ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۲ تا ۲۸ شهریور ۹۸؛ کاربران Kraken بیت‌کوین را ۱۲ هزار دلار فروختند و ۸ هزار دلار خریدند

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

افزایش تقاضای سرمایه گذاران CME را بر آن داشته سقف قراردادهای آتی بیت کوین را دوبرابر کند!

گروه معملاتی بورس شیکاگو (CME) از قانون گذاران ایالات متحده خواسته است تا مجوز دو برابر کردن پوزیشن های باز فعلی قراردادهای آتی بیت کوین را برای مشتریانش صادر کند. در صورت موافقت با این طرح، هر سرمایه گذار قادر خواهد بود بجای حد فعلی ۱۰۰۰ دلاری، قرارداهای ماهانه ۲۰۰۰ دلاری ایجاد کند.

این تقاضا به خاطر رشد مداوم تقاضا برای قراردادهای آتی بیت کوین در CME اتخاذ شده است. پیشستر CFTC اعلام کرده بود که ابزارهای با ریسک کمتر محدودیت ندارند. اوراق آتی روشی ست که معامله گران نهادی و مشتریان می‌توانند با انعطاف پذیری بیشتری تجارت کنند و بهتر خودشان را در برابر ریسک محافظت کنند.

تام لی: بیت کوین به دنبال S&P 500 به بالاترین رکورد تاریخی دست می‌یابد

تام لی، هم بنیانگذار و سرپرست تحقیقات Fundstrat Global Advisors، در برنامه تلوزیونی شبکه CNBC گفت: «رمز ارزها به رکورد تازه ای دست یافته اند هرچند که ممکن است انتظارات برخی سرمایه گذاران برآورده نشده باشد. توقف قیمت بیت کوین به خاطر از دست رفتن چشم انداز کلان است.»

وی افزود: «به نظر من کاتالیزور بعدی افزایش قیمت بیت کوین صعود بازار سهام است. اگر بازارها رشد کنند و بانک های مرکزی به حمایتشان ادامه دهند، نقدینگی خوب و جدیدی ایجاد می‌شود که می‌تواند وارد بازار رمز ارزها شود.»

bitcoin v sp500

لی پیش بینی می‌کند شاخص S&P 500 تا آخر امسال به ۳۱۲۵ یا بیشتر برسد و روند بیت کوین را صعودی کند. او می‌گیود از لحاظ تاریخی بهترین سالهای شاخص S&P 500 و بیت کوین همزمان بوده است. تا کنون بالاترین سطح شاخص S&P 500 حدود ۳۰۲۵ بوده که در اوایل امسال رخ داد.

صعود اتریوم، پرواز XRP! آیا پاییزِ رنگارنگ فصل مورد علاقه آلت‌کوین‌هاست؟

افزایش تقاضا برای رمز ارز جایگزین بیت‌کوین باعث صعود قیمت چشمگیر دو رمز ارز محبوب دیگر بازار شده است. این صعود قیمت بدون توجه به عملکرد بیت‌کوین بوده است. با این جهش قیمتی برای اتریوم و XRP این سؤال دوباره پیش می‌آید که آیا فصل آلت‌کوین‌ها فرارسیده‌است؟

به گزارش وب‌سایت خبری کوین‌دسک و در زمان نگارش این خبر، رمز ارز اتریوم با ۷ درصد صعود، در اکثر صرافی‌ها بالای ۲۱۱ دلار معامله‌شده است. رمز ارز XRP نیز با صعود خیره‌کننده ۱۷ درصدی بالای ۰.۳ دلار در حال معامله شدن است. سایر ارزهای بازار نیز کم و بیش با صعود قیمت مواجه بوده‌اند. این افزایش قیمت رمز ارزها در کنار ثابت ماندن قیمت بیت‌کوین، سلطه این رمز ارز بر بازار را تا ۶۸ درصد کاهش داده است.

حجم کل بازار رمز ارزها نیز در پی صعود قیمتی شب گذشته با ۵.۴ میلیارد دلار افزایش مواجه شده است.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران با استفاده از پتانسیل‌های بیت‌کوین در ماه‌های گذشته، برای کسب سود به ارزهای دیگر بازار نگاه می‌کنند. آیا این می‌تواند نشانه‌ای از شروع فصل آلت‌کوین‌ها باشد؟

ویتالیک باترین در آخرین اجلاس اتریوم از اتریوم ۲ و پروژه‌های اسکم می‌گوید

در اجلاس اخیر اتریوم در تلاویو موضوعات بسیاری موردبحث قرار گرفت. مهم‌ترین بحث این اجلاس را ویتالیک باترین پیرامون اتریوم ۲ انجام داد. جایی که او آن را حل موقتی مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم دانست.

از موضوعات مهم دیگر این اجلاس می‌توان به موضوع تمرکززدایی از فرآیندهای مالی اشاره کرد. موضوعی که نظرات موافق و مخالف بسیاری را برانگیخت.

در بخش دیگر ویتالیک به موضوع ICO ها پرداخت. او با اشاره به اینکه در یک سال و نیم اخیر نقدهای بسیاری را در رابطه با این‌گونه جمع‌آوری سرمایه توسط پروژه‌ها مشاهده کرده است، افزود:

“درست است که توسعه‌دهندگان به توکن های فروخته‌شده دسترسی ندارند؛ اما پول‌هایی که بابت این توکن ها پرداخت می شود در اختیار آن‌هاست…”

او با نام‌گذاری این‌گونه پروژه‌ها به پروژه‌های اسکم و کلاه‌برداری، به علاقه‌مندان هشدار داد که در سرمایه‌گذاری‌های خود دقت بیشتری را به خرج دهند.

گفتنی است بسیاری از پروژه‌های ICO به هیچ دستاوردی در نقشه راه خود دست نمی‌یابند و به نظر می‌رسد این وظیفه سرمایه‌گذاران خواهد بود که پروژه‌های آینده دار را از اسکم تشخیص دهند.

اتریوم کلاسیک انشعاب سخت آتلانتیس را با موفقیت پشت سر گذاشت

انشعاب سخت آتلانتیک اتریوم کلاسیک

تیم اتریوم کلاسیک (ETC) با موفقیت انشعاب سخت آتلانتیس را برای بهبود عملکرد این رمز ارز و سازگاری آن با اتریوم (ETH) فعال کرد. این انشعاب مطابق پیش بینی قبلی در بلوک ۸۷۷۲۰۰۰ انجام شد. این انشعاب سخت اتریوم کلاسیک امنیتش را بهبود می‌دهد و سازگاری آن با اتریوم را تضمین می‌کند. پلتفرم های همکار ETC از جمله OKEx و Bitfinex اعلام کردند از انشعاب آتلانتیس پشتیبانی می‌کنند.

