ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۳ تا ۹ آبان؛ بیت کوین تولد یازده سالگیت مبارک!

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بیت کوین تولد یازده سالگیت مبارک!

امروز، ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹، یازدهمین سالگرد انتشار وایت پیپر ساتوشی ناکاماتو با عنوان «بیت کوین: یک سیستم پرداخت الکترونیکی همتا به همتا» است. علیرغم اتفاقاتی نظیر حباب دات کام و لاله‌های هلندی بیت کوین توانست در تمام این یازده سال زنده بماند و به یک دارایی ارزشمند که در سیستم مالی جهانی ریشه‌دار شده تبدیل شود.

بیت کوین (BTC)، با این ایده که هر کسی می‌تواند بانک خود باشد طرفداران بسیار کمی داشت ولی به سرعت رشد بی‌نظیری را آغاز کرد و بازاری ساخت که در پایان دسامبر ۲۰۱۷ بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار ارزش داشت. همچنین، طی این یازده سال کل کارمزد پرداخت شده در شبکه بیت کوین از مرز یک میلیارد دلار فراتر رفته است.

bitcoin

رشد ۳۰ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت!

قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار پس از ۲۲ سپتامبر با رشد روزانه ۳۶ درصدی به مرز ۱۰ هزار دلار برگشت. در حالی که دیروز، بیت کوین در محدوده ۷۰۰۰ دلار معامله می‌شد با رشدی شگفت انگیز در کمتر از ۲۴ ساعت خود را بالای ۹۵۰۰ دلار رسانده است.

رشد قیمت امروز بیت کوین چهارمین افزایش قیمت بزرگ بیت کوین و از تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۱ بی‌سابقه بوده است. برخی این رشد را ناشی از اظهار نظر رئیس جمهور چین نسبت به توسعه فناوری بلاک چین در کشورش می‌دانند و عده‌ای هم آن را به موفقیت Bakkt در جذب معامله‌گران آتی بیت کوین مرتبط می‌دانند.

در زمان نگارش این خبر بیت کوین با قیمت ۹۷۳۰ دلار معامله می‌شود و بازار رمز ارزها یکپارچه سبز پوش است.

پشت این صعود تاریخی چه دلایل فاندامنتالی نهفته بود؟

در تاریخ ۲۵ اکتبر بیت‌کوین شاهد یکی از پرسودترین روزهای تاریخ خود از سال ۲۰۱۱ تا به امروز بود. شماری از آلت‌کوین‌ها نیز از این صعود قیمت بیت‌کوین منتفع شدند. اتریوم توانست در روز درخشان بیت‌کوین ۲۴ درصد ارزش خود را افزایش دهد.

این هفته برای رمز ارزها هفته خوبی به شمار می‌آید. خبرهای خوب برای بازار یکی پس از دیگری از راه می‌رسند. بسیاری از کمپانی‌های غیرمتمرکز مالی DeFi اعلام کردند که قصد گسترش و توسعه فرآیندهای مالی خود را دارند. کاهش نرخ بهره و افزایش سود سپرده‌های مبتنی بر رمز ارزها از جمله اقدامات انجام شده توسط برخی از کمپانی‌های مرتبط با DeFi به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و به عنوان مثال، Dharma پلت‌فرم جدید DeFi خود را راه اندازی کرده است و زین‌پس از DAI و USD Coin پشتیبانی خواهد کرد. پلت فرم وام‌دهی Nexo، نرخ بهره وام‌های خود را به ۵.۹ درصد کاهش داده است. شرکت Celcius Network نرخ سود سپرده‌های خود را تا ۹.۷۵ و ۱۲ درصد افزایش داده است. شرکت دارایی‌های دیجیتال Voyager Digital اعلام کرده است که به تمام کسانی که بیت‌کوین‌های خود را در پلت‌فرم آنها نگهداری کنند، ۳ درصد سود سالیانه پرداخت خواهد کرد.

این‌ها در کنار سخنرانی رئیس جمهوری چین و ایران در رابطه با اقبال به کاربردپذیری رمز ارزها از جمله دلایل ساختاری موجود برای افزایش ناگهانی قیمت رمز ارزها به شمار می آیند.

حجم ماهانه معاملات آتی بیت کوین صرافی Bakkt به مرز ۵ میلیون دلار رسید

صرافی مشتقات رمز ارز Bakkt شاهد جهش در حجم معاملات آتی ماهانه بیت کوین بوده است. حجم معاملات آتی بیت کوین این صرافی در روز چهارشنبه ۴.۸۱ میلیون دلار بود که این رقم بیش از حجم کل معاملات ۹ روز گذشته بوده است.

این جهش احتمالاً به دلیل افزایش نوسانات بیت کوین و کاهش بیش از ۶ درصد قیمت آن طی چند دقیقه بوده است. حجم ماهانه کل معاملات آتی بیت کوین صرافی Bakkt هم اکنون از زمان راه اندازی آن در ۲۳ سپتامبر، ۲۰.۲۲ میلیون دلار است. این بدان معنی است که متوسط حجم روزانه طی ۲۳ روز گذشته ۰.۸۸ میلیون پوند بوده است.

رشد ۲۶۰ درصدی معاملات اوراق آتی بیت کوین روی Bakkt

به دنبال رکوردهای پیاپی پلتفرم معاملات اوراق آتی بیت کوین Bakkt بار دیگر رکورد زد و در تاریخ ۲۶ اکتبر ۱۱۱۸۳ قرارداد به ارز ۱۱۱۸ BTC با ۱۱ میلیون دلار در روز جمعه داد و ستد شد که نشان دهنده رشدی ۲۵۷ درصدی طی ۲۴ ساعت است.

به نظر می‌رسد چین نیز از اخبار مثبتی که از چین می‌رسد و متعاقبا رشد قیمت بیت کوین سود برده است. فعالان صنعت معتقدند ابزارهای نهادی به کشف قیمت بیت کوین و آینده این صنعت کمک شایانی می‌کنند.

