ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۴ مهر ۹۸؛ کاهش عجیب و رازآلود نرخ هش و قیمت بیت کوین

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

کاهش عجیب و رازآلود نرخ هش بیت کوین تا ۴۰٪!

طبق داده‌های Coin.dance نرخ هش شبکه بیت کوین (BTC) طی روز گذشته از ۹۸ میلیون تراهش بر ثانیه به ۵۷.۷ میلیون تراهش بر ثانیه رسید! این افت غیرقابل توضیح درحالی رخ داده است که بیت کوین در تمام طول تابستان در حال شکستن رکوردهای قبلی بود و کمتر از یک هفته پیش نقطه عطف تاریخی ۱۰۲ quintillion را پشت سر گذاشت.

btc hash rate

نرخ هش یک رمز ارز نشان دهنده تعداد محاسباتی است که یک شبکه می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد. نرخ هش بالاتر نشان دهنده رقابت بیشتر میان استخراج کنندگان برای اعتبارسنجی بلوک‌های شبکه است و امنیت شبکه را در مقابل حمله ۵۱٪ افزایش می‌دهد.

در زمان نگارش این خبر نرخ هش شبکه بیت کوین تقریبا ۸۸.۹۳۸ میلیون تراهش بر ثانیه است که هنوز با رکورد قبلی خود فاصله چشمگیری دارد.

افزایش مجدد سختی شبکه بیت‌کوین، آیا بین قیمت بیت‌کوین و سختی شبکه ارتباطی وجود دارد؟

به نظر می رسد بعد از سقوط رمز آلود سختی شبکه بیت‌کوین در روز گذشته، امروز شاهد بازیابی سختی شبکه بیت‌کوین و رسیدن به حالت نرمال خود هستیم. در زمان نگارش این خبر سختی شبکه بیت‌کوین بیش ۹۲.۰ EH/s است.

افزایش مجدد سختی شبکه بیت‌کوین
hash-rate

ا سقوط ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت بیشتر رمز ارزها برخی از کارشناسان کاهش سختی استخراج بیت‌کوین را دلیل اصلی این سقوط قیمت معرفی کرده‌اند. سقوط سختی از ۹۸  EH/s به ۶۷ EH/s در مدت تنها یک روز!  قیمت ها نیز سریعا به این کاهش ناگهانی واکنش نشان دادند.

پیش از افزایش مجدد هش‌ریت شبکه، کاهش قیمت ها اتفاق افتاده بود و به نظر می رسد برای رشد مجدد قیمت ها به زمانی بیش از رشد هش‌ریت نیاز است.

سوال اصلی اینجا این است که آیا می توان ارتباطی بین هش‌ریت یا همان سختی و قیمت بیت‌کوین پیدا کرد؟ اگر این طور باشد باید شاهد افزایش قیمت بیت‌کوین باشیم. بسیاری از کارشناسان با این نظر هم عقیده اند. نظر شما چیست؟

سقوط باورنکردنی، آیا روند صعودی قیمت بیت‌کوین در سال جاری با خطر مواجه شده است؟

بیت‌کوین یک بار دیگر تمامی علاقه مندان به خود را شوکه کرد. با سقوط قیمت به زیر ۸۰۰۰ دلار، از تاریخ ۱۲ ژوئن، این اولین باری بود که می شد بیت‌کوین را به این قیمت خریداری کرد. رمز ارزهای دیگر نیز وضعیت مشابهی با بیت‌کوین داشتند. کل بازار رمز ارزها طی دیروز و ساعات اولیه امروز با ۳۰ میلیارد دلار سقوط قیمتی مواجه شده است.

چشم ها اکنون به بسته شدن میانگین قیمتی ۲۰۰ روزه است. اگر به صورت قوی زیر ۸۳۰۰ دلار بسته شود، می توان شروع یک بازار نزولی چند ماهه را برای بیت‌کوین متصور بود. برخی از کارشناسان معتقدند این نزول قیمتی می تواند برای لیکویید کردن پوزیشن های معامله گران در صرافی Bitmex هم باشد.

با شروع بازار معاملات آتی Bakkt همگی انتظار مواجهه با یک بازار صعودی برای بیت‌کوین را می کشیدند. اتفاقی که به نظر بر عکس آن در حال رخ دادن است. به هر صورت روند صعودی قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ اکنون با خطر مواجه شده است. نظر شما در رابطه با این کاهش قیمت یک روزه چیست؟

هشدار: نویسنده مقداری بیت‌کوین و سایر رمز ارزها را نگهداری می‌کند.

تام لی: Bakkt می‌تواند اعتماد موسسات به رمز ارزها را افزایش دهد

تام لی، همبنیانگذار شرکت مشاوره Fundstrat، به تاثیر مثبت پلتفرم معاملاتی Bakkt بر بیت کوین اشاره کرد. پلتفرم Bakkt در تاریخ ۲۳ سپتامبر کار خود را آغاز می‌کند و قراردادهای آتی فیزیکی ارائه می‌دهد. تام لی در توئیتی نوشت: «من نسبت به توانایی Bakkt برای افزایش اعتماد موسسات به رمز ارزها خوشبین هستم.»

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب ۱۰۱۸۴ دلار است.

پلتفرم معاملات آتی بیت کوین Bakkt شروع به کار کرد

سرانجام معاملات آتی بیت کوین (BTC) توسط ICE، اوپراتور بورس اوراق بهادار نیویورک، کلید خورد. این پلتفرم اولین مورد در نوع خودش است که مجوز قانون گذاران ایالات متحده را به همراه دارد. این شرکت در یک سال گذشته در حال مذاکره با کمیسیون معاملات آتی کالایی ایالات متحده (CFTC) است و سرانجام موفق به اخذ مجوز لازم شد.

در حال حاضر بورس کالای شیکاگو و بورس اوراق معامله شیکاگو اوراق آتی بین کوین با تسویه نقدی ارائه می‌دهند. قراردادهای آتی تسویه فیزیکی Bakkt به مشتریان امکان می‌دهد پس از اتمام قرارداد بیتکوین بجای پول نقد دریافت کنند. معاملات روزانه و ماهانه این پلتفرم از طریق بیت کوین های ذخیره شده این شرکت تسویه می‌شوند که با یک بیمه نامه ۱۲۵ میلیون دلاری از بیت کوین هایی که ذخیره کرده است محافظت می‌کند.

