ایستگاه خبر

بنیان‌گذار اتریوم: رمزارز بسیار بیشتر از یک پول اعتراضی است

بنیان‌گذار اتریوم،‌ ویتالیک بوترین می‌گوید که بحران جهانی اخیر با بحران سال ۲۰۰۸، که بیتکوین از آن آغاز شد، بسیار تفاوت دارد. بنابراین جامعه رمزارز‌ها نیاز است که طرز فکر خود را تغییر دهند.

وی با نوشتن در حساب توییتر خود در ۲ ژوئن اظهار داشت که برخی از مهم‌ترین روایت‌های بیتکوین سرانجامی نداشته است. وی در توییت خود نوشت که این یک بحران ویروس است، یک بحران معرفت‌شناختی است. او این ایده را به چالش کشید که روایت بیتکوین پیرامون تورم،‌جنبه مهمی از وضعیت فعلی و موجود است.

وی همچنین روایت دیگری داشت که بیتکوین و دارایی‌های رمزارزی ارتباطی با دارایی‌های رایج ندارند. برای اثبات آن، وی یک نمودار را در مورد رکود بازار S&P 500 در ماه مارس نشان داد که به صورت همزمان ارزش بیتکوین و دیگر رمزارز‌ها بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

کاربرد‌های آلترناتیو رمزارز

حال اگر رمزارز تنها درباره‌ی انقلاب در حوزه‌ی مالی نیست، دیگر موارد استفاده مناسب از آن‌ها چیستند؟

بوترین می‌گوید که دسته‌های بسیاری از کاربرد‌های اتریوم و دیگر بلاکچین‌ها وجود دارند که فراتر از حوزه‌ی مالی گام بر می‌دارند.

“انتشار و ارتباط غیرمستقیم در برابر سانسور، جوامع غیرمتمرکز، دولت‌های غیرمتمرکز و سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز همه از این کار‌های مهم هستند. بازه‌ی ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ دوره‌ی بازآرایی ایدئولوژیک است. بسیاری از ایدئولوژی‌ها و ائتلاف‌های سابق جای خود را به موارد جدید داده‌اند. تپه‌ها و دره‌ها در جبهه‌های نبرد در حال تغییر هستند. فصای رمزارز‌ها باید با دقت زیر نظر گرفته شود و با واقعیت‌های جدید سازگار شود.”

بنیانگذار اتریوم تصریح کرد که ایده های قدیمی در حال از بین رفتن هستند و جامعه نیاز دارد تا این واقعیت جدید را در آغوش بگیرد.

https://coiniran.com/?p=39234
دکمه بازگشت به بالا