ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۹ آذر تا ۵ دی؛ حدود ۴ میلیون بیت کوین در معرض خطر کامپیوترهای کوانتومی هستند!

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

حدود ۴ میلیون بیت کوین در معرض خطر کامپیوترهای کوانتومی هستند!

داستان خطر کامپیوترهای کوانتومی برای بیت کوین مدت‌هاست که جریان دارد و به ویژه با اعلامیه گوگل مبنی بر ساخت ابررایانه‌ی کوانتومی شدت گرفته است. با اینکه به نظر نمی‌رسد کامپیوترهای کوانتومی فعلی تهدیدی برای بیت کوین ایجاد کنند، همچنان خطراتی وجود دارد. به گفته‌ی محققان Deloitte،همه‌ی بیت کوین‌های ارسال شده به کلیدهای عمومی (p2pk) و ارسال شده به هش کلید عمومی (p2pkh) در معرض خطر هستند. آدرس‌های p2pk در اوایل تولد بیت کوین استفاده می‌شده و تخمین زده می‌شود که این آدرس‌ها حاوی حدود ۲ میلیون BTC هستند.

آدرس‌های p2pkh در سال ۲۰۱۰ به وجود آمدند و به آدرس‌های p2pk ترجیح داده می‌شدند. تعداد بیت کوین های موجود در این آدرس‌ها نیز ۲.۵ میلیون عدد تخمین زده شده است. بدین ترتیب، می‌توان گفت بیش از ۴ میلیون BTC در معرض خطر کامپیوترهای موانتومی قرار دارند که میزان بسیار قابل توجهی است.

پس، چگونه می‌توان بیت کوین‌ها را از خطر کامپیوترهای کوانتومی حفظ کرد؟

آدرس‌های جدید p2pkh به نظر ایمن‌تر هستند. کلیدهای عمومی این آدرس‌ها برای عموم آشکار نشده و بنابراین حتی کامپیوترهای کوانتومی هم راهی برای به دست آوردن کلیدهای خصوصی ندارند. انتقال BTC ها به آدرس‌های جدید می‌تواند تا حدود زیادی دارایی شما را از خطر کامپیوترهای کوانتومی حفظ کند.

نودهای اتریوم پیش از اول ژانویه آپگرید کنند؛ Muir Glacier در راه است

بنیاد اتریوم رسما اعلام کرد آپگرید Muir Glacier را در بلاک شماره‌ی ۹۲۰۰۰۰۰ (احتمالا روز چهارشنبه اول ژانویه ۲۰۲۰) انجام خواهد داد. نودها و استخراج‌کنندگان اتریوم باید به آخرین نسخه‌ی کلاینت اتریوم به روز رسانی کنند. در این اطلاعیه آمده است کاربران صرافی‌ها (مانند کوین بیس، کراکن و بایننس)، کاربران کیف پول‌های تحت وب (مانند Metamask، MyCrypto و MyEtherWallet)، کاربران کیف پول‌های موبایلی (مانند Coinbase Wallet، Status.im و Trust Wallet) و کاربران کیف پول‌های سخت افزاری (مانند Ledger، Trezor و KeepKey) فعلا نیازی نیست درمورد شبکه‌ی اتریوم کاری انجام دهند. این کاربران فقط باید از دستورالعمل‌های سرویس‌‌دهندگان خود پیروی کنند.

انتظار می‌رود آپگرید Muir Glacier با اجرای EIP 2384 بمب سختی اتریوم را برای حدود ۶۱۱ روز به تعویق بیاندازد. بمب سختی اتریوم مفهومیست که به افزایش بیش از حد سختی استخراج در شبکه‌ی اتریوم اشاره دارد. بمب سختی زمانی اتفاق می‌افتد که استخراج اترویم تحت پروتکل اثبات کار (PoW) دیگر صرفه‌ی اقتصادی نداشته باشد و عملا تراکنشی انجام پذیر نباشد.

اتریوم همچنان برترین پلتفرم توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است

به گزارش DappRadar، اکوسیستم اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) اتریوم در یک سال گذشته ۱۱۸ درصد افزایش یافته است. همچنین ارزش مبادلات روزانه ۱۶۶٪ بیشتر شده است. این در حالیست که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در شبکه‌ی EOS حدود ۷۵ درصد تراکنش‌هایشان را با بات‌ها انجام می‌دهند.

دسته‌های اصلی DApp در شبکه‌‌ی اتریوم شامل صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، صرافی‌ها، بازی و قمار است. با این حال در این گزارش ذکر شده که اتریوم هنوز بستر کاملا مناسبی برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز نیست و این DApp ها در برابر عوامل سیستماتیک آسیب‌پذیر هستند. طبق گفته‌ی گزارش رقبای اتریوم یعنی ترون و EOS از نظر زمان بلاک و ساخت تراکنش مزایای فنی بیشتری دارند. هرچند پروتکل اثبات سهام اتریوم ممکن است این مزایا را به چالش بکشد.

جایگاه دوم ارزشمندترین شرکت‌های حوزه‌ی رمز ارزها به ریپل تعلق گرفت

شرکت پرداخت مبتنی بر بلاک چین ریپل در سری C جذب سرمایه خود موفق به جذب ۲۰۰ میلیون دلار شد. این سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های Tetragon، Japan’s SBI Holdings و Route 66 Ventures انجام گردید. ریپل قصد دارد با سرمایه‌ی جذب شده پذیرش ارز دیجیتال XRP و بلاک چین XRP Ledger را تقویت و افراد مستعد جدیدی را استخدام کند.

شرکت ریپل که در سانفرانسیسکو مستقر است براساس گزارش جذب سرمایه سری C، دارای ارزش ۱۰ میلیارد دلاریست. طبق گزارش Messari، ریپل با پشت سر گذاشتن دیگر شرکت‌های حوزه‌ی رمز ارزها پس از بیت مین در جایگاه دوم ایستاده است. ریپل همچنین هجدهمین شرکت باارزش در میان استارتاپ‌های جهان شد. این درحالیست که از نظر شرکت تحقیقاتی Hurun، ریپل ۵ میلیارد دلار ارزش دارد. ریپل در حال حاضر بیش از ۳۰۰ مشتری برای شبکه‌ی پرداخت جهانی RippleNet دارد و مدیرعامل این شرکت انتظار دارد در سال آتی میلادی مشتریان شرکت ۳۰ تا ۴۰ درصد و حجم معاملات این شبکه بیش از ۶۰۰ درصد رشد کند.

راه حل On-Demand Liquidity (ODL) با اهرم XRP ریپل در زمان نگارش این خبر از بازارهای مکزیک، فیلیپین و استرالیا پشتیبانی می‌کند و این شرکت قصد دارد این شیوه‌ی پرداخت را در سال ۲۰۲۰ در سراسر آسیا و اقیانوسیه (APAC)، اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) و آمریکای لاتین گسترش دهد.

آیوتا برای سال جدید ایده‌های بزرگی دارد

بنیاد آیوتا (IOTA) نقشه‌ی راهش در سال پیشروی میلادی را با اولویت قراردادن حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری و آپگرید نرم‌افزار منتشر کرد. بنیاد آیوتا قصد دارد به روزرسانی‌های برای تطبیق با تقاضای دنیای واقعی انجام دهد که از آن جمله می‌توان به تکنولوژی autopeering اشاره کرد که برای راه اندازی یک نود و اتصال خودکار آن به دیگر نودهای اطرافش است و نیازی به تنظیمات دستی ندارد.