معاملات اولین روز کاری Bakkt با ۷۲ قرارداد به پایان رسید

پلتفرم معاملات مشتقات بیت کوین Bakkt اولین روز کاری خود را با ۷۱ قرارداد آتی ماهانه و یک قرارداد آتی روزانه جمعا به ارزش تقریبی ۷۱۱ هزار دلار به پایان برد. این پلتفرم برخلاف CME که قراردادهای آتی بیت کوین در آن با ارز فیات تسویه می‌شوند، قراردادها را با بیت کوین تسویه می‌کند و اولین پلتفرمی است که مجوز رسمی این کار را دارد. تحلیلگران علت استقبال کم از این پلتفرم را محدوده فعلی قیمت بیت کوین می‌دانند.

Bakkt future contract

Adam White، مدیر اجرایی Bakkt دیروز در مصاحبه با CNN گفت که پلتفرم Bakkt برای معامله گران نهادی طراحی شده است هرچند مشتریان خرد نیز می‌توانند از طریق کارگزاری های فعال در این پلتفرم وارد این معاملات شوند.

پیش از این تام لی نسبت به راه اندازی پلتفرم Bakkt ابراز خوشبینی کرده بود و Anthony Pompliano گفته بود که هرچه محصولات بیشتری در ین زمینه داشته باشیم و سرمایه گذاران نهادی بیشتری در این حوزه سرمایه گذاری کنند، احتمال از بین رفتن این صنعت کاهش می‌یابد.

سقوط قیمت بین‌کوین باوجود راه‌اندازی Bakkt، چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

به طور گسترده انتظار می رفت با شروع به کار سامانه معاملات آتی بیت‌کوین Bakkt، شاهد رشد قیمت بیت‌کوین باشیم. اما یک روز بعد از راه اندازی Bakkt این کاهش قیمت همه را غافل‌گیر کرده است. قیمت بیت‌کوین به زیر ۸ هزار دلار رسید و در زمان نگارش خبر این رمز ارز در حدود ۸۴۰۰ دلار معامله می‌شود. کاهش سختی شبکه نیز علامت سوال بزرگ دیگری را برای کاربران ایجاد کرده است. دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

مدیر موسسه تحقیقاتی The Block، لری سرمک، لیکویید شدن خریداران در Bitmex را دلیل اصلی این نزول قیمتی دانسته است:

“بیش از نیم میلیارد دلار لیکویید شدن در صرافی Bitmex، این دلیل اصلی این فشار سنگین است.”

بیت‌کوین از ماه ژوئن در این قیمت نبوده است. مخصوصا اینکه هفته پیش هیچکس انتظار نداشت قیمت زیر ۱۰ هزار دلار بیاید. با این حال سایر رمز ارزها نظیر اتریوم و لایت‌کوین نیز ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده اند. برخلاف انتظار سرمایه گذاران، ۷۱ درخواست خرید بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته در سامانه Bakkt نتوانسته باعث رشد قیمت شود. با تجربه ها و قدیمی‌تر ها از این سقوط ها بسیار دیده اند. از نظر آنها چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

به نظر می رسد زمان می تواند نقش این بنگاه‌ها را در روند قیمتی رمز ارزها بیشتر آشکار کند. باید دید در این بازی هیجان انگیز چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

آیا پردازنده کوانتومی گوگل تهدیدی برای بیت‌کوین خواهد بود؟ پیتر تاد پاسخ می‌دهد

چندی پیش گوگل از ساخت یک ابر کامپیوتر کوانتومی خبر داد. در گزارش منتشر شده توسط گوگل که در مجله  Financial Times منتشر شده است، اشاره شده که این پردازنده کوانتومی قادر خواهد بود معادلاتی که تا پیش از این ۱۰ هزار سال محاسبه آنها طول می کشید را در ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه حل کند!

این خبر موجی از ترس و نگرانی در بین علاقه مندان به بیت‌کوین به راه انداخته بود. چرا که احتمال خطر حمله ۵۱ درصدی به شبکه را به طرز چشمگیری افزایش می داد.

به گزارش کوین تلگراف، یکی از توسعه دهندگان مشهور بیت‌کوین به نام پیتر تاد در واکنش به این خبر در توییتر خود نوشت که موانع مالی، بیت‌کوین را از تهدید این ابر کامپیوتر حفظ خواهد کرد و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد:

“این به این معنی است که پیشرفت غیرمنتظره پردازنده کوانتومی گوگل برای محاسبات کوانتومی خواهد بود و جایی برای رمز گشایی وجود ندارد.”

پیشتر نیز در خبرها آمده بود که سازمان امنیت ملی آمریکا درصدد ساخت یک ابر پردازنده کوانتومی است.

تنها یک شخص بیش از ۴۰٪ از ظرفیت شبکه لایتنینگ را در اختیار دارد

شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC) از زمان راه اندازی تا کنون دارای ۱۰ هزار گره فعال با ۳۶ هزار کانال فعال و ظرفیت ۷ میلیون دلار می‌باشد. LNBIG، یکی از مشارکت‌کنندگان شبکه لایتنینگ، گاهی بیش از ۴۰ درصد ظرفیت شبکه را پشتیبانی می‌کند.

ظرفیت مجموع کانال‌های LNBIG حدود ۳۳۱.۵ BTC است در حالیکه ظرفیت کل شبکه لایتنینگ ۸۳۲.۲ BTC می‌باشد. LNBIG حدود ۱۸۰۰ کانال با ظرفیت ۰.۱۶ بین نودهایش دارد و بنابراین حدود ۴۰٪ کل ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین را از آن خود کرده است.

LNBIG کارمزد انتقال را به صفر تقلیل داده و بدین ترتیب درآمدش از این حرکت از ۲۰ دلار در ماه به صفر کاهش پیدا کرده ولی نتیجه ملموس و علت و معلولی بین کاهش کارمزدها و افزایش پرداخت‌ها ندیده است.

آیا ریپل در دادگاه برنده می‌شود؟

در ماه می سال ۲۰۱۸ گروهی از سرمایه گذاران XRP دادخواستی علیه ریپل و مدیران این شرکت تشکیل دادند و ادعا کردند که آنها قوانین اوراق بهادار ایالتی و فدرال را نقض کرده‌اند. ماه گذشته آنها شکایتشان را اصلاح کرده و ادعا کردند که توکن های XRP مجوز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را ندارد.

ریپل دادخواست دادگاه را با بیان اینکه ریپل ورقه بهادار نیست و قرارداد سرمایه گذاری درمیان نبوده رد کرد. شرکت ریپل با بیان اینکه هرگز تعهد نکرده که برای دارندگان XRP سود تولید کند و XRP Ledger یک دفترکل غیرمتمرکز است، گفت خرید XRP سرمایه گذاری در ریپل محسوب نمی‌شود. همچین در بیانیه این شرکت آمده است که XRP یک ارز است و ورقه بهادار نیست و با اشاره به پاورقی یک فایل ۳۷ صفحه‌ای به عدم نیاز بررسی این موضوع توسط دادگاه اشاره شده است.

