ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۶ مهر تا ۲ آبان؛ با وجود سقوط شدید قیمت بیت کوین استخراج کنندگان امیدوارند

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

استخراج کنندگان بیت کوین به رشد قیمت امیدوار هستند

طبق داده‌های Blockchain میزان نرخ هش بیت کوین دیروز از مرز ۱۱۴ quintillion هش در ثانیه گذشت و با بالاترین مقدار تاریخی خود رسید. نرخ هش به کل قدرت محاسباتی مصرف شده برای تایید تراکنش‌ها گفته می‌شود و اندازه‌گیری دقیق آن تقریبا غیرممکن است لذا کلیه نمودارها تخمین‌هایی از آن به دست می‌دهند.

استخراج کنندگان بیت کوین به رشد قیمت امیدوار هستند

بالا بودن نرخ هش امنیت شبکه را بالاتر می‌برد. بنابراین،‌ می‌توان گفت قدرت و امنیت بیشتر سودآوری بیشتری به دنبال خواهد داشت و نشان می‌‌دهد استخراج کنندگان قیمت‌های بالاتری برای بیت کوین پیش بینی می‌کنند.

دلیل افت شدید و ناگهانی قیمت بیت کوین چه بود؟

از زمان افت قیمت بیت کوین از ۹۵۰۰ دلار در ۲۴ سپتامبر، بیت کوین در هشت نوبت به زیر ۷۸۰۰ دلار سقوط کرده و کاهش قیمت امروز ناشی از نهمین تلاش خرس ها در بازار است. بسیاری از تحلیلگران معتقدند روند کاهش قیمت هنوز تمام نشده است. نکته جالب توجه روند افزایشی معاملات بیت کوین به سطح ۱۱۰ هزار BTC (معادل ۹۰۰ میلیون دلار) است که بالاترین سطح در چند ماه اخیر می‌باشد.

skew

از طرف دیگر، حضور مارک زاکربرگ و عدم توانایی وی در قانع کردن نمایندگان مجلس برای راه‌اندازی رمز ارز پایدار لیبرا می‌تواند موجب اثرگذاری منفی روی قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها شده باشد. نکته قابل توجه دیگر احتمالا موفقیت گوگل در ساخت کامپیوتر کوانتومی‌ بوده است. هرچند اعلام شده که کامپیوترهای کوانتومی هنوز قابلیت اجرای الگوریتم‌های رمزنگاری مورد استفاده در رمز ارزها را ندارند، به نظر می‌رسد سرمایه گذاران به این تکنولوژی به چشم یک تهدید برای صنعت رمز ارزها می‌نگرند.

هر هفته بیش از ۶۳ میلیون دلار از بیت کوین در گردش کاسته خواهد شد!

تحلیلگران ادعا می‌کنند که هالوینگ (halving) سال آینده بیت کوین (BTC)، با ثابت در نظر گرفتن قیمت فعلی بیش از ۶۳ میلیون دلار از مقدار در گردش بیت کوین در هفته می‌کاهد. طی این رویداد پاداش استخراج بیت کوین از ۱۲.۵ BTC به ۶.۲۵ BTC می‌رسد. در مقایسه‌ی تاریخی هالوینگ بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ به ترتیب ۳۰۲.۴۰۰ دلار و ۸.۱۹ میلیون دلار در هفته از بیت کوین در گردش کاسته شد.

سرمایه‌گذاران نهادی دو برابر بیشتر روی اوراق آتی بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند

طبق اطلاعات تحلیلی جدید Skew Markets ارزش قراردادهای آتی سرمایه گذاران نهادی بیت کوین از کمتر از ۵۰۰ BTC (معادل ۴.۱۱ میلیون دلار) در تاریخ ۱ اکتبر به بیش از ۱۰۰۰ BTC (معادل ۸.۲۳ میلیون دلار) در تاریخ ۱۶ اکتبر رسیده است. موسسات نهادی شامل صندوق‌های بازنشستگی، موقوفات، شرکت‌های بیمه، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و مدیران پرتفولیو هستند.

پیشتر تصور می‌شد به علت افت قیمت بیت کوین در ماه گذشته، سرمایه گذاری در اوراق آتی بلند مدت بیت کوین از دستور کار سرمایه گذاران نهادی خارج شده باشد.

فروش ریپل در سه ماهه سوم سال ۷۴٪ کاهش داشته است!

فروش ریپل در سه ماهه سوم امسال با کاهش ۷۴ درصدی به ۶۶.۲ میلیون دلار رسیده است. این درحالیست که در سه ماهه دوم امسال، ریپل با فروش ۲۵۱.۵ میلیون دلاری رکورد جدیدی ثبت کرده بود. ریپل ادعا می‌کند این آمار فروش به خاطر تصمیم شرکت برای فراهم کردن «شفافیت داوطلبانه بی‌نظیر» بوده در حالی که دیگر فعالان صنعت به دنبال «ایجاد اعتماد، تقویت ارتباطات گسترده و افزایش وسعت صنعت» هستند. ریپل بصورت دوره‌ای بخشی از ۱۰۰ میلیارد واحد XRP را به بازار عرضه می‌کند.

در دوره‌ی سه ماهه اخیر، قیمت ریپل ۳۵.۴٪ کاهش یافته در حالی که متوسط کاهش قیمت در کل بازار رمز ارزها در همین دوره ۳۰.۴٪ بوده است. همچنین، حجم XRP با ۵۳٪ کاهش از ۳۹.۱ میلیارد دلار به ۱۸.۲ میلیارد دلار کاهش یافته است. در گزارش ریپل مقایسه‌ای بین XRP و بیت کوین (BTC) نیز به شرح زیر صورت گرفته است:

  • سرعت تراکنش: ۳.۸۰ ثانیه برای XRP در مقابل ۹.۲ دقیقه برای BTC؛
  • تعداد تراکنش بر ثانیه: بیش از ۱۵۰۰ تراکنش برای XRP در مقابل ۷ تراکنش BTC؛
  • کارمزد: ۰.۰۰۰۳ دلار برای XRP در مقابل ۰.۷۵۸ برای BTC.

