ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۱۹ تا ۲۵ مرداد ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

ما فراموش‌کاریم، اما می‌دانیم عمق تألم شما بسیار است! با رمز ارزها به کمک سیل‌زدگان بشتابید

ما فراموش‌کاریم، اما می‌دانیم عمق تألم شما بسیار است! با رمز ارزها به کمک سیل‌زدگان بشتابید

نخستین نشست خبری کمپین جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی برای سیل‌زدگان ایرانی از طریق رمز ارزها با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری راه پرداخت اعضای اکوسیستم رمز ارز و بلاک‌چین ایران چندی پیش به‌صورت مستقل با به راه‌اندازی کمپینی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی در قالب رمز ارز برای آسیب دیدگان حادثه سیل فروردین‌ماه در ایران کرده‌اند.

گفتنی است در فروردین‌ماه سال جاری ۷۰ درصد وسعت ایران زیر سیل قرار گرفت و ۲۸ استان کشور درگیر شدند. تخریب گسترده زمین‌های زراعی، نابودی زیرساخت‌های کشور، قطع آب آشامیدنی و برق و آلودگی سفره‌های سطحی آبی مشکلات بسیاری را برای هم‌وطنانمان در مناطق سیل‌زده ایجاد کرده بود. هرچند کمک‌های دولتی و مردمی در همان روزهای اول به سمت مناطق سیل‌زده روانه شد، اما حجم تخریب‌ها به حدی بود که فاجعه هنوز با مردمان آن مناطق دست‌به‌گریبان است.

به گفته مقامات هلال‌احمر ایران تحریم‌های ظالمانه ایالات‌متحده برخلاف ادعاهای حقوق بشرانه آن‌ها مانع جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی توسط هلال‌احمر شده بود و انتخاب رمز ارزها ها توسط این کمپین می‌تواند موانع حقوقی در این مسیر را از پیش رو بردارد.

برای مشارکت هرچند کوچک در این امر نیکو می توانید به وب‌سایت www.iranrescuebit.com مراجعه نمایید. باشد که قدم‌های کوچک ما قدری از تألم بسیار مردمان این سرزمین بکاهد.

رمزارزها

مزایای بیشتر بیت کوین (BTC) نسبت به طلا از نظر کارشناسان مالی

تاجر میلیاردر Mark Cuban، معتقد است ارزش طلا و بیت کوین (BTC) بر اساس عرضه و تقاضای آنهاست و عرضه‌ی محدود بیت کوین یک مزیت نسبت به استخراج دائم فلزات گرانبها است. وی معتقد است که بیت کوین خیلی مطمئن تر از تلاش برای انتخاب سهام یا املاک و مستغلات است اما مردم نباید بیش از آنچه که توانایی از دست دادن آن را دارند، در رمز ارزها سرمایه‌گذاری کنند.

او پیشتر ذخیره ی پول در بانک را به عنوان ایمن‌ترین روش سرمایه‌گذاری برای سال ۲۰۱۹ نام برده بود و بهترین سرمایه‌گذاری را تسویه بدهی‌ها می‌دانست.

سال ۲۰۱۹ سالی مهم برای پذیرش رمز ارز و قیمت بیت کوین است و با توجه به روند صعودی بازار رمز ارزها از ماه آوریل، پیش بینی های مثبت زیادی در رابطه با قیمت رمز ارزها انجام شده است.

Source

تام لی معتقد است بیت کوین (BTC) به یک سرمایه‌گذاری امن برای عموم تبدیل شده است

tom lee fundstrat bitcoin price bloomberg youtube

تام لی، تحلیلگر ارشد در بخش تحقیق و استراتژی بازار شرکت Fundstrat Global Advisors اطمینان دارد که بیت کوین (BTC) به یک پناهگاه امن برای سرمایه‌گذاران واقعی تبدیل شده است.

وی با اشاره به به رشد چشمگیر قیمت بیت کوین از حدود ۳۰۰۰ دلار تا محدوده ۱۰ تا ۱۲ هزاری فعلی گفت: «بیت کوین همبستگی واقعی با سهام و اوراق قرضه ندارد و برای متنوع‌سازی پوشش ریسک مطلوب است». لی معتقد است بیت کوین در حال حاضر در حال استراحت است و تا پایان سال ۲۰۱۹ به رکورد جدیدی دست می‌یابد.

Source

آیا خروج انگلستان از اتحادیه اروپا باعث پرواز قیمت بیت کوین (BTC) خواهد شد؟

برخی تحلیلگران بر این باورند که برگزیت بدون توافق می‌تواند منجر به افزایش بی‌سابقه‌ی قیمت بیت کوین (BTC) شود. Nicholas Gregory، مدیرعامل CommerceBlock، پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین معادلات اقتصاد جهانی را تغییر می‌دهد.

احتمال می‌رود با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا قیمت پوند نسبت سایر ارزهای بزرگ سقوط کند. در زمان انتخاب بوریس جانسون به سمت نخست وزیری انگلستان نیز قیمت پوند کاهش چشمگیری داشت. جانسون قبلا گفته است که یا خروج انگلستان از اتحادیه اروپا را عملی می‌کند و یا می‌میرد.

به گفته Gregory، خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا باعث آشفتگی و بی‌ثباتی پوند و یورو می‌شود، سیستم جهانی را با بحران مواجه خواهد کرد و آسیب‌پذیری ارزهای فیات را بیش از پیش آشکار خواهد نمود. برخی معتقدند این بی‌ثباتی منجر به حرکت سرمایه به سمت بیت کوین به عنوان یک دارایی امن و رشد قیمت‌ها می‌شود.

Source

ترس، شک و تردید! چرا ۳۱ اکتبر روز مهمی برای بیت‌کوین است؟

آخرین روز ماه اکتبر یک روز شلوغ و مهم اقتصادی برای تمام جهان است. طبق نظر کارشناسان این روز می‌تواند قیمت و تقاضا برای بیت‌کوین را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد. باید دید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یا همان برگزیت چه تأثیری بر قیمت بیت‌کوین خواهد گذاشت.

دولت بریتانیا پیش‌بینی کرده است که این اتفاق می‌تواند باعث تشدید هرج‌ومرج مالی در این کشور شود. وزیر کشور مایکل گاو می‌گوید روز بعد از برگزیت باید روز تعطیلی بانک‌ها نام‌گذاری شود. اگر این اتفاق بیفتد تمامی بازارهای مالی در یک نوامبر تعطیل خواهند بود. وزیر مایکل گاو معتقد است این تعطیلی ۲۴ ساعته می‌تواند از نوسانات و هرج‌ومرج‌های احتمالی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا جلوگیری کند.