همچنین، بنیاد آیوتا می‌خواهد برای مقابله با چالش‌های عدم تمرکز روی زبان‌برنامه‌نویسی Rust که برای نوشتن نود کلاینت نرم افزار از آن استفاده شده، تجدید نظر کند و زبانش را به Bee که پیش از آوریل ۲۰۲۰ رونمایی می‌شود، تغییر دهد. آیوتا کیف پول Trinity را به‌روزرسانی خواهد کرد و از یک کیف پول سبک مبتنی بر وب برای نگهداری مقدار اندکی رمز ارز به نام Spark رونمایی خواهد کرد.

بخش تحقیق و توسعه آیوتا نیز از پروتکل Unified Identity برای بکارگیری آخرین استانداردها در زمینه تائید هویت افراد، سازمان‌ها و چیزها استفاده خواهد کرد تا از مشکلات تائید هویت کاسته شود. مسائل مربوط به حریم خصوصی نیز توسط روش Masked Authenticated Messaging (MAM) بهبود خواهد یافت. MAM به دستگاه‌ها با هر سایزی اجازه ‌می‌دهد امکان انتشار و دسترسی به جریان داده‌های رمزگذاری شده را داشته باشند.

به نظر شما این نقشه‌ی راه چقدر روی قیمت MIOTA تاثیر می‌گذارد؟

آتش سرد BSV برای استخراج‌کنندگانش!

طبق گزارش منتشر شده توسط صرافی بایننس، انگیزه اقتصادی طبیعی بین استخراج کنندگان BSV وجود ندارد و در حقیقت استخراج BSV برای آنها زیان‌ده است! این تحقیقات برای مقایسه‌ی سود اقتصادی رمز ارزهای بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین ساتوشی ورژن (BSV) انجام شده است. بر اساس این گزارش از نوامبر ۲۰۱۸ تا آگوست سال جاری سوددهی استخراج BSV از رقبای خود کمتر بوده و انگیزه اقتصادی پشت این کار وجود نداشته است.

2019 12 20 104223

نمودار بالا نشان می‌دهد که براساس الگوی نسبت پاداش استخراج به سختی شبکه BSV، تا آگوست ۲۰۱۹ بخش قابل توجهی از توان هش احتمالا توسط استخراج‌کنندگانی که بر اساس سودآوری اقتصادی استخراج می‌کنند، صرف نشده است.

طبق گزارش استخراج کنندگان  BSV از نوامبر ۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۱۹ در مجموع بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون دلار ضرر کرده‌اند. احتمال می‌رود هزینه‌ فرصت استخراج نکردن BTC و BCH برای استخراج کنندگان BSV به عللی همچون داشتن تعداد زیادی رمز ارز BSV کاسته شده است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که استخراج کنندگان BCH نیز هزینه فرصتی معادل ۷.۷ میلیون دلار داشته‌اند.

به‌روزرسانی‌های پیاپی انجمن لیبرا برای جلب مشارکت جامعه رمز ارزها

انجمن لیبرا دومین نقشه‌ی راه Libra Core، نرم‌افزار کلیدی زیربنای طراحی شبکه لیبرا را منتشر کرد. این نرم افزار منبع باز به توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و مشتریان امکان ساخت پروژه‌ای شخصی روی بلاک چین خصوصی لیبرا را می‌دهد.

در اولین نقشه‌ی راه Libra Core، ایجاد پنج نود کامل در ابتدا و افزایش آن به ۱۰۰ نود پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی پیش‌بینی شده بود. در نقشه‌ی راه جدید توسعه‌دهندگان اصلی‌ترین ویژگی‌های نودهای کامل را نهایی می‌کنند و اسناد معماری پروتکل لیبرا و رابط‌های برنامه‌های کاربردی شبکه (APIs) را تکمیل می‌کنند. همچنین، تعدادی معیار مرتبط با Libra Core، پروتکل لیبرا، کیف پول وابسته و غیره توسعه خواهند یافت که برای ارزیابی موفقیت و شناسایی وابستگی‌ها مفید خواهند بود.

انجمن لیبرا برای افزایش شفافیت و تشویق جامعه برای مشارکت در این پروژه، اخیرا وایت پیپر خود را به‌روزرسانی کرد. از این پس، به‌روزرسانی‌های لیبرا از طریق GitHub قابل مشاهده خواهد بود.

حجم جعلی بازار رمز ارزها و بازار سهام مشابه است!

اخیرا با انتشار گزارش Bitwise با استفاده از داده‌های CoinMarketCap، صرافی‌های رمز ارز به تجارت شستشو (wash trading) و دستکاری حجم بازار متهم شدند و زیر آتش انتقاد قرار گرفتند. با این حال، Pierce Crosby، مدیر سایت TradingView می‌گوید حجم جعلی که در بازار رمز ارزها ایجاد می‌شود مشابه بازار سهام است. وی در توضیح این ادعا گفت، برخی از فعالان بازار بورس سفارشاتی را ثبت می‌کنند اما سفارش را پیش از آنکه انجام شود کنسل می‌کنند و بدین ترتیب با وجود اینکه به نظر می‌رسد سفارش‌های بسیاری برای یک سهم وجود داشته در پایان روز معاملاتی مشخص می‌شود که در حقیقت معاملات بسیار کمتری انجام شده است. وی افزود، ۹۰ درصد معاملات ۱۰ دقیقه پس از بازگشایی بازار و ۱۰ دقیقه پیش از بسته شدن بازار انجام می‌شوند و بنابراین حجم معاملات در بیشتر زمان بازار قابل مشاهده نیست.

Crosby معتقد است در بازار رمز ارزها نیز اتفاقات مشابهی رخ می‌دهد. او می‌گوید با نگاهی به حجم در بازه‌های روزانه، هفتگی و ماهانه نوعی الگوی تکراری مشاهده می‌کنیم که مشخص نیست از طرف معامله‌گران خرد یا عمده انجام می‌شود.

آیا IEO هم به سرنوشت ICO دچارشده است؟

تحقیقات صرافی BitMEX در مورد عرضه اولیه توسط صرافی (IEO) روی ۱۲ توکن که به این روش جذب سرمایه کردند، نشان می‌دهد بازده ۱۱ توکن نسبت به قیمتی که در اولین صرافی معامله شده در شرایطی که قیمت بیت کوین تقریبا دو برابر شده، کمتر از ۸۰- درصد است. در این میان تنها قیمت Matic که در صرافی بایننس IEO انجام داد حدود ۲۵۵ درصد رشد نشان می‌دهد. سایر توکن‌هایی که در بایننس IEO انجام دادند مانند Gifto، Fetch.AI، Bread و Celer بیش از ۸۰ درصد ریزش قیمت داشته‌اند.

طبق گزارش تنها ۴ توکن Matic، BitTorrent، Dos Network و Bread از ۱۲ توکن مورد بررسی توانسته‌اند بازده مثبتی نسبت به قیمت عرضه ایجاد کنند و بقیه توکن‌ها حتی از قیمت زمان عرضه خود نیز پایین‌تر معامله می‌شوند. این در حالیست که تحقیقات BitMEX تا ماه می‌ نشان می‌داد که عملکرد IEO بسیار بهتر از ICO است.

توکن‌های سرقت شده‌ی VeChain فریز شدند

شبکه‌ی بلاک چینی VeChain در جریان هکی در تاریخ ۱۳ دسامبر مورد حمله قرار گرفت و ۱.۱ میلیارد توکن VET به ارزش حدودا ۶.۵ میلیون دلار ربوده شد. به دنبال این هک، بنیاد VeChain  از تمام صرافی‌ها خواست تا حساب‌های توکن‌های سرقت شده را مسدود کنند. اعضای جامعه VeChain توانستند ۴۶۹ آدرس که حاوی ۷۳۷ میلیون VET است را شناسایی و مسدود کنند. آنها همچنین درمورد اینکه این حساب‌ها برای همیشه مسدود باشند یا توکن‌های آن سوزانده شود رای‌گیری می‌کنند.