کوانتوم اولین انشعاب سختش را با موفقیت پشت سر گذاشت

کوانتوم، بزرگترین پروتکل اثبات سهام روی بلاک چین (PoS)، با بروزرسانی شبکه به Qtum 2.0، اولین انشعاب سخت خود را مطابق برنامه‌ریزی پشت سر گذاشت. این انشعاب سخت در بلوک ۴۶۶۰۰۰ با آپدیت شبکه کوانتوم برای افزودن تعدادی ویژگی مهم مانند قراردادهای هوشمند و بهوبد در فواصل بلوک اتفاق افتاد. هدف از انشعاب سخت ارتقاء بلاک چین کوانتوم است نه تولید رمز ارز جدید.

Qtum 2.0 چهار Qtum Improvement Proposals (QIPs) را نیز فعال کرد که عبارتند از:

  • QIP-5: افزودن تأییدیه امضا به سند خروجی قراردادهای هوشمند
  • QIP-6: افزودن بازپرداخت بیت کوینی کامپایلر شده هوشمند به Qtum EVM
  • QIP-7: بروز رسانی Qtum EVM به آخرین Ethereum EVM Constantinople
  • QIP-9: اصلاح الگوریتم تنظیم مشکل برای ایجاد بلوکی با زمان پایدارتر

کوانتوم توصیه کرد کاربران نسخه ۰.۱۸.۱ را بروزرسانی کنند زیرا ویژگی‌های جدید به طور خودکار پس از بلوک۴۶۶۶۰۰ فعال شده‌اند و هشدار داد که ارسال یا نگهداری کوین‌ها در نسخه قدیمی کیف پول پس از انشعاب سخت منجر به از دست رفتن موقت کوین‌ها خواهد شد.

QTUM، رمز ارز بومی شبکه کوانتوم، با ارزش معادل ۱۷۸ میلیون دلار، ۳۶امین رمز ارز بزرگ بازار است.

استخراج

Bitmain می‌خواهد یک مزرعه ۲۵ مگاواتی استخراج رمز ارزها در تگزاس ایجاد کند

شرکت چینی Bitmain اعلام کرده است که قصد دارد یک مزرعه استخراج ۲۵ مگاواتی در منطقه Rockdale تگزاس ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری News.bitcoin، شرکت Bitmain قصد دارد با احداث این مزرعه فعالیت‌های بین المللی خود را گسترش دهد. مقامات این شرکت همچنین اعلام کرده اند که ظرفیت این مزرعه استخراج به زودی به ۵۰ مگاوات و در طرح های توسعه ای بعدی به ۳۰۰ مگاوات خواهد رسید.

آقای Clinton Brown مدیر اجرایی پروژه تگزاس شرکت Bitmain اعلام کرده است که به زودی این مزرعه بزرگترین پروژه استخراج رمز ارزها در جهان خواهد شد. وی منابع انرژی ارزان و پایدار این منطقه از ایالات متحده را فرصتی برای رشد و توسعه صنعت استخراج رمز ارزها دانسته است.

گفتنی است که این مزرعه سومین سایت استخراج رمز ارزهاست که توسط شرکت ساخت دستگاه‌های استخراج ASIC ساخته می‌شود. مقامات شهری و دولتی این منطقه Rockdale تگزاس نیز امیدوارند که سرمایه‌گذاری‌ها باعث رونق و توسعه دوباره این منطقه از آمریکا شود.

صرافی بایننس به عضویت شورای حاکمیتی بلاک چین Klaytn درآمد

صرافی بایننس به عضویت شورای حاکمیتی Klaytn، شبکه بلاک چین عمومی غول اینترنت کره جنوبی Kakao درآمد. بایننس تنها شرکت بلاک چینی عضو هیئت مدیره ۲۴ نفری این شرکت است که اعضای چون LG Electronics و UnionBank فیلیپین را شامل می‌شود. شبکه اصلی بلاک چین Klaytn در ماه ژوئن راه اندازی شد.

اعضای این شورا تصمیم‌گیرنده‌های اصلی درمورد پیشرفت‌های تجاری و فنی شبکه بلاک چین Klaytn هستند و روی ساخت اپلیکیشن‌هایی مبتنی بر Klaytn کار می‌کنند. Kakao در نظر دارد از شرکت‌های پیشرو در صنایع مختلف برای پیوستن به شبکه بلاک چین Klaytn دعوت کند و بدین ترتیب جریان پذیرش و شورای حاکمیتی این بلاک چین را تقویت نماید.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

در کمتر از سه دقیقه در شبکه بیت کوین تراکنش انجام دهید!

ACINQ، استارتاپی که روی شبکه‌ی لایتنینگ بیت کوین (BTC) کار می‌کند، کیف پولی برای پرداخت زیر سه دقیقه راه اندازی کرده است. شبکعه لایتنینگ برای مقیاس پذیرتر شدن و سرعت تراکنش روی شبکه بیت کوین ایجاد شده است. این کیف پول با نام «Phoenix» امکان راه اندازی، دریافت وجه، تراکنش on-chain و off-chain را زیر سه دقیقه در شبکه بیت کوین فراهم می‌کند.

ACINQ در سری اول جذب سرمایه ۸ میلیون دلار جذب کرد و توسط Idinvest Partners هدایت می‌شود و Serena  و بانک فرانسوی Bpifrance نیز در این استارتاپ همکاری می‌کنند. کل سرمایه گذاری جذب شده توسط این استارتاپ ۱۰ میلیون دلار است.