پیش‌بینی می‌شود برگزیت باعث نوسانات قیمتی روی یورو و پوند انگلیس شود. برخی از کارشناسان معتقدند با تبدیل یورو و پوند به بیت‌کوین می‌توان از ریسک نوسانات ناشی از این اتفاق در امان ماند. این اتفاقات می‌تواند روز مهمی برای بیت‌کوین رقم بزند. این‌طور نیست؟

Source

نرخ پذیرش سگویت روی شبکه لایت کوین رکورد اخیر شبکه بیت کوین را شکست

با وجود اینکه دو سال از ارائه رسمی SegWit می‌گذرد، کمتر از نیمی از کیف پول ها و حدود ۴۰ درصد از تراکنش‌ها از آن استفاده می‌کنند. اخیرا پذیرش سگویت در شبکه بیت کوین (BTC) به ۴۸.۱٪ و بالاترین میزان تاریخی‌اش رسید.

طبق آخرین داده‌های Blockchair، استفاده از سگویت در شبکه لایت کوین (LTC) از شبکه بیت کوین پیشی گرفته است. نرخ استفاده از سگویت در تاریخ ۹ آگوست برای لایت کوین شامل ۵۵٪ تراکنش‌ها و برای بیت کوین شامل ۳۶٪ تراکنش‌ها شد.

بیت کوین به دلیل داشتن تعداد زیاد ماینر در شبکه خود نتوانست حمایت اولیه (۹۵٪ استخراج کنندگان شبکه) از سگویت را جلب کند. این درحالیست که لایت کوین تنها به حمایت ۷۵ درصدی ماینرهایش برای فعال‌سازی سگویت نیاز داشت.

Source

درخشش چشمگیر بیت کوین (BTC) با سود ۱۰۵ درصدی در میان جنگ تجاری آمریکا و چین

جنگ تجاری چین و آمریکا اقتصاد جهانی را با بزرگ‌ترین بحران در ۱۱ سال اخیر روبرو کرده است. طبق تحقیق اخیر Grayscale، جنگ تجاری موجب بازده تجمعی ۱۰۴.۸٪ درصدی بیت کوین از ۵ می تا ۷ آگوست (طی سه ماه) شده است.

این درحالیست که با وجود رشد GDP جهانی و دیگر متغییرهای اقتصادی، بطور میانگین دیگر کلاس‌های دارایی نظیر سهام، بازارهای نوظهور، ارز و … حدود ۰.۵٪ از ارزش خود را از دست داده‌اند.

Source

مایک نووگراتز در بلومبرگ: کارت‌های اعتباری اتریوم به‌زودی راه‌اندازی می‌شوند

ایده‌ی کارت‌های اعتباری رمز ارزها یکی از آن ایده‌هایی است که تمامی علاقه‌مندان به رمز ارزها را هیجان‌زده می‌کند. برای افزایش وسعت مقبولیت رمز ارزهایی چون بیت‌کوین و اتریوم این یک امر اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. کاربران رمز ارزها نیز باید بتوانند با اتصال کیف پول‌های خود به کارت‌های فیزیکی پول‌های رایج، از آن‌ها به‌صورت کارت‌های اعتباری نقدی در انجام خریدهای روزانه و امور بانکی خود استفاده نمایند.

به گزارش خبرگزاری Cryptodaily مایک نووگراتز Mike Novogratz مالک Galaxy Digital در مصاحبه‌ای با بلومبرگ اعلام کرده است که ” اینکه چرا بیت‌کوین و اتریوم متصل به هیچ کارت اعتباری نیستند مسئله‌ی ساده‌ای است، چراکه هنوز مقبولیت لازم را پیدا نکرده‌اند. در آینده و با گسترش هرچه بیشتر مقبولیت آن‌ها بانک‌ها علاقه‌مندی‌شان برای ارائه کارت‌های اعتباری اتریوم و بیت‌کوین افزایش پیدا خواهد کرد.”

او همچنین پیش‌بینی کرده است که تا دو سال آینده نیاز به ایجاد این نوع کارت‌های اعتباری منجر به ارائه آن‌ها توسط سیستم‌های پرداخت جهانی رایج مثل مستر و ویزا خواهد شد.

Source

توضیح بنیاد لایت‌کوین در رابطه با حمله ریز گردی اخیر و ارائه راهکار برای جلوگیری از به دام افتادن کاربران

صرافی اینترنتی بایننس در تاریخ ۱۰ اوت اعلام کرده بود که بسیاری از کاربران رمز ارز لایت‌کوین در پلت فرم این صرافی موردحمله ریز گردها قرارگرفته‌اند. بنیاد لایت‌کوین امروز در پستی با عنوان “چگونه یک حمله ریز گردی را شناسایی و از آن جلوگیری کنیم” به توضیح این مشکل امنیتی اخیر پرداخته است.

“برخلاف رمز ارزهایی چون Monero، تراکنش‌های لایت‌کوین به‌صورت طبیعی خصوصی نیستند و ازآنجایی‌که از فناوری دفتر کل توزیع‌شده استفاده می‌کنند برای همگان قابل‌مشاهده‌اند؛ اما کاربرانی که ترجیح آن‌ها محرمانگی است می‌توانند از ابزارهایی استفاده کنند که با مخلوط کردن تراکنش آن‌ها با تراکنش‌های دیگر، تراکنش آن‌ها را مخفی کند. حمله ریز گردها به‌منظور شناسایی هویت این تراکنش‌ها و به دست آوردن اطلاعات صاحبان تراکنش‌ها صورت می‌گیرد.”

در این پست اینترنتی بنیاد لایت‌کوین متذکر شده است که حمله ریز گردها تهدیدی برای امنیت شبکه لایت‌کوین نیست. بلکه امنیت تراکنش‌ها مورد هدف قرار گرفته است. کسانی که این ریز گردها را دریافت کرده‌اند لزوما امنیت خود را از دست نداده‌اند. بلکه باید مراقب اطلاعات شخصی خود باشند.

همچنین در این مطلب به کاربرانی که این مقادیر اندک لایت‌کوین را دریافت کرده‌اند پیشنهادشده است با استفاده از فیلترشکن‌ها و ساخت کیف پول‌های مجدد به سخت‌تر شدن افشای هویت خود کمک کنند.

Source

پاسخ توییتری چارلی لی به انتقادات از کم‌کاری توسعه‌دهنده‌ها در Github

امسال برای لایت‌کوین (Litecoin)  یک سال مهم و بزرگ بوده است. پنجمین رمز ارز بزرگ بازار از ژانویه تاکنون ۱۹۰ درصد افزایش قیمت داشته و هفته گذشته دومین هالوینگ خود را پشت سر گذاشته است. اما چند هفته است که انتقادات بسیاری متوجه این رمز ارز و تیم توسعه‌دهنده آن است چراکه هیچ فعالیتی در سال ۲۰۱۹ برای این رمز ارز در Github مشاهده نشده و این باعث ایجاد سؤال‌های بسیاری توسط علاقه‌مندان به این رمز ارز شده است.

