای دسترسی به ویژگی‌هایی نظیر خرید و تبادل گرام، کاربران نیاز به توسعه دهندگان شخص ثالث (نظیر صرافی‌ها) دارند.

تلگرام در اوایل سپتامبر اکسپلورر تست نت و نرم افزار نود خود را منتشر کرد و قصد دارد توکن گرام تا تقریبا یک ماه دیگر عرضه کند.

آرتور هایس مدیر اجرایی BitMex: ساتوشی ناکاموتو مرده است!

مدیر اجرایی صرافی BitMex آرتور هایس معتقد است ساتوشی ناکاموتو خالق بیت‌کوین مرده است و دیگر کسی نمی تواند ادعا کند ساتوشی است. آرتور هایس در گزارش خود افزوده است که حتی اگر فرض شود که ساتوشی ناکاموتو یک نفر نبوده است، او معتقد است که همه آنها مرده اند.

به گزارش خبرگزاری کریپتو دیلی آقای هایس مدعی است که هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو هیچگاه به طور صحیح آشکار نگردیده است.

“حتی اگر روزی کسی مدعی شد که ناکاموتوی واقعی است و توانست بیت‌کوین های موجود در کیف پول او را نیز جابه جا کند، این امکان وجود دارد که این پول ها دزدی باشد و آن فرد به طریقی به رمز کیف پول ساتوشی دسترسی پیدا کرده است.”

به نظر می رسد که باید منتظر ماند و دید آیا کسی می تواند ادعای آقای هایس را نقض کند و یا باید نظریه مردن ساتوشی را یک احتمال قوی قلمداد کنیم. نظر شما چیست؟ آیا اساسا این که ساتوشی واقعی چه کسی است و زنده است برای شما اهمیت دارد؟

کسب و کارها

جزئیات برنامه حمایت از استارتاپ‌های بلاک‌چینی Æ Ventures: تا ۲۰ اکتبر فرصت باقی است!

شرکت شتاب دهنده کسب و کارهای بلاک‌چینی Æ Ventures اعلام کرده است که پتانسیل صندوق سرمایه گذاری حمایتی آن‌ها از کسب و کارهای بلاک‌چینی به رقم ۱.۶ میلیون دلار رسیده است.

مشاوره و سرمایه گذاری در استارتاپ‌های بلاک‌چینی

همانطور که پیش‌تر نیز در خبرها منتشر شده بود، برنامه سوم شرکت شتاب دهنده کسب و کارهای بلاک‌چینی Æ Ventures در مالت شروع به کار خواهد کرد. این برنامه مشاوره‌ای و سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری، قرار است برای اوایل ماه نوامبر در اختیار کسب و کارهای برگزیده قرار گیرد. استارتاپ‌ها برای دریافت این حمایت مادی و مشاوره‌ای باید تا تاریخ ۲۰ اکتبر ثبت نام کنند.

در هفته اول این برنامه که Genesis Week نام گذاری شده است، شرکت های منتخب مشاوره‌هایی را از بهترین متخصصان دنیای رمز ارزها در حوزه‌هایی نظیر طراحی مدل های تجاری، اقتصاد توکن‌ها، ساختار و پیش‌نیازهای بلاک‌چین و همچنین آشنایی با معماری برنامه ها دریافت خواهند کرد.

شایان‌ذکر است که شرکت Æ Ventures پیش‌تر نیز اعلام کرده بود که اولین رویداد سال ۲۰۲۰ این شرکت در کشور هندوستان خواهد بود.

ادغام یک شرکت هوش مصنوعی و بلاک چین با یک شرکت استخراج برای توسعه بهتر!

شرکت هوش مصنوعی و بلاک چین Core Scientific برای توسعه بیشتر زیرساخت ها و راه حل های نرم افزاری خود، شرکت استخراج بیت کوین Stax Digital را به تملک خود در آورد.

Stax Digital خالق Honeyminer، پرکاربرد ترین برنامه استخراج GPU است. Honeyminer یک اپلیکیشن استخراج است که با استفاده از واحد پردازش مرکزی و واحد پردازش گرافیکی رایانه کاربران بیت کوین (BTC) استخراج می کند.