پس از پوند و یورو، روبل نیز وارد سبد فیات بایننس شد

صرافی بایننس تا دو هفته دیگر از خرید و فروش مستقیم رمز ارز با روبل روسیه پشتیبانی می‌کند. هفته گذشته نیز بایننس ارزهای پوند و یورو را به پلتفرم خود افزوده بود. به نظر می‌رسد بایننس سعی دارد ارزهای فیات بیشتری بپذیرد و گزینه‌های بیشتری در اختیار مردم قرار دهد.

ماه گذشته، بایننس با همکاری درگاه ارزهای فیات Koinal امکان خرید رمز ارز با کارت‌های بدهی و اعتباری ویزا و مسترکارت را فراهم کرد.

متوقف شدن سرویس های صرافی Bittrex در ونزوئلا و ۳۰ کشور دیگر

شعبه بین المللی صرافی آمریکایی Bittrex که در جزایر مالت واقع شده، اعلام کرده است که حساب کاربری و سرویس های کاربران را در ۳۱ کشور دنیا از تاریخ ۲۹ اکتبر قطع خواهد کرد. در این بیانیه از کاربران خواسته شده است تا پیش از تاریخ اعلام شده دارایی های خود را از این صرافی خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف شهروندان ونزوئلا، افغانستان، جمهوری کنگو و بسیاری از کشورهای دیگر آفریقایی و آسیایی از جمله کشورهای مورد تحریم این صرافی هستند.

در ایمیل ارسالی از طرف صرافی به کاربران ونزوئلایی از آنها خواسته شده که تا تاریخ فوق موجودی خود را خارج کنند. تاکنون هیچ دلیلی توسط  Bittrex  برای این اقدام منتشر نشده است.

اگرچه بیشتر معاملات رمز ارزها در ونزوئلا توسط صرافی LocalBitcoin صورت می‌گیرد، اما مطابق با آمار صرافی Bittrex نیز حجم قابل ملاحظه ای از معاملات را به خود اختصاص داده است. به نظر می رسد موانع قانونی منجر به تصمیم صرافی Bittrex برای عدم حضور در بازار این کشورها شده است.

موافقت قانون‌گذاران مالزیایی با ایجاد صرافی Luno در این کشور

کمپانی لندنی Luno که به طور رسمی Bitx نامیده می‌شود، روز سه شنبه اعلام کرده است که مقامات مالزی با درخواست آنها برای ایجاد یک سرویس دهنده مالی در این کشور موافقت کرده اند.

شرکت Luno یکی از تنها سه شرکتی است که توانسته موافقت قانون گذاران مالزیایی را برای احداث یک سرویس دهنده مالی مبتنی بر رمز ارزها جلب کند. مقامات مالزیایی معتقدند که Luno تمام خواسته ها و الزامات آن ها را رعایت کرده است.

دیوید لاو David Low رئیس بخش جنوب شرق آسیا شرکت Bitx به خبرگزاری News.bitcoin گفت:

“ما به طور نزدیک با قانون‌گذاران و بانکها در ارتباط هستیم. اکنون هیجان زده هستیم که اعلام کنیم مشتریان ما در جنوب شرقی آسیا خواهند توانست در پلتفرم Luno به خرید و فروش رمز ارزها بپردازند. این یک دستاور بزرگ برای ماست و نشان دهنده اهمیت دارایی های دیجیتال در دراز مدت است.”

مدیر اجرایی صرافی بایننس: پوتین تاثیرگذارترین چهره دنیای رمز ارزهاست

مدیر اجرایی صرافی بایننس (Binance) شان‌پنگ ژائو اعلام کرده است که به نظر او ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تاثیرگذارترین فرد دنیای رمز ارزهاست.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و به نقل از گزارش منتشر شده در تاریخ ۲۲ اکتبر در خبرگزاری روسی RBC News، آقای CZ پوتین را تاثیرگذارترین فرد دنیای رمز ارزها معرفی کرده است. وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که نخستین لایحه های قانونی برای پذیرش رمز ارزها در آینده ای خیلی نزدیک در فدراسیون روسیه به تصویب خواهد رسید.

او همچنین خاطر نشان کرده است که در برخی موارد که مصداق مجرمانه داشته باشند، صرافی تحت مدیریت او ممکن است اطلاعات مشتریان را در اختیار مقامات دولتی روسیه قرار دهد. وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که بیت‌کوین بزرگترین رمز ارز بازار در انتهای سال جاری رشد چشمگیری را تجربه کند.

گفتنی است که چندی پیش صرافی بایننس اعلام کرده بود که روبل روسیه را به ارزهای قابل معامله در صرافی خود اضافه خواهد کرد.

صرافی هوبی به زودی جفت ارز لیره/تتر عرضه می‌کند!

صرافی رمز ارز هوبی (Huobi Global) اعلام کرد جفت لیره/تتر (Lira/Tether) را تا پایان سال اضافه می‌کند تا تجارت در صرافی هوبی را برای کاربران در کشورهای دوستدار رمز ارز آسانتر کند. کاربران ترکی که اقدام به خرید USDT با لیر ترکیه می‌کنند، به بیش از ۲۵۰ رمز ارزی که هم اکنون در Huobi Global لیست شده‌اند، دسترسی پیدا می‌کنند.

عرضه جفت لیر ترکیه (TRY) و تتر (USDT)، ترجمه وب سایت صرافی به زبان ترکی، کاهش ۵۰ درصدی هزینه معاملات برای مشتریان ترکیه و ایجاد یک تیم جدید در استانبول برای کمک به علاقه‌مندان مبادلات رمز ارزی بخشی از گسترش Huobi به بازار ترکیه است.