چارلی لی مدیر تیم توسعه‌دهنده لایت‌کوین در توییتر در پاسخ به این عدم فعالیت اعلام کرده است که با توجه به شباهت این رمز ارز به بیت‌کوین، توسعه‌دهنده‌های اندک شمار هسته اصلی لایت‌کوین از توسعه‌های ایجادشده روی شبکه بیت‌کوین استقبال می‌کنند. او با پذیرش کم‌کاری توسعه‌دهنده‌ها در چندماه گذشته، خاطرنشان کرده است که به‌روزرسانی‌های شبکه لایت‌کوین همیشه چند ماه بعد از بیت‌کوین است. او نتیجه گرفته است که بیشتر فعالیت‌های توسعه‌دهنده‌های هسته لایت‌کوین در Githab رکورد نشده‌اند و یا در سال ۲۰۱۸ کامل شده‌اند اما این به این معنا نیست که توسعه‌دهنده‌ها در سال ۲۰۱۹ به تعطیلات رفته‌اند!

Source

ریپل به دادگاه ایالت کالیفرنیا فراخوانده می‌شود؛ آیا XRP یک ورقه بهادار است؟

گروهی از سرمایه‌گذاران دادخواستی علیه ریپل با اتهام فروش XRP به عنوان یک ورقه بهادار غیرقابل ثبت نام ،تنظیم کردند. این شکایت برای پاسخ به این سوال که آیا XRP ورقه بهادار است یا خیر در پایگاه SEC منتشر شده است.

این شکایت ادعا می‌کند که XRP هم طبق قوانین فدرال و هم طبق قوانین ایالت کالیفرنیا یک ورقه بهادار است در حالی که قوانین تبلیغات دروغین و قوانین رقابت ناعادلانه را در کالیفرنیا، با بیان اظهارات غلط «پیدایش XRP، عرضه در گردش XRP و پذیرش XRP» نقض کرده است. شرکت ریپل باید تا ۱۹ سپتامبر پاسخ خود را ارائه دهد.

Daily Hodl معتقد است که طبق شکایت اصلاح شده‌ی ۱۱ صفحه‌ای، XRP ورقه‌ی بهادار است زیرا خریداران توکن یک سرمایه‌گذاری مشترک مالی انجام داده‌اند. هرچند اشاره شده است که سرمایه‌گذاران انتظار معقولی از سود داشته‌اند.

Source

Coil با حمایت مالی Xpring پلتفرم محتوا با رمز ارز XRP می‌سازد

Xpring توسعه دهنده زیرساخت شرکت ریپل، یک بیلیون XRP (معادل ۲۶۵ میلیون دلار) به پلتفرم  Coil کمک مالی کرد. Coil این مبلغ را برای ساخت اکوسیستمی برای سازندگان، توسعه دهندگان و شرکت هایی که XRP را از طریق استاندارد باز Web Monetization استفاده می‌کنند، بکار خواهد گرفت.

Coil پلتفرمی است که یک روش جایگزین برای تولیدکنندگان محتوا معرفی می‌کند تا محتوای خود را به پول تبدیل کرده و با اضافه کردن یک برچسب ساده، از وبسایت‌های خود کسب درآمد کنند. کاربران نیز می‌توانند محتوای عمومی و اختصاصی را روی پلتفرم‌های عضو این سیستم ارسال کنند. Coil از یک API باز بنام Web Monetization استفاده می‌کند تا پرداخت‌های خیلی کوچک را برای تولیدکنندگان محتوا در لحظه به جریان بیندازد.

Web Monetization توسط Stefan Thomas مدیر عامل Coil روی پروتکل Interledger ساخته شده است. توماس همچنین مدیر اجرایی سابق ریپل است در زمانی که ریپل شروع به همکاری با پروژه ۴ میلیون دلاری Coil کرده بود.

Source

آیا دش (Dash) واقعا پرکاربردترین رمز ارز و ناجی اقتصاد کشور ونزوئلاست؟

dash venezuela crypto

Ryan Taylor، مدیرعامل Dashpay، بارها و بارها گفته است که «دش پراستفاده‌ترین رمز ارز ونزوئلاست». اما تحقیقات CoinDesk نشان می‌دهد این گزاره در عین جسورانه بودن، کاملا صحیح نیست.

طبق گزارش‌ها، در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۰ درصد بازرگانان ونزوئلا دش را پذیرفتند اما به نظر می‌رسد این آمار در حال کاهش است و تعداد کمی از آنان واقعا از دش استفاده می‌کنند. همچنین، با وجود تبلیغات گسترده و آموزش، تعداد مشتریانی که مایل‌اند از دش برای پرداخت استفاده کنند بسیار ناچیز است و به نظر می‌رسد آمارهای ارائه شده با واقعیت فرسنگ‌ها فاصله دارد.

Source

بروزرسانی رمز ارز دش (Dash) در پاسخ به حملات امنیتی اخیر منتشر شد

دش نسخه Dash Core v0.14.0.3 از کیف پول و کلاینت همتا به همتایش را اخیرا منتشر کرد. دش که اخیرا مورد حمله قرار گرفت، انجام این بروزرسانی را به تمام مسترنودها، کاربران، صرافی‌ها، شرکا و اوپراتورهای فول نود، اکیدا توصیه کرد.

این بروزرسانی مواردی همچون عدم خالی بودن mempool، حجم بلاک یک مگابایت، از دور خارج شدن مستر نود، تحریم یک مسترنود توسط دیگر مسترنودها و لیست تاخیری در برخی بلاک‌ها را پوشش می‌دهد. همچنین، این نسخه جدید شامل بهبودهایی در فضای دیتابیس و مشکلات چندامضایی می‌شود.

Source

افزایش ۱۲۰۰ درصدی تعداد ناشران در مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی بریو (Brave)

تعداد ناشران مرورگر بریو (Brave) طی یکسال گذشته ۱۲۰۰ درصد رشد داشته است. طبق این گزارش، تعداد ناشران بریو که در جولای ۲۰۱۸ حدود ۱۸۹۳۰ بود، در حال حاضر از مرز ۲۱۰۰۰۰ فراتر رفته است.

مرورگر بریو روی حریم خصوصی متمرکز است و کاربران می‌توانند بطور دلخواه اطلاعاتشان را با منتشرکنندگان به اشتراک بگذارند و در ازای آن توکن Basic Attention Tokens (BAT) دریافت کنند. طبق داده‌های CoinMarketCap، توکن BAT سی و چهارمین رمز ارز بزرگ بازار با قیمت ۰.۲ دلار و ارزش بازار ۲۵۹ میلیون دلار است.

