ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۱۹ تا ۲۵ مهر؛ کتاب «روند صعودی بیت کوین» منتشر شد

راهنمای مطالعه نمایش

قسمت اول و دوم “روند صعودی بیت‌کوین” منتشر شد! هدیه ای از کوین ایران و ترجمه ای از حامد صالحی

هدیه ای دیگر از پایگاه خبری، آموزشی کوین ایران به علاقمندان بیت‌کوین و بلاک‌چین

قسمت دوم مجموعه ای چهار قسمتی تحت نام “روند صعودی بیت‌کوین” که به همت حامد صالحی از فعالین کامیونیتی رمزارز ایران ترجمه گردیده، تا لحظاتی دیگر در وب سایت کوین ایران منتشر خواهد شد.

کوین ایران به عنوان تنها حامی مادی و معنوی برای ترجمه و چاپ مقاله اصلی با نام “The bullish case for Bitcoin” به زبان فارسی تلاش نموده تا تمام عواید حاصل از آن صرف کمک به هموطنان آسیب دیده گردد. نحوه مشارکت در این طرح متعاقبا به اطلاع مخاطبان عزیز خواهد رسید.

از متن کتاب:

“زمانی‌که ذخایر ارزش با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، این ویژگی‌های آن‌هاست که یک ذخیره‌ی ارزش خوب را از بد مشخص می‌کند، به‌گونه‌ای که یک ذخیره‌ی ارزشِ مناسب می‌تواند به مرور زمان میزان تقاضای بیشتری را به دست آورد. با این‌که تا به حال کالاهای بسیاری به‌عنوان “ذخیره‌ی ارزش” و یا “پول اولیه” استفاده شده‌اند، ویژگی‌های مشخصی ظهور پیدا کردند که تقاضای ویژه‌ای برای آن‌ها وجود داشت و از طریق آن‌ها این کالاها می‌توانستند ذخایر ارزشِ دیگر را شکست دهند.”

قسمت اول و دوم این مجموعه خواندنی را در سایت کوین ایران مطالعه نمایید.

رمز ارزها

هیچکس در فضای رمز ارزها به اندازه کافی بزرگ فکر نمی‌کند

امیر تاکی، توسعه دهنده بیت کوین، در کنفرانس سالانه Devcon5 گفت: «همواره می‌شنوم که مردم درمورد مشتقات و وام‌های غیرمتمرکز صحبت می‌کنند. اما چرا فکر نمی‌کنیم که ابزارهای مالی برای مقابله با اوراق قرضه دولتی بسازیم؟» وی افزود: «ما می‌توانیم اقتصاد‌های ملی را بهم بریزیم.»

تاکی که سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ را در سوریه جنگ زده و و در حال جنگ با گروه تروریستی داعش گذراند، پذیرش رمز ارزها در مقیاس ملی و حتی بین‌المللی بسیرا حائز اهمیت است. وی گفت: «من در سوریه مسئول استقرار پروژه‌های فناوری برای جمعیتی ۵ میلیون نفری بودم که فرصتی عالی برای پذیرش رمز ارزها در مقیاس بزرگ بود ولی اکثر مردم علاقه‌ای نشان نمی‌دادند.»

تاکی از ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم و Gavin Wood، بنیانگذار تکنولوژی‌های Parity درخواست کمک مالی ۲۵ هزار دلاری برای انجام پروژه‌هایش کرده که با پاسخ مبهم بوترین مواجه شده است. Wood نیز به او پیشنهاد داده از طریق برنامه‌های رسمی درخواستش را ثبت کند. بوترین و Wood هنوز به این ادعا پاسخ نداده‌اند.

مدیرعامل بیت مین: هالوینگ بیت کوین ممکن است بازار را صعودی نکند

Jihan Wu، مدیرعامل و هم بنیانگذار بیت مین در اجلاس جهانی استخراج رمز ارز در فرانفورک آلمان گفت هالوینگ (halving) بعدی بیت کوین ممکن است منجر به افزایش قیمت شود اما رشد اصلی قیمت بیت کوین (BTC) در بلند مدت اتفاق می‌افتد. وی همچنین مطمئن است که علاقه‌مندان به رمز ارزها باید با چشم انداز بلند مدت روی سخت افزار استخراج سرمایه گذاری کنند.

وی گفت اگر قیمت بیت کوین پس از هالوینگ بدون تغییر باقی بماند باید روی قدرت محاسباتی و کارایی دستگاه‌های استخراج سرمایه گذاری کرد. Wu همچنین قول داد کخ این شرکت در اوایل سال ۲۰۲۰ پنج تراشه نانومتری استخراج با ASIC که تا کنون سه عدد از آنها تولید شده است را به تولید انبوه برساند.

