ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۳ تا ۲۹ خرداد؛ افزایش ۹۴ درصدی کل موجودی رمزارزهای باثبات از ابتدای فوریه

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین با مدل Stock-to-Flow بیت کوین مخالف است

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در توئیتر خود نوشت که با مدل Stock-to-Flow بیت کوین (S2F) که اولین بار توسط آنالیزور هلندی با نام مستعار PlanB در مارس ۲۰۱۹ منتشر شد، مخالف است.

طبق گزارش U.Today کاهش ۵۰ درصدی پاداش استخراج‌گران بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین در ۱۱ مه باعث شکسته شدن رکورد جستجوها در این باره شد. عموماً اعتقاد بر این است که این رویداد تاکنون منجر به افزایش قابل توجه قیمت شده است. از جولای سال ۲۰۱۶ تا مه ۲۰۱۹، بیت کوین ۱،۲۵۰ درصد صعود کرد. پیش از آن، در اولین چرخه چهار ساله که از نوامبر ۲۰۱۲ آغاز شده بود، با سرعت تقریباً ۷،۰۰۰ درصد رشد کرده بود. با این وجود، نوسانات قیمت بیت کوین باعث می شود که نظریه متداول درباره بیت کوین غیرقابل ارزیابی باشد. این در اصل بدان معنی است که زمان بندی اثبات یا رد آن را دشوار می‌کند. به عنوان مثال، پادشاه رمزارزها در میانه سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به بیشترین میزان خود یعنی ۲۰،۰۰۰ دلار رسیده است.

S2F منتقدان زیادی دارد

مدل Stock-to-Flow بیت کوین پیش‌بینی می‌کند که قیمت بعد از هر کاهش پاداش به طرز چشمگیری بالا می‌رود زیرا این رمزارز کمیاب‌تر می‌شود.

در حقیقت، اکنون نرخ تورم سالانه بیت کوین پایین تر از طلا است. با این حال، دور از هیاهوهای حاشیه‌ بیت کوین، این مدل با شک و تردید زیادی روبرو می‌شود. بسیاری افراد از قابلیت‌های آن را زیر سؤال می‌برند زیرا نتوانسته عاملی برای افزایش تقاضا باشد.

استاد سرشناس دانشگاه هانگیک کره جنوبی: رمزارزها پناهگاه امنی برای دارایی‌ها نیستند

پناهگاه امن دارایی

در تاریخ ۱۱ ژوئن، یکی از دانشگاهیان سرشناس کره‌ی جنوبی در مصاحبه با رسانه‌های محلی اعلام کرد که برخلاف باور عمومی، رمزارزها پناهگاه امنی برای در امان ماندن از اثرات اقتصادی سوء ناشی از بحران ویروس کرونا نیستند.

بنابر گزارش The Scoop، پروفسور هانگ کی هون از دانشگاه هانگیک گفته است که نباید به دارایی‌های رمزینه‌ای همچون بیت کوین به عنوان پناهگاه امنی در سطح طلا، دلار یا اوراق خرانه ایالات متحده نگریست. با این حال، وی اذعان کرده است که عدم ثبات بازارهای مالی باعث سرازیر شدن نقدینگی به سوی بازارهای رمزارزی شده است.

هانگ که در دانشکده مدیریت کسب و کار دانشگاه هانگیک مشغول به تدریس است، می‌گوید:

برای آنکه بتوان به یک دارایی، عنوان پناهگاه امن را اطلاق کرد، دو شرط و پیش‌نیاز لازم است. اول اینکه نوسانات ارزش آن دارایی باید ناچیز باشد. شرط دوم هم این است که با افزایش نوسانات بازارها، ارزش آن دارایی نیز باید افزایش پیدا کند. بنابراین با در نظر گرفتن این دو شرط، درمی‌یابیم که رمزارزها نمی‌توانند پناهگاه امنی برای دارایی‌ها باشند.

این مدرس دانشگاه در مورد افزایش حجم معاملات در بازارهای رمزارزی در بحبوحه‌ی همه‌گیری ویروس کرونا اظهار داشته است:

دلیل افزایش حجم معاملات پس از سقوط بازارها این بود که جهش سرمایه‌گذاری در نوسانات بالا می‌توانست ارزش کاسته شده از دارایی‌ها را تا حدی جبران کند.

بازار

افزایش ۹۴ درصدی کل موجودی رمزارزهای باثبات از ابتدای فوریه

بنابر یافته‌های تحقیقاتی The Block مجموع عرضه‌ی رمزارزهای باثبات از اوایل فوریه بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

از آن زمان تاکنون کل عرضه‌ی رمزارزهای باثبات از ۵.۶۸ به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. در طول ماه مه، اعداد و ارقام حاکی از رشد عرضه رمزارزهای باثبات از ۹.۶ به ۱۱ میلیارد دلار است. همان‌طور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، بخش عمده رشد رمزارزهای باثبات به رمزارز تتر برمی‌گردد.

۱

لری سمارک، نویسنده The Block می‌گوید موج افزایش عرضه رمزارزها در اثر بحران نقدینگی ناشی از شیوع ویروس کرونا رخ داده است. وی در گزارش پژوهشی خود نوشته است:

هنوز معلوم نیست که عرضه‌های جدید، ناشی از افزایش تقاضا برای رمزارزهای باثبات بوده یا آنکه صرفا پول‌های موجود در حساب صرافی‌ها به رمزارزهای باثبات تبدیل شده است.

طبق اطلاعات تحلیلی Skew بیش از ۱۰۰ هزار اختیار معامله‌ی بیت کوین منقضی می‌شوند

داده‌های ارائه شده توسط شرکت تحلیلی Skew نشان می دهد که آنها انتظار دارند مقدار زیادی از اختیار معامله‌ی بیت کوین -اندکی بیش از صد هزار واحد- در ماه ژوئن منقضی شود.

بیش از صدهزار اختیار معامله‌ بیت کوین تا پایان این ماه منقضی می‌شوند

Skew  نموداری را به اشتراک گذاشته است که نشان می دهد بیش از صدهزار اختیار معامله‌ بیت کوین در روز جمعه ۲۶ ژوئن منقضی می شوند.

با این حال، پیش از این، Skew  از منقضی شدن کمی بیش از ۸۴۰۰۰ اختیار معامله‌ بیت کوین در آن روز خاص خبر داده بود.

همچنین داده هایی را به اشتراک گذاشته است که میزان اختیار معامله‌ های بیت کوین (که به شما حق فروش دارایی را می‌دهد) در مقایسه با تقاضا (اختیار معامله‌هایی که امکان خرید دارایی را به شما می دهند) شروع به افزایش کرده است.

علاقه کلی به اختیار معامله‌های بیت کوین رو به افزایش است. در تاریخ ۲۰ ماه مه ، U.Today نوشت که اپن اینترست OI در بیت کوین بالا ترین میزان خود یعنی ۱ میلیارد دلار را در صرافی Deribit ثبت و در CME نیز صعود کرده است.