Kevin Turner با سابقه ۱۱ سال فعالیت در شرکت مایکروسافت و سرپرستی شرکت های جهانی فروش و تیم های بازاریابی، اداره شرکت Core Scientific را از سال ۲۰۱۸ بدست گرفته است.

سرمایه گذاری دپارتمان امنیت داخلی آمریکا روی استارتاپ‌های بلاک چینی

دپارتمان امنیت داخلی آمریکا (DHS) برای توسعه راه حل های امنیتی بلاک چین، ۱۴۳۴۷۸ دلار به Danube Tech اعطا کرد. مدیرکل علوم و فناوری دپارتمان امنیت داخلی آمریکا (S&T) اعلام کرد که با Danube Tech برای کمک به مبارزه با جعل اسناد، گواهینامه‌ها و مجوزها قرارداد بسته است.

خدماتی مانند گمرک و حفاظت از مرز ایالات متحده (CBP)، اداره امنیت حمل و نقل و خدمات شهروندی و مهاجرت می‌توانند از راه حل های امنیتی مبتنی بر بلاک چین بهره مند شوند.

«فرآیندهای صدور کنونی اغلب مبتنی بر کاغذ هستند که تبادل داده را مشمل می‌کنند و مستعد ضرر، تخریب یا جعل هستند. S&T در حال بررسی کاربرد بلاک چین و دفترکل غیرمتمرکز (DLT) برای صدور اعتبارنامه دیجیتالی جهت تقویت امنیت و جلوگیری از جعل است.

این جایزه از طریق برنامه نوآوری دانش و تکنولوژی سیلیکون ولی (SVIP) تأمین می‌شود که برای پیشبرد راه حل های امنیتی برای دپارتمان امنیت داخلی آمریکا با بخش خصوصی همکاری می‌کند. شرکت‌های عضو SVIP می‌توانند تا ۸۰۰ هزار دلار برای توسعه و تطبیق فناوری‌های تجاری مورد استفاده امنیت ملی آمریکا دریافت کنند.

ارائه عرضه دیجیتال اولیه توسط بورس سوئیس در سال ۲۰۲۰

پلتفرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتال SDX که توسط بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) توسعه می‌یابد، اولین عرضه اولیه دیجیتال (IDO) را در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌کند. پلتفرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتال SDX که هنوز راه اندازی نشده، یک کنسرسیوم جهانی از موسسات مالی برای حمایت از IDO خود در اواسط سال ۲۰۲۰، راه اندازی کرده ولی اسامی آنها تا کنون فاش نشده است.

IDO یا عرضه اولیه دیجیتال شبیه به عرضه اولیه مرسوم خواهد بود بجز اینکه سهام در فرمت توکن بهادار روی SDX عرضه می‌شود. توکن‌های SDX روی بلاک چینی مبتنی بر تکنولوژی Corda شرکت R3 عرضه می‌شود.

بورس اوراق بهادار سوئیس در تاریخ ۲۳ سپتامبر یک نمونه اولیه از صرافی دیجیتال و سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی (CSD) راه اندازی کرد و خاطرنشان کرد که هدف از ارائه نمونه اولیه نمایش آینده بازارهای مالی به جامعه است.

عزم ریپل برای سیطره بر قاره سبز

شرکت پرداخت بلاک چینی ریپل برای توسعه خدماتش در اروپا، شرکت بازرگانی رمز ارز Algrim را به خدمت گرفت. ریپل با انتشار این خبر گفت Algrim نقش جداناپذیری در توسعه مداوم محصولات On-Demand Liquidity (ODL) که از ارز دیجیتال XRP برای پرداخت‌ها برون مرزی استفاده می‌کند بازی خواهد کرد.

Dadi Armannsson، مدیرعامل Algrim گفت: «پیوستن به تیم ریپل یک تناسب طبیعی برای هر دو کمپانی بود. چشم انداز هر دو شرکت پذیرش گستره دارایی‌های دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین است که با کاری که ما در چند سال گذشته می‌کردیم همخوانی دارد.»