آنها همچنین مراکز جدیدی برای تعمیر دستگاه‌ها ایجاد کرده‌اند و در نظر دارند تا پایان سال ۲۰۱۹ زمان تعمیر را به سه روز کاهش دهند. برنامه‌ی دیگر بیت مین ایجاد نقشه استخراج رمز ارز جهانی برای اتصال صاحبان سخت افزار استخراج با صاحبان مزارع استخراج و آکادمی آموزشی Ant است.

ویتالیک: اثبات سهام موجب امن‌تر شدن اتریوم نسبت به بیت کوین می‌شود

ویتالیک بوترین طی کنفرانس Devcon5 ژاپن گفت که پس از اجرا الگوریتم اثبات سهام (PoS) روی بلاک چین اتریوم، حمله به این شبکه نبت به حمله به شبکه بیت کوین (BTC) پرهزینه‌تر خواهد بود و بنابراین شبکه اتریوم می‌تواند به امنیت بیشتری نسبت به شبکه بیت کوین دست یابد.

وی پس از ادعای احترام به خالق ناشناس بیت کوین اظهار کرد که در اتریوم ۲ اقتصاد رمز ارزی را برای انگیزه دادن به مردم برای حفظ شبکه ایجاد کرده است و سیستمی طراحی کرده که مهاجمان برای حمله به آن نیازمند هزینه بسیار بالایی باشند. اثبات سهام اتریوم ۲ در تاریخ ۸ می روی یک بلاک چین تستی آزمایش شد.

با رسیدن به بالاترین قیمت در سه هفته گذشته، XRP در حال بازگشت به کانال صعودی

به نظر می رسد رمز ارز XRP بر خلاف ارزهای دیگر بازار به روند نزولی ۳.۵ ماه گذشته خود پایان داده است و به بالاترین قیمت سه هفته اخیر خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری کوین‌دسک و با استناد به آمار سایت CoinMarketCap، سومین رمز ارز بزرگ بازار با رسیدن به قیمت ۰.۲۹۹۳ دلار در روز گذشته به بالاترین قیمت خود از تاریخ ۲۱ سپتامبر تاکنون رسیده است.

اگرچه در هنگام نگارش خبر این رمز ارز با ۳ درصد کاهش قیمت در حال مبادله با قیمت ۰.۲۸۹۳ می باشد. با این حال نسبت به کف قیمتی ۲۶ سپتامبر که در آن XRP به قیمت ۰.۲۳۴۳ رسیده بود، ۲۵ درصد افزایش قیمت مشاهده می شود.

در میان ده رمز ارز بزرگ بازار، بیت‌کوین در هفته گذشته تنها ۰.۰۶ درصد رشد داشته است. در حالیکه رمز ارز صرافی بایننس BNB، در همین بازه زمانی ۱۶ درصد رشد و XRP نیز ۲.۲ درصد رشد داشته است.

به نظر می رسد رمز ارز شرکت ریپل با توجه به خبرهای مختلف از گسترش کاربردپذیری خود، یک بازگشت به کانال صعودی را تجربه می کند. نظر شما چیست؟

زیکش خواستار دسترسی به اکوسیستم غرمتمرکز مالی اتریوم است

رمز ارز مبتنی بر حریم خصوصی زیکش (ZEC) به دنبال دسترسی به اکوسیستم غیرمتمرکز مالی (DeFi) اتریوم است. موضوع قابلیت همکاری با پروژه‌های رمز ارزی کوچکتر که در کنفرانس Devcon5، نشان دهنده علاقه به دسترسی به اکوسستم DeFi اتریوم است.

توسعه دهندگان سراسر جهان روی راه حل‌های قابلیت همکاری برای حل مسائل مقیاس پذیری و سرعت در حال تلاش هستند. در همین راستا، Josh Swihart، مدیر بازاریابی و توسعه تجاری شرکت Electric Coin گفت: «برای وام دهی و استفاده از DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) می‌توانید از آدرس‌های محافظت شده زیکش روی قراردادهای هوشمند اتریوم استفاده کنید.»

این در حالیست که صرافی‌های Upbit و OKEx رمز ارز مبتنی بر حریم خصوصی زیکش را برای مبارزه با پولشویی و در راستای اجرایی دستورالعمل‌های FATF از لیست خود حذف کرده‌اند.

اتحادیه آموزش بلاک چین ترون، استلار و ۱۱ عضو دیگر

بنیاد توسعه ترون و استلار برای توسعه مهارت‌ها شغلی در حوزه بلاک چین برای دانشجویان  وارد همکاری شدند. این همکاری آموزشی قرار است به دانشجویان کمک کند تا دانش و ارتباطات خود را برای ورود موفق به این حوزه افزاش دهند.