پیش‌بینی جدید جانی از قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰، دو میلیون دلار برای هر بیت‌کوین!

جان مکافی John McAfee  شخصیت عجیب و غریب دنیای رمز ارزها پیش‌بینی خود از قیمت بیت‌کوین در انتهای سال ۲۰۲۰ را دو برابر کرد!

به گزارش خبرگزاری کوین‌گلاب، John McAfee اعلام کرده است که می‌خواهد پیش‌بینی قبلی خود در رابطه با قیمت یک میلیون دلاری بیت‌کوین در پایان سال ۲۰۲۰ را عوض کند. اکنون جانی فکر می‌کند که بیت‌کوین در پایان سال ۲۰۲۰ دو میلیون دلار قیمت خواهد داشت.

او معتقد است که از ۲۱ میلیون بیت‌کوین نهایی، هفت میلیون غیر قابل دسترس هستند. اگر فرض کنیم ساتوشی ناکاموتو نیز مرده است، یک میلیون بیت‌کوین دیگر نیز در شبکه قابل دسترس نخواهد بود! این یعنی تنها ۱۳ میلیون بیت‌کوین.

در حالیکه جانی حرف از بیت‌کوین ۲ میلیون دلاری می‌زند، یک تحلیل گر در بانک آلمانی BaynerLB معتقد است که هالوینگ بیت‌کوین یا همان نصف شدن پاداش استخراج‌کنندگان در سال ۲۰۲۰ نهایتا می تواند باعث افزایش قیمت بیت‌کوین به ۹۰ هزار دلار شود.

اعتباردهندگان اتریوم ۲ بین ۴.۶ تا ۱۰.۳ درصد بازده سالانه خواهند داشت

Collin Myers، مدیر استراتژی محصول در شرکت بلاک چینی ConsenSys، گفت برای تبدیل شدن به یک اعتباردهندگان اتریوم ۲ باید حداقل ۳۲ ETH موجودی داشته باشید.

اتریوم ۲ یک به‌روزرسانی بزرگ روی شبکه بلاک چین اتریوم برای تغییر الگوریتم اجماع از اثبات کار به اثبات سهام است. با این بروزرسانی کارمزد بجای استخراج کنندگان به اعتبارسنجان شبکه می‌رسد. طبق توافق توسعه دهندگان اتریوم این بروزرسانی در سوم ژانویه ۲۰۲۰ انجام می‌شود.

Myers همچنین افزود که کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن وب جدید به نام ETH 2.0 Calculator بازده خالص و ناخالص خود را محاسبه کنند ولی بطور کلی می‌توانند بین ۴.۶٪ تا ۱۰.۳٪ سود سالانه انتظار داشته باشند.

نیمی از تمامی تراکنش‌های روزانه رمز ارزها مربوط به XRP است

تعداد تراکنش‌های روزانه توکن شرکت ریپل،XRP به بالاترین نرخ تاریخ خود یعنی ۱.۷ میلیون تراکنش رسیده است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و با استناد به آمار سایت  BitInfoCharts، اکنون می‌توان گفت که XRP تقریبا نیمی از تراکنش‌های روزانه تمامی رمز ارزها  را به خود اختصاص داده است. رمز ارز اتریوم در جایگاه دوم این رتبه بندی است و بیت‌کوین و Bitcoin SV رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

آخرین باری که تعداد تراکنش‌های روزانه XRP رکورد زده بود در اواسط ماه دسامبر و بازار صعودی رمز ارزها بوده است.

۲۱ اکتبر شبکه XRP بیش‌از ۷۳۰ هزار تراکنش را پردازش کرده بود. تنها هشت روز بعد رکوردها زده شد. ۱۶ میلیون تراکنش برای یک روز. این به این معنی ۱۰۰ درصد افزایش تراکنش در کمتر از یک هفته می باشد.

شایان ذکر است که کارشناسان یکی از دلایل این افزایش تعداد تراکنش‌های شبکه ریپل را  آغاز همکاری این شرکت با سرویس پرداخت مانی‌گرام MoneyGram می دانند.

لایت کوین پس از هالوینگ امسال بیش از ۵۰ درصد از نرخ هش خود را از دست داده است!

بررسی نرخ هش لایت کوین (LTC) طی ماه‌ها گذشته نشان دهنده‌ی افت چشمگیر در فعالیت استخراج کنندگان این رمز ارز است. به نظر می‌رسد لایت کوین نیمی از توان استخراج خود را از دست داده است. این درحالیست که پس از هالوینگ لایت کوین، طرفداران این رمز ارز انتظار تغییرات بزرگی داشتند که نه تنها شامل افزایش قیمت بود بلکه انتظار می‌رفت تا زمان قابل توجهی استخراج کنندگان روی این رمز ارز بمانند.

با این حال پس از گذشت سه ماه همه چیز متفاوت شده است چرا که هم قیمت لایت کوین تغییر چشمگیری نکرد هم استخراج کنندگان بسیاری دست از استخراج آن برداشته‌اند. نرخ هش لایت کوین که در جولای ۲۰۱۹ حدود ۵۲۰ تراهش بر ثانیه بود در حال حاضر به کمتر از ۲۰۰ تراهش بر ثانیه سقوط کرده است. آیا این اتفاق برای بیت کوین (BTC) هم تکرار می‌شود؟

در آخرین رده بندی برترین رمز ارزها از لحاظ فناوری توسط چین، EOS اول شد

مرکز توسعه فناوری و اطلاعات چین آخرین شاخص رتبه بندی رمز ارزها را منتشر کرده است. در این رده بندی EOS رتبه اول را کسب کرد و بیت‌کوین یازدهم شد.

این حرکت در راستای آخرین تحولات صنعت بلاک‌چین در چین است. جایی که رئیس جمهور آن زی‌چین‌پنگ چندی پیش اعلام کرده بود که از بلاک‌چین و نوآوری های آن در صنعت چین استفاده خواهند کرد.