یک آفریقایی معادل ۸۰ هزار دلار بیت‌کوین که به اشتباه برای او ارسال شده بود را بازگرداند

کیت مالی چانگ مالک و مدیر اجرایی شرکت بلاک‌چین محور آفریقایی Loopblock بیش از ۸۰ هزار دلار بیت کوینی که به‌اشتباه به کیف پولش واریزشده بود را برگرداند!

او که مالک اکانت توییتر Bitcoin Keith است در روز ۱۲ سپتامبر در توییتر خود نوشت:

” امروز مقدار زیادی بیت‌کوین از یک فرستنده که احتمالا قبلا با او تراکنش داشته‌ام دریافت کرده‌ام. احتمالا اشتباهی رخ‌داده است. با مهربانی تمام وجه ارسالی را بازگرداندم”.

این حرکت آقای چانگ تحسین کاربران توییتر را برانگیخته است. اگرچه او نتوانسته هویت فرد فرستنده را شناسایی کند اما مدعی است که فرستنده از حساب بایننس این مقدار بیت‌کوین را برای او ارسال کرده است.

شایان‌ذکر است که کشورهای آفریقایی به‌سرعت در حال شناسایی مزایای استفاده از رمز ارزها برای قاره خود هستند. به نظر می‌رسد کشور نیجریه پیشگام این حرکت در کشورهای آفریقایی است.

فعال شدن بزرگترین آپگرید EOS در کمتر از ۱۰ روز آینده

EOS، هفتمین رمز ارز بزرگ بازار، اولین آپگرید اجماعش را در تاریخ ۲۳ سپتامبر انجام می‌دهد و طی آن EOSIO v1.8 روی شبکه اصلی EOS فعال می‌شود. این بروزرسانی بزرگترین آپگرید EOS تا کنون است و نیاز به یک انشعاب سخت دارد.

به گفته EOS Nation، تعداد ۲۰ تولید کننده از ۳۰ تولید کننده بلاک (BPs) متعهد شده اند که آپگرید را انجام دهند. همچنین، توسعه دهندگان شرکت EOSIO فرایند عملیاتی برای انشعابات سخت شبکه EOS را تسهیل کرده و پیشرفت های کوچکی نیز در امنیت و مقیاس پذیری شبکه داشته اند.

نئو در حال برنامه ریزی برای آپدیت جدید

نئو، بیستمین رمز ارز بزرگ بازار،خود را برای  آپگرید بزرگ NEO 3.0 در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ آماده می‌کند. انتظار می‌رود این آپگرید روی یک بلاک چین جدید اجرا شود و دارندگان NEO باید رمز ارزهایشان را با توکن های بلاک چین جدید معاوضه کنند. به گفته Erik Zhang، هم بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی نئو، بخاطر پیشرفت هایی در معماری که به منظور کارایی بلاک چین نئو انجام شده است و با بلاک چین فعلی سازگار نیست، این آپدیت ضروریست.

به گفته تحلیلگران، بلاک چین فعلی نئو تنها باگ ها را اصلاح می‌کند و یک مجموعه ساده از ویژگی هاست در حالی که آپگرید NEO 3.0 پیشرفت‌های بسیاری خواهد داشت. این پیشرفت ها کارمزد کمتر، قرارداد هوشمند و بلاک چینی سریع‌تر با استفاده از مدل تراکنش یکپارچه به ارمغان می‌آورد.

آپدیت Sun Network شبکه ترون در پیش است

ترون (Tron) قصد دارد در تاریخ ۱۱ آگوست آپدیتی برای Sun Network انجام دهد. Sun Network راه حل مقیاس پذیری با ظرفیت نامحدود برای شبکه ترون ارائه می‌دهد و به اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) امکان می‌دهد انرژی کمتری صرف کنند و امنیت و کارایی بالاتری داشته باشند. به گزارش کوین تلگراف مصرف منابع در این شیوه ۱۰۰ برابر کمتر است و امید می‌رود به افزایش اپلیکیشن های غیرمتمرکز روی شبکه ترون منجر شود.

لیبرا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود

پرز، رئیس سازمان غیرانتفاعی پشت رمز ارز لیبرای فیسبوک گفت این سازمان به راه اندازی و از میان برداشتن موانع نظارتی متعهد است. وی افزود زمان راه اندازی لیبرا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ خواهد بود. این در حالیست که نگرانی‌هایی درمورد ثبات مالی جهانی موجب بدبینی به لیبرا می‌شود.

طبق گفته پرز، فیسبوک نمی‌خواهد منابع مالی جدیدی از طریق توکن ایجاد کند و به همین دلیل نگرانی ها درباره اثر بی ثبات کننده ذخیره ارزی فیسبوک برای ارزهای فیات بانک های مرکزی از نظر ما بی اساس است.او اطمینان که تا زمان راه اندازی تمامی مسائل نظارتی قابل حل هستند.

وی افزود که لیبرا به سبدی از ارزهای مهم دنیا گره خورده است اما یوان چین در این میان نیست. از طرفی پکن نسبت به پروژه لیبرا ابراز نگرانی کرده اند و در حال راه اندازی رمز ارز خود هستند.

اگر یک عروسک را به عنوان کودک خود قبول می‌کنید، لیبرا را نیز می‌توانید به عنوان یک رمز ارز بپذیرید

لیبرا را نمی توان یک رمز ارز دانست
libra-is-a-cryptocurrency-in-the-same-way-that-a-doll-is-a-baby

لیبرا در چند ماه اخیر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و در صدر اخبار بوده است. بااین‌حال بسیاری از اعضای جامعه بزرگ رمز ارزها نسبت به پروژه جدید فیس‌بوک با شک و تردید نگاه می‌کنند. آن‌ها معتقدند رمز ارز فیس‌بوک ارتباطی به ویژگی‌هایی که امروزه از بیت‌کوین می‌شناسیم، ندارد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند لیبرا تفاوت‌های بسیاری با بیت‌کوین دارد. لیبرا توسط چندین کمپانی بزرگ کنترل می‌شود و این در تضاد کامل با ماهیت غیرمتمرکز بیت‌کوین است. در پروژه جدید فیس‌بوک تراکنش‌ها توسط این چند کمپانی تأیید خواهند شد و این به این معنی است که اگر آن‌ها بخواهند می‌توانند تراکنش‌ها را سانسور کنند. درحالی‌که به خاطر استخراج توسط فرآیند Proof of work در شبکه بیت‌کوین این امکان وجود ندارد.