تعداد کیف پول‌های بیت کوین با بیش از ۰.۱ سکه، ATH جدیدی را ثبت کردند

یکی دیگر از ارائه‌دهندگان داده‌های تحلیلی، Glassnode، توئیت کرده است که تعداد آدرس‌های بیت کوین که بیش از ۰.۱ بیت کوین را در خود جای داده است ، به ۳،۰۵۷،۷۵۴.۰۰۰ افزایش یافته است.

علی رغم نوسانات قیمت بیت کوین، تعداد کیف پول‌ها در حال افزایش است. در اوایل امروز، بیت کوین به زیر ۹۰۰۰ دلار سقوط کرد اما مدت زیادی در آن قیمت باقی نماند.

بلومبرگ می‌گوید: فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است

به گزارش روز دوشنبه بلومبرگ، فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است و بیت کوین نتوانست از طوفان ناشی از بحران کرونا ویروس سربلند بیرون بیاید و تبدیل به «طلای دیجیتال» شود.

هنگامی که همه‌گیری کروناویروس شروع به گرفتار کردن سراسر جهان کرد، بسیاری از متخصصان، مانند مایک نووگراتس، مدیر عامل گلکسی دیجیتال، اظهار داشتند که این اتفاق می‌تواند لحظه‌ای طلایی برای بیت کوین باشد. برای شروع، فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا میلیاردها دلار جدید چاپ کرد و عرضه آن را افزایش داد در حالی که در عوض عرضه جدید بیت کوین کاهش می یافت. به نظر می‌رسید بیت کوین محافظی در برابر نوسانات اقتصادی باشد و به عنوان نسخه دیجیتالی طلا شناخته شود. اما از نظر بلومبرگ، بیت کوین دقیقاً به همین دلیل شکست خورد و فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است. جو ویزنتال، سردبیر بلومبرگ نوشت:

«علی‌رغم نوسانات خارق العاده بازار، بیت کوین جهش چندانی نداشته است. در حقیقت، روند کاهشی داشته است و باعث می‌شود این عقیده را که یک بحران اقتصادی رونق بیشتری برای بیت کوین ایجاد می‌کند، کنار بگذاریم.»

وی به ارتباط روشن بین قیمت بیت کوین و بازارهای سنتی در چند ماه گذشته اشاره کرد. در تاریخ ۱۲ مارس، بسیاری از بازارها در سرتاسر جهان در اثر شیوع بیماری سقوط کردند و بیت کوین نیز از همین روند پیروی کرد. قیمت بیت کوین در دو روز دو بار کاهش یافت و از حدود ۹،۰۰۰ دلار پایین آمد و به ۴۱۰۰ دلار رسید. سپس، همانطور که  وضعیتبازار بهبود یافت، بیت کوین نیز شروع به بهبود کرد.

یکی از بزرگترین مناقشات درباره بیت کوین این است که نرخ تورم ثابت دارد و با گذشت زمان کاهش می‌یابد تا زمانی که به صفر برسد. این ویژگی غالباً در برابر ارزهای فیات، مانند دلار آمریکا، که نرخ تورم بالایی دارند قرار می‌گیرد.

یک لحظه نمادین از سیاست پولی بیت کوین، هاوینگ اخیر آن بود، زمانی که عرضه جدید بیت کوین به نصف کاهش یافت. این فرایندی است که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد اما نتوانست در کوتاه‌مدت روند نزولی قیمت را تغییر دهد.

صبر در برابر بیت کوین (BTC) راز رسیدن به ثروت

صبر در برابر بیت کوین - کوین ایران
صبر در برابر بیت کوین – کوین ایران

تراویس کلینگ بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری اطلاعات Ikagog، یکی صندوق‌های سرمایه رمزارز چند-استراتژی است. وی گفته است که صبر در برابر بیت کوین برای کسانی که مایل‌اند از این طریق به سود برسند، ضروری است.

صبر در برابر بیت کوین فضیلت است

به گفته آقای کلینگ، وی اغلب از مخاطبان خود سؤال می‌کند که چرا قیمت پرچمدار رمزارزها در حال حاضر خیلی بیشتر نیست. وی معتقد است که دلایل این فاصله ربط چندانی با دنیای ارز دیجیتال ندارد.

همه دارندگان بیت کوین (BTC) فقط باید صبور باشند و از عجله در تصمیمات‌شان درباره این سکه بپرهیزند. آقای کلینگ  به مسیر مهمی برای انتقال ثروت در حوزه بیت کوین (BTC) اشاره کرد. پادشاه رمزارزها با توجه به ارزشی که در خود دارد ترجیح می‌دهد که در برابرش صبور باشید. در نتیجه، استراتژی مشهور “sacking sats” ممکن است شرط هوشمندانه‌ای باشد، به‌ویژه برای تازه‌واردان عرصه کریپتو.

بانک‌های مرکزی کارهای یدی را انجام می‌دهند

بانک‌های مرکزی ملی و سیاست‌های آنها یک عامل برجسته رشد بیت کوین (BTC) خواهد بود. آقای کلینگ تأکید می‌کند که آنها همه کارهای مقدماتی را برای بیت کوین انجام می‌دهند. به نظر می رسد که وی به سیاست «تسهیل کمی» اشاره کرده است که ممکن است منجر به افزایش تورم دلار فیات ایالات متحده شود. از آنجا که نقش مهمی در سیستم پولی جهان دارد، این کاهش قیمت ممکن است توجه مردم را به سمت رمزارزها سوق دهد. این به نوبه خود باعث افزایش تقاضا و افزایش چشمگیر قیمت خواهد شد.

همانطور که در اخبار Crypto News U.Today پوشش داده شده است، صبر و حوصله در بین دارندگان قدیمی بیت کوین رایج است. حدود ۶۰٪ بیت کوین‌های موجود بیش از یک سال است که در جریان هیچ نقل و انتقالی نبوده‌اند.

Compound در صدر رتبه بندی خدمات مالی غیرمتمرکز به لحاظ ارزش بازار

طی معاملات در یک روز، توکن COMP به عنوان بزرگترین توکن DeFi به لحاظ ارزش بازار شناخته شد. این توکن با افزایش ۶۰ درصدی ظرف چند ساعت از توکن MKR پیشی گرفت. بر اساس داده‌­های DeFiMarketCap.io حجم سرمایه­ Compound در حال حاضر ۷۴۰ میلیون دلار است که ۳۵ درصد از توکن MakerDAO بیشتر است.

توکن COMP به لحاظ حجم سرمایه در بین تمام دارایی‌­های رمزی رتبه­‌ی بیستم را داراست.

