ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۱۰ تا ۱۶ آبان؛ رشد باور نکردنی بیت کوین نسبت به طلا در هشت سال

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

رشد باور نکردنی بیت کوین نسبت به طلا در هشت سال

با اینکه طلا معمولا ایمن‌ترین سرمایه گذاری نزد سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود، مقایسه قیمت طلا و بیت کوین از سال ۲۰۱۱ تا کنون نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۱ برای خریدن یک اونس طلا ۵۸۴ عدد BTC نیاز بود درحالیکه در حال حاضر حدود ۰.۱۵ BTC برای خرید همان مقدار طلا کفایت می‌کند. نسبت ارزش بیت کوین و یک اونس طلا را در ۸ سال اخیر به ترتیب زیر است:

سال ۲۰۱۱: یک اونس طلا ۵۸۴ BTC

سال ۲۰۱۲: یک اونس طلا ۱۵۹ BTC

سال ۲۰۱۳: یک اونس طلا ۶ BTC

سال ۲۰۱۴: یک اونس طلا ۳.۵ BTC

سال ۲۰۱۵: یک اونس طلا ۲.۵ BTC

سال ۲۰۱۶: یک اونس طلا ۱.۶ BTC

سال ۲۰۱۷: یک اونس طلا ۰.۱۸ BTC

سال ۲۰۱۸: یک اونس طلا ۰.۱۶ BTC

سال ۲۰۱۹: یک اونس طلا ۰.۱۵ BTC

لازم به ذکر است که بازار بیت کوین در حال حاضر بسیار کوچکتر از بازار طلاست و اگر بیت کوین ۱۰٪ از کل سرمایه فعلی بازار طلا را به خود اختصاص دهد قیمت هر BTC به ۳۳ هزار دلار خواهد رسید.

مدیر اجرایی صرافی Binance: بیت‌کوین ۱۶ هزار دلار خواهد شد. کی؟ نمیدانم!

چانپنگ ژائو مدیر اجرای صرافی بایننس پیش‌بینی کرده است که قیمت ۱۶ هزار دلار برای هر بیت‌کوین به زودی محقق خواهد شد. او در توییتی که در تاریخ اول نوامبر منتشر کرده، تاکید کرده است که پیش بینی قیمت آسان است ولی اعلام زمان دقیق محقق شدن آن سخت به نظر می رسد.

پیش بینی قیمت آسان است. بیت‌کوین ۱۶ هزار دلار خواهد شد. چیزی که سخت به نظر می رسد اعلام زمان آن است. همین الان که این متن را مشاهده می‌کنید یک و نیم میلیارد نفر در حال تحقق آن هستند.

این پیام آقای CZ در جواب پیام کاربری بود که ادعا کرده بود پیش بینی آن کاربر گمنام (۴chan) که مدعی شده است تا انتهای اکتبر قیمت بیت‌کوین ۱۶ هزار دلار خواهد بود، اشتباه است.

گفتنی است که در آن پیش بینی مشهور فرد گمنام مدعی شده بود که قیمت بیت‌کوین در در اوایل سال ۲۰۲۰ از مرز ۲۹ هزار دلار خواهد گذشت. در اواسط سال ۵۶ هزار دلار خواهد بود و در انتهای سال آینده میلادی بیت‌کوین ۸۷ هزار دلار قیمت خواهد داشت.

آمریکا به ازای هر بیت کوین حدود یک میلیون دلار بدهی ملی دارد!

براساس داده‌های وبسایت بدهی آمریکا، بدهی ملی ایالات متحده حدود ۲۳ تریلیون دلار است. این یعنی هر شهروند آمریکایی بطور متوسط ۶۹۷۲۴ دلار بدهی دارد. همچنین نسبت بدهی این کشور به تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۰۶.۶۵٪ است.

کاربر توئیتر Rhythm با اشاره به این مطلب بر لزوم خرید بیت کوین (BTC) تاکید کرد و افزود: «این مقدار معادل یک میلیون دلار بدهی به ازای هر بیت کوین است.»

Max Keiser، کارآفرین حوزه رمز ارزها نیز گفت بانک‌های مرکزی به موفقیت بیت کوین کمک می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان تاثیر سیاست پولی بانک مرکزی ایالات متحده را بر قیمت بیت کوین مشاهده کرد. زمانیکه Fed سیگنال Infinite QE داد قیمت بیت کوین ۳۳۰۰ دلار بود.

رشد ۲۰۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در ۲۰۱۷ زیر سر تتر بود؟

به گفته دو محقق دانشگاهی، یک نهنگ در صرافی بیتفینکس بوجود آوردنده‌ی رشد ۲۰۰۰ درصدی بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۱۷ بوده است. John Griffin، استاد دانشگاه تگزاس و امین شمس استادیار دانشگاه اوهایو با بررسی معاملات تتر (USDT) و بیت کوین (BTC) از اول مارس ۲۰۱۷ تا ۳۱ مارس ۲۰۱۸ نتیجه گرفتند که ارزش بیت کوین به دلایل خاصی افت می‌کند.

Stuart Hoegner، مشاور عمومی بیتفینکس این ادعاها را رد کرد و گفت: «این مقاله اساسا ناقص است چراکه از مجموعه داده‌های کافی استفاده نشده است.» ماه گذشته Tether و بیتفینکس در بیانیه‌هایی جداگانه اعلام کردند از مقاله‌ی منتشر نشده‌ای که ادعا می‌کند تتر مسئول دستکاری بازار است آگاهند و آن را رد می‌کنند.

سه دلیلی که یک نهنگ نمی‌توانسته قیمت بیت کوین را به ۲۰ هزار دلار برساند

whale btc bitcoin tether

مدیرعامل شرکت پرداخت Circle ادعا می‌کند افزایش قیمت بیت کوین (BTC) در واکنش به مطالعه‌ای که ادعا می‌کند افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۷ بخاطر معامله‌ی یک نهنگ بود گفت، این محققان نتوانسته‌اند ساز و کار صرافی‌های رمز ارز را درک کنند. این یافته‌ها اکنون بخشی از دادخواست ۱.۴ تریلیون دلاری برعلیه تتر (USDT) است و محققان معتقدند عرضه تتر در آن زمان منجر به جهش قیمت بیت کوین بوده است.