اتحادیه آموزشی از ترون، استلار و ۱۱ عضو دیگر تشکیل شده و توسط شتاب دهنده‌ی بلاک چینی MouseBelt هدایت می‌شود تا رهبران آینده صنعت بلاک چن را بسازند. ازده عضو دیگر این اتحادیه عبارتند از: Hedera، ICON، Ontology، Wanchain، Harmony One، Nervos، Orbs، LTO Network، Emurgo، NEM و آزمایشگاه اتروم کلاسیک است. شتاب دهنده‌ی بلاک چینی MouseBelt امیدوار است بتواند سرمایه خوبی از بنیانگذاران ان اتحادیه آموزشی برای افزایش فرصت‌ها آموزشی، تحقیقات خلاقانه‌تر و کسب و کارهای باکیفیت‌تر جذب کند.

قانون گذاری

برایان کلی: شناسایی اتریوم به عنوان یک ضمانت مالی یک خبر فوق‌العاده برای بازار است

مدیر اجرایی و مالک BKCM LLC آقای برایان کلی توضیح می دهد که چرا شناسایی اتریوم به عنوان یک ضمانت یا Secutity توسط کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده (CFTC) می تواند برای کل بازار رمز ارزها یک خبر مثبت باشد.

چندی پیش خبرگزاری UseTheBitcoin با استناد به خبر منتشر شده در Yahoo Finance گزارش داد که کمیسیون معاملات آتی ایالات متحده، اتریوم رو به عنوان یک ضمانت مالی پذیرفته است.

برایان کلی معتقد است که این یک خبر خوب برای کل بازار رمز ارزها خواهد بود:

“شناسایی اتریوم توسط کمیسیون معاملات آتی آمریکا به عنوان یک ضمانت مالی و دارایی یک خبر فوق العاده برای کل بازار است. این درها را برای ورود موسسات بزرگ فراهم می کند. آنها می گویند ما ممنوعش نمی کنیم. بلکه برای آن قانون وضع می کنیم. سرمایه گذاران می گویند اتریوم اکنون در جیب ماست!”

شایان ذکر است که این نهاد مالی در آمریکا چندی پیش قوانین سختگیرانه ای برای ICO ها وضع کرده بود.

گروه G7 رمز ارزهای پایدار را تهدیدی جدی برای سیستم مالی می‌داند

به گزارش BBC گروه G7 «رمز ارز پایدار جهانی» را یک تهدید علیه پایداری سیستم مالی جهانی خوانده است. گروه G7 رمز ارزهای پایدار را از بسیار جهات خطرناک خوانده و گفته حتی اگر انجمن لیبرا نگرانی‌های قانون گذاران را رفع کند ممکن است باز هم مجوز فعالیت دریافت نکند.

G7 بر این باور است که هیچ رمز ارز پایداری تا زمانی که چالش‌ها و ریسک‌های قانونی را بطور کامل برطرف نکند شروع به کار نخواهد کرد و تلاش برای رفع این چالش‌ها الزاما به معنی دریافت مجوز برای رمز ارزهای پایدار نخواهد بود. از نظر G7 رمز ارزهای پایدار پتانسیل گسترش مقیاس بالایی دارند و در صورتی که اعتماد مردم به آنها از بین برود ثبات مالی تهدید می‌شود.

برمودای رازآلود رمز ارز USDC را به عنوان مالیات و سایر پرداخت‌های دولتی مورد پذیرش قرار می‌دهد

شهروندان کشور برمودا اکنون می توانند مالیات خود را با رمز ارزها پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری کوین دسک و به نقل از Circle، مسئولان حکومتی برمودا امروز چهارشنبه اعلام کرده اند که رمز ارز USD Coin را به عنوان مالیات، عوارض و سایر پرداخت‌های دولتی مورد پذیرش قرار می دهند.

رمز ارز پایدار USDC که معادل دلار است، یک سال پیش توسط صرافی Coinbase و شرکت استارتاپی Circle عرضه شد. تا کنون نزدیک به ۱ میلیارد دلار از این ارز توسط این دو کمپانی عرضه شده است. این اولین بار است که این ارز به عنوان یک سیستم پرداخت دولتی مورد پذیرش قرار می گیرد. برمودا ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شایان ذکر است که برمودا اولین کشوری نیست که رمز ارزها را به عنوان سیستم پرداخت دولتی قبول می کند. نوامبر گذشته اوهایو در آمریکا اولین ایالتی بود که اعلام کرد بیت‌کوین را برای پرداخت مالیات شهروندان مورد پذیرش قرار می دهد.

جزایر مارشال نیز پندی پیش اعلام کرده بود که به دنبال ایجاد یک رمز ارز برای پرداخت های دولتی شهروندان خود است.