توزیع این توکن با راه‌­اندازی حکم‌­رانی پروتوکل آن، از روز دوشنبه آغاز شد و موجب شد قیمت آن با افزایش ۶۲ درصدی به ۹۸ دلار برسد. حالا با یک کاهش ۲۰ درصدی، قیمت این توکن ۸۶ دلار است. این پروژه شامل یک پروتوکل الگوریتمی خودکار برای تولید بهره غیرمتمرکز در بلاکچین اتریوم است که برای ساختن برنامه­‌های مالی متن باز ایجاد شده است. در این پروتوکل، با توکن­‌های ERC-20 می‌­توان به سهامداران حق رأی و امکان پیشنهاد تغییرات در کد پروتوکل را اعطا کرد. کاربران می­ توانند توکن­‌ها را به بازار پول عرضه کنند و برای دارایی­‌های اتریوم خود، بدون نیاز به واسطه، بهره دریافت کنند.

پروژه­ COMP ارزش بازار در بخش توکن­‌های DeFi را به بالاتر از ۳.۲ میلیارد دلار رساند، تنها یک هفته پس از این که حجم سرمایه در این بخش از اقتصاد رمزارز­ها برای اولین بار از ۲ میلیارد دلار گذر کرده بود. حالا توکن­‌های DeFi بیش از ۱ درصد از کل ارزش بازار دارایی­‌های رمزی را به خود اختصاص می­‌دهند و ظرف مدت ۲ ماه، ارزش بازاری آن­ها ۳ برابر شده است.

صنعت

بیت کوین در تجارت الکترونیکی می‌تواند تغییردهنده بازی باشد

اگر رمزارزها مورد پذیرش قرار بگیرند، ممکن است به زودی سکه‌های محبوبی مانند بیت کوین شروع به حل مشکلاتی کنند که در حال حاضر در اشکال سنتی مالی وجود دارند و در این میان بیت کوین در تجارت الکترونیکی می‌تواند یکی از بازیگردانان اصلی باشد.

آندریاس آنتونوپولوس، از طرفداران بیت کوین، اخیراً درباره این موضوع صحبت کرد که نقش رمزارزهایی مانند بیت کوین در تجارت الکترونیکی تا چه اندازه می‌‌تواند مهم باشد و این رمزارزها چگونه قادرند به کاربران کمک کنند تا از فرم‌های غیرمتمرکز پرداخت که امنیت بیشتری دارند، استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که قصد استفاده از کریپتو را برای پرداخت دارند می‌توانند از راهکارهایی مانند کلیدهای عمومی توسعه یافته گسترش‌یافته بهره‌مند شوند:

«اگر می‌خواهید به هرکسی که از وبسایت شما بازدید می‌کند، نشانی جدیدی ارائه بدهید به چیزی مانند سرور پرداخت BDC نیاز خواهید داشت … این سیستم‌ها پسوردهای خصوصی شما را به‌صورت آنلاین ذخیره نمی‌کنند. در واقع، آنها حتی به پسوردهای خصوصی شما احتیاج ندارند. در عوض، آنچه شما به این برنامه‌ها می‌دهید همان چیزی است که کلید عمومی گسترده یا xPUB نامیده می‌شود.»

اگرچه امکان استفاده از همان آدرس بیت کوین چندین بار وجود دارد، طبق گفته‌های آنتونوپولوس نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی وجود دارد. چگونگی استفاده از کلیدهای عمومی گسترش‌یافته، این مشکل را بدون به خطر انداختن جنبه ایمنی وجوه شخصی به خصوص در مقایسه با استفاده از کیف پول‌ها -که می‌توانند از نظر امنیتی تهدیدی جدی برای یک تجارت ایجاد کنند- حل می‌کند.

جالب است که با ورود بیشتر کاربران شرکت‌ها در بخش بانکی، خدمات مالی و بیمه [BFSI]، بازار رمزارزها به‌طور قابل توجهی گسترش یافته است. گزارشی که در اوایل سال منتشر شد حاکی از آن است که دستگاه‌های بلاکچین مانند کیف‌پول‌های سخت‌افزاری شاهد افزایش تقاضا بوده‌اند و احتمالاً در سالهای آینده افزایش بیشتری نیز خواهند یافت.

طرح ابتکاری بلاک چینی IBM برای پرداخت حقوق و دستمزد آموزگاران در بنگلادش

آی‌بی‌ام

آی‌بی‌ام اعلام کرد که توسعه‌ی یک دفترکل توزیع‌شده برای پیاده‌سازی نظام حقوق و دستمزد آموزگاران مدارس ابتدایی بنگلادش را در دستور کار خود قرار داده است.

این طرح که هم‌اکنون در فاز طراحی مفهومی قرار دارد، مشتمل بر شبکه‌ای از آموزگاران و دیگر ذینفعان روی پلتفرم بلاک چینی آی‌بی‌ام است که در آن اطلاعات حقوق و دستمزد آموزگاران، بارگذاری می‌شود تا هم از صحت ذخیره‌سازی آن‌ها اطمینان حاصل شود و هم از دستکاری آن‌ها جلوگیری به عمل آید.

آن‌طور که پیداست، این طرح با همکاری شواری کامپیوتر بنگلادش موسوم به BCC که امر نظارت بر سیاست‌های فناوری اطلاعات در این کشور را بر عهده دارد، اجرا می‌شود.

دبیر اجرایی شورای BCC در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است:

ما بر این باوریم که بلاک چین می‌تواند درجه‌ی اعتماد به سامانه‌های پرداخت الکترونیکی حقوق و دستمزد را افزایش دهد؛ چرا که قادر است تضمین کند که پرداخت‌ها بر اساس اطلاعات دقیق و معتبر انجام می‌شوند.

وی در ادامه پیش‌بینی کرده است که طرح یادشده می‌تواند الهام‌بخش اجرای طرح‌های ابتکاری بیشتری در حوزه‌ی بلاک چین توسط دولت بنگلادش باشد. وی افزوده است:

موفقیت این طرح، احتمالا دیگر نهادها را ترغیب می‌کند تا به دنبال کاربردهای دیگری برای پلتفرم بلاک چینی ما بگردند و این می‌تواند ماموریت و رسالت شورای BCC را برای تحول خدمات دیجیتالی دولت به تحقق نزدیک‌تر کند.

همکاری مشترک آنتولوژی و بیت‌کوین سوییس (Bitcoin Suisse) برای تقویت اکوسیستم رمزارزی اروپا

پلتفرم بلاک چینی آنتولوژی و شرکت سوییسی ارائه‌دهنده خدمات رمزارزی بیت‌کوین سوییس (Bitcoin Suisse) با هدف تقویت و رشد اکوسیستم رمزارزها در اروپا و آسیا دست به انعقاد قرارداد همکاری مشترک زدند. بنابر مفاد این همکاری، قرار است بیت کوین سوییس، توکن آنتولوژی را در پلتفرم خود فهرست کند و کیف‌پول آنتولوژی نیز از رمزارز باثبات کریپتوفرنک (XCHF) پشتیبانی به عمل آورد.

اندی جی، هم‌بنیان‌گذار آنتولوژی در تبیین اهمیت این همکاری مشترک گفته است:

زمان انعقاد این قرارداد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که ما درصددیم هرچه‌زودتر اقدام به راه‌اندازی دفاتر خود در برلین و دیگر شهرهای اتحادیه اروپا بکنیم.