این شاخص پروژه‌های رمز ارزی را بر مبنای تکنولوژی، نوآوری و کاربردپذیری آنها رتبه بندی می‌کند. در این رتبه بندی اتریوم در رتبه ۳ جای گرفته است. در این فهرست EOS  و ترون پروژه‌های بهتری از منظر صنعتی نسبت به اتریوم شناخته شده اند.  نکته جالب این فهرست پیشرفت رمز ارز Lisk و صعود به رتبه هفتم این فهرست است. پنج رمز ارز اول این فهرست به ترتیب عبارت اند از: EOS،ترون، اتریوم، NULS و بیت شیر (BitShares)

گفتنی است که این چهاردهمین رتبه بندی رمز ارزها توسط این نهاد مالی است.

آیا ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی راه اندازی می‌شوند؟

طبق گزارش مشترکی از غول فناوری IBM و مجمع رسمی پولی و مالی (OMFIF)، بانک‌های مرکزی جهان معتقدند که CBDC ها جایگزین مناسبی برای پول نقد هستند و انتظار می‌رود اولین CBDC تا پنج سال آینده، به‌عنوان مکمل یا به‌عنوان جایگزین اسکناس و سکه در عمل ظاهر شود.

٪۷۳ از بانک‌های جهانی بیان کرده‌اند که ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) باید «تحت هر شرایطی» به صورت آفلاین در دسترس باشند. همچنین، ۸۲٪ از پاسخ دهندگان اعلام کرده‌اند که بیشترین نگرانی از ثبات مالی ناشی از استفاده CBDC، ریسک عملیات بانکی دیجیتال، سرعتی بیشتر از سرعت گذشته است.

به گزارش Retail CBDC، بانک‌های مرکزی پذیرفته‌اند که ارزهای دیجیتال چه به صورت خصوصی و چه با انتشار عمومی، به زودی بخشی از سیستم پولی جهانی خواهند بود. اگرچه طبق تحقیقات بعید است که CBDC اولین بار توسط یک بانک مرکزی عضو گروه G20 عرضه شود، بلکه احتمالا در یک اقتصاد کوچکتر راه اندازی خواهد شد. در اوایل ماه اکتبر، Patrick Harker، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا اظهار داشت که ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی «اجتناب ناپذیر» هستند.

کسب و کارها

اپلیکیشن ردیابی ماهواره ای مبتنی بر شبکه اتریوم شرکت ConsenSys منتشر شد

ConsenSys، شرکت نرم افزاری فناوری بلاک چین، از اپلیکیشن ردیابی ماهواره ای مبتنی بر شبکه اتریوم (ETH) به نام Trusat رونمایی کرد. کاربران این اپلیکیشن ماهواره ها را در آسمان شب ردیابی خواهند کرد و موقعیت خود را برای کمک به ایجاد یک رکورد ثبت می‌کنند. اپلیکیشن نیز نشان می‌دهد چه زمانی و کجا باید به دنبال مهمترین نشانه‌ها بود.

به گفته ConsenSys، تعداد ماهواره‌های اپلیکیشن ۲۵ برابر می‌شود و برخوردهای فضایی هر روز ما و آینده فضایی‌مان را تهدید می‌کند. TruSat به عنوان یک سیستم شهروند-محور برای ایجاد یک تاریخچه مورد اعتماد از مدارهای ماهواره‌ای در سطح جهانی طراحی شده است و در نظر دارد به مقابله با مشکل زباله‌های فضایی که می‌توانند به زیرساخت های فضایی زمین آسیب بزنند بپردازد. به بیان ساده‌تر TruSat یک منبع آزاد در دسترس است که می‌تواند با توجه به استانداردهای پایداری فضا، برای ارزیابی عملکردهای مداری مورد استفاده قرار گیرد.

Chris Lewicki بنیانگذار  ConsenSys گفت: «آنچه به کاربران اطمینان می‌دهد که الگوریتم ها و خروجی آنها دستکاری نشده‌اند، فناوری بلاک چین اتریوم است.

قابل ذکر است، این اولین پروژه مبتنی بر بلاک چین متمرکز بر فضا نیست. در سال ۲۰۱۸، شرکت توسعه بلاک چین Blockstream نیز سرویس ماهواره ای خود را مبتنی بر بلاک چین بیت کوین گسترش داد.

آغاز همکاری ترون (Tron) با سامسونگ در فروشگاه برنامه‌های غیر متمرکز این شرکت

جاستین سان مالک و مدیر اجرایی پروژه Tron قرار است روز چهارشنبه در کنفرانس توسعه دهنده‌های سامسونگ حضور پیدا کند و آغاز همکاری ترون و سامسونگ را رسما اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، ترون قرار است جزئی از برنامه توسعه‌ای کیت سامسونگ، SDK باشد. این برنامه بخشی از برنامه بلاک‌چینی مدیریت کلید خصوصی سامسونگ است. این برنامه شرکت سامسونگ برای کاربران ترون امکان مدیریت کلیدهای خصوصیشان را فراهم می‌کند. برنامه SDK همچنین به توسعه دهنده‌های ترون اجازه می دهد که به پلت‌فرم این پروژه از دستگاه‌های سامسونگ دسترسی داشته باشند.

هنوز مشخص نیست که چه تغییراتی قرار است در شبکه Tron اتفاق بیفتد. جاستین سان در توییتر اعلام کرده است که این همکاری به گسترش ترون کمک شایانی خواهد کرد.

بنابر تحقیقات شرکت Pew بیش از پنج میلیارد نفر در جهان از تلفن همراه استفاده می‌کنند که نیمی از آن تلفن‌های هوشمند هستند. پیش‌بینی میشود که سامسونگ بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان داشته باشد. سان معتقد است که با آغاز این همکاری، کاربران ترون دیگر نیازی به استفاده از هیچ سرویس دهنده واسطی نخواهند داشت.