ریپل اعلام کرده که قصد استخدام افراد باسابقه فنی بیشتری از ایسلند، به عنوان یکی از قطب‌های مهندسی، دارد و می‌خواهد دفتری در این ناحیه باز کند.

ریپل هفته گذشته نیز استارتاپ پرداخت Logos و ۸ مهندس از تیم Xpring  که خدمات مالی غیرمتمرکز را توسعه می‌دادند را به خدمت گرفت.

توقف سرویس حراج نام با پسوند اتریوم به دلیل وجود باگ متوقف شد

حراج نام Ethereum Name Service (ETN) به دلیل باگی که موجب می‌شد نام‌ها به کاربران دیگر و با قیمت کمتر واگذار شوند متوقف شد. Brantly Millegan، سردبیر ENS خاطرنشان کرد تعداد معدودی از فروش‌ها به دو علت تحت تاثیر قرار گرفته‌اند که اولین علت مشکل در مستندات بوده است. در واقع، برخی داوطلبان اطلاعات اشتباهی درمورد نحوه شرکت در حراج با استفاده از JavaScript SDK دریافت کرده‌اند.

مساله دوم مشکلی در نرم افزار بوده که اجازه می‌داده پیشنهادهای مربوط به یک شخص برای شخص دیگری ثبت شود. برخی کاربران از این اشکال برای صدور نام‌های defi.eth، wallet.eth، apple.eth و غیره به نام خودشان سوءاستفاده کردند.

براساس این اطلاعیه، دستورالعمل صحیح برای اصلاح امور به داوطلبان ارسال خواهد شد و ۱۶ حراج دارای مشکل که قبل از تخصیص متوقف شده بودند به بعد موکول شد. هرچند این اشتباه اصلاح شد و دیگر قابل استفاده نیست اما به گفته Millegan اگر نامی به اشتباه تخصیص یابد به خاطر ویژگی‌های ENS قابل بازگردانی نیست.

لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA: اسپنسر دینویدی نمی‌تواند از قراداد خود به عنوان سرمایه گذاری استفاده کند

هفته پیش در خبرها آمده بود که اسپنسر دینویدی بسکتبالیست مشهور تیم بروکلین در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA) می خواهد قرارداد خود که ارزشی معادل ۳۴ میلیون دلار دارد را در توکن SD8 سرمایه گذاری کند. گفتنی است که این توکن توسط شرکت خود او DREAM Fan Shares عرضه شده است.

روز جمعه اما یک مقام رسمی در لیگ رسما اعلام کرد که اسپنسر دینویدی حق ندارد از قرار داد خود به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری دیجتیالی استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto این بسکتبالیست قصد دارد با افزایش سرمایه ۱۳.۵ میلیون دلاری برای این توکن که بر روی بلاک‌چین اتریوم است، سود چند درصدی سرمایه گذارن برای سه سال آتی را تضمین نماید.

مارک استین خبرنگار ورزشی مشهور NYT نیز اعلام کرده است که اسپنسر دینویدی قرار است با مقامات رسمی لیگ NBA دیداری داشته باشد و آنها را برای انجام این کار متقاعد نماید.

به نظر می‌رسد که مسئله نگران کننده برای مقامات لیگ NBA این است که انجام این عمل توسط اسپنسر به این معنی است که هواداران او بر روی عملکرد این بسکتبالیست در سالهای آینده شرط بندی کرده اند.

افتتاح یک بانک مبتنی بر رمزارزها در مالت، ورود Binance به فعالیت‌های بانکی!

برای خیلی ها Paula Pandolfino یک تناقض بزرگ است! یک عاشق بیت‌کوین و یک بانکدار! بعد از اینکه در سال ۲۰۱۶ در بیت‌کوین سرمایه گذاری کرد، اکنون قرار است مالک بانکی شود که قرار است در سال ۲۰۲۰ در مالت افتتاح شود.

“رمز ارزها در حال تسخیر جهان هستند و ما به یک سیستم خدمات‌رسانی بانکی مبتنی بر رمز ارزها نیازمندیم. می خواهیم پلت‌فرم یک سیستم بانکداری سنتی را به رمز ارزها تغییر دهیم.”