براساس نظرسنجیStatista  از مصرف‌کنندگان در سال ۲۰۱۹، ترکیه بیش از هر کشور دیگری از رمز ارزها استفاده می‌کند و طبق نظرسنجی غول بانکی اتریشی ING، ترک‌ها بیش از هر کشوری نسبت به رمز ارزها احساس مثبت دارند.

برنامه صرافی بیتفینکس برای کسب کمیسیون نامحدود

صرافی رمز ارز بیتفینکس یک برنامه وفاداری راه اندازی کرده که ادعا می‌کند به کاربران فرصت کسب حق کمیسیون نامحدود می‌دهد. براساس بیانیه منتشر شده، این طرح با عنوان “Bitfinex Affiliate Program”، ساختاری است که به شرکت کنندگانی که به  شبکه اجتماعی خود ارجاع دهند، ۳ امتیاز بدست آورند.

بیتفینکس گفت: وقتی وابستگان و مراجعه کنندگان مقررات خاصی مانند تایید حساب و یا جمع آوری دارایی به ارزش حداقل ۵۰۰ تتر (USDT) از توکن های LEO، SDE و UNUS داشته باشند، کمیسیون خود را با ضریب ۲.۱۶ دریافت می‌کنند.

مشتریانی که در این برنامه شرکت کنند می‌توانند اجرت بیش از ۳۸٪ از یک ساختار کمیسیون را کسب کنند و افرادی که از طریق ریفرال کد ثبت نام می کنند ۶٪ تخفیف دریافت می‌کنند.

اپرا اولین مرورگر شناخته شده‌ای شد که کیف پول بیت کوین دارد

مرورگر اپرا از این پس از پرداخت‌ بیت کوین روی آخرین ورژن اپلیکیشن اندرویدش پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب، کاربران اندروید می‌توانند از طریق کیف پول داخلی این مرورگر بیت کوین (BTC) ارسال و دریافت کنند.

اپرا از بلاک چین و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ترون (Tron) نیز در نسخه اندرویدش پشتیبانی می‌کند. این مرورگر از دسامبر سال گذشته شروع به پشتیبانی از اتر (ETH) کرده است و امیدوار است پرداخت‌های واقعی با رمز ارزها را در زندگی روزمره تسهیل نماید.

نسخه iOS مرورگر اپرا نیز از به‌روزرسانی ماه ژوئن صاحب یک کیف پول داخلی برای رمز ارزها شده است.

کسب و کارها

شاخص CIX100 بورسِ Nasdaq، منبعی برای دسترسی به اطلاعات واقعی بازار رمز ارزها

بورس نزدک (Nasdaq) یکی از بزرگترین پلتفرم های معاملاتی دنیا این هفته شاخص CIX100 که توسط Cryptoindex طراحی شده را به لیست شاخص های خود افزوده است.

با اعلام این خبر در تاریخ ۱۵ اکتبر، به نظر می رسد این پلتفرم بزرگ قصد دارد آمار و ارقام دستکاری شده در بازار رمز ارزها را از آمار درست و قابل اعتماد جدا کند. این می تواند باعث شناخت درست سهامداران جدید از بازار و شفافیت بیشتر برای سرمایه گذاران بلند مدت شود.

به گزارش خبرگزاری کریپتو دیلی، شاخص CIX100 یک اگوریتم ارزیابی است که ۲۰۰ فاکتور مشخص را برای صد رمز ارز بزرگ بازار بررسی می کند. اطلاعات مربوط به حجم مبادلات قرار است از نه صرافی بزرگ بازار جمع آوری گردند.

گفتنی است که رمز ارزها برای قرارگیری در شاخص CIX100 بورس Nasdaq،  باید حداقل سه ماه اخیر را در بین ۲۰۰ رمز ارز بزرگ بازار بوده باشند.

موافقت داوطلبانه تلگرام با توقف تحویل توکن ها

تلگرام موافقت کرده که فروش و تحویل توکن های گرام خود را متوقف کند در عوض کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اصرار دارد که تلگرام باید دستور مقدماتی درخواست شده توسط SEC در هفته‌ی گذشته را انجام و تا ۲۴ اکتبر اسناد درخواست شده توسط قانون گذار را تهیه کند.

تلگرام همچنین ادعا می‌کند که توکن Gram ورقه بهادار نیست و SEC را به عدم مشاوره به تلگرام در مورد پروژه بلاک چین TON خود متهم کرده است. از طرف دیگر SEC تلگرام را به عدم مشارکت و تکمیل اوراق مورد نیاز متهم کرده است.

تلگرام ابتدا اعلام کرد راه‌اندازی TON را از ۳۰ اکتبر به ۳۰ آوریل ۲۰۲۰ موکول می‌کند. همچنین به سرمایه گذاران عرضه اولیه ۱.۷ میلیارد دلاری‌اش اعلام کرده که به خاطر تاخیر به وجود آمده می‌توانند حدود ۷۷٪ وجوه خود را پس بگیرند. اولین دادگاه رسیدگی به پرونده تلگرام ۲۴ اکتبر برگزار می‌شود.

سرمایه گذاران تلگرام با وجود سنگ اندازی SEC پا پس نمی‌کشند

به نظر می‌رسد اکثر سرمایه گذاران تلگرام توافق کرده‌اند که راه اندازی شبکه بلاک چینی TON را به تعویق بیندازند و وجوه خود را پس نگیرند. هفته گذشته پس از شکایت SEC از تلگرام بخاطر «فروش غیرقانونی اوراق بهادار دیجیتالی گرام»، این شرکت در ایمیلی به سرمایه گذارانش اعلام کرد که می‌تواند حدود ۷۷٪ از وجوه آنها را پس دهد.

دادگاه پرونده تلگرام و SEC که قرار بود امروز برگزار شود، بخاطر درخواست تلگرام تا ۱۸ یا ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ به تعویق افتاده است. تلگرام در ایمیلی به سرمایه گذارانش توضیح داد که این تعویق برای اطمینان از حضور با آمادگی کامل این شرکت در دادگاه درخواست شده است.