یک نوآوری دیگر از eToro، اینبار فعلا تنها برای کاربران آمریکایی!

پلتفرم سرمایه‌گذاری eToro از ایده نوآورانه CopyTrading خود برای استفاده کاربران آمریکایی رونمایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری کریپتونیومدیا، در این نوآوری ۱۱ میلیون کاربر eToro در آمریکا می‌توانند حرکات برترین معامله گران بازارهای مالی را کپی کنند! این به این معنی است که به همان درصد برنده یا بازنده خواهند شد. این توسعه مشابه دنبال کردن افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی ولی با پول است!

مدیر مالی شرکت eToro حسن احمد این خبر را در توییتر منتشر کرده است. توسعه دهندگان CopyTrading اعلام کرده اند که این الگوریتم در دوسال گذشته ۲۸۱ درصد سود عاید سازندگانش کرده است.

گفتنی است که eToro یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجارت اجتماعی است و افراد حرفه ای و تازه کار زیادی در آن فعالیت می کنند. در این پلتفرم می‌توان به تجارت ارز، سهام و حتی کالا پرداخت. در این سایت می توان تاجران معروف را دنبال کرد و مشاهده کرد که کدام سرمایه گذار چه چیزی را مبادله کرده است.

بیش از ۴۰٪ کارمندان صنعت بلاک چین در صرافی های رمز ارز مشغول به کار هستند.

بر اساس تحقیقات The Block از ۱۵۸ شرکت صنعت بلاک چین، حدود ۴۲٪ افراد مشغول در حوزه رمز ارزها (معادل ۷۷۰۰ نفر) در ۳۰ صرافی رمز ارز مختلف مشغول بکار هستند. تولیدکنندگان تجهیزات استخراج رمز ارز با ۱۱٪ از کارمندان، رده دوم کارفرمایان این صنعت را تشکیل می‌دهند. ۱۰٪ از کارکنان مورد بررسی نیز برای بنیادهای مختلف حاکم بر رمز ارز نظیر Ripple،TRON ، Block.one و IOHK کار می‌کنند.

از بین ۱۵۸ شرکت یاد شده کوین بیس، هوبی، بیت مین و  OKEx به ترتیب ۱۵۰۰، ۱۳۰۰، ۱۰۰۰و ۹۵۰ نفر را در این صنعت مشغول کرده و در صدر جدول قرار دارند. بادننس و ریپل نیز به ترتیب حدود ۶۵۰ و ۴۵۰ کارمند دارند. همچنین، ریپل در ماه مارس بعنوان یکی از بهترین کارفرمایان در حوزه سان فرانسیسکو شناخته شد.

قهوه خود را از استارباکس با اپلیکیشن بکت بخرید

ارائه‌دهنده اوراق مشتقه بیت کوین Bakkt قصد دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۰ یک اپلیکیشن برای کاربران راه‌اندازی کند. Mike Blandina مدیر ارشد محصول Bakkt در اینباره گفت: «اپلیکیشنی ارائه خواهیم داد که ارزش دارایی‌های دیجیتال را محاسبه کند تا مبادلات برای کاربران آسان شود و به گستره بزرگ‌تری از مشتریان دسترسی داشته باشند.»

Bakkt برای تست این اپلیکیشن و پورتال تجار با Starbucks همکاری می‌کند و بدین ترتیب کاربران می‌توانند قهوه خود را با بیت کوین (BTC) بخرند. این کار در حال حاضر با اپلیکیشن Spedn نیز قابل انجام است.

Deloitte فناوری حریم خصوصی را به بلاک چین خصوصی «EduScrypt» اضافه می‌کند

Deloitte، غول خدمات حرفه ای Big Four، فناوری ارتقاء حریم خصوصی را به بلاک چین خصوصی «EduScrypt» اضافه کرده که به سازمان‌ها کمک می‌کند صلاحیت‌های کارمندان را ردیابی، ارسال و اعتباردهی کنند. Deloitte با QEDIT، استارتاپ فناوری اسرائیلی، همکاری کرده است. QEDIT از رمزنویسی اثبات دانایی صفر (ZKP) استفاده می‌کند تا به شرکت‌ها برای کنترل داده‌های تجاری در یک محیط دفتر کل اشتراکی کمک کند.

ادغام راه حل رازداری QEDIT با EduScrypt به طرفین اجازه تأیید اعتبار داده‌ها بدون افشای اطلاعات اساسی و محرمانه در هر اعلامیه را می‌دهد. به گفته QEDIT «اعضای شبکه می‌توانند صحت اعتبارنامه‌ها را تأیید کنند، اما نمی‌توانند ببینند چه کسانی چه چیزی را به چه مقدار و به چه کسی ارسال کرده‌اند.»

۲۵ میلیون دلار از املاک لوکس انگلستان توسط tZERO توکنیزه می‌شود

پلتفرم معامله توکن‌های بهادار tZERO با همکاری شرکت سرمایه گذاری املاک و مستغلات بریتانیا یک مجموعه از آپارتمان‌های مسکونی به ارزش ۲۵ میلیون دلار را روی بلاک چین Tezos توکنایز خواهد کرد. این توکن‌ها طی عرضه اولیه توکن (STO) در سه ماهه اول ۲۰۲۰ در دسترس سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

این پروژه قرار است طی چند سال آینده ۶۴۰ میلیون دلار از املاک انگلستان را توکنیزه کند. tZERO تنها شرکت فعال در زمینه توکنیزه کردن املاک انگلستان نیست. Harbor در ماه سپتامبر اعلام کرد ۱۰۰ میلیون دلار از بودجه یک شرکت املاک و مستغلات را با استفاده از توکن‌های ERC-20 نمایندگی می‌کند.

