ایستگاه خبر

جدایی غول ارتباطی آمریکایی Vodafone از پروژه لیبرا

غول ارتباطی  Vodafone Group Plc از انجمن لیبرا کناره گیری کرد. بر این اساس Vodafone Group  آخرین کمپانی خارج شده از گروه اصلی طراحی‌کننده رمز ارز لیبرا است.

انجمن لیبرا در اکتبر سال گذشته نهایی شد. در آغاز یعنی از ماه ژوئن انتظار می‌رفت که تمامی ۲۸ کمپانی شرکت‌کننده در طراحی رمز ارز لیبرا در این انجمن عضو باشند. اکنون با جدایی شرکت‌هایی نظیر Visa و MasterCard تعداد اعضا به ۲۰ عدد رسیده است. آنها همگی قبل از امضای هرگونه توافق قانونی از پروژه کناره گیری کرده اند.

به گزارش بلومبرگ، رئیس بخش سیاست‌گذاری و ارتباطات انجمن لیبرا، دانت دیسپارت معتقد است اگرچه اعضای مشارکت‌کننده در انجمن ممکن است در طول زمان تغییر کنند اما اراده انجمن برای ایجاد یک رمز ارز جهان روا، شفاف و کاربر پسند تغییری نخواهد کرد.

ایده لیبرا که یک ارز دیجیتال جهانی است و به راحتی ارسال یک پیام منتقل می‌شود، اولین بار توسط فیس‌بوک مطرح شد. در ابتدا شرکای مهمی به این پروژه اضافه شدند اما به مرور زمان برخی از آنها از ادامه همکاری برای ایجاد لیبرا انصراف دادند. فیس‌بوک می‌گوید تا انطباق کامل با قوانین آمریکا لیبرا را عرضه نخواهد کرد و کسی نمی‌داند چه مدت طول خواهد کشید تا لیبرا مراحل قانونی عرضه خود را طی کند.

https://coiniran.com/?p=36514
دکمه بازگشت به بالا