ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین درباره قدرت ChatGPT چه نظری دارد؟

خالق اتریوم, اخیراً در یک پست وبلاگی، اعلام کرد در توسعه روشی برای ساده کردن استفاده مردم از حمل و نقل عمومی از ChatGPT 3.5 استفاده کرده است. ویتالیک بوترین توضیح داد چگونه گروه‌های مستقل غیرمتمرکز و بلاکچین می توانند باعث صرفه‌جویی در زمان سفر شوند.

ویتالیک بوترین ChatGPT را بررسی می‌کند

ChatGPT به نظر ویتالیک یک مدل زبانی است که می‌تواند به ورودی‌های متنی شبیه به یک انسان است، پاسخ دهد. در نتیجه، می‌تواند زبان گفتاری را درک کند و پاسخ‌های معناداری را فرموله کند که به نظر می‌رسد انسان از آن استفاده می‌کند.

بوترین ادعا می کند که ChatGPT 3.5 عملکرد تحسین برانگیزی داشته است. پیش از این، خالق اتریوم سعی کرد از آن برای تبدیل bafyhash های IPFS به هگز استفاده کند اما موفق نشد.

او همچنین اظهار داشت به نظر می‌رسد چت‌جی‌بی‌تی در مورد کتابخانه‌ها و API های ناشناخته منحصر به فرد است. در نتیجه، بوترین فکر می‌کند ChatGPT چیز خوبی است زیرا زمین بازی را برای آماتورها و حرفه‌ای‌ها یکسان می‌کند.

پست وبلاگ جدید ویتالیک در مورد چت‌جی‌بی‌تی بحث می‌کند و می‌گوید که اگرچه این هوش مصنوعی نمی‌تواند مستقیماً پاسخ‌های دقیق بدهد، به نظر می‌رسد که در آموزش برخی از کتابخانه‌ها و APIهایی که او قبلاً هرگز درباره آن‌ها نشنیده بود اما دیگران از آن‌ها استفاده می‌کردند، خوب است.—

وو بلاکچین (@WuBlockchain) 14 آوریل ۲۰۲۳

به نظر خالق اتریوم، چت‌جی‌بی‌تی می‌تواند ارتباطات و کار گروهی را متحول کند، به‌ویژه در رشته‌هایی مانند علم و فناوری. محققان و متخصصان بدون محدود شدن توسط مرزهای زبانی می توانند به راحتی با استفاده از این هوش مصنوعی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

ظرفیت چت‌جی‌بی‌تی برای اجازه دادن به ارتباطات بین فرهنگی یکی از مزایای اصلی آن است. بدون مترجم یا خدمات ترجمه، مردم از سراسر جهان می توانند با آن با یکدیگر به زبان اصلی خود صحبت کنند. افراد با پیشینه‌های مختلف ممکن است درک بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند و در نتیجه همکاری بیشتری داشته باشند.

آخرین پست وبلاگ بوترین درباره چت‌جی‌بی‌تی تأکید می‌کند که چگونه مدل‌های زبانی می‌توانند نحوه کار و ارتباط ما را متحول کنند. ChatGPT می‌تواند با حذف موانع زبانی و ترویج ارتباطات بین فرهنگی، به ترویج درک و همکاری بیشتر بین افراد با پیشینه‌های مختلف کمک کند.

 

پیشنهاد مطالعه: اولین نقشه اکوسیستم بلاکچین و رمزارز ایران و کسب‌وکارهای فعال منتشر شد!

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62006
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x