هک اخیر VeChain اتهامات زیادی برای اعضای تیم داشت. در پی این هک Jay Zhang مدیر ارشد مالی VeChain از سمت خود کناره‌گیری کرد. او و Sunny Lu مسئولیت نقص ایمنی را به عهده گرفتند و به عنوان جریمه نیمی از حقوق یکسالشان را از دست می‌دهند. بنیاد VeChain هم تصمیم دار اقدامات امنیتی بیشتری انجام دهد. آنها همچنین پلتفرم رای‌گیری VeVoteرا برای رای‌گیری درمورد آپدیت‌های بعدی شبکه راه‌اندازی کردند.

گزارش بایننس از بازده سهامداری رمز ارزهای مختلف

پلتفرم سهامداری صرافی بایننس از ماه سپتامبر کار خود را با رمز ارزهای ALGO و XLM آغاز کرد و به مرور رمز ارزهای دیگری به پلتفرم خود افزود. این صرافی گزارشی از بازده سالیانه‌ی سهامداری دارایی‌های رمز ارزی مختلف منتشر کرده است. طبق این گزارش، Kava که از هفته‌ی گذشته به پلتفرم سهامداری بایننس افزوده شده با بازده ۱۴ تا ۱۶ درصد در سال پیشتاز است. ALGO نیز با ۱۲ تا ۱۴ درصد در جایگاه دوم است. برای رمز ارزهای FET و Harmony نیز به ترتیب ۸ تا ۱۲ و ۸ تا ۱۰ درصد انتظار بازده می‌رود. بازده سالانه‌ی Cosmos نیز بین ۶ تا ۹ درصد تخمین زده شده و کوانتوم با ۶ تا ۸ درصد بازدهی پس از آن قرار دارد. توجه داشته باشید که بازده بیشتر می‌تواند نشان دهنده‌ی ریسک بالاتر افت قیمت دارایی باشد.

گزارش بایننس از بازده سهامداری رمز ارزهای مختلف

سهامداری به کاربران امکان می‌دهد با سپرده‌گذاری توکن‌های خود که به استحکام شبکه‌های بلاک چینی کمک می‌کند، بازده سالانه کسب کنند. به نظر شما سال ۲۰۲۰ سال سهامداریست؟

کاردانو با قدرت به سمت پروتکل اثبات سهام می‌رود

تست نت Shelley کاردانو که از تاریخ ۱۳ دسامبر کار خود را آغاز کرده است، از هدف ۱۰۰ استخر سهامداری (staking pools) فراتر رفته و به بیش از ۵۰۰ استخر سهامداری رسیده است. کاردانو (ADA) بزرگ‌ترین بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام (PoS) تا کنون است و سعی دارد به غیرمتمرکزترین پروژه در فضای رمز ارزها تبدیل شود. این درحالیست که استخراج بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارزهای مبتنی بر اثبات کار (PoW) توسط استخرهای بزرگ باعث بیشتر شدن خطر حمله‌ی ۵۱ درصد در آنها می‌شود.

با توجه به رشدی که استخرهای سهامداری کاردانو تا کنون داشته‌اند، رسیدن به بیش از ۱۰۰۰ استخر سهامداری تا پایان کار تست نت Shelley دور از دسترس به نظر نمی‌رسد. Weiss Crypto Ratings اخیرا ADA را یکی از رمز ارزهایی دانست که در زمان نگارش این مطلب کمتر از ارزش واقعی خود داد و ستد می‌شود.

سارق توکن‌های Nuls در فروش کامل توکن‌هایش ناکام ماند

پلتفرم بلاک چینی Nuls در پاسخ به این هک و برای جلوگیری از ورود بقیه‌ی توکن‌ها به بازار در بلاک شماره‌ی ۸۷۸۰۰ انشعاب سخت انجام داد.تقریبا معادل ۴۸۰ هزار دلار از توکن‌هایش را در جریان یک هک از دست داد. Nuls در توئیتی اعلام کرد که تقریبا ۲ میلیون توکن دزدیده شده است و از این مقدار، تعداد ۵۴۸۳۴۵ توکن به ارزش تقریبی ۱۳۱۶۰۰ دلار وارد بازار شده‌ و قابلیت پیگیری ندارند. Nuls در پاسخ به این هک و برای جلوگیری از ورود بقیه‌ی توکن‌ها به بازار در بلاک شماره‌ی ۸۷۸۰۰ انشعاب سخت انجام داد. آنها سعی کردند با انجام انشعاب از افت قیمت توکن و ضرر اعضای جامعه‌ی خود جلوگیری کنند.

به نظر می‌ٰسد هکرها از مشکلی در نسخه ۲.۲ Nuls استفاده‌ کرده‌اند. این مشکل پس از هک رفع شده است. تیم Nuls با صرافی‌ها نیز تماس گرفته و خواستار همکاری جدی شدند. به نظر می‌رسد این تلاش‌ها توانست از قیمت توکن در مقابل افت شدید محافظت کند. سرقت ۲٪ از ۷۳ میلیون توکن عرضه شده تنها توانست قیمت Nuls را حدود ۱٪ کاهش دهد.

Nulsدفاتری در جنوب غربی چین، سنگاپور و دفاتری در ایالات متحده، استرالیا و کره جنوبی دارد و روی ایجاد یک پلتفرم بلاک چین سازمانی منبع باز با زیرساخت بلاک چین مدولار برای انواع متنوع نیازهای تجاری تمرکز کرده است. این شرکت در آخرین رده‌بندی مرکز اطلاعات و توسعه‌ی صنعتی چین در جایگاه چهارم بهترین رمز ارزها قرار گرفت.

دولت‌ها

روحانی در نشست مالزی خواستار ایجاد رمز ارز اسلامی شد!

حسن روحانی، رئیس جمهور، روز پنج شنبه طی سخنانی در میزگرد اولویت‌های توسعه و چالش‌ها در اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹، گفت: «در زمینه بانکی امروز باید با پول ملی خود با هم مشارکت کنیم و بدون پول ملی و با تکیه بر دلار قادر نیستیم استقلال اقتصادی خود را حفظ کنیم.»

در ادامه خلاصه‌ای از سخنان رئیس جمهور درمورد راهکارهای فناورانه برای کشورهای اسلامی را می‌خوانید:

امروزه بر همگان آشکار شده که در دراز مدت، توسعه‌گرایی بدون توجه به ارزش‌های تاریخی و باورهای دینی می‌تواند اثرات بسیار مخربی را برای جوامع ما داشته باشد. کم توجهی به بعد فرهنگی توسعه مانع خلاقیت و نوآوری ملی می‌شود و از ظرفیت جامعه برای مقابله با الگوهای ناخواسته خارجی می‌کاهد.

جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با سایر کشورهای مسلمان است. به نظر ما در بخش اقتصادی ما در پنج حوزه می‌توانیم به هم نزدیک تر شویم و مشارکت کنیم. حوزه اول همکاری‌های مالی، همکاری‌های پولی، بانکی و بیمه‌ای است. ما می‌دانیم که امروز بسیاری از تحرکات اقتصادی ما وابسته به بیمه خارجی و کشورهای بزرگ است، در حالی که ما کشورهای اسلامی قادر هستیم با سرمایه گذاری هم یک بیمه‌ای را ایجاد کنیم مخصوصاً در زمینه حمل و نقل تا خودمان را از وابستگی نجات دهیم. در زمینه بانکی امروز باید با پول ملی خود با هم مشارکت کنیم و بدون پول ملی و با تکیه بر دلار قادر نیستیم استقلال اقتصادی خود را حفظ کنیم.