یوتیوب، Twitch، ردیت و توئیتر از جمله شناخته‌شده‌ترین سازمان‌هایی هستند که به کاربران بریو در پلتفرم خود BAT پاداش می‌دهند.

Source

همکاری بنیاد کاردانو با شرکت آلمانی برای تسریع در پذیرش رمز ارز ADA

بنیاد کاردانو با Konfidio، استودیو سرمایه‌گذاری بلاک چین مستقر در برلین برای تسریع پذیرش رمز ارز کاردانو همکاری می‌کند. هدف از این مشارکت توانایی تجارت در جهان واقعی روی بلاک چین کاردانو است و تمرکز اولیه آن بر موارد استفاده در بانکداری، لجستیک، صنایع دارویی، امور مالی و بازرگانی با  سرویس‌های عمومی و دولتی خواهد بود.

دکتر Mervyn G. Maistry، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Konfidio گفت: «هدف ما افزایش درک نسبت به پروتکل در محیط‌های شرکتی و کسب و کارها و سرعت بخشیدن به ایجاد ارزش افزوده برای جامعه بلاک چین و کاربران کاردانو است».

Source

کشف بدافزار جدید استخراج مونرو که خود را از Task Manager مخفی می‌کند

شرکت امنیت سایبری Varonis یک ویروس رمزینه ربایی جدید به نام «Norman» که هدف آن استخراج رمز ارز مونرو (XMR) می‌باشد، شناسایی کرده است.

هکرها و مجرمان سایبری برای استفاده از قدرت محاسباتی دستگاه‌های کاربران برای استخراج رمز ارزهایی نظیر مونرو این بدافزارها را توسعه می‌دهند. بطور خاص، Norman از XMRig که یک ماینر با کارایی بالا برای استخراج مونرو است، استفاده می‌کند.

یکی از مهمترین ویژگی‌های Norman این است که زمانیکه کاربر Task Manager را باز می‌کند، فرایند استخراج متوقف می‌شود و پس از بسته شدن Task Manager دوباره فعالیت بدافزار از سر گرفته می‌شود.

Source

عرضه توکن با پشتوانه پزوی مکزیک روی شبکه بلاک چینی استلار (Stellar)

استلار (Stellar) که با ۱.۵ میلیارد دلار رتبه ۱۱ام بازار رمز ارز ها را در اختیار دارد، جزئیات مربوط به مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های انجام شده در ماه جولای شامل Horizon 0.19.0، Stellar Core v.11.3.0 و Stellar Ticker v.1.1.0 را منتشر کرد. همچنین، استلار ری‌استارت شبکه در تاریخ ۳۱ جولای ساعت ۰۹:۰۰ به وقت UTC را با موفقیت پشت سر گذاشت.

از طرف دیگر، استلار هم‌اکنون از پلتفرم تسهیل پرداخت برون مرزی Saldo.mx در آمریکای لاتین استفاده می‌کند. Saldo.mx قصد دارد یک توکن با پشتوانه پزوی مکزیک روی شبکه استلار عرضه کند.

Source

پاداش ۵ میلیون دلاری آیوتا (IOTA) برای توسعه‌دهندگان پروژه Coordicide

آیوتا مبلغ ۵ میلیون دلار به توسعه دهندگان بالقوه پروژه Coordicide برای تحقیقات مرتبط با پیشگیری از هرزنامه، حمله به پروتکل IOTA، سیستم اعتبار به رفتار نود، تولید غیرمتمرکز اعداد تصادفی و غیره کمک مالی می‌کند. Coordicide یک نسخه موازی خصوصی و مقیاس‌پذیر از آیوتا است که در می ۲۰۱۹ برای حذف شبکه متمرکز مدیریت نود راه‌اندازی شد.

در حال حاضر به دلیل ماهیت متمرکز آیوتا، خروج نود از شبکه بسیار مهم است. سیستم مدیریت نود کنونی می‌تواند به طور مستقل نقل و انتقالات و آزادسازی وجوه را اولویت‌بندی کند و به عنوان یک نقطه ی شکست در شبکه شناخته می‌شود. پروتکل آیوتا که یک DLT توسعه داده شده توسط بنیاد آیوتا است، سعی دارد با معرفی راه حل Coordicide سهم خود را در صنعت رمز ارز ها افزایش دهد.

Source

انتشار رسمی نسخه اول زنجیره جانبی Sun Network توسط ترون (Tron)

پلتفرم اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApps) مبتنی بر بلاک چین ترون (TRX) راه حل مقیاس پذیری زنجیره جابنی به نام Sun Network را منتشر کرد. ترون کد V1.0 را برای Sun Network، به منظور ایجاد یک راه حل مقیاس پذیری برای تقویت و اطمینان از ظرفیت مقیاس پذیری نامحدود شبکه اصلی Tron منتشر کرده که موجب کاهش مصرف انرژی و امنیت و کارایی بالاتر برای DApp ها در Tron می‌شود.

Sun Network از تراکنش‌های قرارداد هوشمند و ملزومات قابل تنظیم بیشتر مانند تعیین مشوق‌های زنجیره جانبی، نرخ و سرعت تأیید تراکنش‌ها پشتیبانی می‌کند. پیشتر، موسس ترون، Justin Sun، ادعا کرده بود نسخه اول Sun Network مقیاس پذیری ۱۰۰برابری، امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز روی زنجیره جانبی، امکان اجرای قراردادهای هوشمند طولانی‌تر و برداشت و سپرده‌گذاری درون زنجیره‌ای را فراهم می‌کند.

Source

صرافی‌ ها

هنگام ایردراپ، هر یک از کاربران صرافی معادل ۵ میلیون BCH دریافت کردند

کاربران صرافی تازه تاسیس لندنی Cryptophyl بخاطر اختلال به وجود آمده در ایردرآپ SPICE هر کدام بیش از نیم میلیارد دلار بیت کوین کش (BCH) دریافت کردند. طی این واقعه تیم Cryptophyl  اشتباها به جای SPICE بیت کوین کش آزاد کرده‌ بودند و به محض آشکار شدن خطا برداشت و مبادلات را روی سیستم خود بستند تا اوضاع را سامان دهند و یک ساعت بعد سیستم به حالت عادی برگشت.

لازم به ذکر است که طی این اتفاق هیچ کاربری نتوانست BCH های دریافتی را از صرافی خارج کند.

