آخرین اخبار ارزهای دیجیتالاخبار اتریومایستگاه خبر

توضیحات ویتالیک بوترین درباره انتزاع حساب اتریوم

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در بحبوحه رشد دوباره ارزهای دیجیتال، به ارتقای شبکه اتریوم اشاره کرده است که به طور بالقوه می‌تواند هزینه‌ها را تا ۱۰۰ برابر کاهش دهد. بوترین در طی سخنرانی خود در کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC) در پاریس، از برنامه‌هایی برای معرفی انتزاع حساب به اتریوم رونمایی کرد. او به‌روزرسانی پیشنهادی را «فوق‌العاده زیبا» توصیف کرد، زیرا اجرای آن بر خلاف به‌روزرسانی‌های قبلی، نیازی به تغییرات در پروتکل اصلی اتریوم ندارد.

قراردادهای هوشمند، پروتکل‌های هوشمندتر

انتزاع حساب انتقال کیف پول‌های خارجی به کیف پول‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند را در نظر می‌گیرد و کنترل کاربران را بر عبارت اصلی کلید خصوصی خود، شبیه به تنظیم مجدد رمز عبور ایمیل، افزایش می‌دهد. این ویژگی همچنین می‌تواند به کارمزدهای کمتر تراکنش بینجامد.

بوترین در مورد مزایای بالقوه این ارتقا توضیح داد:

ایده در اینجا این است که اگر این تکنیک‌ها وجود داشته باشند به شما امکان می‌دهند امضاهای زیادی را از هر تراکنش لحاظ کنید، آن‌ها را در یک تراکنش ترکیب کنید که بسیار کوچک‌تر است و می‌توان آن را بسیار سریع‌تر از تأیید همه تراکنش‌های انتزاع حساب به‌صورت جداگانه تأیید کرد و با انجام این کار می‌توانید داده‌ها را ذخیره کنید [و] محاسبات ۱۰۰ برابر ارزان‌تر می‌شوند.

به‌روزرسانی کیف پول قرارداد هوشمند، کاربران اتریوم را قادر می‌سازد تا ارزهای دیجیتال مختلف را دریافت کنند و هزینه‌های شبکه را بدون تبدیل به اتریوم بپردازند.

با این حال، این اطلاعیه همراه با اذعان به چالش‌های پیش رو است. انتزاع حساب، که انتظار می‌رود یک میلیارد کاربر را به اتریوم جذب کند، بدون مانع نیست.

بوترین اذعان کرد که ارتقاء حساب‌های موجود خارجی اتریوم به قراردادهای هوشمند و اطمینان از عملکرد مشابه پروتکل در راه‌حل‌های لایه ۲ چالش مهمی است. مشکلات دیگر شامل ادغام با فناوری‌های موجود مانند بیومتریک و کیف پول است.

با وجود این موانع، بوترین برای پیشرفت پروژه ابراز اشتیاق کرد. معرفی انتزاع حساب می‌تواند تجربه کاربری اتریوم را متحول کند و به کاربران و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) اجازه دهد تراکنش‌ها را با کارایی بیشتری انجام دهند. همچنین می‌تواند استفاده اقتصادی‌تر از داده‌ها و زمان‌های تأیید سریع‌تر را نیز فعال کند.

این خبر در زمانی منتشر می‌شود که بازار ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین و XRP ریپل، در حال تجدید حیات است و ماهیت پویا و همیشه در حال تکامل این فضا را برجسته می‌کند.

انتزاع حساب و آینده اتریوم

در حالی که اجرای انتزاع حساب به عنوان یک پیشرفت فنی اعلام شده است، فرآیند پیچیده این ارتقاء نیازمند کاوش دقیق است. در سطح عملی، انتزاع حساب به معنای تبدیل کیف پول‌های خارجی به کیف پول‌هایی است که مبتنی بر قراردادهای هوشمند هستند. این انتقال می‌تواند بازیابی عبارات اولیه کلید خصوصی را تسهیل کند، کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهد و حتی کاربران اتریوم را قادر می‌سازد تا انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به تبدیل بپذیرند. این بدان معناست که از نظر صرفه‌جویی در داده‌ها و هزینه‌های محاسباتی می‌تواند ۱۰۰ برابر ارزان‌تر شود.

با وجود این، همانطور که بوترین به وضوح اشاره می‌کند، هدایت این انتقال بدون چالش‌های لازم پیش نخواهد رفت. ارتقای کلیدی اکوسیستم اتریوم، مانند انتقال حساب‌های خارجی موجود به قراردادهای هوشمند، و اطمینان از سازگاری پروتکل با راه‌حل‌های لایه ۲، موانعی هستند که باید برطرف شوند. ادغام این سیستم جدید با فناوری‌های موجود، مانند بیومتریک و کیف پول های امروزی، پیچیدگی‌های بیشتری دارند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش استیک کردن اتریوم و کسب درآمد از آن

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64787
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x