زمینه دیگر زمینه فناوری‌های نوین است در این زمینه کشورهای اسلامی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشتند و ما شاهد آن هستیم که در زمینه فناوری‌های نوین قادریم روی پای خود بایستیم. مورد سوم تجارت است ما در دنیای اسلام به ویژه در زمینه کالاها و خدمات حلال می‌توانیم در کنار هم قرار بگیریم. مورد بعد حمل و نقل فرامرزی است. در صنعت حمل و نقل فرامرزی و خدمات مرتبط با آن، می‌توانیم با همکاری هم به همدیگر یاری و کمک کنیم.

موضوع بعد موضوع گردشگری است. در دنیای اسلام فرصت بسیار خوبی برای گردشگری داریم هم از لحاظ فرهنگی، تاریخی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و هم از لحاظ تنوع آب و هوایی و هم در زمینه‌های خدماتی از قبیل سلامت، توانمندی‌هایی داریم که می‌توانیم گردش و صنعت گردشگری را توسعه دهیم.

با پیدایی فناوری جدید بلاک چین (blockchain) ما امروز می‌توانیم با همکاری بانک‌های مرکزی خود رمز ارز واحد کشورهای اسلامی را بنیان گذاری کنیم همان که در گذشته آقای ماهاتیر محمد دنبال دینار اسلامی بود شاید امروز بتوانیم با این فناوری واحد پولی جدیدی را در دنیای اسلام به وجود بیاوریم و از مزایای پول‌های دیجیتال استفاده کنیم و بتوانیم از نوسانات شدید سفته بازانه در مصونیت قرار بگیریم. برای حمایت از نوآوری و توسعه در فناوری‌های نوین می‌توانیم صندوق سرمایه گذاری مشترک خطرپذیر را با هم تأسیس کنیم و این صندوق می‌تواند از همه استارت آپ ها و فناوری‌های نوین دنیای اسلام به خوبی حمایت کند.

عرصه دیگری که می‌خواهم به آن اشاره کنم همکاری مشترک ما در حوزه فرهنگی و اجتماعی است. پیشنهاد می‌کنم موضوع طراحی و راه اندازی شبکه گردشگری، شبکه اطلاعاتی و ارتباطی بین کشورهای اسلامی، تحقیقات مشترک در زمینه هوش مصنوعی و تأسیس بازار محصولات فرهنگی و رسانه‌ای کشورهای اسلامی را در دستور کارمان قرار دهیم.

برای همگان روشن باشد که هدف این حرکت جدید که آن را می‌توانیم «مجمع توسعه اسلامی» بنامیم IDF چیزی که هدف آن اعتلای جوامع مسلمان و ارتقای سطح مشارکت آنان در حرکت جامعه بشری است این حرکت آرمان‌های مشترک همه مسلمان‌ها را دنبال می‌کند و هرگز علیه مصالح هیچ مسلمانی یا هیچ جامعه اسلامی حرکت نخواهد کرد.

قانون‌گذاری رمز ارزها در ۲۰۲۰، آنالیز ۲۲ لایحه موصب کنگره در سال ۲۰۱۹

در پایان سال ۲۰۱۹ هستیم و کنگره آمریکا تاکنون با وضع ۲۲ لایحه مختلف سعی کرده با سیاست‌گذاری مناسب، استفاده از رمز ارزها و فناوری بلاک‌چین توسط شرکت‌ها و نهادهای مالی را تابع قانون‌های ایالتی کند. در واقع کنگره در حال تخمین مقدار تاثیرگذاری رمز ارزها و فناوری مادر آن بلاک‌چین بر شرکت‌ها، کاربران و به طور کلی جامعه است. با در نظر گرفتن ۲۲ لایحه وضع شده توسط کنگره ، سه حوزه اصلی سیاست‌گذاری عمومی در این رابطه می‌تواند تمرکز اصلی قانون‌گذاران در کنگره برای سال ۲۰۲۰ باشند.

به گزارش خبرگزاری Forbes، اولین حوزه مهم، چگونگی منع استفاده از رمز ارزها در فعالیت‌های خطرناک است. فعالیت‌های چون دور زدن تحریم‌های آمریکا، قاچاق انسان و تروریسم. علاوه بر این نگرانی‌ها بسیاری از قانون‌گذاران می‌خواهند از ویژگی‌های منحصر به فرد رمز ارزها و بلاک‌چین برای ردیابی فعالیت‌های ذکر شده در بالا استفاده کنند.

دومین و شاید پر حاشیه ترین نگرانی کنگره چگونگی استفاده کمپانی‌ها و شرکت‌های مختلف از پتانسیل‌های رمز ارزهاست. گستردگی و وسعت اقتصاد آمریکا و پیچیدگی وضع قوانین جدید در بعد ملی و ایالتی می‌تواند به مانع بزرگی برای استفاده از نوآوری و پتانسیل این فناوری انقلابی توسط شرکت‌ها تبدیل شود.

در پایان سیاست‌گذاری مناسب به منظور استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده توسط خود دولت آمریکاست. در حالیکه کشورهای بسیاری در حال استفاده از پتانسیل‌های این فناوری هستند، به نظر می‌رسد اجرایی کردن این سیاست‌ها در اقتصاد بزرگ و پیچیده ای مثل ایالات متحده نیازمند دقت و تلاش مضاعفی است. جدول زیر نشان دهنده این است که چگونه این سه حوزه مهم تاکنون مورد توجه قانون گذاران کنگره قرار گرفته اند.

مبارزه با استفاده از رمز ارزها در تروریسم و پولشویی

کنگره تا کنون با وضع هشت لایحه درصدد جلوگیری از فعالیتهای تروریستی، پولشویی، امور مربوط به قاچاق انسان و پورنوگرافی بوده است.

با ظهور اینترنت نگرانی‌ها در رابطه با استفاده از اینترنت برای اعمال مجرمانه بالا گرفت. با گذشت زمان و کشف پتانسیل‌های اینترنت، هیچ فرد یا گروهی دیگر ناقض استفاده از این فناوری برای ارتباط‌های بین المللی و اشتراک اطلاعات در سطح جهانی نیست. به طور قطع رمز ارزها با معرفی یک کلاس جدید از پول و عدم نیازمندی ذاتی ارسال و دریافت آن به بانک‌ها و دولت‌ها می‌توانند به راحتی به جولانگاهی برای فعالیت‌های مجرمانه تبدیل شوند. محرمانگی ذاتی رمز ارزها می‌تواند باعث تشدید فعالیت‌های مجرمانه افراد و گروه‌های تبهکاری شود و همچنین فضا را برای دسترسی بهتر کشورهای به ظاهر معاند برای آمریکا ،مانند کره شمالی، به سیستمهای پرداختی جهانی تسهیل کند.

استفاده از رمز ارزها توسط موسسات و کمپانی‌های خصوصی

نه لایحه در رابطه با شرایط استفاده کمپانی‌ها و موسسات مالی از رمز ارزها و پتانسیل‌های بلاک چین است. این شاید مهمترین و دردناک ترین نگرانی کنگره باشد. در حالیکه آمریکا دارای بزرگترین اقتصاد جهان است و سلطه دلار بر فعالیت‌های مالی در بعد جهانی به گسترش هژمونی آمریکا در دهه های اخیر کمک شایانی کرده، قانون گذاران نگران کاهش سلطه مالی دلار بر فعالیت‌های مالی جهان هستند.

استفاده از رمز ارزها و بلاک‌چین توسط دولت

پنج لایحه در رابطه با نحوه استفاده دولت آمریکا از این فناوری انقلابی است. نحوه انتشار رمز ارزها توسط بانک‌ مرکزی و شیوه استفاده نهادهای مختلف حکومتی از بلاک‌چین نگرانی دیگر کنگره است.

به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۰ سال هیجان انگیزی برای رمز ارزها باشد. باید دید واکنش بزرگترین اقتصاد جهان به اقبال شگفت انگیز عمومی به رمز ارزها و بلاک‌چین چگونه خواهد بود.