خانوم پاندالفینو در مصاحبه ای با خبرگزاری Coindesk اعلام کرده است که سرمایه اولیه این بانک ۱۰ میلیون دلار است ولی به زودی به ۴۰ میلیون دلار خواهد رسید. سرمایه گذاران اصلی این بانک صرافی Binance، کمپانی Polychain و شرکت Carduus Asset Management هستند.

رئیس کمپانی Polychain، آقای Joe Eagan نیز در مصاحبه ای با این خبرگزاری، با اشاره به خدمات مالی فعلی Metropolitan Bank در نیویورک و Silvergate Bank در کالیفرنیا، افزوده است که کمبود این سرویس ها به کاربران رمز ارزها و پروژه های مبتنی بر ارزهای دیجیتال به شدت احساس می شود.

گفتنی است که مدیر اجرایی مشهور صرافی Binance اعلام کرده است که به محض بازگشایی این بانک مشتری اصلی آنها خواهد بود.

Fairwin به طور کامل بسته شد! آسیب‌پذیری در قرارداد هوشمند خطر از بین رفتن سرمایه کاربران را درپی دارد

برنامه غیر متمرکز Fairwin که بر روی پلت‌فرم اتریوم نوشته شده بود، به دنیال آسیب پذیری موجود در قرارداد هوشمند خود به طور کامل با شکست مواجه شد. محققین هشدار می‌دهند که اگر ادمین این برنامه بخواهد، می تواند تمام موجودی کاربران خود را به سرقت ببرد.

به گزارش خبرگزاری Be in crypto، در تاریخ ۲۶ سپتامبر اولین پست های اینترنتی در رابطه با مشکلات امنیتی و ساختاری Fairwin منتشر شد. همین اظهار نظرها منجر به خروج دسته جمعی کاربران از این برنامه غیرمتمرکز شرط بندی گردید.

آقای Philippe Castonguay اولین کسی بود که به مقدار زیاد استفاده از gas در پلت فرم Fairwin مشکوک شد. در یک همکاری مشترک فیلیپ دریافت که ادمین قادر است تمامی این قرارداد هوشمند را به ورژن قبلی منتقل کند و همچنین اعضای تقلبی بسازد. این می توانست منجر به سرقت تمام موجودی اعضای پلت فرم Fairwin شود.

فیلیپ در نتها به این نتیجه رسید که پیش از وقوع هرگونه از این احتمالات کاربران باید موجودی خود را خارج کنند. در تاریخ ۲۶ سپتامبر رسما این پلت فرم بسته شد. تا آن زمان بسیاری از موجودی کاربران خارج شده بود اما در زمان نکارش این خبر معادل ۸ میلیون دلار اتریوم کاربران هنوز بر روی این قرارداد هوشمند وجود دارد.

استخراج

پلتفرم جدید بیت مین برای بهبود شرایط استخراج به زودی رونمایی می‌شود

بیت مین، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مدارهای مجتمع و سخت افزار استخراج رمز ارزها، اعلام کرده است که یک پلتفرم جهانی برای هماهنگی مالکان دستگاه‌های استخراج با صاحبان مزارع ایجاد کرده است. بیت مین قصد دارد از این پلتفرم موسوم به WDMM در اجلاس آتی استخراج دیجیتال در فرانفورک آلمان رونمایی کند. هدف این پلتفرم کمک به مشارکت‌کنندگان در شبکه برای یافتن شرایط و منابع توان  با قیمت مناسب است.

با استفاده از پلتفرم WDMM،  کاربران یک فضای شخصی سازی شده دارند که شامل دستیار طراحی مزرعه استخراج، ارتباط با مشتریان خارجی و پشتیبانی می‌شود. قرار است پلتفرم WDMM به کاربران کمک کند تا بازده بیشتری را در عین صرف زمان کمتر برای استخراج رمز ارزها، کسب کنند. این ابتکار زمانی مطرح شده است که نرخ هش شبکه بیت کوین بالای ۸۰ هزار تراهش بر ثانیه است.