مرورگر بریو (Brave) ۸ میلیون کاربر فعال ماهانه جذب کرده است

مرورگر بلاکچینی بریو با محوریت حریم خصوصی به ۸ میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از ۲.۸ میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است. این مرورگر بلاک چینی، به سازندگان، کاربران و تبلیغ کنندگان توکن Basic Attention Token (BAT) برای دیدن تبلیغات آنلاین پاداش داده و تاکنون نزدیک به ۴۰۰ کمپین تبلیغاتی را به اتمام رسانده داده است.

به گفته سازنده مرورگر هم اکنون بیش از ۲۹۰۰۰۰ ناشر تأیید شده (۲۰۰۰۰۰ سازنده یوتیوب، ۳۳۰۰۰ ناشر وب سایت، ۱۵۰۰۰ پخش کننده توییچ و ۲۸۰۰۰ حساب توییتر) وجود دارد. بریو همچنین یک کیف پول رمز ارز برای اتر (ETH)، توکن های ERC-20 و مجموعه هایی از جمله BAT ارائه می دهد.

MasterCard از اصول اولیه خود برای اجرای پروژه بلاک‌چین محور این شرکت پرده‌برداری کرد

سرویس غول خدمات پرداخت مالی آمریکایی MasterCard، اصول بنیادین شرکت خود برای استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر بلاک‌چین را اعلام کرد. این بیانیه تنها چند هفته بعد از اعلام رسمی کناره گیری MasterCard از پروژه رمز ارز فیس‌بوک، لیبرا منتشر شده است.

به گزارش کریپتو نیو مدیا، این شرکت چندی پیش اعلام کرد که رسما از پروژه لیبرا کناره گیری کرده است تا بتواند پروژه بلاک‌چین محور خود را توسعه دهد. البته این شرکت اعلام کرده است که با اشتیاق مراحل رشد لیبرا را مانیتور خواهد کرد. با کناره گیری MasterCard گمانه زنی ها برای کناره گیری دو سرویس بزرگ پرداخت مالی دیگر Visa و PayPal نیز افزایش یافته است.

حفاظت از مشتریان اصلی ترین هدف این شرکت برای توسعه برنامه بلاک‌چینی خود خواهد بود. این شرکت از همه موسسه های خود خواسته است که تمام تلاش خود را برای امنیت هرچه بیشتر اطلاعات مشتریان انجام دهند.

مشارکت هرچه بیشتر کاربران در پلتفرم ایجاد شده دیگر هدف اصلی شرکت است. آنها میخواهند با استفاده از مشارکت همگانی کاربران به توسعه پلتفرم خود کمک کنند.

شایان ذکر است که با توجه به سابقه درخشان MasterCard در امور مالی و پرداخت های دیجیتالی، به نظر می رسد که علاقه‌مندان بلاک‌چین منتظر ایجاد یک پروژه هیجان انگیز دیگر هستند. نظر شما چیست؟ آیا این شرکت بزرگ آمریکایی در پروژه جدید خود به موفقیت خواهد رسید؟

سامسونگ می‌خواهد محصولی جدید با قابلیت ردیابی مبتنی بر بلاک چین توسعه دهد

Samsung SDS، زیرمجموعه فناوری اطلاعات غول تکنولوژی سامسونگ با شرکت نرم افزاری آمریکایی Pega and Tech Mahindra برای توسعه محصولی جدید با قابلیت ردیابی مبتنی بر بلاک چین وارد همکاری شده است. شرکت Pega and Tech Mahindra یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ چندملیتی هندی Mahindra Group است.

این محصول جدید ترکیبی از پلتفرم بلاک چین Samsung SDS به نام Nexledger Universal و پلتفرم اتوماسیون پردازش دیجیتال Pega خواهد بود. Pega قصد دارد با این همکاری سیستم زنجیره‌ی تامین‌اش را گسترش دهد. محصول مشترک این همکاری صنایعی چون خدمات بانکی و مالی، بیمه، تولید، خدمات عمومی و تدارکات زنجیره تامین را هدف قرار داده است.

Samsung SDS در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۹ نسخه‌ی جدیدی از Nexledger Universal را منتشر کرد. این پلتفرم یک رابط کاربری برنامه نویسی اپلیکیشن است که از چندین بلاک چین مختلف مانند اتریوم، هایپرلجر فابریک و Nexledger Consensus Algorithm سامسونگ پشتیبانی می‌کند.

ایجاد سرویس های مالی با بیت‌کوین توسط بورس کالای شیکاگو (CME)

خبرگزاری بریو‌ نیوکوین گزارش کرده است که بورس کالای شیکاکو (CME) قصد دارد در اوایل سال ۲۰۲۰ به تقاضای کاربران خود برای اضافه کردن پرداخت‌های بیت‌کوینی پاسخ مثبت دهد.

کاربران با ایجاد این گزینه جدید و قابل انعطاف، امکان خرید و فروش دارایی های اساسی را در تاریخ مشخص و با قیمت از پیش تعیین شده خواهند داشت.

برای مثال یک استخراج کننده بیت‌کوین می تواند موجودی خودش را در برابر نزول های شدید بیمه کند. با قرار دادن گزینه فروش ۶۰۰۰ دلاری برای سه ماه آتی. به محض اینکه قیمت با سقوط به زیر این قیمت مواجه شود این گزینه برای تبدیل دارایی او به پول نقد اقدام خواهد کرد. اگر قیمت زیر ۶۰۰۰ دلار نیاید تنها کارمزد این گزینه از کاربران دریافت خواهد شد.