رشد چشمگیر جستجوی واژه «بلاک چین» در چین

حجم جستجوی کلمات کلیدی مربوط به «بلاک چین» در موتور جستجوی چینی بایدو (Baidu) پس از اظهارنظر رئیس جمهور این کشور در مورد بلاک چین رشدی ۱۳۸۲.۷۹ درصدی داشته و ۷۲۰۴۹ بار جستجو شده است. همچنین، جستجوی بلاک چین در پیام‌ رسان وی چت (WeChat) ۳۲۹ درصد رشد داشته و ۳۳۳۱۸۷۴ بار جستجو شده است. جستجوی واژه‌ی «بیت کوین» نیز در وی چت حدود ۱۴۴٪ و در بایدو نیز ۲۱۶٪ رشد داشته است.

WeChat search

Baidu search

رئیس جمهور چین روز پنجشنبه در دیدار با رهبر حزب کمونیست تاکید کرد که این حزب باید توجه ویژه‌ای به توسعه فناوری بلاک چین داشته باشد.

من عاشق تو هستم، آقای Satoxi!

چانگ پنگ ژائو یا همان CZ معروف، مدیر اجرایی صرافی بایننس چندی پیش در توئیتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را تاثیرگذارترین فرد دنیای رمز ارزها معرفی کرده بود.

وی که خود از فعال‌ترین شخصیت‌های توئیتر دنیای رمز ارزهاست، روز گذشته به اشتباه خود در معرفی پوتین اعتراف کرده است.

به گزارش کوین‌ایران، آقای CZ به دنبال سخنرانی شی جین‌پینگ رئیس جمهور چین در رابطه با اقبال پرجمعیت ترین کشور دنیا به رمز ارزها و پامپ ۳۰ درصدی قیمت بیت‌کوین، معترف شده که باز هم اشتباه کرده است. او در این پست توئیتری رئیس جمهور چین را تاثیرگذارترین فرد دنیای بلاک‌چین و رمز ارزها معرفی کرده است.

“باز هم اشتباه کردم! صادقانه بگویم که فکر نمی‌کردم این خبر از راه برسد! عاشق تو هستم ساتوزی!”

گفتنی است که آقای CZ با ترکیب نام کوچک رئیس جمهور چین و نام کوچک ساتوشی به او لقب Satoxi را داده است.

بانک مرکزی چین در عرضه ارز دیجیتال ملی پیشتاز خواهد بود؟

Huang Qifan، معاون مرکز مبادلات اقتصادی بین المللی چین (CCIEE) که یک اندیشکده با ارتباط قوی با دولت چین است، گفت معتقد است بانک مرکزی چین اولین بانک در جهان خواهد بود که ارز دیجیتال ملی عرضه می‌کند. وی افزود بانک مرکزی چین بیش از پنج سال روی عرضه ارز دیجیتال مطالعه کرده است.

وی نسبت به سیستم پرداخت SWIFT و رمز ارز پایدار لیبرای فیسبوک نیز ابراز نگرانی کرد. وی افزود، SWIFT ۴۶ سال پیش تاسیس شده و فناوری آن منسوخ، ناکارآمد و گران است. Qifan همچنین گفت : «معتقد نیستم رمز ارزهایی نظیر بیت کوین بتوانند موفق شوند زیرا صادرات با آنها تضمین نمی‌شود، ارزش پایداری ندارند وو ایجاد ثورت اجتماعی واقعی با آنها مشکل است.»

پروژه مشترک ارزیابی داده‌ها توسط Dell، بنیاد لینوکس و آیوتا

Dell، بنیاد لینوکس و آیوتا (IOTA) یک پروژه مشترک برای ارزیابی داده‌ها براساس قابلیت اطمینان انجام می‌دهند. پروژه‌ی Alvarium یک تلاش منبع باز است که توسط بنیاد لینوکس انجام می‌شود و شرکت‌های IOTA، DEll و چندین شرکت دیگر پشتیبانی فنی این پروژه را به عهده دارند.

این پروژه با هدف تحقق بخشیدن به مفهوم «بستر داده‌های قابل اعتماد (Data Confidence Fabrics)» که امکان جابجایی داده‌ها را فراهم کرده و یک رتبه قابلیت اطمینان برای هر داده در نظر می‌گیرد، آغاز شده است. رتبه منتسب به داده اطلاعات دیگری مانند نحوه استفاده از داده‌ها و افرادی که آنها را به اشتراک می‌گذارند را نیز شامل می‌شود. این تلاش‌ها برای فراهم کردن بستری امن و راحت برای استفاده از اینترنت چیزها (IoT) انجام می‌شود.

همکاری Gauntlet با استلار، Celo و Compound

شرکت خدمات مشاوره و تست استرس Gauntlet اعلام کرده با استلار، Celo و Compound برای طراحی، راه اندازی و مقیاس پذیری سیستم‌های مالی جدید مبتنی بر بلاک چین همکاری می‌کند. بدین منظور، Gauntlet یک پلتفرم تعاملی برای شبیه سازی معاملات در بلاک چین ایجاد کرده است تا از کارکرد صحیح و پایدار شبکه و نرم افزارهای آن اطمینان حاصل کنند.

طبق اعلامیه امروز، Gauntlet به استلار برای جلوگیری از بروز اختلال در شبکه‌اش، به Celo برایایجاد مکانیزمی پایدار برای توکن‌اش و به Compound برای ایجاد یک مدل از سناریوهای ریسک بازار در پلتفرمش کمک می‌کند.

بیش از ۵۰۰ پروژه در چین در حال کار هستند

از ماه مارس تا کنون بیش از ۵۰۰ پروژه بلاک چینی در دولت چین به ثبت رسیده است. این اسناد نشان می‌دهند برخی از بزرگترین بانک‌ها، دفاتر دولتی، دادگاه‌ها و دفاتر مالیاتی بلاک چین را برای انجام وظایف اداریشان آزمایش می‌کنند.