قانون گذاری

دادگاه فدرال یوتا «سیلک رود» دیگری را منهدم کرد!

Aaron Shamo در تاریخ ۳۰ آگوست ۲۰۱۹ در دادگاه فدرال یوتا به «خرید و فروش اینترنتی مواد مخدر و داروهای غیرمجاز توسط بیت کوین در دارک وب» محکوم شد و بار دیگر نادرستی عبارت «غیرقابل ردیابی بودن بیت کوین» اثبات شد. با وجود تلاش‌های بسیار وکلای Shamo به نظر می‌ٰسد دادگاه ادله کافی برای محکوم کردن وی در اختیار دارد.

دولت اوکراین در پی شفافیت قانون گذاری رمز ارزها

به گزارش نشریه خبری مستقل Ligamedia و به نقل از Alexander Bornyakov، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، دولت این کشور قصد دارد برای رمز ارزها قانون گذاری انجام دهد. در حال حاضر رمز ارزها در اوکراین غیرقانونی نیستند اما دولت اوکراین قصد دارد گام‌هایی برای شفافیت قانون گذاری رمز ارزها و مالیات بر آنها انجام دهد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که دولت اوکراین در حال آماده سازی سرویس دیجیتال خود برای تعامل راحت و غیرقابل نفوذ بخش‌های مختلف با دولت می‌باشد. ثبت اسناد عمومی به دفتر کل توزیع شده نیز بخشی از این طرح به شمار می‌رود.

طرح اخذ مالیات از استخراج کنندگان رمز ارزها در روسیه

به زودی از استخراج کنندگان بیت کوین و دیگر رمز ارزها در روسیه مالیات گرفته می‌شود. پیشنهاد اخذ مالیات بر ثروت برای استخراج کنندگان رمز ارزها روز پنجشنبه توسط انجمن بانک های روسیه مطرح شد. مالیات بر ثروت درمورد هر چیزی که شخصی بیابد یا تولید کند مانند محصولات تجاری یا میوه‌ها صدق می‌کند.

این اتحادیه خواسته مطابق قانون مالیات روسیه مالیات معاملات ارزی از استخراج کنندگان رمز ارزها ستانده شود. این طرح قرار است در تاریخ ۸ اکتبر مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

رویدادها

رویدادهای مهم دنیای رمز ارزها در ادامه‌ی سال ۲۰۱۹، اجلاس نیویورک و کنفرانس استانبول

در نیمه دوم سال هستیم و چیزی به انتهای سپتامبر باقی نمانده است. به نظر می رسد روز شماری برای کریسمس آغاز شده باشد. اما این به این معنی نیست که رمز ارزها هم به استراحت خواهند پرداخت. در زیر نگاهی انداخته ایم به دو رویداد مهم پیش روی رمز ارزها و بلاک‌چین تا پیش از آغاز سال ۲۰۲۰.

انطباق دارایی های دیجیتال و بازار آزاد (DACOM) یک رخداد یک روزه در شهر نیویورک است. در این اجلاس باشکوه علاقه مندان و کارشناسان حوزه رمز ارزها گرد هم می آیند و آخرین تحولات دنیای رمز ارزها و بلاک‌چین را با هم به اشتراک می گذارند.

این رویداد در تاریخ ۲۶ نوامبر و در شهر نیویورک برگزار می شود.

رخداد دیگر رویداد بلاک‌چین اورآسیا در استانبول است. این رویداد مهم نیز در شهر استانبول ترکیه و در روزهای ۱۸ و ۱۹ اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد. این رویداد که به همت Huobi Group و Kerner Partners برگزار می شود، اولین اجلاس سالانه برای توسعه دهنده ها و علاقه مندان به رمز ارزهاست. در این رویداد کریس لی و لی ویو ونگ نیز از تیم Huobi مشارکت خواهند داشت.

شایان ذکر است که این دو رویداد تنها بخشی از اتفاقات هیجان انگیز دنیای رمز ارزها در ماه های باقی مانده از سال ۲۰۱۹ است.

https://coiniran.com/?p=32733
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x