رمز ارز دقیقا چه تعریفی دارد

رمز ارز در ابتدا ارزی بود که توسط علم رمز نگاری ایمن شده بود. با ظهور نسل دوم رمز ارزها تعریف رمز ارز نیز وارد فاز جدیدی شد. شرکت‌ها با معرفی توکن های خود بر بستر بلاک‌چین مفهوم جدیدی از رمز ارز را معرفی کردند. رمز ارزهایی که اگرچه تفاوت‌هایی از منظر اجماع و شیوه استخراج با بیت‌کوین داشتند ولی همگی در غیرمتمرکز بودن ماهیت یک رمز ارز هم‌عقیده بودند.

توسعه‌دهنده معروف بیت‌کوین Nick Szabo در توییتر در واکنش به رمز ارز خواندن لیبرا نوشته است:

“اگر یک عروسک می‌تواند بچه باشد، لیبرا نیز می‌تواند رمز ارز باشد.”

به نظر می‌رسد اگر لیبرا را یک رمز ارز فرض شود، تعریف جدیدی از رمز ارزها را در دهه دوم از عمر آن‌ها شاهد خواهیم بود. نظر شما چیست؟ آیا لیبرا نیازمند یک دگرگونی ساختاری است تا بتوان آن را یک رمز ارز دانست یا این رمز ارزها هستند که باید گوناگونی بیشتری را در خود هضم کنند؟

قانون گذاری

اولین رویارویی لیبرا با روسای بانک های مرکزی

به گزارش فایننشیال تایمز، مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) و ۲۵ بانک مرکزی دیگر امروز، ۱‍۶ سپتامبر، با لیبرا، رمز ارز پایدار فیسبوک، برای ارزیابی ریسک های مربوط به ثبات مالی این پروژه در سوئیس دیدار می‌کنند. این دیدادر با حضور کمیته پرداخت و زیرساخت های بازار (CPMI)، بخشی از اعضای بانک تسویه بین المللی (BIS) برگزار می‌شود. این لیست شامل یک عضو از هیئت مدیره ثبات مالی، ۲۸ عضو بانکی نظیر بانک مرکزی انگلیس، Deutsche Bundesbank و بانک فدرال رزرو نیویورک است.

طبق گزارش ها ریاست این نشست بر عهده Benoit Coeure، مدیر اجرایی بانک مرکزی اروپا بر عهده خواهد داشت. وی اخیرا گفته است که موانع رگولاتوری برای عملکرد لیبرا در اتحادیه اروپا بسیار زیاد است.

روش جدید BIS برای رگولاتوری بازارهای مالی مبتنی بر بلاک چین

Raphael Auer، یکی از اقتصاددانان اصلی بانک تسویه بین المللی (BIS) یک روش تطبیق پذیری کم هزینه برای تنظیم مقررات بازارهای مالی مبتنی بر بلاک چین پیشنهاد داده است. این روش تحت عنوان «embedded supervision» با ساپ تک (supervisory technology) و رگ تک (regulatory technology) متفاوت است.

فرایند انطباق فعلی شامل جمع آوری گزارش در سطوح مختلف داده هاست و سپس اطلاعات جمع آوری شده باید ذینفعان داخلی مختلف تحویل داده شود. به گفته‌ی Auer روش پیشنهادی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند می‌تواند تضاد بین دسترسی به داده‌ها، هزینه جمع آوری داده ها، تایید صحت داده‌ها و حریم خصوصی را کاهش دهد.

ICOBox توسط SEC به عرضه اولیه غیرقانونی ۱۴ میلیون دلاری متهم شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از ICOBox و بنیانگذار آن Nikolay Evdokimov بخاطر عرضه غیرقانونی توکن و فعالیت بدون مجوز به عنوان کارگزار شکایت کرده است. به گفته SEC توکن‌های ICOBox که در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۲۰۰۰ سرمایه ‌گذار فروخته، فاقد ارزش است.

به گفته SEC متهمان ادعا می‌کردند که ارزش توکن ها به مرور زمان افزایش می‌یابد و دارندگان می‌توانند این توکن ها را با دیگر توکن‌های روی این پلتفرم بصورت تنزیلی معامله کنند. این در حالیست که به گفته SEC این توکن‌ها در حال حاضر تقریبا فاقد ارزش هستند. یکی دیگر از اتهامات ICOBox تسهیل فرایند ICO باعث جذب سرمایه ۶۵۰ میلیون دلاری از ده ها سرمایه گذار شده در حالی که مجوز کارگزاری نداشته است.

SEC این شرکت و بنیانگذارش را به نقض قوانین مربوط به اوراق بهادار فدرال متهم کرده و به دنبال جریمه و باز پس گیری سرمایه سرمایه گذاران هستند.

ایجاد زیرساخت‌های بلاک چینی اولویت دولت ترکیه شدند

ایجاد زیرساخت‌های بلاک چینی اولویت دولت ترکیه شدند

وزارت صنعت و فناوری ترکیه به عنوان بخشی از استراتژی ۲۰۲۳ در ۱۸ سپتامبر اعلام کرد برنامه‌هایی برای ایجاد زیرساخت‌های بلاک چین ملی برای مدیریت عمومی دارد. استراتژی ۲۰۲۳ بر بلاک چین و دفترکل غیرمتمرکز (DLT) به عنوان اولویت‌های سال آینده تاکید دارد.

این سند از بلاک چین برای موارد مختلفی از جمله ثبت مالکیت زمین و ثبت گواهینامه های دانشگاهی استفاده می‌کند. وزارت صنعت و فناوری ترکیه همچنین در نظر دارد با همکاری قانون گذاران این کشور یک بسته رگولاتوری برای کاربردهای بلاکچین آماده کند.

کره شمالی هم رمز ارز خودش را می‌سازد!

به گزارش خبرگزاری VICE، کره شمالی در مراحل اولیه توسعه رمز ارز خود به منظور دور زدن تحریم های بین المللی و سیستم مالی جهانی تحت سلطه ایالات متحده است. Alejandro Cao de Benos، نماینده ویژه کمیته روابط فرهنگی جمهوری خلق کره گفت: «کره در فاز مطالعه اولیه برای ایجاد توکن است. رمز ارز کره تنها یک رمز ارز ملی نیست بلکه شبیه بیت کوین و سایر رمز ارزهاست.»