ریپل در بخشی از دفاعیاتش گفته که آنها XRP را بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به عموم عرضه کردند و آخرین قراردادها در ماه می ۲۰۱۸ منقضی شده در حالیکه شکایت در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹ انجام شده که بسیار دیر است و زمان دادرسی آن گذشته است. همچنین، ریپل ادعا کرد معلوم نیست شاکیان، XRP ها را مستقیم از شرکت خریداری کرده باشند چرا که XRP بطور عمده در بسیاری از صرافی ها خرید و فروش می‌شود.

EOS با موفقیت از اولین انشعاب سخت را پشت سر گذاشت

رمز ارز EOS، هفتمین رمز ارز بزرگ بازار، اولین انشعاب سخت و بزرگترین بروزرسانی خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. به گزارش تولیدکننده بلاک EOSNation بر اساس ابزار ردیابی بروزرسانی EOS، تولیدکنندگان بلاک EOS آمادگی خود را برای همگام شدن با بروزرسانی جدید اعلام کرده اند. گزارش‌ پیشین از موافقت ۲۹ تولید کننده بلاک از ۳۰ تولیدکننده برای انجام این بروزرسانی خبر می‌داد.

بروزرسانی v1.8 به چهار طریق به کاربران کمک می‌کند که عبارتند از: امکان استفاده از صورتحساب منابع شبکه برای حساب‌های خارجی فراهم شده است، معاملات معوق بسیار آسانتر اصلاح می‌شوند، هزینه استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) کمتر از قبل شده و امنیت شبکه بهبود یافته است.

چندی پیش از این بروزرسانی یک مهاجم با تنها ۱۲۰۰ دلار توانست شبکه را برای بسیاری از کابران غیرقابل استفاده کند تا بتواند ۱۱۰ هزار دلار EOS را از بازی غیرمتمرکز قمار EOSPlay خارج کند. اعضای فنی جامعه رمز ارز EOS امیدوارند این بروزرسانی از تکرار چنین حملاتی جلوگیری کند.

ترکیب سبد ارزهای فیات رمز ارز پایدار لیبرا افشا شد

به گزارش نشریه آلمانی Der Spiegel، سبد ارزهای فیات رمز ارز پایدار لیبرا از پنج ارز دلار، یورو، ین، پوند و دلار سنگاپور تشکیل می‌شود. به گفته Der Spiegel این سبد از ۵۰٪ دلار آمریکا، ۱۸٪ یورو، ۱۴٪ ین ژاپن، ۱۱٪ پوند انگلستان و ۷٪ دلار سنگاپور ساخته می‌شود.

لیبرا اخیرا با موجی منفی از طرف قانون گذاران آلمان و فرانسه روبرو شده که نگران به خطر افتادن حاکمیت پولی دولت‌هایشان هستند.

چین برای عرضه ارز دیجیتال ملی زمانی تعیین نکرده است

بانک مرکزی چین در اظهارنظری جدید اعلام کرده که تاریخ معینی برای عرضه ارز دیجیتال ملی این کشور در نظر ندارد. رئیس بانک مرکزی چین (PBoC) گفته است با اینکه تحقیق و توسعه ارز دیجیتال ملی چین پیشرفت مثبتی داشته است، به زمان بیشتری برای تحقیق، آزمایش، ارزیابی و جلوگیری از خطرات نیاز دارند. وی افزود ارز دیجیتال چین می‌تواند قبل از پایان سال ۲۰۲۰ و در دوره زمانی مشابه عرضه لیبرا، رمز ارز پایدار فیسبوک، عرضه شود.

ارز دیجیتال چین قرار است جایگزین پول دیداری (شامل مجموع اسکناس‌ها و مسکوکات و سپرده‌های کوتاه مدت) در این کشور شود و جایگزین پول غیر دیداری (شامل سپرده‌های میان مدت و بلندمدت افراد نزد بانک ها) در این کشور نخواهد بود.

پیشتر نشریه انگلیسی زبان محلی Global Times اعلام کرده بود که پکن آماده است ارز دیجیتال ملی خود را عرضه کند.

کاربران دسکتاپ مرورگرهای فایرفاکس، کروم و اپرا می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن غیرمتمرکز اشتراک گذاری Envel فایل‌های حجیم را از طریق بستر بلاک چین Blockstack رمزنگاری و ذخیره سازی کنند.

اپلیکیشنی غیرمتمرکزی که تفاوت‌های اتریوم و Blockstack را نمایان می‌کند

Sérgio David dos Santos، موسس Envelop، گفت: «با اپلیکیشن غیرمتمرکز اشتراک گذاری جدید Blockstack، آگاهی از زمان و مکان ذخیره فایل‌ها ممکن است و کاربران دسترسی به فایلی را که از طریق سیستم توزیع شده Blockstack ذخیره شده است را از دست نمی‌دهند. به علاوه هیچ کس از جمله خود Blockstack، نمی تواند بدون اطلاع مالک، پرونده را به اشتراک گذاشته یا به آن دسترسی داشته باشد.»

وی افزود: «این اپلیکیشن غیرمتمرکز مبتنی بر وب از ژوئن ۲۰۱۹ تا کنون، با کارکردی متمایز از اپلیکیشن‌های قمار و سرویس مالی اتریوم، بیش از ۱۰۰۰ کاربر به خود جذب کرده است.»

وی توسعه اپلیکیشن iOS و همچنین یک اپلیکیشن دسکتاپ Mac را به عنوان هدف طولانی مدت معرفی کرد.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

صرافی ژاپنی BitFlyer پنج رمز ارز دیگر را به پلت‌فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا اضافه می‌کند

صرافی ژاپنی BitFlyer قرار است پنج رمز ارز دیگر را به پلت فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا اضافه کند.

در یک اعلامیه رسمی به تاریخ ۲۳ سبتامبر، BitFlyer اعلام کرده است که پنج رمز ارز بیت‌کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت‌کوین، لیسک و مونوکوین را به پلت فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا افزوده است. کاربران اروپایی هم‌اکنون می‌توانند این رمز ارزها را معامله کنند اما برای آمریکایی‌ها فعلا مونوکوین و لیسک در دسترس نیستند.

