ایستگاه خبر

لایحه جدید مجلس سنا فرار از تحریم‌ را برای روسیه سخت‌تر کرد

الیزابت وارن، سناتور آمریکایی، منتقد قدیمی ارزهای دیجیتال، لایحه جدیدی را پیشنهاد کرده است که شرکت‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال را از تجارت با کسانی که تحریم‌ شده‌اند منع می‌کند.

این لایحه استفاده از بیت کوین و سایر رمز ارزها را برای دور زدن تحریم‌های سختگیرانه اعمال شده علیه روسیه، بلاروس و الیگارش‌های ثروتمند از زمان تهاجم به اوکراین، ممنوع می‌کند.

با افزایش تحریم‌های مالی بین‌المللی در هفته‌های اخیر و در بحبوحه گمانه‌زنی‌هایی که ممکن است بیت‌کوین و کریپتو توسط کسانی که به دنبال فرار از تحریم‌ها هستند، مورد استفاده قرار گیرند، قیمت بیت‌کوین به شدت افزایش یافته است. روز چهارشنبه، فدرال رزرو برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ به رغم آشفتگی‌های اقتصادی مورد انتظار از جنگ در اوکراین، نرخ بهره را افزایش داد و در همین راستا قیمت بیت کوین و سکه‌های کوچکتر اتریوم، BNB، XRP، Terra’s luna، کاردانو، سولانا و آوالانچ را رشد کرد.
وارن، نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا که در آن قانون افزایش انطباق با تحریم‌های دارایی دیجیتال را معرفی کرد، گفت:

هیچکس نمی‌تواند استدلال کند که روسیه می‌تواند با انتقال همه دارایی‌های خود به ارزهای دیجیتال از همه تحریم‌ها فرار کند. اما برای الیگارشی‌های پوتین، ارز دیجیتال گزینه بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

او ادامه داد:

این لایحه‌ای است که به جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده اجازه می‌دهد شرکت‌های ارزهای دیجیتال خارجی را که با نهادهای تحریم‌شده روسیه تجارت می‌کنند، تحریم کند و به وزیر خزانه‌داری اختیار عمل بدهد.

جاناتان لوین، یکی از بنیانگذاران شرکت تجزیه و تحلیل بیت کوین و کریپتوی Chainalysis، در سخنرانی در این جلسه،گفت تحریم‌ها با «پرش از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر» یا استفاده از کیف پول‌های رمز ارزی که نیازی به اطلاعات شناسایی ندارند، بی‌اثر نمی‌شوند.

پیش‌نویس نهایی لایحه ارائه‌شده کاخ سفید را ملزم می کند تا گزارشی را در مورد همه ارائه دهندگان خدمات رمز ارزی که هر گونه وابستگی به روسیه دارند جمع‌آوری کند و همچنین به خزانه‌داری ایالات متحده امکان می‌دهد که صرافی‌های رمز ارزی را از معامله با هر کاربر مرتبط با روسیه منع کند.

وزیر خزانه داری، جانت یلن، وظیفه دارد صرافی‌های رمز ارزی را که ممکن است مشکوک به فرار از تحریم‌ها باشند شناسایی کند و آن‌ها را به کنگره گزارش دهد.

این لایحه فراتر از تحریم‌های روسیه است و به شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) اجازه می‌دهد تا کاربرانی را که بیش از ۱۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال ارسال یا دریافت می‌کنند شناسایی کند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۲ طبق نظر تحلیل‌گران

 

Source

https://coiniran.com/?p=50293
دکمه بازگشت به بالا