Source

محققان ادعا می‌کنند رد بیت کوین‌های سرقت شده از بایننس را در یک سرویس مخلوط کن پیدا کرده‌اند

هکر اخیر بایننس اقدام به شستشوی وجوه سرقتی در ماه می کرده است. تیم تحقیقاتی Clain.io ادعا می‌کند ۷۰۷۴ کوین سرقت شده در سرویس Chipmixer در حال مخلوط شدن برای گم شدن ردپاها می‌باشد و از ۱۲ جولای تا کنون دست کم ۴۸۳۶ بیت کوین شسته شده است.

به گفته‌ی Clain از آنجا شستن تعداد زیادی کوین در زمان نسبتا کوتاه تقریبا غیرممکن است و هکر از ۱۲ جولای به بعد شروع به خارج کردن کوین‌ها از Chipmixer کرده است، آنها توانسته‌اند استخر اولیه آدرس‌های هکر را شناسایی کنند.

طبق این گزارش، هکر مبلغ سرقتی را به مبالغ کمتر از ۱۰ کوین شکسته که بیش از ۱۵۰ عدد از این دسته‌ها شناسایی شده است. همچنین، به نظر می‌رسد ۵۳۰۰ بیت کوین سرقت شده یکجا نگهداری می‌شوند. از بین ۴۸۳۶ کوین شسته شده، Clain تعداد ۱۸۳ بیت کوین هکر را شناسایی کرده و ۸۱۴ عدد دیگر را با احتمال بالا به هکر نسبت می‌دهد.

طبق این تحقیقات شواهد اندکی برای عرضه این بیت کوین‌ ها در بازار آزاد به چشم می‌خورد.

Source

خطر حمله افراد مهاجم! هدف: کاربران رمز ارز لایت کوین در صرافی بایننس (Binance)

یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارز دنیا، Binance در اکانت توییتر خود اعلام کرده است که کاربران لایت‌کوین یک حمله ریز گردها (Dusting Attack) را در شبکه خود تجربه کرده‌اند.

به گزارش Coingape و به نقل از بایننس، کاربران پنجمین رمز ارز بزرگ دنیا ازلحاظ حجم بازار مورد هجوم فعالیت‌های خرابکارانه در شبکه خود قرارگرفته‌اند که هدفش ایجاد شکاف امنیتی در کیف پول کاربران بوده است.

این صرافی همچنین گزارش کاملی را از نحوه فعالیت جدید افراد مهاجم منتشر کرده است. در این حمله افراد مهاجم اقدام به ارسال مقادیر اندکی لایت‌کوین به کیف پول‌های شخصی کاربران کرده‌اند و به دنبال آن با ردیابی تمامی تراکنش‌های آنان به دنبال پیش برد اهداف خود بوده‌اند.

شایان ذکر است که اصطلاح حمله ریز گردها (Dusting Attack) ازآن‌جهت به این فعالیت‌ها اطلاق می‌شود که در این حملات افراد مهاجم مقادیر اندکی رمز ارز برای کاربران ارسال می‌کنند که آن‌ها حتی متوجه این تراکنش نمی‌شوند. سپس با ردگیری تراکنش‌های آنان قربانیان خود را شناسایی می‌کنند.

Source

Binance US، پلتفرمی شامل ۳۰ رمز ارز برای دور زدن مشکلات قانونی رمز ارز در آمریکا

بایننس، بزرگترین صرافی جهان از لحاظ حجم مبادلات اعلام کرده که پلتفرمی شامل ۳۰ رمز ارز و دارایی دیجیتال را تحت عنوان Binance US برای شرکت‌های تابعه ایالات متحده ایجاد می‌کند. این بستر اختصاصی رمز ارز ها برای تامین الزامات قانونی این کشور ایجاد می‌شود. چندی پیش بایننس از ارائه خدمات به شهروندان آمریکایی منع شده بود.

Binance US قصد دارد یک بازار مطمئن و کارا از دارایی‌های دیجیتال باارزش و باکیفیت در اختیار کاربران آمریکایی‌اش بگذارد تا به عنوان بخشی از بازار آزاد و رقابتی پروژه‌هایی با ابزارهای مناسب را کشف کنند.

این پلتفرم شامل رمز ارزهایی همچون BTC، ETH، LTC، BNB و … است. هنوز زمانبندی رسمی برای راه‌اندازی این پلتفرم توسط بایننس ارائه نشده است.

Source

قانون‌گذاری

ارسال دور جدید نامه‌های حاوی مالیات محاسبه شده توسط اداره مالیات آمریکا به دارندگان رمز ارز

سازمان درآمد داخلی آمریکا (IRS) دور جدید ارسال نامه به دارندگان رمز ارز را آغاز کرده است. در این اطلاعایه‌های جدید موسوم به CP2000، برخلاف ۱۰ هزار نامه‌ای که این سازمان در ماه گذشته ارسال کرد، مبلغ بدهکاری مالیاتی افراد به IRS در نامه‌های جدید مشخص شده و دریافت‌کنندگان نامه حق اعتراض به این مبالغ را دارند. همچنین، درصورت عدم پاسخ طی ۳۰ روز ممکن است مشمول مجازات شوند.

IRS اطلاعات مشتریان برای محاسبه‌ی مالیات را از طریق فرم K-1099 که بدست آورنده‌اند. این فرم از طرف صرافی‌ها برای مشتریانی که بیش از آستانه‌ی مشخص معامله انجام می‌دهند ارسال می‌شود. این روش محاسبه‌ی مالیات به این خاطر که تنها حجم معاملات را در نظر می‌گیرد و دربردارنده‌ی سود اشخاص نیست مورد انتقاد فعالان قرار گرفته است.

Source

گزارش نهایی قانون گذاری در حوزه رمز ارزها توسط FCA ارائه شد

بریتانیا پیش‌نویس نهایی چارچوب نظارتی خود در مورد رمز ارزها را از طریق سازمان امور مالی (FCA) ارائه کرده است که براساس آن، همه رمز ارزهای پایه تحت رهنمودهای یکسانی قرار نگرفته و برخی صرفاً به عنوان «توکن های مبادله‌ای» طبقه‌بندی می‌شوند ولی همه‌ی آنها تحت همان قوانین ضد پولشویی قرار دارند.

FCA همچنین پیشنهاد می‌کند که همه‌ی انواع مشتقات رمز ارزها به مشتریان خرد فروخته نشوند. هرچند گفته شده برای ارائه گزارش جداگانه درمورد مشتقاتی همچون قراردادهای آتی به زمان بیشتری نیاز است.

Aries Wang ، مدیرعامل و بنیان گذار صرافی Bibox، در بیانیه‌ای از نادیده گرفتن حقوق دارندگان توکن در طبقه‌بندی FCA با عنوان «توکن مبادله‌ای» که واژه‌های رمز ارز، کریپتو کوین و توکن های پرداخت را شامل می‌شود، انتقاد کرد.