تری گوو (Terry Gou): تایوان باید به اسقبال لیبرا و ارز دیجیتال چین برود

تری گوو (Terry Gou) ثروت مندترین فرد تایوان و مالک شرکت بزرگ Foxconn، از جزیره محل زندگی خود یعنی تایوان خواسته است که از رمز ارز جدید فیس بوک، لیبرا استقبال کنند.

در یک سخنرانی، این میلیونر تایوانی و کاندیدای پیشین نخست وزیری تایوان، با اشاره به پتانسیل های لیبرا اعلام کرده است که تایوان می تواند نقش مرکز مالی منطقه را ایفا کند و این مهم با استقبال از لیبرا محقق خواهد شد و نه با بدبینی حکومتی نسبت به آن.

به گزراش خبرگزاری کوین‌دسک، وی همچنین با اشاره به پروژه بلاک‌چین محور بانک ملی چین و قصد چینی ها برای ایجاد یک رمز ارز ملی، به دولت پیشنهاد داد که زمینه را برای تبادل از هر دو رمز ارز فراهم کند.

با استناد به آمار مجله Forbes ثروت آقای تری گوو ۶.۷ میلیارد دلار گزارش شده است و شرکت تحت مدیریت او  Foxconn در زمینه فناوری های جدید و رمز ارزها نیز فعالیت می کند.

تکنولوژی بلاک چین به کمک دیجیتالی کردن فرایند معاملات در دبی می‌رود

اتاق صنایع و تجارت دبی (DCCI) که به عنوان مرکز تجارت بین المللی در دبی فعالیت می‌کند، یک تفاهم‌نامه‌ی همکاری (MoU) با بانک دولتی Emirates NBD امضا کرده است. این بانک که یکی از بزرگترین مجموعه‌های بانکداری در خاورمیانه از لحاظ دارایی است، قصد دارد راه حل‌های معامله مالی برای جاده ابریشم دیجیتال که در چشم انداز Dubai 10X آمده است را با استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای دیجیتالی کردن فرایند معاملات در دبی اجرایی کند.

Dubai 10X برنامه‌ایست که در آن بخش‌های مختلف دولتی موظف‌ به تحقیق و بکارگیری فناوری‌های نوظهور هستند.

اتاق صنایع و تجارت دبی اوایل ژانویه نیز تفاهم نامه‌ای با اتاق بین المللی تجارت و استارتاپ‌های بلاک چینی سنگاپور برای پرداختن به راه حل‌های معامله روی بلاک چین امضا کرده بود.

کشور کوچک اسلوونی دارای بیشترین فروشگاه‌های فیزیکی پذیرنده رمز ارزها

فرآیند گسترش پذیرش رمز ارز بیت‌کوین کش (BTH) در کشورهای مختلف دنیا به سرعت در حال رشد است. در گذشته برخی از مناطق دنیا مانند استرالیا، ژاپن و ایالت نیوهمپشایر در آمریکا پیشروی پذیرش این رمز ارز در بازارهای مختلف خود بوده ‌اند.

جمهوری اسلوونی کشور کوچکی در اروپاست که این روزها با تلاش شرکتهایی نظیر Eligma پیشروی پذیرش از این رمز ارز در فروشگاه‌های مختلف خود شده است.

به گزارش خبرگزاری News.Bitcoin، شرکت Eligma در یک بیانیه رسمی اعلام کرده است که سرویس Gocrypto آنها اکنون در بیش از ۵۰۰ فروشگاه فیزیکی خرده فروشی مختلف این کشور خدمات مالی با رمز ارز BTH می دهد.

شهروندان اسلوونی که نزدیک به ۲ میلیون نفر تخمین زده می شوند، اکنون می توانند در مرکز خریدی در شهر Ljubljana به نام Bitcoin city که مساحتی بالغ بر ۴۷۵ هزار متر مربع دارد، انواع مختلف نیازهای خود را با سرویس های پرداخت شرکت Eligma نظیر Gocrypto انجام دهند.

گفتنی است که این شرکت در حال گسترش فعالیت های خود در کشورهای بلغارستان، صربستان، کرواسی و ترکیه نیز می باشد.

بیانیه مشترک SEC ، FinCEN و CFTC در مورد دارایی های دیجیتال

سه نهاد نظارتی مالی در ایالات متحده – SEC، FinCEN و CFTC – بیانیه مشترک ۳ بخشی را در مورد دارایی های دیجیتال صادر کردند. در این بیانیه تأکید شده افرادی که به فعالیت در حوزه ی دارایی دیجیتال مشغول اند باید به قوانین ضد پول شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم(AML/CFT) از طریق قانون رازداری بانکی(BSA) متعهد باشند.

موسسات مالی با تعهدات AML/CFT شامل این موارد است: بازرگانان کمیسیون معاملات آتی، کارگزاران ثبت شده در CFTC، مشاغل خدمات پولی (MSB) که در کارگزاری ها و صندوق های مالی در FinCEN و SEC ثبت شده اند.