درخواست شفافیت مالیات بر رمز ارزها توسط برخی اعضای کنگره ایالات متحده

هشت عضو کنگره ایالات متحده با ارسال نامه‌ای به اداره‌ی خدمات درآمد داخلی (IRS) خواستار شفافیت بیشتر قوانین مالیاتی رمز ارزها شدند. اعضای کنگره در این نامه نگرانی خود را نسبت به سوالات بسیار به وجود آمده در مورد مسائلی همچون انشعاب و ایردراپ ابزار کردند.

در راهنمایی که در اکتبر ۲۰۱۹ توسط IRS منتشر شد به مالیات بر دارندگان رمز ارزهایی که دچار انشعاب (Fork) یا ایردراپ می‌شوند اشاره شده بدون اینکه اطلاعات دارنده درمورد این مسائل یا واکنش قیمت پس از آن رویدادها در نظر گرفته شده باشد. اعضای کنگره این احکام IRS را اجرایی و قابل قبول ندانستند و آن را موجب سردرگمی شهروندان خواندند.

اعضای کنگره در نامه‌ی خود خواستار تعیین شفاف مسائل مالیاتی در مواردی همچون معاملات آتی رمز ارزها، سود حاصل از سپرده‌گذاری رمز ارزها و کل درآمد مبتنی بر رمز ارزها اشاره کردند. آنها همچنین، خواستار برخورد قاطعانه با فراریان مالیاتی شدند.

یوان دیجیتال یک دارایی سوداگرانه مانند بیت کوین نیست!

طبق اظهارات رسمی Mu Changchun، مدیر بانک مرکزی چین (PBOC)، یوان دیجیتال آماده عرضه است. وی تصریح کرد یوان دیجیتال یک دارایی سوداگرانه مانند بیت کوین و رمز ارزهای پایدار نخواهد بود و نیازی به سبد ارزی به عنوان پشتوانه ندارد. وی افزود:

«یوان دیجیتال برای خرج کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه برای سفته بازی»

طبق گزارش‌ها، پروژه‌ی پرداخت با ارز دیجیتال (DCEP) چین مراحل طراحی سطح بالا، فرمول‌بندی استاندارد، تحقیق و توسعه‌ی عملیاتی، اشکال‌زدایی و آزمایش را از سر گذارنده است. گام بعدی که هیچ برنامه‌ی زمانی مشخصی برای آن اعلام نشده، جایگزین کردن آن با ارز فیات چین (یوان) است. پیش بینی می‌شود یوان دیجیتال ابتدا میان بانک‌های تجاری توزیع شود و سپس به دست مردم برسد.

چین پلتفرم مالی بین مرزی بلاک چینی خود را گسترش می‌دهد

رویترز از یک مقام ارشد مالی در بخش قانون گذاری ارزهای خارجی چین (SAFE) گزارش کرده چین قصد دارد پلتفرم مالی بین مرزی بلاک چینی خود را گسترش دهد. وی افزود چین سعی دارد دامنه‌ی کاربردهای بلاک چین را در تامین اعتبار برون مرزی و پتانسیل‌های مدیریت کلان گسترش خواهد داد.

همچنین دولت شانگهای مطالعات آینده‌نگری را برای اصلاحات ارزی به منظور مقابله با رمز ارزها و بررسی ساختار صرافی‌های خارجی و سیستم‌های تکنولوژیکی جدید در دستور کار خود قرار داده است. چین از بلاک چین و هوش مصنوعی در تامین مالی برون مرزی با تمرکز بر مدیریت ریسک استفاده می‌کند و قصد دارد آزادی اقتصادی بیشتری فراهم کند.

مجوز عرضه اولیه سکه (ICO) توسط قانون گذاران فرانسه صادر شد

اداره‌ی بازارهای مالی فرانسه (AMF) که تنظیم مقررات مالی این کشور را به عهده دارد به شرکتی به نام French ICO مجوز فعالیت در این کشور داد. French ICO فعالیت خود را در حوزه‌ی عرضه‌ی اولیه رمز ارزها در تاریخی مابین اول مارس تا اول ژوئن آغاز می‌کند.

AMF با تصویب قانون PACTE روشی قانونی برای جذب سرمایه برای دارایی‌های رمز ارزی ارائه می‌کند. این قانون تنها توکن های یوتیلیتی را دربرمی‌گیرد و شامل ابزارهای مالی نمی‌شود. هدف قانون PACTE ساده‌سازی رویه‌های مالی برای سرمایه‌گذاری‌های مناسب، عادلانه و شرکت‌های خلاق است. طبق این قانون سرمایه‌پذیران باید مطابق با آیین‌نامه‌ی فعلی AMF اسناد اطلاعاتی خود را برای نظارت و حفاظت از دارایی‌های به دست آمده از ICO تکمیل کنند. همچنین، باید توانایی خود را در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اثبات کنند.

در بیانیه AMF آمده است که ICO هایی که این روند را طی نمی‌کنند الزاما غیرقانونی نیستند. همچنین، تاکید شده AMF تنها بر روند اجرای ICO نظارت می‌کند و این به معنی تائید پروژه‌ها و عرضه‌کنندگان توکن یا تشویق به مشارکت در عرضه اولیه سکه (ICO) نیست.

پاراگوئه از جامعه رمز ارزها در کشورش می‌خواهد خود را برای قانون‌مندی آماده کنند

پاراگوئه می‌خواهد با بازرسی و رسیدگی به صنعت رمز ارزها در کشور خود، یک مجرای مالی قانونی شبیه FATF برای این صعنت نوپا در کشور خود تشکیل دهد.

به گزارش کوین‌دسک رئیس بخش مبارزه با تروریسم مالی کشور پاراگوئه اعلام کرده است که این کشور می‌خواهد یک نظرسنجی عمومی از تمامی شرکت‌ها و موسسات ارائه دهنده خدمات مالی دیجیتال برگزار کند. هدف مقامات این کشور آمریکای لاتین از برگزاری این خوداضهاری عمومی دریافت اطلاعات برای محاسبه میزان گسترش و مقبولیت رمز ارزها در این کشور است.

آنها قرار است با حمایت کمیته اقدام مالی یا FATF یک چهارچوب مشخص مالی برای جریان رمز ارزها در این کشور ایجاد کنند. در پاراگوئه بیش از نیمی از مشاغل در بازارهای غیر رسمی عرضه میشوند و کسر قابل توجهی از اقتصاد این کشور ۷ میلیون نفری زیر نظر دولت انجام نمی‌شود. این نگرانی بابت استفاده از بیت‌کوین دربخش هایی از اقتصاد کشور که زیر نظر دولت نیست را تشدید می‌کند.

گفتنی است که این نخستین بار است که در پاراگوئه حرف از قانون مند سازی رمز ارزها زده می‌شود. مقامات مالی این کشور در گذشته همواره مخالف گسترش رمز ارزها بوده اند.

مردم ازبکستان فقط می‌توانند رمز ارز بفروشند، خرید ممنوع!

مقامات ازبکستان خرید رمز ارزها را در این کشور ممنوع کردند و دارندگان رمز ارز تنها می‌توانند رمز ارزهای خود را درصورتی که از تراکنش‌های ناشناس به‌دست نیامده باشد، بفروشند. همچنین، ازبکستانی‌ها نمی‌توانند از رمز ارز به عنوان واسط پرداخت استفاده کنند. این در حالیست که ازبکستان در پاییز سال ۲۰۱۸ مبادله‌ی رمز ارزها را قانونی اعلام کرده بود. مقامات تاشکند امیدوارند تصویب قوانین جدید سرمایه‌ی خارجی را به این کشور جذب کند.

