ایستگاه خبر

جنگی بر سر جذب ماینرهای بیت کوین در ایالات متحده، ماینرها سرانجام به کجا می‌روند؟

در آمریکا جنگی بین ایالت‌ها برای جذب جنگی بر سر جذب ماینرهای بیت کوین در حال شکل‌گیری است و داده‌های جدید نشان می‌دهد که تعداد زیادی از آن ها به نیویورک، کنتاکی، جورجیا و تگزاس نقل مکان کرده‌اند.

بر اساس گزارشی که Foundry USA، بزرگترین استخر استخراج در آمریکای شمالی و پنجمین استخر بزرگ جهان منتشر کرده است اکنون ۱۹.۹ درصد نرخ هش تولیدی بیت کوین در آمریکا در ایالت نیویورک، ۱۸.۷ درصد در کنتاکی، ۱۷.۳ درصد در جورجیا و ۱۴ درصد در تگزاس تولید می‌شود.

استخر استخراج یا Mining pool اجازه می‌دهد تا یک ماینر قدرت هش خود را با هزاران فرد دیگر در سراسر جهان ترکیب کند، امروزه تعداد زیادی از این استخرها وجود دارند. نیک کارتر، یکی از بنیانگذاران Castle می‌گوید:

این برای اولین بار است که ما در مورد وضعیت استخراجگران در سطح دولتی اطلاعاتی داریم، مگر اینکه بخواهید تمام پرونده‌های عمومی را بررسی کنید و سعی کنید از این طریق آن را کشف کنید.

نیک که داده‌های Foundry را در اجلاس بلاکچین تگزاس در آستین ارائه می‌کرد، افزود:

این روش بسیار کارآمدتری برای تعیین محل ماینرها در آمریکا است.

اما همانطور که کارتر خاطرنشان می‌کند، مجموعه داده‌های ارائه شده توسط Foundry شامل تمام هش ریت استخراجگران ایالات متحده نیست، زیرا همه مزارع مستقر در ایالات متحده خدمات این استخر را دریافت نمی‌کنند. به عنوان مثال، Riot Blockchain یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج رمزارزها در آمریکا است و در تگزاس حضور گسترده‌ای دارد. آن‌ها از Foundry استفاده نمی‌کنند، بنابراین هش ریت آن‌ها در این مجموعه داده حساب نمی‌شود.

اگرچه مجموعه داده تنها بخشی از بازار استخراج کشور آمریکا را در بر می‌گیرد، اما الگوهای کلی استخراج در این کشور را نشان می‌دهد. بسیاری از ایالت‌هایی که بالاترین رتبه را دارند، کانون‌های استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر هستند، حقیقتی که در حال حاضر شروع به بازنگری روایت در میان شکاکان کرده است که تولید بیت کوین را برای محیط زیست را مضر می‌دانند.

در حالی که کارتر اذعان می‌کند که ماینرها بیت‌ کوین در ایالات متحده به طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده نمی‌کنند، او می‌گوید که ماینرها در اینجا در انتخاب انرژی‌های تجدیدپذیر و خرید جبران خسارت محیط زیستی آن بهتر از سایرین عمل می‌کنند.

ماینرهای بیت کوین به کجا می‌روند؟

هنگامی که پکن تصمیم گرفت فعالیت ماینرهای رمز ارز را محدود کند، تقریباً نیمی از شبکه بیت کوین عملاً یک شبه تاریک شد. این حادثه بزرگترین مهاجرت ماینرهای بیت کوین را که تا به حال دیده شده بود به راه انداخت.

مجموعه داده‌های Foundry نشان می‌دهد که بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در برخی از ایالت‌هایی که بیشترین منابع انرژی تجدیدپذیر را دارند انجام می‌‎شود—تغییری در بحث پیرامون تأثیرات زیست‌محیطی استخراج بیت کوین. نیویورک را که رتبه نخست Foundry را دارد، در نظر بگیرید. بر اساس آخرین اطلاعات موجود از اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، یک سوم از تولید داخلی آن از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود.

نیویورک نیروگاه‌های تولید برق از انرژی هسته‌ای خود را ۱۰۰٪ عاری از کربن می‌داند، همچنین بیش از هر ایالت دیگری در شرق کوه‌های راکی برق آبی تولید می‌کند و سومین تولیدکننده بزرگ برق آبی در کشور است.

آب و هوای سرد نیویورک به علاوه زیرساخت‌های صنعتی که قبلاً برای استفاده مجدد آماده شده بود، این ایالت را به مکانی ایده‌آل برای استخراج بیت کوین تبدیل کرده است.

سایر ایالت‌هایی که سهم بزرگی از صنعت استخراج بیت کوین آمریکا را در اختیار دارند، کنتاکی و جورجیا است. علاوه بر این که فرماندار کنتاکی با این صنعت مهربان است، زیرا امسال قانونی را تصویب کرد که معافیت‌های مالیاتی خاصی را برای شرکت‌های استخراج رمز ارز در نظر گرفته است، این ایالت همچنین به دلیل نیروی برق آبی و بادی خود مشهور است.

اتصال سکوها به انرژی غیرفعال، مانند چاه‌های گاز طبیعی، منبع دیگری از انرژی برای صنعت استخراج در این ایالت است. اگرچه ذغال‌سنگ نیز نقش مهمی در تأمین انرژی در این ایالت دارد، با این‌حال بسیاری از عملیات استخراج در آنجا با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر صورت می‌گیرد.

با توجه به مجموعه داده‌های فاندری، تگزاس رتبه چهارم را در بین ایالت‌های آمریکایی دارد، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که این ایالت سهم بیشتری در تولید رمز ارز در آمریکا دارد.

برخی از بزرگترین نام‌های استخراج بیت کوین در تگزاس سایت‌های خود را راه‌اندازی کرده‌اند، از جمله Riot Blockchain، که دارای یک سایت ۱۰۰ هکتاری در Rockdale است، و شرکت چینی Bitdeer، که درست در پایین همان جاده قرار دارد.

جذابیت تگزاس برای ماینرها به چند نکته اساسی خلاصه می‌شود: قانونگذاران دوستدار رمز ارزها، یک شبکه برق با قیمت لحظه‌ای و شاید مهمتر از همه، دسترسی به انرژی اضافی قابل توجه که از منابع تجدیدپذیر است و همچنین وجود گاز طبیعی. به گفته الکس برامر از Luxor Mining:

این ایالت محیط بسیار جذابی برای ماینرهای بیت کوین است که مقدار زیادی سرمایه در آن مستقر کنند. تعداد معاملات زمین و موافقت نامه‌های خرید برق که در مراحل مختلف مذاکره هستند در این ایالت بسیار زیاد است.

 

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47854
دکمه بازگشت به بالا