ایستگاه خبر

مرورگر وب اپرا از بیت کوین، پلیگان و سولانا پشتیبانی خواهد کرد

اپرا (Opera)، مرورگر وب محبوب، امروز اعلام کرد برای سهولت دسترسی به برنامه‌‌ها و خدمات غیرمتمرکز (dApps) از هشت شبکه جدید بلاکچین پشتیبانی می‌‌کند.

این پروژه‌ها شامل پروژه‌های معروفی مانند بیت‌کوین، پولیگان، و سولانا، و همچنین StarkEx، Ronin، Celo، Nervos و IXO مبتنی بر Cosmos است.

برنامه‌‌ها و خدمات غیرمتمرکز پلیگان هم‌اکنون در مرورگر جدید شرکت Web3، به نام پروژه مرورگر کریپتو، در اندروید، و لپ‌تاپ‌ها در دسترس است.

اوایل سال جاری، اپرا نسخه بتای عمومی پروژه مرورگر کریپتوی جدید خود را برای دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ عرضه کرد. پروژه مرورگر کریپتو یک مرورگر مستقل است که با پشتیبانی داخلی dApp و یک کیف پول کریپتو غیرحضانتی عرضه می‌شود. همچنین شامل کریپتو کرنر، نقطه دسترسی به آخرین اخبار ارزهای دیجیتال، قیمت‌ها، هزینه‌های گس و هیجانات بازار، ایردراپ‌های آینده، محتوای آموزشی و تقویم رویدادها است.

Solana، StarkEx، Deversifi، IXO، Ronin، Nervos، Bitcoin و Celo در حال حاضر فقط در اپرا برای اندروید در دسترس هستند و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده در پروژه مرورگر کریپتو پشتیبانی شوند.

اپرا یکی از قدیمی‌ترین مرورگرهای وب است که از سال ۱۹۹۵ فعال بوده است. این شرکت اولین مرورگر وب خود را با کیف پول یکپارچه اتریوم و پشتیبانی اولیه Web3 در جولای ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد و به انواع توکن‌های ERC-20 برای dAppها  و به توکن‌های ERC-721 که اغلب برای کلکسیون‌های دیجیتال (NFT) استفاده می‌شوند، دسترسی داد.

اپرا چند-زنجیره‌ای می‌شود

این شرکت مستقر در اسلو گفت اکوسیستم‌های لایه ۲ یک استراتژی کلیدی برای ماموریت اپراست تا میلیون‌ها کاربر را به وب ۳ متصل کند. اصطلاح لایه ۲ به شبکه‌های بلاکچینی اشاره دارد که از یک شبکه اصلی بزرگتر (یا لایه ۱) مانند اتریوم ساخته شده‌اند. در جابجایی فعالیت از شبکه اصلی، این نوع شبکه‌ها می‌توانند بسیار سریع‌تر رشد کنند. Polygon، Ronin و StarkEx همگی نمونه‌هایی از شبکه‌های رمز ارزی لایه ۲ هستند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ (Lightning)

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50417
دکمه بازگشت به بالا