نکته جالب ممنوعیت فروش رمز ارزهاییست که از تراکنش‌های ناشناس به دست آمده ولی مشخص نیست ماموران قانون چطور چنین مساله‌ای را تشخیص می‌دهند. طبق قانون جدید، صرافی‌ها تنها به افراد تائید هویت شده که بالاتر از ۱۸ سال سن دارند خدمات می‌دهند. نام این افراد نباید در لیست مظنونین به پولشویی و تامین مالی تروریسم وجود داشته باشد. همچنین، صرافی‌ها موظف‌اند حداقل ۵ سال سابقه‌ی کلیه معاملات را حفظ کنند و هرگونه تخلف را به‌صورت کتبی به مقامات ذی‌ربط گزارش دهند.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

صرافی Coinbase راه را برای ارسال ایمیلی بیت کوین هموار می‌کند

این محصول برای ارسال رمز ارزها با استفاده از آدرس ایمیل از طریق کیف پول‌ها ایجاد شده است. در این روش فرستنده بیت کوین را به یک آدرس ایمیل خاص ارسال می‌کند و دو روز زمان لازم است تا تراکنش کامل شود. این روش در سال ۲۰۱۵ توسط صرافی کوین بیس ثبت اختراع شد ولی تا کنون مجوز اجرا دریافت نکرده بود. روش ارسال ایمیلی بیت کوین، امنیتی معادل کیف پول‌های سرد و بهتر از کیف پول‌های گرم دارد.

نکته منفی این روش این است که کاربران آن نمی‌توانند از مزایای کاهش کارمزد صرافی‌ کوین بیس استفاده کنند و می‌تواند کارمزد نسبتا زیادی را به فرستنده بیت کوین تحمیل کند. همچنین، به نظر نمی‌رسد این روش محدودیتی در استفاده از انواع مختلف آدرس ایمیل داشته باشد و استفاده از سرویس‌های مختلف ایمیلی ممکن است.

صرافی Coinbase پلت‌فرم آموزشی Earn.com را می‌بندد!

صرافی Coinbase تصمیم گرفته است که Earn.com را ببندد. مقامات این صرافی دلیل این تصمیم را گسترش پروژه آموزشی Coinbase Earn اعلام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری altcoinbuzz، یک ایمیل رسمی از Coinbase تاکید کرده است که به منظور گسترش پروژه آموزشی خود به نام Earn غروب وبسایت Earn.com را اعلام می‌کنند.

وبسایت Earn.com مشابه پلت‌فرم یادگیری خود Coinbase به کاربران پس از آموزش دیدن رمز ارز جایزه می‌داد. کاربران با مطالعه و انجام تکالیف آموزشی به عنوان پاداش رمز ارز دریافت می‌کردند. در سال ۲۰۱۸ Coinbase پلت‌فرم Earn.com را خریداری کرده بود.

از کاربران این پلت‌فرم خواسته شده تا ماه فوریه ۲۰۲۰ موجودی خود را خارج کنند. صرافی به آنها وعده داده است که Coinbase Earn را به سرعت گسترش خواهد داد و امکان ارتباط این پروژه با سایر پلت‌فرم‌های بلاک‌چینی را فراهم خواهد آورد. همچنین قرار است کمپین‌های آموزشی بسیاری برای جذب کاربران بیشتر مهیا شود.

گفتنی است که Earn.com در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده بود و در ابتدا هدفش تولید سخت افزار مناسب برای استخراج رمز ارزها بوده است. بعد تر در سال ۲۰۱۷ پلتفرم آموزشی خود را توسعه داد و در سال ۲۰۱۸ توسط Coinbase خریدارش شد.

سرمایه‌گذاری بایننس در پلت‌فرم معاملاتی FTX

بزرگترین صرافی رمز ارز دنیا بایننس با سرمایه‌گذاری در FTX در یک بازی اصلاحا برد برد شرکت کرده است. از جزئیات مبلغ سرمایه‌گذاری بایننس خبری منتشر نشده است اما اکانت رسمی این صرافی در یک پست اینترنتی در ۲۰ دسامبر خبر این سرمایه‌گذاری را تایید کرده است. به گزارش خبرگزاری  Altcoin Buzz، مالک و مدیر اجرایی این پروژه سام بانکمن معتقد است که این شراکت تجاری تاثیرات مثبتی بر FTX خواهد گذاشت.

این سرمایه‌گذاری سرعت رشد شبکه را افزایش خواهد داد. با پشتیبانی و حمایت استراتژیک بایننس این مهم زودتر محقق خواهد شد. با این حال تنها خود FTX مسئولیت اجرایی پروژه را برعهده خواهد داشت. شرکت FTX که در سال ۲۰۱۹ تاسیس شده بود نتیجه ایده مرکز مطالعاتی Alameda است. در پلت‌فرم آنها امکان معامله به چهار صورت مختلف فراهم شده است. معماملات OTC، معاملات آتی، معمالات شاخصی و Spot. طبق گزارشات حجم معاملات روزانه صرافی به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. مطابق با این تفاهم نامه تجاری، این پلت‌فرم نیز قرار است آپشن معاملات OTC بایننس را توسعه دهد.

بایننس بیت‌کوین ضبط شده فردی که از کوین‌جوین استفاده کرده بود را بازگرداند

چندی پیش کاربری که از فناوری کوین‌جوین برای گمنام کردن تراکنش ارسالی خود از بایننس استفاده کرده بود، با یک هشدار جدی از طرف صرافی مواجه شد و حساب کاربری او در بایننس بلاک شده بود.

به گزارش کوین تلگراف، در یک رشته توییت بحث برانگیز فردی با نام کاربری Catxolotl فایلی را در توییتر آپلود کرد که به نظر می‌رسید جواب صرافی بایننس است. پاسخی که تاکید می‌کرد آنها در حال تحقیق بر روی یک تراکنش گمنام بیت‌کوین هستند.

دلیلی که مقامات صرافی برای بلاک کردن تراکنش و تحقیق بیشتر اعلام کرده اند استفاده این کاربر از کیف پول واسابی و فناوری کوین‌جوین بوده است.

“صرافی Binance SG تحت یکسری شرایط قانونی خاص با شرکای تجاری خود فعالیت می‌کند. با اینکه قوانین AML CFT در صرافی رعایت می‌شود این کاربر یکی از حیاتی ترین حساسیت‌های صرافی را زیر پا گذاشته و برای همین در حال تحقیقات بیشتر هستیم.”

کوین جوین به متد ترکیب تراکنش‌های بیت‌کوین اشاره می‌کند که با مخفی کردن فرستنده تراکنش‌ها امنیت و محرمانگی تراکنش را افزایش می‌دهد.

شایان ذکر است که Catxolotl تاکید کرده که با شرط تکرار نکردن استفاده از کوین‌جوین صرافی موجودی وی را بازگردانده است.

معامله بدون سقف در صرافی Poloniex تنها با داشتن یک ایمیل!

در حالیکه تمامی صرافی‌های رمز ارزها در اقصی نقاط جهان در واکنش به وضع محدودیت‌های مالی قانون‌گذاران و قوانین سخت‌گیرانه مبارزه با پولشویی دولت‌ها در حال وضع محدودیت‌های جدید برای استفاده اکانت‌های ناشناس هستند، صرافی Poloniex مسیر دیگری را در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری News.Bitcoin، حساب‌های کاربری جدید و قدیمی وریفای نشده این صرافی، در پاسخ به تقاضای کاربران، ازین پس قادر خواهند بود هرمقدار تراکنش که می‌خواهند انجام دهند و دیگر سقفی برای معامله آنها لحاظ نخواهد شد.

با استناد به خبر منتشر شده، در ماه آینده حساب کاربری تایید نشده کاربران صرافی Poloniex به حساب‌های نوع اول ارتقا پیدا خواهد کرد. با این ارتقا آنها خواهند توانست بدون محدودیت به معامله رمز ارزها بپردازند و تنها سقف برداشت روزانه آنها ۱۰ هزار دلار خواهد بود. کاربران برای ایجاد این نوع حساب کاربری در این صرافی تنها به معرفی یک ایمیل نیاز خواهند داشت.