آنتولوژی طی ماه‌های اخیر موفق به دریافت تاییدیه توکن از پلتفرم‌هایی همچون ایتورو و بیت‌پاندا شده و با چندین دانشگاه آلمانی تفاهم‌‌نامه‌ی همکاری امضا کرده است.

پشتیبانی سامسونگ از Blocko برای ساختن سیستم اعتباری مبتنی بر بلاکچین بانک عربی

سازمان تحقیقاتی بانک توسعه اسلامی برای ساختن یک سیستم مدیریت اعتباری بلاکچین با Blocko همکاری کرده است. بازوی تحقیقاتی گروه بانکداری اسلامی توسعه عربستان سعودی در تلاش است تا یک سیستم مدیریت اعتبار هوشمند مبتنی بر بلاکچین را ایجاد کند.

برای دستیابی به این هدف، موسسه تحقیقات و آموزش اسلامی بانک، یا IRTI، با شرکت بلوکو، تحت حمایت سامسونگ، همکاری کرده است. این همکاری بخشی از کنسرسیوم منطقه‌ای E24P است که در ماه آوریل توسط بلوکو در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوب شرقی آغاز شد.

مهار چالش‌های فنی و اقتصادی

پیش‌بینی می‌شود صنعت مالی اسلامی تا سال ۲۰۲۲ از ۲ تریلیون دلار به ۳.۷۸ تریلیون دلار برسد. دکتر سمیع ال سووایلم، مدیرکل IRTI می‌گوید:  هنوز چالش‌های فنی و اقتصادی مختلفی وجود دارد که مانع از رشد واقعی این صنعت می‌شود.
باتوجه به سیستم متفاوت وام‌دهی و بازپرداخت آن در سیستم بانکداری اسلامی، انتظار می‌رود سیستم مدیریت اعتبار هوشمند توسط E24P و IRTI که مبتنی بر بلاکچین هیبریدی Aergo است، سازوکاری در نظر بگیرد که مشتریان را به بازپرداخت به‌موقع تشویق کند.

یک سیستم اعتباری باز ، امن‌تر و شفاف‌تر

گفته می‌شود که سیستم اعتباری مبتنی بر بلاکچین به بانک‌های اسلامی و سایر موسسات مالی کمک می‌کند ارزیابی‌های اعتباری را با روشی ایمن‌تر و شفاف‌تر انجام دهند، بدون این که حریم خصوصی طرفین به خطر بیفتد. مدیرعامل E24P Phil Zamani گفت: این سیستم به بانک‌ها کمک می کند تا یک راه حل واقعاً منحصر به فرد را ارائه دهند و تأثیر بسزایی در جهان مالی اسلامی داشته باشند.

نیویورک تایمز در حال آزمایش یک سامانه‌ی بلاک چینی برای مبارزه با تصاویر جعلی و گمراه‌کننده

نیویورک تایمز

نشریه‌ی نیویورک تایمز اعلام کرد که با موفقیت یک سامانه‌ی جدید مبتنی بر بلاک چین را برای تشخیص اطلاعات نادرست، آزمایش کرده است.

بنابر آنچه در تاریخ ۱۲ ژوئن در وبلاگ نیویورک تایمز منتشر شده، این ناشر توانسته سامانه‌ای را توسعه بدهد که قادر است روی تصاویر یافت‌شده در فضای آنلاین، فراداده‌های قابل اعتمادی بگنجاند. اغلب دیده می‌شود که عکس‌هایی که در مکان‌ها و زمان‌های متفاوتی ثبت شده‌اند، برای نمایش رویدادها و وقایع غیرمرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال از طریق پلتفرم جدید بلاک چینی نیویورک تایمز، خوانندگان و کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ببینید که عکس‌ها و تصاویر یاده شده در چه زمان و مکانی گرفته شده‌اند.

این سامانه‌ی ثبت اطلاعات تصاویر از یک پلتفرم بلاک چینی که توسط مهندسان IBM توسعه داده شده، استفاده می‌کند تا تضمین کند که اطلاعات، ضد جعل و دستکاری‌ناپذیر باقی می‌مانند. آن‌طور که پیداست این سامانه از یک بلاک چین سازمانی مجوزدار استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که افراد مشخصی روی شبکه  بتوانند مجوز دسترسی به فراداده‌ها را روی آن داشته باشند.

تیم نیویورک تایمز پس از دریافت بازخوردهای مخاطبان خود دریافت که آن‌ها علاوه بر کنجکاوی نسبت به دانستن زمان ثبت تصاویر، علاقه دارند از مکان ثبت آن‌ها نیز باخبر شوند.

گفتنی است سامانه‌ی بلاک چینی نیویورک تایمز هنوز در حال طی مراحل آزمایشی است و تیم توسعه‌دهنده، چندین مسئله‌ی مختلف را در روند پیاده‌سازی آن شناسایی کرده که باید برطرف کند.

ریپل به دنبال برپایی کریدور پرداخت XRP در برزیل است

یکی از مدیران ارشد ریپل می‌گوید این شرکت درصدد توسعه‌ی کریدورهای پرداخت مبتنی بر XRP در برزیل و دیگر نقاط دنیاست.

برزیل در کانون راهبرد توسعه‌ی کسب و کار ریپل در آمریکای جنوبی قرار دارد. مرجان دلاتین، رئیس بخش بانکداری جهانی ریپل طی مصاحبه‌ای با برنامه‌ی فیوچر آو فایننس در یوتیوب این را گفته و افزوده است که رپیل به طور فعالانه‌ای در تلاش است تا در برزیل دست به توسعه یک کریدور پرداخت بزند.

دلاتین در ادامه اضافه کرده است:

ما می‌خواهیم خدمات خود را به مناطق مختلف گسترش دهیم و در این راه با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم. پیش‌تر در فیلیپین دست به ایجاد یک کریدور پرداخت زدیم و اکنون سراغ برزیل رفته‌ایم. بنابراین بگذارید اعتراف کنم که برنامه و نقشه‌ی راهی بزرگ برای توسعه‌ی کسب و کار ریپل در سر داریم.

گفتنی است زیرساخت ریپل برای برزیل می‌تواند با گسترش دامنه‌ی استفاده از فناوری نقدینگی مبتنی بر تقاضا (ODL) دسترسی به جریان نقدی آنی را تسهیل کند؛ در حالی که معمولا بیشتر بانک‌ها و موسسات مالی سنتی، این قابلیت را با هزینه‌های گزافی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

دلاتین همچنین تصریح کرده است که تمرکز ریپل بر توسعه‌ی محصولی که بتواند به صورت پویا نقدینگی را تامین کند، می‌تواند با ایجاد رفاه بیشتر برای مشتریان و بانک‌ها پرداخت‌های برون‌مرزی را ساده‌تر کند؛ این همان چیزی است که فناوری ODL به دنبال آن است.