صرافی BitFlyer که یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های رمز ارزهاست، پیش‌تر امکان مبادله این رمز ارزها را برای کاربران ژاپنی فراهم کرده بود. به گفته آقای اندی برایانت مدیر بخش اروپایی BitFlyer، آن‌ها به دنبال گسترش حجم مبادلات در صرافی خود هستند:

«با تجربه‌ای که در بازار ژاپن کسب کرده ایم، اکنون کاربران غربی این صرافی می‌توانند از سرعت و امنیت بالای BitFlyer لذت ببرند.»

شفاف‌ترین صرافی‌های رمز ارز از لحاظ حجم معاملات کدامند؟

موسسه تحقیقات شفافیت بلاک چین BTI در آخرین گزارش خود اعلام کرده که صرافی‌های Kraken و Coinbase شفاف‌ترین صرافی‌های صنعت رمز ارزها هستند. این موسسه با الگوریتم اختصاصی خود تمام معاملات شستشو (Wash trading) را از حجم مبادلات صرافی‌ها حذف می‌کند. در این گزارش آمده است: «از آغاز سال ۲۰۱۹ مبادلات شستشو ۳۵.۷٪ در میان ۴۰ صرافی بزرگ جهان کاهش یافته است. به اشتراک گذاری داده‌های موسسه با صرافی‌ها موجب شناسایی حساب‌های شستشو و بستن آنها شده است.»

طبق این گزارش تمیزترین صرافی‌هابه ترتیب Kraken، Coinbase، Poloniex و Upbit هستند. از طرف دیگر OKEx و Biboxبدرتین رتبه معاملات شستشو را در میان ۴۰ صرافی بزرگ از آن خود کرده اند.

معاملات شستشو معاملاتی هستند که در آن خرید و فروش یک دارایی همزمان انجام می‌شود تا حجم معاملات بطور مصنوعی افزایش یابد و تقاضا بیشتر از آنچه هست به نظر برسد. این عمل در صرافی‌های دارایی مجوز غیرقانونیست.

قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در سه ماهه اول ۲۰۲۰ عرضه می‌شوند

صرافی اوراق مشتقه CME Group در نظر دارد قراردادهای اختیار معامله بیت کوین (BTC) خود را در سه ماهه اول ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار دهد. این اوراق در حال حاضر در حال بررسی توسط قانون گذاران هستند.

Tim McCourt، سرپرست جهانی شاخص سهام و محصولات سرمایه‌ای مشتقه در این باره گفت: «با توجه به افزایش روزافزون تقاضای مشتریان و رشد چشمگیر بازار اوراق آتی بیت کوین، ما معتقدیم راه اندازی این اوراق باعث می‌شود مشتریان بتوانند انعطاف پذیری بیشتری برای معامله و کاهش ریسک در مقابل قیمت بیت کوین از خود نشان دهند. این محصولات جدید برای موسسات و معامله گران حرفه‌ای طراحی شده است تا بتوانند موضع خود را در قبال قیمت لحظه‌ای و آتی بیت کوین در یک محیط قانون گذاری شده، مشخص نمایند.»

صرافی اوراق مشتقه CME Group در سال ۲۰۱۷ اوراق آتی بیت کوین را به بازار عرضه کرد. از آن زمان تا کنون بطور متوسط روزانه ۷۰۰۰ قرارداد آتی بیت کوین معادل ۳۵۰۰۰ بیت کوین معامله می‌شود.

صرافی ژاپنی BitFlyer پنج رمز ارز دیگر را به پلت‌فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا اضافه می‌کند

صرافی ژاپنی BitFlyer قرار است پنج رمز ارز دیگر را به پلت فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا اضافه کند.

در یک اعلامیه رسمی به تاریخ ۲۳ سبتامبر، BitFlyer اعلام کرده است که پنج رمز ارز بیت‌کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت‌کوین، لیسک و مونوکوین را به پلت فرم معاملاتی خود در اروپا و آمریکا افزوده است. کاربران اروپایی هم‌اکنون می‌توانند این رمز ارزها را معامله کنند اما برای آمریکایی‌ها فعلا مونوکوین و لیسک در دسترس نیستند.

صرافی BitFlyer که یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های رمز ارزهاست، پیش‌تر امکان مبادله این رمز ارزها را برای کاربران ژاپنی فراهم کرده بود. به گفته آقای اندی برایانت مدیر بخش اروپایی BitFlyer، آن‌ها به دنبال گسترش حجم مبادلات در صرافی خود هستند:

«با تجربه‌ای که در بازار ژاپن کسب کرده ایم، اکنون کاربران غربی این صرافی می‌توانند از سرعت و امنیت بالای BitFlyer لذت ببرند.»

آیا BitPay پس از حذف BIP70 تغییر رویه خواهد داد؟

توسعه دهندگان روی گیت هاب در حال بحث درمورد نسخه ۰.۱۹.۰ کلاینت بیت کوین هستند و قصد دارند BIP70 را بطور پیش‌فرض غیرفعال کنند و احتمالا در نسخه‌ها آتی آن را کاملا حذف نمایند. سرویس پرداخت رمز ارز BitPay از فرمت آدرس تعریف شده در BIP70 استفاده می‌کند و حذف آن ادامه‌ی کار را برای BitPay سخت می‌کند. اکثر کیف پول‌ها و درگاه‌های پرداخت استفاده از BIP21 را ترجیح می‌دهند.

این رویکرد BitPay پیشتر هم مشکلاتی ایجاد کرده بود چرا که افرادی که می‌خواستند بیت کوین انتقال دهند مشاهده می‌کنند که اجازه پرداخت از اینویس های BitPay  دریافت نمی‌کنند. از آنجا که BIP70 برای بازارهای تکنولوژی متمرکز مناسب است و راه را برای مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری (KYC) هموار می‌کند، نسبت به BIP21 از محبوبیت کمتری برخوردار است.

مظنونین هک صرافی EtherDelta در چنگال قانون

دو نفر به نام های Elliot Gunton و Anthony Tyler به مشارکت در هک صرافی EtherDelta در دسامبر ۲۰۱۷ توسط وکلای شمال ایالات کالیفرنیا متهم شدند. طبق کیفرخواست این دو نفر سیستم نام دامنه EtherDelta را برای فریب کابران این صرافی به منظور به دست آموردن آدرس رمزارزها، کیف پول خصوصی و برداشت رمز ارزها از حساب آنها، دستکاری کرده‌اند.

هکرها با دستیابی به شماره تلفن یکی از کارمندان EtherDelta و دسترسی به ایمیل او توسط تلفن همراهش توانسته‌اند تنظیمات سیستم نام دامنه را تغییر دهند. سپس با استفاده از این ایمیل به اکانت سیستم نام دامنه صرافی دسترسی پیدا کردند و ترافیک وب سایت اصلی را به وبسایت جعلی هدایت کردند.