از جمله‌ی این ادارات بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC) و Ping An Bank بازوی بانکداری Ping An Insurance هستند. موتور جستجوی چینی بایدو نیز وایت پیپر خود را با نام Xuper Chap منتشر کرده است. اخیرا رئیس جمهور چین بر استفاده از فناوری بلاک چین تاکید کرده است.

چینی‌ها مطالب ضد بلاک چین را سانسور می‌کنند!

به گزارش خبرگزاری cnLedger، رسانه‌های چینی در حال حذف مطالبی هستند که فناوری بلاک چین را کلاهبرداری می‌خوانند. پس از اظهارات مثبت رئیس جمهور چین درمورد بلاک چین، رسانه‌های اجتماعی بزرگ این کشور در حال سانسور مطالب ضد بلاک چین هستند.

این خبرگزاری اشاره کرده که پیش از مدیران چین به دنبال حذف مطالب مرتبط با بلاک چین و رمز ارزها بودند و اینک ورق برگشته است. همچنین، پلتفرم بلاک چینی ترون (TRX) که قبلا تحت نظارت شدید پکن بود با اعلام اخبار مثبت از چین تا ۲۵٪ افزایش قیمت را تجربه کرد.

CPS News که سرویس رسانه‌ای حزب کمونیست است محتوایاتی برای آشنایی اعضای حزب با این فناوری منتشر کرده است.

مجمع جهانی اقتصاد بلاکچینی برای منابع فلزات راه‌اندازی می‌کند

مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، یک سازمان غیرانتفاعی که خود را متعهد به بهبود وضعیت جهان می‌داند، یک پروژه بلاک چینی با هدف ثبت مسئولانه منابع فلزات آغاز کرده است. هفت شرکت فلزی و معدنی Antofagasta Minerals (شیلی)، Eurasian Resources Group Sàrl (لوکزامبوزگ)، Glencore (سوئیس)، Klöckner & Co (آلمان)، Minsur SA (پرو)، Tata Steel (هند)، Anglo American، De Beers و Tracr (انگلستان) در این پروژه با WEF همکاری می‌کنند.

این گروه معتقدند پروژه مذکور در طول زمان می‌تواند به شفافیت، بهره‌وری و بهبود گزارش درمورد انتشار کربن کمک کند.

قانون گذاری

حسن روحانی رمز ارزها را یکی از راه‌های برون رفت از سلطه دلاری آمریکا می‌داند

رئیس‌جمهوری روز گذشته در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در باکو تاکید کرد که سلطه‌ دلاری آمریکا بر نظام مالی بین‌المللی این فرصت را در اختیار آمریکا قرار داده تا طی دهه‌های گذشته و به‌ویژه در سال‌های اخیر، بکرّات از دلار برای اعمال فشار سیاسی بر کشورهای مستقل، که عمدتا از اعضای جنبش عدم تعهد هستند، سوء استفاده کند و با اعمال تحریم‌های مختلف، دسترسی کشورها به سیستم مالی بین‌المللی را محدود کند.

حسن روحانی در سخنرانی خود در این اجلاس راه خارج‌کردن این ابزار شوم از دست رژیم خودخواه و مستبد آمریکا را پایبندی بین‌المللی به الزاماتِ پایداری اقتصادی، توسعه روابط تجاری بر پایه پیمان‌های پولی دو و چندجانبه، به‌کارگیری ابتکارات مستقل در حوزه‌ خدمات بانکی و توسعه‌ بهره‌گیری از رمزارزها خواند.

حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پروژه‌های بلاک‌چینی

به گزارش کوین‌ایران و به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه توسعه فناوری‌های راهبردی این ستاد بنا دارد از اجرای پروژه‌های فناورانه و شاخص در شش حوزه فناوری زنجیره بلوکی حمایت مالی نماید. در همین راستا، کارگروه زنجیره بلوکی ذیل این گروه، متشکل از فعالان علمی و صنعتی این حوزه، تشکیل شده و فراخوان زیر را برای دریافت پیشنهادات طرح توسط شرکت‌های فناور و علاقه‌مند منتشر نموده است.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این لینک در سامانه اینووین از جزییات این فراخوان اطلاع یافته و حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۸/۱۰ به ارسال پیشنهادات خویش اقدام نمایند.

امارات متحده عربی رمز ارزها را قانونی می‌کند

سازمان بورس و اوراق بهادار امارات متحده عربی یک پیش‌نویس حقوقی برای قانون‌مند سازی رمز ارزها تهیه کرده است. در این پیشنویس قرار است از ابهامات قانونی برای فعالیت‌های مبتنی بر رمز ارزها در امارات متحده کاسته شود.

با تمرکزی که بر اخبار و تحولات مبتنی بر مرز ارزها در کشورهای ژاپن، چین و آمریکا وجو دارد، خاور میانه معمولا آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

در خاور میانه، عراق و کویت مواضع سختی در مقابل رمز ارزها گرفته اند. کشورهای دیگر اما مستمرا به حمایت از صنایع مرتبط با رمز ارزها پرداخته اند.

به گزارش کوین تلگراف، شوخی جوتلا  نویسنده و محقق بلاک‌چین معتقد است که این یعنی امارات متحده عربی پالس‌های مثبتی را به جهان رمز ارزها می دهد. او معتقد این حرکت امارات می‌تواند توسط سایر کشورهای منطقه مورد توجه قرار گیرد و امارات متحده را تبیدل به الگوی منطقه بلاک‌چین کند.

گفتنی است سایر کشورهای خاور میانه نظیر ایران، ترکیه و عربستان نیز در صدد استفاده از پتانسیل‌های رمز ارزها در اقتصاد خود هستند.

چارچوب نظارتی جدید چین برای صنعت رمز ارزها از اول ژانویه اجرا می‌شود

در پی انتشار خبر فرمان رئیس جمهور چین برای تسریع پذیرش فناوری بلاک چین در کشورش، کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین چارچوب نظارتی جدیدی برای رمز ارزها مصوب کرد که از اول ژانویه ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آمد. این چارچوب نظارتی جدید با هدف تعیین استانداردهای استفاده از رمزنگاری و مدیریت پسورد ایجاد شده است.