Charles Phan، بنیانگذار پلتفرم تجارتی دیجیتال Interdax، نیز با رویکردی مشابه گفت اگر FCA در مورد تقاضای رمز ارز بیش از حد سختگیرانه عمل کند، ریسک جدا کردن خود از یک بازار در حال رشد سریع و پر ثمر را افزایش می دهد.

از سوی دیگر Iain Wilson، مشاور شرکت سرمایه گذاری NEM Ventures، اطمینان دارد که رویکرد FCA در مسیر درستی قرار دارد و معتقد است قوانین اوراق بهادار باید متفاوت از پرداخت‌ها باشد.

Source

تصمیم گیری درمورد ETF بیت کوین توسط SEC باز هم به تعویق افتاد، چرا؟

sec bitcoin

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) باز هم تصمیم درمورد تایید یا رد سه ETF بیت کوین را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت. برخی فعالان این حوزه معتقدند علتی برای به تعویق انداختن تصویب ETF بیت کوین وجود ندارد و جامعه نیز نیازی به RTF بیت کوین ندارد، چراکه بیت کوین یک ورقه بهادار با پشتوانه کالای باارزش دیگری نیست و خود مستقلا دارای ارزش است.

همچنین، کارشناسان معتقدند به علت طبیعت بیت کوین، بازار با بی‌ثباتی، تقلب و دستکاری عجین شده است و امکان کشف قیمت به خاطر نوسانات وجود ندارد. از طرفی، ایالات متحده نمی‌خواهد جایگاه دلار به عنوان ذخیره ارزی کشورها در جهان را به خطر بیندازد.

Source

قوانین مالیاتی نیوزلند برای درآمد ناشی از رمز ارزها منتشر شد

مقامات مالیاتی نیوزلند اعلام کردند که درآمد رمز ارز ها در این کشور قانونیست و راهنمای دقیق مالیات بر این درآمد را ارائه کردند. در این راهنما به آمده است که به بخشی از رمز ارزها که به عنوان حقوق مرسوم به کارمندان پرداخت می‌شود و مقدار یا نرخ ثابتی دارد، مالیات تعلق می‌گیرد و به سهام رمز ارزی کارمندان، پاداش، کمیسیون و حق بیمه مالیات تعلق نمی‌گیرد.

Source

بانک مرکزی جمهوری خلق چین: رمز ارز مجازی ما تقریبا آماده است

مو چانگ‌چون معاون بخش پرداخت و تسویه حساب بانک مردمی جمهوری خلق چین در سومین اجلاس مالی ییشون چین اعلام کرده است که فرآیند توسعه ارز دیجیتال این بانک مراحل نهایی اجرایی شدن را طی می‌کند و تقریبا آماده است.

به گزارش ABM Crypto وی همچنین تأکید کرده است که به خاطر اقتصاد بزرگ، منابع بسیار و جمعیت بالای چین این رمز ارز در دولایه اجرایی خواهد شد.

کارشناسان اقتصادی چین معتقدند که دیجیتال کردن فضای اقتصادی چین به دلیل آشنایی مردم این کشور با معاملات بدون پرداخت نقدی به‌راحتی امکان‌پذیر است و این امر تبعات اقتصادی مناسبی در جهت تسهیل تجارت در چین خواهد داشت.

گفتنی است بااینکه بانک مرکزی چین از سال ۲۰۱۴ به دنبال ایجاد رمز ارز مخصوص خود است، تمایلی به تقلید از بیت‌کوین در تیم توسعه‌دهنده این رمز ارز دیده نمی‌شود. پیش‌تر اعلام‌شده بود که این ارز دیجیتال به‌صورت متمرکز اداره خواهد شد و اختیارات آن در دست دولت چین خواهد بود.

Source

اختصاص بودجه ۱.۰۵ میلیون دلاری دپارتمان انرژی آمریکا برای توسعه یک پلت‌فرم بلاک‌چین محور مدیریت انرژی

موسسه ملی انرژی ایالات‌متحده به شرکت‌هایی که بتوانند یک پلت فرم بلاک‌چین محور برای نقل و انتقالات انرژی را تجاری کنند، ۱.۰۵ میلیون دلار کمک مالی می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف و مطابق با خبری که در تاریخ ۹ اوت توسط شرکت انرژی ComEd منتشرشده است، این شرکت یکی از دریافت‌کنندگان این کمک مالی خواهد بود. برنده‌های دیگر این کمک مالی دانشگاه دنور، ویرجینیا تک و شرکت نرم‌افزار انرژی BEM هستند.

مطابق با این گزارش، پروژه جدید ادامه پروژه قبلی شرکت BEM است که هدف آن افزایش بازدهی انرژی داخل ساختمان‌ها و همچنین ایجاد یک بازار انرژی بلاک‌چین محور بود.

دکتر آرمین خدایی مدیر گروه برق و کامپیوتر دانشگاه دنور در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف در رابطه با این پروژه اعلام کرده است که افزایش منابع انرژی توزیع‌شده نیازمند یک سیستم مدیریت ارتباطی همتا به همتاست که سریع، مقیاس‌پذیر و امن باشد و اکنون وقت مناسبی برای استفاده از فناوری‌های موجود جهت رسیدن به این هدف است.

گفتنی است علاقه شرکت‌های فناوری محور آمریکا به استفاده از بلاک‌چین روزبه‌روز در حال افزایش است.

Source

شش پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درمورد استخراج رمز ارز ها

مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید بر این‌که نوسانات بالای ارزش رمزارزها، ریسک مشارکت مستقیم و غیرمستقیم دولت، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در این حوزه را افزایش می‌دهد، اعلام کرد: برای ساماندهی استخراج رمز ارز در بخش خصوصی هم زیرساخت مصوبات قانونی فعلی تا حد زیادی کفایت می‌کند و به نظر می‌رسد در شرایط کنونی نیازی به وضع قوانین جدید نباشد.

استخراج‌ رمزارزها بنا به نوع رمز ارز و توان رایانشی مورد استفاده، نیازمند هزینه‌های جاری متفاوتی خواهد بود. مصرف برق در همه رمزارزها قابل توجه نیست و در مورد برخی از رمزارزها، یک منبع رایانشی بلااستفاده با کمک فناوری رمزارزها قابل استفاده و معامله می‌شود. استخراج رمزارزها در ساعات افت تقاضای مصرف برق می‌تواند ضریب بار برق را تصحیح و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تولید برق با استفاده از منابع فسیلی ارزان را توجیه‌پذیر کند.