به نظر نمی رسد دولت کره شمالی با مفاهیم رمز ارزها ناآشنا باشد چراکه اوایل امسال گزارش‌هایی درمورد سرقت ۶۷۰ میلیون دلاری نظامیان سایبری این کشور از ارزهای فیات و رمز ارزها منتشر شد.

اتحادیه بانک‌های روسیه می‌خواهد مالکین رمز ارزها را شناسایی کند

اتحادیه بانک‌های روسیه یک برنامه غیرمتمرکز ساخته است که مفهوم متفاوتی با رمز ارزهای شناخته‌شده دارد. در ساختار این سرویس برنامه‌ای طراحی‌شده است که مالکین دارایی‌های دیجیتال را شناسایی می‌کند. مطابق با گفته‌های Anatoly Kozlachkov نایب رییس این اتحادیه، بانک‌ها قصد دارند هرگونه امکان ایجاد تراکنش‌های گم نام را از بین ببرند.

انتظار می‌رود که این برنامه خاص به سرویس‌دهنده‌ها اجازه دهد که مالکیت دارایی‌های دیجیتال مشتریان را برای خود محرز کنند. از نگاه این اتحادیه بیت‌کوین و سایر رمز ارزها وجه نقد نیستند بنابراین نمی‌توان آن‌ها را در ذیل هیچ قانونی گنجاند. این مهم‌ترین دلیلی است که اتحادیه بانک‌های روسیه به دنبال اجرایی کردن این برنامه در دو مرحله است.

در مرحله اول قرار است یک برنامه ویژه توسعه یابد که شرکت‌هایی که می‌خواهند پیرامون رمز ارزها خدمت‌رسانی کنند باید از این برنامه استفاده کنند. مرحله دوم فاز قانون‌گذاری است که مرتبط با دادگاه عالی فدراسیون روسیه است که می‌تواند ممنوعیت‌هایی را برای رد بدل کردن گمنام رمز ارزها بین مشتریان وضع کند.

کارشناسان معتقدند دولت روسیه می‌خواهد مالکیت رمز ارزها را از دستان مجرمان خارج کند و به مردم اجازه دهد به‌صورت قانونی از دارایی‌های دیجیتال خود استفاده کنند. اما برخی معتقدند این ماهیت رمز ارزها را به خطر خواهد انداخت. نظر شما چیست؟ آیا روسیه پیشگام گسترش پذیرش رمز ارزها خواهد بود؟

فرانسه رمز ارز ها را مالیات معاف کرد و خواستار قانون گذاری اتحادیه اروپا برای این حوزه شد

دولت فرانسه خواستار تدوین قوانین رمز ارزها برای ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین ایجاد «رمز ارز عمومی» شد. اگرچه Bruno Le Maire، وزیر اقتصاد فرانسه جزییات این طرح را منتشر نکرده اما می تواند به معنای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باشد. وی همچنین مخالفت خود را با گسترش لیبرا، رمز ارز پایدار فیسبوک، تکرار کرد و گفت فرانسه توسعه ی Libra را محدود خواهد کرد زیرا حاکمیت پولی دولت ها را تهدید می‌کند.

Christine Lagarde، وزیر سابق فرانسه و رئیس سابق صندوق بین المللی پول (IMF)، به دلیل کاهش تقاضای پول نقد و افزایش تمایل به رمز ارزها از گسترش CBDC حمایت می‌کند. Lagarde یکی از گزینه های ریاست انتخابات بعدی بانک مرکزی اروپا (ECB) بوده در نتیجه شانس CBDC اروپایی افزایش خواهد یافت.

همچنین، براساس گزارش بلومبرگ، Bruno Le Maire، وزیر اقتصاد فرانسه اظهار داشته است که معاملات رمز ارز به رمز ارز معاف از مالیات خواهد بود. در عوض، فرانسه فقط وقتی رمز ارزها به ارز های فیات تبدیل می شوند، مالیات دریافت خواهد کرد. وی همچنین افزود تنها زمانی مالیات ارزش افزوده ی کشور (VAT) اجرا می شود که از رمز ارزها برای خرید کالا یا خدمات استفاده شود.

آلمان نیز در مقابل لیبرا موضع تدافعی گرفت

بر اساس گزارش Spiegel، دو حزب بزرگ سیاسی آلمان به دنبال جلوگیری از راه افتادن پروژه های خصوصی مانند لیبرا، رمز ارز پایدار فیسبوک، هستند. اعضای دولت آلمان یک استراتژی بلاک چینی جدید هستند که به رمز ارز های خصوصی وارد این کشور شوند.

از نظر دولت آلمان، بانک مرکزی این کشور تا کنون به خوبی با بحران های اقتصادی و تورم مقابله کرده و مسلط شدن یک ارائه دهنده ارز دیجیتال بر بازار، عرصه را بر دیگر رقبا تنگ خواهد کرد.

روز گذشته وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه نیز ادعا کرد لیبرا را تهدیدی برای حاکمیت پولی دولت ها می داند و جلوی آن را خواهد گرفت.

محققان MIT: راه مقابله با پولشویی از بلاک چین می‌گذرد

شفافیت، ناشناس بودن و تغییرناپذیری بیت کوین هم یک دریچه به معاملات بدون سانسور فراهم می‌کند هم تحلیلگران می‌توانند مسیرهای منحصر به فرد درون اکوسیستم را تشخیص دهند. با توجه به جنگ مداوم بین پذیرش رمز ارز و الزامات نظارتی، شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic مقاله با بودجه مشترک دانشگاه MIT و IBM برای بررسی ناهنجاری های مختلف حول تراکنش های غیرقانونی بیت کوین منتشر کرد.

این تحقیق که بر اساس داده های مجموعه ای با بیش از ۲۰۰ هزار تراکنش انجام شده، دخالت موسسات بانکی در کمک به تامین مالی کسب و کارهای غیرقانونی، که در نهایت هزینه های مالیات دهندگان را تا مبالغ هنگفتی زیاد می‌کند، برجسته کرده است. در حالی که اقدامات موجود برای مقابله با پولشویی موفقیتی در متوقف کردن بازیگران بد نداشته، گزارش حاکی از آن است که می‌توان از فناوری بلاک چین برای کاهش هزینه اقدامات ضدپولشویی استفاده و دسترسی بانکی را افزایش داد.