وی گفت: «صرافی‌ها وجوه کاربران را از تمام کیف پول‌های مختلف جمع کرده و یکجا نگهداری می‌کنند و این ادعا که یک کیف پول واحد جریان‌ساز شده بی‌معنیست.»

Bruce Fenton، مدیر اجرایی سابق بنیاد بیت کوین نیز گفت:«به نظرمی‌رسد کل فرضیه یک سوء‌تفاهم درمورد چگونگی عملکرد رمز ارزهای پایدار و بازارها باشد.»

در دسامبر ۲۰۱۷ کل سرمایه بازار تتر حدود یک میلیارد دلار بود. در حال حاضر ارزش بازار تتر تقریبا چهار برابر شده ولی قیمت بیت کوین تقریبا ۵۰٪ کمتر شده است. بنابراین به نظر نمی‌رسد عرضه تتر بیشتر به معنی قیمت بالاتر برای بیت کوین باشد.

Elaine Ou، یکی از تحلیلگران بلومبرگ معتقد است صرافی‌های چینی در آن زمان آمادگی ممنوعیت معامله رمز ارزها در این کشور را نداشتند. درحالیکه چینی‌ها مقدار زیادی بیت کوین با یوان خریده بودند، پس ممنوعیت معامله بیت کوین با یوان مجبور شدند از تتر در صرافی‌های خارجی استفاده کنند و تقاضا برای این رمز ارز پایدار بالا رفت.

به نظر می‌رسد اکثر تحلیلگران موافقند که افزایش قیمت بیت کوین به دلیل معاملات یک نهنگ ایده‌ای غیرواقعی است.

مدیرعامل ریپل: ۹۹٪ رمز ارزها رفتنی‌اند!

Brad Garlinghouse، مدیرعامل ریپل در مصاحبه با بلومبرگ پیش بینی کرد بیش از ۹۹٪ پروژه‌های رمز ارزی از بین بروند و کمتر از ۱٪ پروژه موفق باقی بماند. وی افزود تعدا اندکی از پر.ژه‌های رمز ارزی که طی دهه‌های پیش‌رو با تمرکز بر حل مشکلات واقعی دنیا را تغییر می‌دهند و بطور چشمگیری رشد می‌کنند.

مدیرعامل ریپل اشاره کرد در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ دارایی دیجیتال بصورت روزانه معامله می‌شوند ولی تعداد بسیار کمی از آنها واقعا نیازهای مشتریان را برطرف می‌کنند و ارزش اکثریت قریب به اتفاق دیگر دارایی به صفر میل خواهد کرد.

بنیاد استلار ۵۰٪ توکن‌های XLM را سوزاند!

بنیاد توسعه استلار (SDF) در تلاش برای تغییر ساختار استراتژی توسعه خود بیش از ۵۰٪ از توکن‌های XLM به ارزش ۴.۴ میلیارد دلار را سوزانده و برنامه ایردرآپ را لغو کرده است. بدین ترتیب تعداد XLM در بازار از ۱۰۵ میلیارد به ۵۰ میلیارد رسیده است.

باقیمانده بودجه ای این بنیاد نیز صرف سرمایه گذاری روی کسب وکارهایی که پتانسیل توسعه اکوسیستم استلار را داشته باشند، می‌شود. قیمت XLM پس از انتشار این خبر حدود ۲۰٪ رشد کرد و در زمان نگارش این خبر با قیمت ۰.۰۷۸۹۹۲ دلار معامله می‌شود.

کسب و کارها

رشد ۲۴۵ درصدی فروش بیت کوین توسط Square نسبت به سال گذشته!

final 3q19 sq

اپلیکیشن پرداخت Square در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ رکورد فروش ۱۴۸ میلیون دلار بیت کوین را ثبت کرده که نسبت به سه ماهه پیشین حدود ۲۰٪ و نسبت به سه ماهه سوم در سال گذشته ۲۴۵٪ افزایش حجم داشته است. با در نظر گرفتن متوسط قیمت ۱۰.۳ دلار برای هر BTC در سه ماهه سوم امسال، به نظر می‌رسد درآمد بیت کوین Square حدود ۱۴۳۰۰BTC بوده است.

این شرکت عملکرد خوب بیت کوین در مدت مذکور را یکی از دلایل موفقیت و افزایش درآمدش به ۱۱۰ میلیون دلار می‌داند. همچنین از زمان طراحی دوباره اپلیکیشن کاربران آن تقریبا دو برابر شده‌اند. در به‌روزرسانی اخیر Square امکان معامله آزاد بیت کوین نیز فراهم شده است.

eToro اپلیکیشن مدیریت پرتفوی رمز ارز Delta را خرید

پلتفرم معاملاتی eToro اپلیکیشن محبوب مدیریت پرتفوی رمز ارز Delta را به مبلغ ۵ میلیون دلار خریداری کرد. Delta بیش از ۶۰۰۰ رمز ارز را در ۱۸۰ صرافی مختلف ردیابی می‌کند. بیش از ۱.۵ میلیون کاربر این اپلیکیشن را نصب کرده و صدها هزار نفر کاربر فعال دارد.

Nicolas Van Hoorde در اینباره گفت: «این یک خرید مهم برای هر دو شرکت و بخصوص کاربران است. هم‌افزایی و ارزش‌های مشترک زیادی بین eToro و Delta وجود دارد که کمک می‌کند بطور پیوسته به نوآوری بپردازیم.»

این دومین خرید سال ۲۰۱۹ شرکت eToro است. این شرکت در ماه مارس نیز Firmo Network را خرید.

همکاری بانک مرکزی چین و هوآوی برای توسعه تکنولوژی مالی بلاک چینی

انستیتوی تحقیقات رمز ارزهای بانک خلق چین (PBoC) و هوآوی توافق نامه‌ای با هدف «تحقیقات تکونولوژی مالی» امضا کردند. این خبر از طریق حساب WeChat هواوی که درمورد «همکاری استراتژیک» با بخش تحقیقات بانک مرکزی چین برای تحقیقات فناوری مالی (فینتک) صحبت می‌کند، رسمی شد.