برای استفاده از مزایای استخراج رمز ارز ها در بخش دولتی نیاز به باز سازماندهی بخش فناوری اطلاعات دستگاه‌ها برای استفاده از فناوری دفاتر کل توزیع شده است تا بتوان از فرصت‌های استخراج‌ رمز ارزها استفاده کرده و مانع از سوءاستفاده از منابع رایانشی شد. به نظر می‌رسد زیرساخت قانونی موجود، وظایف و اختیارات دستگاه‌های مختلف را در خصوص رمزارزها تعیین کرده است. اما نقش نظارتی مجلس در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و پیشنهاد می‌شود با توجه به نکات ذیل پیگیری شود:

  • هریک از رمز ارزها بسته به حوزه‌ای که بر آن اثرگذار است، نهاد متولی قانونی خاص خود را خواهد داشت. مقررات‌گذاری در مورد رمزارزهایی که استخراج آنها بر پهنای باند اینترنت اثرگذاراست، به وزارت ارتباطات مربوط است و اگر استخراج رمز ارزی بر مصرف انرژی برق کشور اثرگذار باشد، وزارت نیرو باید در زمینه توزیع و حفظ پایداری شبکه برق کشور پاسخگو باشد.
  • در اجرای اختیارات و تکالیف ناشی از قانون تأسیس وزارت نیرو مصوبه ۱۳۵۳، وزارت نیرو می تواند تعرفه برق استخراج رمز ارزهای انرژی‌بر و (با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت) مکان‌هایی که استخراج رمز ارز در آنها مجاز است مانند شهرک‌های اختصاصی را تعیین کند و بدون ایجاد مجوز جدید و فرآیندهای اداری مازاد با تکیه بر فرایند خوداظهاری در سامانه گمرک نسبت به ساماندهی این حوزه اقدام کند تا کنتورهای برق خاص این کسب‌وکارها به آنها اختصاص یابد.
  • بانک مرکزی باید تکالیف شورای عالی اقتصاد در زمینه بازگشت ارز حاصل از صادرات با استفاده از سامانه‌های سنا و نیما را در استخراج رمز ارزها اجرایی کند یا به مراکز مبادله رمزارز مجوز لازم دهد، اطلاعات لازم را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد و مانع از خرید و فروش ارز حاصل از استخراج برای مقاصد سوداگرانه شود.
  • اخذ مالیات در حوزه رمزارزها کلید شفافیت این حوزه نیز به‌شمار می‌رود. سازمان امور مالیاتی باید با استفاده از اختیارات خود درخصوص اخذ مالیات با استفاده از اطلاعات سامانه خوداظهاری و اطلاعات سامانه‌های سنا و نیما و اطلاعات عام رمز ارزها مانند سختی استخراج، مالیات بر استخراج رمزارزها را به صورت خودکار و علی‌الرأس دریافت کرده و با دریافت مدارک هزینه از استخراج‌کنندگان و استعلام آنی از شرکت برق و گمرک، مالیات اضافی را به آنها عودت دهد. اگرچه ماده ۱۴۱ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴  و ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، اخذ مالیات از درآمد صادراتی غیرنفتی از مبادی رسمی را صفر منظور کرده است، اما از آنجا که وضع نرخ ثابت برای تعرفه برق استخراج منطقی نیست، بنابراین پیشنهاد می‌شود استخراج رمرزارزها از مالیات بردرآمد معاف نباشند.
  • با توجه به این‌که در زمستان تعرفه برق در ایران قابل کاهش یافتن است و دولت چین نیز قصد مدیریت بیشتر بر حوزه استخراج رمز ارز را دارد، باید سیاست‌گذاران کشور زمینه لازم برای همکاری میان بخش‌های خصوصی دو کشور را فراهم کنند.
  • شناسایی دقیق استخراج‌کنندگان از طریق بررسی الگوی مصرف برق و تحلیل ترافیک اینترنتی آنها در کنار ساماندهی با ایجاد سازوکار خوداظهاری استخراج‌کنندگان در کنار اعمال جرائم بازدارنده برای کسانی که خوداظهاری نکنند و اعلام مناطق جغرافیایی که استخراج رمزارزهای انرژیبر در آنها مجاز یا ممنوع است، باید با همکاری مشترک وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت و معدن و بانک مرکزی انجام شود.

Source

کسب و کار

ایلان ماسک از کاندید طرفدار بیت کوین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کند

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، حمایت خود را از نامزدی Andrew Yang در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده حمایت کرد. Yang کاندیدای دموکرات، طرفدار بیت کوین و حامی درآمد پایه‌ی فراگیر است. وی کمک‌های تبلیغاتی با بیت کوین، اتریوم و توکن‌ های ERC-20 می‌پذیرد و کمپین تبلیغاتی وی برای تسهیل در پذیرش کمک‌ها با برخی شرکت‌ها در حوزه رمز ارز ها همگکاری می‌کند.

وی همچنین در طرح درآمد پایه‌ی فراگیرش، قصد دارد درآمد عمومی کشور را بین بزرگسالان آمریکایی بدون در نظر گرفتن وضعیت شغلی آنها تقسیم کند و به هر شخص ماهانه ۱۰۰۰ دلار (سالانه ۱۲ هزار دلار) بپردازد.

Source

گام های تکمیلی پلتفرم بلاک چینی معالاتی Marco Polo در حال انجام است

Marco Polo، شبکه‌ی بلاک چینی مالی که در سال ۲۰۱۷ توسط R3 و TradeIX راه‌اندازی شد ، به آرامی به سمت تولید محصول پیش می‌رود. در آخرین مرحله، ۲۲ بانک کنسرسیوم بلاک چین به اشخاص ثالث اجازه می‌دهند در لحظه، کالاهای در حال آماده‌سازی و ارسال را معامله کنند.

اولین بار، خرید و تحویل اتصالات هیدرولیک ویژه‌ای توسط این سیستم بلاک چینی از آلمان به تایوان انجام شده است. با این سیستم خریداران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کالاها واقعا در دست تامین‌کنندگان لجستیک در مسیر تحویل است و تنها در این صورت پرداخت انجام می‌شود و ریسک معاملات تجاری از بین می‌رود.

Source

ثبت اختراع سیستم ارتباط پهپاد مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین توسط والمارت

والمارت، غول خرده‌فروشی ایالات متحده، درخواست ثبت اختراع برای سیستم ارتباط هواپیمای بدون سرنشین مبتنی بر فناوری بلاک چین را در USPTO ثبت کرد. در این سیستم پارامترهای عملیاتی هر پهپاد رمزنگاری و ذخیره می‌شود و پس از ارسال به دیگر پهپادها، رمزگشایی، خوانش و بر آن اساس دیگر پارامترها معین می شوند.