مطابق کیفرخواست هکرها حداقل ۸۰۰ هزار دلار را تنهااز یکی از کابران صرافی EtherDelta  سرقت کرده‌اند. اسناد دادگاه جزئیات بیشتری درمورد کل مبلغ به سرقت رفته ارائه نکرده است.

راه اندازی معاملات آتی اهرمی تتر در صرافی OKEx از ماه اکتبر

سخنگوی صرافی رمز ارز OKEx گفت معاملات آتی اهرمی تتر در ماه اکتبر به بازار عرضه می‌شود اما برنامه دقیق راه اندازی هنوز مشخص نشده است. وی درباره مشخصات خاص این محصول اظهار نظری نکرد و گفت اطلاعاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهند شد.

قراردادهای آتی نوعی محصول مشتقه هستند که معامله گران می توانند برای خرید یا فروش یک دارایی، در این مورد خاص USDT، یا برای تحویل دارایی در یک تاریخ دیگر وارد موقعیت اهرمی شوند.

اخیراً صرافی بایننس نیز پلتفرم معاملات آتی با نام Binance Futures را راه اندازی کرد. این پلتفرم در ابتدا از معاملات آتی BTC/USDT با اهرم توان ۲۰ برابر پشتیبانی می‌کند.

کوین بیس در حال بررسی ۱۷ رمز ارز جدید است

صرافی کوین بیس در حال بررسی ۱۷ توکن جدید برای لیست کردن آنها روی پلتفرم خود است. این رمز ارزها شامل Celo، Chia، Coda، Dfinity، Filecoin، Handshake، Kadena، Mobilecoin، NEAR، Nervos، Oasis، Orchid، Polkadot، Solana، Spacemesh و Telegram است.

شایان ذکر است که بسیاری از این رمز ارزها هنوز بصورت عمومی راه اندازی نشده اند. به عنوان مثال، Chia Network که توسط Bram Cohen، بنیانگذار BitTorrent، ایجاد شده است هنوز در مرحله‌ی آزمایش به سر می‌برد.

تلگرام نیز اخیرا تست نت شبکه TON را منتشر کرده ولی هنوز شروع به توزیع توکن GRAM نکرده است.

انزوای روزافزون رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی در کره جنوبی

صرافی رمز ارز Uobit که در کره جنوبی مستقر است، شش رمز ارز از جمله رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی را از لیست خود حذف کرد. طبف اطلاعیه این صرافی، پشتیبانی این صرافی از معاملات مونرو (XMR)، زیکش (ZEC)، دش (Dash)، BitTube (TUBE)، Haven (XHV) و PIVX از ۳۰ سپتامبر متوقف خواهد شد. بدین ترتیب، سپرده گذاری با این رمز ارزها دیگر پذیرفته نمی‌شود و معاملات رمز ارزهای مذکو با بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و USDT لغو خواهد شد.

صرافی رمز ارز Uobitدلیل اینکار را محدود کردن احتمال پولشویی با این شش رمز ارز از طریق این صرافی عنوان کرد. پیش از این صرافی OKEx که در کره جنوبی مستقر است نیز پنج رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی را از لیست خود حذف کرد.

آیا BitPay پس از حذف BIP70 تغییر رویه خواهد داد؟

توسعه دهندگان روی گیت هاب در حال بحث درمورد نسخه ۰.۱۹.۰ کلاینت بیت کوین هستند و قصد دارند BIP70 را بطور پیش‌فرض غیرفعال کنند و احتمالا در نسخه‌ها آتی آن را کاملا حذف نمایند. سرویس پرداخت رمز ارز BitPay از فرمت آدرس تعریف شده در BIP70 استفاده می‌کند و حذف آن ادامه‌ی کار را برای BitPay سخت می‌کند. اکثر کیف پول‌ها و درگاه‌های پرداخت استفاده از BIP21 را ترجیح می‌دهند.

این رویکرد BitPay پیشتر هم مشکلاتی ایجاد کرده بود چرا که افرادی که می‌خواستند بیت کوین انتقال دهند مشاهده می‌کنند که اجازه پرداخت از اینویس های BitPay  دریافت نمی‌کنند. از آنجا که BIP70 برای بازارهای تکنولوژی متمرکز مناسب است و راه را برای مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری (KYC) هموار می‌کند، نسبت به BIP21 از محبوبیت کمتری برخوردار است.

کسب و کارها

همکاری Cisco و SingularityNET برای ایجاد هوش مصنوعی غیرمتمرکز

شرکت هوش مصنوعی غیرمتمرکز SingularityNET و کمیته تکنولوژی Cisco همکاریشان را برای توسعه تکنولوژی‌های هوش عمومی مصنوعی (AGI) آغاز کردند. هوش عمومی مصنوعی (AGI) یکی از شاخه‌های تکنولوژی هوش مصنوعیست که بر توانایی ماشین بر فهم موقعیت‌های نامشخص، حل معما، برنامه ریزی و برقراری ارتباط با زبان طبیعی تاکید دارد.

توسعه اولیه این محصول قرار است به تکنولوژی را وارد بازارهای تبلیغات، تحقیقات پزشکی، شبکه‌های رایانه‌ای و تحلیل مالی کند. پیشتر همکاران مالزیایی و سنگاپوری Domino’s Pizza با شرکت SingularityNET برای استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در فرایند زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین شان استفاده کرده اند.

Dr. Goertzel رئیس SingularityNET گفت: «AGI کاربردهای گسترده ای دارد و تا ۱۰ سال آینده شاهد AGI هایی با ضریب هوشی بالاتر از انسان خواهیم بود.»

طرح افزایش پذیرش رمز ارزها در فرانسه در سال ۲۰۲۰

شرکت پوشاک ورزشی Decathlon، فروشگاه لوازم زیبایی Sephora و ۲۸ خرده فروشی دیگر در فرانسه قصد دارند گزینه پرداخت با بیت کوین (BTC) را در ۲۵ هزار فروشگاه فرانسه در سال میلادی آینده فعال کنند. اراسه دهندکان خدمات تکنولوژی خرید با بیت کوین شرکت‌های Global POS، EasyWallet و Easy2Play هستند.

در این طرح کاربران قیمت کالای خود را با بیت کوین پرداخت می‌کنند و فروشنده مبلغ را به یورو تحویل می‌گیرد. قرار است این فرایند خودکار انجام شود تا خریدار و فروشنده از نوسانات قیمت بیت کوین مصون باشند. تبدیل بیت کوین به یورو نیز توسط شرکت‌های Deskoin و Savitar انجام خواهد شد.

