آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

آیا وویجر در حین فرآیند بازپرداخت به مشتریان دچار حمله هکری شده است؟

به گفته یکی از وکلای این شرکت رمزارزی ورشکسته وویجر احتمال دارد این شرکت قربانی یک حمله هکری در طول فرآیند لیکویید کردن دارایی‌های تحت نظارت دادگاه برای بازپرداخت مشتریان خود شده باشد.

طبق گزارش اولیه بلومبرگ، این حادثه درست زمانی رخ داد که این شرکت پس از ماه‌ها جمع‌آوری سرمایه توسط دادگاه، پلتفرم خود را بازگشایی کرد تا به مشتریان اجازه دهد دارایی‌های باقیمانده خود را بازیابی کنند.

دارن آزمن، وکیل وویجر، به قاضی رئیس پرونده فصل ۱۱ در منهتن اطلاع داد، در طول فرصت ۳۰ روزه برای برداشت، مشتریان توانستند حدود ۴۹۰ میلیون دلار دارایی را بازیابی کنند که تقریباً ۸۰ درصد از مبلغ موجود را تشکیل می‌داد.

این باگ احتمالی از آن زمان به سازمان‌های اجرای قانون گزارش شده است و توسط مقامات که بر روند لیکویید کردن دارایی‌های شرکت نظارت می‌کنند، در دست بررسی است. طبق گزارش‌ها، مشتریان برای دستیابی به کیف پول دیجیتالی هدف کلاهبرداران قرار گرفته‌اند.

به گفته آزمن، کلاهبرداران چندین بار به مشتریان را برای نفوذ به کیف پول‌هایشان حمله کردند. این کلاهبرداری‌ها معمولاً شامل ایجاد وب‌سایت‌های جعلی است که به مشتریان قول می‌داد در صورتی که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال غیر وویجر خود را به یک حساب جدید ایجاد شده مرتبط کنند، پرداخت بیشتری خواهند داشت. آزمن توضیح داد که با ایجاد این حساب‌های جدید، کلاهبرداران اقدام به تخلیه کیف پول‌ها می‌کردند.

مایکل وایلز، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، با ریاست جلسه تلفنی دادگاه، این وضعیت را محکوم کرد و اظهار داشت:

بعد از همه چیزهایی که این افراد از سر گذرانده اند، این شرم آور است. نمی‌دانم چه بگویم.

وویجر اولین پلتفرم از شرکت‌های ارز دیجیتال ورشکسته است که بازپرداخت بستانکاران و مشتریان را آغاز کرد. در ماه آوریل، Binance.US قرارداد خرید پلتفرم ارز دیجیتال را باطل کرد، که در نهایت میزان بازپرداخت مطالبات مشتریان را کاهش داد.

مقامات وویجر قبلاً پیش‌بینی می‌کردند که مشتریان می‌توانند حدود ۳۶ درصد از بدهی خود یا بیش از ۶۰ درصد از آن را در صورتی که شرکت در دادگاه با یکی دیگر از شرکت‌های ارزهای دیجیتال ورشکسته، FTX Trading پیروز شود، پس بگیرند. بر اساس اسناد دادگاه، وویجر حدود ۶۳۰ میلیون دلار برای تسویه ۱.۸ میلیارد دلار ادعای حساب در اختیار داشت.

طبق سوابق دادگاه، وویجر که زمانی در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، با توسعه سریع ۳.۵ میلیون کاربر را جذب کرد و دارایی‌های دیجیتالی به ارزش تقریباً ۶ میلیارد دلار در اختیار داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: لیکوییدیتی چیست؟ (Liquidity) لیکویید شدن یعنی چه؟

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=65006
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x