بانک برزیلی، اولین نهادی که از فضای ابری RippleNet استفاده می‌کند

ریپل، شرکت خدمات پرداخت بلاکچین مستقر در سانفرانسیسکو که ظاهرا بزرگترین شرکت در زمینه‌ی پرداخت در فضای بلاکچین است، به تازگی در راستای ارتقای کارایی سیستم مالی به کمک فناوری بلاکچین، قدم مهمی برداشته است.

بانک Rendimento در کشور برزیل، اولین بانک است که از فناوری بلاکچین فراهم شده توسط ریپل استفاده می‌کند. در دنیای مالی،‌ خدمات دیگری مثل MoneyGram تا کنون بر بستر فضای ابری RippleNet پیاده‌سازی شده‌اند، اما اضافه شدن یک بانک، مشروعیت بیشتری به استفاده از بلاکچین ریپل و به صورت کلی صنعت بلاکچین می‌بخشد.

لوییس آنتونیو ساکو،‌ مدیر عامل این شرکت ریپل در آمریکای لاتین می‌گوید:

“ابتدا، در سال گذشته برنامه‌های خود را برای توسعه‌ اکوسیستم RippleNet در کشور برزیل اعلام کردیم و حالا با اضافه شدن بانک Rendimento به آن، بسیار خوشحالیم که ردپای شرکت را در این منطقه بیش از گذشته مشاهده می‌کنیم. برزیل به رهبری خود در زمینه نوآوری‌های مالی در آمریکای لاتین ادامه می‌دهد و مسیر خوبی برای دیگر کشور‌های این منطقه نشان می‌هد.”

این بانک برزیلی، یکی از فعال‌ترین بانک‌های این کشور، به ویژه در بازار خارجی است. طبیعی است که آن‌ها به این سیستم بلاکچین علاقه دارند، چرا که پرداخت‌های بین مرزی و بین‌المللی بسیار آسان‌تر انجام خواهد شد. بنا بر ادعای ریپل،‌ ۸۰ درصد از مشتریان جدید آن‌ها در RippleNet، استقرار در فضای ابری را انتخاب می‌کنند. با استفاده از آن، اتصال و ارتباط کسب و کار‌های استارت‌آپ‌ به مشتریانشان، به شدت تسهیل خواهد شد.

این یکی از مزایا و قابلیت‌های این سیستم است که بلافاصله مدیر ارشد شرکت Usend، توجه خود را به آن نشان داده و اظهار کرده است:

“برقرای اتصال به فضای ابری RippleNet، به ما این امکان را داده که بتوانیم با تعداد بیشماری از نهاد‌ها و موسسات مالی در سراسر جهان هم‌کاری کنیم. مشتاقیم که برای گسترش خدمات خود، با سایر شرکای تجاری RippleNet آشنا شده و با آن‌ها ادغام شویم.”

۳۹ درصد از شرکت های بزرگ در جهان در حال حاضر در حال تولید بلاکچین هستند

یک نظرسنجی توسط Deliotte نشان می­‌دهد که بلاک چین به شدت تبدیل به یک اولویت در بین شرکت­‌ها شده است. نتایج این نظرسنجی نشان می­دهد که ۴۰ درصد از شرکت­‌کنندگان از سوی شرکت­‌های فناوری بزرگ در حال حاضر بلاک­چین دارند و از هر ۱۰ شرکت، ۹ تای آن­‌ها عقیده دارند که بلاکچین در ۳ سال آینده اهمیت بیشتری نیز خواهد داشت.

بر اساس نظرسنجی که از ۶ فوریه تا ۳ مارس ۲۰۲۰ صورت گرفت، ۳۹ درصد از ۱۴۸۸ مدیر ارشد در ۱۴ کشور گفته­‌اند که بلاکچین را در تولید خود وارد کرده که ۱۶ درصد نسبت به همین رقم در سال قبل افزایش یافته است. با در نظر گرفتن شرکت­‌ها با درآمد بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار، این رقم به ۴۱ درصد می‌­رسد.

این نظرسنجی نشان می‌­دهد که شرکت­‌های بسیاری فناوری بلاک­چین و پتانسیل­‌های دارایی‌­های دیجیتال را در صدر اولویت‌­های خود قرار داده‌­اند. این رقم بالا می­‌تواند مربوط به شیوه­ های استخدام باشد. ۸۲ درصد از شرکت­ کنندگان گفت‌ه­اند که ظرف مدت ۱۲ ماه آینده با تخصص بلاکچین استخدام خواهند شد. ۸۳ درصد نیز گفته‌­اند که در صورت عدم پذیرش بلاکچین، یک مزیت نسبی را از دست خواهند داد.

البته همه‌­ی این ارقام، نشانه ­ی مثبتی نیستند. ۵۴ درصد از شرکت­‌کنندگان باور دارند که بلاک­چین اغراق شده است، همین رقم برای سال گذشته ۴۳ درصد و در سال ۲۰۱۸، ۳۹ درصد بوده است.

این نظرسنجی گزارش داده که پذیرش بلاکچین در کشور­های مشخصی پیشرفت بیشتری داشته است. برای مثال در حالی که ۳۱ درصد شرکت­‌کنندگان در آمریکا گفته‌­اند که بلاک­چین را در اولویت دارند، در کشور چین این رقم تقریبا دو برابر است.

دارایی‌­های دیجیتال در آسیا محبوبیت بیشتری دارند. از میان شرکت­‌کنندگان در چین، ۹۴ درصد باور دارند که دارایی­‌های دیجیتال در ۵ تا ۱۰ سال آینده، به یک روش جایگزین برای ارز­های فیات تبدیل خواهند شد.

قانون‌گذاری

قانون پیشنهادی هند ممکن است منجر به ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال شود

ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال - کوین ایران

صنعت ارزهای دیجیتال هند، پس از قانونی که اخیراً پیشنهاد شده است و ممکن است منجر به ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال شود، با آینده‌ای مبهم روبروست. در صورت تصویب این قانون، نگه داشتن، فروش، صدور یا انتقال ارزهای دیجیتال غیرقانونی خواهد بود.

وزارت دارایی هند در حال آخرین اقدام‌ها در اینباره و خواستار رایزنی های بین وزارتخانه در مورد قانون پیشنهادی است. اگر وزارتخانه‌ها در مورد پیش‌نویس قوانین توافق کنند، آنها را برای تصویب به مجلس می‌دهند.

این قانون ممنوعیت جدید فقط سه ماه از زمان تصمیم دادگاه عالی به نفع صنعت ارزهای دیجیتال پیشنهاد شد. در آن زمان، بانک مرکزی هند (RBI) بخشنامه‌ای صادر کرده بود که بانک‌ها را از ارائه خدمات به ارزهای دیجیتال محدود می‌کرد. این امر تا حد زیادی بر تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات تأثیر گذاشته و منجر به افت شدید حجم معاملات در بیشتر صرافی‌ها شده است. دیوان عالی کشور این ممنوعیت را لغو کرد و به این صنعت اجازه حیات مجدد داد.