هدف این طرح افزایش پذیرش رمز ارزها و سنجش تجربه کاربری مشتریان هنگام خرید با رمز ارزهاست هر چند هنوز اطلاعات بیشتری درمورد خرید با دیگر رمز ارزها در دسترس نیست.

بانک سنگاپوری OCBC نیز به شبکه بلاک چینی JPMorgan (IIN) پیوست

بانک سنگاپوری OCBC نیز به شبکه بین بانکی مبتنی بر بلاک چین JPMorgan (IIN) پیوست. تا کنون ۱۳۴ بانک از منظقه آسیا و اقیانوسیه  و در مجموع ۳۴۳ بانک در کل جهان به شبکه IIN پیوسته اند. ژاپن با ۸۰ بانک عضو شبکه بلاک چینی IIN بزرگترین بلوک ملی را تشکیل داده است.

شبکه بلاک چینی IIN در یال ۲۹۰۲۷ برای کاهش اصطکاک در داده‌های پرداخت بین بانکی جهان روی بلاک چین خصوصی Quorum ساخته شده است. هفته گذشته نیز دویچه بانک، بزرگترین بانک آلمان، به این شبکه پیوست.

صاحبین فروشگاه‌های آنلاین، این یک پیشنهاد شگفت‌انگیز برای شماست!

لازم نیست شما یک طرفدار دو آتیشه بیت‌کوین یا یک متفکر عرصه تکنولوژی باشید که رمز ارزها را بدون دخالت بانک‌ها و مراکز مالی بپذیرید. با کارمزد خرید پایین، سرعت پرداخت بالا و برگشت‌ناپذیری تراکنش‌ها، سیستم‌های پرداخت غیرمتمرکز مزیت‌های بی‌شماری بر سیستم‌های پرداخت سنتی دارند.

برای افرادی که می‌خواهند در فروشگاه آنلاین خود محصولاتشان را به فروش برسانند، این روزها گزینه‌های بسیاری برای استفاده وجود دارد. صرافی‌های Coinbase و Bitpay بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده سرویس‌های پرداخت آنلاین رمز ارزها هستند. این صرافی‌ها که متمرکز ارائه می‌شوند برای مشتریانی که مورد تحریم‌های آمریکا قرارگرفته‌اند، محدودیت قائل می‌شوند. همچنین به خاطر ذات تمرکزگرای خدمات این صرافی‌ها حساب‌های خرده فروشان ممکن است به خاطر رعایت نکردن استانداردهای آن‌ها بسته شود.  استفاده از سرویس‌های غیرمتمرکز علاوه بر نداشتن مشکلات فوق برای سرویس دهی، محرمانگی بیشتری را نیز برای مشتریان شما فراهم می‌آورد. در ادامه شش سیستم پرداخت غیرمتمرکز مناسب برای فروشگاه‌های آنلاین را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

دنیا یک ارزه بدون مرزه! وِل کام توو دِ بلاک‌چین!

پیش‌ترها وقتی بیت‌کوین تازه معرفی‌شده بود، یکی از نگرانی‌های علاقه‌مندان به این رمز ارز این بود که چگونه می‌توانند بیت‌کوین های خود را خرج کنند. امروزه اما لیست فروشگاه‌ها و خدمات دهنده‌هایی که با این رمز ارز سرویس می‌دهند بسیار بزرگ است. از ویکی‌پدیا و مایکروسافت تا بسیاری از فروشگاه‌های دیگر در سرتاسر دنیا.

در زیر نگاهی انداخته‌ایم به برخی از خدماتی که می‌توانید با بیت‌کوین در سرتاسر دنیا دریافت کنید.

شعبه آلمان فست فود زنجیره‌ای Burger King اعلام کرده است که مشتریان می‌توانند سفارشات آنلاین خود را با بیت‌کوین پرداخت کنند. شرکت Starbucks نیز از دارندگان بیت‌کوین پذیرایی می‌کند.

شرکت آمریکایی brick-and-mortar که در زمینه ساخت جواهرآلات فعالیت می‌کند، سال‌هاست که با بیت‌کوین اجناس خود را به فروش می‌رساند. شرکت Gyft که یک شرکت خریدوفروش گیفت کارت است نیز اخیرا به مشتریان خود اجازه می‌دهد که این کارت‌های معتبر را با بیت‌کوین خریداری کنند.

اگر می‌خواهید به زوریخ در سویس سفر کنید و در یک هتل پنج ستاره اقامت داشته باشید، لازم نیست رمز ارزهای خود را به فرانک یا یورو تبدیل کنید. هتل پنج ستاره و مجلل Dodler Grand با اتریوم و بیت‌کوین میزبان شما خواهد بود.

به نظر می‌رسد که رویای دنیای بدون مرز با گسترش هرچه بیشتر رمز ارزها در حال تحقق است. نظر شما چیست؟ آیا رمز ارزها می‌توانند شروعی باشند بر برداشتن مرزهای جغرافیایی کشیده شده بر انسان‌ها؟

معرفی سیستم‌های پرداخت غیرمتمرکز برای فروشگاه‌های آنلاین

سرویس غیرمتمرکز Atomicpay از هفت رمز ارز مهم بازار ازجمله بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، لایت‌کوین و دش پشتیبانی می‌کند. کاربری آسانی دارد و رمز ارزها را به ۱۵۰ ارز فیات تبدیل می‌کند. ساخت گزینه پرداخت در وب‌سایت شما با این سرویس پرداخت بسیار آسان خواهد بود. این سرویس همچنین برای استفاده در فروشگاه‌های فیزیکی نیز مناسب است. بدون نیاز به رعایت KYC این سرویس تنها ۰.۷ تا ۰.۹ درصد هر تراکنش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. فوق العاده است. این طور نیست؟

سرویس دیگر CMM Pay است. در این سرویس بیت‌کوین ارز اصلی است. هیچ نیازی برای رعایت KYC ندارد و در عرض ۵ دقیقه بر روی وب‌سایت شما قرار خواهد گرفت. این سرویس پشتیبانی ۲۴ ساعته دارد و تنها ۱ درصد هر تراکنش را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند.

سرویس ۸Pay یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز بر بستر اتریوم است. شاید تنها عیب این سرویس پشتیبانی از اتریوم و توکن هایی با استاندارد ERC20 باشد. این ویژگی امکان ایجاد قرار دادهای هوشمند را نیز برای پرداخت‌های مشتریان فراهم می‌کند. این سرویس هم برنامه وب و هم برنامه موبایل دارد.