چارچوب نظارتی جدید نقش آژانس رمزنگاری مرکزی را به منظور ایجاد دستورالعمل برای صنعت تعیین می‌کند و به نظر می‌رسد پایه‌ی ایجاد ارز دیجیتال ملی چین در آینده است.

چین از بلاک چین و هوش مصنوعی برای امور مالی استفاده می‌کند

Lu Lei، معاون تنظیم مقررات ارزهای خارجی چین (SAFE) گفته است که کشورش برنامه‌هایی برای استفاده از بلاک چین و هوش مصنوعی (AI) برای تامین مالی برون مرزی با توجه ویژه به مدیریت ریسک دارد. وی خاطرنشان کرد SAFE استفاده از فینتک و هوش مصنوعی در امور بین المللی و نظارت احتیاطی ترویج می‌کند.

وی افزود: «ما باید توجه ویژه‌ای به توسعه سریع تامین مالی دیجیتال و فینتک داشته باشیم. هرچند، وقتی نمی‌دانیم شکل جدید تجارت چگونه است باید به مدیریت ریسک توجه داشته باشیم.»

Lei گفت، زیرساخت مالی مناسب پایه مدیریت ریسک است و قول داد بازارهای سرمایه چین از جمله اوراق قرضه و دیگر کانال‌های سرمایه گذاری را برای سرمایه‌گذاران خارجی تقویت کند.

مقامات ژوهانسبورگ به تقاضای فرد مهاجم پاسخ مثبت نخواهند داد

به نظر می‌رسد مقامات ژوهانسبورگ در تصمیم خود برای پرداخت نکردن ۴ بیت‌کوین درخواستی هکرهای سیستم شهرداری این شهر مصرر هستند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف، در یک پست توییتری در تاریخ ۲۸ اکتبر مقامات رسمی شهرداری ژوهانسبورگ تایید کرده اند که در این حمله هکری، سرویس‌های پرداختی مالیاتی و اسناد مالکیت ملکی و اطلاعات مربوط به سلامت عمومی مورد حمله قرار گرفته است. در این حمله فرد مهاجم درخواست ۴ بیت‌کوین معادل ۳۷ هزار دلار کرده است.

عضو ارشد شورای شهر ژوهانسبورگ Funzela Ngobeni تاکید کرده است که مقامات شهری تصمیم ندارند به درخواست فرد مهاجم پاسخ مثبت دهند. او اعلام کرده است که آنها توانایی اصلاح سیستم‌های آسیب دیده را دارند و تاکنون نیز برخی از این آسیب‌ها را برطرف کرده‌اند.

“شهر ژوهانسبورگ هیچ‌گونه فرآیند غیرقانونی و مجرمانه را تحمل نخواهد کرد. این حمله یک حمله ساده به تاسیسات شهری نیست، یک حمله به مردم شهر ژوهانسبورگ است.”

دادگاهی در آمریکا یک متهم به توزیع مواد مخدر را ۱۶ بیت‌کوین جریمه کرد!

یک دادگاه در ایالات متحده Christopher Bania را که چندی پیش متهم به توزیع مواد مخدر در دارک وب و توسط رمز ارزها شده بود را مجرم شناخته است.

در تاریخ ۱۹ اکتبر دادگاه Wisconsin اعلام کرده است که Christopher Bania باید ۱۶ بیت‌کوین مسدود شده خود در صرافی Local Bitcoins را به دادگاه تقدیم کند. این مقدار بسیار کمتر از ۱۲۴ بیت‌کوینی است که دادگاه به شاکیان این پرونده به عنوان غرامت پرداخت کرده است. در کنار ۵۰ هزار دلار پول نقد ضبط شده از آقای Bania که در هنگام دستگیری او توسط دادگاه مصادره شده بود.

وی که متهم به پول شویی نیز هست، متهم است که ماریجوانا، کوکایین و LSD در فضای دارک وب توزیع می‌کرده است. جرمی که می تواند مجازات ۲۰ سال زندان نیز برای وی به همراه بیاورد. البته کریستوفر توزیع کوکایین و LSD را رد کرده و ادعا کرده آنها را برای مصرف شخصی در خانه نگهداری می‌کرده است.

گفتنی است که سواستفاده از پتانسیل رمز ارزها برای انجام امور مجرمانه در آمریکا در حال افزایش است و این موجبات نگرانی قانون‌گذاران را فراهم کرده است.

بلاک چین می تواند بانک ها را از بین ببرد

John Straw، مشاور ارشد واحد لندن شرکت مشاوره مدیریت McKinsey هشدار داده که فناوری بلاک چین می‌تواند بانک‌های را نابود کند و بر جمع آوری مالیات‌های اشخاص و شرکت‌ها اثر منفی بگذارد.

وی افزود بلاک چین از بسیاری جهات یک دموکراسی کشنده است و از تصمیم فرانسه و آلمان برای مخالفت خود در مقابل لیبرا، پروژه رمز ارز پایدار فیس بوک، حمایت کرد زیرا بلاک چین معاملاتی غیرقابل مشاهده برای مأمور مالیات می‌سازد. با این وجود وی خاطرنشان کرد که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین کمی مسرت‌بخش هستند زیرا برای معاملات سریعتر، پرداخت های هوشمند و بدون نیاز به وکیل و دیگر مزایا سودمند هستند.

استخراج

دولت روسیه می‌خواهد ۲۰ درصد صنعت استخراج بیت‌کوین را در دست بگیرد

یک کمپانی استخراج بیت‌کوین که توسط مقامات حکومتی روسیه اداره می‌شود، قصد دارد برای در اختیار گرفتن ۲۰ درصد از بازار استخراج بیت‌کوین سرمایه گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و به نقل از یک رسانه روسی به نام RBC ، کمپانی روسی RMC می‌خواهد در استان شمالی کارلیا  و دریک کارخانه تعطیل شده به خاطر تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۱۸، یک مجموعه بزرگ استخراج بیت‌کوین احداث کند.