شایان ذکر است که CME امیدوار است با افزودن این گزینه در اوایل سال آینده میلادی تقاضای بسیاری را درمیان استخراج کنندگان و معامله گران در آسیا ایجاد کند.

ادعاهای گوگل درمورد کامپیوتر کوانتومی Sycamore

محققان گوگل ادعا کردند کامپیوتر کوانتومی آنها می‌تواند بسیار سریع‌تر از سریع‌ترین رایانه‌های کلاسیک پردازش انجام دهد. گوگل اعلام کرده کامپیوتر ۵۳ بیتی کوانتومی به نام Sycamore ساخته که می‌توانند مسائل ریاضی را که برای رایانه‌های کلاسیک بیش از ۱۰ هزار سال طول می‌کشد، در کمتر از ۲۰۰ ثانیه حل کنند.

در تولید Sycamore برای حل مسائل ریاضی از آخرین یافته‌ها در تولید اعداد تصادفی قابل تایید، بهینه‌سازی، یادگیری ماشین، علم مواد و شیمی استفاده شده است. تفاوت رایانه‌های کوانتومی و معمولی در این است که کامپیوترهای معمولی در هر بیت صفر یا یک را ذخیره می‌کنند درحالیکه کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند در هر بیت بطور همزمان صفر یا یک باشند.

با این حال، کامپیوتر کوانتومی گوگل هنوز قادر به اجرای الگوریتم‌ها یکوانتومی شناخته شده مانند الگوریتم Shor نیست و هنوز تهدیدی برای رمزنگاری کلید عمومی (مورد استفاده در رمز ارزها) ایجاد نمی‌کند.

رئیس سابق بخش روسیه شرکت گوگل، Jennifer Trelewicz به پلتفرم Credits پیوست

خبرگزاری کوین تلگراف گزارش کرد که رئیس سابق بخش روسیه شرکت گوگل، خانوم Jennifer Trelewicz به پلتفرم بلاک‌چینی Credits پیوسته است.

مطابق با بیانیه رسمی منتشر شده در تاریخ ۱۱ اکتبر ، جنیفر پیش از این در اولین تجربه کار برای شرکت های بلاک‌چین محور، مدتی به عنوان رئیس اجرایی شرکت روسی TechLab فعالیت می کرده است.

در گذشته ایشان به عنوان مدیر ارشد در بخش تحقیقات شرکت IBM و همچنین عضور ارشد بخش ریسک و مدیریت اطلاعات بانک Deutsche  مشغول به کار بوده است.

خانوم Jennifer Trelewicz معتقد است که پتانسیل همکاری با شرکت های نظیر IBM یک فرصت فوق العاده برای Credits است. او تاکید کرده است که هدف اصلی اش در Credits پیدا کردن شریک و ایجاد همکاری های جدید است.

“من تلاشم را برای ایجاد همکاری های جدید خواهم کرد. اولویت اول ما باید ایجاد زمینه های همکاری با شرکت های دیگر باشد. شرکت IBM یک شریک مناسب برای حل مشکلات پیچیده فناوری است. آنها موسساتی در تمام جهان دارند!”

بازی جنگی چندنفره Lightnite، توسعه‌ای از ساتوشی گیم!

بازی Lightnite یک بازی چند نفره جنگی است که توسط Satoshi Games و بر روی ریزتراکنش‌های شبکه لایتنینگ ساخته شده است. کاربر با بازی کردن Lightnite بیت‌کوین بدست می‌آورد.

در این بازی امکان بدست آوردن بیت‌کوین توسط کاربر وجود دارد. کافی است دشمنان خود را بزنید تا بیت‌کوین بدست بیاورید. البته اگر انها نیز شما را بزنند بیت‌کوین‌های خود را از دست خواهید داد! می توانید دشمنان خود را در هنگام مرگشان غارت کنید. آنها می توانند زنده بمانند و غنایم خود را که مرتب در حال افزایش است به فروش برسانند.

نسخه آزمایشی این بازی در لینک موجود است اما نسخه اصلی این بازی ۲۰ دلار قیمت دارد. با پرداخت این مبلغ Satoshi Games لینک دانلود و رمز عبور برای شما ارسال می کند و قرار است در ابتدا ۶۰۰ نفر بر روی موبایل و کامپیوتر در این شبکه شرکت کنند.

تیم پشتیبانی  Lightnite معتقد است که برای گشترش مقبولیت رمز ارزها طراحی اینگونه بازی ها با سیستم پاداش دهی می تواند موثر باشد.

سردبیر بلومبرگ: بلاک چین‌ها اساسا ناکارآمدند

Joe Weisenthal، سردبیر اجرایی اخبار Bloomberg Digital، در خبرنامه Bloomberg’s Markets گفت: «بلاک چین ها اساسا ناکارآمد هستند.»

وی توضیح داد تراکنش‌ها بدون تمایل اشخاص برای پرداخت پول فیات بجای بیت کوین (BTC) با بلاک چین های ناکارامد و پرهزینه ممکن نخواهد بود زیرا تنها وقتی از آنها در معاملات استفاده می شود، ارزش دارند.

Anthony Pompliano، بنیانگذارMorgan Creek Digital Assets، با ادعای Joe Weisenthal که عدم سانسور تنها مزیت بیت کوین است، مخالفت کرد و به ویژگی‌هایی همچون عدم امکان توقیف، عرضه پول بدون تورم و ناشناسی اشاره کرد.

Cameron Winklevoss، موسس صرافی رمز ارز Gemini، خاطرنشان کرد: «نقدینگی به کمک معامله کنندگان بازارهای طلا آمد اما استفاده از طلای آنلاین با شیوه بدون سانسور بسیار دشوار است.»

