ایستگاه خبر

شرکت سرمایه‌گذاری وال استریت فعالیت خود را در بازار کریپتو آغاز کرد

طبق مستنداتی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، شرکت پیشرو در مدیریت دارایی و مشاوره وال استریت ، Guggenheim Partners، که در نیویورک مستقر است،  اخیراً بیت کوین را به بازار خود وارد کرده است زیرا این صندوق به دنبال سرمایه‌گذاری ده درصدی در Grayscale Bitcoin Trust است.

این غول وال استریت بیش از ۲۷۵ میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد. این شرکت در حال حاضر به مدیریت دارایی، بانکداری سرمایه‌گذاری، خدمات بیمه و بازارهای سرمایه مشغول است. این شرکت سرمایه گذاری در سال ۱۹۹۹ تأسیس شد و بیش از ۲۴۰۰ کارمند در نقاط مختلف جهان دارد.

گوگنهایم روز جمعه با تخصیص ۱۰٪ از بودجه فرصت‌های کلان شرکت در Grayscale Bitcoin Trust، درخواست خود را برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بیت کوین ارائه داد. صندوق فرصت‌های کلان گوگنهایم عمدتاً در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کند و در حال حاضر بیش از ۵.۲ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

|| بیشتر بخوانید: انواع روش‌های نوآورانه جمع‌آوری سرمایه در دنیای رمز ارزها را بهتر بشناسیم ||

ده درصدی که این شرکت از بودجه خود به سرمایه‌گذاری در بیت کوین اختصاص داده است معادل تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید در بازار این رمزارز است. Grayscale یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها است و در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی دیجیتال در اختیار دارد.
در مستندات رسمی منتشر شده آمده است: «صندوق فرصت‌های کلان گوگنهایم از طریق سرمایه گذاری حداکثر ۱۰٪ از ارزش خالص دارایی آن در Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، به طور غیرمستقیم به دنبال قرار گرفتن در بازار کریپتو خواهد بود.»

مؤسسات پیشرو در سراسر جهان امسال یا با سرمایه‌گذاری در کریپتو یا استفاده از آنها به بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال علاقه نشان دادند. شرکت اطلاعات تجاری Microstrategy مستقر در ایالات متحده در ماه آگوست نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد و مدیرعامل آن مایکل سایلور شخصاً بیش از ۲۵۰ میلیون دلار BTC دارد. شرکت خدمات مالی Square در اکتبر امسال بیش از ۴۷۰۰ بیت کوین خریداری کرد. پی‌پال اخیراً اعلام کرده است که این شرکت آماده است تا در گام اساسی به سوی پذیرش، خدمات تجارت رمزارز را مجاز کند.

Finance Magnates پیشتر گزارش داده بود که بزرگترین تولیدکننده انرژی برق آبی در جهان En + با شرکت روسی BitRiver همکاری کرد تا به طور مشترک مزرعه استخراج بیت کوینی را در شهر براتسک روسیه راه‌اندازی کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42288
دکمه بازگشت به بالا