با این حال، همانطور که روزنامه اقتصادی تایمز گزارش کرده است، همه از این تصمیم خوشحال نبودند. این گزارش با استناد به یک منبع در وزارت دارایی، ادعا می‌کند که این تصمیم بود که محرک قانون پیشنهادی فعلی برای ممنوعیت مادام‌العمر ارزهای دیجیتال بود.

فعالیت شرکت‌های ارزهای دیجیتال حتی پس از رفع ممنوعیت راحت نبوده است. از زمان تصمیم دادگاه، RBI راهنمای دقیقی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارائه نداده است و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ابزارهای دیگری برای پردازش پرداخت‌ها پیدا کرده‌اند.

ممنوعیت پیشنهادی جدید در حالی صورت می‌گیرد که بازار ارزهای دیجیتال هند در حال شکوفایی است. از زمان برداشته شدن ممنوعیت بانکی، حجم معاملات در صرافی‌های هند افزایش یافته است. در WazirX، یکی از صرافی‌های پیشرو، حجم معاملات در ماه مارس ۴۰۰٪ و در آوریل ۲۷۰٪ افزایش یافته است. در CoinSwitch، یکی از واحدهای مبادله ارز محبوب، با دو برابر شدن حجم معاملات، پایگاه کاربران ۱۵۸ درصد افزایش یافت.

بانک مرکزی بلاروس از اجرای یک طرح آزمایشی برای صدور توکن‌های دیجیتال خبر داد

در روز ۱۰ ژوئن، ۱۲ بانک تجاری و دولتی بلاروس، مجوزی از بانک مرکزی این کشور برای صدور توکن‌های دیجیتال دریافت کردند. قرار است این بانک‌ها از طریق یک برنامه‌ی آزمایشی، عرضه توکن‌های دیجیتال خود را آغاز کنند.

آن‌طور که پیداست، بلاروس با تصویب قوانینی در مورد «توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال» این وظیفه را به بانک مرکزی این کشور محول کرده تا برنامه‌ای برای پیاده‌سازی اقتصاد دیجیتال تنظیم کند.

گفتنی است دولت بلاروس، چارچوب‌های حقوقی و قانونی لازم برای برگزاری ICO در سراسر خاک این کشور را تدوین کرده است. قرار است برنامه‌ی آزمایشی این کشور از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز و تا روز یکم ژانویه ۲۰۲۴ ادامه پیدا کند.

از جمله بانک‌های مشارکت‌کننده در این طرح می‌توان به بانک بلاروس-سوئیس، بانک BTA و بلاروس‌بنک اشاره کرد.

دولت بلاروس درصدد است طرح یادشده را در بزرگترین پارک فناوری این کشور موسوم به های‌تک پارک اجرا کند. گفتنی است این پارک در منطقه‌ی آزاد تجاری بلاک چین شهر مینسک واقع شده؛ منطقه‌ای که میزبان چندین مرکز بزرگ استخراج رمزارز است.

همچنین از شواهد به‌دست آمده پیداست که بانک مرکزی بلاروس به بانک‌های این کشور اجازه خواهد داد تا بتوانند از طریق برگزاری عرضه اولیه سکه نسبت به جذب سرمایه از افراد حقیقی و حقوقی اقدام کنند.

وزیر امور مالیه کره جنوبی، برنامه این کشور برای اخذ مالیات از درآمدهای رمزارزی را تایید کرد

هانگ نام-کی، وزیر امور مالیه کره‌ی جنوبی در کمیسیون مالی پارلمان این کشور اعلام کرد که طرح اعمال مالیات بر دارایی‌های رمزارزی شهروندان کره را در دستور کار وزارت‌خانه‌ی متبوع خود قرار داده است.

بنابر گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های محلی، وزارت امور مالیه کره جنوبی طی ماه‌های آتی، جزئیات این طرح را منتشر خواهد کرد. هانگ طی سخنرانی در کمیسیون مالی پارلمان کره گفته است:

وزارت امور مالیه به تلاش خود برای تطبیق نظام مالیاتی با تغییرات به وجود آمده در شرایط بازار ادامه می‌دهد؛ اما به طور ویژ‌ه‌ای در تلاش است تا فهرست دارایی‌های مشمول مالیات و انواع مالیات‌های قابل وصول را در سال جاری، مورد بازبینی و اصلاح قرار دهد.

پیش‌تر رسانه‌ها گزارش داده بودند که وزارت امور مالیه کره، مالیات ۲۰ درصدی بر درآمدهای رمزارزی وضع خواهد کرد. این خبر به این گمانه‌زنی دامن زده بود که قرار است سود ناشی از داد و ستدهای رمزارزی در بخش «سایر درآمدها» لحاظ شود و بر سود سرمایه‌ای مالیاتی وضع نشود.

در عین حال، انجمن سیاست‌گذاری امور مالیاتی کره نیز با پیشنهاد یک ساختار مالیاتی دومرحله‌ای توصیه کرد که ابتدا بهتر است پیش از وضع هرگونه مالیات بر درآمدهای رمزارزی از معاملات رمزارزها مالیات گرفته شود.

در حال حاضر، از اینکه کدام‌یک از راهکارهای یادشده توسط قانون‌گذار انتخاب شده‌اند، اطلاعاتی در دست نیست.

دونالد ترامپ خطاب به وزیر خزانه‌داری ایالات متحده: بیت کوین را زیر نظر داشته باشید

دونالد ترامپ

جان بولتون، سیاستمدار جنجالی و سرشناس آمریکا و مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، گفته است که دونالد ترامپ درصدد بوده عدم رغبتش به بیت کوین را به چارچوب‌های نظارتی مالی تسری دهد.

در مقاله‌ای که در روز ۱۸ ژوئن در وب‌سایت فوربس منتشر شده و به تشریح کتاب جدید بولتون با نام «اتاقی که در آنجا اتفاق افتاد» پرداخته، آمده است که بولتون هنگام فعالیت در کاخ سفید از ترامپ شنیده که به استیو مانچین، وزیر خزانه‌داری گفته است به شدت مراقب بیت کوین باشد. گویا این مکالمات میان ترامپ و مانچین به زمانی بازمی‌گردد که بحث تحریم تجاری چین و اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از این کشور در ماه مه ۲۰۱۸ نقل محافل بوده است.

این اولین باری نیست که فاش می‌شود ترامپ میانه‌ی خوبی با رمزارزها ندارد. او پیش‌تر در ژوئیه‌ی ۲۰۱۹ طی توییت‌هایی نوشته بود که بیت کوین، پول نیست و بنیادش هم بر باد است. او همچنین سابقا توکن لیبرای فیسبوک را به باد انتقاد گرفته و آن را فاقد اعتمادپذیری کافی دانسته بود.