CIMB اولین معامله تأمین مالی DLT خود را انجام داد

شعبه بانک سنگاپوری CIMB اولین تراکنش تامین مالی مبتنی بر بلاک چین خود را انجام داد. به گزارش یاهو سنگاپور، این معامله با استفاده از پلتفرم بلاک چین و اینترنت چیزها (IoT) که توسط شرکت تأمین مالی محلی iTrust Trading توسعه یافته‌اند، انجام شده است. با اعمال IoT، بانک CIMB درنظر دارد با دستیابی به زمان واقعی نظارت بر داده‌های محموله در ترانزیت و انبار، ریسک تأمین مالی کالا را به حداقل رسانده و توسعه اعتبار را برای مشتریان خود تسهیل کند.

این فناوری، دسترسی و امنیت داده اسناد دیجیتال را که در یک دفترکل توزیع شده ثبت شده‌اند، برای همه ذینفعان فراهم کرده است. دفتر مرکزی CIMB Group مستقر در مالزی، پنجمین گروه بانکی بزرگ در انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) و یکی از بزرگترین بانکهای اسلامی با ۳۶۰۰۰ کارمند و ۴۸میلیون دلار سرمایه است.

با استفاده از یک نام ENS همه‌ی کیف پول‌های رمز ارز خود را مدیریت کنید

سیستم نامگذاری توزیع شده Ethereum Name Service (ENS) از راه اندازی پشتیبانی multicoin برای ۱۵ کیف پول رمز ارز که برای استفاده از ویژگی جدید برنامه ریزی کرده‌اند خبر داد. بدین ترتیب علاقه مندان رمز ارزها می‌توانند از یک نام ENS برای همه کیف پول‌های رمز ارز خود استفاده کنند.

رابط کاربری ENS در حال حاضر فقط آدرس‌های اتر (ETH) ، بیت کوین (BTC) ، لایت کوین(LTC) و اتریوم کلاسیک (ETC) را پشتیبانی می کند.

از میان کیف پول های جدید که به این ویژگی پیوستند، می توان به D’CENT ،Coinbase ، Bitcoin.com ،Opera ،TrustWallet ،imToken ،Portis ،MyCrypto ،Haven ،Wallet Atomic ،Squarelink ،Coin Request،DexWallet ،Enjin و Wyre اشاره کرد.

این تیم همچنین قصد پشتیبانی از com ،org و غیره را دارد. این قابلیت قبلاً برای دامنه هایی مانند xyz ،.luxe ،.kred و .art پیاده سازی شده است. ENS قصد دارد در آینده‌ای نزدیک پشتیبانی از همه دامنه های سطح بالا با قابلیت DNSSEC پشتیبانی کند.

انجمن لیبرا می‌توانست چندین رمز ارز پایدار با پشتوانه فیات عرضه کند!

David Marcus، همبنیانگذار لیبرا و مدیر هیئت مدیره انجمن لیبرا می‌گوید این انجمن می‌تواند تعدادی رمز ارز پایدار با پشتوانه ارزهای فیات مختلف راه اندازی کند. به گزارش رویترز وی در یک سمینار بانکی گفته است ما می‌توانستیم متفاوت عمل کنیم و بجای یک واحد ترکیبی رمز ارزهای پایداری با دلار، یورو، پوند و غیره ایجاد کنیم. وی تاکید کرده انجمن لیبرا به دنبال چنین چیزی نیست و هدف اصلی آنها ایجاد یک سیستم پرداخت کارآمدتر است.

او در ادامه افزود همچنان قصد دارند لیبرا را در ماه ژوئن ۲۰۲۰عرضه کنند و گفت: «ما برای این تاریخ آماده خواهیم بود ولی همواره گفته‌ایم که تا به دست آوردن الزامات قانونی و برطرف شدن نگرانی‌ها دست به کار نمی‌شویم و بنابراین همه چیز به ما وابسته نیست.»

طی چند روز گذشته رئیس کارگروه اقدام مالی (FATF) رمز ارزهای پایدار از جمله لیبرا را مانع تلاش‌ها برای جلوگیری از پولشویی و اقدامات مجرمانه خوانده بود.

مارک زاکربرگ: لیبرا تا برطرف نشدن نگرانی‌های قانون‌گذاران اجرایی نخواهد شد

مارک زاکربرگ مالک و مدیر اجرایی فیس‌بوک به قانون‌گذاران اعلام کرده است که این غول شبکه‌های اجتماعی، لیبرا را تا برطرف شدن تمام نگرانی های قانونی اجرایی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto، آقای زاکربرگ در اظهارنامه ی خود که به کمیته خدمات مالی سنای آمریکا تقدیم کرده است، به برخی از نگرانی‌های سیاست مداران پیرامون پروژه جدید بلاک‌چینی فیس‌بوک پاسخ داده است. در این اظهارنامه آقای زاکربرگ متعهد شده است که تا برطرف شدن تمامی نگرانی های قانون‌گذاران اجرایی شدن لیبرا را به تاخیر خواهد انداخت.

زاکربرگ همچنین اعلام کرده است که لیبرا قصد ندارد با ارزهای فیات رایج به رقابت بپردازد. در کنار فدرال رزرو و سیاست های پولی بانک مرکزی خواهد ماند. او تاکید کرده است که حمایت قانون گذاران از نوآوری ها مسئله مهمی است. وی به آنها وعده داده است که لیبرا به آمریکا کمک خواهد کرد که سلطه مالی کنونی خود را بر فرآیندهای مالی جهان را حفظ کند.

قانون گذاری

توضیحات زاکربرگ نمایندگان آمریکا را قانع نکرد

پس از حضور مارک زاکربرگ در کمیته خدمات مالی مجلس و توضیح درمورد رمز ارز پایدار لیبرا، قانون گذاران هنوز نگران راه‌اندازی آن هستند. دیروز زاکربرگ به سوالاتی درمورد سیاست‌های داده فیسبوک و واکنش این شرکت به تاثیر خارجی احتمالی روی پلتفرم پاسخ داد.

