ایستگاه خبر

تعداد آدرس‌های حاوی دست‌کم ۰.۱ بیت کوین به بالاترین تعداد در تاریخ خود رسید

تعداد آدرس‌های حاوی دست‌کم ۰.۱ بیت کوین (BTC) برای اولین بار از مرز ۳ میلیون واحد عبور کرد.

تحلیلگرانی که به نظریه‌ی بازارهای کارا معتقدند، می‌گویند اثر هاوینگ در قیمت کنونی بیت کوین ظاهر شده و دیگر پس از وقوع این رویداد شاهد جهش قیمت بیت کوین نخواهیم بود. با این حال، شماری دیگر بر این باورند که رفتار فعلی بازارها چندان پایه و اساس منطقی ندارد و به جای تکیه بر نظریه بازار کارا باید به اصول اقتصادی رفتار مراجعه کرد. اقتصاد رفتاری حوزه‌ای است که طلایه‌دار آن فردی به نام دی کانمن است؛ روانشناسی که اخیرا حائز جایزه نوبل اقتصاد شد. با ای تفاصیل، بعید نیست در حال حاضر، پاشنه‌ی بازار بر مبنای نظریه دوم در حال چرخش باشد.

bitcoin wallet

نکته‌ی جالب توجه در این میان آن است که به‌رغم نصف شدن بهای بیت کوین در روز پنج‌شنبه‌ی سیاه در ماه گذشته‌ی میلادی، آهنگ رشد آدرس‌های حاوی دست‌کم ۰.۱ بیت کوین کند نشده است. بدیهی است که نمیتوان دارندگان ۰.۱ بیت کوین را نهنگ نامید؛ اما افزایش شمار آن‌ها مهر تاییدی است بر گسترش دامنه‌ی پذیرش و ضریب نفوذ رمزارزها در میان مردم و سرمایه‌گذاران خرده‌پا.

علاوه بر این، با توجه به آنکه در شرایطی به سر می‌بریم که به دلیل رکود اقتصاد جهانی ناشی از شیوع کرونا بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف، کماکان بر طبل چاپ پول می‌کوبند، روی آوردن مردم به رمزارزها شاید تلاشی از سوی آن‌ها برای حفظ ارزش دارایی‌هایشان باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=38422
دکمه بازگشت به بالا