صرافی ها و کیف پول ها

عجیب اما واقعی! کاربران Kraken بیت‌کوین را ۱۲ هزار دلار فروختند و ۸ هزار دلار خریدند

یک باگ نرم‌افزاری در صرافی Kraken باعث شده است که قیمت بیت‌کوین در صف فروش به ۱۲ هزار دلار برسد. درحالی‌که خریداران در همین صرافی بیت‌کوین را به قیمت ۸۰۰۰ دلار خریداری کرده‌اند.

اکانت رسمی توییتر Kraken با تأیید این خبر اعلام کرده است که هیچ‌کدام از این سفارش‌ها به هم مرتبط نشده‌اند. بسیاری از کاربران با اعلام نارضایتی از این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی به انتقاد از این صرافی پرداخته‌اند. انتقادهایی که واکنش Jesse Powell مدیر اجرایی این صرافی را برانگیخته است. او در پاسخ به انتقادها ایرادات پیش‌آمده را به شبکه در حال آزمایش بتای این صرافی مرتبط دانسته و اعلام کرده است که وجود این باگ‌های نرم‌افزاری در صرافی‌ها طبیعی است و اساسا باگ‌ها برای رفع ایرادات هستند.

او به کاربران خوش‌شانس که بیت‌کوین خود را ۱۲ هزار دلار فروخته‌اند تبریک گفته است و همچنین به افرادی که بیت‌کوین ۸۰۰۰ دلاری خریده‌اند نیز گفته است که می‌توانند بیت‌کوین خریداری‌شده خود را حفظ نمایند.

کشف اشکالی که قراردادهای هوشمند صرافی غیرمتمرکز را یک طرفه می‌کرد!

توسعه دهندگان AirSwap، پروتکل صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (ETH)، یک آسیب پذیری اساسی در قراردادهای هوشمند جدید سیستم کشف کرده‌اند که در کمتر از ۲۴ ساعت پس از کشف، دوباره به نسخه قدیمی‌تر برگردانده می‌شد. این مشکل به هکرها اجازه می‌دهد بدون نیاز به امضای طرف مقابل در شرایط خاص از وجوه استفاده کنند.

تیم AirSwap یافته‌های خود و راه حل ممکن را برای همه کاربران آسیب دیده اعلام کردند. در ابتدا ۲۰ آدرس آسیب پذیر مطابق با این الگو شناسایی شده و به سرعت به ۱۰حساب در معرض خطر، کاهش یافت. نه محصولات AirSwap Instant و نه معامله گران آسیب ندیده‌اند و تیم ۹ آدرس اتریومی که مورد بهره‌برداری قرار گرفته بودن را فاش کرد.

تنها مالکان ۹ آدرس باید از از دست رفتن وجوه جلوگیری کنند که لازم است با مراجعه به این لینک، مجوز آسیب پذیری قرارداد هوشمند را لغو کنند.

انتقال ۴ میلیون دلار رمز ارز بدون اتصال به اینترنت!

استارتاپ اسرائیلی GK8 که کار نگهداری رمز ارزها را برعهده دارد، معادل ۴ میلیون دلار تراکنش رمز ارز را بدون اتصال به اینترنت انجام داد و این روش را به عنوان پتنت ثبت کرد. GK8 یک الگوریتم رمزنگاری اختصاصی کیف پوا سرد ایجاد کرده که در عین حال قابلیت استفاده به عنوان کیف پول گرم را نیز دارد. از آنجا که این روش نیازی به اتصال به اینترنت ندارد، GK8 ادعا می‌کند که کاربرانش از حملات سایبری مصون خواهند بود.

Eran Tromer، دانشمند بنیانگذار زیکش و یکی از منتورهای GK8 گفت: «GK8 با الهام از سیستم‌های زیرساخت حساس بااطمینان بالا و تکنیک‌های پیشرفته رمزنگاری، یک رویکرد جالب و منحصربه فرد یک راه حل عالی برای حفاظت از کیف پول های ذخیره رمز ارزها ایجاد کرده که امکان حمله به کیف پول را به حداقل می‌ٰساند.»

تکنولوژی GK8 پیشتر برای حفاظت و مدیریت بیش از یک میلیارد دلار رمز ارز مشتریانی همچون eToro استفاده شده است. این شرکت در جولای ۲۰۱۸ توسط Shahar Shamai و Lior Lamesh که پیشتر در بخش امنیت سایبری برای اسرائیل کار می‌کردند، تاسیس شد.

زنگ خطر پلتفرم معاملات آتی بیت کوین بایننس (SAFU) به صدا در آمد

Changpeng Zhao، مدیرعامل صرافی بایننس، امروز، ۱۶ سپتامبر، در رشته توئیتی هشدار داد که معاملات آتی این صرافی توسط یکی از بازارسازان مورد حمله قرار گرفته است. مهاجم قیمت سفارشات را از ۱۰۳۲۴ BTC/USD به ۱۰۰۲۴ کاهش داد. به گفته ژائو این دومین حمله به این پلتفرم بوده است.

پلتفرم معاملات آتی بیت کوین بایننس موسوم به SAFU، اوایل ماه جاری برای تست راه اندازی شد. در واقع، دو پلتفرم موجود بود تا کاربران بتوانند به پلتفرم برتر رای دهند. علیرغم انتقاد به ویژگی های فنی هر دو پلتفرم، جذب سرمایه در هفته گذشته به ۱۵۰ دلار رسید. به گفته ژائو تنها متضرر این حمله مهاجم بود که بطور تصادفی پول خود را از دست داد.

آژانس فضایی اروپا از توسعه یک کیف پول ماهواره ای حمایت می‌کند!

حمایت آژانس فضایی اروپا از توسعه یک کیف پول ماهواره ای
european-space-agency-backs-blockchain-satellite-project

استارتاپ بلاک‌چینی Spacechain، برنده یک گرانت ۶۰ هزار یورویی از آژانس فضایی اتحادیه اروپا شده است. این گرانت بابت توسعه سیستم یک کیف پول بلاک‌چینی ماهواره‌ای به این شرکت تعلق گرفته است.

به گزارش خبرگزاری cryptonewmedia این شرکت امروز اعلام کرده است که این گرانت می‌تواند باعث تقویت فعالیت‌های این شرکت شود. این شرکت قصد دارد یک شبکه ماهواره‌ای چند امضایی، بسیار ایمن و توزیع‌شده را در به گردش درآورند!

این تکنولوژی از سیستم سه امضایی استفاده می‌کند. دو امضا بر روی زمین و یک امضا در حال گردش در مدار زمین! هر تراکنش نیازمند حداقل دو امضا برای تأیید است.