پس از این جلسه رئیس کمیته، خانم Maxine Waters، به کوین تلگراف گفت، توضیحات زاکربرگ را کافی نمی‌داند و در این مقطع از لیبرا حمایت نخواهد کرد. وی افزود: «فکر نمی‌کنم درست باشد که زاکربرگ این پروژه و ایده بزرگ را بدون رفع شدن نگرانی‌ها پیش ببرد.»

همچنین تعدادی از نمایندگان آمریکا معتقدند که اگر آمریکا درمقابل پروژه‌های مانند لیبرا واکنشی نشان ندهد، جایگاه رهبری در دنیای نوآوری را از دست می‌هد. زاکربرگ در جواب به ارز دیجیتال ملی چین اشاره کرده و گفت درصورت تعلل آمریکا ممکن است شاهد از دست رفتن موقعیت اقتصادی و ژئوپولیتیکی ایالات متحده باشیم.

رمز ارزهای پایدار تلاش برای مبارزه با پولشویی را به باد می‌دهند

Xiangmin Liu، رئیس کارگروه اقدام مالی موسوم به FATF که به عنوان ناظر جهانی پولشویی فعالیت می‌کند، می‌گوید رمز ارزها پایدار از جمله لیبرا می‌توانند مانع تلاش برای متوقف کردن فعالیت‌های مجرمانه شود. وی افزود: «رواج گسترده رمز ارزهای پایدار می‌توانند مخاطرات جدیدی در رابطه با پولشویی و تامین مالی تروریست ایجاد کند.»

قرار است FATF گزارش‌هایی درمورد رمز ارزهای پایدار برای وزرای مالی و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو G20 ارسال کند. آنها پروژه‌ی لیبرا را نیز از نزدیک زیر نظر دارند.

دیروز، گروه G7 نیز در گزارشی رسمی اعلام کرد تا زمان قانون گذاری کامل و برطرف شدن خطرات و چالش‌ها هیچ رمز ارز پایداری نباید شروع به کار کند.

درخواست کمک سران کشورهای G20 از IMF درمورد رمز ارزهای پایدار

به گزارش رویترز، کشورهای گروه ۲۰ موسوم به G20 از صندوق بین المللی پول (IMF) برای شناسایی تاثیر به کارگیری رمز ارزهای پایدار بر اقتصاد کلان از جمله مسائل مرتبط با حاکمیت پولی کمک خواسته اند. سران کشورهای G20 خواستار بررسی مزایای بالقوه ابتکار مالی رمز ارزهای پایدار که می‌تواند مجموعه‌ای جدی از سیاست‌های عمومی و ریسک نظارتی ایجاد کند، نیز هستند.

در بیانیه مطبوعاتی سران کشورهای G20 آمده است: «برای جلوگیری از خطراتی نظیر  پولشویی و حفاظت از مصرف کننده و سرمایه گذار، ارزیابی رمز ارزهای پایدار پیش از عملیاتی شدنشان الزامیست.»

هک و امنیت

نتایج تحقیقات موسسه GoSecure: اخاذی با رمزارزها در حال گسترش است

نتایج یک تحقیقات علمی نشان می‌دهد که اخاذی با رمز ارزها در قالب دزدیدن اطلاعات و تصاویر خصوصی کاربران و طلب کردن بیت‌کوین برای عدم افشای آنها در حال رشد است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک، یک موسسه مطالعاتی اتریشی به نام  GoSecure در بررسی های خود به این نتیجه رسیده است که اخاذی با رمز ارزها سریع، آسان و سود آور است . با نرخ سریعی در حال رشد است.

در گزارش GoSecure که در کنفرانس مطالعات پیشرفته فناوری زوریخ منتشر شده، تاکید شده است که ناشناس بودن پرداخت‌ها در فضای رمز ارزها اخاذی بدین وسیله را تبدیل به یک بازی کودکانه کرده است.

مجرمان با اجاره کردن یک Botnet که ماهیانه ۱۰ هزار دلار هزینه دارد، اقدام به ارسال پیام های مخرب به کاربران می‌کنند. با اشتباه و سهل انگاری آنها بدافزار های خود را برروی سیستم عامل کاربران نصب می کنند و بعد تقاضای پرداخت رمز ارز برای عدم سواستفاده از اطلاعات را می دهند. بازگشت این سرمایه گذاری با استناد به گزارش موسسه اتریشی ۱۳۰ هزار دلار در ماه است!

کاربران مراقب نسخه جعلی و مخرب ZecWallet باشند!

اعضای انجمن زیکش (ZEC) یک نسخه جعلی مشکوک و مخرب ZecWallet یافته‌اند. طبق توئییت کمپانی Electric Coin توسعه دهنده ی زیکش، ZecWallet جعلی حاوی بدافزار است. اشکالی در کلیه پیاده‌سازی‌های زیکش و بیشتر انشعاب‌های آن وجود داشت که می‌توانست اَبَرداده‌های مربوط به نودهای کامل را با آدرس های IP محافظت شده را نشت دهد. کیف پول اصلی زیکش را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

در ۱۸ اکتبر نیز عرضه‌کننده اصلی آنتی ویروس ESET یک نسخه دستکاری شده از مرورگر Tor را که به منظور سرقت بیت کوین(BTC) از خریداران دارک نت طراحی شده بود را کشف کرد.

ESET یکی دیگر از بدافزارهای سرقت رمز ارز از کاربران را نیز معرفی کرده است. تروجان بانکی با نام “Casbaneiro” یا “Metamorfo”، بانک ها و سرویس های رمز ارز واقع در برزیل و مکزیک را هدف قرار داده بود و گفته می‌شود توانسته ۱.۲ بیت کوین به سرقت ببرد.

https://coiniran.com/?p=34289
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x