مدیر اجرایی RMC دیمیتری مارینیچف به خبرگزاری RBC گفت:

“ایده ما این است که از قدرت کامپیوتر های این کارخانه به عنوان یک محصول استفاده کنیم. ما میخواهیم کاربری این کارخانه بزرگ را عوض کنیم.”

این شرکت در ابتدا پیمانکار پروژه فیلترینگ تلگرام در روسیه بود. اکنون آنها در رمز ارزها سرمایه گذاری کرده اند. با وجود وابستگی بین مقامات این شرکت و دولت روسیه، مارینچف نیز به وجود بعضی موانع قانونی معترض است.

حمایت بانک دویچه آلمان از عرضه اولیه سهام بیت مین در ایالات متحده

بیت مین (Bitmain Technologies)، غول تولید دستگاه‌های استخراج رمز ارز، بطور مخفیانه و با حمایت بانک چند ملیتی مستقر در آلمان دویچه (Deutsche)، یک درخواست عرضه اولیه عمومی (IPO) در ایالات متحده را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) داده است.

مبلغی که بیت مین قصد دارد از طریق IPO آمریکا جمع آوری کند، ذکر نشده اما بنا به گزارش بلومبرگ، هدف جمع آوری تقریباً ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار بوده است. به گزارش Tencent، بیت مین هم‌اکنون Zheng Huua نماینده سابق Nasdaq در چین را به عنوان مشاور این شرکت استخدام کرده تا احتمال لیست شدن خود در بورس سهام ایالات متحده را افزایش دهد.

همچنین بیت مین یک تجدید ساختار سازمانی انجام داد و بنیانگذار و مدیر اجرایی آن Micree Ketuan Zhan به طور ناگهانی برکنار شد. هم اکنون Jihan Wu، یکی دیگر از بنیانگذاران بیت مین، مسئولیت های Zhan را بعهده گرفته است.

صرافی‌ها و کیف پول ها

Bitfinex برای برداشت بیت کوین پشتیبانی از سگویت را اضافه می کند

صرافی رمز ارز بیتفینکس (Bitfinex) اعلام کرده است که در حال اضافه کردن پشتیبانی از آدرس‌های Native SegWit (bech32) است که با کاراکترهای «۱b» شروع می‌شود. Native SegWit یک فرمت آدرس کارآمدتر از آدرس های Wrapped SegWit (P2SH) است که با کاراکتر «۳» شروع می‌شوند.

فرمت آدرس جدید بیتفینکس برداشت بیت کوین (BTC) را برای کاربران خود ارزانتر می‌کند. همچنین به گفته صرافی، «از آنجا که آدرس‌های bech32 فقط در شبکه بیت کوین وجود دارند، پشتیبانی جدید از آدرسهای bech32، فرصت تجربه هرگونه ترکیب بین زنجیره‌ای را برای مشتریان از بین می‌برد.»

طبق داده‌های Segwit.space، پذیرش سگویت در بین کاربران بیت کوین  به حدود ۵۰٪ رسیده است.

OKEx اوراق مشتقه با اهرم ۱۰۰ بر مبنای تتر عرضه می‌کند

صرافی رمز ارز OKEx قصد دارد قرارداد آتی خطی با اهرم حداکثر ۱۰۰ برابر بر مبنای تتر (USDT) ارائه دهد. این قرارداد تسویه روزانه با جفت ارزهای بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، لایت کوین (LTC)، XRP، EOS، بین کوین کش (BCH)، اتریوم کلاسیک (ETC)، BSV و ترون (TRX) دارد.

به گفته این صرافی قراردادهای مشتقه مبتنی بر رمز ارزهای پایدار حرکت در بازار و محاسبه ریسک را برای معامله گران ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند. بخصوص اوراق مشتقه بر مبنای USDT زحمت جابجایی بین رمز ارز ها برای کسانی که بر مبنای دلار معامله می‌کنند کاهش می‌دهد.

قراردادهای آتی از ۱۴ نوامبر و قراردادهای سوآپ از ۹ دسامبر عرضه می‌شوند. این صرافی از Profits and Losses (PnL) برای محاسبه‌ی سود و زیان کاربران در شرایط بی ثباتی بازار استفاده می‌کند.

فرصت معاملات مستقیم فیات-رمز ارز در بایننس با نایرای نیجریه

صرافی رمز ارز بایننس نخستین جفت‌های معاملات مستقیم رمز ارز-فیات را با نایرای نیجریه (NGN) شروع کرده است. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند NGN ها را واریز کرده و بیت کوین(BTC)، بایننس کوین (BNB) و BUSD، کوین پایدار بایننس با پشتوانه دلار دریافت کنند.

خدمات سپرده‌گذاری با نایرا از طریق شرکت فناوری پرداخت Flutterwave واقع در ایالات متحده ارائه می‌شود. حداکثر واریز برای هر معامله ۴۳۰،۰۰۰ NGN (۱۱۸۵دلار) و حداقل سپرده برای هر تراکنش ۱۵۰ NGN (۰.۴۱دلار) است. کارمزد سپرده‌ها ۱.۴٪ نایرا است.

دفتر مرکزی Flutterwave در سان فرانسیسکو است و دفاتر دیگری در لاگوس، نایروبی، آکرا و ژوهانسبورگ دارد. این شرکت توسط سرمایه گذارانی از جمله Y Combinator پشتیبانی می‌شود. طبق اطلاعات موجود در وب سایت این شرکت، Uber و Booking.com از مشتریان این شرکت هستند. پیش بینی می‌شود ارز فیات بعدی مورد حمایت توسط بایننس روبل روسیه (RUB) باشد.

https://coiniran.com/?p=34468
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x