هواوی همچنین به مشاغل برای توسعه‌ی راه حل‌ های بلاک چین با هزینه‌ای پایین تر از بازارهای سنتی کمک می‌کند. پیش از این Ren Zhengfei، مدیرعامل هواوی، از حرکت چین در توسعه ارز دیجیتال ملی خود حمایت کرده بود. رئیس موسسه تحقیقات رمزارزهای چین، Mu Changchun، نیز طراحی ارز دیجیتال ملی چین را شبیه به لیبرای فیسبوک دانست و یادآور شد که از ارز دیجیتال ملی چین می توان در پلتفرم‌های پرداخت عمده مانند WeChat و Alipay استفاده کرد.

کیف پول آزمایشی تلگرام برای ویندوز، اندروید و iOS منتشر شد.

بانک رمز ارزی Sygnum مجوز فعالیت در سنگاپور را دریافت کرد

بانک رمز ارزی Sygnum که در سوئیس مستقر است، موفق شده مجوز ارائه خدمات مدیریت دارایی را در این کشور کسب کند. این مجوز از طرف بانک مرکزی این کشور صادر شده و اولین محصول آن یک صندوق مولتی مدیریتی خواهد بود.

صندوق‌ مولتی مدیریتی صندوقی از صندوق‌هاست که در انواع صندوق‌ها مانند صندوق‌های سرمایه گذاری یا پوشش ریسک سرمایه ‌گذاری می‌کنند. Stefan Mueller، سرپرست مدیریت داراییSygnum گفت که مجوز سنگاپور یک نقطه عطف مهم برای تنظیم بازوی مدیریت دارایی این شرکت است و به نفع تمام سرمایه‌گذاران تمام می‌شود. Sygnum در ماه آگوست مجوز سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) را دریافت کرد.

پلتفرم بلاک چینی Azure راه حل نهایی بلاک چین سازمانی است؟

پلتفرم بلاک چینی Azure راه حل نهایی بلاک چین سازمانی است؟

Marley‌ ‌Gray، معمار اصلی مایکروسافت به دنبال رونمایی از پلتفرم بلاک چینی Azure گفت مایکروسافت می‌خواهد به سادگی پرینت کردن توکن‌های بلاک چینی روی فضای ابری بسازد. وی می‌گوید توکن‌های سازمانی از دست و پنجه نرم کردن با پلتفرم‌های مختلف رنج می‌برند و آنها می‌خواهند با یکپارچه‌سازی و ساده کردن فرایند این مشکلات را حل کنند.

این پلتفرم به کسب و کارها اجازه می‌دهد از میان مجموعه‌ی رو به رشدی از تمپلت‌های ایجاد توکن که با طرح تاکسونومی توکن (TTI) مطابقت دارند، انتخاب کنند. TTI پیشتر توسط سایر شرکت‌های بلاک چینی رقیب مانند IBM و R3 به کار گرفته شده است. Gray گفت: «روی پلتفرم بلاک چین مایکروسافت می‌توانید اپلیکیشن‌های حاوی توکن بسازید که از برنامه‌های آفیس و دیگر فرایندهای اتوماسیون اداری استفاده کند.»

پلتفرم بلاک چینی Azure محصول مشترک مایکروسافت، IBM، R3، Digital Asset و … است. Gray در پایان گفت: «صنعت بلاک چین سازمانی از رقابت IBM در برابر مایکروسافت و هایپرلدجر در برابر اتریوم رنج می‌برد و ما تلاش می‌کنیم این موانع را از سر راه برداریم.»

توکن های Elrond به کیف پول بلاک چینی سامسونگ اضافه شدند

سامسونگ اعلام کرده توکن Elrond (ERD) را به کیف پول بلاک چینی خود اضافه کرده است. بدین ترتیب، کاربران سامسونگ به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) ساخته شده روی شبکه Elrond به آسانی دسترسی خواهند داشت.

Elrond جزئیاتی درمورد زمان انتشار اپلیکیشن غیرمتمرکز ارائه نکرده است و تنها اطلاعات موجود این است که این اپلیکیشن از طریق فروشگاه اپلیکیشن سامسونگ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. Elrond ادعا کرده روی کارایی و قابل استفاده بودن بلاک چین خود کار می‌کند و آماده است با یک شبکه یک لایه هزار برابر بهتر از بلاک چین‌ های موجود خدمات ارائه کند.

کیف پول بلاک چین سامسونگ در حال حاضر از بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و توکن Aergo پشتیبانی می‌کند. سامسونگ اخیرا پشتیبانی از بلاک چین ترون (TRON) را نیز فراهم کرده تا برنامه نویسان بتوانند اپلیکیشن‌هایی که روی بلاک چین ترون می‌سازند را در اختیار کاربران سامسونگ قرار دهند.

مرورگر بریو و دایره‌المعارف آنلاین Everipedia همکاری تبلیغاتی می‌کنند

Everipedia، بزرگترین دایره‌المعارف مبتنی بر بلاک چین جهان و Brave، مرورگر اینترنتی و پلتفرم تبلیغات دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، قرارداد همکاری تبلیغاتی امضا کردند. از آگوست ۲۰۱۹، کاربران بریو (Brave) می‌توانند Everipedia را بهبود ببخشند و توکن BAT دریافت کنند.

Everipedia، یک دایره‌المعارف آنلاین با میلیون‌ها مقاله است و رمز ارز IQ Tokens برای پاداش دادن به نویسندگان، ویراستاران و رای دهندگان استفاده می‌کند. بریو نیز ۷۰ درصد درآمد تبلیغات را به کاربرانش می‌پردازد. هر دوی این کسب و کارها ماهانه میلیون‌ها کاربر فعال دارند و با استفاده از بلاک چین سعی دارند از حریم خصوصی کاربران محافظت کنند.

DEPLOY؛ ابزاری برای راه اندازی ساده نودهای بیت کوین و اتریوم

استارتاپ بلاک چینی Radar از راه اندازی سرویسی به نام DEPLOY خبر داده که به توسعه دهندگان برای راه اندازی نودهای بیت کوین و اتریوم کمک می‌کند. به گفته اعضای این استارتاپ هر خدمت یا اپلیکیشنی نظیر کیف پول‌، اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز مالی و صرافی‌ را می‌توان روی DEPLOY ساخت.