ژی زنگ مدیر اجرایی و مالک Spacechain به این خبرگزاری اعلام کرده است که پردازش گره‌ها در اینترنت ماهواره‌ای بسیار ایمن‌تر از پردازش در اینترنت‌های باز روی زمین است.

“ما نیازمند اینترنت برای تأیید تراکنش‌ها نیستیم و این بسیاری از ریسک‌های موجود را از بین می‌برد.”

به گفته مقامات ارشد Spacechain، بازار هدف آن‌ها یک میلیارد دلار رمز ارز سرقت شده در سال است که استفاده از این فناوری می‌تواند مانعی برای آن باشد.

قوانین FATF موجب توقف معاملات رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی شد

صرافی رمز ارز مستقر در کره جنوبی OKEx به دلیل مقررات جدید بین المللی حمایتش را از پنج آلتکوین بزرگ متوقف کرد. بدین ترتیب، رمز ارزهای مونرو (XMR)، دش (Dash)، زیکش (ZEC)، Horizen (ZEN) و Super Bitcoin (SBTC) دیگر در صرافی OKEx مبادله نمی‌شوند.

صرافی OKEx علت این تصمیم را تمرکز این رمز ارزها بر حریم خصوصی و عدم تطابق این رویکرد با دستورالعمل کارگروه اقدام مالی (FATF) عنوان کرد. شناسایی طرفین معامله در بلاک چین رمز ارزهای اعلام شده غیر ممکن است ولی طبق دستورالعمل FATF صرافی ها باید در معاملاتی با ارزش بیش از ۱۰۰۰ دلار، طرفین معاملات را شناسایی کنند. علیرغم نگرانی‌های موجود برای بلاک چین های غیرمتمرکز، بیش از ۲۰۰ کشور جهان موظف‌اند این قوانین را تا ژوئن ۲۰۲۰ به اجرا در بیاورند.

به گزارش کین تلگراف این پنج رمز ارز تنها از پلفرم OKEx.co.kr حذف می‌شوند و روی پلتفرم جهانی حضور دارند.

راز پشت پرده تعطیلی صرافی Bitcoin Co چیست؟ تایلندی ها پاسخ می‌دهند

همان‌طور که پیش‌تر در خبرها آمده بود صرافی تایلندی Bitcoin Co با بستن سایت خود موجب شگفتی و آزردگی کاربران خود شده بود. در آن زمان تنها پیامی که از طریق Bitcoin Co پس‌ازاین تعطیلی غیرمنتظره مخابره شده بود این بود که آن‌ها نمی‌خواهند به فعالیت خود در این حوزه ادامه دهند!

به نظر می‌رسد این پیام نتوانسته به‌خوبی پاسخگوی ابهامات پیش‌آمده برای کاربران یکی از نخستین صرافی‌های مجوز دار تایلند باشد.

به گزارش خبرگزاری btcmanager برخی معتقدند این تعطیلی می‌تواند به خاطر احتمال وضع قوانین مالی جدیدی باشد که تمامی صرافی‌های منطقه شرق آسیا را تهدید می‌کند. برخی دیگر اما دلایل اقتصادی را دلیل اصلی تعطیلی Bitcoin Co می‌دانند.

باوجوداینکه این تعطیلی علامت سؤال بزرگی را برای علاقه‌مندان به رمز ارزها ایجاد کرده است آقای پرینیا هوم آنک مدیر اجرایی گروه ACIS معتقد است که تنها زمان می‌تواند پاسخگوی این پرسش باشد.

استخراج

سود یک میلیارد دلاری سازندگان ASIC در سه ماه گذشته

با ورود ۶۰۰ هزار دستگاه استخراج به بازار در سه ماهه اخیر، قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج بیت کوین به سطح جدیدی رسیده است. بر اساس داده های استخر استخراج BTC.com، میانگین نرخ هش دو هفته ای تا جمعه ساعا ۱۹:۰۰ UTC به آستانه ۸۵ اگزاهش در ثانیه رسیده است. همچنین، سختی شبکه به رکورد جدید ۱۲ تریلیون نزدیک شده است. طبق داده های موجود هر دو شاخص از تاریخ ۱۴ ژوئن تا کنون ۶۰ درصد افزایش داشته‌اند.

ASIC های قدرتمند جدید توسط تولیدکنندگان بزرگی همچون Bitmain، Canaan، InnoSilicon و MicroBT تولید می‌شوند و بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار به فروش می‌رسند. به نظر می‌رسد تا کنون حدود نیم میلیون از این دستگاه های به بازار عرضه شده باشند که در این صورت سود یک میلیارد دلاری را در سه ماه گذشته عاید تولیدکنندگان کرده اند.

کسب و کارها

مسترکارت برای پرداخت فرامرزی از بلاک چین سازمانی R3 کمک می‌گیرد

Mastercard با همکاری با شرکت بلاک چینی R3، راه حل جدید مبتنی بر بلاک چین برای پرداخت های فرامرزی ارائه داده است. این راه حل در ابتدا بر اتصال زیرساخت های پرداخت جهانی و بانک های همکار شبکه مسترکارت متمرکز خواهد شد.

Corda، پلتفرم مبتنی بر بلاک چین منبع باز R3 که شامل بیش از ۳۰۰ شرکت خدمات مالی جهانی، شرکت های فناوری، بانک های مرکزی، قانون گذاران و انجمن های تجاری است، به اکوسیستم مسترکارت متصل خواهد شد.

Mastercard همچنین با کنسرسیوم مالی تجاری مبتنی بر بلاک چین Marco Polo، که توسط R3 و TradeIX تأسیس شده، همکاری کرده که هدف آن کاهش موانع برای تراکنش های مالی فرامرزی است.

پشتیبانی از بیت کوین کش در گوشی‌های پرچمدار HTC

Bitcoin.com از همکاری با شرکت تایوانی سازنده گوشی‌های HTC برای پشتیبانی از رمز ارز بیت کوین کش (BCH) در گوشی‌های پرچمدارش خبر داد. برای شروع روی گوشی HTC Exodus 1 یک کیف پول بیت کوین کش نصب خواهد بود.

اوایل سال جاری فوربز گزارش داد که HTC تنها ۱٪ سهم بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد. قرار است یک کیف پول برای توکن های ERC-20 نیز از اپلیکیشن‌های نصب شده روی HTC Exodus 1 باشد. همچنین، Exodus 1S می‌تواند یک فول نود شبکه بیت کوین (BTC) باشد.

ال جی و سامسونگ نیز در حال ورود به بازار رمز ارزها و کمک به پذیرش بیشتر آنها هستند.