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز پس از توییت‌های جنجالی ترامپ در مورد بیت کوین در مصاحبه با رسانه‌ها با دفاع از مواضع رئیس جمهور آمریکا گفته بود که کاخ سفید، تمامی دارایی‌های رمزینه را به شدت دنبال می‌کند. او در ادامه افزوده بود که بیت کوین و دیگر رمزارزها بیش‌ از پول نقد برای پولشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در فوریه سال میلادی جاری، مانچین طی یک جلسه‌ی استماع اعلام کرد که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده به‌زودی الزامات قانونی جدیدی را برای داد و ستد رمزارزها وضع می‌کند که به دولت فدرال اجازه می‌دهد تا با تشدید نظارت بر معاملات رمزارزها مانع از وقوع جرایمی نظیر پولشویی شود.

برنامه سه ساله قزاقستان برای جذب ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه در صنعت استخراج

قزاقستان اخیرا برای جذب ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها در بخش استخراج برنامه سه ساله تدوین کرده است

به گزارش خبرگزاری کریپتودیلی و به نقل از منابع محلی، وزیر توسعه ارتباطات قزاقستان،  عسکر ژوماگالیف برنامه سه ساله مدون این وزارت خانه برای جذب این سرمایه هنگفت را به مجلس این کشور ارائه کرده است.

وی که در برنامه تدارک دیده شده توسط مجلس برای بررسی امکان محدود کردن ایجاد و استفاده از دارایی های دیجیتال سخن می گفت، با اشاره به برنامه کشورهایی نظیر سوئد، کره جنوبی و آمریکا برای قانون‌مند سازی رمز ارزها از پیشرفت و توسعه صنعت استخراج رمز ارزها در این کشور سخن گفت و اعلام کرد که ارزش ۱۴ مزرعه استخراج در این کشور معادل ۲۰۰ میلیون دلار است.

باتوجه  به گزارش تهیه شده توسط کارشناسان ما، انتظار داریم با عمل به برنامه های تعیین شده در سه سال آینده معادل ۷۳۰ میلیون دلار دیگر سرمایه گذاری در این صعنت صورت پذیرد:

“در قانون مورد مناقشه مجلس و وزارت ارتباطات قزاقستان به ممنوع کردن استخراج رمز ارزها اشاره ای نشده است و تنها ایجاد و درگردش بودن رمز ارزها مورد مناقشه است.”

استخراج

استخر بایننس بزرگترین استخراج کننده BSV

استخر بایننس اکنون پس از یک سال از راه اندازی خود بیش از ۲۵ درصد بلاک‌های شبکه BSV را استخراج می کند.

یک سال پیش درست در ماه آپریل بود که صرافی بایننس کوین BSV را از لیست ارزهای قابل مبادله خود حذف کرد. به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف و به نقل از Coin Dance اکنون اما استخر این صرافی بزرگترین تولید کننده بلاک‌های شبکه BSV  است. پس از صرافی بایننس بازوی استخراج Huobi با استخراج ۱۳ درصد بلاک‌های شبکه در رتبه دوم قرار دارد.

بایننس در آپریل ۲۰۱۹ همه جفت ارزهای مرتبط با کوین BSV  را از صرافی خود حذف کرده بود. در آن زمان این صرافی عدم رعالیت استانداردهای تعیین شده را دلیل حذف این کوین اعلام کرده بود و این امر را به نفع اعضای شبکه و کابران خود دانسته بود.

مطلبی که به نظربیشتر از اینکه مربوط به استانداردهای تعیین شده صرافی بایننس باشد، به دعوای توئیتری کرگ رایت و CZ بر میگردد. جایی که CZ دکتر رایت را کلاه بردار خوانده بود و او نیز این صرافی را فاقد استانداردهای لازم دانسته بود. برخی اما معتقدند اکنون زمان بازگشت این کوین به صرافی بایننس فرا رسیده است. بایننس اگرچه این کوین را از صرافی خود حذف کرده است اما از سود ۲.۵ درصدی استخراج آن چشم پوشی نکرده است.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

پلیس چین به‌دنبال بررسی اتهام کلاهبرداری برای صرافی ایرانی Bitisis است

بنابر گزارش‌های منتشر شده، صرافی رمزارزی Bitisis که در ایران مستقر بوده در مظان اتهام کلاهبرداری قرار گرفته است. این صرافی، سرمایه گذاران چینی را هدف گرفته بوده است و اکنون به نظر می‌رسد دست به اگزیت اسکم یا به بیان خودمانی‌تر «کلاهبرداری بگیر و در رو» زده است.

در حال حاضر، پلیس چین در حال بررسی ناپدید شدن این صرافی است. آن‌طور که پیداست این پلتفرم، دارایی‌های رمزینه‌ی کاربران را پس از تعلیق ناگهانی تمامی فعالیت‌های خود به سه کیف‌پول منتقل کرده است.

گفتنی است آدرس‌های مرتبط با این سه کیف‌پول، توسط صرافی‌های رمزارزی نام‌آشنا نگهداری می‌شوند و اکنون برای در امان ماندن از دستبرد، فریز شده‌اند. مطابق گزارش‌ها گردانندگان Bitisis با شماری دیگر از صرافی‌های مشابه مرتبط بوده‌اند.

شواهد نشان می‌دهد که Bitisis کاربران خود را با وعده‌ی دسترسی به فرصت‌های بی‌پایان آربیتراژ کمیسیون ارجاعی فریفته است و با برگزاری یک کارزار بازاریابی تهاجمی، توانسته کاربران شبکه‌های اجتماعی چین نظیر بایدو، ژیهو و تایبا را به دام بیندازد.

همچنین به نظر می‌رسد که گردانندگان صرافی Bitisis با اجرای یک استراتژی پیچیده سئو توانسته‌اند ترافیک قابل توجهی را به سوی تبلیغات خود روانه کنند.

گزارش‌ها عملکرد صرافی Bitisis را مشابه با یک طرح هرمی توصیف کرده که به کاربران اجازه می‌داد بیت کوین را به یک توکن بومی به نام IRRT و سپس به تتر بدیل کنند. با این حال، کاربرانی که در پی تبدیل IRRT‌های خود به تتر بوده‌اند، با انبوهی از تاییدیه‌ها و مشکلات دست و پاگیر مواجه شده‌اند.

در نهایت، کاربران، ایمیلی از صرافی Bitisis مبنی بر تعلیق فعالیت‌های آن دریافت کرده‌اند و همین امر منجر شد آن‌ها برای احقاق حقوق خود دست به پیگیری قضایی بزنند.

بازار همتابه‌همتای بیت کوین با بزرگترین صرافی OKEx ادغام می‌شود

صرافی بزرگ OKEx در حال ادغام کیوسک و خدمات بازرگانی Paxful در پلتفرم خود است. بازار همتابه‌همتای بیت کوین (PTC) Paxful در حال ادغام پلتفرم خود با صرافی کریپتوی OKEx  است.