این آژانس‌ها اظهار داشتند که دارایی‌های دیجیتالی برای اهداف بیانیه شامل اسنادی است که ممکن است طبق قوانین آمریکا به عنوان اوراق بهادار، کالاها و ابزارهای مبتنی بر امنیت یا کالا مانند معاملات آتی واجد شرایط باشد.

SEC مانع عرضه گرام در ایالات متحده آمریکا می‌شود

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) امروز از دو موسسه آفشور حامی عرضه توکن شبکه TON تلگرام شکایت کرد. طبق شکایت SEC شرکت‌های Telegram Group و TON Issuer Inc. تقریبا ۲.۹ میلیارد دلار توکن دیجیتال به نام گرام در عرضه اولیه به ارزش بیش از یک میلیارد دلار به ۳۹ خردار آمریکایی فروخته‌اند.

همچنین، تلگرام قول داده که تا ۳۱ اکتبر (کمتر از ۲۰ روز دیگر) توکن گرام را به خریداران اولیه تحویل دهد و SEC با این ادعا که گرام ورقه بهادار است گفته که شرکت‌های مذکور قوانین عرضه اولیه را به درستی رعایت نکرده‌اند. SEC ادعا می‌کند متهمان اطلاعات کافی درمورد فعالیت‌های تجاری گرام و فعالیت‌های تجاری تلگرام، وضعیت مالی این شرکت، ریسک‌ها و نحوه مدیریت که طبق قانون جزء الزامات است را به سرمایه‌گذاران ارائه نکرده است. SEC قصد دارد بخاطر عدم رعایت قانون توسط تلگرام از عرضه توکن گرام در بازار ایالات متحده جلوگیری کند.

کسب و کارها

به گفته محققان ارزش گرام طی پنج سال آینده به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد!

براساس تحقیقات جدیدی با عنوان «وضعیت فعلی شبکه TON تلگرام» از صندوق سرمایه گذاری بلاک چین و دارایی دیجیتال مستقر در نیویورک Decentral Park Capital، ارزش شبکه TON تلگرام در یک افق پنج ساله از ۲۰ میلیارد دلار فراتر و Gram (GRM)، رمز ارز شبکه TON، به یکی از ۱۰ دارایی برتر تبدیل خواهد شد.

این تحقیق به پتانسیل بالای TON اشاره می‌کند و تأکید می‌کند که می‌تواند به عنوان دروازه‌ای برای دارایی‌های رمز ارزی و اپلیکیشن‌های مرتبط برای «بانکی بدون بانک» و همچنین به اولین بستر کشف برای برنامه های وب ۳.۰ تبدیل شود

Decentral Park سه چالش مهم برای شبکه TON تلگرام را باز نبودن برای توسعه دهندگان، نگرش غیردوستانه دولت‌ها و عدم‌تعادل مورد انتظار بین تقاضا و فشار فروش بیان کرد. طبق تحقیقات، TON نسبت به رقبای خود برای توسعه دهندگان کمتر باز است ولی تردید دولت‌ها در پذیرش رمز ارزها و کاهش پذیرش فیات در بین مردم می‌تواند منجر به افزایش پذیرش گرام شود.

در نهایت، کاهش علاقه سرمایه گذاران رمز ارز، راه‌های محدود خرید گرام برای کاربران تلگرام، تأخیر در تحویل و موارد دیگر منجر به فشار بیشتر فروش نسبت به تقاضا برای دارایی در کوتاه مدت و میان مدت خواهد شد.

تلگرام: طی ۱۸ ماه گذشته با SEC درمورد TON صحبت کرده‌ایم

به گزارش بلومبرگ تلگرام به شکایت کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درمورد فروش توکن به سرمایه گذاران پاسخ داد. طبق گفته تلگرام مذاکرات با SEC در مورد پروژه‌ی بلاکچینی TON طی ۱۸ ماه گذشته انجام شده است. همچنین، تلگرام اظهار کرده که سرمایه گذارانش از این اقدام SEC شگفت زده و ناامید شده اند. از طرفی SEC ادعا می‌کند که تلگرام به نامه‌های اداری پاسخ نداده و تا حدی از پاسخ امتناع کرده که SEC چاره‌ای جز طرح دعوی نداشته است.

در حال حاضر تلگرام به سرمایه گذارانش اعلام کرده که تا زمان روشن شدن مسائل قانونی پروژه بلاک چینی TON و توکن گرام را متوقف می‌کند. آنها همچنین اعلام کرده‌اند که در حال بررسی تاخیر در راه‌اندازی TON که ابتدا قرار بود تا ۳۱ اکتبر راه‌اندازی شود، هستند.