کوین‌دسک گزارش می‌دهد: امکان معامله رمز ارزها برای کاربران ژاپنی پیام‌رسان Line

پیام‌رسان محبوب Line برای ۸۰ میلیون کاربر خود در ژاپن یک صرافی رمز ارز راه‌اندازی کرده است.

پیام‌رسان Line که مرکز آن در شهر شینجوکو قرار دارد، در بیانیه‌ای که در روز سه‌شنبه منتشرشده اعلام کرده است که با استفاده از پلتفرم معاملاتی صرافی Bitmax، یک صرافی رمز ارز احداث کرده است. هم‌اکنون کاربران این پیام‌رسان می‌توانند پنج رمز ارز بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین را معامله کنند.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک و مطابق با این بیانیه، این صرافی از ساعت ۳ نیمه‌شب روز سه‌شنبه و ابتدا برای کاربران آندروید در دسترس بوده است. در محیط Line یک گزینه به نام کیف پول ایجادشده است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن به‌راحتی موجودی رمز ارز خود را به ین واحد پول ژاپن تبدیل کنند.

پیام‌رسان Line با حدود ۸۱ میلیون کاربر فعال در ژاپن و ۱۶۴ میلیون در سراسر دنیا، پیش‌تر نیز پیرامون معاملات رمز ارزها با صرافی Bitmax همکاری می‌کرد. لازم به ذکر است که فرآیند تأیید هویت و استانداردهای KYC برای استفاده از این قابلیت پیام‌رسان Line اجباری است.

بزرگترین بانک آلمان به شبکه بلاک چین JPMorgan پیوست

Deutsche Bank، بزرگترین بانک آلمان و شفاف ترین بانک جهان در حوزه یورو، به شبکه اطلاعات بین بانکی (IIN)، شبکه بلاک چین JPMorgan، پیوست.

شبکه IIN مبتنی بر پلتفرم Quorum توسعه یافته و قصد دارد با چالش های عمده اشتراک اطلاعات بین بانکی و سرعت معاملات را حل کند. Quorum بر اساس اتریوم بلاک چین، محبوب ترین شبکه بلاک چین عمومی برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) ساخته شده است. به گفته Ole Matthiessen، رئیس جهانی مدیریت وجه نقد بانک، انتظار میرود IIN هزینه پردازش پرداخت‌های دشوار را کاهش دهد.

بلاک چین اولیه به رهبری JPMorgan که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و اکنون شامل ۳۲۰ بانک با هدف مبادله داده‌های پرداخت‌های جهانی با استفاده از شبکه اتریوم است. Georgakopoulos، رئیس پرداخت در JPMorgan، گفت: «JPMorgan قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ توافقنامه با بانک ها برسد و رمز ارز JPM Coin خود را عرضه کند.

Jamie Dimon، مدیرعامل JPMorgan، با این استدلال که رمز ارز پایدار در کوتاه مدت تهدیدی برای بانک‌ها نخواهد بود از پروژه رمز ارز لیبرا حمایت کرد.

Deutsche Bank نیز یکی از ۲۶ بانک مرکزی جهان است که با بنیانگذاران لیبرا در سوئیس دیدار کرد تا در مورد خطرات ثبات مالی مورد نظرش بحث کند.

بعد از چندین تلاش نافرجام، نصب اولین خودپرداز رمز ارزها در شهر سن آنتونیو دل‌تاچی

اولین دستگاه خودپرداز رمز ارزها در روز ۱۰ سپتامبر در شهر سن آنتونیو دل تاچی کشور ونزوئلا نصب‌شده است. این خبر با استناد به اطلاعات منتشرشده در سایت Coin ATM Radar مخابره شده است که سایتی در زمینه ردیابی اینترنتی خودپرداز رمز ارزهاست.

شرکت آمریکای لاتینی Panda BTM این خودپرداز را در فروشگاه Viajes e Inversiones HC نصب‌کرده است. این دستگاه از بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، دش و همچنین رمز ارز ملی ونزوئلا و کلمبیا پشتیبانی می‌کند.

پیش‌تر شرکت Cryptobuyer قرار بود در اواخر ماه ژانویه دستگاه خودپرداز رمز ارزهای خود را در شهر کاراکاس نصب کند که به دلایل نامعلومی این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

گفتنی است که با استناد به اخبار، کلمبیا دارای بیشترین دستگاه خودپرداز رمز ارزها در سرتاسر آمریکای جنوبی است. مطابق با آمار منتشرشده در وب‌سایت خبری کوین تلگراف تاکنون بیش از ۵۴۰۰ دستگاه خودپرداز رمز ارزها در دنیا نصب‌شده است که کشور کانادا میزبان بیشترین تعداد آنهاست.

اتریوم به کمک صنعت رزرو بلیت می‌رود، رونمایی شبکه Aventus از Aventus Classic

در روز ۱۲ سپتامبر شبکه Aventus در یک پست اینترنتی از Aventus Classic رونمایی کرده است. به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف Aventus Classic یک پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که برای صنعت رزرو بلیت طراحی‌شده است. شفافیت و جلوگیری از جعل و تقلب ویژگی اصلی این پروتکل غیرمتمرکز است.

۱۵ هزار دلار گرانت برای توسعه‌دهنده‌های یک سامانه رزرو بلیت

اعلام خبر رونمایی از این سامانه همزمان شده است با رقابت جدید ۱۵ هزار دلاری Aventus که با همکاری Satoshi Awards برای توسعه‌دهنده‌های اتریوم برگزار خواهد شد. در این رقابت از توسعه‌دهنده‌ها خواسته‌شده است که یک پروتکل غیرمتمرکز بلاک‌چین محور برای رزرو بلیت طراحی کنند. برنده این مسابقه در اواسط ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد و ۱۵ هزار دلار معادل اتریوم پاداش خواهد گرفت.

استیو الیس مدیر اجرایی و مؤسس Satoshi Awards:

“خوشحال و هیجان‌زده‌ام از اینکه می‌بینم شرکت‌های متعددی در مورد رزرو بلیت مبتنی بر بلاک‌چین فعال هستند. بلاک‌چین می‌تواند این صنعت را ارتقا دهد. شفافیت بیشتر و جلوگیری از تقلب آرزوی همه فعالان و کاربران این صنعت است.”