برنامه Coinbase Commerce یک سرویس بدون کارمزد و با کاربری آسان است و از رمز ارزهای بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، لایت‌کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند.

سرویس دهنده بعدی  Blockonomics است. اگرچه کار با این سرویس برای مشتریان آشنا با رمز ارزها دشوار نخواهد بود، اما هنوز راه زیادی برای توسعه این سرویس وجود دارد.

در انتها سرویس Bitcoin Cash Register که یک برنامه برای آندروید و ios است، به آسانی کار با یک کیف پول به مشتریان شما خدمات رسانی می‌کند. این سرویس تنها از بیت‌کوین کش پشتیبانی می‌کند و نیازی به هیچ سایت واسطی ندارد. این برنامه توسعه ای از Bitcoin.com است.

اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، تأخیر نکنید. با استفاده از این سیستم‌های پرداخت غیرمتمرکز به افزایش فروش فروشگاه خود کمک کنید.

فیسبوک استارتاپ توسعه چت بات را برای توسعه کالیبرا به خدمت گرفته است

به گزارش TechCrunch فیسبوک استارتاپ توسعه چت بات برای اپلیکیشن‌های پیام رسانی Servicefriend را به خدمت گرفته است. این سرویس قرار است به عنوان بخشی از کالیبرا (Calibra)، کیف پول رمز ارز پایدار فیسبوک، خدمات دهد. مقامات فیسبوک هنوز حاضر نشده‌اند اطلاعات بیشتری درمورد به خدمت گرفتن این سرویس افشا کنند.

فیسبوک پروژه لیبرا را در حالی توسعه می‌دهد که موجی از انتقادات از طرف مقامات قانون گذاری کشورهای مختلف از جمله فرانسه و آلمان در هفته‌های اخیر روبرو شده است.

هک و امنیت

راه مقابله با باج افزار WannaCryFake پیدا شد

شرکت امنیت سایبری Emsisoft راه حلی برای مقابله با باج افزار WannaCryFake بیت کوین (BTC) یافته‌ و آن را بصورت رایگان منتشر کرده‌اند. WannaCryFake نسخه پیشرفته‌تر WannaCry worm است که از سال ۲۰۱۷ شروع به پخش شدن میان شبکه‌های رایانه‌ای کرده است.

باج افزار WannaCryFake که با AES-256 داده‌های رایانه را رمزنگاری کرده و به گروگان می‌گیرد و در ازای آزادسازی بیت کوین درخواست می‌کند. مقدار بیت کوین درخواستی به سرعت قربانی در برقرار کردن ارتباط با آنها بستگی دارد. شرکت امنیت سایبری Emsisoft توصیه کرده تحت هیچ شرایطی با آنها نه تماس گرفته و نه باجی پرداخت شود.

هشدار! مراقب بدافزار InnfiRAT باشید. این بدافزار رمز ارزهای شما را خواهد ربود

یک بدافزار جدید به نام InnfiRAT که با زبان in.NET نوشته‌شده است توسط تیم تحقیقاتی ThreatLabZ’s کشف‌شده است. این بدافزار قادر است کوکی‌های مرورگر شما را سرقت کند و اطلاعات حساس را نظیر نام کاربری و پسوردها را به سرقت ببرد.

این بدافزار در سال ۲۰۱۷ ساخته‌شده است اما این نخستین بار است که توسط یک تیم تحقیقاتی مورد آنالیز قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری altcoinbuzz و به با استناد به نتایج منتشرشده، بدافزار InnfiRAT پس از نصب در سیستم کاربر، به‌سرعت اطلاعات مرورگرها مخصوصا اطلاعات مرتبط با کیف پول‌های بیت‌کوین و لایت‌کوین کاربران را به سرقت می‌برد.

این بدافزار همچنین با گرفتن اسکرین شات به جاسوسی از کاربران خود می‌پردازد. به‌سرعت منتشر می‌شود و با ایجاد کپی از خود، به نفوذ خود گسترش می‌بخشد.

برای جلوگیری از ورود InnfiRAT به کامپیوتر خود از باز کردن ایمیل‌های مشکوک، دانلود فایل‌های نامطمئن و.. خودداری کرده و از آنتی‌ویروس‌های معتبر استفاده کنید.

خروش تایتانیک علیه طرح‌های پانزی! کیت وینسلت از مروجان Bitcoin code شکایت می‌کند

کیت وینسلت بازیگر مشهور هالیوود و برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول، از اسکمر های آنلاین که با انتشار تصویر و متن نوشته‌ای از او برای طرح پانزی Bitcoin code تبلیغ کرده بودند، شکایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto، آن‌ها با ارجاع به یک مصاحبه ساختگی از خانم وینسلت با خبرگزاری BBC، ادعا کرده بودند که ایشان از این پروژه سود هنگفتی کسب کرده است.

در این تبلیغ ساختگی کیت وینسلت به مردم وعده داده بود که با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ یورویی در Bitcoin code به‌زودی ثروت هنگفتی عاید آن‌ها خواهد شد.

“چیزی که باعث موفقیت من می شود این است که همیشه از فرصت‌های جدید استقبال کرده ام. بدون تعلل! هم اکنون منبع اصلی درآمد من پلت فرم جدید Bitcoin code است. این یکی از بهترین فرصت هایی است که تا به حال برای تولید ثروت ملاقات کرده ام.”

در زیر تصویر پیامی که از قول او منتشر شده بود را مشاهده می کنید.

شکایت کیت وینسلت از طرح پانزی Bitcoin code
kate-winslet

یکی از سخنگویان این بازیگر مشهور هالیوودی با اعلام انزجار از طرح این‌گونه تبلیغات ساختگی اعلام کرده است که تمام مراحل قانونی برای پیگیری این موضوع طی خواهد شد.

شایان‌ذکر است که در ماه‌های اخیر سوءاستفاده از شهرت سلبریتی ها برای افزایش مقبولیت پروژه‌های اسکمی رمز ارزها شدت یافته است. چندی پیش از تصویر آقای مارتین لوویس مؤسس MoneySavingExpert.com نیز در پست‌های تبلیغاتی فیس‌بوک یکی دیگر از این پروژه‌ها استفاده‌شده بود.

کلاهبرداری از کاربران فیسبوک با استفاده از تبلیغ جعلی پلتفرم TON

طبق گزارش‌ها، تبلیغاتی مربوط به حسابی موسوم به «Successful Investor» در حال دست به دست شدن در فیسبوک برای کلاهبرداری از کاربران این شبکه اجتماعی است. این تبلیغ کاربران را به سایتی شبیه به سایت روسی اقتصادی و تکنولوژی RBC رهنمون و به پر کردن فرم ثبت نام جعلی برای پلتفرم TON ترغیب می‌کند.