اعطای ۱۷۵ هزار دلار از طرف ConsenSys به هفت پروژه بلاک چینی

استودیوی توسعه و سرمایه گذاری اتریوم ConsenSys، مبلغ ۱۷۵ هزار دلار به هفت پروژه بلاک چین که در شبکه اتریوم کار می کنند اعطا کرده است. این موارد عبارتند از: Lighthouse، یک مشتری نرم افزار اتریوم، Tellor، یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز برای سرمایه گذاری باز، Alice، یک سازنده اپلیکیشن غیرمتمرکز و پروژه های نرم افزار منبع باز دیگر.

موج جدید کمک های مالی  ConsenSys به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار از ماه گذشته برای اپلیکیشن ها باز شده است. ConsenSys برنامه کمک هزینه‌ها را در فوریه سال جاری راه اندازی کرد و تاکنون بیش از ۱۵۰ درخواست دریافت کرده است.

ورود ریپل به صنعت موسیقی! XRP پرداخت کنید و موزیک مورد علاقه خود را دانلود کنید

وقتی صحبت از تغییرات قیمتی است، توکن XRP به نظر سرعت کمتری دارد. اما وقتی صحبت از گسترش کاربردپذیری است، XRP از همه هم قطاران خود پر شتاب‌تر است.

با گسترش تکنولوژی ریپل به زمینه های مختلف، مدیر بخش محصولات این شرکت خبرهای تازه ای در دست دارد.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto آقای کرگ دویت در حساب توییتر خود اعلام کرده است که تیم آنها در حال کار بر روی پروژه XRPL هستند. این پروژه قرار است امکان دانلود آهنگ های خواننده ها را برای دارندگان XRP و از طریق پرداخت این توکن به خواننده ها مهیا کند.

“دارم فکر می کنم یک وب سایت بسازم که در آن کاربران با پرداخت XRP به خوانندگان آهنگ ها بتوانند آنها را دانلود کنند.”

شایان ذکر است که اگرچه لزومی برای پرداخت هزینه جهت شنیدن موسیقی برای عده زیادی از کاربران رمز ارزها وجود ندارد، اما آقای دیویت معتقد است که قدرت XRP در پرداخت های کوچک، می تواند باعث پوشش هزینه های خوانندگان با پرداخت های کوچک شنوندگان آنها شود.

Alipay هیچ قصدی برای استفاده از رمز ارزها در پرداخت‌های خود ندارد

سیستم پرداخت Alipay، بزرگترین درگاه و سرویس دهنده پرداخت کشور چین در توییتر اعلام کرده است که هیچ قصدی برای استفاده از رمز ارزها در پلتفرم پرداختی خود ندارد.

همه چیز از توییتر شروع شد. نخست آقای CZ مدیر اجرایی صرافی Binance در پاسخ به سوالی در رابطه با همکاری این صرافی با Alipay و Wechatpay پاسخ مثبت داد.

شرکت Alipay نیز بلافاصله واکنش نشان داد:

“اگر هرگونه تراکنشی با رمز ارزها انجام شود، بلافاصله و به محض اطلاع آن سرویس از سیستم پرداخت حذف خواهد شد.”

شرکت Wechat نیز به این پیام CZ واکنش منفی نشان داد. آنها نیز اعلام کردند که تمامی تراکنش‌های مربوط به رمز ارزها غیر فعال خواهند شد.

مدیر اجرایی Binance نیز در واکنش به این موضع گیری های این دو سرویس چینی نوشت:

“یک ابهام برای کاربران ایجاد شده است. صرافی Binance هیچگونه همکاری با Alipay و Wechatpay نخواهد داشت. هرچند کاربران می توانند از آنها به عنوان سرویس پرداخت فرد به فرد استفاده کنند. کلمات بعضی وقت ها گمراه کننده هستند.”

نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در فرودگاه میامی، سالن G جنب ورودی شماره ۱۶

شرکت سازنده دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین، Bitstop در فرودگاه بین المللی میامی آمریکا یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین نصب کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، در تاریخ ۱۵ اکتبر در سالن ملاقات G و نزدیک ورودی شماره ۱۶ یک دستگاه خودپرداز برای خرید و فروش بیت‌کوین نصب شده است.

کمپانی Bitstop مدعی است که محل نصب این دستگاه بسیار استراتژیک است چراکه فرودگاه میامی سومین فرودگاه پر رفت آمد آمریکا و یک گذرگاه بین المللی است. همچنین عمده پروازهای آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین از این فرودگاه صورت می گیرد.