Alan Curtis مدیرعامل Radar در توئیتر گفت: «در حال حاضر تیم‌های بااستعدادی که روی بلاک چین کار می‌کنند روی مدیریت نودها بجای مدیریت کاربران متمرکز شده‌اند. این مساله موجب رنجش کاربران با وجود تلاش تیم‌ها می‌شود و صنعت را قفل می‌کند. تیم‌ها به روشی ایمن و ساده برای مدیریت زیرساخت‌ها نیاز دارند.»

Radarتا کنون بیش از ۱۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است و محصولات دیگری مانند Radar Relay، صرافی رمز ارز non-custodial روی اتریوم و  Radar Ion، فروشگاه اپلیکیشن شبکه لایتنینگ، را دارد.

کیف پول‌ها و صرافی‌ها

کیف پول آزمایشی تلگرام برای ویندوز، اندروید و iOS منتشر شد

telegram wallet

دیروز سورس کد و امروز خود برنامه کیف پول تلگرام برای ویندوز، مک و اوبونتو در سایت رسمی TON ارائه شد. اکنون کاربران می‌توانند کیف پول مناسب را دانلود کرده و کلید خصوصی دریافت کنند و از طریق بات مخصوص تلگرام به نام TestTonBot توکن گرام برای تست درخواست کنند.

پس از نصب مثل کیف پول سایر رمز ارزها، ابتدا یک کلید خصوصی برای شما تولید می‌شود و سپس برای راحتی بکآپ، آن کلید تبدیل به ۲۴ کلمه انگلیسی می‌شود که لازم است آن را یادداشت کنید.

TestTonBot بین ۵ تا ۲۰ توکن تستی گرام به کاربران می‌دهد و معاملات روی تست نت TON ثبت می‌شود. جزئیاتی نظیر زمان، مبلغ و آدرس کیف پول فرستنده در TestTonBot روی اکسپلورر TON قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که فعلا این شبکه آزمایشی بوده و توکن‌های گرام روی آن واقعی نیستند و فاقد ارزش می‌باشند.

شعبه بین المللی صرافی Huobi روز ۱۳ نوامبر حساب آمریکایی‌ها را خواهد بست

نسخه بین المللی صرافی سنگاپوری Huobi در یک بیانیه رسمی اعلام کرده است که فرآیند بسته شدن حساب‌های آمریکایی‌ها از تاریخ ۱۳ نوامبر آغاز خواهد شد.

همانطور که در بیانیه تاکید شده، این صرافی می‌خواهد به قوانین و مقررات ایالات متحده احترام بگذارد. بر همین اساس حساب‌های آمریکایی‌ها به طور مستمر و به منظور جلوگیری از معاملات بیشتر بسته خواهد شد. در بخشی از این بیانیه آمده است:

“ما حساب آمریکایی‌ها را به از ۱۳ نوامبر مسدود خواهیم کرد. برای هرگونه اتفاق ناخوشایند متاسفیم.”

به گزارش خبرگزاری ihodl.com، صرافی Huobi تاکید کرده است که تمام موجودی کاربران را که در خرید و فروش‌های مارجین وجود داشته به آنها برخواهد گرداند.

پیشتر در همین سال Binance dex نسخه غیر متمرکز صرافی که بر روی زنجیره Binance  قرار دارد، همه کاربران آمریکایی را تحریم کرده بود. کریمه، اوکراین ونزوئلا و ۲۵ کشور دیگر نیز در لیست کشورهای تحریم شده قرار داشتند.

پشتیبانی صرافی غیر متمرکز MacAfee Dex از TRON، EOS و NEO

به نظر می‌رسد جان مکافی فارغ از اینکه دولت‌ها، موسسات مالی و قانون‌گذاران چگونه می‌اندیشند قصد دارد رویای صرافی غیر متمرکز خود را توسعه ببخشد. زمانی که MacAfee Dex محقق شد، جان اعلام کرد که از هر توکنی با استاندارد ERC20 حمایت خواهد کرد.

این ادعای آقای مکافی توجه علاقه مندان بسیاری را از دنیای رمز ارزها به خود جلب کرده بود. تا اینکه ساعاتی قبل جانی به ادعاهای پیشین خود در حمایت از استاندارد ERC20 جامه حقیقت پوشاند.

به گزارش خبرگزاری آلتکوین مدیا، مکافی در توییتی اعلام کرده است که MacAfee Dex به زودی با رمز ارز Tron سازگار خواهد شد. این به کاربران اجازه می‌دهد نه تنها به خرید و فروش TRX بپردازند بلکه توانایی معامله هرگونه توکنی با استاندارد TRC10 و TRC20 را نیز داشته باشند. این گزینه جدید از تاریخ  ۸ نوامبر در دسترس کاربران خواهد بود.

با استناد به سایت رسمی Tron،مشابه  ERC20 برای قراردادهای مبتنی بر اتریوم، TRC20 نیز یک استاندارد برای قراردادهای هوشمند مبتنی بر Tron است.  توکن TRC10 نیز توکنی است که اساسا نیازی به نوشتن قرارداد هوشمند ندارد و هدفش ساده سازی تراکنش‌ها در بلاک‌چین Tron است. تا پیش از این MacAfee Dex تنها با توکن‌های اتریوم سازگار بود. وی همچنین اعلام‌کرده است که صرافی غیر متمرکز او به زودی  بر روی بلاک‌چین ترون نیز اجرایی خواهد شد.

پیشتر نیز جانی اعلام کرده بود که به زودی از EOS و NEO در پلتفرم معاملاتی خود پشتیبانی خواهد کرد.

صرافی Poloneix نیز خدمات خود به کاربران آمریکایی را مسدود کرد

در ادامه محدود شدن دسترسی کاربران آمرکایی به سرویس‌های صرافی‌های رمز ارزها، صرافی Poloneix نیز اعلام کرد که حساب کاربری آمریکایی‌ها را مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری AMB Crypto بیانیه رسمی این صرافی در تاریخ ۱ نوامبر در توییتر منتشر شده است.

پیشتر نیز این صرافی اعلام کرده بود که از کمپانی مادر خود Circle جدا شده است. بر اساس اعلام این پلتفرم، نسخه جدید صرافی Polo Digital Assets که مورد استقبال سرمایه‌گذاران بسیاری از اقصی نقاط جهان واقع شده است نیز برای آمریکایی ها در دسترس نخواهد بود.