بعد از این که کاربران ایمیل و شماره تلفن خود را در این فرم وارد می‌کنند، پیامی به آنها نشان داده می‌شود و قول می‌دهد که کاربران به راحتی روزانه ۱۵۰ تا ۲۳۵ دلار درآمد کسب کنند. طبق اطلاعات سایت whois این وبسایت در تاریخ ۳۰ آگوست ثبت شده است.

پلتفرم TON هنوز آغاز به کار نکرده است اما اوایل این ماه اکسپلورر تست نت TON و نرم افزار نود آن روی وبسایتش منتشر شدند. تلگرام دو ماه دیگر تا راه اندازی رمز ارز GRAM فاصله دارد.

قانون گذاری

قانون گذاران مجلس و کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا بار دیگر به بحث درمورد رمز ارزها می‌پردازند

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قرار است با رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و چهار نماینده دیگر SEC جلسه‌ای برگزار کنند و درمورد رمز ارزها به بحث و تبادل نظر بپردازند. این جلسه با عنوان «نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار» در تاریخ ۲۴ سپتامبر برگزار می‌شود.

در این جلسه قرار است درمورد قوانین اوراق بهادار فدرال درمورد انواع اوراق بهادار صرف نظر از دیجیتالی بودن یا نبودن بحث شود. هرچند، رمز ارزها و از جمله رمز ارز پایدار لیبرا در صدر لیست این مباحثه قرار دارند.

بخاطر اینکه توکن های لیبرا به سرمایه گذاران فروخته می‌شود ولی متناسب با آن سود سهام وجود ندارد و مشخص نیست که سرمایه گذاران به سود مورد انتظار خود می‌رسند یا نه، چالش های بسیاری متوجه لیبراست.

دستور رئیس جمهور نیکلاس مادورو به استفاده از رمز ارز پترو در طرح بزرگ مسکن اجتماعی ونزوئلا

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا دستور داده است که از رمز ارز با پشتوانه نفت این کشور یعنی پترو در طرح “مسکن اجتماعی برای همه” در ونزوئلا استفاده شود.

آقای ایلدمارو ویاروئل وزیر مسکن و شهرسازی ونزوئلا تأیید کرده است که این پروژه بزرگ مسکن اجتماعی با پشتوانه پترو به‌زودی آغاز خواهد شد. در بیانیه اعلامی در وب‌سایت این وزارت خانه، وزیر ویاروئل ضمانت‌های مالی لازم برای رسیدن به اهداف این پروژه را اعلام کرده است.

“ما به رئیس‌جمهور مادورو اعلام کردیم که از اصول و ساختارهای او پیروی خواهیم کرد. وقتی‌که خانه‌ها تحویل داده شد. این‌یک نمونه واقعی خواهد بود. مرحله بزرگ و حساس بعدی استفاده از پترو خواهد بود.”

آقای رامیرز سرپرست سازمان پول مجازی ونزوئلا نیز از این اقدام وزارت مسکن تقدیر کرده است و این را امری مهم در گسترش مقبولیت و کاربردپذیری این رمز ارز توصیف کرده است و آن را سنگر شکوفایی کل اقتصاد کشور نامیده است.

گفتنی است که در این طرح قرار است ۴ هزار مسکن جدید ساخته شود و فرآیند تأمین مالی ساخت این واحدها توسط پترو رمز ارز ملی ونزوئلا صورت خواهد گرفت.

استخراج

از سرزمین‌های شمالی، به سیبری سفر کنید و رمز ارز استخراج کنید

در سیبری برق ارزان، هوای سرد و نبود قوانین محدودکننده صنعتی فضای بسیار مناسبی را برای دوری از زندگی متمدن شهری و همچنین استخراج رمز ارزها ایجاد کرده است.

در شهر Bratsk بزرگترین نیروگاه  برق آبی روسیه قرار دارد. سد عظیم و ژنراتور بزرگ برق باعث جذب استخراج کنندگان بسیاری به این منطقه شده است. به طوری که می توان بزرگترین جامعه استخراج جهان را در آنجا مشاهده کرد.

در فصل گرما که به طور متوسط ۴ ماه طول می کشد دمای هوا به ۲۸ درجه سلسیوس می رسد و در فصول سرد نیز هوا بسیار سرد است. ساختمان های خالی بسیاری نیز از زمان اتحادیه جماهیر شوروی باقی مانده است که مکان مناسبی برای استخراج فراهم کرده است.

سه کمپانی بزرگ Bitriver، Cryptoreactor و Minery بزرگترین بازیگران سیبری هستند. آنها هتل‌هایی را برای اقامت استخراج کنندگان فراهم کرده‌اند. تیم‌هایی برای به منظور نصب تجهیزات مورد نیاز استخراج کنندگان دارند و نیروی امنیتی نیز کرایه می دهند!

طبق آمار منتشر شده شرکت Bitriver بیش از ۱۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کند. این رقم برای Cryptoreactor بیش از ۴۰ مگاوات و برای شرکت Minery چیزی در حدود ۳۰ مگا وات است. در این شهر روس ها میزبان سرمایه گذارانی از کشورهای ژاپن، کره، برزیل، هند، اسپانیا، چین و بسیاری نقاط دیگر هستند. به نظر می رسد سرزمین خرس ها اکنون بهشت رویایی استخراج کنندگان است. آیا گسترش این صنعت می‌تواند تهدیدی برای این زیستگاه زیبای بشری باشد؟ نظر شما چیست؟

قرقیزستان برق ۴۵ فرام استخراج را قطع کرد

مقامات قرقیزستان برق ۴۵ شرکت استخراج رمز ارز را بخاطر اینکه بیش از سه منقطه محلی بیشتر برق مصرف می‌کردند، قطع کردند. رئیس هلدینگ ملی انرژی قزاقزستان، Aitmamat Nazarov، اظهار داشت که صنعت استخراج رمز ارزها طبق قانون قرقیزستان تعریف نشده است.

۴۵ شرکت استخراج رمز ارز بیش از ۱۳۶ مگاوات برق مصرف کرده اند که از سه منطقه، Issyk-Kul، Talas و Naryn بیشتر بوده است. قرقیزستان به دلیل داشتن برق ارزان قیمت برای استخراج کنندگان رمز ارز بسیار جذاب است. وزارت اقتصاد قرقیزستان در اواخر آگوست ۲۰۱۹ با هدف افزایش درآمدهای بودجه از محل مالیات بر استخراج رمز ارزها، پیشنویسی ارائه داد.

https://coiniran.com/?p=32411
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x