والمارت از سال ۲۰۱۷ در این حوزه فعالیت می‌کند و قبلا نیز برای سیستم «تحویل هوایی بدون سرنشین» درخواست ثبت اختراع داده است.

Source

اعلام قطع همکاری بانک انگلیسی Barclys با صرافی Coinbase، شروع یک همکاری جدید

بانک انگلیسی Barclys از قطع همکاری خود با صرافی Coinbase خبر داد. در این حین این صرافی بانک تازه تأسیس ClearBank را جایگزین بانک قبلی کرده است که این اقدام موجبات نا رضایتی مشتریان و کاربران این صرافی را فراهم آورده است.

به گزارش وب‌سایت خبری Coindesk، در سیستم بانکی پیشین، این صرافی مستقیم به شعبه خود در سانفرانسیسکو متصل بود که این باعث تسهیل ارتباطات مالی کاربران در انگلیس و ایالات‌متحده می‌شد. الگوهای پرداخت سریع‌تری وجود داشت و کاربران اجازه واریز و برداشت آنی پوند انگلیس را داشتند. این در حالی است که در سیستم جدید انجام این پروسه روزها طول می‌کشد.

گفتنی است با قطع همکاری Coinbase با بانک Barclys، دسترسی کاربران به FPS یا همان سیستم دریافت و پرداخت سریع قطع‌شده است اما این صرافی اعلام کرده است که این شرایط موقتی است:

با روابط جدیدی که با ClearBank که یک بانک خوش‌نام، قابل‌رقابت و تازه تأسیس است، ایجاد کرده‌ایم به‌زودی تمامی مشکلات مرتفع خواهند شد و ما به‌سرعت دسترسی کاربران به واریز و برداشت‌های آنی را فعال خواهیم کرد.

Source

دالاس ماوریکس از ایالت تگزاس، دومین تیم لیگ بسکتبال NBA که بیت‌کوین را می‌پذیرد

دالاس ماوریکس از ایالت تگزاس، دومین تیم لیگ بسکتبال NBA که بیت‌کوین را می‌پذیرد

تیم بسکتبال دالاس ماوریکس دومین تیم لیگ بسکتبال حرفه‌ای در آمریکا خواهد بود که برای بلیط فروشی بازی‌ها و همچنین فروش اجناس و کالاهای باشگاه بیت‌کوین را می‌پذیرد. این خبر را Bitpay در توییتر تأیید کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، مارک کوبان میلیارد و مالک باشگاه از علاقه‌مندان به رمز ارزهاست. او که صاحب شرکت‌هایی در زمینه فناوری است پیش‌تر به هواداران باشگاه وعده داده بود که به‌زودی می‌توانند تعاملات مالی خود و باشگاه محبوبشان را از طریق بیت‌کوین انجام دهند.

یک سال نیم بعد وعده مارک عملیاتی شد و دلاس ماوریکس پس از تیم ساکرامنتو کینگز  تبدیل به دومین تیم لیگ بسکتبال آمریکا شد که بیت‌کوین را می‌پذیرد. هر دو باشگاه برای تأیید پروسه‌های پرداخت از سرویس Bitpay استفاده می‌کنند.

گفتنی است مارک کوبان مالک باشگاه از سرمایه‌گذاران  پروژه اتریوم محور   Mercury Protocol است که در اوت ۲۰۱۷ عملیاتی شد.

Source

می‌خواهم به‌عنوان یک توسعه‌دهنده اتریوم (Ethereum) مشغول به کار شوم!

پیدا کردن فرصت شغلی در صنعت بلاک‌چین مقداری مشکل است. اگرچه مشاغل متنوع‌اند. از نویسندگی و خبرنگاری (مثل خود ما) تا بازاریابی، تبلیغات، مهندسی و صدالبته توسعه دهندگی

ابداع اتریوم توسط ویتالیک باترین به‌راستی تحولی بزرگ در توسعه و برنامه‌نویسی صنعت بلاک‌چین ایجاد کرده است. با استفاده از اصول ابتدایی بیت‌کوین، اتریوم راهی نوین برای توسعه بلاک‌چین ایجاد کرده است. راهی که به همه برنامه نویسان امکان می‌دهد در بلاک‌چین متن‌باز و قدرتمند اتریوم برنامه‌های کاربردی خود را ارائه دهند.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده اتریوم شوید ابتدا باید اطلاعات برنامه‌نویسی و کامپیوتری خود را به‌روز کنید. وارد فضای آنلاین شوید. در مورد کورس‌های رایگان و مجازی بلاک‌چین تحقیق کنید و  وارد فضای کاری بلاک‌چین شوید.

اکنون‌که اطلاعاتتان کامل است، می‌توانید به‌صورت رایگان پلت‌فرم اتریوم را دانلود کنید و برنامه خود را بسازید. این دقیقا همان کاری است که جاستین سان مالک ترون (Tron) انجام داد. اکنون به جایگاه او و پروژه‌اش نگاه کنید! اگر نبوغ داشته باشید و خلاقیت. قله‌های بزرگی برای فتح کردن در انتظار شماست.

Source

پشتیبانی blockchain Keystore گوشی‌های هوشمند سامسونگ از بیت‌کوین

شرکت بزرگ فناوری کره‌ای سامسونگ، بیت‌کوین را به فروشگاه اینترنتی غیرمتمرکز خود blockchain Keystore اضافه کرده است.

مطابق با آخرین بروز رسانی وب‌سایت توسعه‌دهنده‌های سامسونگ، این فروشگاه اکنون پذیرای بیت‌کوین است. همان‌طور که پیش‌تر پذیرای رمز ارز Klaytn بود. رمز ارزی که توسط شرکت اینترنتی Kakao توسعه داده‌شده است.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف و به نقل از سایت رسمی شرکت، شش دستگاه از محصولات سامسونگ از این برنامه غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کنند. کاربران دستگاه‌های Galaxy S10e, S10+, S10,S10 5G, Note10 و + Note10 در شش کشور کانادا، آلمان، کره جنوبی، اسپانیا، سویس، آمریکا و بریتانیا می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

Keystore که در جولای امسال به‌عنوان بخشی از پروژه بلاک چینی سامسونگ ارائه شد، خدماتی مرتبط با مدیریت حساب، گرفتن پشتیبان، پرداخت و امضاهای دیجیتال را به کاربران خود ارائه می‌کند. در ابتدا این برنامه تنها از بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌کرد.

شایان‌ذکر است که در ابتدای این ماه سامسونگ بسته توسعه نرم‌افزاری خود را به دو سرویس جدید مجهز کرده بود. یک برنامه غیرمتمرکز به نام ژوپیتر و یک کیف پول همتا به همتا به نام مارس که کاربران دستگاه Galaxy S10 می‌توانند از آن استفاده کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=31400
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x