با استناد به اخبار منتشر شده این توافق برای جدایی Poloneix از Circle چهارصد میلیون دلار هزینه برای صرافی درپی داشته است. کمپانی Circle این صرافی را در سال ۲۰۱۸ خریده بود.

شایان ذکر است که دو صرافی دیگر Coinbase و Kraken نیز باتوجه به الزامات قانونی مقامات آمریکایی ابراز نگرانی کرده اند. صرافی بسیاری در حال توقف خدمات رسانی به کاربران آمریکایی هستند.

روبل روسیه؛ دومین ارز برای انجام معاملات مستقیم فیات-رمز ارز در بایننس

صرافی رمز ارز بایننس روبل روسیه (RUB) را نیز به معاملات مستقیم فیات-رمز ارز اضافه کرد. بدین ترتیب کاربران بایننس می‌توانند به حسابشان در این صرافی روبل واریز و برداشت کنند و با آن بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، و XRP خریداری کنند.

بایننس پیشتر این امکان را برای نیرای نیجریه (NGN) فراهم کرده بود. بایننس امیدوار است این شیوه موانع ورود مردم عادی به بازار رمز ارزها را کاهش دهد و مردم عادی دسترسی سریع‌تری به بازار رمز ارزها داشته باشند.

بایننس بیش از پیش به مبارزه با پولشویی می‌پردازد

شرکت تحلیل بلاک چین CipherTrace در توافق با صرافی بایننس توکن BNB و شبکه بلاک چین Binance Chain را برای جلوگیری از پولشویی (AML) ردیابی می‌کند. آنها امیدوارند این اقدام توسعه دهندگان ترغیب کند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بیشتری روی این بلاک چین بسازند.

صرافی بایننس و CipherTrace همکاری خود را در ماه آوریل برای تقویت فرایندهای ضدپولشویی بایننس تقویت کردند. CipherTrace ماه گذشته بیش ۷۰۰ رمز ارز از جمله بیت کوین کش (BCH)، اتر (ETH)، لایت کوین (LTC) و تتر (USDT) را به سیستم ضد پولشویی خود افزود. نکته قابل توجه عدم پشتیبانی از XRP در سیستم CipherTrace است.

آغاز خدمات صرافی هوبی برای شرکت‌های واسط پرداخت خاورمیانه

آغاز خدمات صرافی هوبی برای شرکت‌های واسط پرداخت خاورمیانه

Huobi Group، شرکت دارنده صرافی رمز ارز هوبی، خدمات خود را در اختیار مردم خاورمیانه و شمال آفریقا قرار می‌دهد. طبق اعلام این شرکت Huobi Cloud در دسترس شرکت‌هاست تا صرافی خود را بسازند. بدین ترتیب، شرکت‌های واسط پرداخت خاورمیانه و شمال آفریقا می‌توانند با دسترسی به پلتفرم اصلی صرافی هوبی، جفت‌های معاملاتی و نقدینگی این صرافی برای کاربران فعلی‌شان خدمات تبادل رمز ارز ارائه دهند.

Mohit Davar، همبنیانگذار صرافی هوبی در خاورمیانه گفته است که امارات متحده عربی اشتیاق خوبی برای پذیرش بلاک چین نشان داده است. همچنین طبق اعلام این شرکت، Huobi Cloud تا کنون به استقرار بیش از ۱۲۰ صرافی در سراسر جهان از جمله در روسیه، اندونزی، تایلند و آرژانتین کمک کرده است.

رونمایی از قراردادهای آتی مونرو در دبی

صرافی نقدی و آتی BTSE مستقر در دبی از قرارداد آتی مونرو (XMR) رونمایی کرد. بنابراین BTSE اولین و تنها صرافی ارائه دهنده قرارداد آتی رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی است. قراردادهای آتی مونرو در حالی در این صرافی معامله می‌شوند که این رمز ارز از چندین صرافی دیگر به دلیل ریسک‌های قانون گذاری حذف شده است.

Jonathan Leong، مدیر اجرایی صرافی BTSE معتقد است حریم خصوصی جنبه‌ی مهمی از یک رمز ارز قوی است و لیست کردن مونرو در صرافی می‌تواند معیار بهتری برای ارزیابی توکن ها به قانون گذاران دهد.

نسخه جدید Cryptosteel Capsule، یک پشتیبان سخت افزاری برای اطلاعات رمزارزی شما

بسیاری از شما ممکن است  Cryptosteel Cassette را بخاطر بیاورید. یک زمانی نخستین ابزار پشتبانی فیزیکی از رمز ارزها در بازار بود که چند سال پیش عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری کریپتو مایننیگ، کمپانی عرضه کننده Cryptosteel از یک نسخه جدید این محصول که به منظور نگهداری و پشتیبانی آفلاین از کلیدهای خصوصی و سایر پسوورد های کاربران ساخته شده، به نام Cryptosteel Capsule رونمایی کرده است.

این محصول جدید  یک ابزار منحصر به فرد برای ذخیره و پشتیبانی خودکار اطلاعات است که نیازی به هیچ فرد واسطی برای عملکرد ندارد. این محصول فلزی در شرایط دشوار نیز عملکرد مناسبی خواهد داشت و در هر شرایطی می‌توان از آن استفاده کرد.

توانایی رقابت با به روز ترین ابزارهای مشابه با خود را دارد و می‌تواند انواع اطلاعات متنی را تا ۱۲۳ کاراکتر در خود ذخیره کند.

با استناد به خبر منتشر شده، هر عدد از Cryptosteel Capsule به قیمت ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

جزئیات افشای اطلاعات ۲۳ هزار ایمیل کاربران صرافی Bitmex

با درز بیش از  ۲۳ هزار ایمیل کاربران  صرافی Bitmex، این حفره امنیتی بزرگتر از چیزی بود که انتظار می‌رفت. اطلاعاتی که در یک ایمیل در فضای اینترنتی دست به دست می شد.

جزییات افشای بیش از ۲۳ هزار ایمیل کاربران صرافی Bitmex چند ساعت پیش توسط یکی از محققین مشهور Larry Cermak منتشر شد. استفاده از Bitmex در آمریکا کاری خلاف قانون نیست. اگرچه دسترسی کاربران به این صرافی محدود شده است.