مالک و مدیر اجرایی شرکت  Bitstop آقای Doug Carrillo معتقد است که بیت‌کوین برای مسافرها بسیار مفید است

“افراد بسیاری ترجیح می دهند به جای حمل پول نقد از بیت‌کوین برای امنیت بیشتر و راحتی حمل و نقل استفاده کنند. فرودگاه بین المللی میامی یک مکان مناسب برای تعویض بیت‌کوین مسافران با پول نقد است.”

گفتنی است که شرکت Bitstop تاکنون ۱۳۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در آمریکا نصب کرده است و امیدوار است که به زودی این رقم به ۵۰۰ دستگاه برسد.

ساتوشی راهش را به دیکشنری آکسفورد باز کرد

کلمه ساتوشی (Satoshi)، کوچکترین واحد بیت کوین، و چند کلمه دیگر مرتبط با بلاک چین به فرهنگ لغات آکسفورد (OED) اضافه شد. این فرهنگ لغات توسط دانشگاه آکسفورد تهیه شده و هر سه ماه یکبار بروزرسانی می‌شود. طبق تعریف OED، ساتوشی کوچکترین واحد پولی در سیستم پرداخت دیجیتال بیت کوین (BTC) و مساوی یک صد میلیونم بیت کوین است.

فرهنگ لغت آکسفورد واژه بیت کوین را با تعریف پولی دیجیتالی که نیازی به بانک مرکزی ندارد در سال ۲۰۱۴ به لغاتش افزود. واژه رمز ارز (cryptocurrency) نیز در بروزرسانی اخیر به این فرهنگ لغت افزوده شده و به شیوه تعریف شده است: «اول؛ یک ارز جایگزین غیررسمی. دوم؛ هر سیستم پرداخت دیجیتالی که مستقل از یک مرکز حاکمیتی فعالیت می‌کند و از تکنیک‌های رمزنگاری برای کنترل و تائید معاملات یک اکانت منحصر به فرد استفاده می‌کند و مجموع اکانت‌ها سیستم را تشکیل می‌دهند.»

همچنین کلمات مرتبط با تکنولوژی بلاک چین دیگری مانند «رمز ارز»، «بیت کوین»، «بلاک چین» و «استخراج کننده» نیز به این دیکشنری آنلاین اضافه شدند.

اپلیکیشن Paynoway شما را از دام دابل اسپند رها می‌کند!

Paynoway ابزاری است که می‌توانید صحت پرداخت‌های بلاکچینی خودتان یا کسب و کارتان را با آن آزمایش کنید و از خطر دابل اسپند دور بمانید. این ابزار برای دستگاه های مبتنی بر اندروید توسعه داده شده و نسخه‌ی اول آن هم اکنون برای دانلود رایگان روی گوگل پلی در دسترس است. مطابق توضیحات، برنامه هنوز در حال توسعه است اما از کاربران دعوت شده که آن را امتحان کرده و بازخورد خود را ارائه دهند.

دابل اسپند نوعی کلاهبرداریست و زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر خاطی بخواهد بیش از یک معامله را با همان مقدار پول انجام دهد. هنگامی که این معاملات وارد بلاک چین می‌شوند، اعتبار آنها بررسی شده و پرداخت دوم تأیید نمی شود.

۵ شرکت بزرگ دیگر از انجمن لیبرا کناره گرفتند!

مسترکارت، ویزا، Stripe، ebay و Mercado Pago از عضویت در انجمن لیبرا، پروژه‌ رمز ارز پایدار فیسبوک انصراف دادند. این شرکت‌ها با استناد بر فشارهای سیاسی و به دنبال خروج پی پال از انجمن لیبرا، دست از حمایت از این پروژه کشیدند.

انجمن لیبرا اولین جلسه رسمی خود را با ۲۳ عضو باقیمانده هفته‌ی آینده برگزار خواهد کرد. فیسبوک ژوئن ۲۰۱۹ با هدف ارائه خدمات بانکی به بیش از یک میلیارد نفری که در سراسر جهان از این خدمات محروم‌اند از پروژه جاه‌طلبانه خود رونمایی کرد. هرچند، این پروژه به سرعت با واکنش منفی قانون گذاران جهان از جمله آمریکا، آلمان و فرانسه روبرو شد.

اعضای هیئت مدیره و تیم اجرایی انجمن لیبرا مشخص شد

پس از خروج شرکت‌های پی پال، مسترکارت، ویزا، Stripe، eBay  و Booking از پروژه‌ی رمز ارز پایدار لیبرای فیسبوک ، جلسه‌ی انجمن با ۲۱ عضو انجام شد. اعضا بطور رسمی اوراق عضویت در انجمن لیبرا را امضا و هیئت مدیره را منصوب کردند. بدین ترتیب، اولین اعضای هیئت مدیره عبارتند از  David Marcus همبنیانگذار کالیبرا، Andreessen Horowitz همکار Katie Haun، Wences Cesares مدیرعامل Xapo، Patrick Ellis مشاور PayU و Matthew Davie مدیر استراتژی Kiva.

