ایستگاه خبر

وی بنک، بانک تمام‌دیجیتال چین، پیشتاز در ثبت پتنت‌های بلاک چینی در سال ۲۰۱۹

وی‌بنک (WeBank)، بانک دیجیتال مستقر در چین، از نظر تعداد پتنت‌های بلاک چینی ثبت شده در سال ۲۰۱۹ به جایگاه سوم جهان ارتقا یافته است. گفتنی است علی بابا و تنسنت به ترتیب جایگاه‌های اول و دوم را در اختیار دارند.

بنابر گزارشی که در تاریخ ۲۴ آوریل منتشر شده، وی‌بنک پس از ثبت نزدیک به ۶۳۲ پتنت در سال ۲۰۱۹ از جایگاه پنجم به جایگاه سوم شرکت‌های پیشرو در حوزه‌ی بلاک چین صعود کرده است. ۸۰ درصد از پتنت‌های این بانک دیجیتال مربوط به حوزه‌هایی نوینی همچون بلاک چین، هوش مصنوعی، رایانش ابری و کلان‌داده بوده است.

از میان پتنت‌های ثبت شده وی‌بنک در حوزه‌ی بلاک چین، ۴۸ درصد بر زیرساخت زنجیره‌ای کنسرسیوم متن‌باز، ۴۰ درصد بر میان‌افزارها و ۱۲ درصد بر دیگر راه‌کاری مرتبط با الگوریتم‌ها، محافظت از حریم خصوصی و فناوری‌های میان‌زنجیره‌ای متمرکز بوده است.

گفتنی است وی‌بنک در سال ۲۰۱۹ از یک راهبرد جدید به نام راهبرد فینتک متن‌باز رونمایی کرد که هدف آن تشریک مساعی با توسعه‌دهندگان در سرتاسر جهان است.

این راهبرد شامل توسعه‌ی پلتفرم‌هایی همچون FATE (فعال‌ساز هوش مصنوعی فدرال)،‌ FISCO BCOS (پلتفرم زنجیره‌ی کنسرسیومی که با کارگروه متن‌باز FISCO ساخته شده) و پلتفرم متن‌باز کلان‌داده‌ی WeDataSphere است.

Source

https://coiniran.com/?p=38418
دکمه بازگشت به بالا