“اکنون من به بیش از ۲۳ هزار ایمیل درز کرده از  Bitmex دسترسی دارم. به طور شگفت آوری یک فرد وجود دارد که از ایمیلی دولتی با پسوند .gov برای معاملات خود استفاده می‌کرده است.  ۶۶ ایمیل دانش‌آموزی نیز با پسوند .edu نیز از مشتریان این صرافی هستند.”

آنالیز ایمیل های درز کرده نشان می دهد که کاربران در جریان مشکلات امینتی و اینترنتی مرتبط با فعالیت‌های خود نیستند. نیمی از این ایمیل ها ترکیبی از نام‌های واقعی کاربران بوده است. بسیاری دیگر از این اطلاعات درز کرده در معرض خطر بیشتر قرار دارند. اگر فردی بتواند رمز عبور آنها را بدست بیاورد، می‌تواند تمام موجودی حساب آنها را خالی کند.

متاسفانه Bitmex هیچگونه امکانی برای تعویض ایمیل کاربران ایجاد نکرده است و ایجاد حساب کاربری جدید با رعایت استانداردهای احراز هویت تنها گزینه پیش روی کاربرانی است که اطلاعات خود را از دست رفته می بینند.

توضیحات صرافی بیتمکس درمورد تحت تاثیر قرار گرفتن حریم خصوصی کاربرانش

جزئیات افشای اطلاعات 23 هزار ایمیل کاربران صرافی Bitmex

صرافی مشتقات رمز ارزی بیتمکس (BitMEX) دیروز یک ایمیل دسته جمعی برای کاربران خود ارسال کرد که حاوی ایمیل سایر کاربران است و حریم خصوصی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بیتمکس با تایید این خبر گفت: «حفظ حریم خصوصی کاربران اولویت اصلی ماست و از نگرانی ایجاد شده برای کاربران بسیار متاسفیم.»

Vivien Khoo، مدیر عملیاتی بیتمکس گفته است که این مسئله از خطای موجود در اسکریپت نرم افزاری ارسال ایمیل شده است. وی افزود اکثر کاربران این صرافی تحت تاثیر این مساله قرار گرفته‌اند ولی هیچ اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب منتشر نشده است.

صرافی بایننس نیز در حساب توئیتر خود نوشت چنانچه کاربری با یک ایمیل در دو صرافی بایننس و بیتمکس حساب کاربری دارد باید فورا نسبت به تغییر ایمیل خود اقدام کند.

قانون گذاری

رمز ارزهای پایدار می‌توانند تحت قوانین بورس‌ها عمل کنند

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های بورس و اوراق بهادار (IOSCO) که بر اوراق بهادار در سطح جهانی نظارت می‌کند، اعلام کرد رمز ارزهای پایداری همچون لیبرای فیسبوک می‌توانند تحت مقررات موجود در بازار اوراق بهادار کار کنند. در بیانیه منتشر شده توسط IOSCO آمده است که مزایا و معایب هر رمز ارز پایدار باید بطور جداگانه بررسی و درمورد اینکه می‌تواند به عنوان ورقه بهادار عمل کند یا خیر تصمیم‌گیری شود. هرچند، رمز ارزهای پایدار بطور کلی شامل ویژگی‌های معمولی اوراق بهادار مانند ثبت، گزارش‌دهی و مسئولیت نسبت به دارندگانشان، هستند.

سازمان IOSCO سی و چهار قانون گذار از ۹۵ درصد بازارهای مختلف دنیا از ۱۱۵ حوزه قضایی مختلف دارد و از جمله اعضای آن کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالایی آمریکا (CFTC) هستند.

اتحادیه اروپا در چند قدمی ممنوعیت استفاده از لیبراست

EurActiv، سایت خبری سیاست‌های اتحادیه اروپا خبر داد وزرای دارایی این اتحادیه روز جمعه پیش نویسی را در مورد رمز ارزهای پایدار مورد بحث قرار داده‌اند. در این پیش نویس آمده است که تمام گزینه‌ها از جمله جلوگیری از فعالیت رمز ارزهای پایدار توسعه یافته، باید روی میز باشد. این متن توسط فنلاند که در حال حاضر ریاست اتحادیه اروپا را به عهده دارد تهیه شده است.

بند دیگر این پیشنویس تاکید دارد که تا زمانی که تمام چالش‌ها و ریسک‌های استفاده از رمز ارزهای پایدار شناسایی نشده‌اند، لیبرا و رمز ارزهای پایدار دیگر نباید در اروپا شروع به کار کنند. این پیش نویس همچنین اضافه کرده است که عدم شفافیت لیبرا رسیدن به یک چارچوب نظارتی قطعی در اتحادیه اروپا را غیرممکن می‌کند. در این سند از قانون گذارن خواسته شده در عین حال که بر اساس شواهد محکم و اصول کلی قابل استفاده در آینده تصمیم‌گیری می‌کنند، سریع عمل کنند.

سیاست‌گذاری پولی، مهار تورم و کنترل سرمایه‌ از جمله ریسک‌های رمز ارزهای پایدار برای سیستم مالی بین المللی شناخته می‌شوند و موجب نگرانی بسیاری از قانون گذاران شده‌اند.

انجمنی از بانک‌های آلمانی خواستار ایجاد یوروی دیجیتال شدند

انجمنی از بانک‌های آلمانی خواستار ایجاد یوروی دیجیتال شدند

انجمن بانک‌های خصوصی آلمان با بیش از ۲۰۰ عضو برای ایجاد ارز دیجیتال یوروی «قابل برنامه ریزی» به عنوان بستری برای پرداخت اروپایی‌ها فراخوان دادند. این انجمن که از برجسته‌ترین اعضای آن می‌توان دویچه بانک، Credit Suisse و Commerzbank را می‌توان نام برد، گفته است که ارز دیجیتال قابل برنامه ریزی نسبت به پرداخت‌های معمولی مزایای بیشتری دارند.

آنها ایجاد یک سیستم پرداخت با مزایای بیشتر و هماهنگ با بانک‌های مرکزی را تنها راه مقاومت در برابر فشار رقابتی لیبرای ایالات متحده و ارز دیجیتال ملی چین می‌دانند و بر مبارزه با پولشویی تاکید دارند. این گروه نتیجه گرفته است که برای جلوگیری از ایجاد دو قطب چین و آمریکا، اروپا باید وارد عمل شود. از آنجا که وزیر دارایی آلمان پیشتر حمایتش را از یوروی دیجیتال اعلام کرده بود به نظر می‌رسد این ایده در میان سردمداران اروپایی موفقانی داشته باشد.