طبق اطلاعیه در تاریخ ۱۵ ژوئن، این همکاری چندین روش پرداخت را به کاربران OKEx از طریق کیوسک Paxful برای خرید بیت کوین با بیش از ۱۶۰ ارز فیات، همراه با نقل و انتقالات بانکی، کارتهای هدیه و کیف پول آنلاین و… ارائه می‌دهد.

مشتریان Paxful قادر خواهند بود از طریق پلتفرم غیرمتمرکز OKEx ،DEX به گزینه‌های تجاری مختلف از جمله اسپات، حاشیه‌ معاملات، معاملات آتی و همچنین بازارهای دیگر دسترسی پیدا کنند. در گفتگو با Cointelegraph، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت Paxful Ray Youseff گفت:

«مشارکت بین OKex و Paxful فرصت‌های جدیدی را برای کاربران در هر دو طرف ایجاد می‌کند و نشان می‌دهد که صنعت کریپتو در صورت امکان بیشتر و بیشتر در حال اتحاد است تا همه از نقاط قوت یکدیگر استفاده کنند و گزینه‌های بیشتری را برای کاربران خود فراهم آورند.»

شرکت‌ها مشتاقانه منتظر گسترش پایگاه جهانی مشتریان خود هستند

در نتیجه این ادغام جدید، این شرکت‌ها امیدوارند مناطقی از جمله ویتنام، آفریقای جنوبی، آرژانتین، کانادا، شیلی، ونزوئلا، ژاپن، آلمان و فرانسه را تحت پوشش خود قرار دهند.

مدیر عامل OKEx، جی هائو گفت: «از طریق این مشارکت، ما می‌توانیم با استفاده از گزینه‌های زیرساختی و پرداختی موجود Paxful، در مناطق در حال توسعه به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنیم و از مزایای فناوری پیشرفته OKEx و مجموعه محصولات متنوع استفاده کنیم.»

Paxful در ماه‌های اخیر شاهد تحولات بسیاری بوده است. در ماه آوریل، بازار همتابه‌همتای بیت کوین و طلا را آغاز کرد، در ماه مه با کیف پول اینفینیتو ادغام شد و به کاربران این کیف پول این امکان را داد تا بیت کوین را به‌طور مستقیم از سایر کاربران کریپتو خریداری کنند.

Casa یک کیف پول بیت کوین با محوریت حفظ حریم خصوصی را‌ه‌اندازی می‌کند

کیف پول بیت کوین - کوین ایران
کیف پول بیت کوین – کوین ایران

استارتاپ کریپتوی Casa که در نیویورک مستقر است کیف پول بیت کوین جدیدی را برای خریداران جدید و مالکان قدیمی بیت کوین ارائه کرده است.

در یک پست وبلاگی به تاریخ ۱۳ ژوئن، این شرکت حوزه رمزارز که یک سرویس مدیریت پسوردهای خصوصی را ارائه می‌دهد، اعلام کرد که پس از سرمایه‌گذاری صندوق Mantis VC، کیف پول کاسا را راه‌اندازی کرده است. با استفاده از یک کیف پول نرم افزاری که برای حفاظت از حریم خصوصی طراحی شده است، به کاربران امکان می‌دهد جز نام کوچک و ایمیل خود هیچگونه اطلاعات شخصی را ارائه ندهند.

علاوه بر این، بر خلاف برخی از کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند Exodus،  کاسا اعلام کرد که کاربران آن نیازی به ایجاد حساب کاربری با سید فریز (seed phrase) ندارند. معمولاً یک عبارت mnemonic برای بازیابی مجدد دسترسی به این کیف پول بیت کوین لازم است. طبق گفته‌های کاسا، کاربران می‌توانند یک کلید برای ذخیره در دستگاه تلفن همراه خود ایجاد کنند.

Casa Wallet همچنین دارای “Key Health” است که به کاربران امکان کنترل کردن کلیدهای خصوصی خود را می‌دهد، مطمئن می‌شود که از کیف پول نسخه پشتیبان تهیه شده است و امضاهای کاربران معتبر است.

مدیرعامل صرافی کوین‌اسکوئر به دستکاری در حجم معاملات صرافی متبوع خود متهم شد

کول دیاموند، مدیرعامل صرافی کانادایی کوین‌اسکوئر نسبت به آنچه معامله‌شویی (wash trading) خوانده شده، متهم شناخته شده است. آن‌طور که پیداست پیام‌هایی رد و بدل شده میان دیاموند و کارکنانش نشان می‌دهد که وی آن‌ها را به انجام معاملات مصنوعی و دستکاری در حجم داد و ستدهای صرافی متبوعش وادار می‌کرده است.

اما معامله‌شویی چیست؟ معامله‌شویی در واقع انجام معاملات داخلی بزرگ برای تقویت مصنوعی حجم معاملات یک صرافی است. این عمل باعث می‌شود نقدینگی و محبوبیت یک صرافی بیش از آنچه هست، به نظر برسد و در نهایت به اغوای مشتریان و کاربران بینجامد.

پیش‌تر در ماه مارس، گزارشی توسط Bitwise Asset Management منتشر شد که نشان می‌داد حتی تا میزان ۹۵ درصد از معاملات بیت کوین، مصنوعی و ساختگی است. گزارشی دیگر نیز با صحه گذاشتن بر این آمار و ارقام فاش کرده که بیش از ۸۰ درصد از حجم معاملات صرافی‌های رمزارزی دروغین و جعلی است.

رویترز گزارش داد: افتتاح شعبه بریتانیایی صرافی بایننس

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه گزارش داده است که شعبه انگلیسی صرافی بایننس خدمات تبدیل فیات به رمز ارزها را با هر دو وجه یورو و پوند انجام خواهد داد. مشابه با شعبات آمریکایی و سنگاپوری این صرافی، پلتفرم Binance U.K نیز با ۶۵ جفت ارز مبادله ای آغاز به کار خواهد کرد.

پلتفرم Binance U.K که رویترز معتقد است به زودی توسط سازمان  FCA بریتانیا قانونی خواهد شد، بیشتر هدف خود را مشتریان سنتی بازارهای مالی قرار داده است. بایکر تیلور مدیر شعبه بریتانیا صرافی بایننس قرار است دایره مشتریان این صرافی در گستره اروپا افزایش دهد. آنها میخواهند با افتتاح این شعبه مشتریان بریتانیایی و اروپایی را همزمان هدف قرار دهند.

به گزارش کوین دسک، مشابه تمامی صرافی های دیگر بایینس نیز مورد علاقه سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است. تنها در سه ماهه نخست امسال میزان افزایش علاقه مندی سرمایه گذاران نهادی نسبت به سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۹ پنجاه درصد افزایش داشته است. بایکر تیلور به رویترز گفت:

“با تکامل و بالغ شدن صرافی‌های رمز ارزی، ما قادر خواهیم بود سرویس های خود را افزایش دهیم و علاقه سرمایه گذاران نهادی بیشتری را با ریسک های سرمایه گذاری متنوع به خود جلب کنیم.”

https://coiniran.com/?p=39520
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x