ایستگاه خبر

شرکت Voice Life از فناوری شارژ بی‌سیم مبتنی بر بلاکچین پرده‌برداری کرد

شرکت Voice Life ، فناوری شارژ بی‌سیم خود را با همکاری فناوری شتاب‌دهنده یادگیری عمیق شرکت NVIDIA در نمایشگاه CES 2021 به نمایش گذاشت.

فرآیند ثبت بلاکچینی در این فناوری، نوع دستگاه را شناسایی می‌کند، فاصله‌ی روتر بی‌سیم و گیرنده را محاسبه می‌کند و مقدار نیاز باتری گیرنده را قبل از فعال کردن شارژ بی‌سیم، اندازه می‌گیرد.

روز جمعه، شرکت Voice Life در نمایشگاه CES 2021 اعلام کرد که پلتفرم Life-Line Power Connect خود را که بر اساس یک شبکه مقیاس‌پذیر مبتنی بر تراهرتز طراحی شده، راه‌اندازی می‌کند. این فناوری یک پیشرفت دیگر در زمینه شارژ، حفظ کارکرد و قابلیت دست‌یابی تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های الکتریکی به حساب می‌آید.

همکاری شرکت Voice Life با شرکت‌های NVIDIA و VergePay

این پلتفرم از شتاب‌دهنده یادگیری عمیق شرکت NVIDIA استفاده می‌کند. این فناوری که NVDLA نام دارد، عملیات شناخت شبکه، احراز هویت و در کل دریافت انرژی بی‌سیم را تسهیل و تسریع می‌کند. همچنین با همکاری شرکت VergePay، این پروتکل شارژ بی‌سیم را در یک مدل قرارداد هوشمند می‌سازد که در آن میلیاردها گره نرم‌افزاری و تریلیون‌ها اتصال، درست می‌شود.

این پروتکل با الگوریتم‌های شبکه عصبی عمیق (DNN) ترکیب شده که می‌تواند با ۹۹ درصد دقت، بر روی یک چارچوب شبکه عصبی دستگاه‌‌های موبایل را با سرعت نور شناسایی، موقعیت‌یابی و طبقه‌بندی نماید. این پروتکل همچنین حسگرها و دستگاه‌های اینترنت اشیا را به صورت پیوسته، دقیق و بدون نقص در محیط‌های درونی و بیرونی شارژ می‌کند.

فرآیند ثبت بلاکچینی در این فناوری، نوع دستگاه را شناسایی می‌کند، فاصله‌ی روتر بی‌سیم و گیرنده را محاسبه می‌کند و مقدار نیاز باتری گیرنده را قبل از فعال کردن شارژ بی‌سیم، اندازه می‌گیرد.

رابرت اسمیت، مدیر شرکت Voice Life

رابرت اسمیت، بنیان‌گذار و مدیر ارشد این پروژه اشاره کرده است:

“استفاده از راه‌حل متن-باز شرکت NVIDIA که در یک ساختار سخت‌افزاری اثبات‌شده، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی را به کار می‌گیرد، در کنار فناوری‌ شرکت‌ Verge، برای برق‌رسانی بی‌سیم و حفظ امنیت تریلیون‌ها دستگاه موبایل و اینترنت اشیا، حیاتی و الزامیست.”

وی افزود:

“ما یک سیستم شارژ بی سیم میدان دور را طراحی کردیم که امواج تراهرتز پیرامونی را به انرژی قابل ذخیره تبدیل می‌کند. این سیستم، فرصت‌های جدیدی را با کاربردهای گسترده‌ای فراهم می‌کند. به عنوان مثال، شارژ تلفن‌های هوشمند، لوازم الکترونیکی همراه، حسگرها، دستگاه‌های پزشکی و مراقبتی، اینترنت اشیا، وسیله‌های بدون سرنشین فقط بخشی از این کاربردها هستند.”

شرکت Voice Life

شرکت Voice Life، در ماه مارس سال ۲۰۱۵ تأسیس شد. این پروژه فناورانه، با هدف توسعه، یک‌پارچه‌سازی و پیاده‌سازی یک راه‌حل شارژ بی‌سیم سریع برای دستگاه‌های موبایل راه‌اندازی شد. حالا دستاورد‌های این شرکت که در لبه‌ی فناوری قدم می‌گذارد، یک پیشرفت مهم در زمینه قابلیت شارژ، حفظ کارکرد و قابلیت‌ دست‌یابی تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های اینترت اشیا به حساب می‌آیند.

افزودن فناوری‌های یادگیری عمیق NVDLA و بلاکچین Verge، مقیاس‌پذیری پروتکل را می‌افزاید تا جایی که این شبکه ۳ هزار ماهواره، بیش از ۹۳ میلیون برج سلولار و بیش از ۲.۳ میلیارد هات‌اسپات وای‌فای را برای موقعیت‌یابی شبکه و شناسایی اشیا شامل می‌شود.

|| بیشتر بخوانیم: پیامد‌های ترکیب فناوری‌های ۵G، اینترنت اشیاء (IoT) و بلاک چین (Blockchain)

منبع

https://coiniran.com/?p=43107
دکمه بازگشت به بالا