ایستگاه خبر

همکاری Vodafone با Energy Web، نوید بخش تحول در صنعت انرژی

غول ارتباطات از راه دور Vodafone با یک شرکت بلاک‌چینی انرژی به نام Energy Web که توکن آن EWT نام دارد، وارد همکاری شده است. آنها قصد دارند میلیون‌ها واحد تولید کننده انرژی را با استفاده از فناوری اینترنت اشیا و دفتر کل توزیع شده به هم متصل کنند.

به گزارش کوین تلگراف شرکت Energy Web در تاریخ ۲۶ می آغاز این همکاری را اعلام کرده است. طبق این اعلامیه دفتر کل توزیع شده  SIM-centric با IoT که توسعه از Vodafone است تلیفق خواهد شد تا بتوان Ids امنی را برای تولیدکننده‌های انرژی فراهم کند.

این بدان معنی است که منابع تجدید پذیر و توزیع شونده چون توربین‌های بادی، باتری ها، پمپ‌های حرارتی و سلول های خورشیدی به گریدهای انرژی به صورت امن و کارآمد متصل شوند.

شرکت Vodafone یک کمپانی پیشرو در فناوری اینترنت اشیا یا همان IoT است که بیش از ۱۰۰ میلون نقطه ارتباطی در دنیا دارد. این خبر می تواند باعث افزایش خیره کننده ارزش توکن EWT شود.

به موجب این همکاری و با توسعه یک سیستم بلاک‌چینی مانند سیستم های مخابراتی و با استفاده از تلفن‌های هوشمند و سیمکارت شبکه های مختلف خواهند توانست منابع توزیع کننده و تهیه کننده انرژی خود را شناسایی و عملکرد آنها را ردیابی کنند.

ما در حال مشاهده همگرایی بخش های مختلف برای تحول صنعت انرژی هستیم. بخش های انرژی، شرکت های مخابراتی و همچنین موسسات مالی

این صحبت های مدیر اجرایی شرکت Energy Web است.

اریک برنی مدیر تجاری Vodafone نیز معتقد است که با افزایش تعداد تولیدکننده های انرژی های دوست دار محیط زیست غیر متمرکز نیاز به اتصال آنها فارغ از موقعیت مکانی این تولید کننده ها نیز افزایش می یابد. او معتقئ است این اتصال ها باید امن و ساده باشند و تولیدکننده ها را از اتصال، مدیریت و ارتباط آسان با سایر بخش ها مطمئن کند.

گفتنی است که شرکت Vodafone در سال ۲۰۱۹ نیز پروژه های متعددی را مبتنی بر بلاک‌چین راه اندازی کرده بود.

https://coiniran.com/?p=39095
دکمه بازگشت به بالا