آیا KYC ارزش دزدیده شدن اطلاعات و هک کاربران را دارد؟

در پی نشت اخیر اطلاعات کاربران بیتمکس، Jake Chervinsky وکیل و مشاور استارتاپ مالی غیرمتمرکز Compound Finance، فرایند شناخت مشتری (KYC) را به شمشیر دولبه تشبیه کرد و گفت: «KYC به اجرای قانون برای پیگیری معاملات غیرقانونی کمک می‌کند، اما مردم را در معرض هک شدن، فیشینگ و سرقت هویت قرار می دهد. هم اکنون زمان تجدید نظر درمورد این شیوه رسیده است.»

Chervinsky همچنین افزود: «اگرچه جزییات روش‌های شناسایی مورد استفاده توسط BitMEX را نمی‌دانیم اما استفاده از یک مدل مبتنی بر حساب، به خودی خود نوعی KYC است.» او توضیح داد که ذخیره مقدار زیادی از اطلاعات شخصی شناسایی شده (PII) در سرورهای متمرکز پیامدهای جدی دارد.

شهرهای هوشمند چین به سیستم شناسایی مبتنی بر بلاک چین مجهز می‌شوند

چین سیستم شناسایی مبتنی بر بلاک چین را برای شهرهای هوشمند با هدف ارتباط بهتر و به اشتراک گذاری داده‌ها، راه اندازی می‌کند. به گزارش آژانس خبری Xinhua، این سیستم توسط سه انستیتو در شهر Shijiazhuang ساخته شده و یک شناسه دیجیتال منحصر به فرد را به شهرهای هوشمند سراسر کشور اختصاص می‌دهد.

چین از سال ۲۰۱۲ اقدام به توسعه شهر هوشمند کرد و در سال ۲۰۱۶ ساخت آنها را با هدف ساخت حداقل ۱۰۰ شهر هوشمند تا سال ۲۰۲۰ آغاز کرد. به گفته Deloitte، چین حدود ۵۰۰ پروژه آزمایشی شهر هوشمند را در بالاترین سطح جهان نسبت به سال گذشته داشته است.

بزرگترین صندوق سرمایه گذاری بیت کوین در تورنتو مجوز گرفت

صندوق سرمایه گذاری ۳iQ مجوز اولیه راه اندازی صندوق سرمایه گذاری بیت کوین با سهام محدود را هم برای صرافی سهام تورنتو و هم برای صرافی خطرپذیر TSX دریافت کرد. این شرکت اعلام کرد که پیش از هیئت کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) برای صندوق بیت کوین، مجوز دریافت کرده است.

۳iQ ادعا می کند که «اولین صندوق بیت کوین تحت مقررات مهم در بورس‌های در جهان» است؛ سایر بنگاه‌ها نیز محصولات مشابهی راه اندازی کرده اند که یا تحت نظارت قانون نیست یا در بورس های کوچکتر فعالیت می‌کنند.

شرکت ۳iQ همکاری نزدیکی با Structured Products Branch و صندوق سرمایه گذاری OSC داشته تا یک صندوق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خرد به‌منظور شرکت در یک صندوق سرمایه ‌گذاری تحت مقررات و فهرست شده فراهم کند. همچنین در پروژه مشترکی با مدیر دارایی VanEck، معیار ابتکاری MV Index Solutions VanEck را توسعه داده است.

رونمایی از سیستم شناسایی هویت بلاک چین جمهوری آذربایجان تا اول سال ۲۰۲۰

جمهوری آذربایجان در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ پروژه‌ی سیستم شناسایی هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را به پایان برساند. به گفته‌ی Farid Osmanov، مدیر گروه فناوری اطلاعات بانک مرکزی جمهوری آذربایجان (CBA) این سیستم در سه ماهه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد در مرحله‌ی اول حساب‌هاب راه دور برای افراد حقیقی و حقوقی باز می‌شود. هدف نهایی پروژه خدمات دهی بانکی و اتوماسیون سیستم‌های نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای جلوگیری از تروریسم مالی و پولشویی است. Osmanov افزود : «نتیجه این سیستم گذر از CBA به بانکداری آزاد خواهد بود.»

کره شمالی به استفاده از بلاک چین برای پولشویی متهم شده است

براساس گزارش سه ماهه کمیته‌ی تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل، کره شمالی به استفاده از یک شرکت بلاکچینی در هنگ کنگ برای پولشویی متهم شده است. در این گزارش آمده است که کره شمالی از شرکت حمل و نقل مبتنی بر بلاکچین Marine China برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی استفاده کرده است.

این کمیته همچنین اظهار کرده که رمز ارزهایی که سال گذشته توسط کره شمالی به سرقت رفته طی حداقل ۵۰۰۰ تراکنش جداگانه در کشورهای مختلف به پول نقد تبدیل شده که باعث سخت شدن ردیابی آن می‌شود. طبق گزارش این کمیته هفده کشور مختلف طی سه سال گذشته هدف حمله فیشینگ توسط کره شمالی قرار گرفته‌اند که جمعا بیش از ۲ میلیارد دلار ضرر به همراه داشته است.

انگلستان راهنمای مالیات بر رمز ارزها را به‌روزرسانی کرد

انگلستان راهنمای مالیات بر رمز ارزها را با تاکید بر اینکه بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارزها نه ارز هستند نه ورقه بهادار، به‌روزرسانی کرد. در این راهنما درمورد مالیات بر عواید سرمایه، مالیات شرکت، مشارکت در بیمه ملی، مالیات بر درآمد و غیره توضیحاتی آورده شده است.

نکته جالب توجه این است که انگلستان رمز ارزها را در دسته ارزها یا اوراق بهادار قرار نداده است. در این راهنما از مشاغل خواسته شده است تاریخچه‌ی تراکنش‌های رمز ارزی را با ارزش معادل پوند استرلینگ ثبت و نگهداری کنند.