همچنین، Bertrand Perez، Dante Disaprte و Kurt Hemecker تیم اجرایی انجمن را تشکیل می‌دهند.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

مشتقات اتریوم در آینده نزدیک وارد بازار آمریکا می‌شوند

Heath Tarbert، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، معتقد است اتریوم (ETH) یک کالای تحت نظارت CFTC است و پیش بینی می‌کند مشتقات اتریوم به زودی در بازار ایالات متحده معامله شوند. وی همچنین به نقش رهبری ایالات متحده در دارایی‌های دیجیتال، همانند انقلاب‌های فناوری قبلی، پرداخت.

در ماه مارس، Brian Quintenz، کمیسر CFTC، به ورود مشتقات اتر اشاره کرده و گفت قانون گذار به دنبال اظهارنظر درمورد پتانسیل محصولات آتی و مشتقات جدید مبتنی بر رمز ارزها است و حرکت برنامه‌ریزی شده اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام می‌تواند مشکلات احتمالی مانند دستکاری بازار را ایجاد کند. CFTC در سال ۲۰۱۴ ارزهای مجازی را بعنوان کالایی تحت نظارت آژانس پذیرفت.

محصول قابل معامله بایننس کوین در بورس سوئیس عرضه شد

صرافی رمز ارز بایننس با مشارکت استارتاپ سوئیسی Amun یک محصول قابل معامله در بورس (ETP) برای بایننس کوین (BNB) در بورس سوئیس ایجاد کرده است. این محصول با نام تجاری BNB ETP از امروز در بورس سوئیس قابل معامله خواهد بود.

ETP ابزاری برای سرمایه گذاری روی قرارداهای با پشتوانه کالای فیزکی است که برای اولین بار برای BNB، توکن صرافی بایننس، مورد استفاده قرار گرفته است. به گفته CZ، مدیرعامل بایننس، این هدف از ارائه‌ی این دارایی جدید جذب سرمایه گذاران از طریق زیرساخت‌های سنتی مالی قابل دسترسی و قابل اعتمادتر به بازار رمز ارزهاست.

در زمان نگارش این خبر BNB هفتمین رمز ارز بزرگ بازار رمزارزهاست و خبر معامله BNB ETP حدود ۴.۵٪ به قیمت این کوین افزوده است.

اضافه شدن توکن Salt به لیست ارزهای قابل مبادله صرافی Atomars

توکن Salt که یک پلتفرم برای قرض دهنده ها و وام گیرنده هاست، به زودی به لیست ارزهای قابل مبادله صرافی Atomars اضافه خواهد شد.

پلتفرم Salt امکان ایجاد وام های بلاک‌چینی را مهیا می کند. به این صورت کاربران در صرافی می توانند برای ایجاد یک وام با پرداخت تضمینی مشارکت کنند.

هم اکنون چهار رمز ارز در پلتفرم Salt فعال هستند. بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و داگ‌کوین که از آنها می توان برای دریافت وام نقدی استفاده نمود. برای استفاده از خدمات پلتفرم Salt باید در این شبکه عضو شد. سه نوع عضویت در این شبکه وجود دارد. حق عضویت‌هایی نیز از کاربران دریافت می شود که برای عضویت ساده از ۱ Salt برای سال شروع می شود و تا ۱۰۰ عدد نیز ادامه پیدا می کند.

توکن های Salt با استاندارد ERC20 عرضه شده اند و بنابراین بر روی کیف پول های اتریوم قابل ذخیره شدن هستند.

به گزارش خبرگزاری  cryptonewmedia صرافی تازه تاسیس Atomars که محلی برای تبدیل رمز ارزها به ارزهای فیات است اعلام کرده است که از روز ۱۴ اکتبر و با ارز بیت‌کوین در این صرافی قابل مبادله خواهد بود.

انتظار افزایش تقاضای تاجران و استخراج کنندگان آسیایی برای اختیار معامله‌های بیت کوین صرافی CME

Tim McCourt رئیس جهانی شاخص سهام و محصولات جایگزین سرمایه گذاری در CME گفت: «CME Group، غول صرافی مشتقات، محصول جدید خود را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی خواهد کرد و انتظار دارد اختیار معاملات بیت کوین در بین معامله گران و استخراج کنندگان آسیایی محبوب شود و بیش از ۵۰٪ معاملات را در بربگیرد.»

CME عرضه قراردادهای آتی بیت کوین را از سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و از زمان راه اندازی، تقریباً روزانه نزدیک به ۷۰۰۰ قرارداد آتی (معادل حدود ۳۵۰۰۰ بیت کوین) در این پلتفرم معامله می‌شود.

https://coiniran.com/?p=34032
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x