ما نیاز شما در رابطه با ایجاد حساب کاربری با دسترسی نامحدود به معاملات بدون نیاز به تایید هویت را بارها و بارها شنیده ایم. می‌خواهیم این نیاز را پاسخ دهیم و متاسفیم که این عمل زمان بیشتری از چیزی که انتظار داشتیم طول کشیده است.

این هفت رمز ارز به‌زودی از لیست صرافی پولونیکس حذف می‌شوند

صرافی پولونیکس (Poloniex) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد رمز ارزهای DigiByte (DGB) ،Factom (FCT) ،MaidSafeCoin (MAID) ،Omni (OMNI) ،Primecoin (XPM) ،Vertcoin (VTC) و Viacoin (VIA) را به زودی از لیست خود حذف می‌کند. معامله این رمز ارزها از تاریخ ۳۰ دسامبر ممنوع خواهد بود. این صرافی از کاربران خواسته معاملاتشان را روی این رمز ارزها پیش از ۳۰ دسامبر نهایی کنند. پس از حذف شدن رمز ارزهای مذکور از لیست پولونیکس، کاربران حداکثر ۳۰ روز (یعنی تا ۳۰ ژانویه) برای برداشت وجوه‌شان از حساب این صرافی مهلت خواهند داشت.

تقریبا دو هفته پیش و پس از یک دعوای توئیتری پولونیکس در یک اقدام غیرحرفه‌ای تصمیم گرفت DigiByte را از لیست رمز ارزهای خود حذف کند.

کسب و کارها

طرح تبدیل امتیاز وفاداری کاربران آمازون ژاپن به رمز ارز

Rakuten، غول تجارت الکترونیک ژاپن به کاربرانش امکان می‌دهد تا امتیاز وفاداری خود را در این پلتفرم به رمز ارزهای بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و بیت کوین کش (BCH) تبدیل کنند. Rakuten  هدفش از این اقدام را کاهش موانع ورود مردن به دنیای رمز ارزها اعلام کرده است. برای شرکت در این طرح کاربران باید کیف پول Rakuten Wallet را نصب کنند. در این طرح اعضایی که به امتیاز طرح «الماس» رسیده باشند هر بار می‌توانند ۵۰ هزار امتیاز  و در یک ماه مجموعا می‌توانند ۵۰۰ هزار امتیاز را به رمز ارز تبدیل کنند. این حد برای کاربران عادی ۳۰ هزار امتیاز در هر مرتبه و ۱۰۰ هزار امتیاز در مجموع است. هر امتیاز ویژه در طرح امتیازها معادل یک ین ارزش دارد.

Rakuten Wallet به عنوان یک صرافی دارای مجوز قانونی است و پیشتر با نام Everybody’s Bitcoin Inc. فعالیت می‌کرد.

شاخص شرکت‌های بلاک چینی در بورس اوراق بهادار چین

بورس تکنولوژی Shenzhen چین، Shenzhen Stock Exchange (SSE)، شاخصی برای ردیابی عملکرد سهام ۵۰ شرکت بلاک چینی ایجاد کرده است. این شاخص شرکت‌ها را براساس میانگین ارزش بازار روزانه در شش ماه گذشته رتبه‌بندی می‌کند و در ماه‌های ژوئن و دسامبر هر سال مورد بازنگری قرار می‌گیرد. بورس SSE یکی از دو بورس مستقل اوراق بهادار که در چین فعالیت می‌کند و دارای ارزشی معادل ۳.۱۲ تریلیون دلار است. SSE چهارمین بورس بزرگ آسیا و هشتمین بورس بزرگ در سطح جهان نیز هست.

بایکوت دسته جمعی! پاسخ ماتی گرین‌اسپن به سانسور رمز ارزها در یوتیوب

یوتیوب در حال محدود کردن دسترسی کاربران به ویدئوها و محتواهای مرتبط با رمز ارزها و بلاک‌چین در وبسایت خود است. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا از این به روز رسانی جدید تاثیر گرفته اند. این به روز رسانی توسط بات انجام می‌شود و طی آن ویدئوهای آموزشی رمز ارزها به دلیل تبلیغ محتوای مخرب و آسیب زن از این وبسایت حذف می‌شوند.

یکی از یوتیوبر های معروف Boxmining امروز در توییتر نوشته است:

“در رابطه با خودم، یوتیوب تمام ویدئوهای من از سال ۲۰۱۸ را هدف قرار داده است. بدون توجه به موضوع آنها. به نظر می‌رسد که آنها سانسور را با کلید واژه رمز ارز آغاز کرده اند و موضوع در الگوریتم آنها معنایی نداشته است. خنده دار است زیرا بسیاری از این مطالب در رابطه با انقلاب بلاک‌چین بوده است. کنفرانسی که در آن مدیر اجرایی بایننس، دس تپسکات و مقامات دولتی کره جنوبی حضور داشتند.”

به گزارش کوین‌گپ، در واکنش به این اقدام یوتیوب، تحلیلگر مالی معروف ماتی گرین اسپن از علاقه‌مندان به رمز ارزها خواسته است که یوتیوب را بایکوت کنند. او در توییتر خود نوشت:

“در اعتراض به این حرکت غیرمنتظره و بدون توضیح گوگل و سانسور محتواهای رمز ارزها در یوتیوب، من این وب سایت را تا اطلاع ثانوی بایکوت می‌کنم.”

گفتنی است شبکه‌های اجتماعی و پلت‌فرم های متنوعی وجود دارند که در آنها می‌توان مطالب آموزشی ویدئویی را منتشر کرد. باید دید یوتیوب چه پاسخی به این واکنش‌ها می‌دهد.

Thomson Reuters دغدغه‌ی حامیان رمز ارزها نسبت به مسائل مالیاتی را کاهش می‌دهد

Thomson Reuters و شرکت حسابداری گزارش‌دهی رمز ارزها و دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین Verady اعلام کردند در یک همکاری مشترک ابزار جدید مالیات رمز ارزها را طراحی خواهند کرد. این ابزار حسابداری حرفه‌ای با تصحیح داده‌های مورد نیاز قصد دارد به آشتی کاربران و رمز ارزها کمک کند. کاربران Ledgible باید فعالیت‌هایشان را روی کیف پول و صرافی یکپارچه کنند و به حسابداران حرفه‌ای اطلاع دهندتا داده‌ها را وارد GoSystem Tax کرده و سازماندهی کنند.

سازماندهی ارزهای مجازی به کاربران رمز ارزها برای روبرو شدن با مسائل مالیاتی کمک بزرگی می کند اما، جمع آوری داده‌های قابل اعتماد برای رمز ارزها به خاطر ماهیت غیرمتمرکز آنها یک چالش بزرگ است. این همان معضلی‌ست که Verady تصمیم گرفته برای حل آن با Thomson Reuters همکاری کند.

سال ۲۰۱۹ اولین سالی‌ست که اداره‌ی درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) از مالیات‌دهندگان خواسته فعالیت‌هایشان درمورد رمز ارزها را ثبت و در اختیار این اداره قرار دهند. به نظر می‌رسد کشورهای دیگر هم طی سال‌های آینده برای رمز ارزها قوانین مالیاتی وضع کنند.