انگلستان در دسامبر ۲۰۱۸ راهنمای مالیاتی رمز ارزها برای ایردراپ‌ها، استخراج و انشعاب منتشر کرد که آنجا هم از افراد خواسته شده بود تاریخچه معاملات رمز ارزی را با ارزش پوند معادل آن نگهداری کنند.

برنامه تشویقی بحرین برای استارتاپهای فینتکی

برنامه تشویقی بحرین برای استارتاپهای فینتکی

هیئت توسعه اقتصادی بحرین (EDB) یک برنامه شتابدهی برای استارت آپ‌ ها در این کشور معرفی کرده است. این برنامه شامل انجام سریع روند ویزا، اقامت، ثبت شرکت، کمک‌های مالی و مشاوره‌ای می‌شود. در بیانیه EDB آمده است که درها به روی رمز ارزها و صنعت بانکداری غیرمتمرکز باز است.

EDB اظهار داشت: «چارچوب نظارتی پیشگامانه، چابک و انعطاف پذیر پادشاهی بحرین برای استارت آپ ها امکان استفاده از فناوری‌های نوظهور و رشد را فراهم می‌کند.»

بیت کوین وارد کتاب درسی دبیرستانی‌های فرانسه شد

فرانسه یک ماژول آموزشی برای پوشش مفاهیم بیت کوین (BTC) و رمز ارزها به برنامه درسی دانش‌آموزان دبیرستانی افزوده است. وزارت آموزش ملی فرانسه در ماه ژوئن برنامه درسی را برای شناخت دانش‌آموزان از بزرگترین رمز ارز جهان تغییر داد. انتظار می‌رود مربیان فرانسوی آموزشی مقدماتی درمورد تفاون بیت کوین و ارزهای فیات و تاثیر آن بر اقتصاد فرانسه و جهان به دانش آموزان بدهند.

وزارت آموزش فرانسه سه فیلم آموزشی برای پاسخ به سوالات «آیا بیت کوین ارز آینده است؟»، «آیا بیت کوین می‌تواند جایگزین یورو شود؟» و «آیا به پول خود اعتماد دارید؟» در اختیار معلمان قرار داده است.

این تصمیم در راستای افزایش پذیرش رمز ارزها در ماین مردم انجام شده است.

CBDC و ارزهای دیجیتال ملی

هنگ کنگ و تایلند به زودی برنامه خود برای عرضه ارز دیجیتال ملی را اعلام می‌کنند

سیاست‌گذار پولی هنگ کنگ (HKMA) و بانک مرکزی تایلند (BoT) از ماه می امسال درمورد مزایا و ریسک‌های راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) همکاری مطالعاتی مشترک انجام می‌دهند. این همکاری مطالعاتی درمورد نحوه تسهیل پرداخت‌های بین بانکی (PvP) در دو کشور بوده است. همچنین، HKMA و BoT بصورت جداگانه نیز روی پروژه‌های CBDC خود به نام‌های LionRock و Inthanon در حال کار بوده‌اند.

HKMA پروژه‌های تحقیقاتی مشترکی با بانک خلق چین (PBoC) نیز داشته است. Edmond Lau، مدیر ارشد اجرایی HKMA گفت این باک بر روی جنبه‌های نهادی رمز ارزها متمرکز است و نیازی به عرضه رمز ارز برای کاربران خرد نمی‌بیند. HKMA در نظر دارد از رمز ارزها برای پرداخت‌های بین بانکی داخلی، پرداخت‌های شرکتی عمده و تسویه اوراق بهادار استفاده کند.

HKMAاز سال ۲۰۱۷ و BoT از سال ۲۰۱۸ روی رمز ارزها کار می‌کنند و قرار است گزارش تحقیقات مشترک خود را در سه ماهه اول ۲۰۲۰ منتشر کنند.

لیر دیجیتال سال آینده عرضه می‌شود

به گزارش کوین ایران و به نقل از Resmi Gazete، تنها منتشرکننده رسمی قوانین و اطلاعیه‌های رسمی ترکیه اعلام کرد این کشور در تلاش است تا لیر دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود را ایجاد کند. طبق خبر این خبرگزاری لیره دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۰ آماده عرضه خواهد بود.

لیر دیجیتال توسط بانک مرکزی ترکیه با هدف ایجاد یک بخش مالی با ساختار نهادی قوی که نیازهای تامین مالی بخش واقعی را پاسخ می‌دهد، عرضه خواهد شد. ترکیه همچنین قصد دارد با عرضه لیر دیجیتال ابزارهای مختلف مالی برای طیف گسترده‌ای از سرمایه گذاران را ارائه کند و استانبول را به یک مرکز مالی جذاب جهانی تبدیل نماید.

استخراج

صنعت استخراج به کار خود در چین ادامه خواهد داد

china mining

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) که مسئول تدوین سیاست‌های کلان اقتصادی در این کشور است، تصمیم گرفته صنعت استخراج رمز ارزها را حفظ کند. کمیسیون NDRC در ماه آوریل به دولت‌های محلی توصیه کرد صنعت استخراج رمز ارزها را حذف کنند اما در کاتالوگی که امروز منتشر شده نشانی از حذف صنعت استخراج از این کشور به چشم نمی‌خورد.

بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه‌های استخراج همچون بیت مین، Canaan و Ebang در چین مستقر هستند بنابراین این تصمیم چین که دنبال دستور رئیس جمهور این کشور گرفته شده است، اثر مثبتی روی جامعه رمز ارزها خواهد گذاشت.

مهلت ارسال پیشنهاد برای پروژه‌های بلاک چینی تمدید شد

به گزارش کوین‌ایران و به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه توسعه فناوری‌های راهبردی این ستاد بنا دارد از اجرای پروژه‌های فناورانه و شاخص در شش حوزه فناوری بلاک چین حمایت مالی نماید. در همین راستا، کارگروه زنجیره بلوکی ذیل این گروه، متشکل از فعالان علمی و صنعتی این حوزه، تشکیل شده و فراخوان زیر را برای دریافت پیشنهادات طرح توسط شرکت‌های فناور و علاقه‌مند منتشر نموده است.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این لینک در سامانه اینووین از جزییات این فراخوان اطلاع یافته و حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۸/۲۵ به ارسال پیشنهادات خویش اقدام نمایند.

https://coiniran.com/?p=34610
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x