ایستگاه خبر

احتمال حضور فروشگاه‌های زنجیره‌ای Walmart در متاورس!

براساس اسناد موجود در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای Walmart شرکت بزرگ دیگری است که قصد حضور در متاورس را دارد. این نشان‌های تجاری مربوط به فروش کالاهای متنوعی در این جهان مجازی بوده و حاکی از پذیرش و استفاده از رمز ارزها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است.

پیوستن فروشگاه Walmart به متاورس بر شدت هیجان موجود در این بخش از فضای رمزنگاری می‌افزاید. درحال حاضر برخی از غول‌های بزرگ فناوری همچون مایکروسافت و متا (فیسبوک سابق) منابع مالی و انسانی ویژه‌ای را به این جهان نوپا اختصاص داده‌اند؛ این رویکرد از فراگیری همه‌جانبه‌ی این پدیده در دهه‌ی پیش رو خبر می‌دهد.

بسیاری از برند‌های تجاری بزرگ به‌خوبی از ظرفیت‌های بالقوه‌ی متاورس و NFTها برای ارتقای سطح فروش و گسترش کاربران خود آگاهند. توکن‌های NFT به شرکت‌ها امکان حفظ مالکیت و هویت بصری-معنوی خود را درخصوص محصولات‌شان داده و گامی موثر در درآمدزایی محسوب می‌شوند.

متاورس موفق شد در سال ۲۰۲۱ در جهان فناوری طوفانی بزرگ به‌پا کند و انتظار می‌رود که سال میلادی فعلی (۲۰۲۲) نیز شامل موفقیت‌های بیشتری برای این پدیده‌ی نوظهور باشد. چندین دنیای مجازی همچون دیسنترالند و سندباکس برای حضور شرکت‌های بزرگ ارجحیت ویژه‌ای دارند، با این‌وجود به‌نظر می‌رسد که باید منتظر عرضه‌ی متاورس‌های جدیدتری از سوی سایر شرکت‌های فناوری نیز باشیم.

مقصد بعدی متاروس

جهان تازه‌‌ی متاورس مانند آتشی مهار نشدنی در فضای رمزنگاری گسترش یافته و حتی شرکت‌های تجاری سنتی را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است. این دنیای مجازی در بلندمدت به ارتباط اشخاص، سلبریتی‌ها و برندهای معروف بایکدیگر کمک خواهد کرد. اما در کوتاه‌مدت موانع و طرح‌های پیشبردی آن واضح نبوده و پروژ‌ه‌های موجود اهداف مقطعی و مختلفی را دنبال می‌کنند.

یکی از اهداف فعلی و مورد تمرکز متاورس امکان خریداری زمین‌های مجازی ازسوی کاربران است. امکان استفاده و تعامل با NFTهای گوناگون نیز بر جذابیت این جهان مجازی می‌افزاید. این قابلیت‌ها دلیل هجوم شرکت‌های فناوری و تخصیص منابع انسانی-مالی برای حضور پررنگ‌تر در این عرصه است، تنها زمان مشخص خواهد کرد که آیا این طرح‌های استراتژیک می‌توانند درکنار پروژه‌های غیرمتمرکز به‌موفقیت دست‌ یابند یا خیر.

پیشنهاد مطالعه: آینده متاورس چه خواهد بود؟ ۱۰ پروژهٔ هیجان‌انگیز متاورس در سال ۲۰۲۲

Source

https://coiniran.com/?p=49342
دکمه بازگشت به بالا