غول مخابراتی کره جنوبی ارز دیجیتال عرضه می‌کند

شرکت مخابراتی کره ای KT اعلام کرده که قصد دارد یک ارز دیجیتال محلی ایجاد کند. این شرکت نام ارز پیشنهادی خود را Dongbaek گذاشته است. این ارز دیجیتال در تاریخ ۳۰ دسامبر برای مردم شهر بوسان در دسترس خواهد بود. بوسان دومین شهر بزرگ کره جنوبی پس از سئول است که جمعیتی بالغ بر ۳.۵ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری AltcoinBuzz، راه‌های متنوعی برای دستیابی به این رمز ارز وجود دارد. اپلیکیشن موبایل Dongbaek و دو بانک هانا و بوسان از این ارز دیجتیال بلاک‌چین محور پشتیبانی خواهند کرد. هدف از ایجاد Dongbaek تقویت اقتصاد محلی و کمک به فروشگاه‌ها و تجارت‌های کوچک است.

آقای Yoo Yong-gyu مدیر پروژه Dongbaek معتقد است که پروژه تحت مدیریتش نشان دهنده ترکیب موثر ارز محلی و فناوری بلاک‌چین است.

چندی پیش مقامات شهری بوسان با شرکت KT برای توسعه یک ارز دیجیتال محلی به توافق رسیده بودند. در آن زمان قرار بود معادل ۲۶۰ میلیون دلار از این ارز منتشر شود و کاربران نیز برای پرداخت‌های خود با این ارز دیجیتال، تخفیف مناسبی دریافت کنند.

جامعه سرطان آمریکا اکنون پذیرای کمک‌های مردمی با بیت‌کوین است

جامعه سرطان آمریکا ACS یک موسسه غیرانتفاعی است که از تحقیقات پزشکی پیرامون مبارزه با سرطان حمایت می‌کند. آنها اکنون اعلام کرده اند که پذیرای هدایای مردمی با بیت‌کوین از طریق Bitpay خواهند بود.

مدیر اجرایی ACS برانت وودوارد می‌گوید:

“سرطان مردم را از هر نژاد و طبقه ای مورد حمله قرار می‌دهد. پس تعجب برانگیز نخواهد بود که ما هدایای مردم را با هر سلیقه مالی دریافت کنیم. ماموریت ما بسیار حیاتی و پرفشار است. ما باید به سرعت شرایط ارتباط با هر اهداکننده ای را برقرار کنیم.”

شرکت پرداختی Bitpay که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده، مدعی است که از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۵۰ میلیون دلار کمک‌های انسان دوستانه با بیت‌کوین را پردازش کرده است. این کمک‌ها به موسساتی چون بنیاد Tony Hawk و صلیب سرخ آمریکا صورت گرفته است.

به گزارش کوین‌دسک، کارمزد این شرکت برای خدمات‌دهی یک درصد است که می‌تواند توسط فرد اهداکننده پرداخت شود. شبیه تمام امور خیریه دیگر، مشوق‌های مالیاتی برای اهدا کنندگان در نظر گرفته می‌شود.

از آنجاییه که بیشتر اهداکنندگان قبلی به ACS افراد چهل تا پنجاه ساله هستند، برانت امیدوار است پذیرش بیت‌کوین این موسسه را به اهداکنندگان جوانتر متصل کند. چراکه او معتقد است بیت‌کوین و رمز ارزها محبوبیت بیشتری در نسل جوان دارند.

دانشگاه کالیفرنیا اولین کورس معتبر دانشگاهی خود در رابطه با بلاک‌چین را به اتمام رساند

دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا اولین کورس معتبر خود با تمرکز بر بلاک‌چین و دفتر کل توزیع شده را با موفقیت برگزار کرده است.

این کورس که به عنوان یک درس علوم کامپیوتر و در کالج مطالعات خلاقانه ارائه شده بود، در پاسخ به تقاضای بنیاد Blockchain Acceleration  تهیه شده بود.

بنیاد Blockchain Acceleration یک موسسه غیر انتفاعی از دانشجویان، اساتید، محققان و علافه‌مندان به رمز ارزها و بلاک‌چین است که هدف خود را گسترش و توسعه بلاک‌چین می داند.

کامرون دنیس مدیر این موسسه می‌گوید پس از رایزنی‌های بسیار با مقامات دانشگاه آنها را قانع کرده است که نیاز به یک کورس دانشگاهی در رابطه با این فناوری وجود دارد.

“هدف من از این کورس پرورش محققان و دانشمندان رادیکال کامپیوتری است که با استفاده از دانش خود و فناوری بلاک‌چین پروژه‌های کاربردی را محقق سازند و جامعه را با نوآوری‌های خود دگرگون سازند.”

به گزارش کوین‌تلگراف، اکنون ۳۰ دانشگاه از ۵۰ دانشگاه اول دنیا کورس‌هایی مرتبط با بلاک‌چین و رمز ارزها ارائه می‌دهند. در آمریکا دانشگاه‌هایی چون استنفورد و دانشگاه علوم و فناوری ماساچوست نیز کورس‌های دانشگاهی در رابطه با بلاک‌چین ارائه می‌دهند.

کلاهبرداری، هک و امنیت

تهدید به بمب‌گذاری در روسیه و تقاضای بیت‌کوین! باجگیرها سیاسی فکر می‌کنند!

فردی با تهدید به بمب‌گذاری در روسیه درخواست کرده است که معادل ۸۷۰ هزار دلار بیت‌کوین که به ظاهر از صرافی Wex دزدیده شده بود را به آدرس او بفرستند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، نزدیک به یک ماه است که یک گروه اخاذی گمنام با تهدید فروشگاه‌ها، مدارس، کنسرت‌ها و اماکن عمومی روسیه به بمب‌گذاری درخواست می‌کند که به آدرس عمومی بیت‌کوین آنها ۱۲۰ بیت‌کوین دزدیده شده از صرافی Wex را ارسال کنند.

تاکنون نه کسی آسیب دیده و نه بمبی کشف شده، اما از انتهای نوامبر تا کنون ۷۵۰ هزار نفر مجبور به تخلیه اماکنی شده اند که تهدیدات در آنها صورت گرفته است. خبرگزاری روسی Interfax گزارش داده است که ساختمان‌های اصلی دادگاه‌های موسکو و سنپترزبورگ اولین مکان‌هایی بوده اند که مورد تهدید واقع شده اند.

بازیگران گمنام این تهدید سریالی، ثروت مند پرنفوذ روسی کنستانتین مالوفی و رئیس پیشین سرویس امنیتی روسیه آنتوان نمکین را مقصرین اصلی دزدی معروف از صرافی Wex می‌دانند. ادعاییکه مشابه ادعای  الکسی بیلیوچنکوف مدیر اجرایی Wex در رابطه با دزدی معروف است. او پیشتر مدعی شده بود که دو مامور رده بالای امنیتی روسیه در سرقت از صرافی تحت مدیریت او نقش داشته اند.

تاکنون تنها نزدیک به نیم دلار و توسط یک تراکنش به آدرس۱۹ آنها بیت‌کوین واریز شده است. شایان ذکر است که مدیر قبلی این صرافی دیمیتری واسیلو پیشتر در ایتالیا دستگیر شده بود.

طرفداران لایت کوین و XRP مراقب کلاهبرداران باشند

بنیاد لایت کوین درمورد کلاهبرداری از رمز ارز LTC در یوتیوب هشدار داد. David Schwartz مدیر بنیاد لایت کوین اعلام کرد کانالی یوتیوبی ویدئویی از اجلاس لایت کوین در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد و وانمود می‌کند در حال پخش یک ویدئوی زنده است. او در این ویدئو به غلط ادعا می‌کند که بنیاد لایت کوین قصد دارد ۱۰۰ هزار توکن LTC را میان مردم توزیع کند و از یک ترفند قدیمی استفاده می‌کند. او از کاربران می‌خواهد مقداری LTC به آدرسی واریز کنند و مقدار بیشتری دریافت کنند.

طرح‌های مشابهی هم سعی دارند حامیان XRP را فریب دهند.

https://coiniran.com/?p=35851
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x