با Cash App بدون کارمزد سهام مبادله کنید

به گزارش بلومبرگ، Square به کاربران Cash App امکان خواهد داد معاملات سهام را بطور رایگان انجام دهند. تاریخ عرضه این ویژگی جدید هنوز مشخص نشده است. Cash App، اپلیکیشن پرداخت همتا به همتای Square است که امکان خرید و فروش بیت کوین (BTC) را برای کاربرانش فراهم می‌‌کند. تعداد کاربران این اپلیکیشن پس از رونمایی این ویژگی از سه میلیون به ۹ میلیون افزایش یافته است.

سرویس معامله رایگان سهام در رقابت مستقیم با اپلیکیشن مورد علاقه نسل هزاره یعنی Robinhood است. Robinhood از سال ۲۰۱۸ تا کنون ۴ میلیون نفر را جذب خود کرده است.

square cash app

رشد مورد انتظار برای بازار دستگاه های بلاک چینی چقدر است؟

طبق داده‌های پلتفرم تحقیقاتی MarketsandMarkets، براساس نرخ رشد ترکیبی سالانه انتظار می‌رود بازار دستگاه‌های بلاک چینی تا سال ۲۰۲۴ حدود ۴۲.۵٪ رشد کند و به ۱۲۸۵ میلیون دلار برسد. در این تحقیق دستگاه‌های بلاک چینی چیزهایی مانند تلفن هوشمند بلاک چینی، کیف پول سخت افزاری، دستگاه خودپرداز رمز ارز، دستگاه های POS و از این دست در نظر گرفته شده اند. اندازه این بازار برای سال جاری ۲۱۸ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

blockchain devices market

طبق این گزارش، اصلی‌ترین عوامل رشد پذیرش روزافزون فناوری بلاک چین در خرده فروشی و مدیریت زنجیره تامین، توسعه سرمایه گذاری های خطرپذیر و رشد سرمایه در بازار رمز ارزها است. همچینین، تاخیر در قانون گذاری شفاف و عدم آگاهی عمومی از جملهمحدودیت های رشد این صنعت است.

از نظر جغرافیایی نیز آمریکای شمالی سردمدار توسعه بازار دستگاه های بلاک چینی خواهد بود.

هک و کلاهبرداری

لینوکس هم به تسخیر بدافزارهای مخفی استخراج درآمد!

لینوکس هم به تسخیر بدافزارهای مخفی استخراج درآمد!

دو تحلیلگر اخیرا بدافزار استخراج جدیدی در سیستم عامل لینوکس پیدا کرده اند.  بد افزارهای استخراج بطور مخفی از سخت افزار دستگاه آلوده برای استخراج رمز ارزها استفاده می‌کند. به گفته این تحلیلگران این بدافزارها به ویژه به دلیل نحوه بارگیری ماژول های هسته مخرب برای مخفی کردن عملیات استخراج رمز ارزها حائز اهمیت هستند. این بدافزارها دستگاه آلوده را کاملا در اختیار هکر قرار می‌دهند.

شرکت امنیت سایبری McAfee Labs در ماه آگوست گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دادند بدافزارها و باج افزارهای رمز ارز در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۲۹٪ افزایش داشته است.

دستگیری ۲۷۷ کلاهبردار حوزه رمز ارزها توسط پلیس فیلیپین

پلیس فیلیپین، مأمورین دفتر مهاجرت، کمیسیون مبارزه با فساد ریاست جمهوری و گروه اجرا و نظارت بر هماهنگی پلیس ملی به دفاتر Grapefruit Services Inc در شهر Pasig یورش بردند. طبق استعلام به عمل آمده از سفارت چین این پروژه پیشتر از هزاران شهروند چینی کلاهبرداری کرده است.

مامور مهاجرت، Jaime Morente، گفت: دولت چین گذرنامه همه کارمندان شرکت را با عنوان کارگر غیرقانونی لغو کرده که موجب غیرقانونی بودن کار آنها در فیلیپین نیز شده است. مقامات رسمی ۲۷۷ کارمند این شرکت را که همه آنها تبعه چینی هستند، دستگیر کردند.

به گفته یک منبع ناشناس Grapefruit ارائه دهنده خدمات مجاز Golden Millennial Quickpay Inc است که در منطقه ویژه اقتصادی Cagayan (CEZA) مجوز فعالیت دارد اما فعالیت آنها خارج از منطقه تعیین شده خلاف مقررات مالی فیلیپین است.

شرکت دولتی CEZA که بر منطقه ویژه اقتصادی Cagayan Freeport نظارت می کند و قصد دارد سرمایه گذاران خارجی و محلی را جذب کند، در فوریه ۲۰۱۹ مجموعه‌ای از قوانین برای عرضه اولیه توکن دیجیتال ارائه کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (PSEC) نیز پس از صدور پیش نویسی ارائه آیین نامه نهایی در مورد عرضه اولیه رمز ارزها (ICO) را به تعویق انداخت. در این پیشنویس آمده است که توکن های فروخته شده در طول ICO باید به عنوان اوراق بهادار شناخته شوند و در این کمیسیون ثبت گردند.

وزارت خزانه داری آمریکا: کره شمالی مسئول حملات اخیر به صرافی‌هاست

سه گروه سایبری Lazarus، Bluenoroff و Andariel به دلیل سرقت اطلاعات و دست‌کاری در تراکنش‌های صرافی‌ها توسط خزانه‌داری ایالات‌متحده شناسایی و تحریم شدند. منابع خبری از ارتباط این سه گروه با ارتش سایبری کره شمالی خبر می‌دهند.

جمع‌آوری رمز ارز به منظور توسعه سلاح کشتار جمعی!

بخش خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای سه گروه مشهور سایبری در ارتباط با کره شمالی را به دلیل سرقت و انجام اعمال مجرمانه مورد تحریم قرارداد.

به گزارش خبرگزاری bitcoinschannel این سه گروه متهم‌اند که از تاریخ ژانویه ۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۸ بیش از ۵۷۱ میلیون دلار از پنج صرافی آسیایی سرقت کرده‌اند. این سرقت‌ها بیشتر از رمز ارزهای بیت‌کوین، اتریوم و مونرو بوده است. مقامات آمریکایی ادعا می‌کنند این ارزها در راستای توسعه سلاح‌های کشتارجمعی در کشور کره مورداستفاده قرارگرفته‌اند.

گفتنی است که سازمان ملل متحد تحقیقات خود را در رابطه با حملات سایبری کره شمالی به بیش از ۱۷ کشور دنیا آغاز کرده است. به گفته کارشناسان کشورهای همسایه کره شمالی نظیر ژاپن و کره جنوبی بیشترین لطمه را از این حملات متحمل شده‌اند.

https://coiniran.com/?p=32304
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x