ایستگاه خبر

تعداد WBTC های توکنایزشده در شبکه اتریوم از بیت کوین‌های استخراج‌شده پیشی گرفت

در هفته گذشته WBTC های توکنایز شده بیشتری نسبت به مقدار بیت کوینی که توسط ماینرها استخراج شد به وجود آمد.
تعداد Wrapped Bitcoin در اتریوم، که با عنوان WBTC نیز شناخته می‌شود، بسیار افزایش یافته است. این موضوع رشد سریع کاربرانی را نشان می‌دهد که از WBTC در پروتکل‌های غیرمتمرکز مالی (DeFi) استفاده می‌کنند.

با استناد به داده‌های Dune Analytics و CoinMetrics ،Zack Voell، تحلیلگر کریپتو گزارش داد که صدور WBTC های توکنایز شده از میزان بیت کوین استخراج‌شده در  ۹ اگوست فراتر رفته است.

در همین زمان، در هفته گذشته، میزان سرمایه قفل‌شده در پلتفرم‌های DeFi از ۴.۵۵ میلیارد دلار به ۵.۹۵ میلیارد دلار، نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار، افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: ||دیفای (DeFi) و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن||

رشد تقاضای DeFi مستقیماً روی Wrapped Bitcoin تأثیر می‌گذارد
توکن WBTC نشان‌دهنده ارزش بیت کوین است که در اوایل سال ۲۰۱۹ در شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. شرکت‌های مختلفی از جمله Compound ،MakerDAO ،Ren و Dharma، در راه‌اندازی WBTC نقش داشتند.

از آنجا که کاربران نمی‌توانند بیت کوین را مستقیماً به بلاکچین اتریوم منتقل کنند، ابتدا Bitcoin را به WBTC تبدیل و سپس در پلتفرم‌های DeFi از آن استفاده می‌کنند. تقاضا برای WBTC در هفته‌های اخیر با رشد چشمگیر فعالیت کاربران در فضای DeFi افزایش یافته است. ظهور پروژه‌های جدید و افزایش کلی آگاهی باعث شد تا اکوسیستم DeFi و WBTC به طور همزمان رشد کنند.

لوونگ وانگ، مدیر ارشد فنی رن گفت:

«بیت کوین در حال حاضر با ۴۲۰ میلیون دلار BTC در اتریوم، به هر شکلی، یک بخش غیرقابل انکار از DeFi است.»

ماکس برونشتاین، که مدیریت زیرشاخه نهادی و سرمایه‌گذاری در Coinbase را بر عهده دارد، توضیح داد که کاربران به دلایل مختلف، BTC را در در شبکه اتریوم نگهداری می‌کنند. انگیزه‌های موجود در پلتفرم‌های DeFi برای نگهداری بیت کوین به افزایش تقاضا برای WBTC کمک می‌کند. انواع دیگری از دارایی‌ها در اکوسیستم DeFi وجود دارد که ارزش بیت کوین را نشان می‌دهد، اما WBTC بزرگترین آنهاست.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40715
دکمه بازگشت به بالا